Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1351) Jarod1 válasza daninet (#1350) üzenetére


Jarod1
addikt

ha nem tul bizalmas küld át nekem a filet mailben és megsasolom...

(#1352) fess


fess
őstag

Üdv
Wordben hogy lehetne úgy számozni az oldalakat,hogy csak a 2. oldaltól kezdje (tehát az legyen az első) és csak onnantól 25 oldalt számozzon be?

(#1353) InfiniteReality válasza fess (#1352) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ahol fejléc és láblécet adsz hozzá, ott lesz hogy oldalszámozás, és ott meglehet adni hogy: eltérő első oldal, illetve eltérő páros és páratlan oldalak. Ebből Neked az első opció a lényeges.
Megadod az oldalszámozást aztán bekapcsolod az első opciót, majd az első oldalon törlöd az oldalszámot.
A második kérdésedre a válasz szerintem az, hogy az első 25 oldal után egy úgynevezett szakasztörést kell betenned. Ekkor asszem újrakezdődik az oldalszámozás (ami helyett akár kitörölheted).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1354) fess válasza InfiniteReality (#1353) üzenetére


fess
őstag

köszi

(#1355) fess


fess
őstag

Lenne egy újabb kérdésem. Olyan fejléc kellene,aminek a bal szélén egy kis szöveg,középen az oldalszám,jobb szélem megint egy kis szöveg látszódjon. Van a fejlécek között olyan,hogy 3 üres sor van benne,amibe én írhatok,csak ugye az oldalszámot ott nem tudom úgy átírni,hogy ne változzon meg az összes oldalon.

(#1356) #40629504


#40629504
törölt tag

Sziasztok!

Access 2010-et használok. Egy olyan adatbázis szeretnék létrehozni, ami a megtartott vizsgákat tartja nyilván. Létrehoztam a táblát, ami az adatokat tartalmazza. Majd egy űrlapot, amivel az adatok kerülnének rögzítésre.
A gondom az lenne, hogy szeretném az űrlapot úgy létrehozni, hogy ha beírom az érdemjegyet számmal, akkor automatikusan töltse ki az "EREDMÉNY BETŰVEL" cellát, illetve ezek alapján döntse el, hogy megfelelt e vagy sem. A megfelelt rádiógomb helyett szeretném a szöveget látni: MEGFELELT, NEM FELELT MEG. Ezek az űrlapon inaktív mezőknek kellene, hogy legyenek.

Próbáltam az eredmény szöveggel cellába az érvényességi szabálynál egy egymásba ágyazott IIF függvény írni, de nem működik: IFF([Eredmény számmal]="5";"Jeles";IFF([Eredmény számmal]="4";"Jó";..."Nincs")))))

Mit rontottam el? Hogyan lehetne ezt megoldani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Megjelöltem, hogy mit szeretnék!

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-04/19/306155_b9afxudq7papcndm_vizsga.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1357) Silious


Silious
tag

Sziasztok
Nagyon nagy problémába vagyok, és remélem tudtok segíteni nekem.
Van 2 gépem, egy nagy gép és egy laptop.
A nagy gépemen megvan osztva egy mappa Offica 2010-es excel fájlal.
Ezt meg is tudom nyitni a kis laptopommal, azonban sehogy se tudom menteni ugyanazon a néven, mert mindég csak írásvédett a fájlt, hibát ad ki, és hogy más néven mentsem le.
Már mindent megpróbáltam, de sehogy se sikerül :(
Mi lehet a baj?
Win7, és office 2010 mindkét gépen.

(#1358) pzstm válasza Silious (#1357) üzenetére


pzstm
titán

a nagy gép mappa tulajdonságainál a kis gép userét fel kell venni modif jogokkal (all access, írni és olvasni is tudja azt a mappát)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1359) Pityu89


Pityu89
senior tag

Helló!

Éppen nagy szakdogaírás közben vagyok. Tegnap este mentettem, ma megnyitottam, és látom eltűnt a címsor 3 számozása.
A szövegben fekete tégla, a navigálásban rendesen számozva van. A stílusok között pedig a számok helyett fekete tégla, hogy tudom visszacsinálni? Idegbajt kapok lassan...

(#1360) Genius007


Genius007
őstag

Üdv.

Office (excel-be) megoldható az, hogy berakok 40féle tracklistet (valahogy, még nem tudom hogy)
és az azonos számokat kiszűri? Elég fárasztó lenne 1000-2000zenéből magamnak kiválogatnom, hogy melyik van már egyszer benne és melyik nem. Valami kattintgatós módszer kellene, amivel fél perc alatt kijelölgeti az egyformákat. :)

Köszönöm! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1361) pzstm válasza Genius007 (#1360) üzenetére


pzstm
titán

Filter for unique values or remove duplicate values

Ilyesmire gondoltál?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1362) Genius007 válasza pzstm (#1361) üzenetére


Genius007
őstag

Könnyen meglehet. :)

Olyasmire gondoltam, hogy egy táblázatba valahogy beírom az összes trackemet ami van / amiket esetleg leakarok tölteni (már egy meglévő oldalról ahol tracklistek vannak)

Pl: igy

01. Marcel Woods vs. Robin S - Be Monotone (Hardwell Smashup) 
02. Bingo Players - Rattle
03. Swedish House Mafia - Greyhound w/ Row Rocka - Empire
04. Florence & The Machine vs. Dada Life - Sometimes I Just Wanna Say My Name (Dannic Mashup)

...

2000. Dimitri Vegas & Like Mike - Wakanda
2001. Hardwell & W&W - Jump w/ Zedd - Shotgun (Acappella)

Így, és ha esetleg valamelyik szám többször lesz benne, azt kiszínezze, én pedig kitörölhessem a táblázatból, hogy ne keljen keresgélnem egyesével. Gondolom sejted mire gondolok. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1363) Silious válasza pzstm (#1358) üzenetére


Silious
tag

Szia
Sajnos sehogy se megy még így se, lehet az probléma, hogy mindkét gépen ugyanaz a felhasználónév?

(#1364) Silious válasza Silious (#1363) üzenetére


Silious
tag

Közben mégis sikerült összehozni, az összes lehetséges személyt hozzáadtam :)
Köszönöm a tippet!

(#1365) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok! Ha telepítve van több nyelv az Office omba, hogyan oldható meg, hogy vegyesen tudjam használni az Excel függvények mind az angol mind a magyar megfelelőit?

Úgy gondoltam, hogy ez alapvető, hogy felismeri, ha az Officebe feltelepítettem az adott nyelvet...

Köszönöm előre is!

(#1366) pzstm válasza #82189568 (#1365) üzenetére


pzstm
titán

tudtommal ahhoz az office nyelvét is át kell állítani ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1367) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

bár azt olvasom a MS oldalán, hogy
"A Word által létrehozott ideiglenes fájlok helye a szoftverben van kódolva, és nem szerkeszthető."
azért megkérdezem, hátha mégiscsak van rá valami kiskapu, hogy átállítható legyen ez.

A gondom az, hogy egy (sajnos lassú) külföldi szerveren tárolt nagyméretű (20-30MB) Word-fájl megnyitása rengeteg időt vesz igénybe, és többek között azért is, mert előbb létre kell hoznia a tmep fájlt, amit valószínűleg úgy tesz, hogy letölti az eredeti fájl tartalmát lokálisan, majd visszatölti temp-fájlként. Azt kellene megadni enki, hogy a temp-fájlt lokálisan hozza létre, ne a szerveren az eredeti mellé...

Köszi ha tudtok segíteni!

(#1368) InfiniteReality válasza emitter (#1367) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A temp file-t szerintem lokálisan hozza létre (másképp nem tudod szerkeszteni). Amiért lassú, mert először le kell tölteni az egész file-t, utána szerkesztés után visszamenteni (felülírni).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1369) emitter válasza InfiniteReality (#1368) üzenetére


emitter
őstag

bocs, rosszul írtam, nem a temp könyvtárba rakja le megnyitáskor a biztonsági másolatot, hanem a megnyitott fájl mellé, ~ karakterrel a fájlnév előtt. Ezt kellene befolyásolni, hogy ne a megnyitott fájl mellé rakja a biztonsági másolatot, hanem egy általam megadott helyre.

(#1370) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Van egy eredeti office starter a notebookomon ami eddig mukodott is jol. Tegnap ota viszont ezt irja ki:

Ennek mi baja lehet? :F Elvileg van a gepen egy meghajto amin rajt vannak ezek a programok, ugye uj koraban is onnan telepitette fel magatol, csak nem tudom hogy kell helyreallitani ilyenkor. ;)

(#1371) Lauda válasza Lauda (#1370) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben megoldodott.

(#1372) premete válasza Lauda (#1371) üzenetére


premete
veterán

Segített a repair, vagy profilt töröltél kompletten a registryben?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1373) Lauda válasza premete (#1372) üzenetére


Lauda
félisten

Feltelepitettem egy masikat! :) A reapirt nem tudtam hogy kell, azt a registry torlest meg nem ismertem, hogy ilyet is lehet. Neked is hasonlo problemad van? :)

[ Szerkesztve ]

(#1374) premete válasza Lauda (#1373) üzenetére


premete
veterán

Nekem nem, ügyfeleknek szokott lenni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1375) Lauda válasza premete (#1374) üzenetére


Lauda
félisten

Oks! :R

(#1376) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tudna valaki segíteni hol tudnék emberi áron ilyet venni?:

Office 2010 otthoni és kisvállalati verzió

Előre is köszi!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1377) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

hali

szeretném beállitani azt a fiókommal, hogy automatikusan továbbitsa az emailjeimet, mert nyaralásra megyek.
Már követtem egy tutorialt, de hiába, csak akkor továbbitja ha megnyomom a küldés fogadást. Kell neki egy kis idő, hogy megcsinálja??

Tudnátok eligazitást adni? Nem ide kellene irnom mert 2003as van viszont ha elmondjátok mit kéne ahhoz tenni hogy automata legyen(2010esnél pl) akkor megtudom oldani.

amit csináltam:
Beállitok egy teljesen uj szabályt, üzenetek érkezésekor, az összes emailre, egy bizonyos emailcimre, nincs kivétel, és ennyi.

köszi! fontos lenne!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1378) lalakov


lalakov
senior tag

Van aki esetleg angol Officet használ? Meg tudná mondani mi az angol megfelelője a következő speciális beállításnak?
"Megjelenés szerinti pontosság beállítása"

(#1379) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Hogyan tudnám megoldani, hogyha van egy szöveg akkor az abban lévő karaktereket cserélje le egy másik karakterre egy karaktersorból?

Pl.:
a szöveg: alma
a karakterek: a=1 l=2 m=3
és akkor ez lenne: 1231

Köszi a segítséget.

MOD: Uhhhh most látom, hogy van excel topic, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#1380) InfiniteReality válasza Barett 50cal (#1377) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az Outlookban beállított levelezési szabályok (nem Exchange esetén) csak akkor működnek, ha fut az Outlook. Exchange levelezőrendszer esetén sok szabály szerveroldalra (is) beállítható, így nem kell futnia az Outlooknak hozzá. Ha pedig gmail rendszered van, a gmail webes felületén állítsd be a továbbítást. A legtöbb levelezőrendszer/szerver kínál ilyen funkciót, mindegyiknél a saját felületükön kell ezt beállítani és nem az Outlookban.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1381) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

erre nincs esetleg ötletetek?

(#1382) pzstm válasza audi100td (#1381) üzenetére


pzstm
titán

még sosem láttam hasonlót sem.... :F

Mindig is ilyen volt vagy mostanában? Grafikus driver okozhatja, eseteg ha hibrid grafkártyád van és nem megfelelő a drivere az is :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1383) audi100td válasza pzstm (#1382) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most vettem a gépet, szóval eddig én sem tapasztaltam hasonlót. 1gen i5 van benne, sima HD Graphics-al, a Win8-as intel driver-re gyanakszom én is, csak nem szívesen térnék vissza W7-re...

(#1384) audi100td válasza audi100td (#1383) üzenetére


audi100td
nagyúr

Illetve korábban tapasztaltam már hasonló grafikai hibákat GMA X4500-al (ThinkPad T400), amikor a notiban különböző gyártótól származó DDR3-as modulok voltak. A biztonság kedvéért megnéztem ezt is, de ha csak egy modul van benne akkor is ilyen.

(#1385) pzstm válasza audi100td (#1383) üzenetére


pzstm
titán

drivert frissíts vagy menj vissza régebbire....tuti valami ilyesmi van, win7-re ne térj vissza ezért ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1386) audi100td válasza pzstm (#1385) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az a gond, hogy nincs frissebb driver, ezt is még a windows update pakolta fel. Intel support olyan amilyen. Na mindegy, lehet felhúzom újra az egész rendszert.

(#1387) pzstm válasza audi100td (#1386) üzenetére


pzstm
titán

Mielőtt újrahúznád az egész rendszert:
Elérhető az Intel grafikus drivere is a Windows 8.1 előzeteséhez

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1388) audi100td válasza pzstm (#1387) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, de sajnos csak az Ivy Bridge és Haswell gpu-kat támogatja.

Mindegy már visszahúztam Win7-et, ezen a rendszeren valahogy gyorsabban is fut. Pedig bejött a Win8, de nem először érzem rajta a beta stádiumot. Így lassan egy évvel megjelenés után már kicsit ciki, nagyon nem mindegy, hogy milyen HW fut alatta. Nem beszélve az intel féle driver supportról. A mindössze két éve megjelent Sandy Bridge-től is megvonták már a támogatást. :(

(#1389) Razor1


Razor1
aktív tag

Sziasztok!

Office 2010-ben szeretnék Word körlevelet küldeni e-mailben, de nem az alapértelmezett címről. Ha kész a körlevél, Befejezés és egyesítésnél nem jelenik meg sehol olyan opció, ahol a feladót be lehet állítani. Az Outlookban van 3 postafiókom, de így csak az elsődlegessel tudok levelet küldeni, a többivel nem. Próbáltam az Outlook fiókbeállításoknál átállítani az alapértelmezett fiókot egy másikra, de ez sem oldotta meg a problémát.

Ha tudjátok a megoldást, ne tartsátok magatokban, köszi :))

(#1390) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Látom kijött a SP2 Office 2010-hez, le is szedtem Updaten keresztül van valami lényeges újítása vagy szokásos frissítés összevonások? Egyelőre minden olyan mint régen :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1391) atillaahun


atillaahun
veterán

Lehet hülye kérdés de mit csináljak ezzel a takony Word-el, hogy ne "Olvasási elrendezésben" - szétcsúszva nyissa meg folyton a dokumentumokat, hanem szerkesztési nézetben?

[ Szerkesztve ]

(#1392) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? [link]

(#1393) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Valaki tud nekem erre valamit mondani? :F

Igaz, hogy Libre Office, de mondták, hogy ugyanúgy kell megoldani, mint MS Office-ba.

Danke! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#1394) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Hol lehet beállítani azt Outlookban, hogy a From mezőbe automatikusan betegye az aktuális mailbox címét, amiből válaszolunk?
Munkahelyen több Public/Common mailboxot használunk, de automatikusan a sajátunkról küldené ki a levelet, és bosszantó egy nap 50 levelet úgy kiküldeni, hogy ki kell választani a sender mailboxot.

Előre is köszi :)

(#1395) King Unique


King Unique
titán

2007-es topic kevésbé pörög, azért kérdem itt, remélem nem gond.
Egy sulis MSDNAA 2007 verzió elérhető, de jól látom, h ez csak az SP1, v a teljes verzió SP1-el [link], illetve ha az, akkor hogyan lehet magyarítani (language pack) :F

(#1396) HZoli87 válasza King Unique (#1395) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak a Service Pack.

(#1397) King Unique válasza HZoli87 (#1396) üzenetére


King Unique
titán

Gyanítottam én is, kösz :R
csak akkor minek rakják fel, mikor update-en úgyis felrakja mkinek... :W

(#1398) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy jó régi céges laptopra tettem fel Win8-at, hogy kicsit pörgősebb legyen a Win7-nél. Ez be is jött, nagyon szépen megy.
A kérdésem az lenne, hog ymelyik Office evrziót érdemes feltennem rá, ha csak a sebesség számít?
2007-től kezdődően van válogatási lehetőségem.
Sok Powerpoint, némi Word, és kevés és alapszintű Excel használat lesz.
2 GB rammal szerelt gépről van szó, és 32 bites Win8-ról.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1399) premete válasza Bici (#1398) üzenetére


premete
veterán

Office2010 nálam szépen fut 2 GB rammal, 32 bites windows 8.1 alatt, w8 alatt is jó volt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1400) trisztan94 válasza Bici (#1398) üzenetére


trisztan94
őstag

A 2013 jo win8-ra, a metro felulete nagyon gyors. A desktop is :)

https://heureka-kreativ.hu

(#1401) Bici válasza trisztan94 (#1400) üzenetére


Bici
félisten

Desktop felülettel lesz használva kizárólag.

Köszi! :R

premete: Neked is kössz, bár most sem tudom, melyiket válasszam. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1402) premete válasza Bici (#1401) üzenetére


premete
veterán

Ezen a gyengébb hardveren a 2013-at még nem próbáltam, de az i7-es laptopon, 8 GB rammal is lassúbb volt, mint a 2010, és szolgáltatásban sem láttam semmi pluszt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1403) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Üdv!
Arra keresnék választ hogy Office 2010 Outlookjában hogy lehet beállítani hogy a leveleket töltse le a szerverről és helyileg (is) tárolja a gépen?!
Céges környezetben rettentő zavaró, hogy ha kicsit megszakad a net vagy lelassul befagy az egész outlook és a hajamat tépkedem :)

(#1404) pzstm válasza Sandormaster (#1403) üzenetére


pzstm
titán

use cached exchange mode kell bepipálva legyen az account settings esetében

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1405) Sandormaster válasza pzstm (#1404) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Köszi! :R

(#1406) polonic


polonic
félisten

Akarom telepíteni az ősök gépére a standalone sp2-t, de azt írja ki, hogy nincs a gépen a termék elvárt verziója. Home & student verzió.
WU-ról próbálva pedig ez a hiba:

Súgó nem mond semmit. Hibát megbingelve sem lettem okosabb.

[ Szerkesztve ]

(#1407) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Office 2010 PowerPointtal van nagy gondom: állandóan lefagy. Az animációk hozzáadása/módosítása után és azok lejátszásakor néhány másodperc elteltével lefagy a program (nem válaszol), majd anélkül, hogy az animációkat végigjátszotta volna, újra funkcionál. A fagyás mindig a 3-4. animáció indításakor jelentkezik, valamint semmi gond nincsen a teljes diavetítés indításakor, csak a szerkesztő nézetben. A probléma minden új és régi prezentáció esetén jelentkezik.
Kerestem megoldást neten, de egyik sem vált be: minden frissítés telepítve (Windows 7, NVidia driver, stb.), nincsenek bővítmények, már minden extra programot bezártam, a vírusirtót is teljesen kiöltem, próbáltam a csökkentett módú P.Pointot is, de semmi változás. A hiba ugyanúgy jelentkezett Office 2007 alatt is.
Kérlek, segítsetek, mert így képtelenség bármit is alkotni P.Pointban!
Nagyon szépen köszönöm!

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#1408) Jarod1 válasza antivirtuoz (#1407) üzenetére


Jarod1
addikt

programok telepítése, office javítás

(#1409) antivirtuoz válasza Jarod1 (#1408) üzenetére


antivirtuoz
tag

Már megvolt. :)

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#1410) trisztan94 válasza antivirtuoz (#1407) üzenetére


trisztan94
őstag

Ha megvetted az office-t akkor hivd fel nyugodtan a MS ugyfelszolgalatat, vagy irj nekik, segiteni fognak :K

https://heureka-kreativ.hu

(#1411) polonic válasza polonic (#1406) üzenetére


polonic
félisten

Ötlet?

(#1412) trisztan94 válasza polonic (#1411) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem lehet, hogy elfogyott a szabad hely?

https://heureka-kreativ.hu

(#1413) polonic válasza trisztan94 (#1412) üzenetére


polonic
félisten

2 giga szabad hely van a vinyón. Az kevés lenne?

(#1414) trisztan94 válasza polonic (#1413) üzenetére


trisztan94
őstag

Nezz utana, hogy az update mekkora. Ha sehogy sem megy, akkor neked is ajanlom a MS Supportjat :D

https://heureka-kreativ.hu

(#1415) SteveL


SteveL
aktív tag

Sziasztok.

El lehet azt valahogy érni, hogy a számítógép indításakor előre betöltse az Office-hez szükséges dolgokat? Gondolok itt arra, hogy az első indítás (pl. Word, Excel) elég lassú, de ha bezárom a programot, majd később újra elindítom, a betöltődés töredék idő alatt megtörténik. Mást nem használok azon a laptopon, csak böngészőt, és Office-t.

Az lehetne egy megoldás, hogy indításkor elindítom pl. a Wordot, de azt utána kézzel be kell zárni, ha nem arra van szükség (és nem arra van szükség először), és ronda egy indokolatlanul megnyíló ablak. :)

[ Szerkesztve ]

(#1416) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Wordben lehet-e állítani, hogy az oldal sorszámozása a láblécben ne legyen a legutolsó oldalakon? Ha igen, hogyan?
(Pl. van egy 10 oldalas dokumentum, de az utolsó 2 oldalán ne legyen sorszámozás.)

Köszönöm szépen előre is.

(#1417) Atapi válasza peter889 (#1416) üzenetére


Atapi
senior tag

a kulcsszó a szakasztörés. szakaszonként tudod az oldalszámozás beállításait változtatni.

(#1418) peter889 válasza Atapi (#1417) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, de nem teljesen értem.
Mondjuk bemegyek a láblécbe a 4. oldalon, ezt írja ki:
"Oldal 4 / 8"

Hová tegyem a szakasztörést, hogy az 5. oldalon már ne legyen sorszámozás?
A lábléc szerkesztésénél nem akar előjönni a szakasztörés...

Mod:
Oldaltörést tettem be (igaz nem a láblécbe, hanem a fődokumentumba), de a lábléc beállításait az egész dokumentumra vonatkoztatja.

[ Szerkesztve ]

(#1419) peter889 válasza Atapi (#1417) üzenetére


peter889
őstag

Láblécbe nem lehet (vagy nem tudok) beszúrni szakasztörést, a fődoksin belüli szakasztörés pedig nem lesz érvényes a láblécre.

(#1420) Atapi válasza peter889 (#1418) üzenetére


Atapi
senior tag

a negyedik oldal végére tedd a szakasztörést, következő oldal opcióval, majd az 5. oldalon kattints az élőlábba, töröld a menüsorban a "csatolás az előzőhöz" beállítást, majd egyszerűen töröld az oldalszámot.

(#1421) peter889 válasza Atapi (#1420) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen, sikerült! :R Erre egyedül nem jöttem volna rá. :)

(#1422) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Word-ben be lehet valahogy állítani, hogy a diagramok amiket bemásoltam egy másik excel file-ból azok ne tűnjenek el ha külön mappába kerülnek, hanem "vigye magával" valahogy a diagramokat?

(#1423) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Access guruk segítségét kérném:

Van egy Excel tábla, amiben a következő adatok vannak oszloponként: vevo neve; termék; darabszám; hónap. Úgy vannak kiexportálva egy programból, hogy az első oszlopban a vevő neve annyiszor ismétlődik, ahány termék-et vett az adott vevő. Ha minden hónapban vett az adott termékből akkor szorozva ennek a darabszámával is. Kb így:

Vevő--Termék--Darab--Hónap
Józsi--Ásó----3-----Január
Józsi--Kapa--4-----Január
Józsi--Ásó----5-----Február
Béla---Ásó----2-----január
Stb...

Ebből kellene Access-ben egy lekérdezést csinálni, amiben a vevő nevének kiválasztása után lekérdezné az adott vevőhöz tartozó forgalmat olyan formában, hogy az oszlopok a hónapok lennének, a sorok a hónapok és ezek metszetébe kerülnének a darabszámok. És így vevőnként ki lehetne exportálni egy excel táblába...

Tudna valaki segíteni? :)

(#1424) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A korábbi 4 topic helyett 1db egyesített Microsoft Office topic lesz, hogy az pörgősebb lehessen.

Archívumok:
Microsoft Office 2010
Microsoft Office 2007
Microsoft Office 2003

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office 2010 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.