Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) hackeeeee válasza bambano (#12000) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát alap esetben nem bántanám, még.

Azt láttam, hogy lehet VLAN-okat készíteni, de ezeken kívül mit tudnak még? Sry, nem volt még manage switch-em soha. :)

Ugyan úgy winbox, vagy ezeket elég böngészőből konfigolni?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12002) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogy a csudába kell a connection/ tracking szűrő dst/port mezőbe írni?

212.40.82.164/80 = piros
212.40.82.164:80 = piros
212.40.82.164 80 = piros

Milyen variáció van még?

(#12003) allnickused válasza Ablakos (#12002) üzenetére


allnickused
tag

Csak port, nekem így működik.

[ Szerkesztve ]

(De, az vagy)

(#12004) Ablakos válasza allnickused (#12003) üzenetére


Ablakos
őstag

Jah, tényleg külön sorba meg szűröm csak a dest IP címet. Kösz.

(#12005) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy RB750Gr3-t, amin az előző tulaja nem törődött a szoftverfrissítéssel, 6.36.1 van rajta :Y
Próbálkoztam szoftverfrissítéssel npk kézi feltöltéssel és a Check for updates-en keresztül is, de a tünet ugyanaz: újraindulás után marad a 6.36.1. Próbálkoztam korábbi verziókkal is, hátha túl nagy a verzióugrás, az eredmény ugyanaz.
Ami még fura, hogy a csomagoknál hiába próbálok ki-be kapcsolni, újraindulás után sem történik változás.

Végső megoldásként próbáltam volna netinstallal felhúzni egy újabb ROS-t, de se a Reset gombos megoldás, sem pedig a wikiben talált, általam eddig nem ismert /system routerboard settings set boot-device=try-ethernet-once-then-nand nem vezetett eredményre :O

Szerintetek kuka az eszköz, vagy van még más lehetőség, amivel frissebb szoftver tudnék rávarázsolni?

(#12006) bambano válasza m0ski (#12005) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

/system resource print

megmondja, hogy van-e hely a nandban és az milyen állapotú
ami még előfordulhat, hogy nem a megfelelő architektúrára való npk-t töltötted le. ugyanitt megmondja az architektúrát is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12007) mrzed válasza m0ski (#12005) üzenetére


mrzed
senior tag

Winbox-ban a system - resources menüpontban nézd meg a flash állapotát (bad blocks x%). Lehet már annyira tropára van, hogy nem tud egy frissítést sem megcsinálni.

szerk: bambano: gyorsabb voltál :R

[ Szerkesztve ]

(#12008) m0ski válasza bambano (#12006) üzenetére


m0ski
aktív tag

[admin@MikroTik] /system resource> print
uptime: 51s
version: 6.36.1 (stable)
build-time: Aug/05/2016 09:39:13
free-memory: 221.7MiB
total-memory: 256.0MiB
cpu: MIPS 1004Kc V2.15
cpu-count: 4
cpu-frequency: 880MHz
cpu-load: 1%
free-hdd-space: 4312.0KiB
total-hdd-space: 16.0MiB
write-sect-since-reboot: 73
write-sect-total: 38267
bad-blocks: 0%
architecture-name: mmips
board-name: hEX
platform: MikroTik

A free-hdd-space-t nem értem, mert nincs rajta semmi. Ráadásul a fájl feltöltés látszólag rendben végigmegy.
MMIPS verziókat töltöttem le (routeros-mmips-6.47.8), mert ezt írja a 750Gr3-hoz.

(#12009) Kroni1


Kroni1
veterán

A hap ac2 és egy wap ac capsman-es kombó mellett döntöttem, de elég láma vagyok még mikrotikben. Egy-két kérdésem lenne, mert tudom, hogy nincs olyan hogy hülye kérdés:

- Az ASUS routeremen volt ilyen funkció, itt is tudok csinálni egy guest hálózatot a saját wifim mellé? És ha igen akkor ez használaton kívül is csökkenti a sajátom sávszélességét? (néha a szomszédba adnék wifit ha szükség van rá, de a saját jelszómat se megadni, se sűrűn változtatgatni nem szeretném..)

- Van rá egyszerű mód, hogy az iskolás kislányom laptopjára csak megbízható, gyermekeknek való oldalakat engedjek ki? Ehhez bármiféle beállítási segítséget megköszönnék.

:R

(#12010) m0ski válasza m0ski (#12008) üzenetére


m0ski
aktív tag

Netinstall ügyben valószínűleg a Windows is sz0patott, mert másik gépről gond nélkül fel tudtam rá húzni a legfrissebb ROS-t. :W

(#12011) Pille99


Pille99
tag

Sziasztok,
laptopom bolond egy ideje. Minden hálózatra kapcsolódáskor kb. 280-szor bejelentkezik a NAS-ra. Mivel nem jövök rá, hogy szoktathatnám le erről a laptopom, Mikrotikkel hogyan tudom ezt letiltani pár percre?

Kösz:
Im

(#12012) Istv@n válasza Kroni1 (#12009) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Tudsz csinálni vendég wifit, ami használaton kívül nem csökkenti a teljes sávszélességet. (ha kell korlátozni is tudod a hálózaton elérhető maximális sebességet)

A tartalomszűrés már nehezebb eset, ezt maga a router nem fogja megoldani (sem mikrotik, sem más), de pl. egy dns alapú tartalomszűrőt be tudsz állítani a gyerek gépére. (Pl. opendns, vagy hasonló) Meg persze lehet a tűzfal szabályokkal is korlátozni....

(#12013) bambano válasza Pille99 (#12011) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rate limitet lehet rakni syn csomagra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12014) bambano válasza Istv@n (#12012) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

természetesen lehet tartalomszűrést csinálni mikrotik routerrel.
nem nagyon fejlett, de van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12015) jerry311


jerry311
nagyúr

Cisco GLC-T vs. CRS309

Az első tesztek alapján működőképesnek tűnik, de csak fix 1G sebességen hajlandó bármire is.
Ez hány pontot ér? 70%?

(#12016) Pille99 válasza bambano (#12013) üzenetére


Pille99
tag

Kezdőként ez nem sikerül, kifejtenéd részletesen?
kÖSZ

(#12017) bacus válasza Pille99 (#12016) üzenetére


bacus
őstag

tűzfal szabályoknál a winboxban nézve extra fülön a limiteket lenyitva látod.

Ha a syn csomagokra teszel ilyet, végül is limitálhatod a bejelentkezést, mert a csomagok egy része eldobásra kerül.

A log-ban viszont guest felhasználó csatlakozik. Ez jó így? Esetleg nincs bemappelve egy megosztása a nas-nak?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12018) Pille99 válasza bacus (#12017) üzenetére


Pille99
tag

nincs quest felhasználó létrehozva a NAS-ba, és sehova sincs vendégnek joga belépni.
Mégis felhasználónak engem jelöl, vagy quest-et.
A File Stationba szerepel a laptopom CIFS/SMB-ként

(#12019) iceQ! válasza Pille99 (#12018) üzenetére


iceQ!
addikt

Az nem QUEST, hanem GUEST, gével. Egyszer biztos beléptél a Guest-el és cachelte, nem?
Más nem telepítsd újra a géped akkor biztos nem fog bejelentkezni állandóan ;]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12020) Pille99 válasza iceQ! (#12019) üzenetére


Pille99
tag

A WIN10-ből már minden elmentett bejelentkezést töröltem.
De alkalmanként miért 280 szor lép be?
1 nap, ha négyszer bekapcsolom a gépen, már több mint 1000 bejegyzés van a LOG-ban

(#12021) iceQ! válasza Pille99 (#12020) üzenetére


iceQ!
addikt

Csinálj egy másik profilt Win10 alatt... Lépj be és nézd meg, ha ott is ez van akkor téged figyelnek ;]

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#12022) Alteran-IT válasza Kroni1 (#12009) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Jó döntés volt, szerintem nem bánod meg.
A Mikrotik, illetve komolyabb routerek esetében alap, hogy tudsz rendes vendég, vagy bármilyen más hálózatot csinálni, ami független attól, amit ugye Te és a számítógépjeid, illetve egyéb eszközeid használnak, ugye ez ASUS és TP-Link routereknél nem kiforrott, ráadásul openwrt vagy egyéb okosabb szoftver nélkül át sem tudod vinni esetleg egy másik AP-ra, mert ahhoz VLAN-okra meg egyebekre van szükség, ez CAPsMAN esetén gyakorlatilag gyerekjáték, nem kell annyit tákolni.
Ez meg nem fogyaszt plusz sávszélességet, tehát a hálózat megléte nem terheli az internetet, csak ha azon forgalom van, vagyis pl. mikor a szomszéd netezik, de tudsz rá tenni sávszélesség limitet és az ő használatát is le tudod korlátozni, már ha a nagy távolság miatt erre egyáltalán szükség van, mert a gyenge jel miatt lehet nem is tud majd túl nagy sávszélt igénybe venni.

Ez viszont passz, vannak különböző DNS megoldások, mint az OpenDNS, hogy DNS alapon tudsz szűrni weboldalakat, mondjuk nem tudom azok magyar oldalakra mennyire jók, de amit kihagy és tudod a címét, vagy akár az IP-jét, azt tudod tiltani szintén DNS, vagy IP alapon.

#12011 Pille99: Próbáltad megváltoztatni a guest jelszavát? Hátha, ha nem akkor routerbe még mindig lehet próbálkozni, bár nem hinném hogy maga az OS jelentkezik be ennyiszer, mert minek, lehet valamelyik alkalmazás csinálja rajta, pl. amivel hálózaton nézed rajta a filmet, vagy nem tudom.

(#12023) Pille99 válasza Alteran-IT (#12022) üzenetére


Pille99
tag

nincs guest felhasználóm a NASon.
(lehet, hogy volt, de letöröltem)
Gondoltam létrehozom, de nem engedi.
Laptopomon sincs.

[ Szerkesztve ]

(#12024) Alteran-IT válasza Pille99 (#12023) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Valószínűleg van akkor, csak nem látszik és nem enged hozzányúlni, vagy bizonyos dolgokhoz hozzá lehet férni azonosítás nélkül is és ő azt azonosítja guest-ként, én valahogy visszakövetném, hogy a gépen melyik alkalmazás, vagy folyamat használja a NAS-t és miért, ezt lehet gépről is, vagy NAS-ról is talán, igazából nem tudom hogy egy Synlogy mit tud ilyen téren, nem szeretem az ilyen drága szarokat, így nincs is nekem.

(#12025) Zwodkassy válasza Alteran-IT (#12024) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Drága?

(#12026) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdeklődő kérdés, gondoltam, hogy lehet tennék egy AC-s AP-t a hap AC 2 mögé, mégsem a syno-t, mert ez helytakarékosabb. :)

Néztem egy cAP ac-t. Viszont ahogy elnéztem, ebben ugyan az a wifi van, mint az AC2-ben. Lenne ennek bármi értelme? Azon kívül, hogy nem a router intézné a wifit, hanem egy külön eszköz? Alapból nincs túl nagy terület, szerencsére, csak gondolkoztam. :)

Véleményem szubjektív...

(#12027) Alteran-IT válasza Zwodkassy (#12025) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Miért nem az? A "normálisabb" kétlemezes Synology-k amik úgy meg is érik, mert van benne 256-512 MB memória (2019-2020 táján egy vicc szerintem, de mindegy) hogy ne fagyjon le az az "OS" ami rajta van, azok 70-90 ezer forint környékén vannak, ami szerintem kicsit sok pénz 2 merevlemez kezeléséért, azt semmi másra nem jó egy ilyen NAS ilyen kevés memóriával szinte, max. talán még egy VPN szervert tudsz rá rakni, vagy valami kisebb memóriát igénylő csomagot. Ha ezt a pénzt kicsit kitoldod építesz egy Pentium-os mini PC-t 4-8 GB memóriával, amivel meg tudod oldani ugyan ezt kb. hasonló fogyasztással, igaz lehet hogy hardveres NAT nem lesz (már ha Synlogy-nál az olcsóbb modellekben egyáltalán az van), de használtan egy szerver RAID vezérlő sem drága, szóval még mindig jobban megéri szerintem egy olcsóbb PC erre a feladatra, mert vele együtt több feladatra is használható, valamint bővíthetőbb, de ezt max. eladni tudod meg újat venni helyette, ha mondjuk több lemez kell, vagy hasonló.
Annyi hogy ugye nyilván egyszerű usereknek könnyebb megvenni a drága szart és 2-3 kattintással megoldani a dolgot, meg ugye egyszerű emberek csak azt látják, hogy olcsóbb mint egy 10-20 ezerrel drágább PC, csak azt nem látják át, egyiket mire lehet használni, a másikat mire és melyik mennyire skálázható, legalább is szerintem, de ha nem így látod, érdekel a véleményed.

#12026 hackeeeee: De konkrétan mi az elképzelés, illetve mi volt az elképzelés mondjuk egy Syno-val, mert én azt nem ismerem, annak az ismeretében meg nem tudok mit hozzáfűzni, kevés az ac-s tudása a hAP ac2-nek, vagy nem fedi le teljesen a területet, vagy csak a hap ac2-t akarod tehermentesíteni? Mert utóbbi esetén szerintem felesleges ezen gondolkozni, 4 magos cpu és 128/256 MB memória elég mindkét feladatra, bár kérdés mennyi más feladatot lát el, viszont ha a WiFi hatótávját, esetleg sebességét akarod növelni, akkor ne cAP ac-t nézz, mert az 4 RJ45 és USB híján kb. ugyan olyan, mint egy ac2, inkább egy wAP ac-t néz, annak jobb a kimeneti teljesítménye, illetve sebességben is többet tud, van hardveraprón is használtan még talán, ha viszont újonnan vennél, akkor vigyázz, mert megjelent egy "újabb kiadása", ami ugyan olyan mint egy cAP ac, gyengébb a WiFi teljesítmény, meg kevesebb az antenna és így az elérhető sebesség is, gyakorlatilag a plusz porton kívül egy downgrade történt.

(#12028) hackeeeee válasza Alteran-IT (#12027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem 2 lemezesből a DS218 a padló, az alá nem nagyon mennék. 2GB rammal, bár van a play, 1GB-vel, az is elég lehet. :)

Az alap elképzelés, a tanulás.. kerekítve ~50nm-en vagyunk, szóval nem az a gond, hogy nem elég a kakaó. Őszintén szólva meglepett, hogy az ac2 is hozza a szintet, persze mondjuk megfogja a betonfal, de nem szakad, megy. Szóval ami miatt csinálnék egy ilyet, szintén a tanulás..

A syno-t mos már csak a helytakarékosság miatt sem tennék vissza, olyan kis szolidan mutat a mikrotik, a nagy router-hez képest.

Szóval, szükség annyira lehet, hogy nem lenne rá, még.. persze pár év múlva lehet, hogy lenne úgy, hogy fontos legyen a hatótáv is.. Persze addigra lehet más is kell.. a fene sem tudja. :)

Véleményem szubjektív...

(#12029) Zwodkassy válasza Alteran-IT (#12027) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Kinek mi a fontos. Kinek mennyi ideje van.
20 évvel ezelőtt én sem vettem volna Syno-t, mivel még nem volt családom, és "rengeteg" időm ilyesmire. Akkoriban még magamnak állítottam, raktam össze a számítógépet.
Ma már nem töltök ilyesmivel időt (nincs rá).
Drága: valakinek egy MikroTik Hap Ac2 is drága :-)

(#12030) hackeeeee válasza Zwodkassy (#12029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A drága szubjektív.. :) Én annó a legolcsóbb 1 rekeszes qnap nassal kezdtem. :) Az is jobb volt, mint sok más alternatíva akkoriban. Persze, most van sokminden más, plusz vannak routerek is, de nah. :)

Véleményem szubjektív...

(#12031) b10up


b10up
tag

Sziasztok,

A helyzet a következő:
van egy gmailes címem, amiről több tik router küldene nekem jelentéseket.
Azoknál az eszközöknél, amik direktben kapják meg a wan porton a publikus IP-t, azoknál szépen működik, ahogy illik.
Viszont amelyik nat mögött van (cap ac, mobilnet/szolgáltatói modemrouter mögötti router), azok auth fail(6) kóddal elszállnak.
Erre valakinek van okossága, hogy hogyan lehet megoldani?

(#12032) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni. Van itthon egy jó ideje szépen működő hAP ac2, és most vásároltam egy másikat. Mivel az én jelenlegi beállításaim megfelelnek nekem, tudom ezt valahogy átmenteni az új készülékre? Vagy ez butaság lenne és kezdjem az elejéről?

Köszönöm

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#12033) Lenry válasza yodee_ (#12032) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon dióhéjban:
belépsz a régi routerbe, nyitsz egy terminált
export file=konfig.rsc
ezt aztán letöltöd a gépedre, belépsz az új routerbe, oda feltöltöd, terminál
import file=konfig.rsc

az rsc fájl egyszerű szöveges scriptfájl ami azokat a terminál parancsokat tartalmazza, amiket sorrendben lefuttatva, be lehet konfigolni a routert az aktuálissal megegyező állapotba, szóval még az újba való feltöltés előtt megnyithatod akár egy sima jegyzettömbbel is, és ha valamit másképp szeretnél az újban, akkor itt át tudod írni.

fontos, hogy a routerbe való belépéshez szükséges usernevet és jelszót nem tartalmazza, így azt kézzel kell majd beállítani, minden más jelszót (WiFi, VPN, stb) viszont igen, úgyhogy ne nagyon oszd meg senkivel

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12034) user12 válasza Lenry (#12033) üzenetére


user12
őstag

Szia

Olyan esetben mi van ha exportálunk "A" eszközről egy konfigot és importáljuk "B"-re, ám B-nek van nincs olyan funkciója, ami A-nak igen (pl 5 GHz wifi, eth2, stb).
Ha ilyen parancs is van benne, akkor hibával megáll az import vagy továbblép és kihagyja a nem releváns dolgokat?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12035) Lenry válasza user12 (#12034) üzenetére


Lenry
félisten

mivel a routerOS szemszögéből ez is csak egy ugyanolyan script mint bármely másik, így ha problémás részhez ér, ott a futása ugyanúgy megszakad, mintha elírtál volna benne valamit.
ezért érdemes feltöltés előtt belenézni, hogy az új eszközzel tuti kompatibilis-e, módosítani ha szükséges, illetve az import parancsot a verbose=yes kapcsolóval futtatni, mert akkor látszik a terminálban, hogy hol akad meg

még óvatosabb - és időigényesebb - megoldás, ha az rsc fájl tartalmát soronként másolod be a terminálba és kézzel futtatod le, így tuti minden sorra ránézel és nagyobb eséllyel szúrod ki a lehetséges hibákat.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12036) user12 válasza Lenry (#12035) üzenetére


user12
őstag

Értem, köszi! :)
Én eddig azért ódzkodtam ettől a metódustól, de így oké.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12037) ekkold válasza yodee_ (#12032) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Lenry válaszát kiegészíteném azzal, hogy az rsc fájlt mindenképpen érdemes megnyitni, és szerkeszteni ha más eszközre akarod átvinni. Ugyanis a MAC addresseket is átmásolja, és így a régi, és az új eszköz ütközhet, ha azonos hálózatba kerülnek. Tehát a script MAC addresseket beállító részeit érdemes kiszedni, vagy átírni.

(#12038) yodee_ válasza ekkold (#12037) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm! Amint a kezemben lesz és neki tudok állni jelentkezem. Nem egy hálózaton lesznek, viszont VPN-ezni szeretnék majd velük.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#12039) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Adott egy mikrotik RB750GL és egy telekomos 1/1G optika.
Szeretném használni rajta a Cloud funkciót.
De valamiért nem akar menni.
Folyamat csak azt írja "updating".
cloud.mikrotik.com és a cloud2.mikrotik.com is válaszol ha pingelem terminálból.
Próbáltam keresgetni googleban más is járt már így, de eddig még nem találtam megoldást rá.
Volt újra programozva is, akkor sem ment, most legutóbb már egy olyan mentést töltöttem vissza ami működőről van.
Ugyan ez a konfig (enyémről lett backupolva) nálam tökéletesen megy, működik a sync is.
Legutolsó stabil verzió van rajta, de próbáltam bátával is a hiba maradt.
Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12040) mrzed válasza Shkiz0 (#12039) üzenetére


mrzed
senior tag

Nincs az internetelérés natolva a szolgáltató által?

(#12041) Shkiz0 válasza mrzed (#12040) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tudomásom szerint, T-nél nem szokás.
De amúgy IP cím alapján elérem, és a whatsmyip meg társai oldal is azt az ip-t írják amit PPPoe-n kapok.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12042) b10up válasza Shkiz0 (#12041) üzenetére


b10up
tag

Pedig sajnos szokás lett. Az új előfizetéseket már majdnem minden esetben natolva kapcsolják be. Bár ez általában nem vigasztal senkit, de viszont van ipv6 prefix hozzá.
Elvileg erős indokkal még lehet kérni ingyen a publikus ipv4 címet, de egyre nehezebben adják vissza.

(#12043) Alteran-IT válasza hackeeeee (#12028) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A tapasztalat az, hogy az 1 GB sem feltétlen elég, bár nem használja ki, de mint ha le lenne limitálva, hogy az látszódjon, hogy elég az is, mellette elég lassú maga a rendszer, mondjuk a processzorok sem valami erősek benne, ez a másik probléma és ezért mondtam, hogy inkább megéri egy PC-t építeni erre a célra, ami később nagyon sok másra is használható, 30-40 körül vannak egész fasza mini-itx alaplapok, pentium, illetve i3 procival és 8 GB memóriával meg egy alap bronz táppal együtt és kis házzal kijössz 90-130 ezerből, attól függ végül milyen konfiggal rakod össze, azt ezen már tényleg mehet rendesen központi tárhely kiszolgálás, web szerver, virtualizáció meg amit még ki lehet találni, de Windows is lehet rajta távoli asztallal használva és lehet adni neki bővebben feladatot, nem muszáj linux-al baszakodni, csak azzal minimalizálható az erőforrás fogyasztás, ja és ami fontos, hogy mindez használt 4-5-6-7. generációs alkatrészekből még olcsóbban megvan.

Hát ha tanulás, akkor szerintem használtan megérné az a wAP ac amit hardveraprón láttam, nem tudom még megvan-e, azt akkor már két AP-val tudsz szórakozni CAPsMAN-al, mert ugye a hAP ac2 WiFi-jét is betudod rakni CAP módba és a wAP ac-nak a sebessége és a kimeneti teljesítménye is jobb, szóval a lefedettség is nőni fog, szerinem megérné, bár kérdés hogy Te hogy vagy vele.

#12029 Zwodkassy: Hát figyelj, én most gyorsba elképzeltem egy ilyet, kinéztem hozzájuk az alkatrészeket meg az árakat, mindez 15 percembe került, ha még meg is rendelgetném őket innen-onnan, úgy hogy legtöbb helyen accom is van, az még plusz 5, esetleg 10 perc, majd összerakni kb. max. 15-30 perc, még egy telepítés kb. ugyan ennyi, tehát az egész megvan vagy 2-3 órából, cserébe viszont lett egy fasza otthoni "NAS", ami bármi másra is jó ha később bővülne a felhasználási terület és nem kell új hardvert venni pluszba, vagy cserélni, szerintem ennyi időt megér, illetve rá is szánható, hiszen nem muszáj egyszerre sem, bár kinek hogy.

Figyelj, egy hAP ac2 mindennek mondható, csak drágának nem, igaz a WiFi nem egy nagy etwas mert ezek a hülyék elbaszták ezzel az IPQ-val, ahogy már a wAP-ot is, viszont 1-2-3 eszköznek az is bőven jó sebességben, a processzor minden másra jó, komolyabb hálózati feladatokat is ellát, ami egy TP-Link-nél pl. álom még custom fw esetén is, mert maga a HW olyan, hogy max. gyárival tudod rendesen kihasználni, akkor is maxon hajtod az ilyen 1, max. 2 magos vacak SoC-okat, amik általában tele vannak hibával, VPN meg ilyesmi szintén álom, legalább is a normális viszonylag normális sebességgel, az ingyenes DDNS szintén, szóval ezekhez képest nem drága, csak össze kell tudni hasonlítani két routert és mindjárt nem is drága, az amelyik annyira drágának tűnik, persze háttértudás nélkül lehet köpködve mondani, hogy drága, de nem az valójában.

#12031 b10up: Port nyitással biztos meg lehet oldani, bár elméletileg úgy is kellene működnie, hogy nincs neki nyitva port, sajnos nem látok bele a működésébe, így meg még nem próbáltam, csak hogy publikus IP-n lóg a Mikrotik eszköz.

#12039 Shkiz0: A router OS mellett a firmware is új? Mert sokan megfeledkeznek annak a frissítéséről és és valami ősrégi van rajta, aztán meg csodálkoznak, ha ez meg az nem úgy működik rajta, ahogy kell, mondjuk a Cloud részt nem kellene befolyásolnia, de ki tudja.
Force Update-el próbáltad az IP->Cloud menüponton belül? Volt hogy nekem is csak úgy jött össze, onnantól semmi baja nem volt.
Esetleg még annyit megpróbálnék függetlenül attól, hogy pingelni tudod a cloud-os címeket, hogy másik DNS-t állítasz be, ha esetleg most a szolgáltatóit használod.

Egyébként én is kérdeznék, hátha tudja rá valaki a választ.
RB3011-nél hogy lehetne megnézni a NAND-on a hibás blokkok állapotát? wAP ac esetén látom az erőforrásoknál azt a részt, viszont RB3011-nél hiányzik, pedig ugyan az a legfrissebb Router OS és firmware van mindkettőn.

[ Szerkesztve ]

(#12044) mrzed


mrzed
senior tag

Van egy idegen eszköz, amelyik visszatérően, rendszeresen kaparássza a wifi bejáratát. Tudom, erre van a security beállítás, amin nem is jut át... na de itt vidéken, ahol a közvetlen szomszédok wifi-je is alig látszik ne legyen már ilyen. :DDD
Lehet ezt szűrni, hogy az adott mac címmel még a próbálkozásig se jusson el?
A filternél próbálkoztam az alábbi sorral, de nem vált be:
add action=drop chain=input src-mac-address=B0:E1:7E:E5:7E:B8

(#12045) grabber válasza mrzed (#12044) üzenetére


grabber
addikt

Ez valami Huawei eszköz.
Csinálj access-listben access rule-t,majd authentication no.

(#12046) Lenry válasza Shkiz0 (#12039) üzenetére


Lenry
félisten

bár kifelé jelenti az IP-t, ezért nem kellene, hogy a tűzfal belenyúljon, de azért próbáld meg, hogy a Telekomos eszközön megnyitod a 15252-es UDP portot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12047) Shkiz0 válasza Alteran-IT (#12043) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Természetesen az is frissítve lett.
De sajna így sem akar menni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12048) Zwodkassy válasza Alteran-IT (#12043) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nem szeretném túl ragozni ebben a topicban, de ezt a történetet már saját ismerősi körben is láttam : Ááá, az drága, nem éri meg (6-8-10 évvel ezelőtt). Most, hogy családos ember(k) ő(k) is Syno-t használ(nak) 😊😊😊
Ennyi

(#12049) jerry311 válasza Alteran-IT (#12043) üzenetére


jerry311
nagyúr

A pénz nem minden. Ha a szabadidőmet szánom rá, az drága. Ha néhány napi keresetemből veszek egy NAS-t vinyókkal az nem drága.

Mindennek megvan a helye, a játszós projektnek is, meg a bekapcsolom-és-működik megoldásoknak is.

(#12050) mrzed válasza grabber (#12045) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm.
Valami ilyesmire gondoltál?
add action=reject allow-signal-out-of-range=10s disabled=no mac-address=B0:E1:7E:E5:7E:B8 ssid-regexp=""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.