Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fire/SOUL/CD válasza TFSi (#150) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igazad van, nem értek egy kukkot sem... :DDD

2 képet kérnék, az egyik az, ahogy kellene, hogy kinézzen a dolog, meg egy másik, ahogy rosszul néz ki. (na ezt én is jól megfogalmaztam)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#152) TFSi válasza Fire/SOUL/CD (#151) üzenetére


TFSi
őstag

Itt a kép. Szóval ez az én sablonom. El szeretném menteni úgy, hogy új dia kérésre a második dia jelenjen meg, nem pedig egy üres.

A diák logói és háttér egyben, egységes jpg-ként lettek beszúrva, nem külön-külön tettem be őket.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#153) Fire/SOUL/CD válasza TFSi (#152) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így világos, majd megpróbálom reprodukálni a dolgot, bár szerintem úgy nem lesz kivitelezhető, hogy csak simán az új dia lehetőségre kattint a user. Úgy lehet rá esély, ha lenyitja az új dia lehetőséget és az ott lévő opciók közül választ. Most sajnos nem vagyok otthon, itt meg nincs powerpoint, nem tudom megnézni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#154) TFSi válasza Fire/SOUL/CD (#153) üzenetére


TFSi
őstag

Nem gond Fire, így is kedves tőled, hogy azonnal válaszoltál. Attól félek, hogyha a diamásolatra megyek az új dia kiválasztásánál, akkor azt mindig a már beírt szöveggel együtt fogja másolni és nem anélkül... Most ki is próbálom, de félek pofára esés lesz belőle... :(

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#155) TFSi


TFSi
őstag

Na addig már eljutottam, hogy a második dia képét tettem be háttérnek és alkalmaztam az összes diára. Most már csak a betűstílussal szarakodik... Mekkora idióta program ilyen szempontból ez a 2010 Office...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#156) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok!

Nem pont idevag, van nemi koze hozza...
Arra lennek kivancsi, hogy ha van ra mod, akkor hogyan lehet PPS fajlbol a szoveget kinyerni word doc formatumba?

(#157) Fire/SOUL/CD válasza toM517 (#156) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

PP-ben Mentés másként és Vázlat/RTF-ként mentsd el, ezt már a Word is megnyitja, ami meg doc/docx-ként el tudja menteni. természetesen ez csak a valóban szövegek mentését tudja megoldani, ha pl képként van a szöveg, azt értelem szerűen nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#158) naam


naam
csendes tag

Windows 7-en futtatható powerpointra lenne szükségem, lehetőleg a 2003-masra, amit használni is tudok. Tudna valaki segíteni?
Amit találtam, azt csak XP-re engedné telepíteni. Lehet, hogy kénytelen leszek megismerkedni a 2010-es powerpointtal? :(

(#159) Salvador20


Salvador20
őstag

hello!
PP 2010-em van és hadd kérdezzek már valamit: hogy csinálom meg, hogy valami előjön ppt-be, de utána el is kell tünnie egy idő után, és ezt nem teszi meg, mert ha animációt rakok be neki, akkor felülírja a jelenlegi megjelenési effektust

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#160) kissj83


kissj83
tag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek kéne pps (powerpoint) fileból video formátumot készíateni. A file mérete nem lényeges, csak a legegyszerűbb formátum legyen, amit kodekpack nélkül is le tudnának játszani Media Playerrel, XP alatt.
Abból állna a videó, hogy fényképek jönnek egymás után és alatta zene szól.
Tudnátok valami programot ajánlani, amivel ezt megtudnám csinálni?
Előre is köszönöm!

(#161) Fire/SOUL/CD válasza kissj83 (#160) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld meg ezeket, hátha beválnak.
[link]
[link]

Ha meg az ismerősöd esetleg 2010-es Office-t használ, az alapból tud videoformátumba menteni (de talán a 2007 is, de erre már nem emléxem biztosan)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#162) efge


efge
aktív tag

pp2007
ki lehet valahogy menteni a háttérképet? egy dátum van beleirva, amit át kéne irnom, és az eredeti képet nem találjuk sehol...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#163) Fire/SOUL/CD válasza efge (#162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elméletileg egyszerűen, jobb egér a háttéren és Háttér mentése...
Nálad nincs ilyen lehetőség ezek szerint? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#164) efge válasza Fire/SOUL/CD (#163) üzenetére


efge
aktív tag

nincs ilyen, csak a szokásos, cut copy paste, majd ruler, Grid and Guides... majd Layout... majd Reset slide és végül Format Background...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#165) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség,istennek nem tudok rá jönni miképpen tudnám egy beszúrt táblázatnak a szegély mintázatát színét vastagságát megadni.A wordbe nem gond mert ott a jobb egér gombos menüben benne van.De a powerpointba nincsen. :O

(#166) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Létezik olyan animáció ami egy meglévő képet tüntet el?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#167) Fire/SOUL/CD válasza sonar (#166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Slide1.Shapes("Picture 3").PictureFormat.Brightness = 0.5

Ez a slide1-en található, Picture 3 nevű kép fényerejét állítja 0.5-re. (a fényerő 0.0 és 1.0 között állítható, előbbi esetben teljesen fekete, utóbbiban fehér)

Egymásba ágyazol 2 ciklust, az egyik növeli a fényerő értékét, a másik meg amolyan időzítő, hogy milyen gyorsan tegye. Ha nagyon kis értékekkel növeled a fényerőt (pl 0.01 vagy 0.001), akkor időzítő sem kellhet

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#168) szbence


szbence
csendes tag

Sziasztok!

Egyik tanáromnak segítségre lenne szüksége!
Egy ilyen érintőképernyős netbookja van Fujitsu Lifebook T580
Windows 7 operációs rendszerrel.

Az a probléma hogy Microsoft Office Powerpoint 2010 használata közben nem tud rajzolni a ceruzával az érintőképernyőn az adott diára, bemutató közben, hanem úgy veszi a program az érintést, hogy lépteti tovább a diát.

Windows Xp-n egy korábbi powerpoint programmal minden probléma nélkül ment a rajzolás.

Előre is köszönöm ha Valaki tud ebben segíteni :)

(#169) Fire/SOUL/CD válasza szbence (#168) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Diavetítés fül/diavetítés beállítása, itt kellene elsőre körbenézni. A 2010 a több megjelenítős vetítést is támogat, azaz, lehet hogy az Előadói nézetre is szükség lehet.

[link] | [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#170) szbence válasza Fire/SOUL/CD (#169) üzenetére


szbence
csendes tag

Köszi a gyors választ! Próbálta ezt Tanár Úr hogy kiválasztotta a tollat, és próbált rajzolni vele de ugyanúgy továbbléptette a diát, az a baj hogy nincs a közelemben a netbookja, de majd bemegyek hozzá és megpróbálok segíteni, de elvileg már többen is próbálták és nem sikerült, de nem adom fel :)

(#171) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok!

Anyukám MS Office 2003 SP3 verziót használ PPS-ek készítésére. Ugyanaz a fájl máshogy jelenik meg egyes számítógépeken, a legszembetűnőbb különbség az, hogy a sorokban megjelennek hosszú szóközök is, de előfordul az is, hogy máshogyan vált kattintásra a dia. Lementette a máshogyan megjelenő PPS-t is. Van erre ötletetek, mitől lehet?
Az eredeti fájl:
[link]
A hibásan megjelenített fájl:
[link]

Előre is köszönöm a segítséget.

(#172) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

Idáig normálisan működött a powerpoint2003-om nála, de most olyat csinál, hogy a zenét nem játssza le folyamatosan. kb 2mp-i megy és utána leáll. Ez mitől lehet? ( Ugyan ezt csinálja a régi prezentációkkal is ami flottul ment idáig. )
Válaszokat előre is köszönöm :R

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#173) Treb


Treb
tag

Hali!
Egy elég összetett problémával kapcsolatban szeretnék segitséget kérni!
Az lenne a terv hogy egy prezentációt kéne kinyomtatni A3-as méretben egy olyan nyomtatóval ami csak A4-est tud nyomtatni az lenne az elképzelés hogy 2 A4-es oldal egymás mellé helyezésével lehet összehozni a kb A3-as méretet de sajnos sehol sem találok olyan beállitást ami ezt lehetővé tenné powerpoint 2007-ben!
Akinek ötlete van ne kiméljen!
THX

(#174) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Office 2010-et használok.

1.Powerpointban 3 jpeg kép van beszúrva elmentettem sablonként és szeretném ha új dia kérése esetén mindig ez jönne fel és nem 1 üres. Hogyan tudom ezt megvalósítani?

2. ha ki szeretném nyomtatni minden esetben rányomja a mai dátumot és az oldalszámot, de élőfej, élőláb nincs bekapcsolva. Mi miatt nyomtatja ezt rá? Nem lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#175) bozsozso válasza bozsozso (#174) üzenetére


bozsozso
őstag

Tárgytalan sikerült megoldanom.

(#176) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok,

Angol Office 2007-et használok és a problémám a következő:
Adott egy diagramm excelbe. Másolom (csak a chart-ot) a ppt fájlba, de az összes szín megváltozik.
pl.: oszlopdiagram kék színü az excelben, másolás után narancssárga lesz a ppt-ben.
Ötlet, hogy hogy lehet ezt a bosszantó hibát kiküszöbölni?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#177) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Olyan problémával forudlok ide a topicba, hogy adott egy PPT, amihez tartozik egy külfő forrásból, de a programba megadott hangállomány is. Avagy mikor vetítem, akkor szól alatta a beimportált zene/zenék.

Feladat: Ezt átkonvertálni AVI vagy WMV formátumba.

Ezt nem tudom megoldani. Van egy olyan exportálási folyamat amely WMV-t csinál belőle, de az csak a vetítésből csinál egy videó állományt, a hangokat kihagyja!

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#178) Male


Male
nagyúr

Vetítés alatt van mód pl a következő dia szerkesztésére, úgy, hogy ebből ne vegyenek észre semmit a nézők?
(Két dia van csak, oda-vissza válgotatás egész nap... a másodikon van egy táblázat, amit menet közben lehet csak kitölteni...)

(#179) Male


Male
nagyúr

...és mégegy kérdés. PowerPoint 2010: adott egy dia, amin két szövegdoboz van. Azt akarom elérni, hogy a kettő felváltva jelenjen meg a dián, egészen addig, amíg nem lépek a következőre... elég egyszerű dolognak tűnik, de nem tudom, hogyan lehetne...

(#180) Newlachka


Newlachka
őstag

Sziasztok
Olyan Powerpoint problémám lenne(pp2010),hogy nem tudok animációkat alkalmazni mert látszólag egy sincs.
tudna valaki segíteni?
előre is köszi

(#181) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Munkámból adódóan sok ppt prezentációt használok. A gépemen, pendriveomon is mentve tárolom őket (100-120 db, akár több mint 100 diából álló munkák ezek, amiket nem egy délután alatt hoztam össze) Itthon office 2003-at használok, bent a munkahelyen open office van fent, de pár gépen office 2007 is van.
A gondom a következő: Van néhány ppt prezentáció amelyet nem tudok megnyitni. Konkrétan ezt írja ki:ppt fájlhoz tartozó fájltípust a powerpoint nem tudja megnyitni. Próbáltam 2007-el, de ott is ugyan ezt írja ki. Ezeket a fájlokat pár hónappal ezelőtt használtam, én csináltam őket stb. Mivel több biztonsági mentésem is van belőlük és mindegyikkel ugyan ez a helyzet, ezért azt, hogy megsérültek volna én kizárom.

Hogyan tudnám ezeket a fájlokat újra működésre bírni? :F

(#182) basaharc502 válasza basaharc502 (#181) üzenetére


basaharc502
aktív tag

:F

(#183) mokuci_007


mokuci_007
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Kellene csinálnom egy prezentációt, amibe videó és hang fájlokat kéne beszúrnom. Eljutok odáig, hogy beszúrás és egy csomót vár a program, majd lefagy. Már leszedtem és újra feltettem a programot és akkor is ugyanez történik (MS Office Plus 2010). Tudnátok segíteni, vagy ötletet adni, hogy mi lehet a baj? :(

(#184) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Megcsináltam suliba egy projektet powerpoint 2010-ben.
A suli gépein 2007-es a powerpoint,kompatibilis e a 2007-es a 2010-el?

(#185) ChromeX


ChromeX
addikt

Üdv, az lenne a kérdésem, hogy ha van egy prezentáció nem szerkeszhető diavetítés formában abból lehet e valahogy ujra szerkeszthetőt varázsolni?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#186) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Valaki tudna abban segíteni, hogy 2010-es PowerPointra hogyan tudok /már ha egyáltalán lehet/ áttűnési sémákat tenni? Mert a 2003-ashoz képest igen kevés van benne. Meg furcsállottam, hogy egy 2003-assal készített prezentációban sokkal kevesebb áttűnési lehetőség van ahhoz képest is, mintha megnyitok egy új üres diát.

(#187) gyurkoczy


gyurkoczy
újonc

Helló !!!

Kérdésem lenne.
Audacityt használok, majd exportálom wav formátumba. Évek óta.
Most a wav, prezentációba történő beszúrásakor lerövidül. Pl. 00:082 hosszból a prezentációban 00:065 hossz lesz. Mi lehet az oka??

[ Szerkesztve ]

(#188) Rayyy


Rayyy
senior tag

Látom, nem annyira pörög ez a topik...
Szóval az a kérdésem, hogy ppt 2007-ben lehet-e egy általam formázott táblázat stílusát elmenteni és ha igen, akkor hogyan?
Esetleg komplett bemutatóstílussal együtt? ...bár ez annyira nem lenne jó, mert meglévő stílusban kéne átalakítanom az összes táblázatot.

Minden a legnagyobb render!

(#189) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Kaptam egy üzenetet, amit a powerpoint eléggé furán jelenít meg. Német nyelven íródott és megváltoztatja a karaktereket. ezt hogyan tudom beállítani, hogy eredeti formájában jelenjen meg?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#191) terencehIII


terencehIII
tag

Sziasztok, valaki tud olyan helyet ahonnan egybe letudok tölteni jó sok sablont (templates), olyat oldalakat találtam ahol a magán a weboldalon lehet válogatni és aztán ami tetszik letölteni, de jobb lenne a gépen megnézem mindet.
Előre is köszi :R :R

(#192) artiny


artiny
őstag

Lehetséges ugy szamozni az oldalakat 2007es PW ben,hogy pl. 2/40 mert csak azt tudom hogy 2,3,4 ... :(((

(#193) SyMbioTe

Üdvözletem! :)

Kis segítségre volna szükségem, PowerPointban naptárat tervezek készíteni és találtam egy elég jó sablont. Ehhez lenne kérdésem: Ezeket a sablonokat lehet valahogyan szerkeszteni? Névlegesen az évszámot szeretném átírni, mert az nem jó rajta. Így néz ki jelenleg:


Igazából ha bárhogy átlehetne írni annak nagyon örülnék :)
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Üdv.: SyMbioTe

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#194) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

szerintetek mi lehet a hiba? van egy ppt-m ami ra van linkelve 4 excel sheet-re. ha frissiteni probalom a ppt-t mindig elakadok mert az excelben feljon egy hibauzenet hogy a file mar already in use, le okezom vegig de a ppt nem frissul be...
talalkoztatok mar ilyen hibaval? mire figyeljek? hogy google-zak ra?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#195) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan tudok készíteni egy olyan animációt, ahol az alakzat elmozog egyik pontból a másikba (mozgásvonal) de közben megjeleníti a megtett utat, magyarán húz maga után egy csíkot, vonalat vagy bármi mást...

(#196) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Abban szeretném a segítségetek kérni, van egy pptx diám, amit ha elindítok a gépemenem Office 2010 van fent, a power pointom nem helyesen jeleníti meg azt.
Nevezetesen az egyes diákon lévő szövegrészek lelógnak, túl nyulnak a kereten. Így ha elindítom a prezentációt a szöveg alja nem látszik. Hogy tudnám valamennyi dián egységeen orvosolni a problémát?

megj: azért érdekes jelenség mert az otthoni gépemen helyesen jeleníti meg. Csak a munkahelyin nem.

[ Szerkesztve ]

(#197) DrojDtroll válasza fulton (#196) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mindkét gépen ez a verzió van fent?

(#198) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Sziasztok!

Céges gépeken 2007-es PowerPoint van. Kellene egy prezentációt csinálnom ami beágyazott videót tartalmaz (mp4). A ppt fájlba kellene integrálni valahogy, nem jó mellette. Van ötlet vagy ez a verzió nem képes erre?

Előre is köszi!

(#199) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

2007es PPben a tervezés fülnél ha kiválasztok egy témát beállítódik az első diára egy "fő" minta és minden további diára egy kicsit másabb "al" dia minták érvényesülnek. Hogy tudnám hogy minden dia a "fő" mintát vegye fel? Az "Alkalmazás az összes diára" nem jó opció. Tehát azt akarom, ha rákattintok egy témára akkor minden dia úgy nézzen ki, mint az első dia. Remélem érthetően elmagyaráztam :D Előre is köszi

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#200) fajvedo


fajvedo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egyetemi hallgató vagyok aktív jogviszonnyal.
Tisztaszoftver keretében Office 365 ProPlust használok. A Powerpoint használata közben nem tudok menteni.
Szerettem volna ezt a hibát a Microsoft support-nak jelezni, de ők azt mondták nem foglalkoznak a tisztaszoftveres office-okkal. A tisztaszoftveresek pedig azt mondják forduljak a Microsoft support-hoz.

Úgy érzem, mintha a Microsoft support lusta lenne és megpróbál valamilyen mondva csinált indokkal elhajtani. Az ő terméküket használom, amiért az állam évente több milliárd forintot kifizet, szerintem a támogatás is jár a termékekhez.

Kinek jelezhetném a problémát?

(#201) fajvedo válasza fajvedo (#200) üzenetére


fajvedo
csendes tag

A tisztaszoftver felé is jeleztem emailben a problémát, ők szerencsére segítettek megoldani a problémát.
Törölték a tisztaszoftveres regisztrációmat, így már nem vagyok jogosult az Office365 használatára, pedig aktív nappali tagozatos jogviszonyom van az elte-n.
Végülis ez is megoldás a problémára ...

A tisztaszoftvereseknek írt levelemben nem használtam durva vagy fenyegető hangnemet, egy egyszerű hivatalos levél volt.

(#202) fajvedo válasza fajvedo (#201) üzenetére


fajvedo
csendes tag

Sikerült a tisztaszoftverrel tisztázni a dolgot, aktiválták a regisztrációmat, de probléma ugyanúgy fenáll.

(#203) looser


looser
addikt

Van ötletetek, hogyan lehet a PP2016 mp4 kimenetét kicsit konfigurálni? 3 opció van, ezek csak felbontást változtatnak, de nincs az a mélység, ami egy videokonverterben, így pluszban azon is át kell futtatni, ha szeretnék kisebb fájlméretet...

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#204) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Látva a topik aktivitását ...talán egy próbát megér.
Amennyiben egy slide-on lefutott az összes animáció van rá mód, hogy a következő diát a futás utáni végállapottól folytassam?

üdv

(#205) Fire/SOUL/CD válasza -szabi- (#204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szia!

Na ez az, amit nem igazán értek(kényszer szüneten voltam, de imádom az Office-t.. ;] )

tehát lefutott egy Slide-on (ami magyarul ugyebár DIA) pl egy anim, pl. a függöny anim.
Ha az anim után a következő DIÁT a végállopt után futtatsz, akkor az az a DIA kimarad, nem? :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#206) -szabi- válasza Fire/SOUL/CD (#205) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Első dián az animáció részeként egy objektum egyéni mozgásvonalon elmegy A-ból B-be.
Második dián a kezdőállapot: objektum B pozícióban van.
Szóval második dia az első dia animációk utáni állapotáról indul.
Keresésre nem én vagyok az egyetlen akinek kellene ez a lehetőség: KLIKK
Amit találtam addont (Motion Path Tools) az nem működik PP2016 alatt.
A használható megoldást még mindig keresem.

SZERK: Printscreen az első diáról, meg a reverse animation nem jó megoldás.

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#207) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, hogy lehet ugyanarra a diára több képet, ugyanabba a pozícióba elhelyezni - hogy a szerkesztőben ne fedjék egymást :F
Azaz kiúszik az egyik kép majd helyére jön a másik, de a szerkesztőben ha pont egymásra rakom, akkor nem átlátható a dia szerkesztése :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#208) Fire/SOUL/CD válasza wwhy (#207) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem biztos, hogy jól értem...

Tehát mintha egy dián lenne egy flash, azaz beszúrsz egy fix méretű képet, aztán annak a helyére beúszik (vagy akármilyen effekttel) bejön egy másik azonos méretű kép meg még egy meg x-darab kép?

Ha igen, akkor
beszúr kép, animáció valami effekt
beszúr kép, első képhez méretez, valami effekt
beszúr kép, első képhez méretez, valami effekt
...
...
...
beszúr akárhányadig kép, első képhez méretez, valami effekt

A sok kép közt navigálni meg a Kezdőlap fül/Szerkesztés csoport/Kijelölés lenyíló/Kijelölés panel segítségével tudsz (ott lesz az összes beszúrt kép, megjelenítheted/elrejtheted mindet avagy egyenként is...)

Remélem jól értelmeztem a problémád... (és nem túl későn) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#209) -szabi-


-szabi-
őstag

Elég kihalt topik a fél évvel ezelőtti kérésemre sincs reakció de .. Van mód ellipszis 7 egyenlő darabra szeletelésére?

(#210) t420s


t420s
aktív tag

Üdv

Ha küldök itt privátban valakinek egy Libreoffice Impressben készült diasor (vagyis odp file-t) megtenné nekem valaki hogy átkonvertálja friss MS Powerpoint formába (szerkeszthető) és visszaküldi?
De a lényeg hogy úgy is nézzen ki a ppt mint a Libre officeban kinézett, mert nagyon egyszerű lenne Save as ppt Libreoffice és megnyit MS POwerpointban-de az eredmény szétesik hiányzó hátterek más betűméretek széteső tagolás stb....

Köszönöm

(#211) spe88


spe88
senior tag

Elég egyszerű a problémám mégsem jövök rá, sok guglizás után sem:

Adott két egyenesem, össze akarom kötni az 1-1 végpontjukat úgy, hogy azok egy pontot alkossanak. Magyarán, amikor mozgatom a közös pontot akkor mindkét egyenes mozog vele együtt.

Mit tegyek?

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#212) nyikszi válasza spe88 (#211) üzenetére


nyikszi
őstag

Megcsinálod az alakzatokat, kijelölöd azokat ctrl-lal és alakzat formátuma, ott csoportosítás. Lásd mellékelt kép:

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#213) spe88 válasza nyikszi (#212) üzenetére


spe88
senior tag

ezt én is ismerem, nem arra gondoltam. Ha csoportosítom, akkor nem lehet az egymással bezáró szöget állítani, stb. Ha szétbontom akkor átállítom a szögét mondjuk hogy máshogy álljon és arrébb rakom az egyenest, akkor a másik egyenes amivel még összeért ugyanúgy marad a helyén. Az, hogy arrébb rakom majd vele együtt az összes többi hozzákapcsolódó elemet egyszerre kijelölve mozgató és próbálom ugyanoda belőni nem járható út a produktivitás miatt.

Pl van két egyenes összekötve, csoportosítom, ahogy írod és akkor egy alakzattá válik. De ekkor ha növelem arányosan növelődik pl a nyíl vége is stb. Elég béna. Konkrétan olyasmi kéne, hogy mondjuk két egyenes 1-1 végpontját összekényszerezem és az a két végpont egy pont egységként fog viselkedni, tehát ha az egyik egyenest növelem, vagy állítom a szögét a máshoz képest, akkor a másik egyenessel nem fog történni semmi, ha arréb rakom az egyenest, akkor a másik is menni fog vele, hiszen van egy közös pontjuk. Ez a csoportosítás, majd változtatásnál szétbontás és szemre pozícionálás, majd megint csoportosítás és változásnál ismét szétbontás stb. egy macerás, produktivitásölő művelet. Erre keresnék alternatívát, de ahogy olvasom a külföldi fórumokat, nemigen van rá mód. Ezt pl a világ legbénább rajzmoduljával rendelkező CATIA és tudja, de a powerpoint úgy tűnik, pedig ilyesmire találták ki. Vagy éppenséggel tudja, csak még mindig nem jöttem rá hogy.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#214) Fire/SOUL/CD válasza spe88 (#213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remélem jól értem a dolgot...

1. Szabadkézi sokszög: alakzat beszúr
2. Megrajzolod az 1 vagy több egyenesből álló alakzatot, ha be akarod fejezni, nem kell több egyenes, akkor ESC gomb. (Csak klikkelgetni kell az egérrel, úgy lesz(nek) egyenes(ek), mert ha nyomva tartod az egérgombot, akkor tényleg szabadkézi rajz lesz)
3. Az alakzaton jobb egér és Csomópontok szerkesztése
4. Valamelyik végponton (ez fontos) jobb egér és Egyenes kötődésű csomópont
5. Bármely csomópontot megfogva tetszés szerint mozgathatod őket
6. Természetesen az alakzatot egységként is lehet kezelni, lehet mozgatni, elforgatni ill. egyéb transzformációkat is végezni vele

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#215) spe88 válasza Fire/SOUL/CD (#214) üzenetére


spe88
senior tag

Ahh ez lesz az. Köszönöm szépen! Tudtam én, hogy ennyire nem lehet buta a Powerpoint, hanem inkább én. :D

Úgy viselkedik ahogy szeretném, viszont mozgatni nem a pontokkal tudom, hanem az egész alakzat méretének az állításával mozog.

Megcsináltam az összes pontot sikerült is belőnöm az egyenes kötődésű csomópontot, de amikor kilépek belőle, akkor egy alakzatként kezeli az egészet. Tehát nem tudom a pontokat arrébb vinni.

De igazából nekem már ez is félsiker hogy az alakzat méretével tudom állítani és nem esik szét a két egyenes. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#216) Fire/SOUL/CD válasza spe88 (#215) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Megcsináltam az összes pontot sikerült is belőnöm az egyenes kötődésű csomópontot, de amikor kilépek belőle, akkor egy alakzatként kezeli az egészet. Tehát nem tudom a pontokat arrébb vinni."
Hát lépj be újra a csomópont szerkesztőbe, aztán oda lehet húzni vonni a csomópontokat, ahova csak kell...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#217) spe88 válasza Fire/SOUL/CD (#216) üzenetére


spe88
senior tag

Igen tudom én azt. Csak itt az lett volna a cél, hogy minél gyorsabban lehessen ezeket csinálni. Egyfajta template-et hozok össze. Ha már jobb gomb csomópontok szerkesztése stb. az már nem az, ami kéne. De már mondom azzal is előrébb vagyok, amit mondtál. Tehát az alakzatot egyik sarokpontját megfogom és akkor odahúzom ahova kell, és akkor a középső töréspont meg ott lesz ahol éppen lesz, talán nem lesz útba az esetek többségében. :) Köszi a segítséget

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#218) spe88


spe88
senior tag

Lehetséges, hogy powerpointban megcsinálok egy alakzatot és az az alakzat válaszható lesz egy egyenes végéhez mint opció. Jelenleg választható nyíl, négyzet, kör stb.. A kérdés, hogy egyedi szimbólum megoldható mint opció. Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#219) spe88


spe88
senior tag

Hi!

Akárhogy keresem nem találom, pedig tudom, hogy volt olyan funkció Powerpointban, hogy oldalt a betekintő részben nem a diák voltak, hanem az összes dián lévő szövegelemek, amit aztán ki lehetet jelölni, és copy paste-tel átküldeni egy nyelvellenőrző makróba és tudtam javítani a hibákat.

Nem találom hol van.

Tudna valaki segíteni?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#220) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van rá mód, hogy egy könyvtárban lévő slide-okat egy prezentációvá egyesítsem?
Sok slide van és szeretném elkerülni, hogy egyesével kelljen megnyitni.

üdv

(#221) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!
Kis technikai segítségre lenne szükségem.
Hogy lehetne megcsinálni Powerpointon belül, hogy egy dián 3, 4 db kép egy adott helyen egymást váltogatva jelenjen meg a következő diára lépésig?
Az áttűnéseknél találtam olyan opciót hogy ismétlődés, de nem aktív az a fül, nem lehet állítani.
Előre is köszönöm a segítséget!

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#222) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Powerpointban ha egy külső szoftverből csinálok screenshotot, akkor azt mindig megjegyzi és indításnál csatolni akar, meg egyéb hülyeségek. Gondoltam ezt kikapcsolom a Speciális fülön van egy ilyen opció, nevezetesen: Képernyőfelvétel hivatkozással való automatikus ellátásának mellőzése.

Na ezt bekapcsoltam és ugyanaz történik. Döbbenet.

Valaki ezt megoldotta már? Eléggé idegesítő és többnyire felesleges opció a szoftverben.

tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#223) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,

A prezentáció rögzítése közben a felvételt is elindítottam. Leállításkor elmentettem, ez lett az első fájl. Utána elindítottam még egyszer a felvételt, megint elmentettem (másként), így lett a második fájl. A méreteken látszik is, az első 6Gb, a másik 9. A részleteknél is látom, hogy az egyikben 2 db multimédiás klip van. Mégsem találom a másodikat, csak az elsőt tudom menteni. :W

Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.