Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6365) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ha már új router, akkor gondoltam újra felépítem a konfigot, és egyúttal rendbe is teszem.

RB450Gx4
RouterOS 6.43.8

Azonban már az elején elakadtam, mert a vlan-ozást nem sikerül összehozni, pedig a hEX-emen gyönyörűen működik ezzel a módszerrel jelen pillanatban is.

Jelenleg csak 1 vlan-al kísérletezem, és a default konfigot használom. A célom az, hogy legyen legalább egy olyan portom, ahol trunk-ot hozok ki a routerből, mert a túloldali eszköz azokkal dolgozik. A többi portot egyelőre untagged módban szeretném hagyni, de nem ugyanabba a vlan-ba fognak kerülni.

A példában egyelőre az ether2 és ether3 portokkal kísérleteztem, ether2 lenne a trunk, ether3 pedig untagged a 2-es vlan-ban. A beállításokat a korábban tanult módon (mindenamimikrotik online tanfolyam) elvégeztem, mégsem úgy működik, ahogy elvárható lenne.

A jelenség: ha a bridge alatt engedélyezem a vlan-filtering opciót, akkor elveszítem a kapcsolatot az eszközzel. Illetve csak részben, mert a ping-re válaszol, de a mgmt felületre semmilyen módszerrel nem tudok belépni (se ssh, se winbox, se web).

A konfig lényeges részei:

/interface bridge
add admin-mac=xx:xx:xx:xx:xx:xx auto-mac=no name=bridge vlan-filtering=yes
/interface vlan
add interface=bridge name=vlan2 vlan-id=2

/interface bridge port
add bridge=bridge interface=ether2
add bridge=bridge interface=ether3 pvid=2
add bridge=bridge interface=ether4
add bridge=bridge interface=ether5

/interface bridge vlan
add bridge=bridge tagged=ether2,bridge untagged=ether3 vlan-ids=2

/ip address
add address=192.168.2.1/24 comment=defconf interface=vlan2 network=192.168.2.0

A teljes konfig innen elérhető.
(csak az idetartozó részt módosítottam, minden más a gyári default állapoton van)

Lehet, hogy csak fáradt vagyok, és nem veszek észre valamit, de nem jövök rá, hogy miért nem úgy viselkedik, ahogy kellene. (config reset is volt már többször)

Ugyanezzel a módszerrel oldottam meg a hEX-en is (igaz ott nem megy a hw offload, CPU-ból tolja az egészet), és gyönyörűen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.