Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) csusza` válasza bakonyip95 (#3799) üzenetére


csusza`
senior tag

... meg hát kérdés, hogy mekkora az épületrész.

Mi itt egy 5 szintes szálloda oldalát szórtuk meg (mondjuk Ubiquiti-vel) két oldalról, mert az épületszerkezet vasbeton volt, szintenként 3db AP középen a folyosón, és a vendégek panaszkodtak, hogy az erkélyen nincs WiFi... Kaptak így kintről is, de az meg az erkélyen volt csiszre elég, ahogy bementek, máris állt át a készülék a benti AP-re.

Számít az antenna sugárzási karakterisztikája is, a miénk nem körsugárzó volt, hanem irányított, ha jól emlékszem, de omnival is lehet jó eredményeket elérni.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3802) bambano válasza poli27 (#3800) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt a tévhitet erőltetik a milyen routert topicban....
de csak mérsékelten igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3803) bakonyip95


bakonyip95
tag

2 szintet kéne lefednie, úgy hogy a földszinten van az ap kb középen és cirka 15m-es a rész. Jelenlegi Mikrotik wap ap-val az emelten már szinte semmi jelünk, nem is csoda, de ezt szeretném kiköszöbölni. Úgy, hogy meg kellejen fürni a födémet és a fenti szintre is kábálezni. Ja és ez egy régi iskola, masszív vastag falakkal :S

[ Szerkesztve ]

(#3804) csusza` válasza bakonyip95 (#3803) üzenetére


csusza`
senior tag

Tetszik-nemtetszik, a legstabilabb dolog bizony mindig a kábel. Ha a födém is jó kis beton-vashálós, akkor bármilyen AP-t tesztek bentre-lentre, felejtős fentebb.

Ha ennyire problémás a kábelezés, érdemes lehet elgondolkodni egy powerlineon, feltéve, ha van egy fázison fent konnektor a lenti résszel. Én személy szerint nem szeretem a powerlineokat, nemigen sikerült vele 5-6-10Mbps-nél jobb eredményt elérni, igaz, TP-Linkek voltak, de így a kezdeti lendületet ezek a gyatra eredmények meg is törték, nemigen hozunk már... De egy alternatívának jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3805) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.!

Vettem egy Mikrotik 951G-t aminek jelenleg default wifi beállítása van.
Laptoppal elméleti 300Mbit/s csatlakozik. Viszont a mobillal 24 néha 48Mbit-el.
Másik mellette lévő Linksys E2000-hez viszont 65Mbit-el csatlakozik. Mindkét router 2.4Ghz-en megy.
Milyen wifi beállításokat lenne érdemes belőni, hogy hasonló sebességet érjek el?
Freq., band, channel, stb.?

Előre is köszi a választ!

WL.

(#3806) krealon válasza poli27 (#3800) üzenetére


krealon
veterán

"Attól mert valaminek nagy az antennája, a másik oldal nem fog tudni válaszolni neki.."

Az antennanyereseg adasi es veteli iranyban is hatasos.
Amire te gondolsz, az az adasi teljesitmeny emeles. Az valoban noveli a jelszintet a veteli helyen, de nem befojasolja a masik oldal adasi teljesitmenyet.

Ugyanakkor az antenna passziv eszkoz, tehat az "erosites" ugy jon letre, hogy bizonyos iranyokba csokken a hatas (lasd nyalabolas es a Wifi topik osszefoglalojaban levo kapcsolodo abrak).

(#3807) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Egy hete vettem egy rb3011 est,sikerült mindent beállítanom rajta.De az IPTV forgalmat szeretném,hogy csak 2 db portron menjen,megoldható ez valahogy?Köszi előre is a segítséget! :R

(#3808) csusza` válasza e90lci (#3807) üzenetére


csusza`
senior tag

Fogyatékos vagyok, nem értem... Hogy érted ezt?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3809) e90lci válasza csusza` (#3808) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ja bocs.A router 6. és 7. portján menjen a forgalom a többin ne.

(#3810) e90lci válasza e90lci (#3809) üzenetére


e90lci
senior tag

Megtaláltam.

(#3811) csusza` válasza e90lci (#3809) üzenetére


csusza`
senior tag

Még mindig nem teljesen tiszta, de szerintem a megoldás, ha 6-os/7-es portot összeswitcheled (master/slave), aztán azokra dugod rá a TV-ket.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3812) e90lci válasza csusza` (#3811) üzenetére


e90lci
senior tag

Annyit szerettem volna,hogy a 2db IPTV boxnak menjen csak a forgalom ne szemetelje tele a hálózatot ennyi a lényeg találtam leírást hozzá be is állítottam a tűzfal szabályokat a 2 box fix ipcímére de néztem az MFC-ben és ugyan úgy szemetel,valamit elrontottam valószínű.Át kell néznem megint,de per pillanat nincs időm,megyek a gyerekért az oviba.Egyébként ezt találtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3813) bambano válasza e90lci (#3812) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gondolom a tv saját ip címére tetted rá a tűzfal szabályokat.
a jó megoldás szerintem, hogy az igmp-t kell tiltani a többi porton, illetve az igmp által kiadott ip címeket kell tűzfalazni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3814) e90lci válasza bambano (#3813) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Igen úgy van ahogy írod az iptv stb saját ip címére van rátéve a tűzfal szabály.Megpróbálom amit írtál,olvasgatok róla mivel csak egy hete van meg nagyon kezdő vagyok a témában.Csak itthon szerettem volna egy jó megbízható hálózatot azért vettem,de nem bántam meg.Nem vagyok informatikus teljesen mással foglalkozom,úgyhogy ha valami hülyeséget kérdezek nézzétek el nekem.Köszi

(#3815) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

két kérdésem lenne profikhoz:

használ itt valaki mikrotiket magasra rakott antennával? mit lehet kezdeni az antennakábel csillapításával?

ha pppoe-t használsz, azt az ap-ben végződteted, helyi külön routerben vagy központi szerverben? egy átlag ap hány pppoe-s kapcsolatot bír el?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3816) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Please help!
Mikrotik 951G wifi-je kb.fele néha harmada sebességgel megy kb. 2 méterre mint a korábbi Linksys E2000 ami 2 fallal arrébb van. Mindketőre 300Mbit/sec-et ír. De mikor terhelést kap, akkor lecsökken a töredékére.
Valami speckó wifi beállítás kell? Kerestem a neten, de még nem találtam rá megoldást.. :(

(#3817) WolfLenny válasza WolfLenny (#3816) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Firmware upgrade megoldotta.. :)

(#3818) Core2duo6600 válasza csusza` (#3785) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ls ha kell a Wifi is? egyik rokonnak lehet tenni kell egyet, mert a párja elviszi az ővét.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3819) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki közületek Xbox-ot Mikrotik router mögött, nyitott NAT beállításokkal, és mellette még L2TP VPN szervere is van? :F

Következő a problémám:
korábban beállítottam MT-en a VPN-t, ment is szépen. Nyár eleje óta nem használtam, közben bekerült a rendszerbe az Xbox, beállítottam a kért portokat, lett is szépen Open NAT.
Viszont az 500-as és 4500-as portot forwardolnom kell az Xbox felé, és kell a VPN-nek is. Ha letiltom az 500-ra és a 4500-ra a port forwardot, akkor ugyan megy a VPN, de fogalmam sincs, milyen behatással lesz az Xbox-ra (jelenleg nem vagyok otthon, nem tudom kipróbálni).

Köszönöm ha tudtok segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#3820) bacus válasza m0ski (#3819) üzenetére


bacus
őstag

Nem hiszem, hogy megy együtt a kettő. Vagy más vpn-t használsz, vagy nem leszel open nat.

Ahogy olvasom, nem kell minden résztvevőnek open nat-nak lenni, mert még a strict beállitás mellett is tudsz kapcsolódni egy open nat-hoz és mehet a multi player, meg a chat, stb.

Hogy őszinte legyek, a fiam egy éve xboxozik, sokat játszik élő ellenfelek ellen (fifa 2017), de még egyszer sem jött, hogy csináljak valamit mert nem tud játszani, persze lehet csak szerencsém van, mert ez a játék nem is igényli?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#3821) csusza`


csusza`
senior tag

Más is szívott már ennyit a Mikrotik DNS beállításaival, mint én?

Régebben is szenvedtem vele, ilyen vagy olyan módon megoldottam, viszont ma volt egy érdekes eset, külföldön hívtam és hívott kolléga, hogy nem és nem és nem akar mennyi az egyik gépen a net, holott minden jól fel van konfigurálva.

Valóban minden jól volt, az egyik PC egyik pillanatról a másikra nem volt hajlandó a Tik DNS beállításait használni, állítottam neki static ip-t + elsődleges dns maradt az 1.1, másodlagos a 8888, utána ment.

DE! Mi lehet ennek az oka?! Fél évig szépen működik a meglévő konfiggal, utána bemondja egyik pillanatról a másikra az unalmast?

Tik-ben IP-DNS-ben is meg van adva 8888 & 8844, valami a felvitt hálózatoknál is szépen ugyanez.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3822) csusza` válasza Core2duo6600 (#3818) üzenetére


csusza`
senior tag

Ha WiFi is kell, akkor szerintem RB951G-2HnD, ha elég a 2.4GHz WiFi.

Hardveresen nem annyira jó, mint az RB750GR3, a gigát szerintem nem fogja úgy átnatolni.

Valaki más is ajánlhatna, érdekelne más véleménye is.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3823) Core2duo6600 válasza csusza` (#3822) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát a jobb hardwer elönyt élvez, de mindazonáltal érdekelnek a wifis alternativák is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3824) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata upc mobilinternet beállításaival mikrotiken?
Megadtam:
APN: mobilinternet.upc.hu
PIN: ****
Dial command: *99#

Ezen kívül kell még valamit állítani?

Előre is köszönöm!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#3825) Zwodkassy válasza csusza` (#3822) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Talán a Hap Ac még szóba jöhet. Van 2.4 és 5 GHz is. Bár a gigás nethez még SFP modullal (S-RJ01) is kevéske lehet. 500 megát viszont elvisz.

[ Szerkesztve ]

(#3826) Ablakos


Ablakos
őstag

Kiváncsi leszek a 6.41 -ben, hogy sikerül az áttállás a bridge/switch kettősség feloldására. Most nem frissítek rá azonnal a stabil release ágra sem, inkább figyelem a tik fórumot. :U

(#3827) tami_ válasza Ablakos (#3826) üzenetére


tami_
csendes tag

- en frissitettem es vannak fura anomaliak, de kliens oldalrol, nagy vonalatkban mukodni latszik, de ujra kell configolnom szvsz. a bridge/switch reszeket, legalabbis ez javasolt ..

[ Szerkesztve ]

hg1dfb

(#3828) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Mikrotik Board 750G routert szertnék hard resetelni, viszont leírás alapján sem illetve videók alapján sem sikerült. Van mikrotik eszközöm, azokon megy a hard reset itt nem.

Van valami pontos másodperc, hogy mikor engedjem el a gombot?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3829) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Sziasztok van 1 RB951G-2HnD-em, és az érdekelne hogy valamilyen úton módon működésre lehetne e bírni vele 1 Retek RTL8811AU wifi sticket.

(#3830) DBob válasza iceQ! (#3828) üzenetére


DBob
őstag

Helló,

Google első találat:

Using: unplug device from power, press and hold the button right after applying power and wait until the USER LED starts flashing. Now release the button to clear configuration.
Note: If you wait until LED stops flashing, and only then release the button - this will instead launch Netinstall mode, to reinstall RouterOS.

(az-az nem másodperc alapú, hanem user felé indikálja LED-en keresztül most épp melyik állapotban van a reset state machine)

(#3832) iceQ! válasza DBob (#3830) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem ez lett a megoldás. Ha szétszeded van egy olyan rész amit csavarhúzóval kell összezárni és tartani jóóó sokáig.

Azzal ment a HR

Azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3833) csusza` válasza iceQ! (#3832) üzenetére


csusza`
senior tag

A műanyagon is kellene körülötte lenni luknak.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3834) iceQ! válasza csusza` (#3833) üzenetére


iceQ!
addikt

Van, de az a reset gomb nem segített nekem

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3835) lajos75 válasza iceQ! (#3834) üzenetére


lajos75
senior tag

Jól használod a reset gombot :F
Csak mert tudtommal nem úgy kell mint bármelyik más hagyományos Routeren :)

[ Szerkesztve ]

(#3836) iceQ! válasza lajos75 (#3835) üzenetére


iceQ!
addikt

Ehjjj!

Nem az első Mikrotik eszköz ez már a kezem között (illetve a háztartásban) :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3837) lajos75 válasza iceQ! (#3836) üzenetére


lajos75
senior tag

Okés, én csak segíteni próbáltam.

(#3838) csusza` válasza iceQ! (#3834) üzenetére


csusza`
senior tag

Nem úúúúúúúúúúúúgy... A Tik hagy annak a reset-nek is lukat a házon, amit Te nyomtál, bár a 750-en nem tudom, hogy hagytak-e. :) :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3839) iceQ! válasza csusza` (#3838) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem hagyott... Szét kellett szedni érte. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3840) DBob válasza iceQ! (#3832) üzenetére


DBob
őstag

Pedig a megoldás biztos az volt, csak a te esetedben akkor hibás / eltört a reset gomb.
Láttam már ilyet...

Szerencsére volt backup megoldás.

(#3841) iceQ! válasza DBob (#3840) üzenetére


iceQ!
addikt

Most hogy így mondod.... Az a reset gomb nem csinál semmit. Érdekes ez amúgy. Elég hülyén van fel is forrasztva, nyomod hátra és lazán letörhet.

Nem véletlen van jumperes hard reset, meg ez a csavarhúzós megoldás.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3842) DBob válasza iceQ! (#3841) üzenetére


DBob
őstag

Nekem még nem tört le sose, ellenben láttam már letört RESET gombbal árult 2nd hand terméket.
És ha nem is feltétlenül törik le, ha megsérül a forrasztás már elég ahhoz, ne tud resetelni.

Innen gondoltam, akkor a RESET gombod nem működik. Nem a világ vége, ha nagyon fáj, te is ki tudod cserélni.

(#3843) iceQ! válasza DBob (#3842) üzenetére


iceQ!
addikt

Itt is valami hasonló van jelen szerintem :) Mindegy, megoldottam a problémát. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3844) poli27


poli27
veterán

kicsit off, de nincs valakinek egy 48v os tápja sos be poe tápfeladóhoz?

(#3845) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Igény esetén eladó lehet egy CRS 226 os , alig használt. De nem használom ki, és bonyolult nekem. Árakat privben írjatok, helyileg Sopronban.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#3846) csusza`


csusza`
senior tag

Újra érdekes DNS probléma - a héten ez a harmadik, és nem találom az okát.

Gép statikus IP-vel, DNS kiszolgáló a router - 192.168.1.1. NEM hajlandó működni a DNS.
Másodlagos DNS resolvernek beállítva 8.8.8.8 - megy.

A feloldás megy, ha DHCP-n oszt ki IP-t a router, viszont statikus IP-nél nem.

Van valami ötletetek?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3847) csusza`


csusza`
senior tag

Ethernet túlfeszvédelemre tudtok valami viszonylag vállalható árú, bevált cuccot?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3848) SimLockS válasza csusza` (#3847) üzenetére


SimLockS
tag

http://www.wlan-ok.hu/UBIQUITI-Ubiquiti-Ethernet-Surge-Protector-ETH-SP-200976?search=Ubiquiti

(#3849) Ablakos


Ablakos
őstag

Két sávos wifinél hogy tudom elérni, hogy az 5GHz (gyorsabb) rádióhoz csatlakozzon a kliens? (Amit eddig próbáltam: az access és connect listben az interfészt állítottam, de nem változik. )

(#3850) bacus válasza Ablakos (#3849) üzenetére


bacus
őstag

A kliensnél beállítod a sorrendet, ezt a mikrotiken nem tudod forszírozni.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.