Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) micafighter válasza lugosi (#650) üzenetére


micafighter
nagyúr

De, különösebb trükk kell. Először is, csak ugyanolyan bit verziók lehetnek fennt. Másodszor a régebbit kell feltelepíteni előbb. Tehát a kettő közül először a 2010et kell telepíteni, aztán a 2013at. Ha fent van mindkettő, akkor pedig észreveszed, hogy ha váltasz, mondjuk 2010 word után megnyitod a 2013at, akkor konfigurálja magát, mint ha most települt volna. Ha utána megnyitod megint a 2010-es word ot, akkor megint konfigurálja magát. Szóval ilyen váltásoknál mindig konfigurálni fog, és percekig tart, amíg megnyílik az office összetevő. Ezt meg lehet oldani egy registry módosítással. Ha van rá igény, leírom hogyan.

(#652) szabonagyur válasza micafighter (#651) üzenetére


szabonagyur
félisten

Engem is érdekelne a dolog. Sose tudni mikor jön jól. :)

Másrészt a kolléga ha csak az outlookot akarja használni a régiből akkor még a sorrend sem fontos annyira.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#653) micafighter válasza szabonagyur (#652) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, az általad irt megoldás ha megfelelő neki, akkor az lenne a legegyszerűbb. De ugye épp nemrég beszéltük hogy néha felsettenkedik egy összetevő akaratod ellenére :DDD

(#654) szabonagyur válasza micafighter (#653) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen, ezért is írtam, hogy engem érdekelne a reg módosítás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#655) micafighter válasza szabonagyur (#654) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha hazaértem gépről leírom ;) telorol elég macerás :)

(#656) lugosi válasza micafighter (#651) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sorban:
- eszembe se jutott, hogy egyikből 32, másikból 64 bites legyen fent,
- erre nem tudok nyilatkozni, hogy a régebbit vagy az újabbat kell előbb feltelepíteni (de mivel nálam a 2010 starter a géppel jött, a 2013-at pedig egyértelmű okokból csak 2010 után tettem fel, nem is igazán értem)
- konfigurálás nincs.

A legérdekesebb, hogy azt írod hogy nálad konfigurálgat, amikor egyiket a másik után elindítod. Nálam nem csinál semmi ilyesmit. Elindítom pl a 2013-as word-öt, megcsinálom amit akarok, aztán valamiért reflexből elindítom a 2010-es starter wordöt (annak az ikonja rögzítve van a tálcán) és a szokásos módon másodperceken belül elindul. (Nálam ami egyedül lassan indul, az az outlook, de abból meg pont nincs korábbi verzióm, lévén hogy a starterben az nincs benne.)
Szóval szerintem nálad valami más gond lehet, ami miatt konfigurálgatással indulnak a progik. Nálam legalábbis ez nem jelentkezik.

(#657) szabonagyur válasza lugosi (#656) üzenetére


szabonagyur
félisten

A konfigurálás rész nálam is meg volt amikor a office 2003 és 2007 volt együtt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#658) lugosi válasza szabonagyur (#657) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy nálam valami ilyesmi okozza az Outlook brutálisan lassú indulását? Pedig outlook nincs, és soha nem is volt előtte ezen a gépen semmilyen verzióban...

(#659) micafighter válasza szabonagyur (#654) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mint ígértem, íme a megoldás, de hogy egybe legyen a dolog, röviden felvázolom a problémát is:

Ha több verziójú Microsoft Office van a gépen, akkor pár dologra oda kell figyelni.

Az első ilyen dolog az, hogy bit verzióból ugyanolyat telepítsünk fel. Tehát ha több verziójú Office-ot is telepítünk a gépre, az összes x64 legyen, vagy pedig az összes x86. Itt megjegyezném azt is, hogy a Microsoft az x86-os Office-ot ajánlja: [link] Akkor van egyébként jelentősége a 64 bites Office-nak, ha pl több GB-os adatbázisokkal vagy Excel táblákkal dolgozunk, mert ilyen szempontból a 32 bites Office korlátozott, nem tud velük dolgozni.

A második dolog amire figyelni kell, az a telepítési sorrend. Röviden a lényeg, hogy a régebbi verziójú Office-ot kell előbb feltelepíteni. Bővebben: [link]

Felhívnám a figyelmet erre a mondatra: Even when you follow these recommendations, you may have problems running Office 2013 and 2003 programs on the same PC. Még ha be is tartjuk ezeket a javaslatokat, problémákba ütközhetünk, ha Office 2013-at és 2003-at futtatunk egy gépen.

Ezek után ha feltelepültek az Office-ok, első induláskor konfigurálni fogják magukat. Azonban azt is tapasztalhatjuk, hogy ha egy x verziójú Office összetevő futtatása után az y verziójú összetevőt futtatjuk, akkor megint konfigurálja magát az Office. Aztán ha y után futtatjuk az x verziót, akkor megint konfigurálás lesz, minden egyes ilyen váltásnál. Konkrét példával élve: feltelepítettük a 2010es és a 2013-as office összes összetevőjét a fentebb leírtak alapján. Futtatjuk a 2010-es Office összes összetevőjét, minden konfigurálja magát első induláskor, ez teljesen normális. Futtatjuk a 2013-as Office összes összetevőjét, azok is konfigurálják magukat első induláskor, ez is normális. Azonban ezek után, ha például futtatjuk a 2010-es Word-öt, akkor a 2013-as Word a következő induláskor konfigurálni fog. A 2013-as Word után pedig a 2010-es fog konfigurálni követekző induláskor. De ugyanezt tapasztaljuk Excelnél is. 2010 és 2013 Excel közötti váltásnál a következő induláskor konfigurálás lesz a fentiek szerint. Tehát a lényeg, hogy az összetevők vannak kapcsolatban, vagyis a 2010-es Word a 2013-as Word-el, a 2010-es Excel a 2013-as Excel-el, és így tovább. Valamint az, hogy minden váltásnál konfigurálás lesz.

A konfigurálásnak egyszer kéne lefutnia, mégpedig az Office összetevő telepítés utáni első futtatásakor.

Azonban ez az állandó konfigurálás elég zavaró probléma, ugyanis a konfigurálás következtében több percig eltarthat az Office összetevő betőltése, pedig egy alsó kategóriás számítógép SSD-vel 1-2 másodperc alatt megnyitja az Office bármely összetevőjét. Ez a konfigurálós probléma nekem elég sok fejfájást okozott, utána olvastam a dolognak. Nagyon régi a probléma, nagyon sok embert érint, aki a megfelelő kulcsszavakra keres az interneten, az bizony sok találatot fog kapni. Microsoft tud róla, de nem foglalkoznak vele (lehet, hogy nem is tekintik problémának). Mindenesetre van megoldás, és annyira nem is bonyolult. A következő leírás a legjobb, amit találtam erről: [link]

A megoldás a következő: a parancssor segítségével egy registry bejegyzést adunk hozzá, amely kikapcsolja az Officeban ezt a konfigurálást.

Íme a varázslatos registry bejegyzés:

reg add HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Word\Options /v NoReReg /t REG_DWORD /d 1

Ezt kell beírni vagy bemásolni a parancssorba, és futtatni. A vastagon szedett részek a változók: először is, ezt minden összetevőhöz külön létre kell hozni, tehát az excel összetevőjé például így nézne ki:

reg add HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\excel\Options /v NoReReg /t REG_DWORD /d 1

Mint látjuk a parancs ugyan az, csak a Word helyett az excel szerepel. A másik változó pedig az Office verziószáma. Attól függ a verziószám, hogy melyik Office van feltelepítve. Ezt könnyen kideríthetjük, ha elnavigálunk az Office telepítési helyére. A 2013-as Office Microsoft Office mappájában például a következőt látjuk:

2013-as Office lévén az Office15 mappa arra utal, hogy a verziószám 15.0 , és valóban.
Néhány verziószám:

Office 2003 - 11.0
Office 2007 - 12.0
Office 2013 - 15.0

Még egy megjegyzés: ha kettő verziójú Office van fent, tehát mondjuk 2010 és 2013, akkor én azt javaslom, hogy a fentebb említett módon telepítsétek őket, tehát sorrendre és bit verziókra figyelve. Ezután futtassátok mind kettő Office összes telepített összetevőit. Majd ezután a parancssorból a fentebb leírt registry bejegyzéssel kapcsoljátok ki a konfigurálást azoknál az összetevőknél, amelyekből több van fent. Ha mondjuk van egy 2003-as Excel meg egy 2007-es Excel, akkor mind a kettöben. Ha Wordből csak egy van fent, az nem fogja állandóan konfigurálni magát (mivel csak váltásnál van újra konfigurálás), ergo nem szükséges kikapcsolni benne, mert ha egy Word van fent, akkor úgysem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#660) micafighter válasza lugosi (#656) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szóval szerintem nálad valami más gond lehet, ami miatt konfigurálgatással indulnak a progik. Nálam legalábbis ez nem jelentkezik.

Elég sokat utána olvastam a témának, mert kénytelen voltam egy ideig kettő Officeot használni. Sajnos nem vagyok egyedül a problémával, és biztos, hogy az a gond, hogy több Office verzió van egyszerre a gépen, és váltásnál újra konfigurál, ennek következtében percekig tart az összetevő betöltése.

Nálad valószinűleg szerencsés kombináció lehet fent, a 2010 starter meg a 365 (2013) lehet szeretik egymást. Nálam 2010 és 2013 mindkettőből Professional Plus volt fent.

(#661) lugosi válasza micafighter (#660) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is arra gondoltam, hogy az lehet az oka, hogy nálam nem csinálja ezt, hogy a starter az nem szokványos office (oldalt reklámok, korlátozott funkcionalitás, lehet hogy nem is ugyanolyan mappastruktúrában telepíti), illetve, hogy azt nem is én telepítettem hanem előtelepítve jött a gépre. Könnyen lehet, hogy egy teljes funkcionalitású 2010-zel összeveszne.

(#662) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hol tudom beállítani 2010-es World-be, hogy az alapértelmezett formázási beállítások ne ezek a kusza térközök és betűtípus legyen?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#663) micafighter válasza haromegesz14 (#662) üzenetére


micafighter
nagyúr

Becsapós, mert angolul az van ott, hogy Set as default, ami beállítás alapértelmezett-ként jelent, kicsit egyértelmübb, hogy mire való az a gomb.

(#664) haromegesz14 válasza micafighter (#663) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi! :R

Szerk.: Közbe megtaláltam bekezdésekre vonatkozóan ez alapján ugyan ezt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#665) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv!

Egy apró problémával küzdök ami régebbi word-ben excel-ben nem volt nagy probléma itt viszont nem tudok rájönni hogyan lehetne ezt a PDF létrehozása gombot:

kihelyezni ide valahova a menüsorra??

Az idő sebessége: 1s/s

(#666) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok! Nem tudom mennyire ismeretes, de gondoltam megosztom, hátha valakinek újat mondok. Az MS Office elérhető ingyenesen Online App formában: [link]. A Google-nak is hasonló a megoldása a Google Docs-al. Mindkettőnek nagy előnye azon túl hogy ingyenesek és nem foglalnak helyet a gépen, hogy mindkettőnél lehetséges a kollaboratív munka, tehát egy dokumentum szerkesztése több ember által, akár egy időben. A Google változatát offline is lehet használni: [link].

(#667) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Itt valaki tud segíteni? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#668) oli83


oli83
tag

Sziasztok!

Nemrég tértem át Office 2003-ról Office 2010-re. Nem kicsi a változás, de hát haladni kell a korral...
Egyetlen gondom van az átállással. 2010-ben a Wordben nem megy az egérrel a görgetés (görgető sáv látszik). Bármi más programot nyitok meg gond nélkül megy. Akár 2010-en belüli Excelnél is.
Lehetséges, hogy Word-ben valahová el van rejtve valami görgetésre vonatkozó beállítás? :F

üdv.: oli83

(#669) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tud valaki érdemi infót arról, hogy a Telekom hogy értékesíti az office 365-öt? Írtam nekik a webformon keresztül, de pár nap nem volt elég nekik hogy egy választ írjanak.

(#670) oli83 válasza oli83 (#668) üzenetére


oli83
tag

Hali!

Nem a Word-el van a gond...
Ha nem aktív az oldal tudok görgetni.
Csak ha aktív akkor nem megy.
Így egy kicsit macerás dolgozni.

üdv.: oli83

[ Szerkesztve ]

(#671) oli83 válasza oli83 (#670) üzenetére


oli83
tag

Gond megoldva.
Egér driver volt a ludas.
Nem tudom, miért csak a Word-nél volt baj vele. Driver újrarakás után hibátlanul működik.

üdv.: oli83

(#672) dodopek


dodopek
addikt

Tudjátok, azért kíváncsi lennék, hogy a való életben ki használ dupla sorközt, meg tabulátorral szarozást, amikor két enterrel, meg pár másodperces space nyomással ugyanazt el lehet érni...

(#673) micafighter válasza dodopek (#672) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,...azért kíváncsi lennék, hogy a való életben ki használ dupla sorközt, meg tabulátorral szarozást..." Én :P A vizsgai elvárások az egy dolog. Azért kell vizsgán tabulátor a szóközök helyett, hogy megmutasd, hogy tudsz olyat is. A tabulátort meg a társait azért fontos megtanulni használni, mert így egy adott dolgot több féle technikával meg tudsz oldani, és lesz olyan szituáció, amikor az egyiket egyszerübb használni, lesz olyan szituáció, amikor a másikat lesz célszerű használni.

(#674) localhost válasza dodopek (#672) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Próbálnál meg egyszer egy komolyabb dokumentumot szóköz-szóköz-tab-tab-enter-enter módszerrel összeállítani, beletoldani, újratördelni, átalakaítani, és rögvest rájönnél ... :-)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#675) bon válasza dodopek (#672) üzenetére


bon
őstag

Én biztos, a spsce és tabulátor eredménye nem azonos. De az enter és a sorköz sem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#676) dodopek válasza bon (#675) üzenetére


dodopek
addikt

Nyilván nem, nem is azt mondtam. Csak nekem (vizsga előtti alkalmi felhasználónak) sokkal egyszerűbbnek tűnik. És az emberek nagy részének is, ha egy szórólapot, vagy valami hasonlót akarnak megszerkeszteni két évben egyszer.

Ezzel együtt természetesen biztos vagyok benne, hogy van az a dokumentum mennyiség, és rutin, ahol már könnyebb "szabályosan" csinálni...

(#677) Pikkolo^^ válasza dodopek (#676) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen, mindenkinek aki napi szinten használja.

(#678) pelorat válasza micafighter (#651) üzenetére


pelorat
újonc

Jaj, de gyűlölöm a regisztrációt !!!!
csak egy hozzászólást szerettem volna, mert látom, sokan szöszmötölnek ezen a kérdésen.
Nos: A Start menű\Futtatás parancsának rákattintása után a "Megnyitás" mezőbe másoljátok be ezt a sort és nyomjatok ENTER -t.
A probléma megoldódik ( Windows7; 64 bit-nél legalábbis, de lehet, hogy működik másnál is)
Azért kíváncsi vagyok, jelezzetek vissza, köszi...

secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

Üdv,

P

(#679) pelorat válasza pelorat (#678) üzenetére


pelorat
újonc

U.i.: Válasz arra, ahol az office 2013 programjainak ( word, excel) indításakor konfigurálást végez a windows.

(#680) Deck válasza Pikkolo^^ (#677) üzenetére


Deck
titán

+1 Én is szabályosan csinálok mindent. Volt info tanárom el sem hinné, ha hallaná :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#681) micafighter válasza pelorat (#678) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Üdv a fórumon! :) köszönjük a hszt, nem tudom most kipróbálni, mert már csak a 2013as office van fent, és nálam akkor volt ilyen gond, amikor a 2010 és a 2013 is fent volt. Bár nálam megoldotta a gondot az a registry bejegyzés amit leírtam ide. :)

(#682) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok!
MS Office 2007 Enterprise (magyar) nem jelzi a helyesírási hibákat. Mi lehet a gond, illetve hogyan tudom módosítani az ehhez tartozó beállításokat?
Köszönöm!

(#683) Qasam válasza Qasam (#682) üzenetére


Qasam
aktív tag

Már nem aktuális, megoldottam.

(#684) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy MSDN-fiókom, ahoz pedig 2 Office 2013 kulcs jár csak. Nos az egyiket feltettem a saját gépemre, a másikat a párom munkagépére. Viszont jó lenne a nagy gépére is feltenni, hogy ne kelljen felváltva 2010-2013at használnia. Ez megoldható valahogyan vagy mindenéppen kell a 3. kulcs is?
Azért reménykedek, mert ugye az első indításnál kiírja, hogy adja meg a regisztrált e-mail címet.

(#685) nobela


nobela
senior tag

Na, a MS ismét hű lett önmagához, sikerült megcsinálniuk minden idők egyik legFOSabb telepítőjét...

Ingyenes lett a PC-s OneNote, hurrá telepítsük!

Nos, a telepítő vagy negyedóráig bénázik, és még mindig csak 50% körül tart (egy ilyen kis programnál???).

Nekem viszont hirtelen el kellett mennem, úgyhogy abba kellett hagynom a telepítést, de SEHOL egy cancel/mégse gomb :Y

Szóval feladatkezelőből lelőttem (más módszer van?), és azóta állandóan ezt a hibaüzenetet kapom!

Már mindenféle programmal + manuálisan is kipucoltam a registry OneNote bejegyzéseit, és a meghajtóról is próbáltam letörölni a telepítésből ottmaradt fájlokat.

Mit tegyek? :W

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#686) micafighter válasza nobela (#685) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha készült rendszervisszaállítási pont a telepítés előtt, akkor az most jól jönne.

(#687) nobela válasza micafighter (#686) üzenetére


nobela
senior tag

Ez így igaz :)

De nem készült...

(Illetve hogy pontos legyek, annyira próbáltam kipucolni a rendszert a megszakított telepítés maradékaitól, hogy az is áldozatul esett :(( )

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#688) nobela


nobela
senior tag

OneNote probléma megoldva, van egy hivatalos MS cucc ami leszedi az Office 2013-at, az megsemmisítette a maradék fájlokat :C

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#689) Deck


Deck
titán

Segítséget kérnék!

Minden bekezdés elejére, szeretnék egy "Behúzás, első sort" létrehozni. Ami megy is de utána eggyesével kell végig mennem rajta. Nincs vlami megoldás rá, hogy minden enter leütés után Automatikusan így csinálja?

[ Szerkesztve ]

PS5

(#690) Deck válasza Deck (#689) üzenetére


Deck
titán

Megoldva! Rájöttem :C

PS5

(#691) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.
A gépen hivatalos Office2013 Home and Business van, hivatalos Win7 Pro-val. Minden frissítés fenn van, az elsőtől az utolsóig. Egészen tegnapig működött, ma meg nem akar elindulni. Rákattintok , de nem történik semmi.
Néztem az office support-ot, hogy próbáljam meg csökkentett módban elindítani, mert lehet, hogy valamelyik bővítmény okozza. Nos nem sikerült, a másik hogy VGA driver frissítés. Meg volt, de az sem segített. Semmilyen más program nem lett feltelepítve ami ezt okozná.
Szerintetek mi lehet a baj? Már az Office újra rakása is megtörtént.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#692) bon válasza jaszy91 (#691) üzenetére


bon
őstag

Eseménynapló nem ír semmit?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#693) tylerddd


tylerddd
veterán

Oldalszámozással van problémám, hasonló dolgok a korábbi verziókkal sem mentek, nem jöttem rá. Office-os könyvben sem találtam meg.

Van pl. egy 50 oldalas dokumentum, aminek az első fejezete a 3. oldalon kezdődik, de előtte van két oldal, borító és nyilatkozat, amire nem kell oldalszám. Illetve az utolsó 10-12 oldal táblázatos cucc, azt meg nem kell számozni. Ezt hogy oldjam meg?!

Korábban ezt úgy csináltam, h a borító, a nyilatkozat, a számozni való szöveg és az utolsó táblázatos, számozatlan oldalakat külön dokumentumba mentettem ki pdf-ben, majd összefőztem őket ABBYY-val.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#694) micafighter válasza tylerddd (#693) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Készítettem neked egy rövid videót a tetszőleges oldalszámozásról az Office 2013-ban (egyszerübb, mint leírni) : http://youtu.be/5Tif-hwnzlU

(#695) Deck válasza micafighter (#694) üzenetére


Deck
titán

Hasznos volt. Köszönjük! :R

PS5

(#696) tylerddd válasza micafighter (#694) üzenetére


tylerddd
veterán

Nagyon köszi! :R

Viszont miután kiválasztottam, h egyes legyen a sorszámozás kezdete a második szakasztól, nálam az első két oldalt is besorszámozza 1-2-vel. Ha onnan eltüntetem a sorszámot, akkor a második szakaszból is eltűnik. Mit néztem el?! :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#697) micafighter válasza tylerddd (#696) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt a lépést kihagytad:

Nézd meg megint a videót. Ha nem szüntedet meg a csatolást az előzöhöz, gyakorlatilag ugyanúgy fogja számozni az oldalakat, mint ha nem is csináltál volna szakasztörést. Ezt sajnos kifelejtettem a videóban megmutatni, hogy milyen, ha megvan a szakasztörés, de még csatolva van az előző szakaszhoz.

A lényeg hogy a csatolást szüntesd meg, ahogy a videóban csinálom.

Ez a "csatolás az előzőhöz" leválasztja a szakaszt az előző szakasztól, így egymástól függetlenül lehet szerkeszteni az élőfejet és az élőlábat. Értelem szerűen akárhány szakaszra oszthatod a dokumentumod, tehát ezzel gyakorlatilag szabad kezet kapsz.

Az "Ugyanaz, mint az előző" csak azért van bekarikázva, meg azért mutatom a videóban is, mert az utal arra, hogy az élőfej ugyanaz, mint az előző szakaszé. Ha megszünteted a csatolást, akkor eltünik ez a szöveg az élőfejtől.

[ Szerkesztve ]

(#698) tylerddd válasza micafighter (#697) üzenetére


tylerddd
veterán

Ok, rendben, meg fogom nézni!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#699) tylerddd válasza micafighter (#697) üzenetére


tylerddd
veterán

Megcsináltam 2x, elsőre megint beszámozta az elejét, másodjára sikerült. Nem tudom, mit néztem el eddig, pedig pofon egyszerű, csak erre magamtól nem jöttem volna rá! Még1x köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#700) micafighter válasza tylerddd (#699) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szivesen ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.