Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) bluyoo válasza RazoR (#73700) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jó kérdés. Két külön célcsoportnak gyártott lap. Az egyik "strapalap" a másik meg ugye a "gemer".
A +2 év garancia és az Intel LAN szerintem a TUF lap mellett szól, több SATA-csatlakozó, TUF Fortifier, Thermal Radar 2, .....
Az MSI -nél meg az audio rész jobb valamennyivel, plusz ugye az újabb chipset, M.2 foglalat, ....
De hol tudsz még Z87-est?

(#73699) RazoR8402
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73702) RazoR válasza bluyoo (#73701) üzenetére


RazoR
veterán

Itt aprón használtan...

(#73703) RazoR


RazoR
veterán

Vagy esetleg ez?

(#73704) RazoR


RazoR
veterán

Miért van ennyi féle MSI Gaming lap????? MI a különbség???? :Y :Y :Y :Y

(#73705) Erw


Erw
csendes tag

Sziasztok! Nekem mindenki B150 chipsetet ajánl itthon (és az előre összerakott gépeken is ez látható a leggyakrabban), miközben a gyártók oldalán és külföldi fórumokon nem - mivel business kategória. H110 ~25 ezer Ft-ig tart H170 pedig pont attól kezdődik, azaz ár szempontjából nem látok indokot arra, hogy "létezzen". H110-en is minden megtalálható, ami egy B150-en is (kiv. számunkra felesleges SBA, de legalább jóval olcsóbb), például sok lapon van 4 RAM slot, sok fázis, magas minőségű hangvezérlő stbstb., aztán 25 ezer Ft-tól kapható a H170, ami már fel van fegyverkezve RAID és SSD caching támogatással is.

Na ebből nekem csak annyi a kérdésem, hogy van értelme B150 chipsetnek otthoni használatra? Mi az a szempont, ami elkerüli a figyelmem és mindenki odavan érte?

(#73706) Teaway válasza Erw (#73705) üzenetére


Teaway
veterán

Ha bármilyen vezérlő az alaplapon, ami a chipset-ből PCIe szálakat használ, akkor:

- a H110-ban 6 db áll rendelkezésre, és mind PCIe 2.0-s.
- a B150-ben 8 db, 3.0-s
- a H170-ben 16 db, 3.0-s

(#73704) RazoR8402: ► MSI Z97 Gaming 5, és nem lesz több kérdésed :K

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#73707) bluyoo válasza RazoR (#73704) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyszerűbb lenne ha válaszolnál arra a pár kérdésre .... ;)
Így nem kellene percenként új lapokat felfedezned. :DDD ;]

(#73705) Erw
Nem annyi a különbség ... [link]
Plusz már régen nem csak az üzleti szférának szánt deszkákba teszik (szerintem a H110 inkább való irodába).
Vagy pl. a Gigabyte G1.Sniper B7 szerinted oda való? :)
Akinek nincs szüksége tuningra, és nem szeretne RAID tömböt, de olyan deszkát sem amin minden létező dolgon spóroltak annak legtöbbször egy B150-es deszka jó választás. Mondhatni a B150 lett az arany középút.
4RAM slot meg azokon a H110-es deszkákon van amik mint a DDR4 mint a DDR3 -as RAM-okat kezeli (persze együtt nem). Plusz a legtöbb 110-es lap DDR3 támogatással kapható.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73708) Murty


Murty
csendes tag

Sziasztok!

i5 6600K alá MSI Z170M MORTAR mennyire jó választás? Max 4.5Ghz szeretném húzni, és micro-atx legyen mindenképp mert a házam is az.
Vagy mindenképpen GIGABYTE GA-Z170MX-Gaming 5 kell hogy vegyek?

(#73709) BomiBoogie válasza Murty (#73708) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen új lapok vannak, csak ámulok, MORTAR... :C
Még mindig jobb, mint a KILLER...

Ennyi a szakmai hozzászólásom. :D

(#73710) Murty válasza BomiBoogie (#73709) üzenetére


Murty
csendes tag

Örülök neki hogy jó "napot" csináltam neked. :DDD

(#73711) omiki


omiki
újonc

Sziasztok
Főleg a szakemberek és hozzáértők tanácsára lenne szükségem.
Lejárt az eddig használt PC-m ideje, ezért elhatároztam, hogy újat építek magamnak.
Mivel nem vagyok teljesen biztos abban, hogy melyik alaplapot válasszam és kompatibilisak-e a felsorolt Ram-okkal, ezért kérem a tanácsotokat.
Jelenleg nem, de nem zárom ki a későbbi tuningot és bővítést / pl. VGA kártya, jelenleg elég az alaplapi/
Főleg konvertálásra, digitalizálásra / analog anyagok digitalizálása/, és egyébb hazai munkákra akarom használni.

Ez lenne az elképzelésem:

HÁZ - nem lényeges, vagyis csak annyiban, hogy beleférjenek a dolgok
TÁP - Enermax Revolution X't 630W
ALAPLAP - MB ASROCK -- Z97 KILLER vagy MB GBT -- Z97-D3H - ez az egyik nagy kérdés, vagyis a legnagyobb, mivel ez a PC lelke a szive is egyben
PROCESSOR - Intel Core i5 4690K 3.5GHz BOX
HŰTŐ - Arctic Freezer i30
SSD - Kingston SSDNow KC300 120GB
RAM - CORSAIR 8GB KIT DDR3 2133MHZ CL9 VENGEANCE PRO
CORSAIR 8GB KIT DDR3 2133MHZ CL11 RED VENGEANCE
KINGSTON -- PREDATOR DDR3 2X4GB 2400U HX324C11T2K2 KIT - ez a másik nagy kérdés, kompatibilitás az alaplappal, gyorsaság, megbizhatóság
TV KÁRTYA - Aver TV 3D Capture HD

Kb. 200.000- 230.000 Ft a max. rákölthető összeg.
Köszönöm tanácsaitokat.

(#73712) jim bcs válasza Murty (#73708) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#73708) Murty
Ha a gyárinál jobb audio kell akkor GIGABYTE GA-Z170MX-Gaming 5, ha nem kell akkor MSI Z170M MORTAR.

(#73711) omiki
ASUS Z97-AR
GIGABYTE GA-Z97X-UD3H-BK
MSI Z97 GAMING 3
MSI Z97 GAMING 5

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73713) Murty válasza jim bcs (#73712) üzenetére


Murty
csendes tag

Köszönöm, a jobb audio miben merül ki? Mert én csak külső 2.1 hangfalrendszert használok, úgy lesz különbség a Mortar és Gaming 5 között, vagy csak fejhallgatóban mutatkozik meg?

(#73714) jim bcs válasza Murty (#73713) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jobb kondik, beépített DAC/erősítő. Ahhoz elég az MSI Z170M MORTAR, ha lenne egy jobb fejesed akkor azt mondanám, hogy a Giga.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73715) omiki válasza jim bcs (#73712) üzenetére


omiki
újonc

Köszönöm az alaplapot és mi a helyzet a RAM-okkal?

(#73716) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

30 ezerig milyen Z97es lapot ajanlanatok?
MSI, GIGA, ASUS, ha igen akkor pl melyiket?

koszonom
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#73717) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Sziasztok!

LG 34UC97 monitorhoz SLI rendszert szeretnék építeni, ezért keresek Z97-es alaplapot, maximum 50-60 ezerig. A jelenlegi procim maradna (4690k)...

Fontos tényező, hogy legyen wifi/bluetooth (ac) lehetőség, ha nincs, akkor legyen rajta hely a wifi/bluetooth PCI-E kártyának, ne akadályozza az SLI.

Micro-ATX vagy ATX is lehet, gondolom az ATX szellősebb megoldás.

Tuningpotenciál nem annyira fontos, de amennyiben a lap alkalmas rá az nem baj.

Köszönöm a segítséget.

(#73718) Murty válasza jim bcs (#73714) üzenetére


Murty
csendes tag

Köszönöm szépen. :R

(#73719) jim bcs válasza omiki (#73715) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#73715) omiki
Az nem ide tartozik, ment PÜ.

(#73717) ritterkrisz
ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2/USB 3.1
ASUS MAXIMUS VII RANGER
MSI Z97A GAMING 7
MSI Z97A GAMING 6
MSI Z97 GAMING 5

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73720) Frankenstein


Frankenstein
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

A következő vas alá szeretnék alaplapot. A gép játékra lesz.

Alaplap: ?
Processzor: Intel Core i5 3,2GHz dobozos Socket 1150 i5-4460 /BX80646I54460/
Memória: (RAM) 8GB 1866MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Kit (CMZ8GX3M2A1866C9) (2x4GB)
Hűtés: Alpenföhn Ben Nevis univerzális CPU hűtő
Winchester: 250GB Samsung 850 EVO SSD meghajtó (MZ-75E250B/EU)
Videókártya: ASUS Radeon R9 380 STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING
Ház: Sharkoon VG5-W táp nélküli ablakos ház kék belsővel
Táp: FSP 500W HEXA+ 500 tápegység /PPA5004901/

Sokan mondták, hogy az ASUS drága, de én nekem az előző gépem miatt szentimentális kötődésem van a márkához. Amit nem tudok eldönteni, hogy Z97 vagy H97 chipset felé menjek, és miért? (Olvastam róla több cikket, igazából nem lettem okosabb.) Igazából a Z97 felé húznék, viszont azon belül már teljesen tanácstalan vagyok :F , hogy mi az ami számít, mire érdemes figyelnem egy játékos konfigurációnál? Jelenlegi választottam: [link]

Kérlek segítsetek meghozni a végső döntést. :W

Köszi,
Frankie

(#73721) venomka1


venomka1
aktív tag

Asus Z170 PRO Gaming ebbe a lapba kompatibilis ez a RAM?

HyperX Fury Black Series 8 GB (2 x 4 GB) 2133 MHz DDR4 CL14 DIMM Memory Kit

(#73722) bambano válasza bambano (#71340) üzenetére


bambano
titán

hátha valakit érdekel:
nem pentium g3460 lett :) hanem i3-4160. ennek elsődleges oka, hogy beesett egy gyárilag összeszerelt dell gépre ajánlat, ami csak egy hajszálnyival volt drágább, mint az összeválogatott kosárban gép, de három év helyszíni garival.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73723) Teaway válasza Frankenstein (#73720) üzenetére


Teaway
veterán

Már egy B85-ös lappal is tökéletesen megy a konfig (friss BIOS-szal érkezzen, vagy legyen annyira új modell, hogy az alap BIOS is ismerje a Haswell Refresh procit).
H97-es vonalon erre nem kell figyelned.
Z97-es modellek meg K-s procira éheznek, a 4460 az nagyon nem az!

Nyilván a Z97-C lap simán elvan a szorzózáras 4460-nal is, pláne ezért az árért nagyon jó választás az a lap :K
Nagyon kevés az olyan H97-es ASUS lap, ami ennél olcsóbb.

Nincs itthon csokid??

(#73724) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szerintetek Asus Z170-A vagy Pro Gaming?

(#73725) venomka1 válasza csucsbicep (#73724) üzenetére


venomka1
aktív tag

Erre en is kivancsi lennek, mi a kulonbseg

(#73726) csucsbicep válasza venomka1 (#73725) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nagy kulonbseg nincs. En azert kérdeztem meg, mert jelenleg nincs gépem, csak telorol nyomom, igy meg nehez utána olvasni a dolgoknak.

(#73727) JanR válasza csucsbicep (#73726) üzenetére


JanR
addikt

Ahogy olvasom, csak kinézetben különböznek. Vedd azt amelyik jobban tetszik, vagy olcsóbb.

(#73728) jim bcs válasza csucsbicep (#73724) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#73724) csucsbicep
Pro Gaming

(#73727) JanR
Meg audio-ban, a supreme fx az jobb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73729) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Kértem már tőletek néhányszor tanácsot de mostmár elérkezett a vásárlás ideje ezért mégegyszer utoljára kérném a segitségeteket.Két konfig maradt a kalapban,msi h97 gaming 3 egy g3460-as procival a másik egy gigabyte ga z97 d3h egy g3258-as procival.A proci kb 1 év mulva le lesz cserélve valószínüleg nem k-s i5-re.
Ennek ellenére én mégis a giga lap felé húzok mert igy megmarad a későbbi tuning lehetősége és a giga lapokat nagyon megbízhatónak tartom,volt néhány ,és soha nem volt problémám vele.Az msi-ről nem sokat tudok de mintha jobban fel lenne szerelve,dp,jobb hang,meghát egy nagyon szépre sikeredett lap.A leírtak tükrében tik melyik lapot javasolnátok??? :F

(#73730) JanR válasza jim bcs (#73728) üzenetére


JanR
addikt

Igazad van, azt az egyet nem vettem figyelembe! :R

(#73731) jim bcs válasza fanci (#73729) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#73729) fanci
Az a bibi, hogy a 2 közül az MSI jobb és erősebb.

(#73730) JanR
No problem, megesik bárkivel :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73732) fanci válasza jim bcs (#73731) üzenetére


fanci
tag

Köszönöm.Msi h97 gaming 3 lesz.Abban még esetleg tudnál segíteni hogy a g3460/gaming 3 párosítással lehet-e problémám?Arra gondolok hogy bios frissítés nélkül bele tudom-e rakni ezt a procit.És még egy kérdés,a ramos topikban 15e-ft környékén ezt a rmot ajánlották bele:[link] ,ez jó lesz vagy esetleg más javaslat?

(#73733) Paul Nichols


Paul Nichols
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen alaplapot vegyek az alábbi konfig mellé?

Poci: Intel Core i5-4460 3.2GHz LGA1150
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 128bit PCI-E (GV-N75TOC-2GI)
HDD: Seagate Barracuda 500GB 16MB 7200rpm SATA3
SSD: Intel 535 Series 2.5" 120GB SATA3 SSDSC2BW120H601
RAM: 2*4GB Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz
Táp: Gigabyte Superb 460W
Ház: Kolink 3159T

Nem tudom milyet érdemes vásárolni, ilyen 15-30e között gondoltam. (Ha drágábbat javasoltok, akkor szeretnék valami indoklást mivel jobb, mint egy ilyen 15e Ft-os.)

Köszönöm :)

(#73734) jim bcs válasza Paul Nichols (#73733) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ment inkább egy PÜ mert 1-2 dolgon változtatni kell.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73735) RazoR


RazoR
veterán

Szerintetek MSI Z97 Gaming 5 vagy Asus ROG Maximus VII Ranger???

(#73736) Teaway válasza RazoR (#73735) üzenetére


Teaway
veterán

Neked vagy nekem?
Nekem: Asus
Neked: MSI Z97 GAMING 5

Nincs itthon csokid??

(#73737) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Sziasztok,a a h81m-a és h81m-r között mi a különbség? Hol lehet összehasonlítást találni erről?

(#73738) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Asus Z170M-Plus vs. Giga Z170M-D3H
Melyik lenne a jobb?
Eddig amit sikerült kiderítenem: Asus jobb ventivezérlés, van Offset mód; Giga jobb hang, jobb elrendezés.

Köszi!

...

(#73739) RazoR válasza Teaway (#73736) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi, ez hasznos volt....

(#73740) Picturemaker válasza ToniSoprano (#73737) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az R jelű egy kisebb lap, közelebb van méretileg az ITX-hez, mint a mATX-hez, ezért kevesebb a csatik száma is rajta.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#73741) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az i5-3470 processzorról? Mivel lassan itt a karácsony úgy gondoltam kicsit bővítem a gépem. Mellé szeretnék venni egy ASUS gtx 660-at 8gb 1600Mhz rammal. Viszont emellé a konfig mellé milyen alaplapot ajánlatok? Max 20k-ért. Használtan persze itt a hardveraprón.
Üdv!

(#73742) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
A gigabyte ga-z97x-gaming 3 alaplapokról általánosságban mit lehetne elmondani? Nagyon sokan elkezdték szidni a Gigabyte-ot. Régebben jó és megbízható alaplapokat csináltak. Asus-t és Asrock alaplapok nekem nem jöttek be. Esetleg még MSI?
Viszont a Gigabyte-nál tetszik az 15 karátos cpu foglalat,bár nem tudom mennyit ér. Emiatt lett kuka nekem az Asrock H97 Performance lapom.Hiába hajlítgattam vissza azóta már a cpu lábakat a lapon nem mennek a memóriák,csak az utolsó 2 memória slot.

(#73743) Teaway válasza RazoR (#73739) üzenetére


Teaway
veterán

Az írtad, max. 40k körül.
Abba nagyon nem fér bele a VII RANGER, csak a GAMING 5.
Újról beszélek, nem használtról. Ha nem lesz SLI, akkor mehet a GAMING 3 is.

Nincs itthon csokid??

(#73744) Teaway válasza ToniSoprano (#73737) üzenetére


Teaway
veterán

Van egyáltalán R-jelű?
Csak A, C, D, E és P-t látok...

Nincs itthon csokid??

(#73745) venomka1


venomka1
aktív tag

Tudna ajanlani valaki alaplapot egy i7 6700-hoz? Esetleg tapot, ventit is.

(#73746) jim bcs válasza venomka1 (#73745) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tőlem pv-ban, 2 topikban meg kompletten kaptál több fajta ajánlatot több napon keresztül, el kellene dönteni mit akarsz mert ennek így nincs értelme.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#73747) venomka1 válasza jim bcs (#73746) üzenetére


venomka1
aktív tag

6700 lesz az, probaltam viszakeresni a valaszokat,de nem talaltam, es nem is masoltam ki sajnos, azert kerdeztem meg ujra.

(#73748) bluyoo válasza venomka1 (#73747) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért a fórum keresőmotorjához nem kell diploma, nem nehéz kezelni. :)
Egyszerűen a beírod a neved (venomka1) a Prohardveren jobb oldalt "opciók" - "részletes keresés" - "Szűrés megválaszolt felhasználó szerint" mezőbe.
Az eredmény pl. a tápos topic-ban: [link]
A komplett gépes topic-ban: [link]

Mindenesetre mint ahogy a többi topic-ban is vannak kérdések (nem potyára) itt is. Amire ha válaszolsz, akkor számunkra egyszerűbb lesz válaszolni.
De minimum az egyes kérdésre "1. Mennyit szánsz az alaplapra?" a többire sokszor tudunk következtetni.
Pl. az esetedben ugye a tuning és a használt lap is kiesik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73749) bluyoo válasza pistabyte (#73742) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
A CPU foglalatot helyre lehet hozatni, egy új lapnál még meg is éri.
De ez nem márkafüggő hiba, sajnos elég sérülékenyek, az összes márkára "jellemző" hibalehetőség.
Milyen CPU alá szeretnéd? Válaszolj kérlek az oldalt és az összefoglalóban feltett kérdésekre!
A régi H97-es deszkából következtetve aszozózáras CPU, szóval a Z97-es chipset-el szerelt lap valószínű felesleges.
A Gigaby-al kapcsolatban: kb. annyi deszkát adnak el mint az Asus, szóval egyértelműen több a panasz 1000 eladott lapra mint 500-ra .......
Persze kinek mi a hitvallása, egyesek szeretnek ebből vallást csinálni. De az biztos olyan nincs, hogy problémamentes egy gyártó, vagy éppen olyan amelyik csak rossz deszkákat gyárt.
Persze a foglalatonként előfordul nem annyira ajánlott gyártó, de ritka az olyan eset mint pl. az ASRock az AM3+ -al, hogy alig akad valóban jó lapjuk ...

(#73741) urbandani

Szia!
A GTX660-adat 100% kihajtja, jó árértékű CPU.

Hát a használt piac elég változó ezzel a foglalattal. A jó lapokat hamar elkapkodják.
Lehetőség szerint Z77-es deszkát vadásznék (+4-500MHz), de sajnos a 20K-s keret valószínű erre kevés lesz.
Esetleg a régebbi tuningchipset-el szerelt lapok (Z68, P67). De ha lemondasz a plusz órajelről, akkor B75, H77 -es deszka is megfelelő lesz.
Milyen méretű lapot szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#73750) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok!
Egy i5-3470 mellé es egy gtx 660 illetve 2x4 gb 1600mhz G skill ram mellé milyen alaplapot ajánlanátok? Ami 20k maximum (természetesen használt is szóba jöhet).
Köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.