Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) bon válasza atti1848 (#900) üzenetére


bon
őstag

nincs

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#902) localhost válasza fess (#899) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Keres/cserél funkció? Pont erre való! :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#903) Delila_1 válasza fess (#899) üzenetére


Delila_1
veterán

Régi kérdésedre, hátha nem írtad még át "gyalogosan":

Az első lapon a cellába, ahol a hónapot akarod kiíratni, írj be 1.1-et. Ez átvált 01.jan-ra.

Jelöld ki az összes lapot együttesen, és a cellaformátumot az egyéni kategóriában írd át hhhh-ra. Lépj vissza az első lapra, látod, hogy most január látszik az adott cellában.

Vegyük, hogy a hónapnevek az A1-ben vannak a lapjaidon. Most a 2. laptól jelölöd ki az utolsóig a lapokat. Az A1-be beírod =EOMONTH(Munka1!A1;1), Enter. Persze a Munka1 helyett az első lap valóságos nevét írd be. Az összes kijelölt lapodon megjelenik a képlet.

Most egyenként a lapokon a lapnév helyére mindenhova írd be az előző lap nevét.

Ezt egyszer kell lejátszani, utána az elsőben megadod a kezdő dátumot, a többi lapon rendre a következő hónap neve lesz látható.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#904) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Office 2013-ban hol lehet megnézni, hogy miért áll le a szabály végrehajtása?
Új telepítés, új szabály (minden bejövő emailt forwardol egy másik email címre), egy ideig működik is (1 nap pl.), majd egyszerűen kiveszi a pipát a szabály elől, és zárójelben odaírja hogy Hiba. De hol lehet megnézni hogy mi a hiba??? Sehol nem találtam....

sza.sa

(#905) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egyik ismerősöm Word-ben ír egy szöveget angolul. Abban be van állítva az Angol(USA) helyesírás ellenőrzés alapértelmezettként, de az a baj, hogy így is mindent aláhúz pirossal.

Mi lehet a gond? Esetlege valaki már volt ilyen helyzetben? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#906) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hogy lehet microsoft access-ben megnézni az egész adatbázist és változtatni benne?
Mert én csak a keresővel tudok benne keresni kulcsszavakra,de én az egész bevitt tartalmat szeretném látni és törölni,vagy átírni, tehát szerkeszteni.

Köszi!!

(#907) puma72


puma72
tag

Sziasztok!
Eredeti Office2013-at használok és az outllokot használom levelezöként.
Kérdés: A névjegyeket miért nem kezeli? Holott a mail címeimen ott vannak viszont az outlookban üres a névjegy.

Számom +36205747193

(#908) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

olyan gondom lenne, hogy jött egy doksi Univers betűtípussal, ami w7 alatt 2010ben nem jól jelenik meg, de a saját laptopomon w8.1 2010 ben meg jól...
A fontmappámat installáltam a w7-en és nem lett jó, ezért kérnék tanácsot vagy ötleteket...
:F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#909) komika91


komika91
csendes tag

Sziasztok Olyan problémám lenne hogy áttértem 2010-office-ról 2013ra és letöröltem a 2010 et és úgy telepítettem a 13-at igen ám de a 13 minden indításnál konfigurál és így elég sok idő mire megnyit valamit!
Tudtok benne segíteni?

(#910) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm gépén office 2013 volt fent, de az új word/excel küllem nem volt megfelelő és egy uninstall után 2010 került rá. Viszont az outlook-ot használta, ugye a .pst ( vagy nem tudom 2013-ban mi az ennek megfelelő fájl kiterjesztés ) fájl megvan, az nem törlődött le a uninstallal? Mert akkor a 2010-es outlook beállításával meg lehet adni a .pst helyét és life goes on...? :U

:R

(#911) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

A bolti Office 365 (pl. ez: link) teljesen ugyanaz, mint amit az MS-nél fizethetnék elő, havi 2099 Ft-os áron (Personal Office 365)? Mert ha igen, és ehhez is jár az 1TB OneDrive, akkor így sokkal jobban megérné, gondolom ez is csak egy kód egy papíron. Évente meg lehet ezzel hosszabbítani, vagy a második évtől már mindenképpen a havi MS előfizetés él?

Köszi!

(#912) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Honnan tudom kideríteni egy telepített office 2010-ről, hogy melyik szervízcsomag van rajta, verzióból látszik ez valahogyan?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#913) bon válasza A_ScHuLcZ (#912) üzenetére


bon
őstag

Természetesen látszódik: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#914) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Office 2013 ment fel az új win 8.1 re.Bevallom nekem egy kicsit új win7/office2010 után de majd megszokom.
Outlookban kérném a segítségetek.
Imap beállításokkal van 3 levelezőfiók felvíve,melyből 2 gmail-es szuperül fut,de a digi-vel gondjaim vannak.

-Nem tudok törölni mert azt írja:a művelet végrehajtásához nem rendelkezik megfelelő jogokkal.
-Indításnál felfdob egy ablakot miszerint lejárt a tanusítvány :
Van ötletek mi lehet a gond?

A teszt működik szépen ,beállításoknál küldés fogadás kész,kész lemegy.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#915) klambi


klambi
addikt

Szevasztok,

Ismét lenne egy kis Office-os gondom, báár nem vagyok 100% ig biztos benne, hogy az de azért hátha...

Szóval a helyzet úgy néz ki, hogy van egy Synology NAS amit egy VPN kapcsolaton keresztül érünk el és így van felvéve mint hálózati meghajtó...
A probléma az, hogy ha bármilyen doksit nyitnánk meg róla csak Read only módban engedi... mintha valaki olvasná a doksit, pedig senkinél nincs nyitva, mintha beragadna a session és nem érezni a kapcsolat végét...
gyanúm szerint az lehet a gond, hogy a netkapcsolat így nem a legjobb és ha létrehozza a cache file-t akkor úgy érzi mintha használatban lenne..

Kb ez a helyzet, várnám az ötleteket kinek mi a véleménye... :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#916) Sasos válasza Bacusuz (#914) üzenetére


Sasos
senior tag

Szia!

A tanúsítvány ellenőrzés kikapcsolható. Itt a leírás hozzá.

(#917) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Indítanám az outlookot és ez az üzenet fogad:
[B]
A fájl nem található:
C:/users/xy/documents/outlook-fájlok/outlook.pst[/B]

Mintha én töröltem volna véletlen de sajna már ürítettem a kukát,újratelepítés sem oldotta meg a problémát.
Esetleg valakinek ötlet az orvoslásra?

(#918) klambi válasza lolka1980 (#917) üzenetére


klambi
addikt

hát ez egyértelmű hogy gond van vagy nincs pst-d. ha mégis van akkor mentsd le és a profilod törlésével és újrafelvételével már megy.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#919) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm vett Office 365-öt otthonra egy éve. Most meg kellene újítani viszont nem tudja az MS acc-át, de a kód megvan. Ki lehet valahogy deríteni legalább az email címét? Vagy elég ha veszek egy új csomagot?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#920) lolka1980 válasza klambi (#918) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Nincs,nincs.
Mint írtam töröltem véletlen de sajna el sem tudom indítani az outlookot kiírja a szöveget majd hibaüzenettel kilép

(#921) bon válasza lolka1980 (#920) üzenetére


bon
őstag

vezérlőpult\posta a megoldás

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#922) klambi válasza lolka1980 (#920) üzenetére


klambi
addikt

bizony, profilt kell törölni!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#923) lolka1980 válasza bon (#921) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm nektek.

Ott kellett keresgélnem valóban. :)

[ Szerkesztve ]

(#924) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Office 2003-ról váltottunk az irodában 2013-ra. A régi Office szoftverekben ha duplán kattintottál egy objektumra, akkor egyből feljött a "format object" beállítási doboz, ami tök hasznos volt.

Az újban ez teljesen eltűnt. Ha duplán kattintasz valamire, akkor a ribbon-on odaugrik valahová, de nekem nem ez kellene, hanem hogy egyből feljöjjön ez a format object cucc. Word-ben a legidegesítőbb, hogy képek formázásánál egyesével kell jobb klikk, format picture, stb, jobb klikk, format picture, ami ezerszer lassabb, mint duplán kattintani, ha már úgy is a kezedben van az egér.

Meg lehet ezt oldani valahogyan?

(#925) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek érettségire Melyik officet válasszam
Melyik lehet könnyebb?

(#926) Mauzes válasza Mauzes (#924) üzenetére


Mauzes
őstag

Up.

(#927) bon válasza kmisi99 (#925) üzenetére


bon
őstag

Egykutya, a,i a 2007-es tudja használni az a 2013-at is. Amúgy logikusan a legújabbat 2013.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#928) Sasos válasza Mauzes (#924) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem is kell már duplakatt. Ha a példádnál maradunk: Word 2013-alatt a beszúrt kép formázásához elég 1-et kattintani a képre, és a menüszalagon automatikusan a "Képeszközök" "Formátum" fülére ugrik. Így egy kattintással kevesebb.

(#929) kmisi99 válasza bon (#927) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor marad a 2003 mert nagyságrendekkel többet használtam mint a többit.

(#930) bon válasza kmisi99 (#929) üzenetére


bon
őstag

2003-at engedik egyáltalán? Már tavaly se lehetett 2007-nél régebbiből érettségizni, a jövő évi követelmény meg elvileg 2013 lesz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#931) kmisi99 válasza bon (#930) üzenetére


kmisi99
addikt

Mikor voltam jelentkezni pár napja kérdeztem, hogy lehet e választani, és mondta, hogy minden további nélkül lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#932) bon válasza kmisi99 (#931) üzenetére


bon
őstag

Megnéztem, valóban, októberi-novemberi vizsga időszakban még lehet használni 2003-at is. De a május-júniusi időszakban már nem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#933) kmisi99 válasza bon (#932) üzenetére


kmisi99
addikt

Na ezt jó tudni köszönöm az infót. Akkor májusba már csak 2007 et lehet? Jó nagy szívás aki nem azt tanult nekem 4 éven át 2003 mat tanítottak.

(#934) bon válasza kmisi99 (#933) üzenetére


bon
őstag

2013-al lehet, de ha jól tudom ellehet térni igazgatói engedéllyel. Persze az ajánlott a legoptimálisabb megoldás. Az az iskola ahol meg 2003-at tanítottak szégyelje magát, minimum 2007 elvárható a mai világban. Nálunk már nem is tudom mióta 2007 van fent a gépeken.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#935) kmisi99 válasza bon (#934) üzenetére


kmisi99
addikt

Nálunk tavaly is azt tanítottak. A tanárok szidják az újabbakat bár ez a klasszikus, új ezért nem tudom hogy van ezért szar hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#936) Mauzes válasza Sasos (#928) üzenetére


Mauzes
őstag

Egyrészt nekem (legalábbis elsőre, és miután máshová nyomtam duplakattot) nem ugrik oda egy kattintásra, csak kettőre. Ez még nem is lenne baj.

De ami a lényeg, hogy teljesen más beállítások vannak ott, mint a format picture box-ban: KÉP1 KÉP2

[ Szerkesztve ]

(#937) Mauzes válasza Mauzes (#936) üzenetére


Mauzes
őstag

Oké, végül is a ribbon-t teljesen testre lehet szabni, de hiányzik legalább annak a lehetősége, hogy beállíthassam, mi történik duplakattra.

(#938) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Le lehet tiltani valahogy a Wordnek, Excelnek stb.-nek, hogy biztonsági mentéseket csináljon a dokumentumokról?
Ergo ha külső winyóra mentek, azt ne tudja visszahozni senki a belső winyón.
Köszi előre is!

(#939) Sasos válasza Lasliegrand (#938) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen. Fájl-->Beállítások-->Mentés.
De én nem kapcsolnám ki, volt már, hogy az életemet mentette meg. Cserébe a mentési helyet is változtathatod, így akár a külső vinyóra is mentheti.

(#940) Lasliegrand válasza Sasos (#939) üzenetére


Lasliegrand
tag

Köszi! Ez esetben a mentés helyét változtatom meg. :)

(#941) valory


valory
tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kellene. Valahol be lehet állítani az Excelt, hogy mikor mentek egy táblázatot, mentse el még egy helyre a bizonyos táblázatot, backup gyanánt? (Excel 2007)

Válaszotokat előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#942) Sasos válasza valory (#941) üzenetére


Sasos
senior tag

Szerintem nem, de az excell topicpan pillanatok alatt rittyentenek neked hozzá egy makrót, amit aztán billentyűhöz vagy gombhoz rendelhetsz. Illetve még járható megoldás egy szépen belőtt robocopy (nem tudom milyen rendszer alá kell), olvass utána. Robocopyval a Win megoldja beállított időközönként a fájlok másolását a megadott helyre. Akár figyelembe vetethető vele az is, hogy csak a változott fájlokat pakolássza (és még 1000 paraméter). Ha .CMD-ből indítod indítópultban vagy ütemezetten, akkor többet nem is kell vele törődnöd, mert a háttérben megoldja.

(#943) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Adott egy word dokumentum, amiben van egy táblázat (4-5 oszlop és 40-50-60 sor). Ezeket szeretném átmásolni egy másik word, másik táblázatába.
Sikerül is, csak valami miatt az összes szót aláhúzza a helyesírás ellenőrző. Ha jobb gombbal rákattintok, akkor pedig angol szavakat ajánl a magyar helyett. (Office 2003)

Ötlet?

.

(#944) Sasos válasza Troy. (#943) üzenetére


Sasos
senior tag

Valószínűleg a "másik word" esetén a nyelv (a dokumentumé) angolra van állítva. 2003-alatt, ha jól emlékszem, akkor az Eszközök-->Nyelv alatt tudod visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#945) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Egy régi gép, ami kb 8-10 éves behalt az irodában. Volt rajta jogtiszta office, igaz régi, de a célnak megfelelő. Most vettünk egy új gépet, jogtiszta win 8.1 pro-val, ami egy kisebb vagyon volt önmagában is. És teljesen kiment a fejemből, hogy office is kell a gépre, így utólag néztem, hogy 80.000. Ez már jelentősen túllépi a keretet, és tanácstalan vagyok, hogyan tovább. (Nem akarok warezt éltetni, de privátvan esetleg rám írhatnátok ^^)

(#946) Sasos válasza megint én (#945) üzenetére


Sasos
senior tag

Na, de milyen volt az a régi Office? Akár az is lehet, hogy legálisan is telepíthető az új masinára...

(#947) bon válasza megint én (#945) üzenetére


bon
őstag

Office 365 előfizetésben gondolkodnék a helyedben.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#948) bon válasza Sasos (#946) üzenetére


bon
őstag

Szerintem a gép korával megegyező office, tehát 2003-as verzió.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#949) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Office 2010 és Office 2013 volt a gépemen. Előbbit leszedtem, de azóta bizonyos Excel-fájlokat (.xlsx) nem tudok megnyitni. Társítom hozzájuk a 2013-as Excel-t, ami megnyílik, de a dokumentum nem töltődik be. Hibaüzenetet sem dob. Társítást követően pedig nem rendeli hozzá az Excel zöld ikonját a fájlokhoz.

A poén az, hogy csak néhány Excel-fájlnál van ez, de ugyanez van Word-del is. Mit tudok tenni?

(#950) Delila_1 válasza valory (#941) üzenetére


Delila_1
veterán

A ThisWorkbook laphoz rendeld a makrót. A fájl bezárásakor menti az eredeti, valamint az utvonalBackup változóban megadott mappába.

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Dim FN As String, utvonalBackup As String
Application.DisplayAlerts = False

FN = ActiveWorkbook.Name
utvonalBackup = "C:\Temp\" 'a saját útvonaladat írd be ehelyett

ActiveWorkbook.Save
ActiveWorkbook.SaveAs utvonalBackup & FN

Application.DisplayAlerts = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.