Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) quandsoir


quandsoir
csendes tag

hallo !

mi a véleményetek az olympus e-500 ről? nagyon csábító azzal a két kit obival, illetve a pentax k100d-ről?

(#4952) BEE válasza Predator... (#4950) üzenetére


BEE
addikt

Igazából nincs vetélytársa.
Képminőség, telemakró, képstabi, jó vaku,
együtt csak ebben van meg.

BEE

Bár itt linkeltek egy ütősen jó képet FZ50-től.[link]

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4953) Predator... válasza BEE (#4952) üzenetére


Predator...
tag

Tehát nem lessz fényképezőm:(

majd januárba megyek bécsbe elvileg és elvileg ott még lehet kapni fz30-at
annyira oltás hogy nincs egy eladó neten....mind elkelt:(

Fz50-es kép nemrossz...elmegy :C
najó..ütős mint állat....

Akkor ezekszerint ''nincs párja'' az fz30-nak...

ez olyan hogy nincs gépem mintha nem vehetnék levegőt :U

na nembaj...majd lessz vmi

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4954) Avalon válasza Predator... (#4953) üzenetére


Avalon
tag

''Akkor ezekszerint ''nincs párja'' az fz30-nak...''

De van. Panasonic FZ20. :DDD

(#4955) MasOyama


MasOyama
őstag

Szeretnék venni még egy gépet. Amire használnám:
Rendezvényeken, sportcsarnokban képek készítésére. Lámpafény van, a fényviszonok nem túl jók. Kézből szeretnék tiszta éles képet csinálni. (vettem egy casio z1000-est, mindenhol megállja a helyét, de sötétben messzíről csak állvánnyal csinál éles képet, kézből nagyon homályos) 150 pénz ami max. szánnék rá. Minnél kissebb, és könnyebbet szeretnék. Köszönöm előre is.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#4956) orbano válasza MasOyama (#4955) üzenetére


orbano
félisten

Ilyet kompakttal szerintem nem fogsz tudni. Ha csak nem pár méterre lévő dolgokat akarsz a csarnokban fotózni. De ha mondjuk egy sporteseményt, akkor eléggé felejtős szerintem :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#4957) Hydra SR válasza MasOyama (#4955) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az épp most emlegetett FZ-30 például szerintem megállná a helyét ilyen körülmények között:) (legalábbis a lehetőségekhez képest) Kompaktok fényérzékenysége nemigen szokott ennél többet tudni elviselhető zajszinten, a képstabilizátort meg szinte pont erre találták ki amire neked kéne. És még vakut is tehetsz rá, sőt, azt mondják a saját vakuja sem rossz (persze nem lehet összevetni egy külső vakuval).
DSLR nem jön ki ennyi pénzből még kitobival se nagyon, meg egy 350D kitobival alapból kevesebbet tud, mint az FZ-30. Fejleszteni meg sok-sok pénzből lehet csak.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4958) orbano válasza Hydra SR (#4957) üzenetére


orbano
félisten

azért továbbra is nagy kérdés, hogy mit akar fotózni pontosan

A vér nem válik VAZZE!™

(#4959) Hydra SR válasza orbano (#4958) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azért csak nem fogunk minden sportághoz más gépet venni... :U
A fényviszonyokat elmondta, hozzávetőlegesen a témát is (szerintem lehet sejteni, hogy egy sportcsarnokban nem keringőversenyt szeretne fotózni), meg hogy mennyi pénze van rá. Ennyiből szerintem ez ma a legjobb, amit kihozhat belőle: FZ-30+külső vaku, tán még ki is jön 150-ből. Képstabilizátor van, vaku van, nagy zoom is van, korrekt nagylátó is van, ennél több nem jön ki ennyi pénzből. Ha ez nem elég akkor vagy több pénzt kell rá szánni vagy nem kell ilyet fotózni.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4960) Predator...


Predator...
tag

Na megint itt vagyok:P

Tudom már nagyon szerettek engem....
Pana Fz7? erről mit gondoltok?
Pana Fz20 amúgy jó dolog? vagy akkor már inkább fz30?
tetszenek ezek a pansonic gépek...
Sony nekem kicsit drága...Fuji-nak meg nem az igazi a képe...
szerintem...

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4961) Zozzant válasza BEE (#4952) üzenetére


Zozzant
addikt

ezen a képen elég sok utómunka volt... szerintem... ne higgye senki hogy így jön ki a gépből, csak azért írom...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4962) Retro11 válasza Predator... (#4953) üzenetére


Retro11
senior tag

Ugyanmár fz50es kép enyhén szolva PSelve van khm...
A másik szerintem vegyél Fuji S9500 vagy 9600ot jobb mint fz50 :U

Hsználtan Fuji messze legjobb választás 100ért...De maga tudja:U

[Szerkesztve]

(#4963) Predator... válasza Retro11 (#4962) üzenetére


Predator...
tag

Erősen gondolkodni kell ezesetben mert sztem a fuji-k nem adnak igazán szép képet...
a színvilága nem az igazi..

amúgy a 9500 elvileg jobb mint a 9600....ez épp olyan mint fz30 vs fz50...



UI.:az Fz7-et visszavonom mert nemtudom csavargatni az obit:P
fz20 sajna 5Mpixel...tudom hogy ez nem számít sokat de akkor is most váltam meg egy g5-től ami szintén 5Mixel...
tehát ez a 8mpixel elég jó lenne (fz30) meg az optik zoom

Elmondom mi kéne hátha úgy könyebb ajánlani:)
öhöm: min 10x-es optik zoom,valós kereső,8mpixel vagy több,elviselhető zajszint,ügyes makró mód

erre van szükségem nagyjából ha nagyon megerőltetem magam akkor van 150k...nem feltétlen kell új de legyen garis..
köszi:)

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4964) Retro11 válasza Predator... (#4963) üzenetére


Retro11
senior tag

Hehe nem kell bemutatni...9500 jobb mint 9600?Na ez nagy hülyeség...nekem lassan 1éve van 9500 és probáltam a 9600ot képeken látok különbséget kicsit jobb a szinek ugyanolyanok viszont a részletek nekem szembetünőbbek!!
Arrol nem beszélve észrevehetően gyorsabb a AF a MF viszont maradt..
Szoval ez a tézis nem áll helyt viszont ha nem teccik a szine akkor nem teccik...

Majd kapsz helyette jo kis zajesőt,csak ha Panát veszel készülj hogy ha nincs full napfény és az ISOhoz kell nyulni akkor rádszakad a Panazajeső:DDD :DDD!

Üdv!

[Szerkesztve]

(#4965) Predator... válasza Retro11 (#4964) üzenetére


Predator...
tag

őőő...sajnálom....9500vs9600-at csak hallottam...
panazajról hallottam:)
ajánlat gépre??
majd éjszaka jelentkezem pisz

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4966) Retro11 válasza Predator... (#4965) üzenetére


Retro11
senior tag

Ajánlom ne csak hallás alapján hanem látás alapján is dönts sött.
Szoval dpreview en nézegess hasonlitsd össze a gépeket,gondold át,értékeld,vond le a konkluziót,és hallasd döntésed!

Amugy ha nagyon pana akkor egyértelmüen Fz30!De mondom nézz képeket!Very very important.:DDD :DDD!!!

(#4967) Fryskitt válasza Retro11 (#4964) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia! Bocs, de nem lehetne, kcsit érthetőbben? Mi mire vonatkozik? Komolyan.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4968) Retro11 válasza Fryskitt (#4967) üzenetére


Retro11
senior tag

Mire gondolsz?Mit részletezzek?Ird le aztán válaszolok (Megproszálok:DDD)

Üdv.

(#4969) orbano válasza Hydra SR (#4959) üzenetére


orbano
félisten

Az utolsó mondatodban felvázolt lehetőségre próbáltam felhívni a kedves érdeklődő figyelmét, hogy nem biztos, hogy 150-ért kielégítő megoldást kap. ez pedig sok pénz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4970) orbano válasza Predator... (#4963) üzenetére


orbano
félisten

''a színvilága nem az igazi..''

Színvilága a témának van :U

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#4971) Retro11 válasza orbano (#4970) üzenetére


Retro11
senior tag

Ezt már nem is részleteztem:U!

(#4972) Szten Márs válasza Retro11 (#4971) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet ez csak az én egyéni véleményem de a 9600-as Fuji valami iszonyat kromatikus abberációt képes csinálni, amitől egy erdő színvilága szép lila lesz a lombkoronaszinten. Bár gondolom lehet ezzel is vmit kezdeni.

(#4973) Retro11 válasza Szten Márs (#4972) üzenetére


Retro11
senior tag

Igen igen ekkor kell wb-ot állitani én ezzel nagyon le tudtam csökkenteni a mértékét!Ja és arrol nem beszélva a Pana milyet csinál?Meg a másik a 9500is hasonloan abberált képeket csinál:DDD :DDD!!!(Szovicc akart lennni).Én wb-ot állitottam illetve csináltam 1et és frankon ''eltünt''!!!

[Szerkesztve]

(#4974) Ijk válasza Predator... (#4963) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom mennyire kellenek neked a megapixelek, de hacsak nem akarsz posztert nyomtatni bőven elég az 5. Sőt ha 10x15-ös képeket hívatsz elő tudod mennyi különbséget látsz egy 8 és 2 megapixeles között? Megmondom, semmit.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4975) Retro11 válasza Ijk (#4974) üzenetére


Retro11
senior tag

Igen igen ehez hozzá kell tenni hogy 1600x1200as felbontás felett kell nézni hogy érzékeljen ülönbséget..Na de ez hogy jött ide?Ma már ritka az uj gép 5megapixellel.

(#4976) Szten Márs válasza Retro11 (#4975) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na hülyeségeket írtam, lényeg hogy FZ20-at nézett a delikvens, így jött ide :)

[Szerkesztve]

(#4977) Retro11 válasza Szten Márs (#4976) üzenetére


Retro11
senior tag

''tehát ez a 8mpixel elég jó lenne (fz30) meg az optik zoom''ebből azt vettem ki erre pályázik!
Na de a wbalancos dologra mit mondasz?Majd szerintem ha teheted proszáld ki sokat segít,nekem legalábbis:D!

(#4978) Szten Márs válasza Retro11 (#4977) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''fz20 sajna 5Mpixel...''

Hát így először nem esett le mi az a wb, szóval gondoltam h inkább alszom előtte egyet :D
De most már rájöttem, h a fehéregyensúlyról beszélsz, alkalom adtán eljátszogatok ilyesmivel... ha lesz normális gépem, de már csak jövőre esedékes, egy 6500fd formájában, ami azért szintén csinál jó kis CA-t, szal pont jól lehet vele tesztelgetni :D

(#4979) Retro11 válasza Szten Márs (#4978) üzenetére


Retro11
senior tag

Akkor jo amugy ha gondolod megkaphatod az enyémet mármint 9500gépesem:DDD!!!Na de hon on légyen:Szerintem még érdemes lenne az FZ20on is elgondolkodnia mert elég jo gép volt anno,de hát ma már sehol nem kapni,lassan 30ast se...

(#4980) Szten Márs válasza Retro11 (#4979) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

El akarod adni a 9500-asod? :F

Amúgy FZ30-at télleg nem nagyon látni már 20-at meg...
De érdekes, a jó kis Panák eltűntek... FZ5 sehol, van helyette ''jó kis'' FZ7... FZ30 helyett FZ50... tiszta visszafejlődés van, pedig jó gépek voltak....

(#4981) Ijk válasza Retro11 (#4975) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igazából ez is egy ilyen pixelháború ellenes hozzászólás volt.
A piac nagy része családi csattogtatónak vesz egy kompaktot-ultrakompaktot és soha az életben nem hívatnak elő belőle nagyobb méretű képet.
Ha az 1/1.8'' ccd-re 8 millió pixel helyett tennének 2 milliót máris ugranánk egy nagyot a dslr-ek képminősége felé. Rögtön lenne használható magas érzékenység, nem beszélve arról hogy elég lenne egy 256-os memória. Ezt még kiegészítik egy stabilizátorral és van egy remek kis fényképező.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4982) Retro11 válasza Ijk (#4981) üzenetére


Retro11
senior tag

Értem én de sajnos ez nem így mükődik.Ekkora érzéelőre 2mpixel nem valószinű hogy jót tenne legalábbis azzal az érzékelővel nem:DDD!
Természetesen igazad van de ez sajnos nem rajtunk múlik.Ördögi kör ez,mpixel,zoom,stb mind mind marketingel karóltve (Panasonic) és az emberek már mennek is a boltba és vesznek 1hu de jó gépet aminek 10x optikai zúmja van és én vagyok a jani mert a tied csak 6xos:DDD :DDD!
Figy ez lerágott csont ez van,és amig vevő van mindig is lesz.Meg most öszintén!Szerinted profi gépet mindenki tudna kezelni?Nem hiszem...


Szent: Igen már mióta lassan fél éve ne mond nem láttad,régebben aláirásomban is volt!!!

[Szerkesztve]

(#4983) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Javaslatokat illetve tanácsokat szeretnék tőletek, hogy 20-30k közötti árban milyen gépet érdemes venni, szem előtt tartva azt, hogy nagyapámnak kell (aki most hagyta el egy régebbi hp gépét :(( ), tehát fontos az átlátható egyszerű kezelhetőség és menü.
Előre is köszi:)

(#4984) Retro11 válasza Dufresne (#4983) üzenetére


Retro11
senior tag

Egyszerü tömör válasz!
[link]!!!
Ki ne hagyd,jo kis gép bemutatni nem kell azthiszem:DD!

P.S: Ja és esetleg Pana LS2-3

Üdv.
Fryskitt: Akkor már sikerült feldolgozni az adatokat:DDD?

[Szerkesztve]

(#4985) Fryskitt válasza Retro11 (#4968) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem tudtam megkülönböztetni, hogy az üzenete melyik része szólt a 9500-nak, és melyik a 9600-nak. Meg aztán a Panákról is volt benne szó.... :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4986) Fryskitt válasza Retro11 (#4984) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hát nagyjából.

A Canon választással én is egyet értek, azzal, hogy promóban adták 512 Mb-os kártyával, amit a kiskerek már lenyúltak.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4987) werttzui válasza Retro11 (#4982) üzenetére


werttzui
őstag

A profi gép se külömbözik a kompaktoktól azt is a marketing irányítja

PENTAX

(#4988) Retro11 válasza werttzui (#4987) üzenetére


Retro11
senior tag

Ne haragudj nem értem miért irod?Kimondta hogy ez nem igy van? :U !Természetesen minden ami elektronika,mindenhol van és lesz is marketing befolyás...

(#4989) werttzui válasza Retro11 (#4988) üzenetére


werttzui
őstag

''Meg most öszintén!Szerinted profi gépet mindenki tudna kezelni?Nem hiszem...'' Idézet tőled. Ha tudná is kezelni ugyan ott lenne vele (na jó majdnem :) )

PENTAX

(#4990) Retro11 válasza werttzui (#4989) üzenetére


Retro11
senior tag

khm az a majdnem azért...Enyhén túlzás..Na mindegy lényeg a lényeg ilyen dolgokon felesleges töprengeni,sajna nem mi döntjük el 1-1gép felépítését:DDD!

(#4991) Predator...


Predator...
tag

Hazaértem:)

Na látom írogattatok sok mindent végig is olvastam...
dpreview-et szoktam nézegetni...
úgy döntöttem hogy maradok fz30-nál
nagyon megtetszett...valaki írta hogy nem nagyon látni sehol fz30-at...ez a nemnagyon azt jelenti hogy egy kicsit azért igen? tehát lehet még kapni?
2 hete a wesztendsziti-be voltam pana boltban és feldobtam a topic-ot hogy van-é fz30 erre rámutat az fz50-re a csákó hogy ott az új generáció...mondom kösz és 30-as...aztmondta hogy nincs és nem is lessz már...egyik pana boltba se..erre bementem a médiamárkt-ba és mint egy horror filmben úgy éreztem magam...hatalmas ''üvegdoboz'' a fényképezős sor elején tele fz50-el...na mondom király..csak gondoltam elmondom:D

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4992) perempe válasza Predator... (#4991) üzenetére


perempe
addikt

A G5-tel mi van?

Innen már csak a DSLR, ha digitális gép. Mire ez a tele mánia?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4993) Predator... válasza perempe (#4992) üzenetére


Predator...
tag

G5 eladva!

Szeretem a rovarokat jó közelről látni:P :C

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4994) perempe válasza Predator... (#4993) üzenetére


perempe
addikt

Szvsz a G5 után még az FZ30 is csalódás lesz, ha 1általán találsz olyat.

Jók a képek az oldaladon.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4995) Predator... válasza perempe (#4994) üzenetére


Predator...
tag

csalódás lessz?:O
neee :O
de miért?
na azé optik zoom miatt biztosan nem:)

ja igen...fényképnyomtatásról annyit hogy 1-2 jó kép A3 vagy A3+-ba lessz nagyítva

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4996) perempe válasza Predator... (#4995) üzenetére


perempe
addikt

Mert a g5 nagyon magasra tette a mércét...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4997) Ijk válasza Predator... (#4995) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát a G5-nél vszeg rosszabb lesz a képminőség, viszont az optika azért jobb.
Jó választás az fz30 ha szükséged van a nagy telére. Ha makrózni akarsz arra is elég jó, jól jön a kihajtható lcd.
Aprón keress rá, talán kapsz használtan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4998) Predator... válasza Ijk (#4997) üzenetére


Predator...
tag

Megvaaaaaaaaaaaaaaaaan:D:D:D:D:D::D
srácok most foglaltam le egy fz30-at:D:D:D

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#4999) Ijk válasza Predator... (#4998) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gratula. Használd egészséggel:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5000) Szten Márs válasza Predator... (#4998) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak kiváncsiságból: mennyibe fáj?

(#5001) Predator... válasza Szten Márs (#5000) üzenetére


Predator...
tag

kíváncsiságból 125e

+ még1 aksi,uv lencse,soligor vaku,állvány,táska,256mb kari,...1év gari ilyesmi...




MOD: Köszi mindenkinek minden helpet...majd aktívkodom a makro és a digit fotók topicban:) :R

[Szerkesztve]

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#5002) vicces


vicces
addikt

a sony h5-öséről mi a véleményetek??

ugy döntöttem, hogy nem veszek 350D-t vagy 400D-t.
nem kell. aztán ráakadtma a canon s3-asra. aztáán pedig a sony h5-ösére. eddig ez nyerte el a tetszésemet. ugy olvasgattam össze, hogy kb egyfrma gépek, de gondoltam hátha valami elkerülte a figyelmemet és esetleg ti tudok valami intő ellenérvet felhozzni:)

[Szerkesztve]

:)

(#5003) Szten Márs válasza vicces (#5002) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

7 megapixel 1/2,5''-es ccd-n engem eléggé megijeszt első körben... Ennek ellenére nem túl zajos, cserébe brutál zajszűrést és ezzel együtt részleteltüntetést kapunk. Nemtom, majd az okosabbak megmondják.

(#5004) Dare2Live válasza vicces (#5002) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

stabis uz érdekel akkor még a kodak p880át is nézd meg, ár/értékben verhetetlen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5005) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topic betelt, folytatás itt: [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.