Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) BigManus válasza Gabesz87 (#4999) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Milyen vírusirtó van a gépen? Feltételezem újraindítás volt...?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5002) Gabesz87 válasza BigManus (#5001) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nincs külön vírusirtó. Windows defender. Hát, ami azt illeti újraindítás még nem volt, nem gondoltam hogy az segítene, de próba szerencse.
Update: és tényleg segített! Besza...behu... köszi :D

(#5003) Fire/SOUL/CD válasza Gabesz87 (#4999) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom az Office frissül folyamatosan...
Én is így jártam, amikor kézzel ráfrissítettem. Ha vársz kb. 10 percet utána már -elméletileg- el fog indulni minden és nem lesz további gond. (kell egy restart a gépnek is)

Sajnos volt olyan ismim, akinél ez nem oldódott meg, Ő visszaállította a rendszert egy korábbi időpontra és letiltotta az Office frissítését.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5004) Fire/SOUL/CD válasza Zsolty20 (#5000) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd meg, hogy hány bites Office-t használsz. (Indítsd el pl. a Word-t, bal oldalt Fiók és jobb oldalon Word névjegye)

Sajnos a nagyeszű MS (ha letöltesz egy Office lemezképet, felcsatolod és a gyökérből indítod a setup.exe-t) képes x64-es alá is alapértelmezetten 32 bites Office-t pakolni.

Nem 100%, hogy ez a gond, de az biztos, hogy méretesebb, összetettebb, makrókkal teletűzdelt stb stb táblázatokkal az x64-es Excel sokkal gyorsabban "bánik el".

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5005) Gabesz87 válasza Fire/SOUL/CD (#5003) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én még soha nem jártam így, és nem is szoktam kézzel frissíteni. De örülök, hogy restarttal megoldódott.

(#5006) Fire/SOUL/CD válasza Gabesz87 (#5005) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a frissítések engedélyezve vannak az Office-ban (Word/Fiók/Frissítési beállítások) és a Windows Update-n is engedélyezve van (Windows Update/Speciális beállítások/Frissítések fogadása más MS-termékekhez a Windows frissítésekor be van kapcsolva), akkor de, frissül automatikusan az Office is...

Én csak azért írtam a kézi frissítést, mert nálam tiltva vannak azok az opciók, amit fentebb említettem, és ezért néha kézzel frissítem le az Office-om, és a frissítés után volt nálam is ez a jelenség, addig nem. Nálad meg automatán lefrissült (lehet észre sem vetted)... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5007) Zsolty20 válasza Fire/SOUL/CD (#5004) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Én is gondoltam erre, hogy esetleg netalántán egyszerű lenne a megoldás, hogy valamilyen okból 32bites került fel 64-es helyett, azonban 64bites van fent, szóval ez nem nyert.
De jó ötlet volt. :)

(#5008) Fire/SOUL/CD válasza Zsolty20 (#5007) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az Excel-t elindítod és onnan nyitod meg a fájlt ill. csak pl. intézőből ütsz egy entert a táblázaton, mindkét esetben ennyire hosszú a megnyitási idő?

Ja igen és mi az, hogy az Excel verziója 1908? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5009) Zsolty20 válasza Fire/SOUL/CD (#5008) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Az általam tesztnek kijelölt gépeken az excel kb 1 percen belül megnyílik, ezek mérete 30-55 mega környékén van. Azonban a cél gépeken ahol használják is őket valamilyen oknál fogva továbbra is nagy a megnyitási idő.
A verziót a Fájl/Fiók Excel névjegye mellett találtam, ott írja ki az aktuális verzió számot.

(#5010) Fire/SOUL/CD válasza Zsolty20 (#5009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hogy 1908... OK.
És a másik gépeken is 365 fut és le vannak frissítve?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5011) Zsolty20 válasza Fire/SOUL/CD (#5010) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Így van. :)
Ezért is pörgök rajta, hogy mégis mifranc lehet vele. Lehetséges, hogy a fájlmérete az ami kiakasztja a programot?

(#5012) v.attis válasza Dzsekó (#4989) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm a választ, feladtam az olvasgatást. Már így is több időt rá szántam, mint amenniyt az a pár ezer forint ér...
A 2016-os már legalább 8 hónpja nincs fent, behalt a win, és reinstall után már a 2019-es ment fel.

(#5013) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ismerős gyerek regisztrálna a tanulói Office365-re és nem kapott a felhasználói név mellé jelszót ... Ilyenkor mi van?! Én még ilyennel nem találkoztam, mindig sikerült eddig, akiknek segítettem. Természetesen nem változtatta meg, most kapta az e-mailt. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5014) tylerddd válasza tylerddd (#5013) üzenetére


tylerddd
veterán

Közben kiderült, hogy tavaly júniusban regisztrált, de ezt is elfelejtette, meg ugye a jelszót is. Most az elfelejtett jelszónál, miután beírja az e-mail címet, írja, hogy nem tud visszaállítani jelszót, mert ez nincs beállítva. Kérje a rendszergazdát. Ha jól gondolom egy support-os ügy akkor?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5015) kali válasza tylerddd (#5014) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha itt nem megoldható: [link], akkor: o365support@oh.gov.hu
Mondanám itt az OH-s telefonszámot is, de inkább e-mail a fentire: [link]

(#5016) tylerddd válasza kali (#5015) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Megpróbáljuk!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5017) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Office 2016 Excellel kapcsolatos kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni.
Van egy munkafüzet amiben a cellákhoz megjegyzés van írva. Sok cella van, rendszeresen kapunk friss táblázatot.
Csak akkor jelennek meg a megjegyzések a kollégámnál, ha az adott ablakra klikkel és megjegyzések megjelenítésére klikkel.
Az én gépemen ha rajta hagyom bármely ablakon az egérmutatót jobbra a cellától megjelennek a megjegyzések.
Be lehet ezt neki valahogy állítani?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5018) Fire/SOUL/CD válasza Bacusuz (#5017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem igazán értem ezt a "...ha az adott ablakra klikkel ..." és "...hagyom bármely ablakon az egérmutatót...", hogy milyen "ablakról" is van szó... :F

Bár nem nem teljesen értem a kérdést(szvsz inkább cellára való klikk és cella fölé vitt kurzor lehet inkább, nem "ablak"), talán tudok megoldással szolgálni, hátha mégis jó lesz valamelyik... :DDD

1. Véleményezés fül/Összes megjegyzés megjelenítése (pont azt csinálja, mint amit az elnevezése sugall...)
2. Beállítások/Speciális és a képen jelölt opciót ellenőrizze a kollégéd, alapértelmezetten azon a beállításon kell lennie, ahogy a képen is van

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5019) Bacusuz válasza Fire/SOUL/CD (#5018) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia, igen úgy gondoltam ahogy leírtad :DDD rosszul fogalmaztam.
Köszi szépen, továbbítom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5020) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Az Office 2019 Otthoni és vállalati csomagban az elektronikusan letölthető és a box-os verzióban, ahol termékkártyát kapok, mi a különsbség?

Mindkettőt úgy kell aktíválnom, hogy MS account-hoz kötöm? Átvihető később másik account-ra?

indul a sörös aludni

(#5021) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Jól látom, hogy a 365 online verziójában a PP-ban nem lehet a prezentációkat időzíteni? Tehát hogy magától játssza le a prezentációt, manuális lapozás nélkül. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5022) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#4978) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ennek lett valami letölthető végeredménye? :R

(#5023) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#5022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ó bakker, cavinton-t kell szednem, teljesen kiment a fejemből... :W :DDD
Persze, már akkor, a linkben szereplő 2 topiktársnak el is küldtem a progit, de Ők arról tájékoztattak, hogy náluk a 2019-es ISO-ból telepített Office 2016-os lesz...  :F
Ezért rászántam pár napot, hogy alaposan utánanézzek a dolgoknak, de már vagy 1 hónap óta elkészült az új változat csak elfelejtettem... Senkinek nem küldtem el...
Ki is teszteltem, egy teljesen friss W10 telepítést követően (tehát semmi warez cuccot nem látott, sem Office-t a gép) és biztosan a 2019 Pro Plus kerül fel...

Kösz, hogy szóltál... :R

UI: persze, majd ma még ránézek inkább még1x, aztán privben megkereslek (de inkább csak holnap)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5024) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#5023) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönöm! :R

(#5025) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

OPPCI V1.0

Használat előtt olvassátok el a leírtakat, ha bármi észrevételetek, javaslat stb. van, akkor azt a logout hozzászólásokban kövessétek el.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5026) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#5025) üzenetére


BigManus
addikt

+1

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5027) Jarod1 válasza Zsolty20 (#5000) üzenetére


Jarod1
addikt

mekkora a file mérete?
egy munkafüzetben van minden?

(#5028) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Kicsit offtopic, de hátha tudja valaki. Hogyan tudok a OneDrive-on (céges verzió), egy a OneDrive által veszélyesnek ítélt fájlt biztonságosként megjelölni, hogy ne riasszon be mindig miatta?
Nem vagyok informatikus.
Köszi előre is!

(#5029) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Lányomnak vettünk egy új laptopot. Hetedikes, együtt indítottuk az egész rendszert (jogtiszta Windows). Gmail fiókjával aktiválta a rendszert. Feldobta az Office 365 egy hónapos próbaidőszakot. Gondolom születési dátum alapján érzékeli, hogy kiskorú, ezért nem tudom aktiválni. Azt írja kérd meg a szüleid. Merre tovább?
Másik kérdésem, hogy ha lejár a próbaidőszak, milyen hivatalos lehetőségek vannak az Office használatára?

Maine coon

(#5030) kali válasza atosan (#5029) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Itt érdemes regisztrálni, ha a feltételek adottak: [link]

(#5031) atosan válasza kali (#5030) üzenetére


atosan
addikt

Köszönet :R Délután kipróbáljuk.

Maine coon

(#5032) BigManus válasza felsatan (#5028) üzenetére


BigManus
addikt

Tudnál egy képernyő képet adni, miről is van szó? Én anno fertőzött fájlt is tároltam a drive-ban, de soha nem nyekergett, csak amikor le akartam tölteni. De akkor meg ignoráltam.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5033) z4zelda


z4zelda
tag

Segítséget kérnék!
PowerPointnál csak az animációk vannak viszont az animációs munkaablakot nem mutatja?
(Office 365 új iskolai letöltés)
Köszönöm!

(#5034) Fire/SOUL/CD válasza z4zelda (#5033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapban az animációs munkaablak nem jelenik meg, be kell kapcsolni a megjelenítését.
Az Animáció munkaablak megnyitása

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5035) atosan válasza kali (#5030) üzenetére


atosan
addikt

Sajnos nem jogosult. Ilyen esetben marad az online office? Annak mik a hátrányai?

Maine coon

(#5036) kali válasza atosan (#5035) üzenetére


kali
legenda

Mit jelent az, hogy nem jogosult?
Melyik feltételnek nem felel meg?
Az online verzió nem telepíthető, meg a működése is nehézkesebb.

(#5037) atosan válasza kali (#5036) üzenetére


atosan
addikt

Linkelt oldalon rrákattintottam a regisztrálásra, megadtam az adatokat (diák azonosító, szülő email cím, személyi igazolvány szám stb). Jó sokára jött egy levél, hogy nem jogosult. Nem részletezték.

Maine coon

(#5038) kali válasza atosan (#5037) üzenetére


kali
legenda

Az iskola fenntartóját kell akkor megkeresni, mert lehet olyan, hogy különböző okok miatt nincs benne az OH-s nyilvántartásban, de amúgy jogosult.

(#5039) z4zelda válasza Fire/SOUL/CD (#5034) üzenetére


z4zelda
tag

Köszi,de itt nincs ilyen lehetőség csak az animációk il.annak beállítását engedi (fel/le)!

[ Szerkesztve ]

(#5040) Fire/SOUL/CD válasza z4zelda (#5039) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj egy képet az egész PowerPoint ablakról (Animációk fülre állva)
Letöltést írtál korábban, tehát biztosan nem a felhős 365-ről van szó ugye?
Meg egy kép jó lenne, a FIÓK oldalról, hogy lássam pontosan melyik verzó van telepítve

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5041) z4zelda válasza Fire/SOUL/CD (#5040) üzenetére


z4zelda
tag

(#5042) Fire/SOUL/CD válasza z4zelda (#5041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs. lemaradt a korábbi hozzászólásomból(későn módosítottam), hogy a Fájl menü/Fiók ablakról is dobj egy képet, hogy lássam, pontosan melyik verzióról beszélünk. :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5043) z4zelda válasza Fire/SOUL/CD (#5042) üzenetére


z4zelda
tag

(#5044) Fire/SOUL/CD válasza z4zelda (#5043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Időközben "rájöttem", hogy az O365 diák változata (ingyenes) az felhős, és abban sajnos valóban sok minden "ki van herélve", így az animációs munkaablak sincs. :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5045) atosan válasza kali (#5038) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm! Utána járok.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#5046) z4zelda válasza Fire/SOUL/CD (#5044) üzenetére


z4zelda
tag

Köszi,de akkor a tanár miért kér ilyen feladatot? :W

Mégegyszer köszönöm! :K

(#5047) bon válasza z4zelda (#5046) üzenetére


bon
őstag

Kell egy ilyet regisztrálni és kész: [link] Vagy az iskolától kérni, hogy a diák licenszet állítsák át A1 Plus-ra és akkor már van letölthető Office csomag is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5048) Fire/SOUL/CD válasza z4zelda (#5046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban letöltést írtál, ezért kértem a képeket, mert nem mindegy.
Azt lehet tenni, amit bon javasolt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5049) z4zelda válasza bon (#5047) üzenetére


z4zelda
tag

Oda regisztráltam és onnan lett letöltve!
Lehet licensz probléma van?

(#5050) z4zelda válasza bon (#5047) üzenetére


z4zelda
tag

Ez a licensz van : Office 365 A1 Plus for students

Common Data ServiceProject for Office (Plan E1)Education AnalyticsMicrosoft Kaizala ProWhiteboard (Plan 1)To-Do (Plan 2)Azure Active Directory Basic for EDUSchool Data Sync (Plan 1)Microsoft Stream for O365 E3 SKUMicrosoft TeamsMicrosoft StaffHubPower Automate for Office 365Power Apps for Office 365Azure Rights ManagementMicrosoft Forms (Plan 2)Microsoft PlannerSwayYammer for AcademicOffice for the web (Education)SharePoint Plan 1 for EDUExchange Online (Plan 1)Az Office legújabb asztali verziójaSkype for Business Online (Plan 2)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.