Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Attici válasza kem (#11344) üzenetére


Attici
őstag

Mi a gond az ASUS-okkal?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#11352) Jorus válasza Attici (#11350) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mielőtt megvettem tavaly a jelenlegi deszkámat, alaposan feltúrtam a PH-s topicot, külföldi fórumokat, hogy képbe helyezzem magam, de semmi oat nem találtam, ami eltántorított volna tőle. Azóta megelégedéssel használom, és ahogy elnézem a topictársak postjait, nincs különösebb, jellemző gond velük. Jól tuningolhatók, az adott határok között stabilan tudják, amit tudnak. Néha a dual BIOS megkergül, de egy teljes áramtalanítás az esetek túlnyomó többségében megoldja a problémát. Megjegyzem én még iesmivel nem találkoztam. Egyetlen gondom volt a lappal, amikor eldobta a LAN drivert, és nem volt háló. A driver újratelepítése megoldotta a problémát. Vannak már lassan másfél éves deszkák is, de azok tulajaitól sem olvastam negatív dolgokat. Ezért szoktam javasolni a megfelelő Gigabyte lapokat az érdeklődőknek, illetve, amikor konfigokat állítok össze kérésre, akkor is ezekre építem a gépeket a pozitív tapasztalataim alapján.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11353) Attici válasza kicsigeri (#11338) üzenetére


Attici
őstag

Nem G35-ösről van szó, hanem a régebbi Giga lapokról.
Egyébként még mindig nem találtam olyan alaplapot amin lenne optikai bemenet. Valahogy ez csak az ABIT-ok kiváltsága még az MSI-n sincsen.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#11354) GomezGTS válasza Gyuri27 (#11335) üzenetére


GomezGTS
tag

Köszi szépen. Nekem nem írta ki :R

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#11355) Sharks válasza kem (#11340) üzenetére


Sharks
tag

Thx, na pont ezt szeretném kideríteni, mert elvileg az elején asus-t néztem ki, aztán meggyőztek a gigáról, aztán megint az asus-t javasolták, szval ahány embert megkérdezek, annyi válasz! Végül is most már odáig eljutottam, h Asus P5Q-E vagy Giga EP45-UD3P lesz belőle, esetleg, ha még lemegy az Asus P5Q Deluxe ára szépen, akkor az. Egyébként nem nagyon hallottam olyat, aki az Asusokat szídja, az igaz, h most mindenki a gigát isteníti! Ha vki tud nekem egy értelmes összevetést csinálni a 2 lapról, ami eléggé kiterjedő, azt megköszönöm, de lényegében még most nem tudnék dönteni a kettő között az eddigi infók alapján! A Procihütőm tuti Asus lesz, az meg lehet, h hülyén nézne ki egy giga lapon, de persze nem ez az elsődleges szempont! :))

(#11356) sgergi válasza Sharks (#11355) üzenetére


sgergi
veterán

Figy, az a helyzet, hogy az Asus, most az alsóbb kategóriában lett egy kicsit rosszabb minőségű, de középkategóriában, felső kategóriában kb. ugyanott van a 2 cég. Választani csak és kizárólag egyéni preferencia szerint lehet választani (szerintem), ezért hallod mindkét márkát, mert aki Gigát használ azzal, aki mást használ az azzal van megelégedve. Én a Gigát mondanám, mostanában sok gépet rakok vele össze, nincs vele probléma, de aki Asust nyom, annak az lesz jó. Igazából fölösleges ezen rágódnod, vedd meg az egyiket, egyedül szolgáltatásokban lehet eltérés, de ezt neked kell megnézned, mi mit tud. (a hűtő meg mindkét lapon jól fog kinézni :) )

(#11357) Sharks válasza sgergi (#11356) üzenetére


Sharks
tag

Köszi szépen! Ez a következtetés már nekem is nagyon érett! Van ismerős (általános story lesz), aki számtechboltban dolgozik, ő mondta, h csak gigát ne.... pedig akkor már teljesen elhatároztam, h akkor azt. Gondolom te is hasonló közegben dolgozol, ha több gépet raksz össze.... Egyébként az a problémám, h az asus-nál a P5Q-E-t csak angolul tudom megnézni, mert a magyar oldalról is átirányit oda és nem igazán van róla olyan átfogó képem, mint gigáról. A giga magyar oldala viszont super és eléggé tetszik a könnyü tuningolhatóság, ha a jövőben esetleg szükségem lenne erre a funkcióra, akkor nem baj, h amatőr vagyok, csak megnyitom a programot és egy kattintással lehet emelni az órajeleket. Asustól bemásoltam ide 2-3 napja kb. egy részt a tulajdonságokból, amelyik nagyon érdekelne, a többit valamelyest tudtam értelmezni, de ezt nem és sajna itt se volt olyan önfeláldozó lélek, aki esetleg nem is szószerint, de a lényegét leforditotta volna nekem. Sajna csak németet ismerem... ez van! Köszi még1x a segítséget! :D

(#11358) sgergi válasza Sharks (#11357) üzenetére


sgergi
veterán

Rakd be még egyszer, amit nem vágsz, majd ránézek/ ránéz valaki. ;) Egyébként, ha tetszik a Giga, akkor vedd azt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11359) Sharks válasza sgergi (#11358) üzenetére


Sharks
tag

Nagyon Köszi :DD !

ASUS Quiet Thermal Solution
Up to 20°C(36°F) Cooler - Stack Cool 2
Effective Fanless Heat Dissipation at 0dB
Stack Cool 2 is a fanless cooling solution offered exclusively by ASUS. It effectively and noiselessly transfers heat generated by the critical components to the other side of the specially designed PCB (printed circuit board) for effective heat dissipation - making temperatures cooler by up to 20°C.

Aesthetic Heat-pipe
Lowers Temperatures by up to 10°C
The aesthetic heat-pipe design effectively directs the heat generated by the chipsets to the heatsink near the back I/O ports - where it can be carried away by existing airflows from the CPU or a bundled optional fan. This innovative and groundbreaking fanless heat pipe design effectively lowers temperatures by up to 10°C without having lifetime problems that a normal chipset fan has. Furthermore, it provides options for users to install side-flow fans or a passive cooler. This Heat Pipe design is the most reliable fanless thermal solution to date.

Fan Xpert
Active Quiet & Cool
ASUS Fan Xpert intelligently allows users to adjust both the CPU and chassis fan speed according to different ambient temperature , which is caused by different climate conditions in different geographic regions and system loading.Built-in variety of useful profiles offer flexible controls of fan speed to achieve a quiet and cool environment.

(#11360) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv
Lenne egy olyan kérdésem, h milyen alaplapot vegyek egy core2 e6400 procihoz, egy hd4830as karihoz, és 800-as ramokhoz? :))
Értékben nekem megfelel a 15.000ft-os is, de max 20e szánok rá. :B
Nem tuningolásra venném.
Előre köszönöm válaszotokat!

(#11361) barnam_ válasza Cimbooora (#11360) üzenetére


barnam_
nagyúr

Giga P35-DS3 pont 20k körül van, és tökéletes lenne egy E6400-hez.

(#11362) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Ahham értem.
Nem tudom igazából h a márkák közül melyik a legjobb márka gigabyte asus msi?! :F
Ajánlották nekem a másik topikba a Gigabyte EP31-DS3L lapot és nem tudom h ez a lap ami váleményem szerint megfelel 16e ért mennyire felel meg a e6400-as proci alá:S :F :))

(#11363) sgergi válasza Sharks (#11359) üzenetére


sgergi
veterán

küldtem pivátot

(#11364) barnam_ válasza Cimbooora (#11362) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha nem szándékozol tuningolni a procin, akkor megfelel.

(#11365) sgergi válasza Cimbooora (#11362) üzenetére


sgergi
veterán

Mivel nem tuningolsz, ezért teljesen megfelel alá a ep31-ds3l is.

(#11366) Roxy


Roxy
tag

Hali!
Haverom megkert, hogy dobjak neki ossze egy gepet. Nagyon szukos a keret, 50k. Ebbol kellene nekem kihozni egy olyan gepecsket, amivel meg eppen lehet karcolni nehany mai jatekkal (de elsodleges PES, es CS:S ).
Alaplap+proci+memo+vga->50k
En Intel es gepre gondoltam, de nyitott vagyok AMD s variaciora is...

Bocsi, ha ez kifejezetten alaplapos topic,de masik topicot nem talaltam eme hsz.hez

(#11367) barnam_ válasza Roxy (#11366) üzenetére


barnam_
nagyúr

itt a kérdésednek való topic: [link]

(#11368) Roxy válasza barnam_ (#11367) üzenetére


Roxy
tag

Koszonom. :D
Bocsi az off ert

(#11369) deki69


deki69
csendes tag

Sziasztok!

DDR3-as RAM alá jelenleg melyik a legjobb alaplap?

THX!

(#11370) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Igaz-e, hogy a Intel s775 Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplap nem támogatja a PCIE-2.0-t?
Vagy inkább a GA-EP35-DSL-t vegyem?

(#11371) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok uj lapot meg procit akarok venni
a proci az tuti hogy e7300 lesz a lapon még vacilálok videokari 3850 256 mb oc lesz benne és 3 gb ram 30k mit tudnátok ajánlani nekem? ki néztem már ketött erröl mi a véleményete?
az egyik:[link]
és a másik:[link]

(#11372) zsoleer válasza zsoleer (#11371) üzenetére


zsoleer
senior tag

ja igen azért hosszabb távra kéne nem szeretném jövöre cserélni köszi

(#11373) Ragadozó válasza GEPESZ66 (#11370) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az EP35-ös se...de nagy hátrányt nem fogsz észre venni, ha nem pci-e 2.0-t használsz...

Ha 2-es akarsz: P43 - P45 (chipkészlet) ami olcsóbb...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11374) barnam_ válasza zsoleer (#11371) üzenetére


barnam_
nagyúr

(#11375) zsoleer válasza barnam_ (#11374) üzenetére


zsoleer
senior tag

nem lenne jobb ha tudnék már rakni bele ddr3-at? az egyik asrockba lehet jövö szempontjábol?

(#11376) Ragadozó válasza zsoleer (#11375) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Akkor keress EP45C -t azok ddr3-masak, de ezek a platformok még nem igazán profitálnak a ddr3-ból, az új intel már igen...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11377) barnam_ válasza zsoleer (#11375) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát hosszú távra ne tervezz S775-el, ugyanis már leváltotta (S1366) az Intel, igaz még csak a felső kategóriában van hozzá proci.

(#11378) zsoleer válasza barnam_ (#11377) üzenetére


zsoleer
senior tag

köszi de arra meg nincs keret :) majd egyszer 2 év mulva addig jo a p45 és egy e8400-es sztem

(#11379) barnam_ válasza zsoleer (#11378) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem is elég lesz.
DDR3 csak a max. fsb-hez jó E8xxx-nél.

(#11380) sti10p válasza Attici (#11351) üzenetére


sti10p
senior tag

Semmi, csak más topic-okoban szidták, hogy a fesz-t nem jól adják meg visszacsrélték, meg ilyesmik...
Én még mindíg Asus hívő vagyok, de befolyásolnak a tapasztalatok és lehet, hogy Gigabyte-re váltok, ha így mennnek a dolgok....
Szal, győzzetek meg, hogy ne keljen, plíííz...

XY

(#11381) Sharks válasza sti10p (#11380) üzenetére


Sharks
tag

Én is így voltam ezzel, mondjuk nem is szidták kifejezetten az asus-t csak inkább gigát javasoltak sokan, aztán van azért aki meg szidja rendesen a gigát, biztos mindkettő jó, de persze mindig ki lehet fogni egy hibásat, de ne ebből induljunk ki. Igazából tanácsot nem nagyon tudok neked adni, mert én is vergődöm még a kettő között, de a giga jobbnak tünik tudásban! :)

(#11382) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok Q9550 alá milyen lapot ajánlotok, fontos hogy 2 WaySLI legyen! :R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#11383) csibor


csibor
őstag

Intel oldalon mit érdemes nézni max 30K-ig =int vga-val alaplap + proci,és nem baj ha lehet kicsit húzni :)

(#11384) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hi all

Nah eljött az idő néznem kell egy integrált alaplapot AMD fronton. Amik a tippjeim:

780G
790GX

Persze ez utóbbi drágább, és nem feltétlenül kell a megemelt freki. Viszont itt a ph-n tesztelt MSI platinum mellett vannak elfogadhatóbb áron kapható modellek, gondolom kissebb tudással (talán a ráintegrált ddr3 videómem a hiány?)

Kinézett cuccok:

GA-MA78GPM-DS2H (ezen van 128mb ddr3 memó ha jól néztem) 23000 körül
GA-MA78GM-S2H (ugyanez mem nélkül 3 rongyal olcsóbban)

MSI KA790GX (elvileg ez már az új lenne? mem nélkül imho [link] 25e

A platinum meg 35e úgyhogy az kiesett... Jól gondolom hogy ennyi lenne a különbség? (Az integrált memória megléte ill. hiánya?)
Ill. a Gigabyte-nél az a "D" jelentené a +memót?

Ez esetben én a GA-MA78GPM-DS2H-t választanám, de a KA790GX is tetszik. Kérdés jobban járok-e a 790-essel mem nélkül, vagy 780 memóval? :F

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#11385) csibor válasza Cyberslider (#11384) üzenetére


csibor
őstag

Nem elég a A-MA78GM-S2H ?Én nem érzem akkora szükségét + ram-nak.Ha mégis szükség lenne,akkor meg nemsokkal drágább 1 használt passzív 2600xt.Legalábbis szerintem :U

(#11386) Cyberslider válasza csibor (#11385) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nemtudom... Szerintem sem lök rajta a RAM... És akkor megvan 20e-ből...
Most még az a kérdés hogy megér e 5e-el többet a 790GX?
Szerintem nem.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#11387) csibor válasza Cyberslider (#11386) üzenetére


csibor
őstag

Dubmaster-nél Gigabyte sAM2+ GA-MA78GM-S2H 17889

(#11388) barnam_ válasza csibor (#11383) üzenetére


barnam_
nagyúr

30k-ért alaplap + proci? szerintem vmi G31 chipsetes lap + E2xxx proci beleférne.

(#11389) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

És ha szeretném a procit húzni (e6400)? akkor? milyen lapot vegyek? :DD

(#11390) Salvador20


Salvador20
őstag

hello!
Megéri a + költséget a GB p45-Extreme? Vagy ink. P45 DQ6-ot ajánlanátok? Miben jobb egyáltalán a passzív hűtésen kívül? Ami pl előnyömre válhat?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#11391) sgergi válasza Cimbooora (#11389) üzenetére


sgergi
veterán

p35-ds3, de akár a p31-ds3l-ben is húzható 340-es fsb-ig nincs semmi probléma.

(#11392) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.

Erről kérek véleményeket

Ez a lap mennyire tuning barát? Ezt a pénzt megéri ez a lap? 21.600Ft. :F

(#11393) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Meg tudnátok nekem mondani pontosan mia különbség a gigabyte GA-MA770-DS3 rev. 1.0 és 2.0 között? [link]

(#11394) Salvador20 válasza tzsolesz (#11392) üzenetére


Salvador20
őstag

Nagyon megéri, jó lap! Annak idején asszem magyarok ezzel a lappal értek el világrekordot E8200-al(persze extrém hűtés mellett) Minenesetre jó, tuningbarát

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#11395) tzsolesz válasza Salvador20 (#11394) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nagyon szuper. Jó ezt hallani.
Akkor ez egy nagyon jó ár/érték aránnyal bíró deszka. :)

(#11396) zsoleer


zsoleer
senior tag

egy ilyen proci alá:AMD Phenom 9950 X4 AM2+ BOX Black Edition kéne valami jo lap mit tudnátok ajánlani?

(#11397) sNORh válasza zsoleer (#11396) üzenetére


sNORh
addikt

GIGABYTE GA-MA790FX-DS5 ez jókis lap alá :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11398) zsoleer válasza zsoleer (#11396) üzenetére


zsoleer
senior tag

most hirtelen ezt néztem
MSI K9A2 Platinum
GIGABYTE GA-MA790X-DS4

max 30k-ig kéne

(#11399) sNORh válasza zsoleer (#11398) üzenetére


sNORh
addikt

a DS5, valamivel jobb felszereltségű, és 25k :)
az MSI-t inkább hanyagolnám, ha gargondok nélkül akarsz alpot, Gigabyte-el nemlesz gond ;)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11400) zsoleer válasza sNORh (#11399) üzenetére


zsoleer
senior tag

köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.