Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Az normális, hogy 2010-ről 2013-ra váltásnál(frissítés) lassulások fordulnak elő? Már nem az első kolléga visszajelzése, hogy sokkalta lassabb, vannak bugok is. Valami maradhatott telepítés után temp-be? Változó, hogy kinél jelentkezik, kinél nem, pedig ugyan olyan gépek.

(#1402) t72killer válasza KaiotEch (#1401) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, én először tuti lepucolnám a 10-et, csak utána kezdeném a 13-at telepíteni :U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1403) szabonagyur válasza KaiotEch (#1401) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha tele van belépülővel az Office, főleg Outlook akkor sokkal lassabb a 2013 mint a 2010 volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1404) KaiotEch válasza szabonagyur (#1403) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Alap.

(#1405) szabonagyur válasza KaiotEch (#1404) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit talasz amugy lassúnak vagy hol jelentkezik a bug? Valami részlet nem ártana.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1406) KaiotEch válasza szabonagyur (#1405) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Például: Outlook felnyitása 2010 alatt volt mondjuk 3mp és azonnal elérhető volt minden, itt 10-20mp után is gondolkodik. Nem tudom arra sem fogni, hogy az ost-k néhol 10GB felett vannak, mert 2010 alatt gyors volt. Zavaró továbbá az is, hogy időnként wordöt felnyitva tálcáról nem jelenik meg. Még 2-3x rá kell kattintani, hogy az ablakot is felhozza. Természetesen frissítések is kimentek SCCM-ből.

(#1407) szabonagyur válasza KaiotEch (#1406) üzenetére


szabonagyur
félisten

Outlook baromi lassz tud lenni, nalam a céges gepen (Dell E7440) perceket is eltokol pedig a gep amugy eleg fullos mindenben... Erdemes ránézni a beepulokre mivel vannak néha meglepetések ott is amit nem varnal... De tény, hogy összehasonlítani a két verziót nem az igazi. A Word dolog nalam meg nem jott elo eddig szerencsére.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1408) t72killer válasza t72killer (#1399) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha valakinek van VLSC accountja, megkérhetném, egy kis segítségre?

#1409: A kérdés az, hogy a hash-érték helyes-e. Nálunk=az egyetemi hálón, ahova hozzáférésem van csak az SP nélküli verziót tették fel, ezért inkább egy SP integráltat használnék az egyetemi kulccsal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1409) szabonagyur válasza t72killer (#1408) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mi a kérdés igazából? Mit jelent a nálunk nem érhető el?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1410) szabonagyur válasza t72killer (#1408) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja azok helyesek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1411) t72killer válasza szabonagyur (#1410) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, köszi:R Sose tudhatja az ember a net kétes bugyraiból előásott iso-kkal - az sha hashben azért még bízok. Windows téren legalább már elkezdték csepegtetni a frissített telepítőket, bevonhatnák az office-ot is a media creation tool hatáskörébe.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1412) szabonagyur válasza t72killer (#1411) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen nem lenne rossz a dolog, bízzunk benne, hogy egyszer ennek is eljön az ideje :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1413) t72killer válasza szabonagyur (#1412) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valami mozgolódás van office 2016 színtéren, mintha egyszerűsített deploymentről regélnének a madárkák... (mondom én, aki max 4-5 gépet húz fel évente ;] - bár most ennek az akciónak magáncélja volt, keresem a módját, h minél kevesebb szemét kerüljön a windows/installer mappába, erre a gyárilag integrált SP az első lépés)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1414) szabonagyur válasza t72killer (#1413) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen az SP1-re is megy még vagy 2 Gb frissítés WU-n keresztül.

Nekem nagy vágyam az lenne, hogy lehessen kiválasztani az Officeból mi kell és mi nem és csak azt veszem meg. A sima otthoni kiadás legtöbbször nem tartalmazza ami kell, a Pro meg már túl sok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1415) t72killer válasza szabonagyur (#1414) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy húzós politikai kérdés a M$-on belül, minden office-összetevő egy kész üzletág, és egy ilyen húzással a word-excel-powerpoint kivételével az összes többi alól kirántanák a széket. A másik oldalról viszont 20-30$-os áron sztem sokkal többen lennének hajlandók egy-egy komponenst megvenni (pl ha a fenti hármas kijönne 80$-ból, mint egy OS).

Amúgy elgondolkodtam a Libreoffice-on - igaz van 2013 licenszem, de annyira pehelysúlyúnak tűnik a végtelenségig hízó M$ office-al szemben, hogy sztem adok neki egy próbát. Az általános használhatóság mellett 3 feltételt kell teljesítenie: menjen vele az endnote, a mathtype és az excel makrók, ha ezt tudja, akkor el vagyok adva:)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1416) szabonagyur válasza t72killer (#1415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Makrókban a konkurencia sehol sincs...

Az a vicces, hogy egyesével meg lehet venni az összeset kb, csak nagyon drága úgy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1417) jubilleum


jubilleum
senior tag

sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. :)
Hogy tudom beállítani több oszlopnak az együttes szélességét? (A-H oszlopok együtt legyenek 168.2 mm széles)

Köszönöm!

(#1418) szabonagyur válasza jubilleum (#1417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kijelölöd A-H oszlopot, majd jobb gomb és oszlopszélesség és beírod a kívánt értéket, utána mind olyan széles lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1419) jubilleum válasza szabonagyur (#1418) üzenetére


jubilleum
senior tag

De akkor mindegyik X széles lesz, viszont én azt szeretném, hogy A:H oszlopok együttes szélessége legyen X

(#1420) KaiotEch válasza jubilleum (#1419) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

168,2 / 8 = 21,025/oszlop

(#1421) jubilleum válasza KaiotEch (#1420) üzenetére


jubilleum
senior tag

De azt sem akarom hogy minden oszlop ua széles legyen, hiszen van amelyikben egy betű van, van amelyikben szavak, szóval aránytartóan szeretném több oszlop szélességét állítani.

(#1422) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Powerpoint 2007-ben csinálnánk egy prezentációt. Egy helyen akadtunk el. Beszúrtunk egy videót. Ha előnézetben nézzük, akkor megy rendesen. Ha viszont normál módon nézzük, diavetítésen, akkor szaggat. A Google-ben hiába kerestem, nem találtam megoldást. Most azt se tudom, merre keressek tovább. Valakinek ötlete?

(#1423) Mr President


Mr President
senior tag

Tudtok abban segíteni hogy pdf-ből doc-ba lehetséges konvertálni úgy hogy ne képként jelenjen meg hanem szerkeszthető is legyen?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#1424) szabonagyur válasza Mr President (#1423) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez annyira nem Office téma... Adobe Acrobat, tehat a fizetős resze is tud ilyet de a magyar nyelvet nem tul jol kezeli, igy sokat kell korrigálni rajta. Emellett vannak neten is különböző pdf to doc oldalak amik hasonlo színvonalon működnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1425) Sasos válasza Mr President (#1423) üzenetére


Sasos
senior tag

Az előttem szólót annyival egészíteném ki, hogy az OCR programok is megoldják ezt (FineReader, Omnipage), a nagyobbak a magyar nyelvel sem akadnak meg, de utómunkára, korrektúrára mindenképpen szükség lesz, mert egyes karakterek felismerése a mai napig véletlenszerűen megy (kötőjel - gondolatjel páros, hármaspont - sima pont), illetve a tördelést is gyakran újra kell csinálni.

(#1426) szabonagyur válasza Sasos (#1425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen van sok program, de a magyar nyelvvel nem nagyon vannak jóban, ékezetesek szinte mindnél mást írnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1427) Sasos válasza szabonagyur (#1426) üzenetére


Sasos
senior tag

Én FineReader 12-est használok a melóhelyen, előtte 11 volt, soha nem kellett ékezetesek javítgatni utána tömegesen, úgy hogy 1-1 bizonytalan karakter természetesen utólag bekerült a saját "szótárba". Valamint nálunk automatikusan dolgozik a FineReader, amit aztán a Word vesz kezelésbe makróval szintén automatikusan, és kicseréli a jellemző hibákat a kimeneti fájlban. Ezek jellemzően a sor végén elválasztott kettőzött karakterek. Pl: Higy-
gyen OCR után higy-gyen lesz, amit cseréltetünk higgyen -re. Természetesen a többi kettőzött karakterrel ezt eljátszva.
Korrektúra mindenképpen kell utána, de nem vészesen sok a karaktertévesztés még az ékezetesek között sem.
Mondjuk nagyon számít a bemeneti minőség is. A képek felbontása, az eredeti dokumentum nyomtatási minősége, az alkalmazott betűtípus, vagy formátum is (például a dőlt hajlamosabb megzavarni a pontos felismerést) nagyban befolyásolja a kimeneti fájl hibaszázalékát.

(#1428) iwu


iwu
addikt

hali,
Outlook 2013-ban be lehet állítani a makró rögzítést? Wordben simán ott van, de az outlookból view menüből hiányzik, és nem találom, hogy kell bekapcsolni.
thx,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1429) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Elég érdekes ez a Lync->> Skype for business váltás... nálam megtörtént most, de csak az ikon meg 1-2 dolog változott, az ablak neve továbbra is MS Lync.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1430) szabonagyur válasza szabonagyur (#1429) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kidobta ezt is, így már értem miért Skype az ikon, de Lync minden.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1431) RZozo


RZozo
aktív tag

Sziasztok!
Tudna-e valaki információt adni alábbiakban.
Vásároltam fél éve egy 7"-os Win 8.1 tabletet, amihez kaptam Office 365 előfizetést 1 évre, aktiváltam, működik rendesen, azonban most tervezek venni 8"-os Win-es tabletet, amelyhez szintén jár Office 365 előfizetés.
Amennyiben azt is aktiválom, akkor ez eredeti lejárathoz képest újabb egy évvel meghosszabbodik az előfizetésem vagy csak az aktiválástól számított 1 évig érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#1432) iwu


iwu
addikt

hali!
Excel 2013ban lehet olyant, hogy van egy legördülő menüm értékválasztani, de ezt úgy ráhúzni egy oszlopra,
hogy a kitöltött érvényes mezők megmaradjanak?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1433) szabonagyur válasza RZozo (#1431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

1 előfizetés tudtommal egy email cím, tehát nem tudod a kettőt összevonni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1434) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használ valaki innen letöltött "click to run" telepítőt? Most szedtem le, viszont nem tudom, hogy lehetne VL változattá alakítani, az adatok egy 7zip-pel hozzáférhetetlen dat fájlban vannak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1435) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák meg tudja mondani nekem valaki, hogy Office 2013 telepítő az appdata-n belül, hova temp-el és milyen fájlokat?

(#1436) akos3


akos3
addikt

Kicsit halott a topic, de megpróbálom. Adott egy 2003-as world. nemrégiben jelentkezett egy problémám vele. Ha kijelölök egy szövegrész és le akarom cserélni másokra (vagy beillesztek vagy csak egyszerűen el kezdek írni) akkor nem cseréli le, hanem csak az adott kijelölt szövegrész elé beilleszti vagy beírja az új szöveget...Ez egy kicsit idegesítő, mert régen "felülírta" és elégégé megkönnyítette a dolgom.
Ezt be lehet valahol állítani?

(#1437) akos3 válasza szabonagyur (#1426) üzenetére


akos3
addikt

szai, én ezt szoktam használni, tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

(#1438) t72killer válasza akos3 (#1436) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt csak a wordben csinálja, vagy a wordpad/notepad/ie-ben is előfordul? Esetleg nem teker a gép valamin a háttérben, hogy "elfelejt" törölni? Androidon láttam hasonlót, ha le volt terhelve a teló.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1439) akos3 válasza t72killer (#1438) üzenetére


akos3
addikt

PC-ről lenne szó. És nincs leterhelve :)
és igen, csak a word-ben csinálja

(#1440) Sasos válasza akos3 (#1436) üzenetére


Sasos
senior tag

Újabbaknál: Fájl-->beállítások-->Speciális-->Meglévő szöveg felülírása. 2003 esetén elvileg ITT kapcsolhatod ki-be.

(#1441) akos3 válasza Sasos (#1440) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm, az angol linked segített! :R

(#1442) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok!Nem találtam 2007es topicot,ezért írtam ide!Nem tudom hogy tudtok e segíteni!A mai nap folyamán egy elég fontos 100 oldal körüli dokumentumot gépeltem be és kb sztem oda van!Egyszer csak a feladat nem válaszolt mondom fa..a,elmentette magának de a mentett változat tiszta krisz krasz írásjel!Vissza lehet még hozni vhogy? :F Előre is köszi!

(#1443) Matthisa


Matthisa
tag

Annyi volt még h bejött a súgó(ablak) és azt ajánlotta hogy futtassam a megnyitás javítás dolgot ,meg is csináltam ,de ugyanolyan maradt! :R

(#1444) Jarod1 válasza Matthisa (#1442) üzenetére


Jarod1
addikt

a bal odalt nem jelenik meg sáv ogy nem volt jól ementve helyreállítja az?
automatikus mentés be volt lőve hogy kb 5 pervenként mentsen?

(#1445) FNZ


FNZ
őstag

hali!

telepítettem az off2007-et anyám gépére, de végén azt pipáltam ki véletlenül, hogy ne keressen frissítéseket.
most hiába frissíti a windows magát, az office-t nem. hol kell beállítani (win7), hogy az office frissítések is letöltődjenek?
a windows update nem talál frissítéseket!

(#1446) Jarod1 válasza FNZ (#1445) üzenetére


Jarod1
addikt

pipáld ki a windows update opciónál(vezérlőpult) microsoft termékeinek frissítése..

(#1447) FNZ válasza Jarod1 (#1446) üzenetére


FNZ
őstag

ilyen lehetőség nincsen anyám gépén, de az enyémen van :F
esetleg a registry-t kellene megtúrni valahol?
vagy telepítsem újra az office-t?

[ Szerkesztve ]

(#1448) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Ugye van a ritkán használt régi gépem... este frissült egyet az Office, azóta semmi sem indul el :(
Ezt dobja minden Office alkalmazásra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1449) Jarod1 válasza szabonagyur (#1448) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld s office telepítése opciót és van olyan hogy javítás..

(#1450) szabonagyur válasza Jarod1 (#1449) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az sem megy...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.