Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) bambano válasza ral9002 (#997) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, hogy csal-e a ködös memóriám (lehet), de mintha a mikrotikben lenne radius szerver...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1002) ral9002 válasza SimLockS (#1000) üzenetére


ral9002
újonc

Ok. Köszönöm megnézem ezt a lehetőséget is.

[ Szerkesztve ]

(#1003) bacus válasza ral9002 (#1002) üzenetére


bacus
őstag

Capsman -hoz az APknek is mikrotiknek kell legyenek, ezt vedd figyelembe.

Sok megoldás van a feladatra.
Az elsönek javasolt nem jó, mert a mikrotik ad ip cimet, e nélkül belsö hálozat sem lesz, tehat az arp reply only nem jó. (Vagy jó, de minden eszközt elötte fel kell vegyél kézzel)

Helyette lehet egy kisebb pool-ból osztani a cimet, aki onnan kap ip-t nem forwardolhat. Akinek szeretnél adni netet, annak static cimet osztasz a mikrotikkel a poolon kivül. (Lehet ugyanaz az alhálozat, igy egymást látják)
Hátrány, ha valaki próbálkozik, akkor átállithatja a saját ip cimét. (Lesz nete)

Ha mikrotik eszközök vannak, csinálhatsz vendég wifit, használhatsz capsmanagert, stb

Radius szerver is lehet jó megoldás, és hotspot is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1004) SimLockS válasza bacus (#1003) üzenetére


SimLockS
tag

Egyetértek az előttem szólóval, saját tapasztalatomat tenném még hozzá: nem szeretek (már) kézi üzemben rendszeresen "készenlétben állni" a usereknek, mert akkor mindig zaklatni fognak és hidd el nem valós szakmai kérdésekkel... CAPsMAN és hotspot lenne szerintem a megoldás, mert már 10 folyamatosan változó WiFi usernél is nagy szop@s a folyamatos rendszergazdai jelenlét. (Ha másért nem hívogatnak, akkor a "nem megy a jelszó" miatt, hiába van minden beállítva rendesen. Legyen minden automatizált, inkább az elején izzadj meg a beállítással, akkor legalább tudod miért "küzdesz", mert a userekkel nehezebb kiegyezni! :)

(#1005) fricc_ válasza SimLockS (#1004) üzenetére


fricc_
tag

Nekem jók a tapasztalataim az UniFi AP-kel, főleg a központi managementje is elég jó.

Szvsz, érdemes lehet ebben is gondolkozni.

(#1006) Zwodkassy válasza ral9002 (#997) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A MikroTik féle CAPsMAN segítségével "könnyedén" össze állítható egy központilag menedzselt WiFI hálózat. A MAC cím szűrés szintén megoldható a központi vezérlőben. És nem csak egyessével tud MAC-re szürni, hanem MAC MASK alapján is :-)

(#1007) poli27


poli27
veterán

Ez miért lehet, ha van sávszélkorlátozás?

(#1008) MtHq válasza poli27 (#1007) üzenetére


MtHq
tag

Hányas routeros? Régebbiekben volt ilyen bug.. még 3.x vagy 4.x környékén.

[ Szerkesztve ]

(#1009) poli27 válasza MtHq (#1008) üzenetére


poli27
veterán

6.29 egy 450G az alany

(#1010) MtHq válasza poli27 (#1009) üzenetére


MtHq
tag

Hogy szól a queue szabályod? Bepostolnád? Elvileg nem javítottak a queueben semmit azóta, és nem is írnak hibáról, szóval valami beállításra gyanakszom.

(#1011) poli27 válasza MtHq (#1010) üzenetére


poli27
veterán

Most vettem észre amúgy, de letöltésben tök faszán nem megy túl, de mint láttad feltöltésben a 128k kétszerese volt valamiért!

Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic
0 name="Total" target=Bogi,F,Cs,O parent=none packet-marks=""
priority=8/8 queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0
max-limit=8192k/81920k burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0
burst-time=0s/0s

1 name="F" target=F parent=Total packet-marks="" priority=8/8
queue=default/default limit-at=0/0 max-limit=4096k/81440k burst-limit=0/0
burst-threshold=0/0 burst-time=0s/0s

2 I name="Cs" target=Cs parent=Total packet-marks="" priority=8/8
queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0
max-limit=4096k/40960k burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0
burst-time=0s/0s

3 name="Bogi" target=Bogi parent=Total packet-marks="" priority=8/8
queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0
max-limit=128k/10240k burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0
burst-time=0s/0s

4 name="M" target=M parent=none packet-marks="" priority=8/8
queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0
max-limit=512k/30720k burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0
burst-time=0s/0s

5 name="Torrent" target=172.16.20.125/32 parent=none packet-marks=""
priority=8/8 queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0
max-limit=16M/0 burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0 burst-time=0s/0s
time=10h-22h,sun,mon,tue,wed,thu,fri,sat

6 name="O" target=O parent=Total packet-marks="" priority=8/8
queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0
max-limit=512k/12240k burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0
burst-time=0s/0s

(#1012) gazrobur


gazrobur
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e beállítani egy kezdőlapot a routeren belül, hogy amikor valaki rácsatlakozik, akkor az jöjjön be.: (pl.:index.hu). Hogyan lehet ezt megvalósítani?
Köszönöm segítségeteket.

(#1013) poli27 válasza gazrobur (#1012) üzenetére


poli27
veterán

Nem egyszerűbb ha megmondod milyen ipcímről lehet elérni csak a routert?

(#1014) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

debian szerver és mikrotik kliens közé melyik vpn megvalósítást javasoljátok? személyes tapasztalat érdekelne. kliens oldalon digi pppoe net van, szerver oldal fix ip-s.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1015) MtHq válasza bambano (#1014) üzenetére


MtHq
tag

Én annak ellenére, hogy csak TCP támogatott, használtam mikrotikben az OpenVPN-t, de az SSTP támogatást folyamatosan fejlesztik, nem tudom debian oldalon ezzel mi a helyzet. Az Ovpn nekem jól megy. (Nem tekintve azt, hogy no UDP és no LZO támogatás a mikrotik részéről... :((( )

(#1016) bacus válasza MtHq (#1015) üzenetére


bacus
őstag

Én használom linux kliens mikrotik ovpn szerver felállásban, szintén megelégedettséggel. (az udp és lzo támogatással biztos jobb lenne). E mellett PPTP mikrotiktik kliens mikrotik szerver felállásban is becsatlakozik pár ügyfél router, most épp 91 aktiv PPP kapcsolat van, mind stabil !

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1017) SimLockS válasza bacus (#1016) üzenetére


SimLockS
tag

Szia! Postodról beugrott egy kérdés: megcsináltam én is a pptp szerver beállításokat, be is tudok hívni a rendszerbe. Ugyanbból az ip tartományból osztok a vpn kliensnek, mégsem tud csinálni semmit. Konkrétan pl. egy wifi ap http-s konfig felülete sem jön be. Mit kellene még beállítani? Eddig úgy tudtam alapból így mennie kellene...

(#1018) bacus válasza SimLockS (#1017) üzenetére


bacus
őstag

proxy arp

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1019) SimLockS válasza bacus (#1018) üzenetére


SimLockS
tag

Szűkszavúságod megdolgoztatott, de megtaláltam! :)
Nem használtam még ezt a funkciót, ezért mielőtt bekapcsolom megkérdezném: ez normál üzemben változtat valmin? Utánaolvasva nem, de nem akarom, hogy kívülről legyen bármi kis biztonsági rés... Tehát a bridge-ben átkapcsolok enabledről "proxy arp"-re és csak pptp felépülés esetén működik ez a plusz funkció?

[ Szerkesztve ]

(#1020) bacus válasza SimLockS (#1019) üzenetére


bacus
őstag

igen. (na ez a szűkszavúság) :)

de most nincs időm, legalábbis az átlagosnál is kevesebb.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1021) SimLockS válasza bacus (#1020) üzenetére


SimLockS
tag

Köszi, megy is! :)

(#1022) bambano válasza bacus (#1016) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tegnap éjjel megpróbáltam a debian openvpn szerver-mikrotik kliens felállást, de totális katyvaszt lett a routing, még nyomoznom kell a rendes konfig beállítást...

nekem jó a tcp meg az lzo-mentes hálózat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1023) Crowley


Crowley
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi feladatra keresnék eszközt illetve konfigurálási javaslatot.
Adott egy ADSL internet 8/0,7 Mbit sebességgel. Ezen csüng 30 felhasználó és van néhány szolgáltatás ami ehhez kötött (FIX IP, FTP, Exchange 2010, RDP).
Van lehetőség ez mellé egy 20/20 Mbit-es netet is használnom ami viszont korlátozott sok mindenben.

Megoldható-e, hogy egy MikroTik routerbe összehozom a két netet, hogy bizonyos szolgáltatásokat nagyobb sebességgel tudjak elérni?

Köszönöm a segítséget!

Crowley

(#1024) SimLockS válasza Crowley (#1023) üzenetére


SimLockS
tag

Persze, hogy megoldható.
Ha nagyon kis pénzből kell megoldani és a usereknek már nem kell plusz LAN portot adnod, akkor az RB750GL simán elég. Ha van rá max 40 rugó, akkor az RB2011-esek is jók. (Erősebb hardver, 10+1port). Ha hatszámjegyű a keret, akkor bármit megvehetsz! ;)

(#1025) bacus válasza Crowley (#1023) üzenetére


bacus
őstag

Igen megoldható!
És sok nem soho router is tudja (csak kicsit magasabb árkategóriában), sőt, pont ez a routerek feladata.
(a sok soho routert nem is nevezném routernek, legalábbis a gyári firmwarrel, inkább valami céleszköz ami router feladatainak egy részét képes kezelni, illetve ami bizonyos korlátok mentén paraméterezhető)

Konfigurálási javaslat:
1. töröld a default konfigot
2. MTCNA + MTCRE tanfolyam gyors egymás utánban
3. jó konfig beállitása durva közelítéssel a tanfolyamon tanultak alapján
4. ha elakadsz fórumon jól megfogalmazott kérdésre kapsz válaszokat, segitséget
5. finom hangolás

Alternativ konfig:
1. töröld a default konfigot
2. túrni a mikrotik wikit, sokat, rengeteget, majd lehetőleg egyre többet
3. konfig beállitása, ha elakadsz és meg tudod fogalmazni a problémát, akkor fórumon segítünk
4. konfig hibáinak javitása
5. konfig hibáinak ismételt javitása
6. finom hangolás

remélem erre gondoltál... :))

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1026) SimLockS válasza bacus (#1025) üzenetére


SimLockS
tag

Úgy látszik ismét belefutottam egy pici problémába. Ha azonos bridge-ben vannak a wifi és a fizikai LAN eszközök, miért nem látjak egymást? (Hálózati nyomtatás témájában.. ;) )

Ja a leírás: RB2011-es, capsman, capsman forwarding, saját wifi kártyája és egy másik AP.

[ Szerkesztve ]

(#1027) bambano válasza SimLockS (#1026) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

talán azért, mert ha nagyon szigorúan betű szerint nézed a wifi szabványt, akkor a wifit nem lehet bridge-lni.
kivételes esetek meg csúnya hekkelések vannak, de a kimenetel nem biztos, hogy jó lesz.

szerk: tehát egy ilyen:

pc -- lan 1 --- [eth] mikrotik [wifi] ---- levegő ---- [ wifi ] másfajta ap [eth] --- lan 2 --- nyomtató

ez biztosan nem működik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1028) SimLockS válasza bambano (#1027) üzenetére


SimLockS
tag

Hát nekem Notebook wifi---levegő---Mikrotik AP---vezetékes LAN---nyomtató kellene.

(#1029) bacus válasza SimLockS (#1028) üzenetére


bacus
őstag

Mit jelent, hogy nem látják egymást? Ping megy?
Wifi default forward be van kapcsolva?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1030) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Egy kis vásárlási segítség kellene.

Olyan routerboard-ot keres egy ismerős, amiu gigabites és van benne wifi is, ami 1W-os és külső antenát lehet hozzá csatlakoztatni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1031) bambano válasza HaZse (#1030) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

eltekintve attól, hogy az 1 wattos kimenőteljesítmény kicsit karcolja a jogszabályi határt, milyen wifit szeretne?
2.4GHz-eset? 5-öset? b/g/n/ac/nstreme/n2-est?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1032) HaZse válasza bambano (#1031) üzenetére


HaZse
őstag

Elég lenne a 2.4GHz-es és csak az n-es.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1033) Zwodkassy válasza SimLockS (#1028) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Hát nekem Notebook wifi---levegő---Mikrotik AP---vezetékes LAN---nyomtató kellene."

Ez nem egy nagy varázslat szerintem. Sem MikroTik-en, sem más egyéb terméken. Nekem ez most működik MikroTik-en, ráadásul CAPsMAN beiktatásával, és működött Draytek cucokkal is :-)

(#1034) bambano válasza HaZse (#1032) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, minek 1 watt, inkább rendesebb antennát vegyen hozzá... pont-pont kapcsolathoz a harmadával is át lehet lőni 10-12 kilométert... olyan távolságokra elég a 300-400 mW, ahol már bele kell számolnod a föld görbületét is :)

mini pci cuccokból: [link] és [link]
mini pcie cuccokból: [link] és [link]

de érdemes ugyanezen oldalakon jobban körülnézni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1035) poli27 válasza bambano (#1034) üzenetére


poli27
veterán

Akkor mar jobban jarna egy sxt vel vagy egy sextant esetleg ubiquiti komplett antennaval sztem..

[ Szerkesztve ]

(#1036) SimLockS válasza Zwodkassy (#1033) üzenetére


SimLockS
tag

Én is azt gondoltam. De a LAN-ról megy a nyomtatás, WiFi-ről meg nem. Ping sem megy. Az AP interfésze a bridge-ben, IP-t ugyanonnan meg is kapja mindenki. Netezni tudnak...

(#1037) SimLockS válasza bacus (#1029) üzenetére


SimLockS
tag

Ping nem. Notebook nem tud a LAN-os nyomtatóra nyomtatni, vagy onnan szkennelni. A wifinél igen, be van kapcsolva. Caomannál nincs ilyesmi? Az a proxy arp itt nem játszik? ;)

(#1038) bacus válasza SimLockS (#1037) üzenetére


bacus
őstag

Csodák nincsenek pedig. Ha egy laptop kapcsolódik fel a wifire, azt tudod pingelni? Mármint egy másik notebookról ami lanon van, ha onnan igen, akkor wifiről?

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1039) Crowley válasza bacus (#1025) üzenetére


Crowley
csendes tag

Szia!

A MTCNA tervbe van csak még nem értem utol magam.

Nem egészen erre gondoltam de a válaszodból az jött le, hogy nem annyira egyszerű.
Inkább valami olyasmire számítottam, hogy "Igen megoldható nézz utána load balancing témakőrbe".

Mindenesetre köszönöm!
Majd ha odáig jutottam akkor jövök és kérdezek! :R

Crowley

(#1040) bambano válasza Crowley (#1039) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nem load balancing témakörben kell nézelődni, hanem célport szerint különböző irányba kell natolni a csomagokat. amelyik irányra natolsz, ott fog bejönni a válasz és ettől lehet gyorsabb vagy lassabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1041) bacus válasza Crowley (#1039) üzenetére


bacus
őstag

Ha tudod mit akarsz, akkor nem bonyolult. A baj, hogy 99% nem tudja senki mit akar !

(És ezzel jó pár évvel ezelőtt én is igy voltam. Bejött két darab szolgáltató, vettem egy soho 2 wan routert és vártam a csodát, ami elmaradt.., ott a loadbalancingen volt egy combobox, hogy milyen üzemet akarsz /load balancing, fail over, stb../, meg mellé egy max 20 szabályos acl, és szevasz. Aztán jött a mikrotik és rettenet sokáig próbálkoztam amig sikerült behangolnom.., sok a lehetőség, nem is csak egy jó megoldás van.)

MTCNA a minimum. A baj, hogy ide sok mangle szabály kellhet, ha jól emlékszem ezt az mtcna csak haloványan emliti, igy az mtcre ami e mellé még jól jöhet. De ez már idővel sok próbálkozással, utána olvasással, tanulással talán pótolható.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1042) bambano válasza bacus (#1041) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem kb. 3 szabály kell, beállítja a két hálózati hozzáférést ahogy kell, ez egy-egy masq szabály a postrouting láncban, meg egy külön szabály, amivel egyes protokollokat nem a default route-on enged ki, hanem az alternatív kijáraton.

mondjuk én nem vagyok mikrotik mérnök, így nem tudok eleget ahhoz, hogy túlbonyolítsam :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1043) SimLockS válasza bacus (#1038) üzenetére


SimLockS
tag

Az érvelésemet gyengíti, hogy nem teszteltem személyesen, csak "elhittem" az ügyfélnek. De routerben wlan1-ről, mint source interface-ről nem tudtam pingelni a vezetékes LAN-on lévő nyomtatót (illetve tudtam, de nem lett rá válasz! ;) ) persze nem szoktam routerből használni a pinget, nem tudom, hogy korrektül megy-e... Nemsokára kipróbálom a helyszínen és kiderül. Jut eszembe nekem itthon alapból megy, igaz itthon nincs CAPsMAN, annyiban másabb...(Itthon egy Cisco AP van, ami vlan-okon keresztül jön bele a routerbe)

[ Szerkesztve ]

(#1044) bacus válasza bambano (#1042) üzenetére


bacus
őstag

Ez lehet az oka. ;) Mert ennél kicsit több kell, főleg ha szervert üzemeltet. Pl mail, web szervert, ami mindkét wan felöl elérhetö.

Mindenre van egy gyors, olcsó, egyszerü megoldas...- ami általában nem jó.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1045) bambano válasza bacus (#1044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt írta, hogy az egyik linkjére van fix ip címe. mivel ezt hangsúlyozta, ezért arra gondol az ember, hogy a másikra viszont nincs.
így tehát a mail és a webje nemigen lesz mindkét wan felől elérhető, ezzel a problémák zöme meg is szűnt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1046) bacus válasza bambano (#1045) üzenetére


bacus
őstag

Gondolod te. De már itt is kell mangle, hogy adott port csak adott gateway fele mehet.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1047) atikó


atikó
őstag

Sziasztok.

van egy mikrotik 951g-2hnd router-em amivel lehetne torrentezni? az usb portja alkalmas lenne erre?

(#1048) bacus válasza atikó (#1047) üzenetére


bacus
őstag

Nem. Ez egy router, nem pedig egy mindenes eszköz.

Sem nyomtató szervernek nem való, sem torrentezésre. Az USB portba rakhatsz kompatibilis wifi sticket, 3g stickec, usb-eth sticket (a kompatibilitást előtte kell ellenőrizni), és hdd-t.

A hdd régebbi ros-nál csak a proxy szerver és a router egyéb belső dolgait (pl log) tárolta, de gondolom külső nyomásra, már smb megosztásra is használható.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1049) atikó válasza bacus (#1048) üzenetére


atikó
őstag

köszi, akkor veszek qnap nast!

(#1050) Ablakos


Ablakos
őstag

Hetek óta kínlódom a Groove szakadásával. Lecseréltem a gyári Y poe kábelt egy 4 portos gb. tápfeladóra, aminek következtétben végre megszünt a router ethernet portján az állandó port flap. :K

A wlan továbbra is szakadozik, 'NÉHA'. A logban group key exchange timeout vagy a sending station leaving(8) hiba üzenet van. Van erre tanácsotok, mi okozhatja?

0 R name="wlan1-gateway" mtu=1500 l2mtu=1600 mac-address=4C:5E:0C:D4:C9:5B arp=enabled interface-type=Atheros AR9300
mode=ap-bridge ssid="VB77-AP" frequency=auto band=2ghz-b/g/n channel-width=20mhz scan-list=default
wireless-protocol=802.11 vlan-mode=no-tag vlan-id=1 wds-mode=disabled wds-default-bridge=none wds-ignore-ssid=no
bridge-mode=enabled default-authentication=yes default-forwarding=yes default-ap-tx-limit=0 default-client-tx-limit=0
hide-ssid=no security-profile=default compression=no

[admin@VB77MikroTikAP] /interface wireless> monitor wlan1-gateway
status: running-ap
channel: 2447/20/gn
wireless-protocol: 802.11
noise-floor: -98dBm
overall-tx-ccq: 99%
registered-clients: 3
authenticated-clients: 3
current-distance: 1
wmm-enabled: yes
current-tx-powers: 1Mbps:27(27/27),2Mbps:27(27/27),5.5Mbps:27(27/27),11Mbps:27(27/27),6Mbps:27(27/27),9Mbps:27(27/27),
12Mbps:27(27/27),18Mbps:27(27/27),24Mbps:27(27/27),36Mbps:26(26/26),48Mbps:25(25/25),54Mbps:23(23/23),
HT20-0:27(27/27),HT20-1:27(27/27),HT20-2:27(27/27),HT20-3:27(27/27),HT20-4:26(26/26),HT20-5:25(25/25),
HT20-6:24(24/24),HT20-7:23(23/23)
notify-external-fdb: no

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.