Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) mikrofon válasza blakey (#4100) üzenetére


mikrofon
addikt

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4102) st6969 válasza st6969 (#4092) üzenetére


st6969
őstag

Ebben tudna valaki tanácsot adni, esetleg megfelelő topicba navigálni?
Köszi :R

(#4103) Beni2360 válasza st6969 (#4092) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel eddig nem kaptál választ és pár kérdéssel pótolnám az információ hiányát.
Milyen TV-je van?
MIlyen internet sebessége?
Mennyi idős a idős hölgy?
Hát a 10K itthonról max PH aproról .
Az Indavideo-t és egyéb ilyen videomegosztó oldalakat sajnos nem ismerem és ebben nem tudok tanácsot adni
Yt az álltalában mindegyiken megy de a felbontások eltérőek lehetnek.
UI: És a boxokon böngészőben való filmnézés felejtős dolog.
Van itt még egy topik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4104) st6969 válasza Beni2360 (#4103) üzenetére


st6969
őstag

Köszi.
30Mbit-es net, a tv típusát nem tudom, nem kérdeztem, azt hittem a csatlakozók típusa elég lesz (innen tudom, hogy vannak HDMI és USB csatlakozói).
66 éves a hölgy.
Köszi, megpróbálom a másik topic-ban. Egy volt kollégám ilyet vett, ha más nem, őt majd megkérdezem, hogy a videómegosztó oldalakat tudja-e használni. Unokák miatt meséket, maga miatt meg sorozatokat akar nézni rajta.
Megyek a másik topicba, hátha...

(#4105) Beni2360 válasza st6969 (#4104) üzenetére


Beni2360
félisten

A Xiaomi Mi Box nem egy ajánlott tipus nincsen rajta LAN bemenet és csak wifiről müxik. Ja és a duplája amit írtál árban.
Ui: Azért ne árúld el a hölgynek, hogy idősnek tituláltad.
Olyan 80 felett már lehet a jelzője. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4106) mikrofon válasza Beni2360 (#4103) üzenetére


mikrofon
addikt

Lehet hogy ez nagyon ostoba kérdés, de mi a különbség a két topik tárgyában szereplő eszközök, tehát Android TV BOX és az asztali médialejátszó között?

(#4107) st6969 válasza Beni2360 (#4105) üzenetére


st6969
őstag

Jogos, amit írsz, az idős jelző valójában arra vonatkozott, hogy felkutatni egy ilyen eszközt, megérteni a paramétereit, beüzemelni...stb. Ehhez idős (őszerinte) :B
Egyébiránt egy fitt és pörgős nénike :)

(#4108) blakey válasza mikrofon (#4106) üzenetére


blakey
titán

mi a különbség a két topik tárgyában szereplő eszközök, tehát Android TV BOX és az asztali médialejátszó között? - nem minden médialejátszó Androidos, sőt, illetve az Androidos TV Boxok nem médialejátszók, benne van a nevükben, hogy micsodák. Alternatív OS-el azzá válhatnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4109) mikrofon válasza blakey (#4108) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor lehet, hogy az ITT leírt igényeimnek nem is ez ( Android TV BOX), hanem az (asztali médialejátszó) való?

(#4110) blakey válasza Beni2360 (#4105) üzenetére


blakey
titán

A Mi Box bizonyos értelemben ajánlott, ugyanis Android TV OS fut rajta, megy minden ahogy kell, kell hozzá egy usb-lan átalakító és máris van vezetékes net. Ha jól követem az eseményeket akkor a kadenciahelyes lejátszás is meg van oldva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4111) Kroni1 válasza Beni2360 (#4105) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem ajánlott tipus a Mi Box mert nincs rajta LAN?! :Y

Nekem két eszközöm is van amin nincs LAN, az egyik egy ilyen Mi box 3, a másik egy Philips TV, és mindkettő tökéletesen viszi a 4K filmeket is, netflixen, Kodiban, Youtube-on sincs velük semmi gond! Ráadásul az egyik helyen egy régi 54Mbps-es TP-Link wifi routerrel is ment, igen az is elég volt a 4k-hoz is! Volt egy Vorke Z6 boxom Gbit lannal, a Mi boxnak semmi hátrányát nem látom hozzá képest, csak előnyei vannak szerintem, főleg olyan környezetbe ahol idős ember használja és nem akarunk mókolni, szeretnénk ha menne minden magától. Akinek meg nincs wifi routere, annak egy párszáz Ft-os USB to LAN adapterrel megoldható a csatlakozás kábelesen is!

Szerintem amire stb696 keres boxot arra a Mi box-ok a legolcsóbb és minőségben is leginkább ajánlott opciók. Újonnan 19-21k körül van valóban, de használtat ki lehet fogni kicsit olcsóbban is. De ez 20e ft-ért hivatalos android TV rendszerrel fényévekkel jobban ajánlott szerintem mint valami C kategóriás box kókányolt androiddal 10-15ezerért.

blakey: megelőztél a mondanivalóval, és bizony jól tudod, már megy a kadenciahelyes lejátszás is, egy nemrég kapott frissités óta! :K

[ Szerkesztve ]

(#4112) Beni2360 válasza Kroni1 (#4111) üzenetére


Beni2360
félisten

Jó nem vita téma, hogy mire elég vagy nem. Én ránézésre kevésnek tartom azt az 1 usb portot. Nem tudom, hogy hubon keresztűl megy -e a lan adapter meg esetleg a rádugott hardverek.

A lényegre még senki nem válaszólt: hogy a tv-n tudja nézni a Youtube-ot, Indavideo-t és egyéb ilyen videomegosztó oldalakat - Ami ha jól tudom böngészőben érhetőek el. Olvasataim szerint meg a boxokon nem nagyon működnek ezek az oldalak. A hsz-ben ez olvaható: főleg olyan környezetbe ahol idős ember használja és nem akarunk mókolni, szeretnénk ha menne minden magától - akkor mennek ezek a fájlmegosztó oldalak?

mint valami C kategóriás box kókányolt androiddal 10-15ezerért. - na azért ez túlzás megjegyzés.
Nekem a zidoo x10 melett (200 $) van 4 db ilyen C kategóriásnak titulált boxom. s905, s912-MECOOL BB2 Pro ami anno 2.5 éve 50 $ volt és a mai napig az egyik legjobb boxom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4113) Kroni1 válasza Beni2360 (#4112) üzenetére


Kroni1
veterán

Mecool bb2 pro az 90-100usd körül van, nem C kategóriás de nem is 10e Ft. Amugy nekem is 912es boxom volt, nem a tudásuk a fő gond ezeknek, sőt az rendben is lenne, hanem a mókolt nem hivatalos oprendszer. A mi box a legolcsóbb ami hivatalos android TV és hivatalos Netflix képes eszköz. Megy rajta a youtube, a többit nem tudom. Ilyen indavideora nem volt igényem, gyerekeknek nálunk elég a youtube és a saját filmek elérése NAS-ról... hogy mókolás nélkül legyen böngészős box az szerintem nem 10ezres kategória...

Van olyan lan adapter is ami usb hub is egyben.

(#4114) Beni2360 válasza Kroni1 (#4113) üzenetére


Beni2360
félisten

Én még anno a Mecool BB2 PRO-t 50 dodoért (még 6 droi van rajta) vettem akciósan az első S912 közt.
Van olyan lan adapter is ami usb hub is egyben. - tudom éppen most szemezgetek valamit de azok már minőségben 17-18 dodo, van itthon már 3 db hubom de hála nekem több usb portom van.
A lényeg neki "böngészős" cucc kellene ami nehéz dolog lesz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4115) Kroni1 válasza Beni2360 (#4114) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez elvileg PChez és Mi Box-hoz is jó, nem vészes az ára, egy próbát megérhet.

Mondjuk mindenkinek mások a felhasználási igényei, nekem sose volt semmi usb-n rádugva a mi boxra, a filmek NAS-ról vagy netről, a távirányító meg bluetoothon kapcsolódik és kész.

Igen, nem egyszerű igények, szerintem böngészőből lejátszást nem a legjobb box-al megoldani, jobb lenne arra egy HTPC, vagy raspberry a megfelelő rendszerrel, de az meg mókolós.. Vagy megelégszenek a youtube-al és akkor mi box.

(#4116) Beni2360 válasza Kroni1 (#4115) üzenetére


Beni2360
félisten

Az az igazság, hogy a mosta új boxom nem szereti az MTK chippes adapter csak a AX88179 lapkakészlettel müxik jól. És itt nem tudni milyennel van szerelve. Ezt néztem ki. Le is leveleztem velük mert a képen még a régi cimke van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4117) blakey válasza Beni2360 (#4112) üzenetére


blakey
titán

Kodi alá van Indavideo, Youtube. Jó a Mi Box.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4118) Jakuu válasza Beni2360 (#4112) üzenetére


Jakuu
őstag

Ha idosebb a nenike es nem egy muszaki zseni es szimplan egy olcso boxra vagyik 10k alatt, szerintem oda boven eleg egy Tanix TX3 Mini 2/16GB. Geekbuyingon van kb 9k korul nemet raktaron 5 nap alatt ide is er.

(#4119) Beni2360 válasza blakey (#4117) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne nekem jöjjön a válasz. és Jakuu
Itt a kérdező st6969.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4120) Kroni1 válasza blakey (#4117) üzenetére


Kroni1
veterán

Youtube-ra az android tv-s app még jobb is mint a Kodi alatti, de ha inda is van akkor hab a tortán, minden jó ha a vége jó.. :)

(#4121) blakey válasza Kroni1 (#4120) üzenetére


blakey
titán

Youtube-ra az android tv-s app még jobb is mint a Kodi alatti - gondolod? a 8K is megy. :)
De felhasználás kérdése, hogy kinek melyik felel meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4122) Kroni1 válasza blakey (#4121) üzenetére


Kroni1
veterán

Én úgy gondoltam, hogy a felület, a hangkeresés stb. Igaz csak régen próbáltam, de nekem Kodi alatt nagyon nehezen kezelhető volt mikor próbáltam, és emlékeim szerint a hangvezérérlés se ment, úgyhogy kényelmi szempontból nálam a külső app nyert, igaz nekem fhd tv-n a 8K nem volt szempont.. :)

(#4123) kenand válasza st6969 (#4104) üzenetére


kenand
Topikgazda

Indavideo megy android alatt, de van LibreElec-re is plugin

(#4124) st6969 válasza kenand (#4123) üzenetére


st6969
őstag

Sziasztok,
mindenkinek köszönöm a tippeket.
Akkor az olvasottak alapján a Tanix TX3 Mini 2/16GB és a Mi Box-ot fogom nekik ajánlani, ezek hangzottak el.
A "LibreElec-re is plugin"-t nem tudom, mi :B Abszolút semmit nem értek ezekhez a dolgokhoz. Olyan kell, amit a néni bekapcsol, távirányítóval rámegy a youtube-ra, vagy indavideóra, rányom, oszt' nézi :))
Ennyit kell tudnia. 4K, 8K, kadenciahelyesség, stb... itt most nem számít. :R

(#4125) dingoka


dingoka
csendes tag

Sziasztok! A napokban kaptam egy Mecool m8 pro l tv boxot.Problémám van a HDMI-vel,felismeri a boxot,de nincs jel.Már több HDMI kábellel is próbáltam.de nem volt velük szerencsém.A tv box egy Sony Braviához van csatlakoztatva.Ha valaki rendelkezik ilyen boxal,leírhatná a HDMI kábel műszaki adatait,amivel használni is lehet.Van még néhány lejátszóm,de azokkal nincs ilyen probléma.

(#4126) blakey válasza dingoka (#4125) üzenetére


blakey
titán

Ez nem HDMI-kábel probléma, valószínűleg olyan felbontásra van állítva a box amit a TV nem tud kezelni. Valamilyen módon alaphelyzetbe (reset) kéne állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4127) dingoka válasza blakey (#4126) üzenetére


dingoka
csendes tag

Ezen a típuson nincs reset,lehagyták.Ahhoz ,hogy resetelni lehessen szét kell szedni és a megfelelő helyen rövidre zárni.Ezzel egyenlőre még várnák.Az első pillanattól bajok voltak vele,nehezen indult.lefagyott.Egy-két tulaja volt már előttem.A youtubon van több filmecske ezzel kapcsolatban,Teljesen mindegy,hogy melyik változat,ez sajnos típushiba.

(#4128) blakey válasza dingoka (#4127) üzenetére


blakey
titán

Attól, hogy nincs reset gomb még alaphelyzetbe lehet állítani, ahhoz nem kell mást tenned, mint olyan készülékre csatlakoztatni ami kezeli az adott felbontást és menüből mehet is :), esetleg megpróbálhatod az AV kimenetet. Volt ProL-em, nem volt vele gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4129) dingoka válasza blakey (#4128) üzenetére


dingoka
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, meg fogom próbálni.

(#4130) Beni2360 válasza dingoka (#4127) üzenetére


Beni2360
félisten

ez sajnos típushiba. - Ez alatt mit értesz?
Nekm 1,5 hónapja jött meg, összedugtam rádugtam az AVR bemenetére és elindúlt az oled TV-n simán. Azóta is gond nélkül megy közben kapott egy SD-n CE-t.
Lehet, hogy egy HD monitoron használták és azt a felbontást nem tudja a TV-d.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4131) dingoka válasza Beni2360 (#4130) üzenetére


dingoka
csendes tag

Szia! A youtubeon láttam ilyen hibával több filmet is.Sajnos a gép előéletét nem ismerem,több tulajdonosa is volt.Először is resetelni fogom.

(#4132) Beni2360 válasza dingoka (#4131) üzenetére


Beni2360
félisten

Remélem sikerűl összehozni.
Monitorral próbálkoztál? Pl akinek HD-S van átvinni?
Most nézem kevertem a P betüt mert nekem : Mecool KM8 P Amlogic S912 vN.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4133) dingoka válasza Beni2360 (#4132) üzenetére


dingoka
csendes tag

Rajta vagyok a témán,addig úgy sem nyugszom amíg nem lesz jó.

(#4134) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok!
Egy Venz V10-et szeretnék leváltani valami combosabbra, frissebbre.

Amire kizárólag használjuk:
- youtube
- videa, indavideo
- hbo go

Nem kell 8K, nem kell spéci rom, nem kell libreelec.
2 usb és LAN legyen rajta.

Kínai beszerzés játszik és nagyon max. 15ezret szánok rá.
A Gearbest tele van 2-4 gigás, csilliómagos boxokkal ezen az áron.
Mit ajánlanátok?

Vérboci

(#4135) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Anyóséknak kéne olyan box, ami megbízható, gyors, külső hdd-t szépen kezel mindenféle file formátummal mókolás (root, egyéb) nélkül. Tudnia kell a netflixet és az hbo go-t is kezelni. Mit ajánlotok és honnan? :)

(#4136) Kroni1 válasza tboy93 (#4135) üzenetére


Kroni1
veterán

A legolcsóbb ami hivatalos netflixet tud az a Mi box, jelenleg a Mi box S verzió kapható, ami 20k körül mozog. Ezt ajánlom én saját tapasztalatom alapján is, megbízható, és nem kell mókolni. A bluetooth-os távirányítója pedig nagyon kényelmes, bármerre tartva lehet kapcsolgatni..

[ Szerkesztve ]

(#4137) tboy93 válasza Kroni1 (#4136) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ühüm, okés. Ha a netflixet elengednék, akkor szóbajöhet olcsóbb box is? Akár külföldi beszerzéssel, az nem probléma, nekem is onnan jött az összes boxom.

[ Szerkesztve ]

(#4138) blakey válasza tboy93 (#4137) üzenetére


blakey
titán

Azért a jogdíjaknak ára van, az olcsó eszközöknek is, mert ott "mókolni" kell. Szerintem jobb ajánlat a 20e-es Mi boxnál nem nagyon lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4139) tboy93 válasza blakey (#4138) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor fordítsuk át a dolgot. Engedjük el a Netflixet, HBO GO-t. Mi a legolcsóbb olyan box, amire biztosan és egyszerűen fel lehet rakni egy CoreElec-et (pl mxq pro-ra nem lehetett sajnos, nem volt benne reset gomb...) és nincs gondja a külső hdd-vel sem, stabil etc?

(#4140) Kroni1 válasza tboy93 (#4137) üzenetére


Kroni1
veterán

Külföldi beszerzéssel egy viszonylag használhatóbb S912-es Box kb 14-17e Ft, arra még rájön h érdemes egy minőségibb tápot is venni hozzá 2e Ft-ért, mert amiket adnak hozzá azok a kínai minimumot képviselik, a távirányítójuk is B kategóriás. Tapasztalatból mondom, nekem is volt ilyen. A Mi box 20-ért a legolcsóbb ami ajánlható erre a célra, és ennyiért iszonyat jó vételnek számít. A Shield TV és az Apple TV amik normális rendszhert futtatnak még, jóval többet tudnak nála, de azok árban 3x ennyibe kerülnek. Ez van, normális android TV rendszerrel ez a legolcsóbb ajánlható alternatíva, külföldről rendelve sem lesz olcsóbb.

(#4141) blakey válasza tboy93 (#4139) üzenetére


blakey
titán

(pl mxq pro-ra nem lehetett sajnos, nem volt benne reset gomb...) - nem kell hozzá reset gomb, más módszerekkel is működésre lehet bírni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4142) tboy93 válasza Kroni1 (#4140) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy vagy két éve vettem talán még gearbestről egy s905w soccal szerelt boxot, meg nem mondom mi volt a neve, 5.500Ft volt. Felraktam rá akkor még a LibreElec-et és 4K cuccokon kívül mindent vitt szépen. Távirányítóját jó messzire elhajítottam, mert a TV távval tudtam irányítani.

Valami ilyesmi körvonalazódik most is a fejemben, csak talán már van korszerűbb megoldás is.

(#4143) tboy93 válasza blakey (#4141) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igazából mindegy, nincs is már használva az a box.

(#4144) mikrofon válasza Kroni1 (#4140) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak azt nem értem, hogy mi a baj a Magicsee N5 NOVA TV-vel ami most 12e alatt rendelhető még pár napig?
Ez miért nem ajánlott? Mi az a hibája, ami miatt kiesik az ilyen érdeklődök részére?

(#4145) blakey válasza mikrofon (#4144) üzenetére


blakey
titán

Használhatatlan a droid része és RK chipes, más baja nincs de az bőven elég. Manapság sokan nem tudják, hogy milyennek kell lennie egy lejátszónak.
Megveszed, kicsmagolod, beállítod és úgy működik ahogy kell, ilyennek kell lennie, na ezt az olcsó boxok nem tudják, kivétel nélkül gagyi, optimalizálatlan rendszerrel rendelkeznek. Persze drágábban is lehet sz@rt venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4146) mikrofon válasza blakey (#4145) üzenetére


mikrofon
addikt

"Használhatatlan a droid része és RK chipes",
Ezt hogy érted?

Több tesztet és tapasztalatot elolvastam róla.
Mindenhol azt találtam, hogy igen, játékra nem elég a hardver. Azonban kárpótol a 4+64 GB RAM. Minden másra főleg média tartalmak fogyasztására bőven elég
Ráadásul azt is olvastam, hogy bedugod rákötöd a tv-re, telepíted a szükséges alkalmazást a play áruházból és gond nélkül megy. Tehát nézhetőek a kiválasztott médiatartalmak. Pont mint egy android alapú eszköz.

Mi az amit ezekben a tesztekben elhallgatnak?
Mi az amivel még számolni kell az üzembehelyezés és a használás között?

szerk:
Komolyan kérdezem, mert én ilyet rendeltem és nem szeretnék negatívan meglepődni. Ráadásul még két napig visszamondhatom és gond nélkül választhatok mást, mert akkor lesz raktárkészleten.

[ Szerkesztve ]

(#4147) blakey válasza mikrofon (#4146) üzenetére


blakey
titán

Mindenre a válasz a topikban megtalálható. Ezért írtam, hogy manapság a többségnek fogalma sincs arról, hogy milyen egy valóban jó lejátszó. Alkalmatlan sz@r a legtöbb ilyen box médialejátszás szempontjából. Mit hallgatnak el? Talán őket kérdezd, a legtöbb ingyen kapja az eszközt és "megkérik", hogy írjon róla. Nem tudom milyen és hány boxszal volt dolgod, de ha olyat akarsz ami valóban kicsomagolás után működik akkor alsó kategóriában megveszed pl. a Mi Box-ot vagy többet áldozol rá és veszel egy komolyabbat. Olcsó boxokhoz elmaradhatatlan a "mókolás", akár egy normális rendszer személyében ami médialejátszásra van optimalizálva. Rengeteg Amlogic boxszal is volt dolgom az olcsótól a legdrágábbig, mondanom sem kell, hogy a legolcsóbbakhoz mindenképp ajánlott egy normális rendszer telepítése, a drágához már nem szükséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4148) blakey válasza mikrofon (#4146) üzenetére


blakey
titán

Komolyan kérdezem, mert én ilyet rendeltem és nem szeretnék negatívan meglepődni. Ráadásul még két napig visszamondhatom és gond nélkül választhatok mást, mert akkor lesz raktárkészleten. - semmiről nem akarlak lebeszélni de rábeszélni sem. Nem véletlenül hangzanak el ajánlások itt a topikban, érdemes fontolóra venni, ennek ellenére sokan hisznek a leírásoknak meg a "teszteknek", elhiszik, hogy ha 4GB RAM van a "gépsárkányban" akkor az már erős, pedig egy jó rendszerhez médialejátszás szempontjából az 1GB RAM is bőven elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4149) mikrofon válasza blakey (#4147) üzenetére


mikrofon
addikt

Természetesen nem sok ilyennel volt dolgom egy régi aminek nememlékszem a típusára és volt még egy médialejátszóm, ami itt kicsit idegen de netes és internetes médiatartalom lejátszására is használható volt valamennyire.... Pioneer BDP-150

Ezért is kérdezek itt!

Azt is értem, hogy általánosságban igaz, amit írsz!

De azt nem, hogy az én konkrét esetemben, ami erre az olcsóbb konkrét típusra vonatkozik miért nem ajánlott, ha máshol ajánlják. Mi lehet a baja mire kellene figyelnem, mi az amit én mint hozzánemértő és tapasztalatlan nem vettem észre?

szerk:
Oké rendben!
Megvárom és kipróbálom....
Ha sz@r lesz úgy is jelentkezem itt, hogy igazad volt.
Ha nem akkor meg használom elégedetten, mint mások a visszajelzések alapján.....

Hardveresen:
Brand: Xiaomi
Model: Mi BOX S

Type: TV Box
GPU: Mali-450
System: Android 8.1
CPU: Cortex A53
Core: Quad Core
RAM: 2G
RAM Type: DDR3
ROM: 8G
Max. Extended Capacity: 64G

Brand: Magicsee
Model: N5 NOVA

Type: TV Box
GPU: Mali-450
System: Android 9.0
CPU: RK3318
Core: Quad Core
RAM: 4G RAM
RAM Type: DDR3
ROM: 64G ROM

[ Szerkesztve ]

(#4150) Kroni1 válasza mikrofon (#4149) üzenetére


Kroni1
veterán

Hardveresen lehet hogy a szükséges 1GB duplája helyett a szükséges négyszerese van benne, de a táviranyító, tápegység az mind más minőség.. Viszont itt megint nem papíron dőlnek el a dolgok hanem a való életben.

Nézzük szoftveresen:

Hivatalos Android TV oprendszer vs. mókolt, használatra kevésbé alkalmas, de legalábbis gagyi android valami. Hivatalos Netflix, Youtube, stb., jól működő Kodi, vs. felmókolható nem hivatalos Netflix plugin 480 vagy 720p képminőséggel ha szerencsés vagy, a Kodi meg kb használhatatlan.

Én sem akarlak lebeszélni, de leginkább az dicséri az androidot egy ilyen boxon aki nem próbalt még rendes boxot, hivatalos android tv rendszert, stb. Én is használtam egy Vorke Z6-ot, de ezek leginkább CoreElec-el használhatóak mókolás után. Netflix miatt nekem más kellett, a Mi box "plug and play" élménye nekem személy szerint felüdülés sok év raspberry és egyéb kínai boxos Openelec, LE, CE mókolása után.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.