Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Adott egy ppt(x) fájl, amit meg tud nyitni google, meg tudja nyitni az asztali gépen lévő 2013-as PowerPoint, de a tableten, szintén 2013-as PP, lévő egyszerűen beáll a splas screenen, alul annyit ír, hogy "Megnyitás védett módban, de sok idő elteltével sem sikerül megnyitnia.

Mi lehet a baj?
(win 8.1-es az összes rendszer)

Let's begin, de gozaimasu!

(#702) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Ezt a színház című feladatot próbálom megoldani. A problémám az, hogy a stáblistát a tabulátorokkal szépen meg tudom csinálni(5cm balra, pontozott kitöltés), viszont nem tudom, hogyan kellene, hogy a kántáló lányok sor úgy jelenjen meg, ahogy a feladat kéri. Mit csináljak?

Köszi!

(#703) Core2duo6600 válasza dodopek (#702) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tudom, mít kér a feladat, én táblázattal oldanám meg a formázást

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#704) dodopek válasza Core2duo6600 (#703) üzenetére


dodopek
addikt

A feladat azt kéri, hogy a tabulált sorokkal együtt jelenjen a meg a kántáló lányok nevei.
Így:

(#705) micafighter válasza dodopek (#704) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valóban egyszerűbb lenne egy kettő oszlopos táblázattal, de meg lehet oldani tabulátorral is. A Kántáló lányokat szintén több féle képpen helyre tudod igazítani. Csináltam a tabulátoros megoldásról és a Kántáló lányokról egy kis videót: [link]

(#706) dodopek válasza micafighter (#705) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a videót. Sajnos a megoldásod csak félig jó, mert a feladat nem engedi új bekezdés beszúrását, de azért hasznos volt, mert nekem eszembe sem jutott, hogy külön kezeljem a lányokat :-D
Köszönöm a segítséget!

(#707) micafighter válasza dodopek (#706) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha nem lehet bekezdéssel elválasztani a végét, akkor a behúzés nem jó, de erre az esetre van a "lágy enter" ;) (shift+enter) (nem csináltam egyébként új bekezdéseket, a pdfből másoltam ki a szöveget, és így illesztette be :D )

Szóval a behúzás az nem fog menni ha nem lehet bekezdéssel elválasztani a Kántáló lányokat, de a másik megoldás müködik, amikor tabulátorral igazítottam a lányokat helyre. A bekezdések helyett pedig lehet használni lágy entert, mint ahogy fentebb írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#708) micafighter válasza micafighter (#707) üzenetére


micafighter
nagyúr

* behúzés = behúzás

(#709) Deck


Deck
titán

Eltávolítottam az összes lábjegyzetet sikeresen. De utána maradt az a vonal. Hogyan, tudnám törölni? Nem jövök rá :(

PS5

(#710) micafighter válasza Deck (#709) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nyomtatási nézetben is látszódik a vonal?

(#711) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok, Excelhez meg Accesshez tudtok esetleg oktató anyagot ? Bármi -féle jó lenne, hátha van benne új dolog. Egy kis adatbázis/Infórendszer bűvészkedéssel kéne lenyűgöznöm az egyik info tanárom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#712) TomWarren


TomWarren
csendes tag

Sziasztok.

Valaki nem tud véletlen egy "trükköt" arra, hogy két nagy adatmennyiséggel bíró excel táblázatot összehasonlítva egy 3. excelbe (vagy akár a kettő közül valamelyikbe) kilistázza nekem az eltéréseket. Apró eltéréseket tartalmaz a két táblázat, de jó lenne minél gyorsabban kiszűrni, hogy mik azok! :)

Nagyon szépen köszönöm előre a segítséget.

(#713) pzstm


pzstm
titán

Office 365 Home Premium 1 évre most csak 67.15 USD

érdemes rá lecsapni aki szeretne )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#714) lugosi válasza pzstm (#713) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy small business premium kéne, de egyszerűen nem találok olyan kereskedőt, akinek kéne érte a pénzem.
A Telekomnak írtam kb lassan már 3 hete, mert hirdetik, hogy Hééé, kéne, de még csak nem is válaszoltak. :((

(#715) tylerddd


tylerddd
veterán

Megjelent az Office iPad-re. Baromi jónak tűnik, de ugye kell 365 előfizetés hozzá ... vagy meg kell venni. Nem értem, h mi a különbség az Office 2013 és a 365 között?! A 365 az egy online használható változat, már az előfizetés miatt?! Nekem Office 2013-am van a gépemen, tisztaszoftveres, de ezzel nem megyek jelen esetben semmire. Drive-ba tudok egyébként is menteni a 2013-ból is.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#716) micafighter válasza tylerddd (#715) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, Office 365 vs 2013. Androidra ingyenes lett egyébként az Ms Office, nem kell mostmár 365 előfizetés hozzá. Bár én valamiért Samu Galaxy S2re nem tudtam feltenni.

(#717) tylerddd válasza micafighter (#716) üzenetére


tylerddd
veterán

iOS-re ingyen letölthető és "nézegethetőek" a dokumentumok, de a szerkesztéshez kell előfizetés. Amúgy néztem, h havi előfizetés is van, lehet, h kipróbálom egy hónapig, h milyen a cucc iPad-en.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#718) micafighter válasza tylerddd (#717) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, androidon most teljesen ingyenes lett, szerkeszteni is lehet vele.

(#719) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Megint egy hülye kérdés, mert ti hamarabb válaszoltok, mint a szarok bele tanáraim...

Ha 2010 wordbe szeretnék úgy beszúrni táblázatot, amihez meg van adva tabulátorokkal tagolt szövegem, azt pontosan hogyan csináljam? Mert biztos én vagyok a béna, de ha először a szöveget illesztem be, akkor nem tudok rá táblázatot tenni, ha meg először kijelölöm "grafikusan", hogy hány sor, és oszlop legyen, akkor hiába illesztem be az "A1" cellába a szöveget, nem dobja szét a tabulátoroknál külön cellába...
Egyszer már sikerült, de nem tudom hogyan...

Köszi!

(#720) micafighter válasza dodopek (#719) üzenetére


micafighter
nagyúr

Táblázat készítése szövegből: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#721) dodopek válasza micafighter (#720) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a videot, én is próbáltam így, de nekem valamiért így csinálta meg:

Mi lehet a baj?

(#722) micafighter válasza dodopek (#721) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáld meg akkor így:

[link]

(#723) dodopek válasza micafighter (#722) üzenetére


dodopek
addikt

Istenkirály vagy! Sokat nem tudok felajánlani hálám jeléül, de ha stalkerben, vagy pék dolgok sütésében segítség kell, ne fogd vissza magad! :R :K :K

(#724) micafighter válasza dodopek (#723) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szívesen :) köszönöm szépen :) :R

(#725) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Wordben hogyan lehet egy két oszlopos X soron táblázatos oszlopaiban levő elemeket egymástól függetlenül ABC-be rendezni?

Tehát: egyik oszlopban nevek X sorban, másik oszlopban nevek.
ABC-b rendezném az egyik oszlopot, de úgy hogy a másikhoz ne nyúljon.
Kijelölöm az adott oszlopot az X sorral, majd sorba rendezés. Eredmény: a másik oszlopba is belenyúl, ami ki se volt jelölve.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#726) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. MS Office 2002-ben(tudom nem mai) azt a "képletsort" hogyan tudnám visszavarázsolni? Ahol ugye látszódik mi van a cellába beleírva. :R

(#727) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Kérdés, ha adott "A" oszlop - benne különböző gyümölcs nevek, míg "B" oszlop a gyümölcs állapotát tartalmazza ( pl. erjedt , nem erjedt) hogy tudom kilistázni azt, hogy a gyümölcsönként kilistázza (igazából magát a darabszámot kilistázni), hány darab erjedt és hány nem erjedt - külön bontva pl. alma, erjedt 6 - alma, nem erjedt 15 db. Körte erjedt 10 db ; körte nem erjedt 20 db.

Én egymásba ágyazott függvényen gondolkodtam -darabtelivel, de lehet eléggé rossz ötleten indultam el.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#728) micafighter válasza t420s (#725) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Oszlopok rendezése függetlenül: [link] ;)

(#729) micafighter válasza KaiotEch (#726) üzenetére


micafighter
nagyúr

Eszközök-->Beállítások -->Nézet, és ott kell kipipálni valami olyasmit, hogy formula sáv, vagy valami ehhez hasonló (angolul formula bar). ;)

[ Szerkesztve ]

(#730) micafighter válasza zedok (#727) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Ennél egy kicsit részletesebben kéne leírni, vagy egy képet mutatni a táblában az adatokról, de a legegyszerűbb lenne, ha átküldenéd az excel táblát az adatokkal. :)

(#731) zedok válasza micafighter (#730) üzenetére


zedok
senior tag

Már rájöttem! :R Miután leírtam kb 5 percre rá jött az ihlet! :D

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#732) micafighter válasza zedok (#731) üzenetére


micafighter
nagyúr

Így szokott lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#733) Deck


Deck
titán

Ez micsoda a dokumentumban?

[ Szerkesztve ]

PS5

(#734) dodopek válasza Deck (#733) üzenetére


dodopek
addikt

Cserével nem lehet? Bár nem tudom mit írsz be az "erre cserélje" részbe...

(#735) Deck válasza dodopek (#734) üzenetére


Deck
titán

Ez szerintem feltételes elválasztás? Bár nincs a szövegben elvileg de nem tudom mi lehet

PS5

(#736) micafighter válasza Deck (#733) üzenetére


micafighter
nagyúr

Formázási jelek a wordben: [link]

Feltételes kötőjel: A szó vagy kifejezés lehetséges elválasztási helyét jelöli, ha az a sor végére esik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#737) Deck válasza micafighter (#736) üzenetére


Deck
titán

Igen az lesz az! Na már most ezt, hogy törölhetném ki a több mint 500 oldalas dokumentumomból?

Word-Lapelrendezés-Elválasztás-Nincs-en van pedig

[ Szerkesztve ]

PS5

(#738) micafighter válasza Deck (#737) üzenetére


micafighter
nagyúr

A feltételes elválasztójelet nem ott kell állítani:

Fájl -> Beállítások -> Megjelenítés

;)

(#739) Deck válasza micafighter (#738) üzenetére


Deck
titán

Köszönöm a gyors segítségeket megoldva!

ctrl + a

Csere
Keresett szöveg: ^-
Csere erre:

Így már jó :C

[ Szerkesztve ]

PS5

(#740) micafighter válasza Deck (#739) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, vannak alternatív megoldások is :D

A lényeg, hogy jó :)

(#741) Deck válasza micafighter (#740) üzenetére


Deck
titán

Több mint 2000-et cserélt le a szövegben. Egyesével eltartott volna egy ideig.. :D

PS5

(#742) micafighter válasza Deck (#741) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amit írtam az is egyszerre kivette volna mindet :) Viszont ha nem tudja az ember, pontosan hova dugták el azt a beállítást amit keres, akkor a csere segít a bajban :D

[ Szerkesztve ]

(#743) Deck válasza micafighter (#742) üzenetére


Deck
titán

Kipróbáltam amit írtál de attól még megmaradtak és alapból úgy is volt beállítva. Azért, köszönöm! Bármi új gondom lenne írok :D

PS5

(#744) micafighter válasza Deck (#743) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendben :) ugy probáltad, hogy kijelölöd a szöveget?

(#745) Deck válasza micafighter (#744) üzenetére


Deck
titán

Igen úgy, ctrl+a :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#746) micafighter válasza Deck (#745) üzenetére


micafighter
nagyúr

Be volt ez kapcsolva amikor nézted?

(#747) Deck válasza micafighter (#746) üzenetére


Deck
titán

Nem volt.

PS5

(#748) micafighter válasza Deck (#747) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD érdekes.. Nem tudom, mi van a dokumentumban, de ha 3 oldalt átküldenél belöle akkor ránézek, felkeltette a kiváncsiságomat a dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#749) Deck válasza micafighter (#748) üzenetére


Deck
titán

Az :D

PS5

(#750) bdlackoo


bdlackoo
tag

Hello!

Hogyan lehet azt megoldani ,hogy exel fileból "n" sor a-tól d-ig terjedo oszlopait egy előreformázott world dokumentum táblázatába exportáljam? Van erre egyáltalán opció? :F

dinosaurs are jesus ponies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.