Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) quantal válasza sbazsi (#299) üzenetére


quantal
tag

Az egész felületét hasznája ilyenkor is az érzékelőnek. 8 megányi infóból fog 4 megás képet kreálni. Azt hiszem ezalól egyetlen kivételt a Pana FZ30 jelent ''extra optical zoom'' funkcióval.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#302) sbazsi válasza pitman (#300) üzenetére


sbazsi
veterán

vagyis az külön jót tesz a képminőségnek, ha 8 helyett 4 megapixeles képeket készítek.

nagyon ritka, hogy nagyobb felbontásban kellene valami, A4-es nyomtatáshoz pedig a 4 megapixel is elegendő.
persze sosem árt, ha van egy kis tartalék.

(#303) quantal válasza sbazsi (#302) üzenetére


quantal
tag

A képminőségnek nem tesz jót, mert részletek vesznek el. Az igaz, hogy jó minőségű 4 megás képből is lehet szép A4-es ''nagyítást'' készíteni.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#304) pitman válasza sbazsi (#302) üzenetére


pitman
őstag

Jobb minőségű biztosan nem lesz, az interpoláció során talán a zaj csökken egy kicsit (vagy úgy tűnik). Minden méretezés információvesztéssel jár, csak az nem mindegy mennyivel.

(#305) sbazsi válasza quantal (#303) üzenetére


sbazsi
veterán

ez nyilvánvaló
lehet rosszul fogalmaztam.

jobb egy 8 megapixeles géppel készített 4 megapixeles kép?
jobb egy 1*1,8'' CCD-s géppel készített 4 megapixeles kép, mint 1/2,5'' CCD-s géppel?

ha a többi tényezőt figyelmen kívül hagyjuk.

(#306) pitman válasza pitman (#300) üzenetére


pitman
őstag

Illetve, helyesbítésként: van olyan gép, ami a kisebb felbontású üzemmódban croppol, de nem ez a jellemző.

(#307) maross


maross
veterán

70ert mit ajanlanatok? 4mpixel, 3 optikai zoom feltetel, es az se baj ha befer egy nagyobbfajta zsebbe :). 70es kategoriabol ugy erzem csak az utobbival lehet problema.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#308) bibbi


bibbi
csendes tag

Szeva mindenkinek4

Szerintetek jó az nekem ha veszek egy Samsung digimax s800-as fényképezőgépet?

Tud valaki röviden jó/rossz tulajdonságokró?
Köszke!

(#309) obogyo


obogyo
csendes tag

Canon a700-at szeretnék venni. Írjatok, ha van saját tapasztalatotok a használatáról, mert hiába keresek eddig nemigazán találtam ilyet, az aksi problémást leszámítva. Thx

(#310) sbazsi válasza maross (#307) üzenetére


sbazsi
veterán

na, ez egy jó kérdés, ki mit venne 70-75 eft-ért?
vékony, zsebméret, sd/mmc, (nekem, de ajánljatok mást is)
és nekem ebbe a keretbe belefér a casio z850

(#311) szizo


szizo
csendes tag

brutto 70-ért szerintem egyértelmű: canon a620.
http://edigital.hu/product.php?productid=21299&cat=258&page=1

''túl bizarr, hogy éljen; túl ritka, hogy meghaljon'' - Hunter S. Thompson

(#312) sbazsi válasza szizo (#311) üzenetére


sbazsi
veterán

lehet sosem fogom megérteni, de akkor meg sem próbalom.
a ccd-je kisebb, mint a casio.
fényértéke rosszabb.
7 vs 8 megapixel.

3 vs 10 opt zoom ez jó! :)
nincs benne képstabi, és vastag.


:F :F :F

(#313) Retro11 válasza bibbi (#308) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali Bibbi!
Nos Samsungot ne vegyél mert az nulla egy gép..Ha már ebben az árkategoriában keresel,neked is IXUS-t és Panát ajánlom!Nézz széjjel a gépek közt!Samsungot nem szabad nagyon sokan szidják jogosan!
Amit ajánlok de lesznek még akik mindjárt megerősitenek:
-Canon
-Panasonic

Üdv: Retro11 :R

(#314) quantal válasza sbazsi (#305) üzenetére


quantal
tag

Tulajdonképpen könnyen kiszámítható, hogy egy CCD méret és pixelszám mellett mekkora lesz egy pixel mérete. Alapvetően minél nagyobb a pixel mérete annál kisebb a zaj, nagyobb érzékenység érhető el stb. De igazán ebből még nem fogod tudni, hogy milyen lesz a végső kép (igazán ez az érdekes), mert különböző gyártók CCD-inek más-más tulajdonságai vannak, ráadásul ezeket a nyers képeket még feldolgozza a gép belső processzora (szintén különböző algoritmusok alapján), csak ezután lesz belőle jpeg. Választásod alapjául a tesztek, tesztképek, és gép kézbevétele szolgáljon. (És persze a megfelelő topikok ;) ). Javaslom a digicam.index.hu áttanulmányozását.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#315) róland válasza maross (#307) üzenetére


róland
veterán

Canon PowerShot A530/540. Digital Ixus, ami belefér a keretbe, szintén a Canontól.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#316) quantal válasza quantal (#314) üzenetére


quantal
tag

Ja, az egyik legfontosabbat az optikát még meg se említettem. Azonos vagy hasonló paraméterek mellett is lehet ég és föld két gyártó optikája közöt, tehát nem szabad csak a CCD-re kihegyezni a választást.

OFF: Ugye tudjátok, hogy mi a különbség a teológus és a geológus között? Ég és föld...
Bocs, csak úgy eszembe jutott.



''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#317) róland válasza quantal (#316) üzenetére


róland
veterán

Asszem, CCD-t könnyebb gyártani, mint optikát. Bár igazán hangsúlyosan csak profi gépeknél jön elő az optika, kezdő pocket kameráknál hasonló optikák vannak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#318) as_Rock válasza Retro11 (#313) üzenetére


as_Rock
őstag

Van most electroworldben 59,9-ért Kodak Z740 (5Mpix, 10X optikai zoom, 1GB SD kártya ajándékba) ezt hova tennétek a felsoroltakhoz képest?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#319) sbazsi


sbazsi
veterán

Tegnap voltam a MM-ben, és láttam két gépet.

LEICA D-Lux 2
[link]
[link]

PANASONIC Lumix LX1 ezüst
[link]

Igazából ez már meghaladja a keretemet, csak felfigyeltem rá.
A két gép technikailag szinte azonos. A házuk is szinte azonos, 1-1 design-elem és szitázás máshol van, de a gombok, vaku mind pontosan ugyanott van.

A Pana 118, a Leica 165. Elég nagy a difi. :F :U

(#320) róland válasza sbazsi (#319) üzenetére


róland
veterán

Kérlek a régi fotós márkát meg kell fizetni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#321) sbazsi válasza róland (#320) üzenetére


sbazsi
veterán

de a belső ugyanaz? vagy a soft is más?

(#322) orbano válasza róland (#317) üzenetére


orbano
félisten

Bortányos kiejtéssel írtad le a mondókát fonetikusan azt ugye tod :U 10p volt mire rájöttem mi akar lenni
bocs az offért, csak pont errefele olvasgattam

A vér nem válik VAZZE!™

(#323) róland válasza sbazsi (#321) üzenetére


róland
veterán

Azért nem biztos, hogy teljesen ugyanaz a 2 gép belseje. Meg Panasonic viszonylag új név a fotózásban, s erősen figyelnek arra, hogy jobb legyen a saját termékeik árképzése (nem csak a fotós termékeknél), mint a Sony-é. Ezek mind egy-egy nézőpontjai az árbeli eltérésnek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#324) sbazsi válasza orbano (#322) üzenetére


sbazsi
veterán

Akkor én értettem félre? mert nekem elsőre teljesen érthető volt. :U
low-end szegmensben mindegy az optika, ott nem lehet csodát alkotni, amúgy meg ccd-t könnyebb gyártani mint optikát.

(#325) quantal válasza róland (#323) üzenetére


quantal
tag

De de. Megegyezik a két gép. Van aki hajlandó megfizetni, hogy nem csak az optikán van Leica felírat. Ennyi a különbség. Az azért jelzi a panasonic minőségét, hogy Leica néven is árulják. Elég régre visszanyúlik a két cég kapcsolata az optikák miatt, lehet, hogy ez valami bartel üzlet része.


''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#326) róland válasza orbano (#322) üzenetére


róland
veterán

Mondasz valamit, írhattam volna közérthetőbben is, de szerintem annyira azért nem volt botrányos. (A ''pocket'' kamera pontos magyar megfelelője meg még most sem jut eszembe. Van ez így. Majd ha elmegyek itthonról, akkor mindjárt beugrik, de most istenért sem. :) )

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#327) róland válasza quantal (#325) üzenetére


róland
veterán

Akkor az a rész lesz igaz, amit a Panasonic-Sony kapcsolatról írtam, meg az árképzésről. Leica-nál nem kell ilyenre figyelni, aki Leica-t akar, az nem vesz Sony-t, mert az olcsóbb, mondjuk 2.000,- Ft-tal.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#328) orbano válasza róland (#326) üzenetére


orbano
félisten

zellsz vs szellz. végülis csak teljesen máshogy hangzik. na mindegy, nem offolok, me méglejjebb fokoznak :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#329) sbazsi válasza orbano (#328) üzenetére


sbazsi
veterán

ez az aláírása. azt meg automatice ignorálom. :U

(#330) eReL1 válasza as_Rock (#318) üzenetére


eReL1
tag

Sziasztok ez engem is érdekelne, úgyhogy valaki profi jelemezze már a gépet, legyen kedves :F

Köszönettel: eReL

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#331) sbazsi


sbazsi
veterán

Most nagyon nézem ezt a gépet.
PANASONIC Lumix LX1
[link]
csak elég húzós...
ha megkapnám ~ 80 max 90 körül, asszem nem haboznék.
:U :O :O

tegnap eléggé tetszett az MM-ben, annak ellenére, hogy vastagnak tűnt. :)

[Szerkesztve]

(#332) sbazsi


sbazsi
veterán

nem értettem, hogy miért mondja mindenki a panákat.
de most kezdem érteni.
a Pana tulképp egy Leica gép. legalábbis van ami pont ugyanaz.
Panasonic DMC-FX9
[link]
Leica C-Lux 1
[link]

(#333) quantal válasza sbazsi (#332) üzenetére


quantal
tag

Minden Pana gépben stabilizált Leica objektív van, de az elektronikát a Pana gyártja (a Leica felíratosba is). Mindenki azt csinálja amihez ért, így lesz jó a gép.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#334) sbazsi válasza quantal (#333) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor tulképp a gép belseje mindkét esetben ugyanaz?
mint ahogy mostanság divat egy autot több designnal és névvel eladni?
:F

(#335) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Most nézem 60K-ért egy Kodak z740-es gépet 512-es kártáyval. Megéri ennyiért ez a gép szerintetek? Hobbifotózásra kéne, de a lényeg, hogy szép, éles képeket készítsen és nagy zoom legyen rajta. A 10x-es már annak számit? Köszönöm mindenkinek a segíséget :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#336) sbazsi


sbazsi
veterán

DMC-FX9 tesztfotói nekem valahogy nem tetszenek.
jól látom, hogy zajosak? :F
[link]

(#337) Moddingfan válasza sbazsi (#336) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Sajnos jól :(

Előző hsz-emere nem tudsz valamit írni :U

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#338) sbazsi


sbazsi
veterán

De még ez is annak tűnik, mégpedig igencsak zajosnak.
Panasonic DMC-LX1
[link]

Ezek mennyire zajosak? Nem Pana, casio.
a másodikban külön poén a villant vaku, és a srác kezében a gép. :D
[link] és [link] és [link]

nekem személy szerint jobban tetszenek ezek a képek, ha már zajos egy éjszakai kép, jobban hat a sárga zaj, mint a kék. :U :U

(#339) sbazsi válasza Moddingfan (#335) üzenetére


sbazsi
veterán

z740
a 10x zoom szerintem jónak számít. (most ne hasonlítsuk egy cserélhető objektíves géppel)
ez a gép az edigital-nál 61, hozzá a kártya 7eft.

bár én nemrég vettem az ew-ben 1 Gb-os kártyát 10 alatt.

az hogy milyen képeket csinál, vki olyantól kérdezt, aki használja
vagy keress tesztfotót a neten.
[link]

(#340) Retro11 válasza as_Rock (#318) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali As_Rock!
Nos Z740...
Elsőránézésre nem rossz pofás kis gép de amiest megnézzük az adatokat és a tapasztalatokat rájövünk nem is olyan hu de jo:DDD!
Az igazi baja ami engem nagyon is bánt a müanyag lencsék ha jol tudom..Nos nem látom a képeken bár lehet hogy Schneider optika.
Ami még hátrány az a lágy képek.És kicsit gyenge fény tele állásban f8.8 h jol tudom.
Ez nem jo bár ki lehet küszöbölni a záridő vesztére.
Ami viszont előnye a Z740-nek az a 3tömöritési fokozat.Ezen kivül viszont én nem látok más pozitivumot.Sajnos a kezdő éréke nem az igazi 38mm igaz 380mm-ig megy ami viszont elég gyér már állvány nélkül.
A makro 12cm-ről ez sem az igazi bár aki makrozni akar nem ezt a gépet veszi!
Pozitivum esetleg a jo ki alakitás (Mondjuk nekem felettéb gyanus és segitsetek eben:DD mintha az alakját a Fuji S3000-től kapta volna:F) szoval nagyon egyszerü kialakitás.
Sajnos vakucsatlakozo nincs,és a vakuja se a legjobb..Az megint előnye hogy SD kártya megy bele ami aszem a legolcsobb a CF mellett:DDD!!!
Annak örülök hogy nem zsufoltak több pixelt az érzékelőre igy ''csak'' 5mpixelt kapunk.
Sajnos az AF segédfény kicsit mellé sikerült tul erős és vakitó:DDD!!!Ennek ellenére sokszor mellé lő és életlen képet ad este főleg!
Vörösszem az nem az igaz bár én még nem hallottam a P sorozaton kivűl ami leküzdötte volna maradéktalanul ezt az akadályt!

Összegezve jo kis gép,bár öszintén én akkor inkább Fujis5600 mellett voksolnék mert ami hibákat elkövettek Kodakéknál:DDD azt megoldották és javitva kinálják Fujiéknál!
Kényelmes kis gép csak ne várjunk hu de manuális és gyors müködést a géptől

Szerintem Fuji ebben a kategoriában!
Üdv: Retro11:R

Ui:Ha valamit nem jol irtam elirtam bocsi csak gyors akartam lenni:DDD!!!

(#341) vati válasza hali01 (#105) üzenetére


vati
senior tag

''A D50 pedig DSLR ami sokkal jobb képminőséget és gyorsaságot biztosít és a bővíthetőségnek,fantáziádnak csak a pénztárcád szab határt.''
...de az viszont nagyon! :)
ősrégi gumicsont ez a ''DSLR vagy ultrazoom bridge kompakt - melyiket válasszam?''.
A tömör válasz vsz ez: akinek telik plusz objektívekre, hajlandó cipelni+cserélgetni őket VAGY elvan 3x zoomal örökre, az mindenképp jobban jár egy dSLR-el. De akinek már 150eFt is nagy érvágás, felejtse el ezt a kategóriát.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#342) Retro11 válasza Moddingfan (#335) üzenetére


Retro11
senior tag

Moddingfan!
Olvasd el amit irtam és ebben a kategoriában szerintem válaszd a Fuji S5600-ot megéri sokkal jobbak a paraméterei sőt ki is használja ki is tudja használni azokat!
Tény és való egyikbe sincs IS de makróban nagyon jo a Fuji!Teljesen manuális és ergonomikus kényelmes kialakitás!
Szerintem azokra a célokra mikre használnád nagyon jo választás a Fuji!
NAGYON FONTOS!!!Te is olvass sokat nézegess tesztképeket majd dönts!
Na és azért majd megirod nekünk hogy mi mellett döntöttél ugye?:DDD :DDD!!!
Üdv: Retro11 :R

(#343) sbazsi válasza sbazsi (#338) üzenetére


sbazsi
veterán

:F

(#344) r.edit


r.edit
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek légy szíves! A Canon A700-as géppel szemezek (az A70-es gépecskémet, amellyel amúgy elégedett voltam, szeretném lecserélni), de kéne egy kis támogatás hozzáértőktől :C

[Szerkesztve]

(#345) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Eladó a HP 735-ös gépem. Bővebben => [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#346) Huma


Huma
addikt

Asszem elromlott a gépem. Canon 610. Az lcd nem ad képet, az ikonok ott vannak és a régi képeket is meg lehet nézni, de ha fényképezni akarok csak nagy feketeség van és ez látszik a képen is.
Szerintetek lehet szoftver hiba?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#347) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok Skacok, Csajok :)

Van valakinek személyes tapasztalata az Olympus E-500 és a bigkitt-jével kapcsolatban ?
Fontos lenne.
De nem a szájról szájra terjedő hírekre gondoltam, hanem aki közelebb került a géphez, esetleg használta, használja is.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#348) Dtomi válasza biggamer (#347) üzenetére


Dtomi
őstag

Biggamer te most nem egy canont akarsz venni vagy A Canon 70-300-F4-5.6 IS USM-ről mi a véleményed ?

Mi az ami hasonló árfekvésben van, és ennél jobb ?

Te mit ajánlanál ?
ez most mi nem értelek

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#349) Moddingfan válasza Retro11 (#342) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Megvettem a Kodak Z 740-t, egy Isten. Csodás képeket csinál, egyszerű kezelni, jó a video felvétele, nagyon-nagyon tetszik. Majd tolok fel tesztfotókat. És ami a legjobb, hogy egy 512-es SD kártáyvl cakk-pakk 60 guriga volt :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#350) biggamer válasza Dtomi (#348) üzenetére


biggamer
veterán

A kettő között vergődök.
Ha megveszem a 30d-t, akkor nem marad pénzem normális obira.
Akkor valaki ecsetelte, hogy szokta tisztítani a Canon obiját, meg hogy kb. 4 obicsere után tiszta kosz az érzékelő.

Az az igazság, hogy árfekvésbe, meg obiba az E-500-zal jönnék ki jobban.
Az E-500 a 14-45 + 45-150 obi + 2 gb-os Kingston Elite Pro kártya és egy Olympus rendszertáska kijönne kb. 240.000-ből.
Most adtam el a Sony-mat, és szét kínlódom magam, mert nincs gépem. :O
Az Oly meg magától tisztítja az érzékelőt.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.