Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#949) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megoldottam. Az online javítás segített.

(#952) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

tudnátok kicsit segíteni?

Office 2007-et használok és a Worben az egyik napról a másikra eltűnt a magyar helyesírás ellenőrzés (nem húzza alá pirossal a helyesírási hibákat), ha átteszem angol vagy német nyelvre ott jól működik a dolog.

Újra telepítettem az officet, de sajnos ez sem segített. :(
Van vkinek 5lete?

[ Szerkesztve ]

(#953) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Office 2013 telepítéssel van problémám. Setup.exe indítása után a következő üzenetet kapom:

Setup can't find or validate an installation file. Please try reinstalling Office from your installation source, or if you installed from a downloaded package, please re-download and reinstall. If you continue to have problems, please contact Microsoft or your system administrator.

Microsoft Setup Bootstrapper működése leállt

Probléma részletei

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: setup.exe_Microsoft Setup Bootstrapper
Alkalmazásverzió: 15.0.4454.1000
Alkalmazás időbélyegzője: 509a3adc
Hiba – modul neve: setup.dll
Hiba – modul verziója: 15.0.4569.1503
Hiba – modul időbélyegzője: 52b0af86
Kivételkód: c000001d
Kivétel – eltolás: 00032fa3
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.4
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 0a9e
További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
További információk 3: 0a9e
További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Ez miért van? Hogy tudnám telepíteni az Office-t?

(#954) Sasos válasza Viki84 (#953) üzenetére


Sasos
senior tag

1., Indítsd újra a masinát.
2., Kapcsold ki a tűzfalat a telepítés idejére.
3., A setup.exe-ét rendszergazdaként futtasd. (jobbklikk rajta, futtatás rendszergazdaként)

Ezek meg szokták oldani.

(#955) Sasos válasza Fauno (#952) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem emlékszem már, hogy 2007-alatt merre is van, de olyat keress, hogy "Nyelv", "Ellenőrzés nyelvének megadása" Itt ellenőrizheted, hogy milyen nyelvek vannak telepítve ellenőrzéshez, illetve ha nincs benne a magyar, akkor telepítheted.

(#956) Troy. válasza Sasos (#944) üzenetére


Troy.
addikt

Eredeti fájlban a program alján angolra volt állítva. Átmásoltam az új wordbe és átállítottam a nyelvet magyarra. Működött.

.

(#957) Viki84 válasza Sasos (#954) üzenetére


Viki84
tag

Ezeken már túl vagyok :(. Sőt, mivel win7 telepítés is volt, így egyből a win után próbáltam felrakni, de nem sikerült. Próbáltam másik telepítőt is, de akkor is ugyanez volt a helyzet. Mit lehet még csinálni?

(#958) Sasos válasza Viki84 (#957) üzenetére


Sasos
senior tag

Miről próbálod telepíteni? (CD/DVD?)

(#959) Viki84 válasza Sasos (#958) üzenetére


Viki84
tag

Mindenhogy próbáltam, CD, DVD, és vinyóra felmásolva is. A cd egy sp1-es office, a dvd pedig egy frissítésekkel integrált változat.

(#961) bon válasza gézu (#960) üzenetére


bon
őstag

Na ez jó hír.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#962) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok!
Biztos feltűnt másnak is, hogy a Word egyes verziói nem teljesen kompatibilisak egymással (leginkább visszafelé). Laptopon win7 (professional 64 bit) van 2007-es Office-szal, asztali PC-n pedig Win 8.1 Office 2014-gyel. Az asztali gépen írt .docx dokumentumot a laptopon megnyitva (akár pendrive-on, akár e-mailben küldve) szóközök hiányoznak.
Nem egyedi esetről van szó, több dokumentumnál is így volt, (harmadik géppel is, Win 7, 2010-es Office a 2007-esre).
Egyetemistaként nagyon bosszantó a dolog, hiszen a laptopon +1 alkalommal át kell nézni a szöveget emiatt. Továbbá a beadott szövegeknél nincs biztosíték, hogy a tanárnál ott lesznek a szóközök, amik nekem benne vannak.

Ez miért van? Van erre valami megoldás?
Előre is köszi.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#963) bon válasza KSparrow (#962) üzenetére


bon
őstag

A docx kompatibilítás nem újdonság, sőt nem is titkolja a word. De szóköz hiánnyal még egyszer se találkoztam, pedig naponta elég sok féle dokumentum megfordul nálam. Amúgy én azonos verziók használatát javaslom.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#964) barnam_


barnam_
nagyúr

Sziasztok,

Outlook 2007-hez (vagy ha újabbhoz van, az se gond) kellene nekem olyan statisztikai plugin, modul, amivel az elküldött leveleket lehetne mérni megadott sablon alapján.
Pl. minden egyes levelet megcímkézek, amiből hónapra lebontva számolja meg, mennyi és milyen elküldött levelek vannak?

Van ilyen?

köszi :R

(#965) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Office 2013 (outlook) be lehet azt állítani, hogy a kezdőbetűket automatikusan nagybetűre tegye?
Megszoktam telefonon, és most jól jönne.
Esetleg az elgépeléseket javítaná egyből?

Köszi.

Megtaláltam

[ Szerkesztve ]

havri

(#966) KSparrow válasza bon (#963) üzenetére


KSparrow
senior tag

Köszi! Sajnos ha felteszem a laptopra a 8.1-et a 2014-es office-szal, akkor ha a tanárnak korábbi van, akkor lehet rossz lesz a file amit beadok.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#967) pzstm válasza KSparrow (#966) üzenetére


pzstm
titán

2013-ast tudsz Office-ból feltenni és régebbi, kompatibilis módban is tud menteni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#968) barnam_ válasza barnam_ (#964) üzenetére


barnam_
nagyúr

Senki nem tud ilyet? :-(

(#969) KSparrow válasza pzstm (#967) üzenetére


KSparrow
senior tag

OKs, köszi!

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#970) Deck


Deck
titán

Van egy dokumentum amiben minden bekezdés után van egy teljesen üres felesleges sor. Sajnos ez a fájl több mint 600oldal és nagyon sokáig tartana egyesével kitörölgetni. Nem lehetséges valahogy az összes ilyen üres sort kitörölni?

PS5

(#971) Sasos válasza Deck (#970) üzenetére


Sasos
senior tag

Nyomd be a "Minden látszik" gombot. Ha a bekezdések végén, és az üres sorok elején is bekezdés jel van, akkor "Csere" (Ctrl+H), alul "Egyebek" gomb, "Speciális" legördülőből tudsz beszúrni speciális dolgokat. A "Keresett szöveg"-hez rakj be két "A. bekezdésjel"-et, a "Csere erre" pedig kapjon egy "bekezdésjel"-et.

[ Szerkesztve ]

(#972) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eddig Office 2013-at használtunk az asztali PC-n.
Feleségemnek vettünk egy laptopot előtelepített WIN8.1-el, amihez kaptunk ajándékba 1 évre egyfelhasználós Office 365 kulcsot.
Ezt honnan tudom letölteni, hogy tudjam telepíteni?

(#973) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok, valaki meg tudná mondani hogy 2010-es officeban hogyan lehet a nyelvhelyesség ellenőrzőt átállítani franciára?.

(#974) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok. Egy gyors kérdés. Ha előfizetnék 365-re akkor utána le tudnám tölteni az office csomagot a microsoft oldaláról vagy azt külön kéne megvennem?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#975) bon válasza legiaap (#974) üzenetére


bon
őstag

Letudod tölteni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#976) legiaap válasza bon (#975) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi
:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#977) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!

Office 2013-om van, a Word-del kapcsolatban lenne egy kérdésem. Végjegyzetként beszúrtam irodalmi forrásokat, de van olyan forrás, amire több helyen is hivatkoztam. Ezért az ismétlődést már Kereszthivatkozásként szúrtam be. Ezzel csak az a gond, hogyha beszúrok korábbra új forrásokat, akkor a kereszthivatkozásokat a szövegben manuálisan kell lefrissíteni: rá kell kattintani a számra jobbklikkel, és Mező frissítése.
Nincs valami mód, hogy egyszerre frissítsek le minden kereszthivatkozást? Hogy ne kelljen az egész dokumentumot az elejéről átnézni, és egyesével frissíteni mindent?

Köszi a választ!

(#978) Deck


Deck
titán

Lenne két kérdésem.

1. Van rá mód, hogy egy dokumentumból az összes dőlt betűs részt kiemelje nekem a Word úgy, hogy egyből észrevegyem hol van valamj dőlt betűvel. Van erre valami?

2. A word felsorolássá teszi a dokumentum minusz jeleit a sorok legelején. Ezt, hogy tudnám úgy megcsinálni, hogy csak sima - jelek legyenek ne felsorolás?

PS5

(#979) Deck válasza Deck (#978) üzenetére


Deck
titán

Megoldva ;]

PS5

(#980) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!
Szakdolgozatnál állítólag úgy kell oldalszámozni, hogy az első oldal a tartalomjegyzék legyen de a doksiban úgy jön, hogy borító, címjegyzék, magyar és idegen nyelvű összefoglalások, tartalomjegyzék - tehát gyakorlatilag a 4. oldal de onnan kellene, hogy kezdődjön a számozás. 2010-es Wordről van szó. Hogyan lehetne megoldani?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#981) bb0t válasza bb0t (#980) üzenetére


bb0t
senior tag

Na közben rájöttem.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#982) whited


whited
addikt

üdv emberek !
azt szeretném megoldani office 2007-ben, hogy van egy szöveg amiből könyv készül és az élőfejbe szeretnék szöveget de csak minden második oldalra, mivel könyv lesz, viszont az élőlábban minden oldalon szeretnék oldalszámot megjeleníteni, ezt hogy tudnám megoldani?
előre is köszönöm :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#983) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Nem találtam rá megoldást, hátha itt valaki tud segíteni:

Adott egy Outlook 2010-2013 kliens... Onnan elküldenek egy emailt melléklettel, és a címzettnél /valamilyen Apple gép/ csak Winmail.dat és egy txt file van az eredeti melléklet helyett...

Átküldve a saját email címemre, Outlookban látom rendesen az eredeti mellékletet, Thunderbirdben viszont megint nem...

Van valakinek valami ötlete hogy mit tudok ezzel csinálni? /hogy rendesen mindenhol megjelenjen a melléklet/

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#984) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy Outlook 2010-et használok, és hogy lehetne lementeni a program használata nélkül a leveleket? Ugyanis elszállt a Windowsom, újra kell telepítenen, CD-ről Linuxot bootoltam be, és így mentem le a szükséges dolgokat. AZt tudom, hogy van egy pst fájl a dokumentumok mappában, elég ha azt lementem?

(#985) kuk@c válasza Gabesz87 (#984) üzenetére


kuk@c
tag

Szia!

Igen, elég azt lementeni... Az email fiók beállításain kívül az tárol mindent...

Üdv.:

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#986) Gabesz87 válasza kuk@c (#985) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok. Köszi a gyors választ.

(#987) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Az lenne a gondom, hogy az otthon pentdrive-ra mentett adatot (.xls munkafüzet)
Nem nyitja meg a munkahelyen lévő office excel.
Azt írja , hogy a file sérült és nem nyitható.
Meg lehetne valahogy oldani a megnyitását és valahogy legalább az adatok visszanyerését?

Köszi!!

(#988) róland


róland
veterán

Ugyan nem Excel, de adott az alábbi makró:

sub Adatrogzites
rem ----------------------------------------------------------------------
rem define variables
dim document as object
dim dispatcher as object
rem ----------------------------------------------------------------------
rem get access to the document
document = ThisComponent.CurrentController.Frame
dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args1(0).Name = "ToPoint"
args1(0).Value = "$B$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args1())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args2(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args2(0).Name = "ToPoint"
args2(0).Value = "$B$2:$M$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args2())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Copy", "", 0, Array())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args4(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args4(0).Name = "Nr"
args4(0).Value = 2

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:JumpToTable", "", 0, args4())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args5(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args5(0).Name = "ToPoint"
args5(0).Value = "$B$290"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args5())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Paste", "", 0, Array())


end sub

A lényege, hogy egy berögzített adatsort átmásolna (kijelölés-másolás-beillesztés módszerrel) egy táblázat megfelelő sorába.
Ezt szeretném módosítani oly módon, hogy az adott dátumnak megfelelő sorba szúrja be az adatokat. (A dátumnak megfelelő sor kiszámított sorszámát az eredeti munkalap egyik (jelen esetben A3) mezője tartalmazza.

Úgy néztem, hogy ebben a részben határozza meg, hogy hová is kell beszúrni:

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args5(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args5(0).Name = "ToPoint"
args5(0).Value = "$B$290"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args5())

Azaz ezt szeretném úgy módosítani, hogy $B$290 érték helyett a mindenkori kívánt cellába illessze be az adatokat.

Hogy lehet ezt megoldani?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#989) localhost válasza aftercooler (#987) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Így látatlanban nem megoldás, csak egy gyakorlati ötlet:
(kérem írd majd meg, hogy bevált-e)

- Ha a file-t úgy akarod megnyitni, hogy magára az .xls file-ra kattintasz vagy pedig
- Elindítod az EXCELT-t és ott File/Megnyitás párbeszédablakon keresztül....

Akármelyik módot is használod <- próbáld ki a másikat.

(Ha a másik módon működik, akkor telepítési hiba, a telepítővel kijavíttathatod.)

Harmadik megoldás a kerülő út: használj PORTABLE (telepítés nélkül is használható) LIBREOFFICE-t az excel file megnyitásához.

Nem ez a megoldás, de eredményes! :R

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#990) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Office-ból van a "családi csomag" (nem tudom, hogy apám mire gondolt, elvileg van olyan pakk, amiben több kulcs van) az operációs rendszerhez kötött? Egy Macet szeretnék magamnak (MacBook Air), a licenszkulcsot tudom ott is érvényesíteni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#991) bon válasza Mister_X (#990) üzenetére


bon
őstag

5 PC-re vagy mac-re telepíthetőre Office365 Otthoni verzióra gondolsz szerintem. A válasz tehát felhasználható mac-hez is.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#993) Deck


Deck
titán

A word a docx-es dokumentumban a gondolatjeleket listajelnek veszi. Erre van valami megoldás, hogy ne annak érzékelje hanem csak gondolatjelnek? Probálkoztam, kerestem de semmi ötlet :(

PS5

(#994) Sasos válasza #20749568 (#992) üzenetére


Sasos
senior tag

Frissíti az, csak gyárilag 30 percre van belőve (ha jól emlékszem). Nem tudom 2010 alatt pontosan hol is lehet átlőni, de 2013-alatt így érem el: Fájl-->Beállítások-->Speciális-->Küldés és fogadás. Itt megadható, hogy hány percenként ellenőrizze a fiókot/fiókokat. Gondolom 2010-alatt is hasonló a beállítás elérése.

(#995) Sasos válasza Deck (#993) üzenetére


Sasos
senior tag

Lehet, hogy listajelnek meg lett adva egyénileg. 2013-alatt, a Kezdőlap fül Bekezdés részén az első ikonka "Listajelek gyűjteménye". Nézd meg, hogy nincs-e benne gondolatjeles definiálva, ha van töröld. Amúgy, ha kijelölöd a bekezdést, és az előbbi menüben a "Nincs"-et választod, akkor már nem lesz lista.

(#997) World-Soft


World-Soft
senior tag

Nem tudja valaki, hogy powerpointban hogy tudom azt megcsinálni, hogy egy dián amikor az utolsó animáció véget ér (pl. egy elemet elhajványítok a dián, de nem mindet), akkor utána automatikusa ugorjon a következő diára,és ne kelljen még egy SPACE-t nyomni?

Illetve hogy tudok alap helyzetben egy objektumot (pl.képet) eltüntetni úgy, hogy ne az animációt használjam?
Több kép van, és megfelelő időben előtűnnek és eltűnnek.Ha animációval csinálom az elején azt, hogy amit kell alapban eltüntetek, akkor igaz működik, de ha elkezdek a BACK-al visszalépni, akkor úgy megy a dia elejére, hogy ezek az elemek kint maradnak. És egy plusz gomb kell, hogy a DIA elején lévő kérésem (tűnj el) csak akkor hajtódik végre ha nyomok egy SPACE-t.

Ha esetleg VBA script kell az nem gond, mert EXCEL-ben csináltam már ilyet (igaz prowerpointban nekem még semmi nem jött össze, mert úgy csinál mintha nem írtam volna semmit.).

Sürgős lenne, ezért minden segítség jól jönne.
Előre is köszi.

Zoli

(#998) Delila_1 válasza World-Soft (#997) üzenetére


Delila_1
veterán

Ha nem kapsz használható választ, nézz el ide. Kovalcsik Géza fóruma, nem rég nyitotta.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#999) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali
Tudtok segíteni word 2007 használok és lenne egy kisebb problémám.

:F :F
Választ előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#1000) Sasos válasza Mbenyo97 (#999) üzenetére


Sasos
senior tag

A pontokat alá fogja húzni, mert halmozott írásjel. Amúgy minek a pontozás?
Ha TAB-al/okkal tolod a számokat, akkor egy helyre fognak kerülni. Ha mindenképpen pontozni szeretnéd, akkor beszúrsz egy 3 oszlop széles táblázatot, az első oszlopba mennek a fejezetcímek, a második üres, a harmadikba az oldalszámok. Minden táblázatvonalat leveszel (Nincs szegély) és csak oda raksz vissza pontozott vonalakat ahova kell. Az első- és az utolsó oszlopot balra rendezed, így a számok is egy helyre kerülnek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.