Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) lugosi válasza #54715584 (#1100) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs, érdemben nem tudok segíteni, csak pusztán érdekelne (nem kötözködésképp, tényleg érdekességképpen) hogy milyen excel file-ok ekkorák? Termékkatalógus képekkel? Ez a tippem hirtelen.

(#1102) #54715584 válasza lugosi (#1101) üzenetére


#54715584
törölt tag

Céges éves riportok :)
A legtöbbjük kb. 2-300000 soros, de volt már 990000 soros riportunk is. Az oszlop szám 1-200 feletti.
Ha binary fileba mentek, kisebbek, de a lényeg, hogy több ilyen nagy file-al kell dolgoznunk, és jelenleg ez nagyon nehézkesen történik.

[ Szerkesztve ]

(#1103) lugosi válasza #54715584 (#1102) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, értem. Elég komoly.

(#1104) #54715584 válasza lugosi (#1103) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ilyen az analitikusok élete, és ez a big data :)

Az egyik rendszerünk csak a régi formátumban (97-2003) képes exportálni, ezért 65000 soronként új tabot nyit.
Ezért egy fileban lehet 7-8 tab is, amiket össze kell másolnunk, és máris 4-500000 sornál tartunk, főleg, ha részletes riportot húzunk.
Magával az előkészülettel és az utólagos formázásokkal néha több idő megy el, mint magával a tényleges munkával (pivotok, chartok).
Próbáltam úgy pivotot gyártani, hogy minden tabot külön emeltem be a táblába, de 2 tabnál már lefagy. :( Így sajna ez sem megoldás, csak a lassú másolás és várakozás. Néha ezekkel elmegy fél óra is.

Ezért érdekelne, hogy egy 64 bites office tudna-e segíteni ezen. PowerPivot és egyéb dolgok szintén emiatt nem működnek rendesen.

Bár ha jól tudom sajna nincsen rá lehetőségünk, hogy kérjünk 64 bites szoftvert, de ez már más probléma és jelenleg is futok vele köröket a munkáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#1105) pzstm válasza #54715584 (#1104) üzenetére


pzstm
titán

Szia!

Nem BI analytics vagyok kifejezetten de azért ilyen vagy nagyobb Excelek szembejönnek nálam is :)

Gondolom egyfajta adatbázisból szeditek ki SQL-el az adatokat és rakjátok valami interfészen Excelbe. Kérdés a Data Source, ugyanis apró trükkel nagyon sokat lehet javítani a méreten. Előző helyemen Excel 2010 32 bitet használtunk, és 4-600ezres sorok esetében sokat dobott, ha AS/400-as kapcsolat importból a beimportált adatokat megfogtam és egy új fájlba paste special/data only segítségével bemásoltam.

50 megából sokszor 5-10megára esett és sokkal jobban/gyorsabban kezelhetőbb lett. Olyan, mintha a mögöttes kapcsolat megfogná az excelt, és ezen nem biztos, hogy segít a 64 bit

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1106) #54715584 válasza pzstm (#1105) üzenetére


#54715584
törölt tag

Uuh, ebből nem mindent értettem (AS/400?) :D
A mögöttes kapcsolatnál mire gondoltál? Mert ha már lementettem a source data-t akkor utána a mit csinál a mögöttes kapcsolat?

Nálunk is 32 bit 2010 van. Mi is összemásoljuk az adatokat, használjuk a paste special / values-t, de maga ez a művelet nagyon lassú. Utána ha lementem az új táblát Excel Binary Workbook formátumban, akkor már sokkal kisebb a mérete, 10-15 mega és valóban jobban kezelhető.
De maga az összemásolás nehézkes és a rendszerből lehúzott eredeti file nagy.

Másik dolog a sokáig tartó kalkuláció. Ha beképletezzük ezeket a fileokat több oszlopban is, akkor néha a befrissítés nagyon sokáig tart. Lehet ezen sem segít a 64 bit, mert gondolom procifüggő, de a 8 giga memóriából sem használhat sokat szerintem.

(#1107) pzstm válasza #54715584 (#1106) üzenetére


pzstm
titán

AS/400 egy adatbázis típus :B

Excel megnyit, volt valami külső data sourceból import. Ott ha megadtam kapcsolatot és úgy húztam be excelbe akkor sokáig tartott az adatok feldolgozása.

Ilyenkor kimásolom összes adatot és amit mondasz új fájlba berakom egybe, csak adatként. Akkor nekem sokkal gyorsabb volt :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1108) #54715584 válasza pzstm (#1107) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, így értem. :) Nálunk ez másképpen működik sajnos.

(#1109) lugosi válasza #54715584 (#1104) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pusztán kíváncsiság, de végül van ember aki a több százezer soros excel táblák adatait átnézi, vagy egyáltalán felhasználja valamire? Vagy ez is csak egy "Naaaagy Adat Projekt" amit mindenki szeret és dédelget, és aminek meg kell lenni, de valójában semmi értelme nincs?

(#1110) pzstm válasza lugosi (#1109) üzenetére


pzstm
titán

sok esetben felsővezetés/management/board elé kerülő kimutatások ezek alapján készülnek. Az, hogy mennyire megfelelő a mögöttes select és az Excel használata, az a BI vezetők és az emberei felelőssége. Az adatok minőségéért pedig szervezettől függően azért általában több csoport felelős, több szempontot kell megvizsgálni

Big data nyilván divatos manapság és egyre divatosabb, de még lófittyet sem tudunk róla az a z igazság. Kb szerintem a felszínt kapargatjuk csak :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1111) #54715584 válasza lugosi (#1109) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, sokan :)

De mint analitikusnak, nekünk az a dolgunk, hogy ebből a nagy adathalmazból gyártsunk sok kis összefoglaló táblát, diagrammokkal, analizáljuk, kiértékeljük őket.
Ez lehet régiónként, országonként, negyedévenként, szállítónként, kategóriánként, stb, a requesttől függ.
Ezek mind éves riportok, néha több évet is kérnek összehasonlítás céljából. De alapból az utolsó 12 hónap költsége / megtakarítása általában globális szinten.
Magát a source data-t nem mindig küldjük ki, de néha azt is kérik, mert akkor a requester bármilyen mélységig meg tudja nézni a kívánt adatokat.
Egy a világon mindenhol jelenlévő multinál a vállalati oldalon ezek mindennapos dolog. :K Hatalmas mennyiségű adat keletkezik még egy nap alatt is és iszonyat méretű infrastruktúra van kiépítve csak az adatkezelésre/tárolásra.
A HP, Dell és hasonló cégek nem a lakossági bevételekből élnek meg. :N

pzstm: igen, ezek az adatok nagyon sok esetben a felsővezetés elé kerülnek, a senior management használja ezeket a legtöbbet. De gyártottam már a cég első számú emberének is kimutatást. Persze oda elég volt egy high level summary, valami 15k-s méretű excel fileban :D

szerk2: no látod, ha csak a log ekkora, a többi milyen nagy lehet, fel sem fogom :D

[ Szerkesztve ]

(#1112) pzstm válasza #54715584 (#1111) üzenetére


pzstm
titán

hatalmas adat naponta? jaaj ugyanmár...én el sem hiszem... Egyetlen rendszer daily detailed logja 80GB kb :DDD :C

szerk.: én adatbázisokat látok elég soka, s mikor anno azt mondták, hogy ez nem is olyan nagy, mert csak 300 giga, akkor tudtam, hogy más méretekben kell gondolkodni mint a wordpress blog DB-je esetében :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1113) #54715584 válasza pzstm (#1112) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam ez a szemléletváltás akkor jött el, amikor jelentkeztem a jelenlegi pozimba. Advanced excel skills-t kértek, én meg jöttem, hogy perszeee, nekem van olyan.
Aztán az első pár hónapban meg pislogtam, hogy mi van, hova kattintottál és azt hogy és most mit is csináltál? :D
Azóta baromi sokat fejlődtem, de még mindig csak a jéghegy csúcsán üldögélünk. :)

(#1114) pzstm válasza #54715584 (#1113) üzenetére


pzstm
titán

jó hát titkárnői pozicióra mikor beadják hogy magasfokú felhasználói ismeretekkel rendelkezik hölgy az azt jelenti hogy a begépelt szöveget színezni is tudja :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1115) Delila_1 válasza pzstm (#1114) üzenetére


Delila_1
veterán

Ez vagy!

[link]

:DD

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#1116) lugosi válasza pzstm (#1114) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről és az excelről mindig az jut eszembe, hogy amit konkrétan az excelről megtanultam (átlag irodai felhasználó vagyok, nem informatikus), azt az előző munkahelyemen attól az adminisztrátor hölgytől tanultam, aki az én ügyeimet (és még mellettem 2-3 kollégáét) intézte. Előtte ilyen függvények, ezt-azt kiszámolom dolgot előttem ismeretlenek voltak. Annyi volt az excel kb mint egy kockás füzet nagyjából :DDD
Persze mellesleg hozzáteszem, hogy azóta sem volt olyan kollégám, akire ennyire lehetett számítani, és aki ennyire kiegészítette az ember munkáját, mint ez a kolléganő. Elég csak annyit mondanom, hogy egyszer mondtam neki, hogy milyen jó, hogy az xy adatlap kitöltését megszüntették, mert azt utáltam. Erre közölte, hogy ugyanúgy kötelező mint régen, csak már fél éve ő csinálja helyettem, mert mindig látta, hogy nincs benne az anyagomban. Ez napi szinten 2-3 A/4-es kétoldalas űrlap papíron való kitöltését jelentette, és ezt anélkül csinálta meg, hogy egyáltalán szólt volna, hogy helyettem csinálja. Mondanom sem kell, eléggé elszégyelltem magam, mert nem azért kapta a fizetését, hogy az én mulasztásaimat pótolja, volt elég dolga így is.

(#1117) #54715584 válasza pzstm (#1114) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ajvé :D
Bár nálunk is van más osztályon néhány dekoratív egyed, akik minden bizonnyal rendelkeznek advanced skillekkel... ;]

(#1118) Alcatraz13


Alcatraz13
tag

Allview WI7 tablet mellé adott verziót mennyiért lehet (ha lehet) értékesíteni?

"SIGNATURE"

(#1119) sz.balazs.95 válasza Alcatraz13 (#1118) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Semennyire.
Azt nem azért adták, hogy eladd. :N

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1120) Alcatraz13 válasza sz.balazs.95 (#1119) üzenetére


Alcatraz13
tag

De én nem szeretném aktiválni, mert nem érzem szükségét :)

"SIGNATURE"

(#1121) sz.balazs.95 válasza Alcatraz13 (#1120) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ok, de a legjobb tudásom szerint attól még nem lehet átruházni. :N
de mivel ingyen kaptad, így amúgy sem jelentett plusz költséget, szóval ha nem használod, akkor úgy kell venni, hogy nincs. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1122) lugosi válasza Alcatraz13 (#1118) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olvasd el a licenc file-t, hogy mit tehetsz meg vele és mit nem.

(#1123) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Az Office 365 diákoknak topik tök másról szól már, ezért itt kérdezem meg, hátha vki tudja:
Az educatio kft. weboldalán lehet regisztrálni oktatási azonosítóval és email címmel de regisztrálás után valami rettenet email címet generál, amit utána az Officehoz/OneDrive-hoz is azonosítóként használ a rendszer
Van rá mód, hogy máshol regisztráljak? Van rá mód, hogy ne az automatikusan generált email címet használjam, hanem egy már létezőt?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1124) Sasos válasza pigster (#1123) üzenetére


Sasos
senior tag

Szerintem simán veheted a Microsofttól is, csak igazolni kell a tanulói jogviszonyt a vásárláskor, illetve az előfizetés ideje alatt bármikor ellenőrizhetik, hogy még él-e a tanulói jogviszony. LINK

(#1125) pigster válasza Sasos (#1124) üzenetére


pigster
senior tag

Hát nem éppen, mert az MS oldalon a University 365 verzió 24K, az Otthoni és diák Office 2013 meg 43K, az Education keresztül regisztrálva meg 5 gépre ingyen használható az Office 365.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1126) Sasos válasza pigster (#1125) üzenetére


Sasos
senior tag

Ezt nem tudtam. :U

(#1127) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

A legújabb wordben hogy lehet azt megoldani, hogy az első két oldalon ne legyen oldalszám a láblécben, csak a harmadiktól kezdje a számozást?

Úgy értem, az első oldal az 1, második a 2, de ezeken az oldalakon ne látsszon az oldalszám.

:R

(#1128) lugosi válasza htc07 (#1127) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem szakasztöréssel bármelyik wordben megoldható.

(#1129) htc07 válasza lugosi (#1128) üzenetére


htc07
addikt

Igen, feltúrtam a googlet, de a 2003-as officeról tértem át nem rég erre, és katasztrófa mármint átláthatatlan úgy értem szokatlan hogy semmi sincs ott ahol eddig. Az oldaltörést már megtaláltam, de a szakaszt nem.

[ Szerkesztve ]

(#1130) htc07 válasza htc07 (#1129) üzenetére


htc07
addikt

meglett. :)

[ Szerkesztve ]

(#1131) bon válasza htc07 (#1129) üzenetére


bon
őstag

Laperendezés\töréspont, amúgy ideje volt már áttérni 2003-ról.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1132) nonsen5e válasza pigster (#1123) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is most pont ezért jöttem ide, hogy erről kérdezzek.
3 éve van Widows Phone mobilom, ahhoz @windowslive e-mail cím, és ez is a jelenleg aktív címem.
Amennyiben pedig ha erre regisztrálnék kapnék ugye egy random címet? O.o
Vagy azt meg lehet oldani, hogy regisztrálok, megkapom, letöltöm majd azt a címet félreteszem és bejelentkezem az Office-ba a saját címemmel?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1133) BUSMAN2


BUSMAN2
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam róla, hogy a 2013-as Office csomagot már össze lehet kapcsolni Microsoft fiókkal. A kérdésem az lenne, hogy tört verzió esetén is össze szabad kapcsolni? Lehet belőle problémám?

Üdv.

(#1134) nonsen5e válasza BUSMAN2 (#1133) üzenetére


nonsen5e
addikt

Erről mi itt nem tudunk semmit.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1135) pigster válasza nonsen5e (#1132) üzenetére


pigster
senior tag

Én végigcsináltam.
Kaptam egy email címet, ami az oktatási azonosítóból, a regisztrációkor megadott email cím @ előtti részéből állt. a vége meg @diak.onmicrosoft.com (vagy vmi hasonló).
A regisztrációkor kapott emailben kapott linkre kattintva ott beírtam a fenti email címet és a kapott jelszót.
Letöltés után telepítéskor kért megint email/jelszó párost, itt már egy tök másik "normális" e-mail címet adtam meg.
Működött minden, két gépre is feltelepítettem (WIN7 64, WIN 8.1 64).
Az ereditelg generált email címmel az office 365 fiókba tudok bejelentkezni, megnézni pl. hány gépre telepítettem már. Valószínű az állítólagos 1 TB tárhely használatához is azt kellene megadni a OneDrivehoz.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1136) nonsen5e válasza pigster (#1135) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor jól gondoltam, köszi az infót. :R
Egyelőre elég jól elvagyok a 30 gigával a OneDrive-on, 1TB akkor lenne nagy előrelépés, ha óriásfájlokat is feltölthetnék rá.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1137) pzstm válasza nonsen5e (#1136) üzenetére


pzstm
titán

2GB nekem elég :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1138) lugosi válasza pzstm (#1137) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Irigyellek :DDD

(#1139) pzstm válasza lugosi (#1138) üzenetére


pzstm
titán

fájlonként ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1140) lugosi válasza pzstm (#1139) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaaaa :DDD

(#1141) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Üdv!
Korábban regisztráltam az ingyenes Office-ra, amit a diákok kapnak.
Most az a gondom, hogy a @diakoffice.onmicrosoft.com végződésű fiókommal egyszerűen nem tudok bejelentkezni a Microsoft fiók Online felületén, mert azt mondja, hogy nincs ilyen Microsoft fiók.
Ennek ellenére az Office-ban és a webes szolgáltatásokban (OneDrive, Office Online, stb.) gond nélkül be tudok jelentkezni.

A saját Ms fiókommal szeretném megosztani a 365 előfizetést, de ezt csak ezen a linken lehet megoldani, itt viszont nem tudok bejelentkezni. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1142) lugosi válasza sz.balazs.95 (#1141) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem vállalati onedrive van, amit nem közvetlenül az ms-től vettem. Azzal se az ms oldalán tudok belépni, hanem a kereskedő oldalán. Nem lehet, hogy nálad is egyszerűen csak egy másik oldalon kell a belépést intézni?

(#1143) sz.balazs.95 válasza lugosi (#1142) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

fogalmam sincs.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1144) Predator2 válasza lugosi (#1083) üzenetére


Predator2
addikt

Bocsánat, hogy csak most, de megfeledkeztem róla.

Ezt úgy érted, hogy hiába szkennelem be az aláírásom, és rakom rá képként a papírra nem fogadják el?

Mondjuk ha a Fogyasztó védelemnek/Hírközlési hatóságnak írnék, egy panasz levelet.
Wordben írok egy levelet, aláírom/vagy rárakom a már előre beszkennelt aláírásom, majd pdf formátumra konvertálom/konvertálnám és úgy küldeném el email-ben. Vagy akár egy cégnek.

Inkább rá se rakjam?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1145) csako


csako
veterán

Üdv!

Azt hol/hogyan lehet kikapcsolni/átállítani/megszüntetni, hogy amikor megnyitok pl. egy excel fájlt, akkor ne ugorjon fel a nyitva lévőek közül az egyik dokumentum és ezzel megakadályozva, hogy az újonnan megnyitottat bezárva gyorsan visszajussak a Fájlkezelőbe? Szóval a szitu kb. ilyen: nyitva van néhány doksi --> lerakom őket a tálcára --> megnyitok egy újabbat --> felugrik az egyik a meglévőek közül --> megnyílik az új --> dolgom végeztével bezárom az újat --> a régi jelenik meg a Fájlkezelő helyett és le kell raknom ismét kis méretbe.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1146) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van mód rá, hogy a grid line-t az Outlook 2013-ban registry-vel beállítsam? Köszönöm :R

(#1147) pzstm válasza KaiotEch (#1146) üzenetére


pzstm
titán

[link]

Erre gondolsz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1148) bon válasza Predator2 (#1144) üzenetére


bon
őstag

Nem számít hiteles aláírásnak, telesleges rárakni, ha azt szeretnéd, hogy digitálisan aláírva is hiteles legyen akkor szükséged lesz egy személyes aláíró tanusítványra, ami éves díjas. pl. netlock kft foglalkozik ilyennel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1149) lugosi válasza Predator2 (#1144) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy félreértettem, hogy hogy érted, hogy "hivatalos" levél. Szerintem ilyen fogyasztóvédelmi panasz stb. nem vészes. Alapvetően csak annyi a gond az általad írt módszerrel, hogy utólag nem bizonyítható, hogy azt az aláírást te tetted rá. Én úgy fogalmaznék, hogy minden olyan helyen, ahova simán megfelel egy sima, hétköznapi (nem minősített aláírásos) email, oda ez is jó lesz.

(#1150) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kis cég 3 alkalmazottal. Szeretnénk bevezetni az office 365-öt, hogy mindenki ugyanazokat a dokumentumokat lássa, tudja eléri, szerkeszteni bárhonnan a világból, illetve fontos a közös tárhely is.

Kérdésem: Milyen opciót érdemes venni ilyen mikro vállalkozásnak?
2.: Ebben az esetben, hogyan van ez a megosztás? Egy acco-t kell csinálni és, akkor mindenki azzal lép be, vagy mindenkinek külön acc is jó, de ebben az esetben, meg, hogyan látják a kollégák ugyanazt.

Ha kicsit leírnátok azt nagyon megköszönném/nék. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.