Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Tehát kell egy bluetooth egér, hogy használni tudjam a GO-t? Ez nagyon gáz...nem lehet a távirányító navigáló billentyűivel lefelé görgetni a filmek között? :Y

(#3252) blakey válasza Mexbacsi (#3251) üzenetére


blakey
titán

Olyan boxod van amin tulajdonképpen egy tabletes felület működik és ennek köszönhetően a tabletre optimalizált app-ok érhetőek el ami ugye ériintőképernyős. Android TV-n működik a táv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3253) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Nem lehet ezt rootolni és feltenni rá "normális" firmet amivel működik a távirányító? Amikor kiválasztásra került, sehol nem volt szó ilyenről... :((

(#3254) Ciccuka


Ciccuka
veterán

App-ból akciós

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3255) kenand válasza Mexbacsi (#3253) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem tudom mit parázol rajta. Még a feleségem is tudja használni, hölgyként.
Kell egy vezeték nélküli egér, olcsó pénzért vehető. Nem kell bluetooth.
Csak a beállításnál (szolgáltató kiválasztásnál)- mivel csak érintő felületre van optimalizálva- kell egy billentyű is (USB), hogy ki tudd választani a szolgáltatót.

De ha mindenképp táv kell, amlogicos boxon az is megoldható:
SD kártyára felteszel egy CoreElecet, arra a HBO GO plugint és távval simán tudod irányítani.
Nálunk 2 boxon megy a HBO GO: feleségem egérrel android alatt használja mert úgy szokta meg, én jobban csípem a CoreElecet ezért pluginnal megy és a saját távját használom. (1 GB-s box nem is szeretné az Androidot)

(#3254) Ciccuka
Appból csak 40 cent az árelőny..., de köszönjük, CoreEleccel tűrhető boxot lehet belőle faragni...

[ Szerkesztve ]

(#3256) Luissimo


Luissimo
veterán

hali,
szép napot, jó hétvégét mindenkinek :)

van egy ilyen kütyüm pár napja. Sunvell T95z plus

a távirányitoja állitolag betanithato TV-re is, a felső sorban bekeretezett kék gombok arra valók rajta.

Ennek módja viszont a leírásból nem derül ki, mert nincs róla szó.

láttam hogy sok boxhoz adnak ilyesmit vagy pont ilyet is...

Azok egy részének a hátulján egy fólian leirva megtalálható a hogyanja.

kérdezném, hogy van-e valakinek ilyesmije, tapasztalata erről illetve tudja-e valaki a megoldást.

illetve a másik kérdés, hogy milyen légegeret használtok, amin tapi is van, billentyűzet is és megbizhatóan müxik,
és még esetleg van háttérvilágítása is,

köszi,

üdv,
Lui

[ Szerkesztve ]

(#3257) Luissimo


Luissimo
veterán

lejárt a szerkesztési időm.

EZ jónak tűnik, backlight-os de erről a tapipad és gombjai hiányzik.

ez sem rossz

Ez sem rossz és legalább usb-n tölthető

[ Szerkesztve ]

(#3258) Luissimo válasza Luissimo (#3256) üzenetére


Luissimo
veterán

Kösz az erőfeszítéseket :DDD

Az első kérdésre ( TÁVIRÁNYÍTÓ TANITÁS ) megtaláltam a megoldást.
egyszerű mint a ruhacsipesz, csak tudni kell, hogy hol kell megnyomni, mikor és mennyit . :))

akkor marad a "milyen légegér használata javasolt kérdés, világítós legyen, mikrofonos legyen USBről tölthető legyen :D és a normál gombokon kívül tapipados is legyen

(#3259) kenand válasza Luissimo (#3256) üzenetére


kenand
Topikgazda

(#3260) blakey válasza Luissimo (#3257) üzenetére


blakey
titán

Milyen tapipad gombok hiányoznak neked? Teljeseértékű légegér, van egér funkció, működik és jó is, van ilyenem is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3261) Luissimo válasza blakey (#3260) üzenetére


Luissimo
veterán

szia

melyikre gondolsz a "van ilyenem is" megjegyzésedben a mutatott 3 közül ?

(#3262) blakey válasza Luissimo (#3261) üzenetére


blakey
titán

iweipoo-ra. Arra írtad, hogy nincs tapipad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3263) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hali,

Az új Mi box S - ről mi a véleményetek? Még ez sem esik bele az ajánlott kategóriába? Mondjuk szerintem 20 ezeret nem áldoznék rá.

(#3264) kenand válasza ElGatto (#3263) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem maradt a zár bootloader és a LAN nélküliség...... én nem vágynék rá...

(#3265) Hulot


Hulot
tag

Sziasztok!

Ezekkel a TV boxokkal (nem tuneressel) lehet TV csatornákat nézni?
Ha igen, akkor ezek interneten található, ingyenes adások?
Magyar van-e köztük? Hol lehet rákeresni, hogy milyen csatornák vannak (pl. Travelchannel, Discovery, autós csatorna, friss -nem retro- filmek)?
Köszi

(#3266) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

A Tronsmart Telos 2/16gb s95-öm mellé keresnék a másik szobába egy megbízható boxot. Az sem baj ha dual bootos. A lényeg az optikai kimenet, kb 2-3 USB, 3D akadásmentes legátszása és ami a legfontosabb memóriakártyáról saját rendszerként tudjon futtatni Libreelecet vagy ami manapság trendi. 1-2 játék fusson rajta, pl Asphalt 8-9 és PSP emulátor. Az sem baj ha dual bootos (Windows/Android), a lényeg hogy megbízható legyen.

Tényleg: melyik manapság az ajánlott legfrissebb LibreElec?

Melyek manapság az ajánlott boxok? A Tronsmarttal semmi gondom - használom vagy 2 éve - csak már unom hurcolni egyik szobából a másikba. És természetesen legyen jobb mint a Tronsmart.

Erről valakinek véleményetek? Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB EMMC TV Box - vagy van ennél újabb, jobb, megbízhatóbb?

[link]

Egy Pioneer házimozi erősítőre kötném optikai kábellel, onnan vissza egy LG 3D TV-re, ez a box támogatja a Dolby, DTS stb. hangszabványokat Android/Kodi/LibreElec alatt?

[ Szerkesztve ]

(#3267) skill84 válasza robi1979 (#3266) üzenetére


skill84
tag

Beelink GT1-et már a kosárba is tettem de még megvárom a reakciókat.

(#3268) Luissimo válasza skill84 (#3267) üzenetére


Luissimo
veterán

én ILYET vettem, meg vagyok vele elégedve, teszi a dolgát

(#3269) robi1979 válasza robi1979 (#3266) üzenetére


robi1979
aktív tag

Most látom hogy a Beelinknek kijött egy ÚJ verziója is, Beelink GT1 MINI néven 4/32GB verzióban Amlogic S905X2 procival. Közel egy árban van a Beelink GT1 Ultimate-el.

Az S905X2 processzor mire elég?

Erre a procira is van SD kártyáról saját rendszerként futtatható Core vagy LibreElec? Ez a proci támogatja a kadencia helyes lejátszást és a 3D filmeket? Ez a box tudja vajon a DTS, Dolby stb hangszabványokat?

Android részét is megtartanám a UPC Horizont GO miatt, PSP emulátor és pár androidos játék miatt pl Asphalt 8-9 stb.

Érdemesebb inkább ezt venni 2019-ben? Vagy inkább a Beelink GT1 Ultimate-t?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3270) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy ilyen TV box-ot. (H96 MAX X2 Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 64GB)
[link]

Az a problémám, hogy bármilyen lejátszó alatt random késik a hang van, hogy 1 mp, de van, hogy 10mp is.

Bármekkora felbontású, méretű videónál ez van.
Ha a belső tárhelyre másolom, USB 3.0 HDD-ről, MicroSD-ról is késik miközben a laptopon simán mennek ezekről a videók gond nélkül.

4K videónál meg mintha lassított felvétel lenne, miközben a hang normál sebességel megy.

A legfrisebb kodi van rajta.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit lehet vele kezdeni?

Előre is köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#3271) skill84 válasza robi1979 (#3269) üzenetére


skill84
tag

ez alapján ulti jobb:
http://www.china-prices.com/tvbox-versus/13295-13925/beelink-gt1-ultimate-vs-beelink-gt1-mini

(#3272) kenand válasza robi1979 (#3269) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna 905x2-re nincs alternatív rendszer, csak Android

(#3270) mazsidrazsé

Kodit felejtsd el. sajna amlogic nem támogatott. Nézd meg Mx palyerrel vagy ha Kodiszerű kell SPMC

[ Szerkesztve ]

(#3273) robi1979 válasza kenand (#3272) üzenetére


robi1979
aktív tag

„Sziasztok!
A Tronsmart Telos 2/16gb s95-öm mellé keresnék a másik szobába egy megbízhatü boxot. Az sem baj ha dual bootos. A lényeg az optikai kimenet, kb 2-3 USB, 3D akadásmentes legátszása és ami a legfontosabb memóriakártyáról saját rendszerként tudjon futtatni Libreelecet vagy ami manapság trendi. 1-2 játék fusson rajta, pl Asphalt 8-9 és PSP emulátor. Az sem baj ha dual bootos (Windows/Android), a lényeg hogy megbízható legyen.
Tényleg: melyik manapság az ajánlott legfrissebb LibreElec?
Melyek manapság az ajánlott boxok? A Tronsmarttal semmi gondom - használom vagy 2 éve - csak már unom hurcolni egyik szobából a másikba. És természetesen legyen jobb mint a Tronsmart.”

A Beelink GT1 mini az amlogic S905X2 processzor miatt kilőve, tehát a nagy kérdés:
TANIX TX9 PRO vagy Beelink gt1 Ultimate? Vagy ezeken kívül melyek még az ajánlottak amelyen működik SD kártyáról a CoreElec és az Android (játékra)?

(#3274) kenand válasza robi1979 (#3273) üzenetére


kenand
Topikgazda

Windows/Android boot már nem lesz semmilyen boxon, Intel dobta az Android vonalat.
Android/Libre(Core)Elec dual boot megy.
Amlogic vonalon 905 (az van neked) 905x/905w/912 (ebből a 912 a leggyorsabb játéknál)
905x2 felejtős ha dualboot kell.

RK-ra itt vannak (kevesebb vele a tapasztalat, de jelenleg jobban támogatott LibreElec vonalon , mint az amlogic, azért van amlogicra Coreelec)

(#3275) mazsidrazsé válasza kenand (#3272) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Szia.

Mindegyikkel ugyanolyan siralmas az eredmény. Kipróbáltam vagy 10 féle lejátszót.

Esetleg valami más ötlet?

Köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#3276) kenand válasza mazsidrazsé (#3275) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ezért nem veszek olyan boxot amire nincs alternatív rendszer.....

SPMC-hez is plusz beállítások kellenek, alapban nem jó

4pda.ru info itt (használ chromeot az fordítja angolra)

(#3277) mazsidrazsé válasza kenand (#3276) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Azért nem gondoltam volna, hogy egy nem is a legolcsóbb tv-box nem képes lejátszani normálisan egy sima 1080p-s videót, miközben egy ezerszer gyengébb 5éves kínai tablet simán viszi gond nélkül.

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#3278) kenand válasza mazsidrazsé (#3277) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna a Kínaiak leejtik, hogy a Kodi dobta az amlogic chip támogatását az új verziókban. Mxplayernek ettől még mennie kellene.
Android nem jó fim nézéséhez. CoreElec sokkal jobb, pluginok is vannak (HBO GO, Yotube) de sajna mivel új a video rész a 905X2-ben még nincs rá public Linux driver, így nincs CoreELEC.
CoreElec is azért van mert a LibreELEC sem támogatja megfelelően az amlogicot, pedig utóbbi években a legelterjedtebb TB box chipset. Most el kezdték inkább az RK szekerét tolni...

Sajnos legújabbat nem szabad megvenni, hiába csilli-villi reklámkép, izomerő, sok RAM, ha a szoftver használhatatlan...meg kell várni a véleményeket, valamint a menekülő út miatt jobb egy alternatív rendszert is futtató SOC-ot választani.

Be böngészd át a 4pda.ru-t oroszok mindent meghackelnek...

(#3279) mazsidrazsé válasza kenand (#3278) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Szerinted akkor melyiket kellene vennen?

Amire kellene H265 és H264 (gopro álta felvette és megvágott videó)
2.7K és 4K (az utókor miatt) lejátszása egy samsung Full HD TV-n.

Semmi másra nem akarom használni, csak erre.
A TV-n alapból megy a youtube, netflix, hbo, stb. csak a gopro videóit nem játsza le, nekem meg csak ez lenne a lényeg.

Játszani nem játszom.

Közben találtam egy javítást hozzá forumokon, csak éppen egy otg kábelt kell szerkeztenem.

[link]

Köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#3280) robi1979 válasza kenand (#3274) üzenetére


robi1979
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de ha az RK ennyire támogatott LibreElec fronton, akkor nem éri meg inkább RK chippel szerelt készüléket venni? Vagy ez a chip gyenge játékra és nem tudja a kadencia helyes lejátszást?

(#3281) robi1979 válasza robi1979 (#3280) üzenetére


robi1979
aktív tag

Egy gyors kérdés: UPC Horizon Go melyik újabb készülékeken megy 100%? (Android) TANIX TX9 PRO-n megy?

(#3282) kenand


kenand
Topikgazda

Hasonlóak a kérdések ezért egyben válaszolok.
RK nem rég óta támogatott, kiforrás stádiumában van, kevés vele a tapasztalat, de RK a jövő? Nem vagyok benn biztos, de merészeknek próbálható, USB 3.0 is van....
De jelenleg itt a logout-on is nagy közösségi támogatás van amlogic/LibreElec/CoreElec vonalon, még RK-ra gyakorlatilag 0....

Jelenleg -amivel tapasztalat is van- filmnézésre és néhány TV csatorna nézésére , HBO Go-ra, Horizon Go-ra (TV GO felejtős) Amlogic 912-es box ,vagy ha nem akartok sokat költeni és nem kell 4k 60fps akkor 905w amlofgic box javasolt. CoreEleccel szépen megy, HBO Go megy CoreElec alatt is (Horizon go plugin nincs, de megy Android alatt). Ingyen csatorna Mindig TV appal, vagy CoreElec pluginnal nézhető. Ha több kell ITTOTT TV (de fizetni kell) (vagy aki ott lakik ahol a Tarr szolgáltat, ott Android alatt megy a Tarr TV)

Legolcsóbb most (ebben e pillanatban) egy Mecool M8s pro 905w . CoreEleccel rendben van. Android filmnézéshez mókolni kell. (De ha CoreElecet indítasz SD kártyáról, nem akarsz többet filmet nézni Android alatt) SPDIF nincs rajta. (ha az is kell Tanix T3 mini, vagy pro)

Kicsit többért 912-es box ami éppen akciós...de az is CoreEleccel az igazi..

[ Szerkesztve ]

(#3283) robi1979 válasza kenand (#3282) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezek szerint bármelyiket választom ezzel a chippel Amlogic 912, tuti menni fog rajta a UPC HorizonGo? 3D-t ezek közül mindegyik tudja? (LG LF652V) half OU-t használ. Játékra is jók azaz jobbak az Amlogic 912-esek a 905-ösöknél? (Android)

Most már csak az a kérdés hogy Beelink GT1 Ultimate, TANIX TX9 PRO, vagy VORKE Z6 Plus?

Megér 20 dollárral többet a Beelink GT1 Ultimate?

(#3284) kenand válasza robi1979 (#3283) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kérdezz rá az amlogic topikban ott vannak 912-es tulajok, nekem 905/905x és 905w-s boxokkal vannak személyes tapasztalataim. De ár függvényében bármelyik lehet (szerintem) Úgy tudom Horizon Go nem probléma, de nálunk Tarr TV van, az jól megy android boxon. (HBO GO is, használjuk)

[ Szerkesztve ]

(#3285) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,
Androidos TV boxra hogyan tudok átküldeni filmet pc-ről, mondjuk videostrean for google-al.
Sajnos nem látszik a cast icon alatt,
mi a trükk ?

(#3286) blakey válasza Luissimo (#3285) üzenetére


blakey
titán

Megosztod a PC-s tartalmakat, DLNA, SMB vagy NFS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3287) Luissimo válasza blakey (#3286) üzenetére


Luissimo
veterán

kös7i, ez ok. de én a miracastos unkcioját szeretném kihasználni a boxnak, de nemtudok rácsatlakozni semmivel.
mértnem ? :F

(#3288) Necronom válasza Luissimo (#3287) üzenetére


Necronom
senior tag

A masik topikban mar leirtam a miracast megoldast
Ide pedig azt, hogy a boxra telepitsd a digi online appjat, ha mar van box, akkor hasznald onnan :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3289) Luissimo válasza Necronom (#3288) üzenetére


Luissimo
veterán

köszönöm is, csak lehet hogy nem árnyaltam kellően a problémát.

nemszeretnék hálózatmegosztással bíbelődni, azt szeretném, hogy ha nézek egy filmet mondjuk a telon, mert azon van, akkor simán rátudjam küldeni a tévére.
Sony tv-m kitűnően müxik ilyetén módon.
.
A TV BOX és egy LG tévé , 3 éves webos 3.3-al az le se sz@r, nyilván mert mindkettő a miracastot használja.

a digionline csak egy példa volt, írhattam volna bármilyen filmet is.

nem ez a főgondom, digionline, netflix, youtube (mivanmég?, ja az HBO GO) ezek mind mennek appból.
mondjuk telekom tvgo-ra semmi esély, sajna.

Attól kapok idegzsábát, hogy ezt a hülye miracastot működésre bírjam.

ez a "megoldás"' egy gyenge nyeretlen kétéves a chromecasthoz képest.
de ugyanezt szenvedtem egy LG 55" 7507-es tévével is, annak is smafu a miracast, egyszerűen ezek nem érnek semmit.

maradt ottis a 4k-s chromecast, ha valamit akarok, ami nem tv appból megy.

az élet nem habostorta, pelikánelvtárs.

[ Szerkesztve ]

(#3290) somi 72


somi 72
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy MECOOL M8S PRO L androidos tv boxot. Alapvetően azért volt rá szükségem mert spanyol bajnoki meccseket csak neten tudok nézni élő streamen. Okos emberek azt mondák nekem, hogy ezzel a cuccal könnyű átküldeni a streamet tvre. Ezzel van problémám mert a chromot nem lehet rátelepíteni, és nem tudom hogy melyik böngészőt lenne érdemes rárakni,hogy tudjak streamet nézni. Vagy erre van boxon belül más megoldás is? Bocs a láma kérdésért, de tv boxban nagyon kezdő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3291) Luissimo válasza somi 72 (#3290) üzenetére


Luissimo
veterán

nicsak milyen dezsavű érzésem van :Y :Y :B

egy sima cast ekkora probléma (persze lehet mi gyenge amatőrök küzdünk csak ezzel :DDD )

(#3292) Necronom válasza somi 72 (#3290) üzenetére


Necronom
senior tag

Mivel nekem csak az X-es csaladbol vannak boxaim igy pontosan mindre nem tudok valaszolni, de a Miracast/Airpaly stb stb bekapcsolasat a boxokon a beallitasokban kell elvegezni
Alapbol ezek nem feltelen vannak bekapcsolva, at kell nezni

Keresd a Mediacentert (playcentert) a beallitasok kozott, valami hasonlo kepernyot kell talalni

Itt el kell inditani mindent, amit talalsz, ha van olyan, hogy automatikusan induljon, akkor azt is, majd restart box
Ezek utan csak es kizarolag csak a Miracast kepernyotukrozesnek van sajat appja a boxban, minden mas, ami csak a kivetites funkciot hasznalja, azok automatikusan el fognak indulni
Pl ha egy telefonon levo tartalmat (fotot, videot) szeretnel, akkor connect a boxra abbol az alkalmazasbol, ahol azt nezed
Ha viszont tukrozesre szeretned hasznalni, azaz a telefon teljes kepet akarod a TV-n latni, akkor a boxon a Miracast appot kell inditani, ossze kell oket parositani
Siman elofordul, hogy bizonyos telefononkrol vagy tabokrol csak a direkt wifi-vel mukodik a connect, azaz csak ugy magatol nem talalja meg

Luissimo
Tartok tole, hogy a Sunvell box ezeket nem tamogatja
De akkor is ott van a Kodi, azt elinditva, Kodi bellitasokban a szolgaltatasok menuponjaban szinten be kell kapcsolgatni minden Airplay, DLNA stb funkciot, akkor is kell mukodni a kivetitesnek....
Kernyo tukrozes viszont a Kodiban egytalan nem biztos, hogy mukodik, de a kivetitesnek kell menjen

Viszont feleslegesnek tartom azt, hogy telefonrol Youtube, HBO Go stb stb alkalmazasokat tukrozgessunk, hiszen arra ott a box, azert van, hogy azon hasznald...
telefonon a filmeket sem tarolgatnam, hiszen egy USB HDD erre sokkal alkamasabb

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3293) somi 72 válasza Necronom (#3292) üzenetére


somi 72
csendes tag

A képernyő tükrözést vágom, csak simán telóról is mert okostévén keresztül már csináltam,csak azért hanyagoltam mert nagyon szaggatott a stream. Én konkrétan boxon keresztül akarok streamalni csak nincs hozzá böngésző amiből el tudnám indítani.

(#3294) Necronom válasza somi 72 (#3293) üzenetére


Necronom
senior tag

A kepernyo tukrozeshez eros mobil HW kell, hogy normalisan mukodjon, pl Samsung S8 - ezzel probaltam, teljesen OK, nincs lag

Nem kell semmifele bongeszo a streamhez
A telefon app fogja latni a boxot, amennyiben bekapcsoltad benne a megfelelo funkciokat - fentebb leirtam, ha nem kapcsolod be, akkor nem fog menni :)
Ez arra jo, ha papanak es a mamanak, vagy egy nagyobb tarsasagnak meg akarod mutatni a csaladi fotokat, vagy mas egyebeket, hogy ne a telot kelljen mar korbeadogani
Ha esetleg a box maga nem tudja, akkor ott a Kodi, el kell inditani, a beallitasokban be kell kapcsolgatni a szukseges funkciokat es ugyanugy megy ra a kivetites, Kodibox meg egyeb mas neveken lehet megtalalni a fogado allomast, a telefon latni fogja
Minden mobil appon, ami kepnezegeto videonezegeto meg egyebek, ott lesz a cast jelzes, amennyiben a boxot lathatora allitottad, de addig nem!

Minden masra ott a box! ha bongeszni akarsz akkor bongessz a boxon, azert van, YT boxon van

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3295) Necronom válasza Luissimo (#3291) üzenetére


Necronom
senior tag

ja es meg egy ide, ha PC-rol szeretnel filmezni a boxon - bar ez megint egy erdekes dolog :)
akkor pl PC-re is tedd fel a Kodit - a tv box latni fogja
vagy pedig egy nagyon konnyen kezelheto media szervert, pl az Universal Media Server nevu progit - ingyenes
Nem kell megosztogatnod semmit sem, a szervernek meg lehet mondani, hogy hol vannak a filmjeid es kesz..
Onnantol a boxon be tudod tallozni a komplett mappat

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3296) Luissimo válasza Necronom (#3295) üzenetére


Luissimo
veterán

kösz :R

miért olyan érdekes ez?

mondjuk az emeleten van a pc, tele filmel, wifin elérhető, és a földszinten van a droidos box egy már "majdnemokos" tévére reájadugva.

ennek mennikék, nem?

(#3297) Necronom válasza Luissimo (#3296) üzenetére


Necronom
senior tag

a wifi miatt is pl.
nem feltelen lesz az tul stabil, de persze hogy menni kellene, de hogyan fog az mar mas kerdes....

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3298) Luissimo válasza Necronom (#3297) üzenetére


Luissimo
veterán

marad a gyerek ha játszik, tudod (de főleg az apja) :))

Amit lehet, mindent bekapcsoltam a kodin, de még nemvolt időm kiprószálni, mert mire próbáltamvolna, megtaláltam a boxra a TV GO-t.

naperszehogy felraktam.
Aztán a bejelentkezési procedurán átesve kb. 3 -5 másodpercet játszott le a tévéműsorokból.

először nem üzent semmit, aztán sokadszorra közölte, hogy rootolt eszközön "biztonsági okokból" nem támogatott a lejátszás, kapja be.

kinek a biztonságáért aggódnak?
az enyémért. ??
nemkértem

na erre a telefonomon elindítottam, de ott pedig nem castolható, nem ugy mint a digi online.
kis képernyőn meg nemolyan izgalmas.

"szegényembernek semmisemsikerül" szabadon Alfonzó után :DD

[ Szerkesztve ]

(#3299) Necronom válasza Luissimo (#3298) üzenetére


Necronom
senior tag

a TV go felejtos, boxokon nem is mukodik, castolni nem hagyja magat stb stb....

minden mas oks, a digi online is szuperul megy a boxon, rakd fel, nem olyan nagy dolog megtalalni, ott van az aruhazban :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3300) Luissimo


Luissimo
veterán

lemaradt, bocs:

eddig ami legjobban bevált a filmek átküldésére laptopról, a Videostream for GoogleChrome.
no, az mindent átnyom az okostévékre, ( a hülye LG-n kívül) illetve a butatévékre a googleCast-al.. (se miracast, se EZ Cast, se egyéb clon megoldások nem jöttek be és ez a kütyü már 10e alatt kapható, én sajnáltam volna, ha kimarad az életemből) és még a feliratok is csúsztathatók a progival.

A fafejű LG-re meg rákötöttem egy USA-ból hozott Super Cast 4K-t, az is csak 60 dollár volt.
Engem nem fog szívatni, mostmárcsak a droid box-al vagyok hajlandó küzdeni :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.