Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) SimLockS válasza MineFox54 (#2849) üzenetére


SimLockS
tag

A router meg legyen külön, ott úgysem tolod ki 1gigával a netre a cuccot. Ha 200M alatt marad a neted 2011-es jó választás, nem is drága, gigaporton is "rálátsz" az audiocsodádra... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2852) chipi89 válasza bacus (#2843) üzenetére


chipi89
tag

Válaszolva a kérdésedre, hogy mit állítottam be, összegyűjtöttem:

/ip pool add name=VPN_Kapcsolat ranges=10.0.11.100-10.0.11.150

/ppp profile add change-tcp-mss=yes dns-server=79.48.105.22 local-address=10.0.11.254 name=L2TP-PROFILE only-one=default remote-address=VPN_Kapcsolat use-compression=default use-encryption=default use-mpls=default use-vj-compression=default wins-server=10.0.11.254

/ppp secret add caller-id="" disabled=no limit-bytes-in=0 limit-bytes-out=0 name=proba password=pass123 profile=L2TP-PROFILE routes="" service=l2tp

/ip ipsec peer add address=0.0.0.0/0 auth-method=pre-shared-key dh-group=modp1024 disabled=no dpd-interval=2m dpd-maximum-failures=5 enc-algorithm=3des exchange-mode=main-l2tp generate-policy=port-override hash-algorithm=sha1 lifetime=1d my-id-user-fqdn="" nat-traversal=yes port=500 secret=kulcs1234 send-initial-contact=yes

/ip ipsec proposal set [ find default=yes ] auth-algorithms=sha1 disabled=no enc-algorithms=3des,aes-256 lifetime=30m name=default pfs-group=none

/interface l2tp-server server set enabled=yes

/ip firewall filter add action=accept chain=input disabled=no dst-port=1701 in-interface=ether1-gateway protocol=udp place-before=0
/ip firewall filter add action=accept chain=input disabled=no dst-port=500 in-interface=ether1-gateway protocol=udp place-before=0
/ip firewall filter add action=accept chain=input disabled=no dst-port=4500 in-interface=ether1-gateway protocol=udp place-before=0

/interface l2tp-server server set authentication=mschap2 default-profile=L2TP-PROFILE enabled=yes max-mru=1460 max-mtu=1460 mrru=disabled

Bejelentkezik a Win 10 (64) operációs rendszerem úgy, hogy nem adom meg az előre megosztott kulcsot, csak a jelszót és felhasználónevet.

(#2853) jegesib válasza chipi89 (#2852) üzenetére


jegesib
aktív tag

Fura, én is ez alapján állítottam mindent és működik szuperül. Rossz kulccsal nem enged csatlkozni

(#2854) chipi89 válasza jegesib (#2853) üzenetére


chipi89
tag

A fura az, hogy Windows ban a kapcsolat típusát automatikus módban hagyom megadom a felhasználónevet és jelszót. Kicsit gondolkodik, és csatlakozik. De a kulcsot sem kérdezi meg. (Már mint az előre megadott kulcsot) Ez miért van?
Csatlakozás után 5 perc után bontódik a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#2855) jegesib válasza chipi89 (#2854) üzenetére


jegesib
aktív tag

Most vetem össze az enyémmel, és sztem nézd meg a videót megint és állítsd be újra. Pl nálad use-encryption=default-ra van hagyvan, videóban meg direkt kiemeli h azt állítsd át required-re.

(#2856) chipi89 válasza jegesib (#2855) üzenetére


chipi89
tag

Végignéztem. Átkapcsoltam a user-encryption -t required re. Win 10 alól egy új vpn kapcsolat beállítása után is simán felcsatlakozik meg nem adott "előre megosztott kulcs" nélkül is.

Nem tudod a te beállításodat kimenteni, és megnézni, hogy azzal is ezt csinálja nálam?

(#2857) jegesib válasza chipi89 (#2856) üzenetére


jegesib
aktív tag

Semmi értelme, pontról pontra az ami a videóban

(#2858) chipi89 válasza jegesib (#2857) üzenetére


chipi89
tag

A videó első részében a LAN oldalra az Interfészeknél beállítja az ARP nek, hogy reply-only. Nekem enable van csak, mert ha átrakom reply-onlyra akkor elszáll az egész belső hálózatom.
Azon kívül minden más pontja stimmel a beállításaimnak, külön lépésenként végigmentem. 3x meg is néztem.

(#2859) chipi89 válasza jegesib (#2857) üzenetére


chipi89
tag

Vááá, működik! :)

Olyanra képes a Mikrotik L2TP VPN autentikáció része, hogy összekötöm az Active Directory ban megadott felhasználókkal? Lenne jó pár ember 40-50db akit csak így engednék be.
Radiust beállítottam, de valamiért nem jön létre a kapcsolat, vagy az autentikáció sikertelen. :(

(#2860) jegesib válasza chipi89 (#2859) üzenetére


jegesib
aktív tag

Gőzöm sincs sajna, nem használok AD-t. Mi volt a gond?

(#2861) chipi89 válasza jegesib (#2860) üzenetére


chipi89
tag

Nem tudom, kitöröltem mindent, majd újra lépésről lépésre végigmentem, kilistáztam konzolban közben néztem a videót, a paramétereket, plussz a netet vadásztam.
De ha nem adom meg a kulcsot előre, akkor valami alap titkosítást használ. De úgy értelmeztem amit a neten találtam, hogy ez alap viselkedés.

(#2862) kvarc


kvarc
tag

Segítségetek szeretném kérni. Jelenleg egy Mikrotik CRS125-24G-1S-RM használók routernek. 500/200MBit-es nethez kissé lassú, igy cserélni szeretném de nem tudom mire.
Igények a következők lennének:
OpenVPN kellene 1-4 felhasználónak egy időben (AES-256 titkosítással).
DNS szerver.
VLAN kezelés. Szeparálni lenne jó a server, kliens és wifi hálózatott. (AP külön van).
Web proxy vagy transparent proxy átirányítás.

Nekem kissé bonyolultnak tűnik a VLAN és Port forward a Mikrotik-ben, bár ez az én hibám valószínűleg.
Milyen routert javasoltok? Nem csak Mikrotik érdekelne.

(#2863) bambano válasza kvarc (#2862) üzenetére


bambano
titán

pc-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2864) kvarc válasza bambano (#2863) üzenetére


kvarc
tag

PC-t nem szeretnék.

(#2865) Multibit válasza kvarc (#2864) üzenetére


Multibit
veterán

Ubi?

(#2866) bambano válasza kvarc (#2864) üzenetére


bambano
titán

rendes web proxyt, transzparens proxyt egyáltalán nem lehet mikrotiken csinálni, semmilyenen.
a dns szerverrel kapcsolatban meg az a kérdés, hogy autoritatív dns szervert akarsz vagy rezolvert. én egyiket se tenném mikrotikre, az autoritatívat nem is lehet.

az általad leírt teljesítményigényre van mikrotik, szerintem is érdemesebb megvenni a milliós tilerát, mint 200 rugóból egy pc-t. ja nem. pedig routeros-t lehet pc-n is futtatni, vagy van kész firewall cucc pc-re, mint ahogy nasra van a freenas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2867) kvarc válasza Multibit (#2865) üzenetére


kvarc
tag

Edgeroutert nézegettem. Csak nem igazán ismerem. A felülete első ránézésre barátibb mint a mikrotik, tudásba kisebb, de edgerouter+edgeswitch+nas proxy szerverrel jó lehet. De ez csak feltételezés.

(#2868) Timer válasza kvarc (#2867) üzenetére


Timer
veterán

Edgerouter Pro-t használok, stabil cucc, nem kell tőle félni. Viszont proxy-ra nem tudom, menyire felel meg. Ha webproxy, tartalomszűrés kell, akkor nézd meg a Stormshield-et, vagy a Sophos-t, bár én inkább előbbit ajánlanám, mert fele annyiba kerül nagyjából azonos tudásszint mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2869) quby válasza bambano (#2866) üzenetére


quby
őstag

Nálam ezt egy kb 120K értékű kis fujitsu server végzi. 200 végpont felváltva kb 1200 user. Differenciáltan web szűrés(squid), teljes értékű DNS (bind9), 6 vlan 2 wan. A proxy-s részeket nyilván linuxok, a routing meg routeros-en, Az egész esxi alatt. 600 napos uptime-nél járok, csak akkor ssh-zok be ha valami szűrési szabály módosul a proxyban...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2870) bambano válasza quby (#2869) üzenetére


bambano
titán

erre minek esxi meg routeros?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2871) quby válasza bambano (#2870) üzenetére


quby
őstag

Igy örököltem....mellesleg azért mert egy vason fut a routeros, meg a linux....azt meg másként nem nagyon lehet....

Elöbb volt a routeros routing feladatokra, aztán jött at igény a proxy-ra az meg lett debian

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2872) MasterDeeJay

RB750 router 10.0.0.1 ami gateway is egyben
rajta csüng egy tp lik router ami 10.0.5.1-es hálót csinál natol tovább (routeren ő 10.0.0.9-es ip-vel van)
hogyan tudom megoldani azt hogy a tp linken lévő gép ne lásson bele a 10.0.0.1-es halóba csak simán menjen ki a gateway-en?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2873) SimLockS válasza MasterDeeJay (#2872) üzenetére


SimLockS
tag

Dedikáld neki a Mikrotik egy portját tök más IP tartománnyal és így külön tudod kezelni és figyelni a forgalmát.

(#2874) MasterDeeJay válasza SimLockS (#2873) üzenetére

Átmegy egy switchen, nem tudom leválasztani.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2875) SimLockS válasza MasterDeeJay (#2874) üzenetére


SimLockS
tag

Hát akkor, ha a két szakasz nincs 100m toldjad össze toldóval, ha hosszabb, akkor buta switchcsel szakaszold le. Ha ez sem jó, akkor esetleg vlan, ha tudja a switch. Ha ez sem, akkor marad a gagyi megoldás: a két oldal fix IP-je legyen más tartomány, mint az adott LAN többi IP-je. Így nem biztonságos, de alapból nem lát bele a másik hálóba. Pontosabban nem akar arra kommunikálni...

[ Szerkesztve ]

(#2876) MasterDeeJay válasza SimLockS (#2875) üzenetére

Sajnos fizikailag nem tudom toldani sem. Ahol van az eszköz ott csak egy végpont van és abból van továbbosztva egy kis switchel.

Ha a másik eszköz ip-jét átírom akkor lesz-e rajta net?
Nem a gateway mondja meg neki hogy milyen hálóba találjon vissza?
Netre ki kell találnia valahogy, csak a köztes hálót nem szabad elérnie.

ip firewall filter add chain=forward src-address=10.0.0.9 dst-address=10.0.0.2-10.0.0.254 action=drop
ip firewall filter add chain=forward src-address=10.0.0.2-10.0.0.254 dst-address=10.0.0.9 action=drop

Ez érhet valamit?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2877) bacus válasza MasterDeeJay (#2876) üzenetére


bacus
őstag

Semmit. Te irtad, hogy átmegy egy switchen.

Tplink kuka, helyebe egy mikrotik, és azon is lehet tűzfal szabály vagy pppoe server a mikin, pppoe kliens a tplinken. Igy kaphat a tplink teljesen más ip cimet.., de ez nem tudom mennyit lassitana. Egy régi router már lehet korlát is a net felé.

Az rb750 se mai darab.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2878) Ablakos


Ablakos
őstag

Van egy megfelelően konfigolt kisirodai hálózat (CRS125-24G-1S-IN). Eddigi 30/10Mbs inetet natolta, de jövőre 1000/100 Mbs netet szeretnénk. Erre abszolút alkalmatlan a fenti switch.

Megfelelő megoldás az, ha a CRS125 elé rakok egy EdgeRouter Lite -ot forgatni az ip címeket és a belső forgalmat továbbra is a nagyon jó switch teljesítményű CRS szolgáltatja? Vagy cseréljünk Mikrotik routerre (melyikre ?), ami képes egyben megoldani mindent?

(#2879) poli27 válasza Ablakos (#2878) üzenetére


poli27
veterán

Mivel ez digi vagy telekom optika lesz, valszeg routeres eszkozt fogsz kapni ezert nem kell sztem meg egy router csak akkor ha bridge be rakatod az ont-t.

(#2880) gerokrisz válasza Ablakos (#2878) üzenetére


gerokrisz
tag

Nekem pontosan ez a megoldás volt egy ideig, csak most mát a switch átment prod környezetbe, és kiváltottam egy "gagyi" tp-link-el. :)
A digi nekem se routert, se semmit nem hozott (pedig én is gondoltam hogy akkor nem kell routert vennem), hanem csak 1 dugó a falból amin jön a net. De az ubi lite szépen viszi azóta a teljes sávszélt 1%CPU-val. Jelenleg egy IPSec Site-to-Site VPN-t akartam kiépíteni a prod környezet és ezen ubi lite közt, eddig nem sok sikerrel.

A Switch vége pedig túlhajtott CPU-val olyan 250-400Mbps közt volt mikor az első héten azt használtam, mielőtt megjött az ubi.

[ Szerkesztve ]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#2881) Ablakos


Ablakos
őstag

Köszönöm, akkor megvárom, amíg bekötik az ünnepek után. Hátha adnak routert.

(#2882) logfly


logfly
újonc

Üdvözlök mindenkit!

Abban kérnék segítséget, hogy jelenlegi SOHO routert tervezem lecserélni egy Mikrotik-re. A hálózaton jelenleg 192.168.1.0/24 címtartomány él, de a jövőben a 172.16.0.0/24 tartományt szeretném használni.
A kérdésem az, hogy megoldható-e, és ha igen akkor hogyan, hogy a régi szervereken megmarad a 192... fix ip cím (max a gateway címét kelljen átírni), de a DHCP a 172... tartományból ossza a címeket. A végeredmény az kellene hogy legyen, hogy 172... címről elérhetőek legyenek a 192... címen lévő szerverek.

(#2883) bacus válasza logfly (#2882) üzenetére


bacus
őstag

Igen, megoldható. Minden rendes routeren, mivel a mikrotik is az, ezért ezeken az eszközökön is.

Ha akarod, akkor a régi szervereken semmit nem kell átírni, még a gatewayt sem.

Hogyan? Mi a konkrét kérdés? Mert, ha ez felmerült benned, akkor nem ez lesz a problémád, hanem, hogy egyáltalán legyen neted.

Egyébként ha lehet én a régi szervereknek dedikálnék egy külön portot, külön switcet, ha nem lehet, akkor ugyannarra az interfacere simán felhúzhatsz 2 ip cimet és lehet két alhálózat része is. Ezt még az XP-k is, de talán még a 98 is kezelte.

És van még jó és kevésbé jó megoldása ennek a feladatnak (és lehet biztos rossz is), az eszközeidtől és a struktúrától függően.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2884) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Sok Miktortik routeren vajon miért nincs külső antenna? Illetve google szerint bizonyos típusokra utólag lehet tenni, konkrétan úgy h az alaplapon van egy csatlakozási pont a kábelnek..

Illetve AC-s routerből melyiket javasolt megvenni tőlük? Kellene 2 AP is hozzá, lehetőség szerint abból is AC-s, de nem nagyon találok Mikrotik-től ilyet..

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2885) poli27 válasza runner 125 (#2884) üzenetére


poli27
veterán

Google a baratod....
[link]
[link]

(#2886) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok,

Wifi topikban kérdeztem távolsági linkről, ott a Mikrotik LHG5 AP-t ajánlották.
Mivel abszolut magán célra akarok wifi linket létrehozni és a szó minden értelmében enduser vagyok, nem értek a hálózatos cuccokhoz, szerintetek meg tudok birkózni egy LHG5 eszközpár beállításával? Angol azért tűrhetően megy, ha létezik stepbystep tutorial a konfiguráláshoz, azt tudnám használni.

Nagyjából erről van szó (bocs a mórickás rajz miatt), a kliens oldalon egy 2.4 Ghz-es körsugárzó router adná a helyi hálózatot, legjobb lenne ha ez is kültéri lenne, erre is ajánlhattok valami konkrét példányt, költséghatékony árkategóriában.

Előre is köszi!

(#2887) poli27 válasza #27070592 (#2886) üzenetére


poli27
veterán

Én end user linkhez inkább ubiquiti-t ajánlok, 3 kattintás beállítani őket, míg a mikrotiket wds bridgebe kell konfigolni, mert amit kinéztél level 3 ami nem tud ap módot...

[link]
[link]

(#2888) bambano válasza poli27 (#2887) üzenetére


bambano
titán

mikrotiket nem rakunk wds bridge-be, mert pazarlás.
pont-pont kapcsolathoz elég az l3 licensz, nem kell ap mód.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2889) bambano válasza #27070592 (#2886) üzenetére


bambano
titán

én egy kicsit tamáskodnék, hogy 24 dbi-s antenna elég-e 10 kilométerre, de te tudod..
szerintem vannak nagyobbak is, mondjuk nem olcsók.

a 10 kilométer másik problémája, hogy ekkora távolságon már számít a föld görbülete is, ezért magasra kell felrakni a cuccokat. 35-40 méteres oszlop elég lehet. de kell tiszta rálátás is.

a 2.4 G-s helyi wifi mekkora távolságra kell?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2890) #27070592 válasza bambano (#2889) üzenetére


#27070592
törölt tag

Tiszta a rálátás. Az ubiquiti kalkulátor szerint nem kell oszlop, egy hegy oldalában lenne a kliens.

A helyi hálózat ha 0-30 méterig akadásmentesen működne, azzal elégedett lennék.

(#2891) bambano válasza #27070592 (#2890) üzenetére


bambano
titán

de, kell oszlop, csak nálad hegynek hívják :)
30 méteren belül kb. bármivel lehet szórni wifit, ott inkább az a kérdés, hogy van-e szükség egyéb szolgáltatásra, biztonságra, ilyesmire.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2892) bacus válasza bambano (#2889) üzenetére


bacus
őstag

Pont ezen gondolkoztam én is, hogy szerintem is kevés a 24,5 dbi, inkább 30 dbi feletti antenna kell emlékeim szerint.

Ha ennek hinni lehet persze.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2893) bambano válasza bacus (#2892) üzenetére


bambano
titán

az a kérdés, hogy mekkora sávszélesség kell neki. az a kb. 27 Mbps, ami a fél g-s wifi, átmegy valószínűleg, ha több kell, akkor kell a jobb antenna. 32dbi-s antennát is láttam a wireless boltban, csak kicsit drágább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2894) #27070592 válasza bambano (#2891) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kültéri körsugárzó kütyü lenne ideális a helyi hálónak, minimális áramfelvétellel, szél eső villámálló kivitel.
IP kamera lenne rajta állandó jelleggel + alkalmanként előforduló emberek telefonnal/tablettel, legalább wep2 szint kellene, de egyéb mókolásra nem gondoltam (sávszélesség-korlát, időkorlát, domain-korlát), esetleg később, ha stabil a rendszer.

(#2895) #27070592 válasza bacus (#2892) üzenetére


#27070592
törölt tag

antennák

ezt most találtam. Valós lehet vagy vakítás? Az LHG5ben elvileg nincs kábelveszteség, az elektronika az antenna fókuszába került. Ha 12km az N wifi átviteli határa (300Mbit), az több mint elég lenne. Nem nagyon találok példát ilyen működő linkekről.

(#2896) kvarc válasza #27070592 (#2895) üzenetére


kvarc
tag

Mikrotik esetén MIKROTIK Mimosa lehet jó szerintem. Ubnt esetén powerbeam-ac lehet jó választás. 10Km esetén már jelentős a wifi sebességének csökkenésé. N wifi 300MBit max elméleti sebesége a valóságba max 100Mbit pont to pont még szobán belül is. 10Km-nél ha elérsz 100-150 MBit között ac eszközzel akkor nagyon őrülhetsz.
Én Mikrotik SXT 5 ac csináltam két összeköttetést.
Elsőnél átviteli távolság 30m. sebesség 350Mbit egyirányú, 120-150Mbit kétirányban egyszerre.
Elsőnél átviteli távolság 1km. sebesség 190Mbit egyirányú, 60-110Mbit kétirányban egyszerre.

Mindkét esetben a beállításokon sok múlott. Nem igazán end user katt-katt kész.
Én UBNT powerbeam ac 500 nézegetném ha 10km kellene wifivel megoldanom és sávszélesség is kell.

(#2897) poli27 válasza kvarc (#2896) üzenetére


poli27
veterán

n-es két powerbeam m5 400 al én elértem a 180-190mbit et... igaz a távolság 5-600m volt kb

[ Szerkesztve ]

(#2898) runner 125 válasza poli27 (#2885) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közben megleltem kösz.

Router-ből 20mb-s nethez jó választás MIKROTIK hAP ac lite tower?

Ehhez lesz két Mikrotik AP csatlakoztatva, egy AC-s és egy sima.

Két hálózatépítéssel kapcsolatos ismerős céget is kérdeztem, egymástól függetlenül mindenki a Miktorik márkát javasolta, h ha a megbízhatóság, stabilitása legfőbb szempontom. Illetve ők is kihangsúlyozták, h hiába belső antennások, kb. ugyanezt a lefedettséget nyújtja, mint egy kommersz Asus, TP-link 4-5 antennával.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2899) kvarc válasza poli27 (#2897) üzenetére


kvarc
tag

Ez nagyon szép sebesség eredmény :C .

(#2900) nyilasmisi válasza poli27 (#2897) üzenetére


nyilasmisi
tag

Pontosan ugyan ilyen eszközökkel nekem 6,6km-es szakszon tökéletes LOS esetén, 99,1%-os TX CCQ-val úgy vitte a DL/UL a 145Mbit/s-et mit a veszedelem 2 éven keresztül reccenésmentesen.
(most szereltem le)

Ha duplex mértem le akkor ennek pont a fele volt.

Az AC-s változatot még nem volt alkalmam kipróbálni, de azt értelmesen csak ott lehet használni, ahol van 80MHz-nyi szabad spektrumkapacitás. Na ezt nem egyszerű dolog találni/csinálni!
Minden f@sz max Txoutal nyomja miközben még 10km-en is simán elketyeg 24dBm helyett 14dBm-el, -58--62dBm vételi szint mellett, természetesen jól beállított tükrökkel, és nem melléknyalábon használva.

Ezért egyre nehezebb jól használni az 5GHz-et is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.