Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) csako


csako
veterán

Sziasztok, esetleg tudtok valamit arról, hogy a Microsoft mikortól osztja az 1 évre szóló O365 Personal előfizetéseket a OneDrive tárhelycsökkentés miatt? [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#2002) szabonagyur válasza csako (#2001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Időpont nincs még, illetve ki tudja elérhető lesz e itthon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2003) csako válasza szabonagyur (#2002) üzenetére


csako
veterán

Értem, köszi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#2004) pzstm válasza csako (#2003) üzenetére


pzstm
titán

jelenlegi infóink szerint természetesen elérhető lesz, amennyiben nem élsz azzal a lehetőséggel vasárnap estig, hogy ne csökkentsék a tárhelyedet. Pontos részletek majd ezt követően látnak csak napvilágot.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2005) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy 2013 otthoni és kisvállalati office. Megvan a termékkulcs, csak az nincsen meg, hogy milyen emaillel regeltem be anno. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#2006) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Diák verziós Office 365 előfizetésem van.

Egy hónapja kaptam e-mailt, miben ez állt:

"Ezt a levelet azért kaptad, mert a jogosultságok érvényességét időközönként ellenőrizzük. Kérjük, hogy hozzáférésed folytatólagosságának biztosítására ismételten add meg az adataidat, hogy fennálló aktív tanuló / hallgató jogviszonyod esetén az Office 365 ProPlus-t továbbra is biztosíthassuk számodra. "

A levélben lévő linken (o365.educatio.hu) megadtam a kért adatokat (oktatási azonosító, születési idő, e-mail cím), majd ma egy hónappal rá jött a következő mail, miszerint az
"Office 365 regisztráció jogosultság felülvizsgálat lejárt‏"
mivel
"a felülvizsgálatot nem végezted el"
.

Írtam most az educatio support címére, mivel tudtommal (csak nem vagyok skizofrén) még mindig tanuló volnék, és ők ronthattak el valamit.
Ilyen történt már mással is?

Az már mellékes dolog, hogy az O365 webes felületen felkínálja és le is írja, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy a 2013-as verzió helyett a 2016-osat töltse le, de a leírás nemlétező oldalakon nemlétező linkeket emleget. :F

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#2007) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

365-ből kimentett pst-t és szabályokat 2007-be lehet importálni?

F.K.T.

(#2008) 4ron


4ron
senior tag

Hello.

Honnan lehet letölteni az Office 365-öt úgy, hogy ne mindig netről húzza le a telepítési fájlokat? Mostanság elég sokszor telepítettem újra a gépet (Win10...), ilyenkor frusztráló tud lenni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2009) 4ron válasza 4ron (#2008) üzenetére


4ron
senior tag

kiegészítés: az egyetem által rendelkezem jogtiszta szoftverrel, szóval Microsoft profil nincs hozzá.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2010) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Word 2013-al lenne egy problémám. Egy szöveges fájl anno 2008-ban 2003-as Worddel lett elmentve 97-2003-as formátumban (.doc). Most 2013-as Wordben megnyitva ez az üzenet vár és az OK gombra kattintva pedig ez. Meg lehet még menteni valahogy ezt a dokumentumot? Próbáltam neten megoldást keresni, de azt se tudom milyen hibára keressek rá. Segítségeteket előre is köszönöm!

Szerk.: Nem tudom bekapcsolni a kompatibilitási módot sem.

[ Szerkesztve ]

(#2011) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Hogy tudom a különböző fiókokat elkülöníteni 365-ben a bal sávban, hogy ne a levélszemét és ne a törölt mappák között legyenek elszórva?

Valamint van-e valamilyen szűz pst fájl amire kicserélhetem a mostanit, mert 2007-ből szedte az adatokat és nagyon összevissza van minden bevállalva, hogy a régi e-mailjeim nem lesznek meg, inkább alapból csinálnék meg mindent az outlookban, de újratelepítésnél továbbra is kezeli a mentett pst-t.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2012) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Word 2003-ban hogyan lehet megoldani, hogy címkékre (Avery Zweckform L4731, 27x7 címke egy A4-es íven) egy állandó szöveg után futó sorszámot tegyen, fentről lefele?

Eddig egy elég öszvér megoldást találtam csak. Excelben megírtam a futó sorszámot, az elejére tettem egy állandó tagot, amit tudok lefele másolni. Soronként ezt megcsinálom, a felső számot mindig kézzel léptetem.

Wordben nyitottam egy új ív címkét, és oszloponként átmásoltam. Próbáltam egyszerre másolni, de akkor szétnyomta az egészet. Érdekes módon ha egyenként jelölöm ki az oszlopokat, akkor rendesen teszi be. Ez után már csak az excelben beállított állandó tagot kell kicserélni másra.

Ennél van egyszerűbb, barátságosabb megoldás?

(#2013) #16695808


#16695808
törölt tag

A tanaroknak is járó O365-ben frissult már az office a 2016-is verzióra?

(#2014) sszabi73


sszabi73
újonc

Kedves Fórumozók!
Az alábbi apróságban kérnék segítséget.
MS Excel 2007-et használgatok olykor. Használok egy táblázatot, ami A-F oszlop, de a sorok száma végtelen.
Hogyan tudom megoldani azt, hogy csak a használt oszlopokat lássam, az üreseket nem kellene.
Számos megoldást próbáltam, de az F oszloptól jobbra lévő nem használt oszlopok nem akarnak eltünni.
Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv. Szabolcs

(#2015) zsoltzsolt válasza sszabi73 (#2014) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az nem elég, ha kijejölöd A-F oszlopokat, majd menüsoron-Nézet - Kijelölt rész nagyítása?

(#2016) szabonagyur válasza sszabi73 (#2014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézeten belül oldaltörés megjelenítése? Akkor már ami jobbra van csak inaktívan jelenik meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2017) sszabi73


sszabi73
újonc

Köszönöm a válaszokat.

Láttam olyan doksikat, hogy csak azokat az oszlopokat mutatja, amivel dolgoznak. Nincs is több oszlop. Helyette szürke a felület.
Ezt hogyan lehetne összehozni?
Köszi :)

(#2018) dqdb válasza sszabi73 (#2017) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rákattintasz az első elrejteni kívánt oszlop címkéjére, ekkor kijelölöd az egész oszlopot. Ezután Ctrl+Shift+jobbra, ekkor kijelölöd az egész elrejteni kívánt területet. Majd jobb klikk bárhol a kijelölt területen, és Elrejtés.

Ha a felesleges sorokat is szeretnéd eltüntetni, akkor hasonló a megoldás: az első elrejtendő sor címkéjére kell kattintani és utána Ctrl+Shift+lefelé.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2019) zsoltzsolt válasza dqdb (#2018) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez szuper!! Örök hálám!!

(#2020) sszabi73


sszabi73
újonc

...és igen! A Fórum kérdezéssel kellett volna kezdenem, nem hosszú perceket idegeskednem.
Nagyon szépen köszönöm! :R

(#2021) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

office 365 small business premium. 2 pc-n, 3 laptopon, 1 tableten és 2 telón használjuk. A One Drive az elmúlt 2-3 hétben meghülyült, álladóan hibákat ír ki, de mindenfélét (IT-részleg segítségét, stílustár hiba, írja be a hitelesítési adatokat, fájl túl nagy, túl hosszú). már kicsit elegem van belőle. Egyszerűen nem szinkronizál, állandóan hibajavításokat kell végezni, de az se segít. mindegyik gépen és mobil eszközökön már újratelepítettem, de ugyanazok a hibák. Ma is szkennelek jó pár dokumentumot, de csak minden másodikat szinkronizálja, a többi 'piros x' és semmi...
Mit lehet ezzel kezdeni? Van a Microsoftnak helyszíni szervize (magyarul kijönnek a gépekhez?)

köszi

ferikek

(#2022) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Megvettem az office 365 university csomagot, az lenne a kérdésem:
Fognak még később ellenőrizni?
(Hogy egyetemista vagyok-e még)

(#2023) bopeti98 válasza #16695808 (#2013) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem az egyik gépen pont ma frissült. A többin még naprakésznek mutatja a 2013-at is.

(#2024) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy barátomnak Outlook 2007 alatt minden beérkező üzenet egy almappába érkezik. Hogyan lehet visszaállítani ezt a rendes beérkezett üzenetekre? Sok szabályt is használ, amiket ebből az almappából is futtat az Outlook, de gondolom ez már csak következmény.

(#2025) #16695808 válasza bopeti98 (#2023) üzenetére


#16695808
törölt tag

tehát akkor már 2016-ot kezdték el nyomni ezek szerint ... sok a különbség?

(#2026) bopeti98 válasza #16695808 (#2025) üzenetére


bopeti98
őstag

Alapból még mindig a 2013-as töltődik le, csak egy idő után felajánlja a frissítést a 2016-ra.
Túl sok különbséget én nem látok. Egy kicsit más lett a dizájn meg belekerült egy funkció kereső.
Persze ezen kívül még biztos van újdonság. Nem másztam bele annyira.

(#2027) Imy


Imy
veterán

Egy használt gépet vennék, és kérdésem lenne az office-val kapcsolatban.
A mostani gépemen diák verzió van, ott online kell beregelni, és userhez van kötve két licensz.

Amit vennék gépet, ott normál office van. Ott már géphez van kötve a license, vagy ott is userhez van? Mert utóbbi esetben az eladottól akkor a fiókot is meg kell örökölnöm, ha jól gondolom.

(#2028) Panthera válasza Panthera (#2024) üzenetére


Panthera
őstag

További infó, hogy van mappaváltás gomb, de nem működik, mert a kiválasztás után is ugyanaz a mappa marad az alapértelmezett.

(#2029) tarmonster


tarmonster
csendes tag

Sziasztok!
Office 2003 -ról átálltunk Office 365-re.
Minden érintett számítógépen a 2003-ból készítettem teljes mentést (.pst) filet.
A 365-be betöltöttem a filet, meg is vannak a levelek, a névjegyek is.
Azonban ha levelet írok, akkor eddig ha leütöttem egy billentyűt a címzettnél, az adott kezdőbetűjű névhez tartozóakat felajánlotta, most viszont nem teszi.
Kérdésem az, hogyan lehet megoldani, hogy a címzett beírásnál automatikusan ajánljon fel neveket / címeket.
Előre is nagyon köszönöm!
Péter

[ Szerkesztve ]

(#2030) Grodd válasza tarmonster (#2029) üzenetére


Grodd
tag

Úgy lehet megoldani, hogy elkezded használni :)
Vagy úgy érted, hogy az újonnan beírtakat sem jegyzi meg? Egyébként IT osztályotok eléggé nagyvonalúan kezelhette a migráciiót, és a user profile-ok átmentését. (értsd: sehogy, minez az? :) )

Egyébként, ha elkezded beírni a nevet, Ctrl+K leütésével tudsz keresni a teljes címtárban.

(#2031) szabonagyur válasza tarmonster (#2029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy kolléga leírta a névjegyek előzménye csak akkor fog előjönni ha legalább egyszer használtad már :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2032) tarmonster válasza szabonagyur (#2031) üzenetére


tarmonster
csendes tag

Sziasztok!
Megoldódott a probléma:
A névjegyalbumból egyel feljebb, a névjegyekhez másoltam a teljes adatbázist és láss csodát, működik!
Azért köszönöm mindenkinek a gyors reagálást!
Péter

(#2033) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Adott a következő helyzet van egy 100 user feletti Office365 Exchange szolgáltatásunk.
Van 5 darab shared mailbox-unk.
De valamiért össze-vissza frissülnek a klienseken a shared postafiókokban a levelek.
Van olyan hogy szinkronban vannak, van olyan hogy csak 1 kliensen hiányzik pár mail, van olyan hogy mindenhonnan hiányoznak mail.ek.
1-2 nap alatt helyrerázódnak, de addigra vannak újabb hibák.
Kliensek teljesen egyformák tartományban lévő gépek. Win8.1, Office 365 Vállalati Premium verziók.

Szerintetek mi lehet a gond?

Scobby

(#2034) Grodd válasza Scobbyka (#2033) üzenetére


Grodd
tag

mennyi folder van azokban a shared mailboxokban? méretben mekkorák? hány usernek osztod meg? milyen garantált sávszéllel érik el a kliensek a netet?

Normál körülmények között nem kéne ilyen issue-val találkoznod. Nálunk kb 7-800 user van, kb 50 shared mailbox, de nincsenek komoly problémák. Persze nem egy 56k dial-up modem jelenti az adatkapcsolat maximumát :D

(#2035) Scobbyka válasza Grodd (#2034) üzenetére


Scobbyka
tag

- Mappák számát nem tudom most megmondani
- A legnagyobb fiók 1,75 GB
- 10 user használja a shared mailboxokat
20/20 az IP komplex és az adatpark között (adatparki tűzfalból kifelé internetre 100/100)

Scobby

(#2036) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok!
Van VLSC-n x mennyiségű MAK kulcsos hozzáférésem. Azt szeretném megkérdezni, hogy lehet e újra aktiválni egy adott gépen az Office-t anélkül, hogy a felhasznált mennyiségi szám változzon? Valami oknál fogva a már egyszer aktivált Office nincs aktiválva, valószínű egy korábban telepített Office miatt. Köszönöm.

(#2037) Dalee válasza Laybee (#2036) üzenetére


Dalee
aktív tag

Sziasztok,

Feltelepítettem az Office 2016 Professional Plus-t.

Szeretném letörölni a nem használt programokat. Pl. Acess, Skype vállalati verzió.

A Programok eltávolításában csak az egész Office-t lehet törölni.
Van valami ötletetek?.

(#2038) UnSkilleD válasza Dalee (#2037) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a programok eltávolításánál ne az unistallra menny hanem van egy olyan gomb hogy változtatás (vagy valami ilyesmi nemtom a magyar fordítását)

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#2039) tarmonster válasza Dalee (#2037) üzenetére


tarmonster
csendes tag

Lenni kell egy "Módosítás" opciónak az eltávolítás mellett, azzal lehet hozzáadni / eltávolítani modulokat az Office-ból.

(#2040) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Remélem le tudom írni érthetőena problémám.
Szóval adott x számú excel tábla, abban kész táblázatok, amibe a kollégák adatokat töltenek.
Hogy tudok ebből az x számú táblázatból egyet csinálni, vagyis, hogy a beírt adatokat (számok) összesítse és ne kelljen manuális beírogatni, mindig hozzáadva auz új értékeket.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni ebben!

[ Szerkesztve ]

(#2041) Habell


Habell
tag

Üdv mindenkinek!

Microsoft Office csomagot keresek INGYENES verzióban. Win10 op.rendszerem van, erre szeretnék telepíteni.
Nem ragaszkodom új verzióhoz. ( 2003-ast használtam eddig ha jól tudom. ) Próbáltam a legújabbat telepíteni de egy hónap után letiltott a próbaverzió. A régi 2003-ast a régi xp-s gépemről nem tudom áttenni és feltelepíteni. Pedig a másik win10 op.rendszeres laptopon valahogy elfut. Aztán kaptam egy microsoft office 2013-as verziót is, ami állandóan a licence kulccsal nyaggat egy darabig ki tudtam kerülni de aztán ez is letiltott. ( ugyan ezen verzió telepítés után xp-n gond nélkül fut és semmilyen licence kulcsot nem kér )
Segítsen valaki, egyszerű link, letöltési hely vagy valami ahonnan le tudok tölteni egy használható office-t és telepítem, majd nyugodtan tudom használni minden tiltás nélkül. Torrent oldalakon hiába van fent több újabb office csomag, de a microsoft toolkit és KMSpico kell az aktiváláshoz, amihez nem értek, mivel a vírusirtó jelez, nem akarom kikapcsolni mert trójainak jelzi. Nekem ez a megoldás nem tetszik, nem értek hozzá.

( amióta jogtiszta win10-em van minden programmal csak szenvedek. 10 évig sikerült xp-n mindent futtatni és minden működött. pár hónapja új laptop jogtiszta win10 és nem tudok egy nyamvadt wordot megnyitni, vagy ha mégis akkor csak írni tudok bele, semmilyen más szerkesztés nincs mert le van tiltva. )

Ha rossz helyre írtam akkor keresem a megfelelő fórumot! Azért írtam ide mert ez frissnek tűnt.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#2042) szabonagyur válasza Habell (#2041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

KMS aktivátor és ezeket most zárjuk le, itt nem engedélyezett, ha folytatod modker lesz a vége.

Ingyenes Office nem létezik MS-től, max diák verzió ha még tanulsz bizonyos helyeken.

Ha ingyen Office kell akkor vannak Office appok a Win10-ben, de az nem 100% értékű, vagy a különböző ingyenes Office alternatívák is léteznek.

Win10 alatt O2003 nehezen megy, alapból kell hozzá utolsó Service Pack de még akkor sem garantált a tökéletes működése.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2043) Habell válasza szabonagyur (#2042) üzenetére


Habell
tag

bocs a KMS-ért nem tudom miaz...

Azért gondoltam, hogy van ingyenes mert manapság mindennek meg van a nem fizetős változata. Mint írtam 10 évig sikerült xp-n a 2003-as office-t tökéletesen használni. A fene se tudja már honnan telepítettem azt. Sőt anno a jogtiszta xp-m is meghalt és egy informatikus telepítette újra ami már lehet nem volt jogtiszta... régen más volt.
Diák nem vagyok, de lehetek ha kell... bár lehet ezt is vissza ellenőrzik már. Az appok kizárva azok nem teljes értékűek.

Ha nem tudom ezt ilyen egyszerűen megoldani akkor fogom a laptopot aztán elviszem valami jó képességű informatikushoz aztán tesz rá.. csak azt hittem egyszerűbb. Legvégső esetben előszedem a régi a laptopot a régi rendszerrel... azzal gond nem volt csak lassú kicsit.

(#2044) Habell válasza szabonagyur (#2042) üzenetére


Habell
tag

Kíváncsiság képen vagy a hozzá nem értésem de egy valamire nem találom a választ.

Ugyan azt a 2013-as office verziót próbálom feltenni.

Egy informatikus srác adta. Én feltelepítem a win10-re és licence kulcsot kér, nem tudom használni.
Ugyan ez a srác ugyan ezt telepítette egy xp-re és ott meg nem kér semmit, működik az office. Lehet ez, vagy benéztem valamit, vagy valami varázslat van ebben? :D

(#2045) szabonagyur válasza Habell (#2043) üzenetére


szabonagyur
félisten

MS Office-t venned kell vagy legyél diák és akkor kaphatsz bizonyos egyetemeken, nincs kibúvó.

Az Office 2013-hoz kell kulcs, VL-hez nem kell de az neked nehezen lesz jogtisztán.

A témát pedig zárd le kérlek, ballagj be egy boltba vagy neten vedd meg és ennyi. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2046) King Unique válasza Habell (#2043) üzenetére


King Unique
titán

Az evidens, hogy egy MS Office fizetős szoftver és meg kell venni. Ha valaki nem akarja, akkor esetleg megoldhatja máshogyan a dolgot, de azt eleve nem reklámozza itt és segítséget sem itt kér hozzá...

"mert manapság mindennek meg van a nem fizetős változata."

Ingyenes alternatívája általában van a legtöbb fizetős programnak. A kérdés mindig az, hogy megfelel-e az alternatíva? Teszem azt, ha nem fontos az MS formátumaival (doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx stb.) a 100%-os kompatibilitás, esetleg jó más formátumban is elkészíteni a doksikat, hajlandó a user kicsit más felületet is megszokni és abban dolgozni, akkor vannak jó ingyenes alternatívák: LibreOffice | WPS Office.

[ Szerkesztve ]

(#2047) bopeti98 válasza szabonagyur (#2045) üzenetére


bopeti98
őstag

Az összes általános, és középiskolás diák, illetve tanár is kap ingyen Office-t, ami 5 gépre telepíthető.
Szóval ha van ilyen családtag vagy ismerős, akkor megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#2048) szabonagyur válasza bopeti98 (#2047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt a legális verziókról beszélünk és ez már a kifogásolható kategória is lehet, de a kollégának egyértelműen mindegy volt honnan vagy mi csak "ingyen" legyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2049) bopeti98 válasza szabonagyur (#2048) üzenetére


bopeti98
őstag

Én csak leírtam, hogy ha mondjuk van a családban egy általános vagy középiskolás diák, akkor ő regisztrálhat az ingyenes Office-ra, és akkor azt a család többi tagjának a gépére is fel lehet telepíteni.
Ebben mi a kifogásolható?

[ Szerkesztve ]

(#2050) King Unique válasza bopeti98 (#2049) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy hivatalosan csak a tanuló használhatja, akár több gépen is. A licence szerint ő a kedvezményezett, nem a pereputtya...az, hogy sokan ezt a lehetőség kihasználva "megosztják", az már egy másik történet. Persze, ha náluk is akad tanuló a családban, akkor nyilván adott a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.