Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) nyilasmisi válasza csusza` (#2600) üzenetére


nyilasmisi
tag

Gondoltam, pont ezért is linkeltem be :C

(#2602) DBob válasza MasterDeeJay (#2595) üzenetére


DBob
őstag

RAM problémák ellen letiltottam több, nem használt csomagot is. Nem sokat számít, inkább csak megnyugvás gyanánt. Nekem szerencsére nem volt probléma a frissítésekkel, de nekem is volt hogy csak második menetre sikerült neki. De erről még a 6.37.1-re való frissítés előtt tájékoztatott (changelog).

Nem tudom hány embert rémítene el a külső, én épp most vasárnap megyek egyet felszerelni.

(#2603) DBob válasza nyilasmisi (#2601) üzenetére


DBob
őstag

Ezzel az eszközzel bűzlik valami. Ezt ilyen kiszerelésben nem gyártják. A háztól megszabadították ismeretlen okokból.

(#2604) poli27 válasza poli27 (#2582) üzenetére


poli27
veterán

Már működik a capsman forward,de ha a 4 es portot amin az ap1 van,hozzácsatolom vagy a switch masterhez, vagy a bridgehez akkor loopback lesz sztem és meghal mindkét wifi ap.Ha nem csatolom sehova, faxán működik, de nem érem el az ap1-et, az rb450 5 ös portján lévő switchbe dugott gépemről. Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#2605) bacus válasza poli27 (#2604) üzenetére


bacus
őstag

reseteld az ap1 konfigját és kezd előlről úgy, hogy a 450 négyes portja már a bridge van.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2606) poli27 válasza bacus (#2605) üzenetére


poli27
veterán

sikerült, rájöttem mi volt a hiba :D véletlenül mac ütközés volt, valahogy a wlanra meg a lanra egy mac cím volt beállítva :D Most megy faszán, a resettel sikerült rájönnöm erre :D

[ Szerkesztve ]

(#2607) Osiris


Osiris
őstag

Mikrotik routeren L2TP VPN-t IPsec-en kresztűl (szervert) szeretnék beállítani. A hálózat úgy néz ki, hogy:

WAN -> Mikrotik1 (külső lan) -> Mikrotik2+ez lenne a VPN szerver (belső lan)

A VPN szerver a belső router lenne, és a kliensek a belső lan-ba kapcsolódnának. A Külső routeren keresztül NAT-olni szerettem volna a VPN-t a belső routerre, de már tudom, hogy az IPsec-et nem lehet.
Az megoldható hogy a külső router az IPsec szever legyen és onnan az L2TP legyen tovább NAT-olva a belső routeren található L2TP szerverre?

(#2608) poli27


poli27
veterán

Ma elkezdte azt a szórakozást a router, hogy se a speedtest se a digi.hu se a upc.hu ezekkel próbáltam, nem hozta be. Egy ismimnél ugyanez volt egyszer csak előjött és csinálta a router.
add action=change-mss chain=forward in-interface=ether1 new-mss=1400 passthrough=yes protocol=tcp tcp-flags=syn tcp-mss=1460-65535
add action=change-mss chain=forward new-mss=1400 out-interface=ether1 passthrough=yes protocol=tcp tcp-flags=syn tcp-mss=1460-65535

ez a két parancs megoldotta, ez mit csinál, és mitől romlottak el azok az oldalak?

[ Szerkesztve ]

(#2609) poli27 válasza poli27 (#2608) üzenetére


poli27
veterán

Közbe rájöttem, valszeg az okozta, hogy eddig nem használtam bridget, és ma megcsináltam a capsmant bridgekkel. De ez mitől okozhat ilyet, hogy szűri a forgalmat bizonyos oldalakhoz?

(#2610) kammler válasza Osiris (#2607) üzenetére


kammler
senior tag

Aha. Ez az én gondom is. Azért a Microsoft megoldotta a windows serverbe, megy is szépen. Így kénytelen vagyok azt használni, pedig én is az RB3011-et akartam használni erre. cask hát NAT.

[ Szerkesztve ]

(#2611) Ablakos


Ablakos
őstag

A winbox bekapcsolt safe modban ha megváltoztatom a local addresst, akkor a teljes belső hálózaton megváltozik az ip vagy csak amelyik kliensen használom a winboxot, ott látható a változás?

(#2612) csipuka


csipuka
senior tag

Jelenleg egy tp-link N600-as router-t nyuzok, de erosen gondolkodok a cseren. Cimbora a munkahelyen megszerette a mikrotik-et es azt hasznalja otthon is ha jol emlexem. El kezdtem nezegetni en is ezeket, es amire szuksegem lenne az egy AC-s router 4 GB-es port-tal. Ahogy nezem a HAP AC az megfelel a kivanalmaknak.
Ahogy nezem ennek belso antennai vannak, nem tudom ez mennyire problema.
Van itthon synology-m, 2 laptop, par androidos telefon/tablet, RPI2, 3 IP kamera, stb
Jo iranyba indultam el, vagy masikat kene valasztani?
Koszi,
Csipu

(#2613) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

No megint elkoptak a bitek az IPv6 környékén. DIGI optika jön be, van egy digis eszköz rajta, ebből jön a net, telefon, tv. Az eszköz bridge módban van, mindent a mikrotik csinál.
Jelenleg így néz ki az IPv6/Adresses:
[admin@EWN] /ipv6 address> print
Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic, G - global, L - link-local
# ADDRESS FROM-POOL INTERFACE ADVERTIS
0 G 2a01:36d:XXX:XXXX::/64 DIGIv6... bridge-local yes
1 DL fe80::d6ca:6dff:fee5:e00a/64 bridge-local no
2 DL fe80::d4ca:6dff:fee5:e013/64 AP_guest no
3 DL fe80::5604:a6ff:fe49:9760/64 ether10-gateway no
4 IDG 2a01:36c:XXX:XXXX::23/64 WAN no
5 DL fe80::23/64 WAN no

A 4-es sorban látszik, hogy a külső (a WAN a PPPoE kliens) interface-en érvénytelen a cím. Az IPv6 nem is megy, de persze az IPv4 megy hibátlanul. Remek tegnap még jó volt, ma meg nem típusú hiba, közben természetesen a routeren nem változott semmi. Merre lehetne elindulni?

(#2614) 537533


537533
újonc

Sziasztok,

Lenne egy RB951G-2HnD mikrotik routerem. Hiba : amikor a szolgáltató dinamikus ip címet oszt ki, a le-fel töltési sebesség rendben, viszont ha átállítom fix ip-re (t-com a szolgáltató) akkor a feltöltési sebesség leül szinte 0-ra. A letöltési sebesség továbbra is OK.
Ha vissza állítom újra jól működik.
Csak modemmel is próbáltam - fix ip vel - minden rendben volt, ha visszatettem a routert akkor hozta a hibát.

fix ip címmel szeretném használni VPN miatt.

mi lehet az oka, illetve mit kellene beállítanom még ?

köszönöm,

Üdv, L

(#2615) bambano válasza 537533 (#2614) üzenetére


bambano
titán

az ip címet nem te osztod, tehát ha a szolgáltató nem ad fix ip-t, akkor te nem állíthatsz be olyat.
ha nem akarod, hogy kizárjanak a netről a szolgáltatás veszélyeztetése miatt, akkor elfelejted a barkácsolást és úgy használod, ahogy a szerződésedben le van írva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2616) bacus válasza 537533 (#2614) üzenetére


bacus
őstag

elő kell fizetni a fix ip-re! Akkor mindig ugyanazt az ip-t kapod.

ez isp-nként változó, pár éve még vehettem volna egy tartományt (256 ip címet ajánlgatott egy hosting cég) pár ezer forintért havonta, de ma már ez egy vagyon lenne.
Neked egyébként csak 1 ip kell, ez diginél pl 2700 ft/hó, és van ahol nem is kapsz még pénzért sem.

a vpn egyébként működik remekül dinamikus ip cimmel is, csak kell mellé valami dinamikus név. Régen sok ingyenes volt, de még ma is van, vagy előfizetsz egyre, ha valami jobb, megjegyezhetőbb nevet szeretnél.
Ha sok ilyen helyre akarod tenni, mint pl én, akkor pedig veszel egy domaint, és keresel egy olyan szolgáltatót, akinél fel tudsz venni dinamikus rekordot is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2617) csusza` válasza 537533 (#2614) üzenetére


csusza`
senior tag

Előttem szóló jól mondta, válassz valamilyen dynamicdns-es szolgáltatót. Én a no-ip.org-ot csak ajánlani tudom, van free szolgáltatásuk is, annyi a hátrány, hogy havonta egyszer be kell lépni és "újraaktiválni".
Ha nem akarsz havonta belépkedni, párezer forintért ezt megteheted, és kb. 15 címet használhatsz. Mi egy csomó helyen így csináljuk, elő vagyunk fizetve.
A Mikrotik Cloud-ot is használhatod (IP -> Cloud), mondjuk annak a megjegyzése kicsit nehézkes, de legalább stabilan megy.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2618) DBob válasza csipuka (#2612) üzenetére


DBob
őstag

"Ahogy nezem ennek belso antennai vannak, nem tudom ez mennyire problema"

Alapvetően semennyire. Ezek a PIF antennák többnyire 1.5 dBi nyereséggel rendelkeznek, az-az inkább körsugárzó karakterisztikájuk van mint a 2-3-5 dBi botantennáknak. Emeletes ház, plafonra szerelt AP esetében ez a kifizetődőbb megoldás.
Cserébe egy nagyobb méretű, földszintes ház esetében kevésbé kedvező.

"Jo iranyba indultam el, vagy masikat kene valasztani?"

Tudtommal most még nincs AC-s wifivel felszerelt, gigabites ethernet porttal megáldott SOHO jellegű eszközük. Így kizárásos alapon, igen.

[ Szerkesztve ]

(#2619) DBob válasza Ablakos (#2611) üzenetére


DBob
őstag

1. Winboxon keresztül, safe módban, l3 rétegen belépsz a routerbe, és átállítod a LAN felé látszódó IP címét.
Mivel megszakad a kapcsolat az eszközzel, visszaállítja a korábbi IP címét. Ennyi.

2. Winboxon keresztül, safe módban, l2 rétegen belépsz a routerbe, és átállítod a LAN felé látszódó IP címét.
Az IP cím átállításra kerül, mivel nem szakad meg a kapcsolat a routerrel. Ennyi.

Azt meg nem igazán értem, miképp gondoltad azt végrehajtani, átállítod egyik eszközöd IP címet, de úgy, a saját broadcast domained eszközönként más IP címen fogja ugyanazt az eszközt elérni. (aka. WTF?)

(#2620) poli27


poli27
veterán

Valakinek van ötlete, hogyan tudom 5s nél tovább működtetni az iptv adást mikrotik routeren, a modem bridge módba van, tudom ha átrakom router módba akkor megy róla, de ezt nem akarom,és csak kisérletezek jelenleg? :D
Ezt az igmp proxyt kéne valahogy beállítanom, csak nem tudom hogyan :D

(#2621) csipuka válasza DBob (#2618) üzenetére


csipuka
senior tag

"Tudtommal most még nincs AC-s wifivel felszerelt, gigabites ethernet porttal megáldott SOHO jellegű eszközük. Így kizárásos alapon, igen." A hAP AC az pont az ahogy olvasom. Vagy nem SOHO jellegu?

Azota kicsit filozgattam rajta, hogy lehet meg kene bontani a router es az AP-t, mert nem teccik, hogy a haz sarkaban jon be a kabel, es onnan is szorja a router-em most a wifit. Arra gondoltam, hogy egy hagyomanyos router-t kene oda leraknom, es a wifi AP-t meg a haz kozepere bekabelezem. Akkor inkabb 2 eszkozt szerzek be, es a lefedettseg elvileg jobb lesz.

(#2622) bambano válasza csipuka (#2621) üzenetére


bambano
titán

vagy veszel 90 fokos szektorantennát, amitől szintén javul a lefedettség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2623) DBob válasza csipuka (#2621) üzenetére


DBob
őstag

"A hAP AC az pont az ahogy olvasom. Vagy nem SOHO jellegu?"

Rosszul fogalmaztam. Azon kívül a nincs mas.

(#2624) Cymby


Cymby
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával találkoztam a napokban, hogy a hálózatunkba bekerült Mikrotik switch-re kötve egy mAP és a gondom az vele, hogy bár nincsen sehol sávszélesség korlátozás a hálózatban mégsem tud a letöltési sebesség 2mb/s fölé menni. A feltöltési sebességgel nincs gond.
Mit szúrhattam el?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#2625) bacus


bacus
őstag

Mindeközben a konkurrens SOHO routerek közös projektje is gőzerővel folyik a stabil intenetért.

:))

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2626) Zwodkassy válasza csipuka (#2621) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

AC képes, gigabites porttal rendelkező AP: MikroTik wAP Ac (RBwAPG-5HacT2HnD)
(Elég jó lefedettséget biztosít tapasztalatom alapján)

[ Szerkesztve ]

(#2627) poli27 válasza poli27 (#2620) üzenetére


poli27
veterán

Senki nem allitott be meg igmp proxyt?

(#2628) poli27 válasza Zwodkassy (#2626) üzenetére


poli27
veterán

Nekem a sim nem ac wap van. Az egesz jo. Meg a szomszed utcaba is fogom a jelet 150m arrebb :) igaz kint va a teton, hogy a kertbe legyen wifi :)

(#2629) csipuka válasza Zwodkassy (#2626) üzenetére


csipuka
senior tag

Koszi, vegul meggondoltam magam (legyen kulon a router es AP) es vettem egy Ubiquiti UAP-AC-LR. :)

(#2630) sanzi89


sanzi89
addikt

Sziasztok

Egyelőre csak puhatolózok a kérdésben, ha lesznek konkrét tervek, akkor igyekszem jobban utána olvasni a megvalósításnak. Jelenleg csak a véleményeteket, tanácsotokat kérném ki a kérdéssel kapcsolatban.

Van egy telephely, ahol a távrendszergazdaságot én viszem. Teljes Windows-os infrastruktúra, kliensekkel, szerverekkel, tartománnyal. Értelem szerűen próbálom a lehető legjobban lecsökkenteni azon esetek számát, amikor nekem oda fizikailag el kell mennem. Telepítenék egy Windows Server alapú VPN szervert, majd erre az otthoni Mikrotik RB951G-2HnD roteremet kötnék "kliensként". A cél az volna, hogy a Mikrotik router egyik LAN portja olyan szinten működjön, mintha a telephelyen kötöttem volna be egy switch-be, de a többi LAN portja, a Wifi maradjon meg a jelenlegi konfiggal, vagyis az otthoni hálózatomhoz paraméterezve. Mindkét helyen Digi-s net van, a telephelyen 100/100 nálam 100/50 megabit. Mivel a telephelyen van WDS szerver is, így pl a géptelepítéseket is otthonról, VPN-en keresztül tervezem kivitelezni. Kivitelezhető ez a terv? A kis Mikrotik ki fogja tudni hajtani a 100/50-es hálót? A VPN-t egyedül én használnám. Esetleg tudtok linkelni, ajánlani cikket, leírást a témához kapcsolódóan?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2631) bacus válasza sanzi89 (#2630) üzenetére


bacus
őstag

abszolút megoldható. Én pl egy új szerver telepítését is csináltam így, azaz a telepítendő web szerver kb 2 hétig az én irodámban üzemelt, de igy rögtön a végleges belső ip címén konfigoltam már fel. (miközben már az ő külső ip címükről üzemelt a szerver). Amikor megvolt ott a fizikai helye kivittem a szervert és ott már semmit nem kellett állítgatni.

Persze mindkét oldalon miki volt, de ez részlet kérdés.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2632) bambano válasza bacus (#2631) üzenetére


bambano
titán

te nem úgy csináltad, ahogy ő írta :P
feltételezem, az asztalodon levő két gép közé nem rakták két mikrotiket vpn-nel :)

mondjuk eszerint a wds-t nem lehet távolról menedzselni, de mindegy.

linuxot simán lehet így telepíteni, max. kicsit türelmesebbnek kell lenni a telepítő cd sebességével kapcsolatban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2633) bacus válasza bambano (#2632) üzenetére


bacus
őstag

De raktam, és már eszembe is jutott, hogy még EOIP tunnelt is csináltam, hiszen attól lesz layer2 átvitel.
Az asztalomon csak egy gép volt, amit rádugtam a mikire, pont ugyanaz volt, mintha az ottani irodában dugtam volna rá a switchjükre.

MS szerverrel ez mégsem lesz annyira ok, mert csak layer 3 lesz..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2634) bambano válasza bacus (#2633) üzenetére


bambano
titán

idézet tőled: "azaz a telepítendő web szerver kb 2 hétig az én irodámban üzemelt,".
tehát a telepítendő szerver a TE IRODÁDBAN volt.
ezzel szemben ő azt írta, hogy:
"Mivel a telephelyen van WDS szerver is, így pl a géptelepítéseket is otthonról, VPN-en keresztül tervezem kivitelezni.". ez nekem azt jelenti, hogy a telepítendő gép a telephelyen van, mert minek akarná vpn-en telepíteni azt a gépet, ami ott van a kezében? illetve ha a kezében lenne a gép, az két telephelyre kimenést jelent, amit el akar kerülni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2635) bacus válasza bambano (#2634) üzenetére


bacus
őstag

Te már megint nagyon figyelsz :)

Igaz, hogy ezt írta, de sztem nem ezt akarta írni. Innen egyébként megvárom amíg kitisztul számomra is, hogy mit szeretne. :)

(mert, ha a telepítendő gép is ott van, akkor minek otthon az egyik eth portot arra a hálózatra tenni?)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2636) sanzi89 válasza bacus (#2635) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor tovább részletezem. Bacus kolléga mondja helyesen. A telephelyen lévő WDS szerveren ott figyelnek gépenként a feldriverezett, integrált telepítő lemezek, AD-ból települnek az egyéb szoftverek, stb. Ha valakinek valamilyen gondja van, hazafele beugrok a gépért, hogy elhozzam (5 perc), és otthon délután/este/hétvégén feltelepítem.
Az volna a cél, hogy amennyire lehet az otthoni LAN port a telephelyen lévő switch egyik LAN portjának feleljen meg, minden tekintetben. A hálózatról boot-olásnak még nem olvastam utána, hogy azzal van-e gond, egyelőre az ötletelés szintjén vagyok.

u.i.: De ha tudtok valamilyen megoldást arra, hogy normál desktop pc-t hogyan lehet teljesen távolról menedzselni (ki és bekapcs, BIOS mókolás, akár hálózatról boot-olás, kb a HP ILO szint kellene bármilyen PC-re), akkor az is nagyon jó volna, csak az nem teljesen ezen topikba tartozik. Amúgy jelenlegi tudásom szerint ez nem kivitelezhető, így pl az, hogy távolról feltelepítsek 0-ról akármilyen PC-t, az lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2637) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám remélem tud valaki segíteni.
Szóval, adott a szerverközpont és vagyok én tőle kb 50m-re.
A terembe van egy CCR1036-12G-4S router, ebbe közvetlen van bedugva az egyik portjába a cat5e kábel, a másik végén vagyok én és egy 751G-2HnD eszköz.
A probléma az, hogy ha a 751G-be van kötve a net, akkor 50 megától nem tudok többet mérni, csak ha az 1000-es-ről átállítom 100-asra a portot, így tudok mérni 100mb-ot. Viszont ha direktbe dugom a gépbe a szerverteremből jövő kábelt, akkor meg gyönyörűen tudok mérni 300/300-at is.
Amint mondtam cat5e jön le a teremből, és ha a 751G-be dugom be, onnan is ugyanilyen cat5e jön a számítógépbe is, és ha a router kimarad, és egy toldóval összeadom a 2 vezetéket akkor is megvan a 300/300, így a kábeleket kizárnám.
Az eszközbe lesz valami cicakóku.
Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2638) bacus válasza sanzi89 (#2636) üzenetére


bacus
őstag

két darab mikivel és egy EOIP tunnellel pont igy éred el.

A távolról 0-ról telepitésre vannak, voltak (és talán lesznek is) kisérletek, megoldások. Pl az i5 és i7 procik egy részébe be van építve és a vnc plusz viewerrel még a bios-t is állitgathatod, távolról a saját géped CD, DVD meghajtóját felmountolhatod, stb. (igy még telepitő lemeznek se kell legyen a távoli gépbe téve)
Én pl összesen 1 db ilyen gépet láttam, már persze azok között, amiket én telepitettem.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2639) sanzi89 válasza bacus (#2638) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor lehet szerzek valahonnan még egy Mikrotik-et és azzal próbálkozom.

Igen, vannak lehetőségek, csak ezekkel az a baj, hogy nem univerzálisak. :(
Például egy olyat el tudnék képzelni, hogy egy pici mütyür IP címmel, erre a user rádugja a DSUB, háló, USB kombót, és a mütyürrel már vezérlem is a gépet, mindegy, hogy az milyen. Sajna ilyet nem találok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2640) bacus válasza bacus (#2638) üzenetére


bacus
őstag

egyébként egy külső eszközre én is vágyom már évek óta, amit rádugva a gépre (vga, hdmi, dvi, display port és egy USB) a seggébe egy net kábel és dhcp konfigon kap ip cimet és elérem a gépet, mintha ott dugnám rá a monitort és bill.egérkémet.

Egyszer találtam is a neten (persze most nem is találom) egy ilyen kütyüt, de az ára az 250e felett volt nettóban posta ktg nélkül, igy lemondtam róla. Azt hiszem csak vgat tudott. Ha ez kijött volna nekem 30e ből, már lenne :D
Nekem ugyanis nagy probléma, hogy ha mégis ki kell menjek, mert valahol a gép megdöglött akkor ott újabb probléma, hogy a gépet alig v. nem lehet elővenni és kitenni az asztalra...
Ezek kis cégek, ahol a szerverek a szekrény tetején, vagy valamelyik sarokban vannak.

Az meg tényleg az álom kategória lenne, ha minden cégemmel vetethetnék egyet és még ritkábban kellene kimenni a helyszinre.

nem KVM.re gondolok, hanem, hogy a laptopomon tudjam kezelni azt a gépet ami elromlott, stb

hopp, vmi ilyesmire, és ahogy látom zuhan az ára :)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2641) sanzi89 válasza bacus (#2640) üzenetére


sanzi89
addikt

Hasonló gondolatok vezérelnek engem is. :DDD

Két darab Mikrotik RB951G-2HnD-vel megoldható akkor a dolog? Mert akkor szereznék valahonnan egy igyn ilyet. Van esetleg nagyon durva becslés, hogy milyen sebességre számíthatok ezzel a hardverrel?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2642) bacus válasza sanzi89 (#2641) üzenetére


bacus
őstag

30 mbit felett... (100 / 100) nál

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2643) klambi


klambi
addikt

szevasztok,

3g- usb modemmel szívok kicsit, ebben kérnék helpet.
Telekomos TP link router. Eddig csak annyit tettem, hogy interfaces nél PPP kapcsolatban felvettem.
APN: internet
és ha jól tudom akkor phone hoz kell beírni a *99#-t. nem tudok kapcsolódni, ez lenne a problémám.

Köszönöm.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2644) Shkiz0 válasza sanzi89 (#2641) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A kisebbik tesója van nekem, (751G) az 100/100-at vígan visz, udp-be amúgy 760mbit körül van a fogadás, és 450 körül a küldés, booth mérés esetén 300/300 a plafon, mert megeszi a procit.
A 951 ennél némileg izmosabb, de csodát attól se kell várni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2645) bambano válasza sanzi89 (#2636) üzenetére


bambano
titán

"egyelőre az ötletelés szintjén vagyok.": ez jó, mert akkor még kanyarodhatsz a helyes irányba.
"Amúgy jelenlegi tudásom szerint ez nem kivitelezhető, így pl az, hogy távolról feltelepítsek 0-ról akármilyen PC-t, az lehetetlen.": korrekt, teljesen igaz megállapítás. a hangsúly a jelenlegi tudáson van :P
ebből rögtön látszik is, hogy min kell javítani :)

most ha nem a szokásos windowsos megoldást akarod, pc-t akkor is lehet távmenedzselni.
guglinál érdeklődj a lantronix spider kifejezésekre. azt nem mondtam, hogy az ára is tetszeni fog...
esetleg nézd meg, hogy a pc-k tudnak-e v-pro-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2646) sanzi89 válasza bambano (#2645) üzenetére


sanzi89
addikt

"még kanyarodhatsz a helyes irányba." - Már csak tudni kellene akkor, hogy mi az a helyes irány.

"guglinál érdeklődj a lantronix spider kifejezésekre. azt nem mondtam, hogy az ára is tetszeni fog..." - Hát, igen. Úgy tűnik, hogy ez az a cucc, amit keresek, de nem ilyen áron. :DDD

"esetleg nézd meg, hogy a pc-k tudnak-e v-pro-t." - Van amelyik igen, van amelyik nem. Sőt, több az, amelyik nem. De ezzel megint az a bajom, hogy nem univerzális.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2647) sanzi89 válasza sanzi89 (#2646) üzenetére


sanzi89
addikt

Bár azt még mindig nem találom sehol, hogy pl hogyan kapcsolom be a Lantronix Spider cuccal a gépet, ha pl nincs WOL beállítva, vagy nem kapcsol be egérre/billentyűzetre.

De mindegy, az EOIP tunnel-lel is sokat javulna a helyzetem, az pedig úgy tűnik megoldható - rendeltem egy második Mikrotik-et.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2648) bambano válasza sanzi89 (#2646) üzenetére


bambano
titán

wol-lal felébreszted, network boottal újratelepíted nulláról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2649) sanzi89 válasza bambano (#2648) üzenetére


sanzi89
addikt

És amelyik gépen nincs WOL - sajnos több ilyen típus is van?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2650) csusza`


csusza`
senior tag

Hahó!

Egy gyors kérdés.

Nemrég láttam egy ilyen megoldást Mikrotikben, hogy olyan portokat is bridge-re raktak, ami nem lett volna indokolt.
Speciel van egy cég, ahol fix IP cím van. RB2011-ben létrehoztak egy bridge-uplinket, egy portot ráakasztottak és az (a bridge) kapta meg a fix IP-t. Aztán, van két vagy három belső hálózati tartományuk, 192.168.1.0, 192.168.2.0 stb, egy a belső, egy a vendég wifi. Ezeknek is külön bridge van, egy-egy port ráültetve. A magyarázat erre az volt, hogy lehetett volna az ether portokat is megcímezni, de így, ha másik routerbe gyorsan át kell tölteni a config-ot, akkor csak a bridge-ket kell újra gyorsan egy-egy ether porthoz hozzárendelni. Ez így oké, elfogadtam, így is hagytuk, de jó megoldás ez? Vagy lehet bármilyen hátránya ennek?

Azért kérdezem, mert a jelenlegi switch cserélve lenne egy CRS-125-re. Namármost, azon gondolkodtam, hogy ha a standard eljárás szerint állítom be a CRS-t switchnek, akkor kinevezek egy master portot, a többit ráaggatom, a master port kap egy IP-t és csók. Követve a router beállításait, mi lenne, ha ezen is létrehoznék egy bridge-t, a master portot hozzárendelném, a többi port úgyis slave maradna az ether1-en? A sebesség miatt kérdezem, mert jelen pillanatban nem tudom sajnos kipróbálni ezt a bridge-es megoldást a CRS-en. A múltkor raktam be egy másik helyre egyet, azt simán csak master-slave portoztam, szépen ment is 900-950 mbps sebességgel a Btest.

Aztán, a héten láttam még olyat valahol, hogy egy rb951-ben létrehoztak egy bridge-t, és ehhez egyesével hozzá volt adogatva négy darab ether port...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.