Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit kerülő úton úgy oldottam meg, hogy a "szűrés ki" gomb megnyomására lefut az "ablak bezárása" makró mentés és kérdés nélkül, majd az "űrlap megnyitása" makróra ugyanez az űrlap megnyílik és ekkor már ki van kapcsolva a szűrő. A bezárást megnyitást észre sem veszem. Átvágtam a fejét. :D

www.szokeistvan.hu

(#1152) szisti válasza IldiH (#1150) üzenetére


szisti
csendes tag

ildiH!

"A jelölőnégyzet értékét változtasd meg értékadással" Ezt a "szűrés nullázása" gomb csinálja. Azzal semmi gond. AZ egyéb űrlapszűrő műveleteket is ki akarom kapcsolni egyetlen gombnyomással, de már az is megoldódott. NAGYON SOKAT SEGÍTETEK NEKEM!

www.szokeistvan.hu

(#1153) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Arra van valami lehetőség, hogy a kereső panel alapértelmezett értéke ne a legkevésbé használható beállításokkal jelenjen meg?
[link]
Utálom, hogy mindig át kell egerésznem az "Aktuális mezőt" a teljes dokumentumra, a "Teljes mező"-t a "Mező bármely része"-re és csak utána nyomhatom a "keresés" gombot. Át lehet ezt valahogy állítani mindörökre? Az Excel valahogy értelmesebb ezen a téren nem?

www.szokeistvan.hu

(#1154) Novics


Novics
senior tag

Halihó szakik!

Fura anomáliába futottam bele a szép és jó access adatbázisomban. Az egyik táblába nem tudok írni. Sehogyan sem. Tábla nézetben sem enged új adatot bevinni. Egy másik táblából készült űrlapot meg hiába hívok meg hozzáadás szerkesztési módban, nem tudok hozzáadni. Ott a táblában tudok újat felvinni. Korábban ment minden frankón, de egy ideje hülye. A Fájl, Beállításokban ehhez az adatbázishoz kapcsolódóan nem állítgattam a semmit, egy másiknál állítottam be kizárólagos hozzáférést, meg ilyesmiket.

Ötlet?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1155) Behuska


Behuska
újonc

Sziasztok,
van 1 táblám amiben irányítószámok és a hozzájuk tartozó települések vannak (irszam; telepules). Hogy tudom én ezt űrlapra rátenni, hogy beírom az irányítószámot és a mellette lévő mezőbe kikeresse a hozzá tartozó települést.

Kezdő vagyok még....csak finoman :B

Köszike! :R

(#1156) Novics válasza Behuska (#1155) üzenetére


Novics
senior tag

Eléggé barkács módszer, de én úgy oldottam meg hasonló feladatot, hogy az adott mező egy lekérdezésből vette az adatait. Nálam IMEI kódóknál így néz ki a mező:
SELECT phones_inv.imei1
FROM phones_inv
WHERE (((phones_inv.imei1) Like '*' & [Űrlapok]![Űrlap1]![textBoxsn]))
GROUP BY phones_inv.imei1;

Én az utolsó x db számra keresek és több találatom is lehet, ezért kombinált listát használok.
Mint mondtam tuti nem ez a legszebb megoldás, de ez működik nálam. Annyi a kényelmetlenség, hogy ha beírtam utána entert kell nyomnom, valamint ha beírok egy új számot, akkor az csak a lap frissítése esetén ad eredményt.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1157) Behuska válasza Novics (#1156) üzenetére


Behuska
újonc

Megpróbálom... hátha.

Nagyon köszi :)

(#1158) Petya25


Petya25
addikt

Na már megint ott tartok, hogy meg kell szabadulnom az ADP+SQL szerver kombótól, mert a 2010 utáni office-ok nem támogatják ezt. Az adatok az sql-en maradnak, de a user interface-t át kell tennem új megoldásba.

Valami ötlet, hogy ADP-ből hogy tudom átforgatni viszonyleg egyszerűen egy másik eszközbe a formokat?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1159) IldiH válasza Petya25 (#1158) üzenetére


IldiH
aktív tag

Sajnos ilyesmiben nem tudok segíteni. De guglival kerestél megoldást (pl)?

[ Szerkesztve ]

(#1160) Petya25 válasza IldiH (#1159) üzenetére


Petya25
addikt

Szia
Köszönöm. Igazából egy új célszerszámot keresek, amiben a formokat hasonlóan lehetne kezelni mint Accessben. Adatbázishoz kapcsolódva lehetne lekérdezések futtatni, gombok, formok, adatbevitel. Meg lehetne írni az egészet pl Delphiben, de az egy nagyobb falat. Valami MS formátumban. Visual Studióval nem tudok készíteni valami felületet rá?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1161) IldiH válasza Petya25 (#1160) üzenetére


IldiH
aktív tag

Mást nem használok (ezt is ritkán :B ), de pl VB-ben meg tudod csinálni az egészet. Igazából az Access csak helyetted végzi el a munka nagy részét, de közvetlenül is leprogramozhatsz minden ilyesmit VB kódban.
Tényleg nagy kék :D

(#1162) Polllen válasza Petya25 (#1160) üzenetére


Polllen
nagyúr

A visual studioban meg tudod oldani szerintem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1163) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Office 2007 esetén az access tud olyat, hogy több feltétel alapján rendezzen sorba?

Van egy listám, melyen különböző személyek szerepelnek.

1. feltétel: település szerint legyen rendezve
2. feltétel: név szerint legyen településen belül rendezve

Köszönöm!

(#1164) IldiH válasza huliganboy (#1163) üzenetére


IldiH
aktív tag

Persze, minden verzió tudja a rendezéseket, akár lekérdezésben, akár nyomtatásban szeretnéd látni.

(#1165) huliganboy válasza IldiH (#1164) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm!! :R

(#1166) Petya25


Petya25
addikt

Valakinek van tippje arra, hogy a táblában datetime formában tárolt értéket milyen trükkel lehet mint idő kitenni diagrammra? Mivel benne van a dátum is, egy napnyi lépcső van két hasonló időpont között, így használhatatlan. Ha convertelem egyszerű időre, úgy meg nem hajlandó feltenni se kimutatás adatai közé se diagramra értékként (csak darabban).

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1167) Blans


Blans
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy acces tábla és űrlap, amibe könyvelést végzek és már nagyon sok évi adat lett beleírva. Új számítógépre váltottam az acces verziója ugyan az maradt (2003 Office Pro) mint a régi gépen, amit használtam. Sajnos, ha megpróbálok adatot bevinni a régi acces táblába a dátum bevitelnél teljesen mindegy, hogy milyen dátumot adok meg, folyamatosan átírja 1899.12.30.-ra.

Tervező nézetben megnéztem, hogy a dátumnál a Formátum: Rövid dátum és a
Beviteli maszk: 99\.99\.00;0

Kérlek, segítsetek, hogy a dátum bevitel helyesen működjön.

Nagyon szépen köszönöm!

(#1168) IldiH válasza Blans (#1167) üzenetére


IldiH
aktív tag

[link]

Nem jól adod meg a formátum - beviteli mező párost.

(#1169) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello!
Minding tipuskonveziós hibát kapok amikor nem egész számot vagy dátumot akarok importálni. Próbáltam import után tervező nézetben átállitani, de akkor is törli az adatokat sajnos. access 2016, win 10.
Hogy kéne UTF-8 txt-ből importálnom, hogy ne vesszenek el adatok? alapból rövid szövegnek érzékeli az access

(#1170) Nagytoll válasza Nagytoll (#1169) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Basszus, megtaláltam. Akkor tárgytalan a kérdés.

(#1171) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van két lekérdezésem, és azokból szeretném kilistázni azokat amelyek mindkettőben szerepelnek. Ezt hogyan lehet megoldani?

(#1172) Petya25 válasza mustang08 (#1171) üzenetére


Petya25
addikt

Kösd ösze a két lekérdezést egy joinnal egy új lekérdezésben és csak a közös találatokat fogja hozni.

select *.query1 from query1 inner join query2 on query1.azonosító = query2.azonosító

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1173) mustang08 válasza Petya25 (#1172) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Köszi :R

(#1174) Petya25


Petya25
addikt

Az accdb-ben egy formnak hogy lehet bemenő paramétert adni, másik formról hozni?
Mögötte a query persze már tudná használni.

Az adp-ben volt ilyen simán, de most itt kellene gyorsban ilyet megoldanom, de nem találom.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1175) HML


HML
újonc

Sziasztok!
Valaki meg tudna nekem egy feladatot csinálni accesban? Privátban elküldeném neki.

(#1176) Petya25 válasza HML (#1175) üzenetére


Petya25
addikt

Mennyit szánsz rá? :)
Küldd át és ránézek.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1177) Petya25 válasza Petya25 (#1174) üzenetére


Petya25
addikt

Szenvedek ezzel a francos accdb formátummal, adp után egy kínszenvedés.
Esetleg valakinek tipp az elábbi témára?

Vannak odbc-n becsatolt táblák, nézetek.
Külön-külön mind nyitható, nézhető.
Ha joinnal összekötöm egy lekérdezésben, akkor ezt dobja:
ODBC--a hívás nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1178) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Lenne egy ilyen feladat:
Adja meg lekérdezés segítségével azoknak a repülőtereknek a nevét, ahol csak füves kifutópálya
van, nincs betonborítású! Minden repülőtér neve csak egyszer jelenjen meg a listában!

Ezek vannak a táblában:
sorszam A kifutópálya azonosítója (számláló), ez a kulcs
nev A repülőtér neve (szöveg)
hossz A kifutópálya hossza méterben (szám)
szelesseg A kifutópálya szélessége méterben (szám)
anyag A kifutópálya borításának anyaga (szöveg); értéke fű vagy beton

Van olyan reptér ahol van füves és betonos kifutópálya is. Hogy lehet megadni azokat a pályaneveket ahol CSAK füves pálya van?
Előre is köszönöm!

(#1179) Nagytoll válasza SybenX (#1178) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Szerintem QBE rácsban simán feltételnek megadod hogy anyag=fű és anyag<>beton, aztán hogy csak egyszer jelenjen meg az SQL-be beírod hogy distinct.
Amúgy jókor :D holnap érettségi...

(#1180) SybenX válasza Nagytoll (#1179) üzenetére


SybenX
őstag

Köszi! Bár még ilyen módszerrel nem próbáltam.
Ez középszintes feladat,nekem csütörtökön lesz érettségi középszinten.

[ Szerkesztve ]

(#1181) mustang08 válasza SybenX (#1180) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én úgy csinálnám, hogy lekérném először a füveseket, majd a betonosokat két külön lekérdezésben, majd a nem egyezőeket kereső lekérdezés varázslóval meghatároznám a két lekérdezés különbségét.
Egyébként én is csütörtökön érettségizem. :)

(#1182) SybenX válasza mustang08 (#1181) üzenetére


SybenX
őstag

Nagyon köszönöm! :R
Sok sikert neked is! :)

(#1183) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes helyzet előtt állok. Sajna Access-ből kell .CSV-t exportálnom. A forrást a Sharepoint-ról veszi le. Ennek frissítése kezelve. De export során, amikor CSV-be ki kell raknom a fájlt, akkor elhasal, mert panaszkodik, hogy a szeparátor egyes mezőkben megtalálható. Tudom, hogy Comma Separated, de tabulátorral kellene elválasztanom a mezőket.

A lenti kóddal kiexportálnám a tábla tartalmát, de nem megy. Tudom, hogy lehet specifikálni a varázslóval definíciós fájlt, de akkor megkötöm a fejlécet. Egyik cél pedig az lenne, hogy ha módosul a fejléc, akkor rugalmasan kövesse le az export is.

DoCmd.TransferText acExportDelim, , "SP_DATASOURCE", filename, True

Létezik megoldás arra, hogy a VBA kódban adjam meg a szeparátort? A rugalmasságot nem adhatjuk fel. :(

Mess with the best / Die like the rest

(#1184) n42


n42
tag

Sziasztok! Csak most ismerkedek az Access-szel és egy nagyon egyszerű problémába ütköztem! Egy táblán belül (tehát soron belül), hogyan lehet műveletet végrehajtani?

PL van három vastagságérték: annak az átlagát hogyan tudom kiszámolni?

(#1185) Petya25 válasza n42 (#1184) üzenetére


Petya25
addikt

(x+y+z)/3

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1186) n42 válasza Petya25 (#1185) üzenetére


n42
tag

vicces, de ez nem segít...

(#1187) Petya25 válasza n42 (#1186) üzenetére


Petya25
addikt

select (elso+masodik+harmadik)/3 as atlag from tabla

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1188) n42 válasza Petya25 (#1187) üzenetére


n42
tag

Sikerült, de ez jó bonyolult ám, gondolom nem is álmodhatok olyan függvényekről, mint Excelben. :(

(#1189) IldiH válasza n42 (#1188) üzenetére


IldiH
aktív tag

Van képletszerkesztő benne (függvényekkel) ....

(#1190) Petya25


Petya25
addikt

ACCDB-ben
Valami ötlet arra hogy miért nem tudok formról érkező értéket lekérdezésben mint mező használni/megjeleníteni?

SELECT mező1, mező2, [Űrlapok]![datum]![datum] AS datum FROM tábla;

ha csak ugyanígy bármit számként-szövegként beírok azt szépen minden sorba kiírja, pl:

SELECT mező1, mező2, "dátum" AS datum FROM tábla;

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1191) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Sziasztok!

2007-esben találkoztatok már olyasmivel, hogy a tulajdonságlapon a tételek hozzáférhetetlenek?
pl. lekérdezés egyik táblájának az aliasát írnám át, de a tulajdonságlapon csak írva vagyon, hogy van olyan, hogy alias, de a tulajdonság címkéjén kívül semmi, nincs értéke, a tábla tulajdonságlap ugyanez :(

Menet közben "tűnt el", aztán próbáltam újraindítgatni (a gépet is), de semmi eredmény.

Mdb-be kikonvertálva, 2003-assal rendesen szerkeszthető minden, tehát nem az adatbázis hibája.

[ Szerkesztve ]

(#1192) Claude Leon válasza Claude Leon (#1191) üzenetére


Claude Leon
senior tag

megtaláltam :):
https://prog.hu/tudastar/140977/access-2010-urlap-tulajdonsaglap-megjelenites

(#1193) Petya25


Petya25
addikt

Valami tipp arra, hogy 2003-ban készített egyéni menüt hogy lehet szerkeszteni későbbi verziókban?

#1190-re találtam megoldás format paranccsal...

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1194) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

helló
találkoztatok olyan anomáliával, hogy egy lekérdezés után néhány oszlopban karakterkódolási hiba van?
többnyire krix-kraxok vannak a sorokban, de egy másik oszlopban, ugyanannak a betű helyén normálisan megjeleníti?

Szépnapot!

(#1195) CobraKai


CobraKai
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene Access 2013-as Excel file csatolás, és frissítéssel kapcsolatban.

Első körben az lenne a cél, hogy csatoljak 3, általam csak olvasható táblát a helyi hálózatról, és a bekerülő adatokat időről időre frissítsem. A frissítés alatt azt is értem, hogy időről időre módosulnak a rekordok, néhány törölve is lesz, illetve újak is kerülnek hozzá.

A sima csatolás lenne az legjobb elméletileg, de nem tudom megoldani hogy:
- csak azokat az adatokat hozza át, amire nekem van szükségem,
- a 3 Excel file adatai között a megfelelő kapcsolatot alakítsak ki, mivel az oszlopok adattípusai mások, és nem enged pl. számhoz szöveget kapcsolni.

Jelenleg úgy van megoldva, hogy becsatoltam a szükséges file-okat, ezekből a szükséges adatokat hozzáfűztem egy-egy helyi táblához (az adattípus így már megadható), de a frissítés itt nem a legtökéletesebb.

Milyen módszerrel lehetne:
- vagy korrekten csatolni a nekem szükséges adatokat
- vagy rendszeresen, és megbízhatóan frissíteni a csatolt táblából importált adatokat

Előre is köszi a segítséget.

(#1196) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztrok !
Emelt érettségire valami jó kis anyag felkészülni access ből ?

(#1197) nap


nap
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy adatbázisból szeretném lekérdezni megyénként a legmagasabb pontszámú versenyzőt (eddig megy) és kiíratni a nevét, csapatát, felkészítő tanárát, értesítési címét is. Ezt hogy tudnám megoldani?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#1198) NGA


NGA
addikt

Kis segítséget kérnék.
Vásároltunk egy cimkenyomtatót. A következőre volna szükségünk: Minden cimkére más feliratot és a hozzá tartozó képet tudjon nyomtatni.
Ezt szépen leírja a nyomtató FAQ-ja. Azonban nincs access a cégnél jelenleg, és kipróbálásra szeretnénk egy egyszerű adatbázist ha valaki megcsinálna nekünk:
How to insert a new image into each label using a database file. (P-touch Editor 5.x for Windows) | Brother

A képeket feltöltöttem ide:
p1.bmp (260×260) (naturhelix.hu)
p2.bmp (260×260) (naturhelix.hu)
p3.bmp (260×260) (naturhelix.hu)
p4.bmp (260×260) (naturhelix.hu)

El tudja valaki ezt készíteni?
Előre is köszönöm

(#1199) NGA


NGA
addikt

Közben rájöttem, hogy a sulinetes office365 tartalmazza az access-t.
Már csak egy kérdésem volna. Hogy tudok ole tipusú mezőt hozzáadni?
A hozzáadás nem tartalmaz ilyet, csak mellékletet, nekem meg mdb formátumba kell lementenem az adatbázist, ami nem engedi a mellékletet.

(#1200) NGA


NGA
addikt

Megoldottam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.