Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) micafighter válasza Qasam (#500) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#502) Qasam válasza micafighter (#501) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm!

(#503) negyedes


negyedes
addikt

Udv, lenne egy olyan kerdesem, hogy szeretnek venni egy egy evre szolo elofizetest Office 365-re. Cegnel hasznalnak ezert gondoltam a Small Business Premium csomagra.

A licenszeles hogy megy? Van 2 win7-es gepunk es ket macbook pro-k. Ha en mindegyikre feltepitem az ugye legalais attol fuggetlenul hogy kinek a gepere van telepit? Vagy mindegyik gepet en kell hasznaljam(akinek a nevere veszem az elofizut)?

Az elofizetest cegre vennem afas szamlaval.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#504) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

2003-ról lehet 2010-re upgradelni az egész office-t? hogy az outlook és hasonlók beállításai megmaradjanak

vagy 2003-as office mellé csak a 2010-es excelt fel lehet telepíteni? :F

:R

(#505) localhost válasza detroitrw (#504) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen és igen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#506) detroitrw válasza localhost (#505) üzenetére


detroitrw
addikt

köcce :R

(#507) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

Van egy céges MS Online Exchange előfizum, több felhasználóval.
Ezeket Office 365 webes felületen, Office 2010-ben, Ipaden, ill. Windows Phone 8-on használjuk.
Egymás közt osztjuk a naptárat, az exchange alap megosztásával. Majdnem mindegyiken tökéletesen működik, kivéve a Windows Phone, az sajnos nem támogatja... MS vs. MS :) Ezen már túlléptem.

Azonban a webdav ics alapú megosztást már kezeli a WP8, azokat megjeleníti.

A link beimportálása után megjelenik a naptár, azonban a tartalma csak BUSY.
Outlookban naptár engedélyeket már átnéztem, nem lehet módosítani vele.
Exchange admin felületen a házirendeket is átnéztem, volt egy megosztott naptárokhoz tartozó, amit részletesebbre állítottam, de ez sem segített.

Kérem, aki tud segítsen, mert nagyon szükségem van WP8-on a megosztott naptárakra.

Köszönöm
Üdv.

(#508) Deck


Deck
titán

Kipróbáltam az officeokat.

2013: Számomra használhatatlan, átláthatatlan.. A felülete szar.. Töröltem is.

2003 & 2007: Ezzekkel semmi gond nincs. Átlátható, egyszerű, letisztult, jól kezelhető.

Lenne pár kérdésem.

1. Mindegyik kezeli a .docx-et?
2. A helyesírás ellenőrző mindegyikben ugyanaz? Vagy minnél újabb a program annál jobb benne?
3. A 2013asnak nem lehetne csak klasszikus kinézetet adni? Nem azt a ....t ami alapból van.
4. Mik a főbb különbségek a 3 verzió közt?

PS5

(#509) Statikus válasza Deck (#508) üzenetére


Statikus
senior tag

2003-as Officehoz a MS kiadott egy kiegészítőt, mely által kompatibilis lesz az x-es formátummal.

Az, hogy használhatatlan elég szubjektív dolog. Szerintem és sokak szerint sem az :)
Nem javaslom egy 6, vagy 10 éves office használatát kompatibilitási gondok miatt.
Persze, ha csak 1-2 levelet írsz meg rajta, akkor tök mindegy, arra ott lenne a google drive és egyéb hasonló cuccok is. Folyamatos, professzionálisabb használatra véleményem szerint nem szabad 2-nél korábbi verziót használni.
Én 2010-et használok, nekem tökéletes. (használattól függ, kinek mi a tökéletes, mi felel meg).

MS Project 2013-at próbáltam, nagyon hasonló a 2010-hez, mégis volt benne valami, ami miatt engem is zavart (lehet a színe, minden piros...)

Különbségek?
-Korábban ikonsorok voltak, most szalagok vannak, ikoncsoportokkal...
-Kompatibilitás (x-es fileok)
-Webdav használat (több user azonos időben, szerverről)

Hirtelen ennyi jut eszembe. Az alap funkciók évtizedek óta működnek és nem fejlődnek :) (gépelés, betűtípusok, formátumok...)
Professzionális használat esetén biztosan van sok apróság, ami változik, ebben nem tudok nyilatkozni.

(#510) Deck válasza Statikus (#509) üzenetére


Deck
titán

Köszi a választ! Akkor a 2013 lesz.
Találtam kiegészítőt ami klasszikusra meg is csinálja a kinézetét. :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#511) pzstm válasza Deck (#510) üzenetére


pzstm
titán

illetve a 200-as támogatása is most XP-vel együtt lejár áprilisban

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#512) micafighter válasza Deck (#510) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az x86os, tehát 32 bites verziót javaslom feltenni, akkor is, ha 64-es a rendszered. X86on jobban futnak a kiegészítők Microsoft szerint, és MS is a 32bitest ajánlja egyébként. Linket most nem tudok mert telorol vagyok, de ha érdekel akkor keress rá itt, belinkeltem nem olyan rég.

(#513) canniball


canniball
nagyúr

Hell!

A Word-öt be lehet úgy állítani, hogy Nyomtatási elrendezés / 100% nézetben ne balra, hanem középre rakja a dokumentumot?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#514) pmheros


pmheros
senior tag

Üdv !

Szeretném megkérdezni: aki Word 2013 -at használ, az hogy lőtte be neki a nyelvhelyesség ellenőrzést ?
A topikban a "helyes" szóra mindössze 12 találat van szűrésből, és abból sok okosat nem tudtam kiolvasni. :N

Ezen a képen a beállításaim láthatók a word -ben.
Ezen kép szerint nincs is telepítve helyesírás ellenőrzés. Viszont ha rányomok a nincs telepítve "gombra", akkor dob egy weboldalt, ahonnan le is szedhetem hozzá. Onnan le is töltöm a nyelvi ellenőrző eszközt, telepítem, de továbbra sem változik a nincs telepítve státusz.

Ha van valaki aki ezen a problémán már átküzdötte magát, az árulja el legyen szíves a megoldást. Tegnap már gugliztam egy sort, de nem tudtam kibogozni a szálakat. Egy kérdést itt is megért.

A válaszokat előre is köszönöm !

nem vagyok tökéletes

(#515) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

2010-es wordben van arra lehetoseg, hogy az elofej szines legyen?

Samsung S9

(#516) pmheros válasza pmheros (#514) üzenetére


pmheros
senior tag

Ha valakinek nem menne a helyesírás ellenőrzés a word -ben, akkor tegyen fel egy magyar nyelvi csomagot rá.

Az én esetemben a magyar win -en futó, magyar office -ra kellet, magyar Language Pack -ot tenni. Hát nem őrület !? :U

nem vagyok tökéletes

(#517) micafighter válasza Víz Elek (#515) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogyne, az előfejet ugyanúgy tudod szerkeszteni, mint a többi szövegrészt :)

(#518) micafighter válasza pmheros (#516) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem bonyolult pedig :)

Mind a 3 részhez külön lehet, és külön szükséges letölteni a nyelvet. :)

[ Szerkesztve ]

(#519) pmheros válasza micafighter (#518) üzenetére


pmheros
senior tag

(2003 -ról tértem át 2013 -ra.)
Nem hittem volna hogy, ha a Nyelvi ellenőrző eszközt kéri a progi (legalább is magyar nyelven ezt jelzi), és én azt töltöm le, akkor nem az, hanem egy komplett nyelvi csomag fogja megoldani a problémát.

Vagy csak nem így kéne az office -nak kijeleznie.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#520) micafighter válasza pmheros (#519) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nyelvi ellenőrzéshez nem kell külön komplett nyelvi csomagot telepíteni, de persze az is megoldás. A komplett nyelvi csomagba benne van mind a 3 eszköz, én Magyar office-ot szoktam telepíteni, és telepítem hozzá az angol nyelvi csomagot, így mindkettő nyelvnek mind a 3 modulja megvan, és tudom állítgatni.

64 bites az officeod? Nyelvi ellenőrzöt telepítetted, és mégse látja az office?

(#521) pmheros válasza micafighter (#520) üzenetére


pmheros
senior tag

64 -es igen, és nyelvi ellenőrzőt is telepítettem igen, mégsem látta. A teljes nyelvi csomag érdekes működött.

nem vagyok tökéletes

(#522) micafighter válasza pmheros (#521) üzenetére


micafighter
nagyúr

Müködnie kéne pedig, akkor lehet nem települt megfeleően a helyesírás ellenőrző. Viszont akkor a komplett nyelvi csomag megoldotta.

(#523) Deck


Deck
titán

Minusz jel és a gobdolat jel között mi a különbség?

PS5

(#524) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hali!

Office 2013 at kezdek használni.
Nagyon zavar, hogy az office témákból csak 3 közül lehet választani, és az a 3 szinte csak fehér, és a "környéke".
Van arra lehetőség, hogy valami színesebb, a régebbi office-okhoz hasonló színt kapjak?

(#525) pzstm válasza Erzsébeti (#524) üzenetére


pzstm
titán

jelenleg nincs (legalábbis beépítve, 3rd party dologról meg nem tudok)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#526) Erzsébeti válasza pzstm (#525) üzenetére


Erzsébeti
tag

:O

Köszi!

(#527) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok!

Ajánlana nekem valaki free office-t honnan szerezhetnék? Csak alap felhasználásra kéne és ezért nem vásárolnék... Vagy a Microsoftnak is van??

Előre is THX

(#528) HZoli87 válasza Gempas 70 (#527) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

LibreOffice

Microsoftnak tudtommal nincs ingyenes Office-a (maximum próbaverzió).

(#529) Gempas 70 válasza HZoli87 (#528) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Köszi!

és ez ugyanúgy műkszik mint a Microsoft-é és kompatibilis?

(#530) HZoli87 válasza Gempas 70 (#529) üzenetére


HZoli87
veterán

Működése nagyon hasonló, kompatibilitással sincs általában probléma (de ne várj 100%-ot).

(#531) Gempas 70 válasza HZoli87 (#530) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

THX :)

(#532) pzstm válasza Gempas 70 (#527) üzenetére


pzstm
titán

Office web apps, ha nem gond az online dolog;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#533) Gempas 70 válasza pzstm (#532) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

köszi :)

(#534) micafighter válasza pzstm (#532) üzenetére


micafighter
nagyúr

És ugyanilyen van a google-nak is, google docs :)

(#535) pzstm válasza micafighter (#534) üzenetére


pzstm
titán

csak ha docs-ban írsz valamit és másik gépen megnyitják Office-al ott jó eséllyel szét fog esni. Itt ilyen nincs ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#536) micafighter válasza pzstm (#535) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ilyenem még nem volt. De olyan igen, hogy egy excel táblát ms office sehogysem tudta rendesen megjeleníteni, de libre office sem. Nem volt már ötletem, végül gondoltam egy próbát megér google docs is, és lám.. :)

Ettől függetlenül ms office ot használok, de ha nincs más jó a google vagy ms online megoldása is :)

[ Szerkesztve ]

(#537) psg5


psg5
veterán

Hova tűnt az office 2007-ben, hogy az eszközök beállításokban be tudjam állítani a betekintésvédelmet jelszóval?

F.K.T.

(#538) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Word 2010-es progi, ahol minden .doc nyitásnál kiírva felső sárga sávba, hogy engedélyezni kell a szerkesztést. Baromi időegesítő, ezért nem lehetne teljes mértékben ezt kikapcsolni? :R

(#539) micafighter válasza KaiotEch (#538) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megnyitod a Wordöt, Fájl -> Beállítások -> Adatvédelmi központ -> Az adatvédelmi közőpnt beállításai -> Bal sávban: Védett nézet és kiveszed a pipákat ;) Ahogy a neve is utal rá, biztonsági funkcióról beszélünk.

(#540) Panthera


Panthera
őstag

Office 2007-nél (Word, Excel) meg lehet azt csinálni, hogy lementem ezeket a beállításokat (win újratelepítés):
(hogy ne kelljen egyesével visszaállítgatni)

megnyitásnál a rögzített doksik listája,
a gyorselérési eszköztárra felvett plusz ikonok?

Lusta vagyok. :) Köszönöm!

(#541) KaiotEch válasza micafighter (#539) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:R

(#542) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Office 365 Kisvállálati prémium verziót telepítettem 5 gépre, viszont proxy-t használok, ezért nem igazán gördülékeny a licenszelés.
Gyakorlatilag a legutoljára telepített gépet látja az Office 365 Admin, a többit nem, a naplóban pedig látom a sorozatos hibaüzeneteket.

Office Subscription licensing exception: Error Code: 0x803D0018; CorrelationId: {5262860F-74DE-41ED-948A-9D3B753F366C}

CCProxy-t használok, alapértelmezetten minden engedélyezett, és a kivételek vannak meghatározva.
Valaki találkozott már ilyennel?

A másik probléma az, hogy IMAP postafiókokat állítanék be ugyanezeken a gépeken az Outlookban, de valamiért ezek sem igazán szeretnének működni a proxy-n kereszül. Külön be kell állítani a levelezőben a proxy-kiszolgálót? Ha igen, hol?

Előre is köszi a segítséget. :R

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#543) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

2003-as Office-t használunk a cégnél, és van egy kész Powerpoint prezentációnk, ahol minden objektum, szövegdoboz, master, stb. minden Arial. Úgy döntöttünk, hogy átformázzuk az egészet, és Lucida Sans betűtípust használunk. Na most megcsináltam azt, hogy a master-ben minden átállítottam Lucida Sans-ra, a az egész prezentációban kicseréltem az Arial-t Lucida Sans-ra a "Format - Replace fonts" lehetőséggel, az adott slide-on minden objektumot kijelöltem (próbáltam egyszerre ctrl+A opcióval és külön-külön is) és szintén átállítottam a fontot.

Ennek ellenére mikor egy szövegdobozba új szöveget akarok beleírni (pedig ha a dobozra kattintok, látszik, hogy Lucida Sans a betűtípus), akkor visszavált Arial-ra a Powerpoint. Ez iszonyúan zavaró, mert bárhol bármit átírunk, hozzáadunk, akkor azt Arial betűtípussal írja be és utólag kell mindig szarakodni az átállítással.

Hogyan tudnám a default betűtípust nem csak az új, hanem a már meglévő objektumokra is véglegesen megváltoztatni?

(#544) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Cégünkhöz 5 gépre szeretnénk Office-t vásárolni. Semmi extra, csak szeretnénk váltani LibreOffice-ról kompatibilitási gondok (hosszú töltési és mentési idő, szétcsúszó ppt/doc fileok stb). Abban tudna esetleg segíteni valaki, hogy létezik még olyan Officeból, hogy "retail" változat? Szeretnénk hosszútávra tervezni, ezért is vettünk W8-ból is retail változatot, mert a gépek cserélése után szeretnénk tovább használni az adott operációs rendszert.

Vagy létezik esetleg olyan 5 gépes licence (akár havidíjas változatban is), ami legálisan telepíthető 5 céges gépre?

A segítséget előre is köszönöm.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#545) micafighter válasza CactuS (#544) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Az Office 365 előfizetés alapú, az Office 2013 az egyszeri.

Office 365 és 2013 közötti különbség az MS honlapjáról idézve:

A már ismerős hatékonyságnövelő szoftver továbbra is a Microsoft Office nevet viseli.
Az Office-programcsomagok hagyományosan olyan alkalmazásokat tartalmaztak, mint a Word, az Excel, a PowerPoint és az Outlook. A jelen kiadásban az összes Office 2013 programcsomag, mint például az Office 2013 Otthoni és diákverzió tartalmazza az Office-alkalmazások legújabb, egyetlen számítógépen használható verzióját.

Az „Office 365” elnevezést azokra a termékekre használjuk, amelyek az interneten keresztül nyújtott szolgáltatásokat, például további online SkyDrive-tárolóhelyet vagy otthoni használatra érvényes Skype-világperceket is tartalmaznak. Az Office 365 vállalati csomagjai olyan szolgáltatásokat tartalmaznak, mint például Lync-webkonferenciák szervezésének lehetősége vagy vállalkozások számára üzemeltetett elektronikus levelezés. Az összes Office 365 termék, mint például az Office 365 Otthoni prémium verzió, az Office 365 Egyetemista verzió és az Office 365 Kisvállalati prémium verzió esetében a vásárlás előfizetéses alapon történik. Az előfizetési feltételek termékenként változóak.

Az Office 365 csomagok többsége tartalmazza a teljes értékű Office 2013 alkalmazásokat is, amelyeket a felhasználók több számítógépen vagy eszközön is telepíthetnek. Az aktív előfizetők az előfizetéssel járó kedvezményként verziófrissítésekre vonatkozó, később érvényesíthető jogokat is kapnak. A jogosultságok termékenként változóak.

(#546) pzstm válasza CactuS (#544) üzenetére


pzstm
titán

nem tudom, hogy esetleg O365-ben gondolkodtok-e
Office 365 kisvállalati prémium

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#547) CactuS válasza micafighter (#545) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi neked és pzstm-nek is.

A kérdésem még annyi lenne, hogy ez az Office 2013 vajon retail verzió? És amit linkeltél az megegyezik ezzel? (Nem igazán értem, hogy miért bonyolítják ennyire vagy miért dugják el ennyire ezeket az információkat)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#548) canniball válasza canniball (#513) üzenetére


canniball
nagyúr

Valaki erre?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#549) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv. office 2013-nak a menujet valahogyan vissza lehet allitani regebbi kinezetre,mert apum nem igazan tudja megszokni?! :R

(#550) Deck válasza Ombi5 (#549) üzenetére


Deck
titán

Igen. Google : Office 2013 classic menu

PS5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.