Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5295) bacus válasza Fooler89 (#5294) üzenetére


bacus
őstag

Már leírtam párszor, hogy működik. (pár oldallal előbb, még nem infos módon is).

pfsense az átjáró, ő honnan tudná, hogy hol van a wifis hálózat?

gondold át egy gép oldaláról. Jön egy kérés a 192.168.11.0/24-es alhálózatból. Hova küldi a választ? azt mondja, hogy az ő alhálózata a 192.168.0.0/24, ergó ami nem a saját alhálózata, azt a routernek küldi.
A pfsense tudja, hogy a 192.168.11.0/24 -t merre továbbitsa? nem tudja, akkor kiküldi tovább az isp felé.

Neked nem a mikrotiken kell szabály, hanem pfsense-n egy static route!

a gond nem a wifis eszközből a szerver felé van, mert az átmegy a miki-n, és az tudja, hogy hova kell küldje a csomagot, hanem a visszaúttal van...

és itt kell megjegyezni, hogy a dupla nat is működik, azaz a wifi hálózatból kifele natolva először a sima lan hálózatba, majd onnan a net felé a pfsense. De ez szerintem nem túl jó megoldás, mert igy csak a wifis háló látja a normál hálót, visszafele minden eszköznek dnat szabály kellene...

Egyébként visszaolvasva az eredeti kérdést, szerintem nagyon nem érthető a kérdésed. A miki ebben a topicban általában router, azaz átjáró is.. Tessék érthetően segítséget kérni, ha kell rajzzal !

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.