Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77451) inf3rno válasza #Morcosmedve (#77445) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennyi erővel feladni a villanyszámlát is tiszta nyereség. :DDD Na de hagyjuk, tényleg nem tartozik ide, csak az "invesztálás" szóhasználat miatt írtam.

Buliban hasznos! =]

(#77452) HardverLord


HardverLord
csendes tag

Hello. Milyen lapot ajánlotok 1155tokozásban? 20k a plafon.

(#77453) core i7 válasza HardverLord (#77452) üzenetére


core i7
addikt

Gépházas Topicban házat kérdesz de még az alaplap sincs kiválasztva

(#77454) Hunork válasza Ðávid (#77450) üzenetére


Hunork
veterán

Ami az egészben csúnya, hogy most akkor átverésről, szándékos megtévesztésről, vagy piaci hercehurcáról van-e szó? Mert sokan vannak úgy, hogy időlegesen spórolnak, és meglévő RAM moduljaikat használnák. Az alaplap gyártók erre alapozva rengeteg vagy csak DDR3 1151 lapokat, vagy combo-kat gyártottak, gyártanak le. Ezen lapok specifikációiban rendre ott vannak a 1,5 V-os DDR3 memóriák.
Tehát valaki sunyít.
Most nem hype-ot akarok generálni, de valóban rossz a szájíze az embernek. :((
ha behal a processzor, mondhatjuk, hogy de hát az alaplap gyártó garantálta, hogy az adott memóriákkal megy, míg az Intel meg azt mondja, tessék megnézni az ark.intel.com- ot és ott mi azt írjuk, gogy nem lehet sima DDR3.
Bűzlik. Nem kicsit. :(((
Így a kedvem elment az egésztől. vagy 1150, vagy hagyom a fenébe. A mostani 2x8GB DDR3 szinte ugyanannyi, mint a DDR4 2133MHz 2x8GB. Tehát veszteséggel váltok? Igen, nem kicsit. Plusz ugye alaplap+CPU. Ez Magyarország. Sokan nem tudjuk egyszerre cserélni az egészet. A terv az volt, hogy most alaplap, egy-két hónap múlva CPU...stb. Mert pl. nálam így megy.
De köszönöm a belinkelt PH cikket, az mindent szépen leír!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#77455) Ðávid válasza Hunork (#77454) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Mások is voltak/vannak így a dologgal, kinéznek olyan 1151-es alaplapot ami DDR3-as foglalatokkal rendelkezik és aztán jön a hideg zuhany, hogy alacsony feszültségű DDR3L modulok kellenének. Ebben a helyzetben én inkább az Intel előírásának hiszek.

Megpróbálhatnád eladni a jelenlegi memóriáidat és annak az árából vehetnél DDR4-et. Vagy egy kicsit még gyűjtesz és akkor memóriát is tudsz venni. Ha viszont nem nagyon akarod/tudod húzni a gépépítést és meg akarod tartani a DDR3-as RAM-odat, akkor nézz 1150-es alaplapot és hozzá processzort.

[ Szerkesztve ]

(#77456) slick-adam


slick-adam
aktív tag

sziasztok!

nem talaltam dedikalt ASUS Z100-as topikot, szoval itt kerdezem, mert ugy latom ez a topik pörög a legjobban.

ezek közül vajon melyik lenne a legjobb valasztas? nezegettem gyarto oldalan, barmelyik eleg lenne es arban is ugyanott vannak szinte centre pontosan.
- ASUS Z170-A
- ASUS Z170-PRO
- ASUS Z170 PRO GAMING

köszi!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#77457) HardverLord válasza core i7 (#77453) üzenetére


HardverLord
csendes tag

hello. 1155ös lapot szeretnék normál méretben i5 2500/K
i7 2600/K menne bele! :R tuningot is szeretnék ha ugy hozza a sors :R

(#77458) Hunork válasza Ðávid (#77455) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, igazad van, de akkor mi ez a szembemenés az alaplap gyártók részéről? Intel mond egy szabványt, erre számos sima DDR3 és/vagy combo lapok jönnek le a gyártósorról. Az általam kinézett combo alaplap memory support list- je tartalmazza a mostani 2x8GB DDR3 1,5V-os memóriáimat. Most akkor hogy van ez?
Én szeretem érteni a dolgokat. Amúgy igazad van, az egész váltás 1150-ről szólt eddig, csak egyre többen mondták, hogy akkor már 1151 legyen. Ezért keveredtem bele ebbe a mizériába, nyomozásba, de látom, kár volt eltévedni... :)) És persze, a DDR4 ugyanannyi, mint a DDR3, csak hát nyilván nem fogom tudni egy az egyben kicserélni, így meg folyton nő a kiadás oldal. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#77459) Hunork válasza HardverLord (#77457) üzenetére


Hunork
veterán

Hát használt Z77 lap a tied, nekem is jó lett volna... :K Van itt PH aprón kolléga, nála lehet érdeklődni, hátha van még, ő lenne az: LeC.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#77460) Ðávid válasza Hunork (#77458) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Könnyebben eladható egy DDR3-as alaplap, ha nem csak a DDR3L-t támogatja. Amúgy a cél feltehetően az volt, hogy olyanok is váltsanak az új foglaltra, akik a DDR3-as memóriájukat nem akarnák lecserélni.

A gépfejlesztés mindig ilyen. A költségek nőnek, mert még ezt vagy azt is beszerzed hozzá. :) Ismerős a helyzet.

A DDR4-re váltáson azért érdemes elgondolkodni, mert az több alaplapot is kiszolgálhat. Feltéve, ha gyakrabban cserélgeted a géped alkatrészeit, mint például én. :D

[ Szerkesztve ]

(#77461) Hunork válasza Ðávid (#77460) üzenetére


Hunork
veterán

Hát már évek óta a H61-es lapom van, 2011-ben vettem! Memória bővítés volt, meg CPU/VGA csere. (általában évente, de a VGA legutóbb fél évre volt) Ez a szokásos, úgymond. :) Viszont mint látható, eltelt az alaplappal 5 év. Így gondoltam, cserélek. Most elmélkedem, 1150 vagy 1151.
Mindenesetre írtam asrock support-nak, hogy most mennyire komoly ez a 1,5V DDR3 támogatás, mely az Intel ajánlásával ellentéte. Mondom, nem olvastam mély szakértő cikket ez ügyben, legalábbis nem találtam. Elvileg nem lehet levinni 1,35V-ra, max 1,47-re Bios-ban a feszt, De lehet, hogy a chip készlet tudja, vagy fogalmam sincs. várom a válaszukat, és meg fogom osztani veletek!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#77462) #Morcosmedve válasza slick-adam (#77456) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z170 Pro Gaming.

Itt a topikja egyébként.

© asszongya'hogy

(#77463) HardverLord válasza Hunork (#77459) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Nos 20ért nincs z77 es lap sehol más alternativa ami belefér a 20kba?

(#77464) Hunork válasza HardverLord (#77463) üzenetére


Hunork
veterán

K-s procit a Z 1155 lapokba lehet beletenni, már ha szeretnéd túlhajtani. Ha nem, akkor nem kell Z lap. H61, H81 lapokat simán lehet venni 20k alatt. Esetleg a P67 chipset még befigyelhet.
Sajnos az 1155 Z lapok, nem olcsók, én is pont ezért váltanék, mert hiába a k-s proci (amit azért be lehet szerezni értelmes áron a PH aprón is), ha hozzá lapot nehéz találni, és úgyis használt lesz... :((

Vagy. irány Amazon...stb, és lehet keresgélni...

Szerk: én szinte kint sem találok 20k alatt... :( 80$ volt a legolcsóbb... de csak két oldalt néztem meg.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#77465) HardverLord válasza Hunork (#77464) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Akkor marad a k nélküli cpu. Nekem volt p67 lapom régebben. Abban sem lehet huzni a k-s cpukat? Ha nem veszek z lapot akkor mit ajánlasz?

(#77466) Sumlunger613


Sumlunger613
újonc

Sziasztok

Az lenne a kérdésem felétek hogy milyen alaplapot ajánlotok egy i5-6500 as procihoz 16gb ram al és egy Amd R9 280 as 3gb OC videokarihoz 1tb HDD és 280 GB SSDm is van hozza.
Olyan 20-30 ezer közöttit keresek :))
Előre is köszi a válaszotokat ! :DD

(#77467) Májkii válasza Sumlunger613 (#77466) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock B150M Pro4 de 30k körül már Z170 lapot is kaphatsz amiben megy magasabb órajelen a memória és van (Asrock) Non-K OC is.

[ Szerkesztve ]

(#77468) Sumlunger613 válasza Májkii (#77467) üzenetére


Sumlunger613
újonc

Azt elfejtettem említeni hogy 2x 8gb ddr3 mas ramjaim vannak hyper x fury 1800 asok szoval ddr 3 mas alaplapkene :)

(#77469) Hunork válasza HardverLord (#77465) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ezt meg kell nézni a gyártó honlapján. Én ilyet akartam venni korábban: p67 pro3 Ebben megy a K-s CPU.
Nagyon nehéz jó használt 1155 laphoz jutni, ha meg sikerül, drágább szinte, mint az újak... Itt most nem a H szériára gondolok természetesen!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#77470) Májkii válasza Sumlunger613 (#77468) üzenetére


Májkii
senior tag

Kicsit olvass vissza, ki lett már tárgyalva többször is. Én nem ajánlom egyrészt a Skylake-nek csak a ddr3l típusú memória jó másrészt sokkal jobban járnál egy ddr4 lappal hosszútávon. :)

(#77471) bluyoo válasza HardverLord (#77465) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A Z77-es (és a Z75, P67, Z68) lappal lehet e szorzózármentes ("K"-s) I5 és I7 CPU-kat tuningolni.
Plusz a Z77-es (és a Z75, P67, Z68) lappal lehet a szorzózáras I5 és I7 CPU-k esetében +4 szorzót beállítani az alap órajelre [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#77472) jim bcs válasza bluyoo (#77471) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Előkerült főtörzs? :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#77473) bluyoo válasza jim bcs (#77472) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Néha felnézek, de főleg csak a privátokra válaszolok. Kicsit háttérbe szorult a fórumozás. :B
Ha jövök is inkább én kérdezek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#77474) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok.

Nagyon kiestem mostanában a gyakorlatból, de szeretnék egy gépet összerakni aprajával. Most jelenleg csak egy lapot akarok venni, aztán ahogy marad pénz folyamatosan összerakni. A kérdésem az lenne, hogy melyik az az alaplap, ami nem túl drága, intel, tuningolható és a későbbiekben is tudom egy ideig még fejleszteni és bevált már az embereknek, bátran tudnátok ajánlani?

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
20k max
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Még nem tudom, mint említettem aprajával rakom össze. Az biztos, hogy komolyabb, játékra is alkalmas gépet akarok.
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
Ház ugyan van, de szerintem veszek valami értelmeset, tehát majd a laphoz mérten választok.
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
USB , Sta, PCI, PCIE
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
HDMI , DVI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Szeretnék
7. Használt, vagy új alaplap?
Teljesen jó a használt is.

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#77475) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok!
Van egy Sound Blaster Z hangkártyám van-e olyan lap 70e-ig ami kiváltaná hangminőségben?
Amit meghajt egy Logitech Z906
Erre gondoltam?!
Gigabyte Z170X-Gaming 7
ASUS HERO is tetszik de abba 1150-es Relatek van.
(Van érdemi különbség?)
Válaszotok előre is köszönöm!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#77476) sas55 válasza Daralo:) (#77475) üzenetére


sas55
aktív tag

A 1150 Realtek nem fogja kiváltani :(

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#77477) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv.
Adott egy Asus P8Z68-V. Szeretnék Win10-re váltani,de az Asus honlapján nem találtam csak 8.1-ig drivert hozzá.
Olvasgattam a fórumon kicsit és az Asrock topikban azt írták,hogy a W8-as driverek 90%-a jó a W10-hez is ami meg nem azt valszeg felismeri és Update Centerből frissíti.

Meg tudja ezt valaki erősíteni? Nem szeretnék egy teljes rendszer azért felhúzni,hogy aztán downgradeljek vissza a W7-re. :U

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#77478) #Morcosmedve válasza Daralo:) (#77475) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z906-nak nem teljesen mindegy? Tedd rá optikán.

© asszongya'hogy

(#77479) Laccoss válasza Petya2900XT (#77477) üzenetére


Laccoss
addikt

Update előtt lehetőség van tesztelni a konfigurációd, hogy mely hardvereid nem támogatottak. Ha azon átmegy, nem hiszem hogy gond lenne.

(#77480) Petya2900XT válasza Laccoss (#77479) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Mivel tudom tesztelni? :U

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#77481) Laccoss válasza Petya2900XT (#77480) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha megvan a kis ikon az óra mellett (windows 10 beszerzése), arra katt, bejön hogy hány napig frissítheted még, ott a bal felső sarokban van három vonal, arra katt, alatta találsz olyat, hogy "A gép vizsgálata", azzal letesztelheted, hogy a hardvered windows 10 kompatibilis e.

[ Szerkesztve ]

(#77482) Frenky89 válasza Petya2900XT (#77477) üzenetére


Frenky89
őstag

P8Z68-V LE: bár nem a lap oldaláról szedtem le a driver-eket (oda egy idő után úgysem rakjak fel a frisseket) hanem mindegyiket a saját gyártójának weblapjáról, így nem tudom, hogy a 8.1-esek jók-e (általában azok szokták lenni), de minden tökéletesen megy W10-zel.

[ Szerkesztve ]

(#77483) sirszevenap válasza sirszevenap (#77474) üzenetére


sirszevenap
addikt

Erre semmi? :(

Bankkártyával? Hát persze!

(#77484) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello max 25kba milyen lapot ajánlotok i5 6500 mellé?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#77485) Májkii válasza kalozhun100 (#77484) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock B150M Pro4

(#77486) Dolphine válasza Petya2900XT (#77477) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Én a P8H77-V alaplapot lecseréltem, nem akartam kockáztatni.
A fórumokat olvasgatva valakinek ment teljesen jól, valakinek nem. Az ASUS honlapja szerint is Win10-en menni kellene.
Szerencsére nekem adtak még érte valamennyit, ezért az újítást olcsóbban megúsztam!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#77487) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen lappal húzható a proci?

ASRock B150 Pro4/D3

(#77488) sas55 válasza polgi803 (#77487) üzenetére


sas55
aktív tag

:( Csak Z170

[ Szerkesztve ]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#77489) kalozhun100 válasza Májkii (#77485) üzenetére


kalozhun100
őstag

Valami jobb?:)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#77490) Májkii válasza kalozhun100 (#77489) üzenetére


Májkii
senior tag

Asus B150M-PLUS mi baj az Asrockal? :) A 1151-es szériájuk nagyon jól sikerült.

(#77491) kalozhun100 válasza Májkii (#77490) üzenetére


kalozhun100
őstag

Msi B150M Mortar vagy Bazooka? Mi a vélemény róla?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#77492) Májkii válasza kalozhun100 (#77491) üzenetére


Májkii
senior tag

Asus-Asrock megbízhatóbb, de ha ragaszkodsz az MSI-hez, akkor mindenképpen a támogatási listából rendelj memóriát, mert érzékenyebb rá mint az Asus-Asrock.

(#77493) Nooeca


Nooeca
senior tag

Na már egy ideje működik az ASUS B150M-PLUS-os DDR4-es alaplapom és hát meg kell mondani hogy az első félreértésből alapuló negatív vélemény után elég felüdülés volt, ugyanis jött egy hirtelen áramszünet nem sokkal a beüzemelés után, és hát kiírta egyből hogy "unstable power source", ami ugye azért érdekes mert egy elég durván aránytalanul minőségi táp van a gépemben a konfigomhoz képest.

Aztán valószínűleg csak az áramszünet okozhatott gondot, azóta működik rendesen, nagyon igényesen kialakított lap, tetszik rajta az a sárga fény, nem tudom mitől villog pontosan... Bár félelmeim még mindig vannak mert erről a DIGI+ VRM-ről nem kevés csupa rosszat hallok plusz ezen felül még a Surge Protectingről is, de egyelőre nálam nem okoznak gondot.

Örülök hogy nem az
B150-PC Mate - MSI
GA-B150-HD3P - Gigabyte

közül valamelyiket vettem meg hanem ezt.

Feltünő, de a LAN minőség 1000x jobb mint az előző gépemen, mármint válaszidőben, pedig egy elég gyér ADSL net van még sajnos, viszont így már elég stabil... nem gondoltam volna hogy ennyit számít ez.

[ Szerkesztve ]

(#77494) kalozhun100 válasza Májkii (#77492) üzenetére


kalozhun100
őstag

ASUS alaplapom van, VII Gene. Meg vagyok vele elégedve. Viszont ez a B150m Plus full ronda:/ Az Asrock még tetszik.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#77495) BeZol


BeZol
őstag

Sziasztok!

Vettem egy gépet, és MSI X99A SLI-PLUS alaplap van benne.
A kérdésem az lenne, hogy ha M.2-es Samsung SM951 vagy SM 950 PRO SSD-t vennék, akkor ha az adatlap szerint az m.2 slotba beraknám, oda x2 sebességet ír, akkor ott gondolom nem menne olyan gyorsan, míg ahhoz, hogy az x4-es sávszélességet megkapja, ahhoz pci expressz slot-ba kell tegyem, akkor pedig kell bővítőkártya, amire rárakom?
Adatlapon konkrétan azt írja, hogy: PCIe Gen3 x4/SATA
A kézikönyv szerint van egy rajz, ott írja x2-re az m.2 slotra, és ír egy switch buborékot az pci expressz irányába ahova a vga-kat is teszi az ember, hogy úgy x4.

Tehát kell bővítőkártya, ugye? Mert most így gondolom 10gb/s-nél vége a dolognak, ha az m.2 slotba rakom, és nem lesz 32gb/s.
Ahhoz, hogy a windows majd az SSD-ről bootoljon, ahhoz NVMe verziós kell, ugye?

Bocsi, csak nem akarok feleslegesen kiadni sok pénzt egy 512gb-os verzióra, ha csak kétszer lenne gyorsabb a 3-4szeres sebesség helyett egy sima sata 6gb/s-es kapcsolathoz képest.

Egyébként csak Civilization V miatt lenne (meg majd októberi 6. rész miatt, tehát ez nem melós gép, csak új i5-6600k konfig árban kaptam meg fél évesen, és azt hittem ez menni fog simán az m.2 slotba téve 32gb/s-kel).

Rákerestem már x99-es kulcsszóra, de ilyen még nem merült fel a topicban.

(#77496) Teaway válasza BeZol (#77495) üzenetére


Teaway
veterán

Ha megvan a lap, akkor ebbe a topic-ba fáradj át ► Azonnali alaplapos kérdések órája

Nincs itthon csokid??

(#77497) Májkii válasza BeZol (#77495) üzenetére


Májkii
senior tag

Itt nagyobb eséllyel tudnak segíteni.

(#77498) BeZol válasza Májkii (#77497) üzenetére


BeZol
őstag

Köszi srácok!

(#77499) Frenky89 válasza jim bcs (#77424) üzenetére


Frenky89
őstag

Közben felmerült, hogy lehet jobban járnék a 1151-es platformmal, de ennek ellenére a kérdés hasonló csak Z170-re lefordítva:
ASUS Z170-A
ASUS Z170 PRO GAMING
ASUS Z170-PRO
ASUS MAXIMUS VIII RANGER
Esetleg valami más, ami a CPU ventin kívül legalább még két független "csatornán" tud PWM-es szabályzást?

(#77500) Májkii válasza Frenky89 (#77499) üzenetére


Májkii
senior tag

Ezek mind jó lapok, egyikkel sem lősz mellé. Én a Ranger-t venném.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.