Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) kenand válasza Necronom (#3350) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor az is felejtős......egyszerűen az Android felejtős film nézéshez....RK -ra is ott a CoreElec/LibreElec, de kevesebb vele a tapasztalat...
Minden esetre gáz, hogy nagy tömegével jönnek ki, és amivel jön használhatatlan...
Nem 3229-re gondoltál...?

[ Szerkesztve ]

(#3352) Necronom válasza kenand (#3351) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem 3229-re gondoltál...?

dede...elnezest, elirtam

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3353) kenand válasza Necronom (#3352) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bele lehet keveredni az RK idétlen számozásába, de RK esetén ezekben érdemes gondolkodni, alternatív útvonal miatt (RK3288, RK3328, RK3399)

[ Szerkesztve ]

(#3354) ORCA58 válasza tcsaba007 (#3348) üzenetére


ORCA58
addikt

"Android alatt nincs kadencia helyes lejátszás, pixelesedés figyelhető meg és akadás."
Minix NEO U9-H android 6-os van rajta. Ezen megy a kadencia helyes lejátszás.!

Feltettem a fenti boxra 18-as Kodit, android alatt fut. Érdekes, hogy sok olyan helyen angol maradt a szöveg, ami a 17-esben magyar volt. Ugyan ez a szöveg a Windows változatban magyar maradt.
Egy példa a "Felirat letöltése".
A 18-as Kodi eddig még újat nem hozott számomra. Viszont két hibát találtam, mely android és win alatt is jelen van. A EXOSHARK ÉS MOVIESHARK kiegészítőkben az info alatt nem indul a Filmajánló. Win alatt lefagy a KODI, Androidnál leáll.
Ugyan ez a helyzet a Felirat keresése menünél is. Win alatt fagy Android alatt leáll.

[ Szerkesztve ]

(#3355) kenand válasza ORCA58 (#3354) üzenetére


kenand
Topikgazda

Minix Neo nem átlagos box, A kategóriás gyártó amiért 4-5x annyit fizetsz.
Andrid 6.0 alatt volt még amlogic HW támogatás, 905/905x jól is működött Android 6.0-val, bár a Noname boxokon jóval gyengébb az Android. Olcsó 25-35 USD-s box CoreEleccel viszont teljesen rendben van.
Aki áldoz rá az vehet Minixet, de jóval többe kerül...
Kdencia helyes lejátszás is megoldható Androidon kis buherával...de egyszerűbb az élet Libe/CoreEleccel.

[ Szerkesztve ]

(#3356) pdave


pdave
aktív tag

Köszi az infót mindenkinek!

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#3357) robi1979 válasza kenand (#3355) üzenetére


robi1979
aktív tag

"Kdencia helyes lejátszás is megoldható Androidon kis buherával..." - ez a buhera működik Vorke z6+-on is? s912. Van valami leírás ehhez?

(#3358) kenand válasza robi1979 (#3357) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mexel blogjában nézd meg

(#3359) ORCA58 válasza kenand (#3355) üzenetére


ORCA58
addikt

Tény, hogy drága. Sokat gondolkodtam rajta, de mivel kellet az android, és lehetőleg olyan cucc, amit bekapcsolok és használok. Első sorban nejem miatt kerülök mindent ami kis plusz hozzáértést igényel.
Fontos volt az RtlMost, ami már nem megy. Még szerencse, hogy Kodira van kiegészítő.

(#3360) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én tv okosítóban gondolkodom,de annyi fajta van,hogy már totál megkeveredtem.Max 12EFt ig vennék nézegettem is egyet csak a kérdés,hogy itt mennyit számít a ram mérete mert ez amit néztem 2gbram van benne és alig lenne 10EFt felett.
Viszont közben találtam többet is ami nem drágább 12EFt nél vagy max egy picit megy felé ezekben akár 4gb ram is található.
Meg ez
Bár az utóbbi kettőhöz pl nincsen mini billentyűzet ,mert úgy már bőven 13EFt felett vannak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3361) Pityu. válasza Pityu. (#3360) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Találtam még egy ilyet is és ebben 11EFt ért egér távirányító is benne van.Csak ez is 2gb ramos amit nem tudom hátrány e.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3362) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Másik topikban már felettem ezt a kérdést esetleg egy kis megerősítésre lenne szükségem.
Link:
https://prohardver.hu/tema/asztali_medialejatszok_audio_video/hsz_64558-64558.html

Röviden Sony 4k tv n animet nézek és a ASS feliratok néha osszomlik az egész.
Srt be nem konvertálom mert szetesik a felirat.
Szóval Hi10 x265 kódolás 10 vagy 12 bit,aac vagy flac hang. Továbbá 4k tartalom pl 60mbit kép és dts HD ma hang.
Kinezett mediabox
https://m.banggood.com/Z28-Pro-RK3328-4GB-RAM-32GB-ROM-Android-7_1-5G-WIFI-Bluetooth-4_1-4K-TV-Box-p-1373631.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN
Jó erre a célra? Meg látni se láttam ilyen boxot írták libreelec kell majd rá.
A legfelső linken van egy mp4 fájl részlete is na azt csak szaggatva tudja lejátszani a tv. Lejatszotol független akár az alap akár SPMC vagy Vlc player...

[ Szerkesztve ]

(#3363) kenand válasza Pityu. (#3360) üzenetére


kenand
Topikgazda

Attól függ mire használod. Játékra jó ha van sok RAM, filménzéshez CoreEleccel 1GB is elég

(#3364) somi 72 válasza bertokl (#3309) üzenetére


somi 72
csendes tag

Szia. Igen erre gondoltam. Megpróbálom amit javasoltál. Köszi.

(#3365) Pityu. válasza kenand (#3363) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem igazán játékra,mert nem szoktam játszani meg akionek venném ők sem játszanak.Isten igazán az okos tv funkció a leg lényegesebb,hogy lehessen pl appokat telepíteni vagy,vagy neten böngészgetni, youtubot nézegetni,vagy más online filmeket tartalmazó oldalakon filmet nézni ilyesmi.Nézegettem a jófogást meg az itteni hirdetőoldalt is és nem tudom esetleg alig használtan vagy újonnan érdemes e itthonról vásárolni?Ugye akkor hamarabb itt lenne mint kínából,csak így meg nem tudom honnan tudnék olyan billentyűzetet olcsón szerezni ami egér is meg billentyűzet mert szinte amit itthon találtam mindhez alap távirányító van.Meg nem tudom az számít e pl,hogy mondjuk 7.1 vagy 8.1 android van e rajta?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3366) kenand válasza Pityu. (#3365) üzenetére


kenand
Topikgazda

Film nézéséhez legjobb a 6.0, ha Androidon szeretnéd... Amlogic Hw 7.1/8.0 már nem támogatott...
Talán RK 3328 (ne 3229)-de azzal nekem nincs tapasztalatom, inkább Amlogic 905x/905w-használok CoreEleccel, mivel 990% film Youtube és HBO Go, 0% böngészés, arra ott a notebook

[ Szerkesztve ]

(#3367) Pityu. válasza kenand (#3366) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most kicsit kiestem a képből tehát az,hogy mondjuk sok ram meg frissebb android van az eszközön az nem jelent semmit nagyon?Idősebb embereknek lenne és jó lenne egyben minden,néztem távirányítós billentyűzet is hozzá,bár ha itthon tudnék jó árban szerezni tv okosítót akkor nem kéne heteket várni kínából,hogy mikor jön meg.De most nem tudom bele merjek e vágni a vásárlásba,hogy ekkora választék van de nem tudom melyik lenne jó.Egyébként,jó lenne ha böngészőt is lehetne telepíteni mondjuk a gyárin kívül ezért gondoltam androidosra mert oda pl fel lehetne rakni a firefoxot reklám blokkolóval.Nézegetem a vaterát is ilyesmit egy két jó árat találni új boxra csak 1gb ram meg 8gb tárhely,gondolom azért a tárhely lehetne kicsit nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3368) Pityu. válasza kenand (#3366) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Találtam egy smart boxot igaz valamennyit használva volt,jó áron Venz V5 Cube Libreelec 8.0.2 vel,ez valami lunux féle lenne?Erre lehet telepíteni appokat vagy ez,hogy működik?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3369) kenand válasza Pityu. (#3368) üzenetére


kenand
Topikgazda

LibreElec/CoreElec egy minimális cél Linux amin KODI fut
Nagyon sok plugin van hozzá (Kodihoz) IP TV-k, Youtube, HBO GO
Bár Androidon is fut Kodi, de jóval lassabb, Livre/coreElec jobb

CoreElechez van már Entware is azaz jó sok csomag telepíthető pluginok mellett is: Transmission, MC stb

(#3370) Pityu. válasza kenand (#3369) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Találtam egy ilyet

W95 android tv box

W95 android tv box

Amlogic 905w quad core arm a53
2gb memoria
16gb hattertár
Optikai kimenet
Hdmi
Rj45 lan
Wifi

Android rendszerű
Kodi és openelec is. Telepíthető rá

Viszont ami durva zsír új igaz a cucc de legalább 4000Ft al drágább mint kínából vásárolva.

írtad fentebb,hogy Amlogic nem támogatott 71/81 androidnál,de találtam egy ilyen leírást
Operációs rendszer: Android 7.1 Marshmallow
CPU: Amlogic Quad core Cortex A53 64 bit

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3371) kenand válasza Pityu. (#3370) üzenetére


kenand
Topikgazda

7.1 ugyan az bár lehet buherálni, de CoreEleccel jó lesz

(#3372) Pityu. válasza kenand (#3371) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Találtam most 8000Ft ért egy ilyet itthon kéz alól,nem tudom párszor használtat érdemes meg venni,vagy csak ujjat érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3373) kenand válasza Pityu. (#3372) üzenetére


kenand
Topikgazda

RK3229 nem javasolnék, arról nem lehet menekülni, ha nem jó az Androidja

(#3374) Pityu. válasza kenand (#3373) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké ezt észbe vésem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3375) szabochris válasza Pityu. (#3374) üzenetére


szabochris
aktív tag

Helló! Van egy tv boxom, android 4.4 fut rajta.
Sehogy nem lehet megmókolni, hogy menjen rajta az HBO GO?

(#3376) Pityu. válasza szabochris (#3375) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem jótól kérdezed,ha elolvasod fentebb az írásomat már én is össze vagyok zavarodva :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3377) légybátor


légybátor
újonc

Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen kezdő vagyok a témában.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen TV BOX (okosító) lenne a megfelelő számomra. Legfőképpen full HD-s .mkv filmek lejátszására, illetve .mp4 és .mp3 lejátszására kellene egy 4TB-os 2,5"-os merevlemezről USB-n keresztül. A TV-m 2TB-ig ismeri fel a merevlemezeket. Nem tudták eddig az üzletekben sem biztosra megmondani, hogy mely TV BOX-ok tudják az ekkora HDD-t kezelni.
Ezenkívül egy programot szeretnék feltelepíteni mindenképpen, ami IOS, Windows és Android rendszereken is használható és a programon belül videó, hang, kép és .pdf illetve .epub állományokat lehet letölteni és ezáltal használni. Tehát ez utóbbi miatt nem ártana, ha egy kicsit nagyobbacska (mondjuk 16GB-tól) háttértárral is rendelkezne.

Előre is köszönettel

(#3378) dudka2


dudka2
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék, most jött meg az X96-os boxom. A gondom, hogy az előre telepített Youtube alkalmazás nem indítja el a videókat. Pontosabban az történik, hogy elindítok egy videot és mielött elkezdené a lejátszást a Wifi jelet megszakítja. Ha böngészőböl indítom a Youtubot akkor viszont megy, nem szakad meg a Wifi. Tökre nem értem. Mi lehet a gond?

(#3379) dudka2


dudka2
csendes tag

Bocsánat, megoldódott. Hibás felbontás beállítás.

(#3380) kenand válasza szabochris (#3375) üzenetére


kenand
Topikgazda

Régen ment de már újítottak ás nagyobb verziós Android kell

(#3381) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, azon gondolkodtam, hogy a 80 éves anyukámnak vennék egy TV boxot... van szép nagy lcd tévéje, (hdmi nem biztos, hogy van rajta, mert elég régen vette), viszont NINCS okostelefonja. Fontos lenne még, hogy a wifis jóságokon kívül usb-ről is tudjon lejátszani. Mire figyeljek? Mit ajánlotok?
(ja és nem sírok, ha gearbestről, vagy banggoodról kell rendeljek) :R

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3382) szabochris válasza kenand (#3380) üzenetére


szabochris
aktív tag

Milyen android verzió kell minimum?
Még egy kérdés:
M8s-em van, de már vagy 3 éves. Hamisítják ezt? Mert egyszer letöltöttem rá több elvileg rá való firmware-t is de nem ment fel rá egyik sem .
Bootolásnál pedig úgy indul mint egy M8s...

[ Szerkesztve ]

(#3383) kenand válasza szabochris (#3382) üzenetére


kenand
Topikgazda

812-es M8s-ból sok klón volt, téglásítani is lehetett

(#3384) ThorsHUN válasza kenand (#3278) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ezt ugy kell erteni, hogy mondjuk egy mecool m8s L vagy W alatt nem fogok tudni Kodin filmet nezni?
Ezeken az HBO Go fut amugy?

(#3385) kenand válasza ThorsHUN (#3384) üzenetére


kenand
Topikgazda

Android alatt Kodival nem, SPMC mók után használható, viszont CoreElec alatt megy tökéletesen a filmnézés, és a HGO GO is.

(#3386) ThorsHUN válasza kenand (#3385) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Olyat tudsz javasolni (ismerosnek kell), amin mindenfajta mokolas nelkul lehet HBO GO-t nezni es felokositja a TVjet?

(#3387) kenand válasza ThorsHUN (#3386) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBO go általában megy Android boxon is 2 gb RAM kell, de a HBO GO érintőképernyőre van optimalizálva ( hacsak nem Android TV OS fut a boxon, at megy távval is de másik HBO GO app kell hozzá) így a használathoz vezeték nélküli egér a 1. indításnál a szolgáltató beírásához ideiglenesen billentyűzet is kell. Amogic 905x, 905w 912-es boxokon megy első kettőn próbáltam személyesen is.

(#3388) thornadoj válasza kenand (#3387) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm vett egy ilyen boxot, és az vele a probléma, hogy telepített alkalmazásoknak nincs írási engedélyük a külső HDD-re. Van erre valami megoldás, fontos lenne. Köszönöm a segítségeket!

szerk. Új üzenet akart lenni...

[ Szerkesztve ]

(#3389) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

agyam eldobom, valami miatt a gamepad és rr3 elfelejtette a párosítást. most küzdhetek újra párosítani :W

(#3390) szabochris válasza kenand (#3383) üzenetére


szabochris
aktív tag

Ha klón az M8S-em,akkor arra tudok feltenni frissebb androidot?

(#3391) kenand válasza szabochris (#3390) üzenetére


kenand
Topikgazda

Csak ha arra a klónra készült én 812-semre nem mertem, mert egyből lehetett téglásítani, inkább kapott egy LibreElecet, bár sajna ahhoz sincs újabb...... van több olcsó 905w itthon 20-30USD inkább azok mennek.

(#3392) ThorsHUN válasza kenand (#3387) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Olyat kerhetek, hogy ajanlj konkret boxot?

Csak annak preventalasara, hogy ne irogassak ide ot hatot, hogy "es ez jo?" :)

(#3393) szabochris válasza kenand (#3391) üzenetére


szabochris
aktív tag

És mire jó az a LibreElec?

[ Szerkesztve ]

(#3394) kenand válasza szabochris (#3393) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egy cél Linux ami KOdit futtat, és jól játszik videót akár hálózati meghajtóról, feliratot keres ha kell. Pluginokkal bővíthető, Youtube, HBO GO, mindigtv stb

(#3395) kenand válasza ThorsHUN (#3392) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha 60fps 4K nem kell akkor lehet 905w-s box Tanix T3, Tanix T3 max
Mecool M8S Pro 905x X96 905x már nemigen kapható
912 ből X92, Vorke Z6

(#3396) szabochris válasza kenand (#3394) üzenetére


szabochris
aktív tag

Azzal böngészni lehet,vagy youtube-ozni, meg appokat telepíteni, vagy csak filmnézés??

[ Szerkesztve ]

(#3397) thornadoj válasza thornadoj (#3388) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Hogyha a külső hdd-t belső tárhelyként formázom az android box-al,az megoldás lehet?

(#3398) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy 4 GB memóriával és 64 GB belső tárhellyel ellátott Androidos TV box beszerzésén, amit elsősorban filmnézésre, zenehallgatásra, YouTube-ra, internetezésre, és ha tudja, akkor némi játékra használnék, és lehessen rá adott esetben Libreelecet tenni, ha az alap droidon nem működne rendesen a Kodi.

Nem nagyon vagyok otthon a témában, ezért kérdezném, hogy mit és honnan ajánlotok? MI Box 3-ról váltanék.

Előre is köszönöm!

(#3399) Necronom válasza Levente1991 (#3398) üzenetére


Necronom
senior tag

Tokeltesen felesleges elvaras a 4/64, persze ha van, az nem rossz, de nincs ami kihasznalna igazan

Erre meg ma is legjobb valasztas az S905x - 6-os Androiddal, pl az X96, hiszen erre csupan egy megfelelo verzioszamu SPMC kell es maris jo ugy minden ahogy kiveszed a dobozbol
Max 2/16 (memo/tarhely)

Ezek mellett egyertelmuen jok az S912-es boxok
Megfelelo lehet hozza az SPMC + Amlogic tv box tool, de allergias a TV keszulekre, igy csak nehany tipuson mukodik jol, pl Samsung
Max 3/32 (memo/tarhely)
Ha ezek nem megfelelok, akkor alternativ oprendszer jatszik

Ma pedig el lehet mar filozni az RK3328-as boxokon
Max 4/64 (memo/tarhely)
De itt mar mindenkeppen alternativ oprendszer kell a filmezeshez, alapbol hasznalhatatlan
Kevesebb a tapasztalat

Vegul meg leteznek az S905x2 (S905y2) boxok
Itt meg kevesebb a tapasztalat, a velemenyek is megoszlanak
Max 6/64 (memo/tarhely) azt hiszem
En azt mondom, hogy nem rossz, bar hagy nemi kivannivalot maga utan a filmezes

Jatszani az S912-es boxok amik jok, nagyon erosek, jol megy rajta minden
A legrosszabb jatekra pedig az RK-k

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3400) Levente1991 válasza Necronom (#3399) üzenetére


Levente1991
tag

Köszönöm, azt hiszem, az általad leírtak alapján megpróbálom azt, amit linkeltél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.