Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#423) optikus válasza sbazsi (#299) üzenetére


optikus
senior tag

Nem tom szuletett e dontes de nekunk van egy casio-z750-esunk. Nagyon sokaig kerestem ultrakompakt kategoriaban gepeket. Vegigneztem a muszaki parametereket, kepminoseget, stb. Nem nagyon volt versenytarsa mert szinte az osszes gep tudott jo dolgokat de azokat kulon-kulon, viszont a casio ezeket otvozte. Ez jo 1 eve volt azota nem tom mennyit valtozott a piac. Nekem volt nehany preferenciam ami alapjan valasztottam:

-legyen gyors a mukodese, a shutter lag minel kisebb legyen (gyerekfotozas miatt fontos, de mar szinte ezen elbukik az osszes versenytars). Egyebkent talan ez az egyik legfobb parameter amit legelsore minden gepnel megneztem. Nehany gepnel ez az ertek elkepesztoen nagy, mar-mar a hasznalhatatlansagig.
-legyen kicsi (mert elsosorban csaladi gyerekfotozasra kell es mindig magunknal akartuk tartani).
-egy toltettel tudjon sok kepet csinalni (tud ugy hogy vakuzok soxor es a kereso)
-legyen nagy az lcd- keresoje/visszanezokeje (ennek jo nagy)
-ismert otthon is meglevo kartyaformatumot hasznaljon cf vagy sd (ez az sd-t tudja)
-ecceru legyen attolteni a kepeket dokkolos megoldasnal nincs gyorsabb (alapban adjak es usb 2-es)
-legyen jo a kepminoseg lehetoseg szerint 5mpix feletti legyen (szerintem jo a kepe, es ez 7.1MPixeles)
-legyenek automata modok de emellett legyen lehetoseg manualisban is allitani mindent (sok gepnel nem nagyon van manualis, de ezen minden allithato igaz a rekeszertekbol csak 2-3 van viszont van melle expo korrekcio +-2EV, igy mar eleg).
-legyen optikai keresoje ami zoomoljon az obival egyutt (ez ilyen)
-ha lehet tudjon jo minosegu korlatlan hosszusagu videot (ha lehet hangal), (tudja)
-tudjon a papirkepeknek megfelelo oldalaranyu kepet csinalni (persze ezt lehet utolag fotosopban nyiszalni de egyresz macera masreszt ha komponalaskor nem veszed figyelembe akkor valamit le kell majd vagnod, mig ez a gep ecceruen a keresoben kitakarja alul-felul igy tokeletesen lehet hasznalni, raadasul a kep is kevesebb helyet foglal)
-iso manualisan legyen allithato (sok gepnel fixen automata)
-legyen allvanycsavar
-ha lehet legyen fem haz, nem az a nyikorgos muanyag (szubjektiv dolog en jobban szeretem a femet).

Ami nem teccet:
-sajat akksija van (ez reszben jo is reszben rossz, AAA-elemet/akut lehet venni barhol mig a sajatot fel kell tolteni, igaz lehet venni potaksit akar utangyartottat is es az nem draga)
-a videoit en csak mediplayer9-el tudom lejaccani a 10-es belassul, de valoszinuleg az otthoni gepem keves hozza mert eleg regi (egy 660-as celeron)
-ha elviszed a gepet otthonrol akkor kell egy kartyaolvaso vagy a dokkolot is vinni kell mert nincs rajta szabvany usb lik (tolteni is csak a dokkoloval lehet, de mivel igen sok kepet lehet csinalni vele igy erre meg nem volt szukseg, ez a dokkolos gepek hatranya)
-videonal nem lehet zoomolni (a gepek 99%-anal nem lehet, azzal magyarazzak, hogy az belehallatszana a felvetelbe ezert letiltjak)
-kicsi a vaku (bar ahhoz kepest egesz jo) de ilyen meretben nem is lehet nagyobbat varni
-nincs kulso vaku szinkron csatlakozo
-nehany gomb nem ugy mukodik mint ahogy az ember varna (pl. a lefele es felfele nyil mas funkciot csinal ezert ha megnyomom a lefelet de megis vissza akarok lepni akkor nem a felfelet kell nyomni hanem ujra a lefelet, kicsit fura de megszokhato)

Amit meg tud:
-hangfelvetel
-kismillio tema mod kepkeszitesnel es videonal
-van olyan video funkcio, hogy nem lehet lemaradnio a temarol mert mar akkor vesz mikor meg meg sem nyomtad a gombot (nehez leirni trukkos)
-naptar (kepeket is megjeleniti) + ora + ebreszto
-tobb fele hang (expo, gombnyomkodas, stb)
-ex-gomb (beallithato hogy mit csinaljon, nagyon hasznos mert a legtobb fontos funkciot
egy-ket gombnyomassal el lehet erni nem kell a menuben turkaszni, pl. iso ertek valtas, felbontas valtas, stb).


Hirtelen ennyi, ha kerdes van tudok konkretumokat (z750-rol).

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.