Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) tlala


tlala
addikt

Egy speciális célra vennék egy boxot.
MS pptx prezentációkat kéne lejátszanom projektorra. Csak lejátszás, távirányító/légegér léptetéssel.
Jelenleg az a gondom, hogy a suli eladójában, ahol előadásokat tartok, nem megy a projektor a Macbook Air-em átalakított kimenetéről, már kb. 5 átalakítót próbáltam (aktív, olcsó, drága, stb.).
Vajon Android alól egy olcsó box-szal ez megoldható lenne?
Garantáltan működik ezeknek a HDMI kimenete projektorokkal is?
Köszi a tanácsokat előre is.

(#3902) blakey válasza tlala (#3901) üzenetére


blakey
titán

Jelenleg az a gondom, hogy a suli eladójában, ahol előadásokat tartok, nem megy a projektor a Macbook Air-em átalakított kimenetéről - beállítottad, hogy miként küldje ki a jelet? El nem tudom képzelni, hogy nem működik. Persze simán lehet, de nekem eddig nem volt ilyenben részem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3903) tlala válasza blakey (#3902) üzenetére


tlala
addikt

Mit értesz "beállítás" alatt?
(Az Air-en mini display port van, kell hozzá HDMI átalakító. Minden TV-n működik, csak a projektoron nem.)

[ Szerkesztve ]

(#3904) Luissimo válasza blakey (#3900) üzenetére


Luissimo
veterán

na ezt most rakjuk össze mégegyszer :) hogy egy hullámhosszon legyünk.
akkor hagyjam a francba.
van, de minek?
tehátakkor a boxok miracast tudásával ne számítsak semmi ilyesmire?
Max egy fényképet lehet vele tükrözni a tévére?
mert annak bizony nemsok értelme van.

marad a chromecast és a chromecast ultra, ha ilyesmit akarok,
ezvan.

(#3905) Necronom válasza Luissimo (#3904) üzenetére


Necronom
senior tag

Egy boxban altalaban 2 fele ilyen funkcio van
A Miracast a kulon tema, p2p szoval nem kell hozza router, csak wifi direct, mukodik, kesz
Ezt viszont kulon el kell inditani a boxon es parosodni kell
Ez a teljes kepernyodet fogja felvarazsolni a TV-re

Minden mas az meg kivetites es nem tukrozes, kivetites az, amikor pl. egy telefonrol a media anyagot ki szeretned tenni a TV-re, azaz csak a video vagy a kepanyag jelenik meg a tv-n, ez mehet akar mekirol is az airplay tamogatassal.....mukszik, pont. es semmilyen plusz app nem kell hozza es kulon ezeket is el kell inditani a boxon - boxok valogatjak, hogyan indulnak ezek, az X96-on pl be lehet allitani autosartot
Kivetitesre termeszetesen mar kell a router es az azonos halozat stb stb..viszont ez mehet akar LAN-on is, wifin is, meg vegyesen is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3906) masvilagx3


masvilagx3
tag

sziasztok

hasznal valaki xiaomi mi box s-t?
elore is koszonom

(#3907) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó ár érték arányú box-ot?
A lényeg hogy a hálózaton dlna-upnp-n megosztott filmeket gond nélkül lejátsza. Illetve ritkán youtube-ot.
Gigabites rj45 aljzat legyen rajta.
Zömében fullhd mkv tartalmakat néznék rajta, de a jövőre nézve szeretném hogy a 4k hdr mkv filmeket is lejátsza gond nélkül.

És ezzel kapcsolatban az lenne még a kérdésem, hogy ha régebbi 720p tv-re kötném ezt a boxot, akkor ugyan úgy megjelenítené a nagyobb felbontású filmeket? A választ, segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#3908) Beni2360 válasza Pöttön (#3907) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudnátok ajánlani egy jó ár érték arányú box-ot?
1: Összeget nem írtál tol-ig.
2: Készen vagy egy kis mókolásra is hajlandó vagy
3: 720p TV nem fog 1080p kép semmiképen megjelenni. Lejátszás ha meg van az összeköttetés akkor menni fog bizonyos beállítások mellett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3909) Pöttön válasza Beni2360 (#3908) üzenetére


Pöttön
őstag

Összeg nagyon max 30k.
Mókolni nem szeretnék.
Akkor ha az eszközön beállítom hogy 720p-t adjon ki magából akkor működhet?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#3910) Beni2360 válasza Pöttön (#3909) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az összeg kevés arra, hogy kiveszed a dobozból és beállítás után kadenciahelyesen fogja megjeleníteni a filmeket.
Amennyiben pl HD Tv -re kapcsolod azt érzékeli és HD anyagot fog kiküldeni. Kisebb felbontást fel, nagyobbat le fogja konvertálni.
Mókolás pedig egy kb 10 perces számítógépen való SD kártya megírása és azt a boxba dugva feltelepíteni. A linkelt oldalon az ismertetőben le van írva. Innentől már ugyan az a beállítás vár rád mint a sima droidon lennél.
Ha ezt bevállalod akkor bőven belefér a 30-s keretbe. Nekem is van 2 db ilyen meg egy 60 K lejátszóm.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3911) Luissimo válasza Beni2360 (#3910) üzenetére


Luissimo
veterán

te most milyen linkelt oldalról beszélsz?
ki linkelte :Y

(#3912) blakey válasza Luissimo (#3911) üzenetére


blakey
titán

Beni2360 linkelte a #3908-as hsz-ben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3913) Luissimo válasza blakey (#3912) üzenetére


Luissimo
veterán

tudom,
akarommondani sejtettem: (bár még mindig nemtudom a fajtáját, amiből ráadásul neked kettő is van ? :) )
ez a link van a hozzánkszólásában: (visszairányít az oldalra, mindig látod a legutólsó állapotot :) )
Téged NEM ?

https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/friss.html

vagy én bökök mellé ??

(#3914) Beni2360 válasza Luissimo (#3913) üzenetére


Beni2360
félisten

Ott van alul az aláírásban: Ezek az olcsók: Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO és egy zidoo x10 a drágább.
A linken meg az összefoglalóban le van írva a CE telepítése.
A három hsz-t is olvasni kell úgy van értelme.
És igen én nem vagyok ott. Vagyis csak hozzászólóként. ;]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3915) kenand válasza Pöttön (#3909) üzenetére


kenand
Topikgazda

igen 720p-s TV-n tudsz a box-szal is 720p-s képet megjeleníttetni.
Ez tűrhető ár, mókolással tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#3916) Luissimo válasza Beni2360 (#3914) üzenetére


Luissimo
veterán

Jaaa, szóval átvitt volt az értelem :DD

hacsak ugynem...

bocsi, gyorsolvasásban vagyok, mert közben az ingyenes digi mobil és 50 gigás digiingyennet topikot olvasom, szorri :)

[ Szerkesztve ]

(#3917) Luissimo válasza blakey (#3912) üzenetére


Luissimo
veterán

mostanakkor linkelte vagy nemlinkelte ?
nelinkeskeggyéé :))

(#3918) vaszol


vaszol
újonc

Sziasztok!
X96 mini tv boxom van. Amikor elindul, az indító animáció után, de még a kezdő képernyő előtt bevillan egy fénykép. Nagyon érdekes, mintha egy űrhajó lenne. Feltöltöm ide. Tudja valaki mi lehet ez? Kerestem a neten, semmi információ róla.
Egyébként nagyon jó kis készülék. Meg vagyok elégedve vele.

(#3919) Luissimo válasza vaszol (#3918) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem ez a háttérkép van , elég furcsa, KODI alatt is, nemtudom, hogy mikor tette(m?) alá és hogyan, de ijesztő, olyan mint egy nagy bráner, főleg mikor előtte vannak klnb. ikonok :)

(#3920) bence.bence2


bence.bence2
újonc

Sziasztok! Tv box vételen agyalok. Egy 4k-s Samsung smart tv-re kellene ráakasztani a kütyüt. Jelenleg egy rpi3/osmc szolgálja a média lejátszást, de ez sajna nem megy 4k-n. Árnak olyan 40-50k fölső határt szeretnék, mókolás nem probléma, torrent szervernek is szeretném használni, és a gigabites lan sem lenne hátrány.
Előre is köszönöm!

(#3921) kenand válasza bence.bence2 (#3920) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha OSMC-ben jártas vagy akkor egy Amlogic 912-es box +LibreElec jó lesz és a harmadát kell ráköltened. USB discet tádugva entwareből Transmission is mehet rá. De inkább az rPI3-at fognám be a Transmissionra és SAMBA srevernek.
Kicsit feljebb linkeltem egyet akcióban,..

[ Szerkesztve ]

(#3922) bence.bence2 válasza kenand (#3921) üzenetére


bence.bence2
újonc

Hali!
Köszi a tippet, kicsit utána olvasgattam.
Amit linkeltél, elvileg nem tud datasheet szerint 5.1-et kiadni? Érdekes...
A plusz infó, ami fontos lehet, hogy most vettem egy jbl bar 5.1 rendszert, így nagyon szeretném, ha natív 5.1-es dts hangot ki lehetne adni az eszközből :)

Miért írtad, hogy torrentre inkább maradjon a pi?

(#3923) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Van egy Philips 46 PFL 5527 K/12 tv-m. alapvetően smart tv, viszont egy másik topikban már kitárgyaltuk, hogy mivel régebbi typus, így már nem támogatott, ahogy a youtube sem.

Ebben a cikkben olvastam, hogy lehet kapni ilyen androidos tv okosítót, amivel működne a youtube/ böngészés.

Van valami ajánlott típus, amivel valóban működne a dolog, illetve nem arany áron van?

Nem szeretnék emiatt egy másik tv-t venni, ez is elég drága volt akkoriban.

A legjobb lenne, ha itthon meg lehetne vásáolni, a lehető leghamarabb.

Gigabites internet van, kábel van a tv-nél, most is be van dugva a tv-be, de a smart funkciók nem igazán működnek.. pár éve próbáltam utoljára, akkor még ment.. valszeg azért, mert még támogatott volt, amiről én csak most értesültem.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3924) kenand válasza bence.bence2 (#3922) üzenetére


kenand
Topikgazda

1.
Analógban egyik sem tud kiadni 5.1-et, passthroughban -digitálisan- meg mindegyik. Kérdés, hogy a hangrendszer mit tud fogadni, csak HDMI-t, vagy van SPDIF-et (optika, coaxiális) is.

2.
Azért írtam, mert ugyan egymagában is elboldogul, de én jobban szeretek erre egy külön eszközt-szervert- tartani, és az több TV box-ot is kiszolgál. Ez volt az első (pontosabban az okosított ASUS WL 500G router volt), de még mindig használatban van. Most már van másik is

[ Szerkesztve ]

(#3925) Luissimo válasza vaszol (#3918) üzenetére


Luissimo
veterán

Az Android beállításoknál a megjelenítés, háttér menűben válassz ki egy másik háttérképet vagy egy élő háttérképet vagy a galériából valamit, aztán rebootolj ujra, hátha eltűnik.
Nekem már sikerült eltüntetnem ezt a virtuális bránert :DDD

(#3926) Cr00py válasza Cr00py (#3923) üzenetére


Cr00py
senior tag

Xiaomi mi box s-t néztem, ez 21.000 Ft.

Viszont ebben nincs ethernet csatlakozó, valami hasonló tudású kellene, amibe tudok utp-t dugni.

A wifit zavarhatja bármi, illetve itt rengeteg más hálózat van, a kábel pedig stabilabb/ valszeg gyorsabb is.

(#3927) bence.bence2


bence.bence2
újonc

Sziasztok!
A Beelink GT King dobozkáról mi a véleményetek?
Az usb 3 és gigabites utp eléggé piszkálja a fantáziám, és ennyit még hajlandó vagyok áldozni rá.
Libreelec támogatásról valami suttogás? :)

(#3928) blakey válasza bence.bence2 (#3927) üzenetére


blakey
titán

Libreelec támogatásról valami suttogás? :) - talán CoreELEC lesz, de nem tudni mikor. A droidja nem túl jó. Ha nem sürgős akkor érdemes várni, ha sürgős akkor valamilyen S912-es box amire mehet CoreELEC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3929) headhunter válasza bence.bence2 (#3927) üzenetére


headhunter
addikt

Várjuk DroiDMester teszteredményeit... [link]

(#3930) coqito


coqito
tag

Sziasztok,
jelenlegi full hd tv okosítását szeretném elvégezni. Plex szerverem van, egyrészről onnét kellene filmet lejátszani, valamint usb-ről (és esetleg valahogy megoldható lenne belső hálóról film vagy képernyő tükrözése (telo/pc) akkor az is király lenne. Jó volna, ha késöbb a 4k támogatás is beleférne és 5.1 hang is kitudna belőle jönni (ez kisebb prioritás). Magyar nyelv a család maitt előnyös volna. Mi a best buy jelenleg? Köszönöm szépen!

(#3931) kenand válasza coqito (#3930) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha CoreElecet teszel rá akkor Amlogic 912, 905x, 905w tudja ezeket ( bár a tükrözést nem próbáltam). De hálózati lejátszás, 5.1 hang, 4k (905 és 912) megy

(#3932) coqito válasza kenand (#3931) üzenetére


coqito
tag

Köszi! Továbbiakban pedig kérdés, hogy VORKE Z6 Plusz vagy Mecool K1 PRO a legjobb? :D

(#3933) kenand válasza coqito (#3932) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mecool K1 Pro ha minden igaz 905D-s, tuneres, csak akkor vegyél olyat ha a tuner is kell. Jó chipset, de a tuner miatt elég jól melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#3934) coqito válasza kenand (#3933) üzenetére


coqito
tag

Tuner nem igazán fontos, mert alapvetően tv-re van szánva ami azt úgy is tudja.

(#3935) kenand válasza coqito (#3934) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor jobb a Vorke

(#3936) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,szeretnék megkérdezni hogy erről mi a véleményetek? Valami jó box-ot akarok venni,de nem értek hozzá,jelenleg egy full hd tv-hez lesz használva,de később lesz 4k.

Zero Defect.No Compromise !

(#3937) Mumuska1986


Mumuska1986
újonc

Sziasztok!

Most jött meg a H96 Max. Új vagyok még ebben az egészben. Milyen programokat érdemes mindenképpen telepíteni?

(#3938) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy melyik a legolcsóbb ajánlott TV box? Egy 27-es monitorra kötném, azt használom tv-nek is set top box-al de hiába van rajta usb, filmeket nem tudok rajta lejátszani. Tehát amire nekem kellene az csak annyi, hogy tudjon full HD mkv-t lejátszani hiba és akadás mentesen. Az lenne a max. 4K nem lényeg. Játék nem lenne rajta. A YouTube jó lenne még ha működne. Nem lényeg ha esetleg mókolni kell vele de a fenti céloknak feleljen meg. Előre is köszi a segítséget.

(#3939) kenand válasza kinghaxor (#3938) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egy Amlogic 905w-s box + Corelec. Ha akciós 30 USD alatt szokott lenni, itt vannak akciós árak rakd sorba ár szerint 23-25USD -ért is van. CoreElecnek 1 GB RAM is elég

(#3940) Lala6 válasza Giovanny (#3936) üzenetére


Lala6
őstag

Szerintem ezt ne vedd meg, nem is értem mi kerül rajta ennyibe.
A Beelink GT-King most a legerősebb Amlogic S922X procival, de a szoftvere még nem tökéletes. Pár frissítés biztosan jön még hozzá.

Amlogic procis box-okat nézegess.

(#3941) Drbonci


Drbonci
aktív tag

Sziasztok

Segítséget kérnék,bár nem teljesen ide való tudom,de "liluka" meghivó nincs valakinek esetleg?
Nem kérném ingyen....

Köszönöm szépen előre is

(#3942) cech19960320


cech19960320
tag

Sziasztok :D

Az összefoglalót ugyan elolvastam, de mivel még nem használtam ilyen TV Boxot, nem igazán tudom, mi lenne nekem az ideális.

Amire használnánk:

-Nagymamánál letöltött filmek lejátszása egy gyengécske (GABA) FullHD TV-n.
-Szintén ez, sorozatokkal (jó lenne, ha a boxon is lehetne tárolni, nem kellene folyton pendriveon rakosgatni ide-oda.)
-HBO GO
-ritkán esetleg youtube ha ez opció

Nem költenénk rá sokat, de mókolni sem szeretnék napokat vele, és fontos lenne, hogy nagymamabiztos és könnyen betanítható legyen :D

Van olyan amit ehhez a felhasználáshoz javasolni tudtok? Milyen árkategória a minimum amiben gondolkodni kellene?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#3943) kenand válasza cech19960320 (#3942) üzenetére


kenand
Topikgazda

Boxon úgy tudsz tárolni filmet, ha hozzáteszel egy USB HDD-t.
CoreElechez kell egy kis mók, de egyszerűbben használható, mint egy Android. Futhat rajta a HBO GO és Transmission is, amit telefonról, WEB böngészőből udsz irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#3944) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy jó android TV box-ot ajánlani? Elsősorban HorizonTV illetve youtube lenne a fő használat.
Kinéztem egy Beelink GTmini-A Amlogic S905X2 TVboxot, de nem tudom, hogy ez kellően jó-e.
Nem ragaszkodok ehhez a márkához csak a lényeg hogy stabilan fusson rajta az onlineTV (természetesen RJ45 csatlakozással).

Előre köszönöm a segítségeteket!

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#3945) Giovanny válasza Lala6 (#3940) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm szépen,már néztem utána,jónak tűnik.

Zero Defect.No Compromise !

(#3946) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Egyszer már írtam a topikba box vásárlás kapcsán, csak akkor elmaradt a dolog. Most ismét itt vagyok.
Egy régi LG plazma mellé keresek dobozt 30-ig bezárólag. HBO GO, Netflix, internet menjen rajta. Jó lenne valami "out of the box" dolog, hogy ne kelljen sokat szívni vele. Mivel lemondtuk a tv előfizetést ezért olyan gépet keresek amivel kényelmesen lehet filmezni, netes tartalmakhoz hozzáférni stb.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#3947) Lala6 válasza egyedülülő (#3946) üzenetére


Lala6
őstag

A Xiaomi Mi Box S nem jó neked? Egyszerű, amiker írtál az megy rajta, és csak kiveszed a dobozból...
Itthon is lehet kapni, kínából pár ezressel talán olcsóbb.

(#3948) egyedülülő válasza Lala6 (#3947) üzenetére


egyedülülő
őstag

Azt néztem nincs rajta lan, ami nem lenne rossz, a nagyobb fájlok esetében.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#3949) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,

a legtöbb légegéren van egy bekapcs gomb a felső valamelyik sarokban.
Az hogyan tehető alkalmassá a box ki és bekapcsolására, hogy nekelljen mindig két távirányítót cipelnem magammal?

(#3950) blakey válasza Luissimo (#3949) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tanítható a légegér akkor csak a kikapcsolás működik. Amelyik tanítható ott a ki/bekapcsolás infrán történik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.