Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Retro11 válasza sbazsi (#900) üzenetére


Retro11
senior tag

Hát sajna csak nekik van igazán jo és vékony kompaktja ami neked ugye fontos!Én teljesen Fuji párti vagyok!
Én esetleg ajánlanám még neked a Fuji Z2-t vagy az E900-at.Bár a Z2 kicsit régebbi már de nagyon kellemes és kicsi gép!Az E900 már jobbnak tünik de vastagabb is...
Ezeket nézted már?

Üdv: Retro11 :R

(#902) sbazsi válasza Retro11 (#901) üzenetére


sbazsi
veterán

SD/MMC kártyát nem kezeli.
Olyat akarok, ami kezel.
Eddig is az volt, van ~1,5 Giga kapacitásom.
Azt eladni, és venni helyette xD kártyát jelenős többletkiadás lenne.

ha csak 1 giga xd-t veszek, az ~ 20k
mig 1 giga sd 10k

[Szerkesztve]

(#903) Retro11 válasza sbazsi (#902) üzenetére


Retro11
senior tag

Jo hát ha neked ez a visszatarto ok..Nekem nincs pénzem félre ne értsd még nem tudtam venni 1normális CF-karit de nálam mindig is utolso dolog volt a memkari és az aku..De igazad van ha már ott vannak azok ténleg felesleges eladni és ujat venni csak ezek a tényezök ugye beszűkitik a kört..
Na mindegy én arra gondoltam hogy véleményezd de már mindegy!

Akkor sok sikert a gépedhez!
Üdv: Retro11:R

[Szerkesztve]

(#904) sbazsi válasza Retro11 (#903) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem nyaraláshoz, meg családi fotókhoz kell, nem profi gépként.

ha napkozben/nyaralás közben megtelik a kártya/lemerül az akksi, akkor hiába csinál 100x jobb képet, ha egyet sem tudok készíteni.

[Szerkesztve]

(#905) Chili7 válasza sbazsi (#897) üzenetére


Chili7
őstag

Nekem a Pana jön be külsőleg! A tesztképeknél (link2) a két csajos kép nagyon rossz! ISO400-al és ISO 1600-al készült! Azért ilyen rossz, gondolom tud jobbat is!
Ennél csak a display-el lehet fotózni?
A 850-nek szebbek a képei talán! De nem nagyon tetszik a gép!
A Sony T30-hoz meg nem vagyok elég sznob :B !
Köszi a linkeket, még bújom őket!
Nem lesz egyszerű dönteni!

(#906) Retro11 válasza sbazsi (#904) üzenetére


Retro11
senior tag

Persz ezt nem kell példázni értem értem...Azért is irtam hogy oké mert ha valakinek van már 1ilyen szép kis gyüjteménye (1.5gb) azt már ténleg neméri meg lecserélni..

Üdv: Retro11:R!

Ui:Még mindig érdekelne hogy vajon mennyi exponálást bir az S9500/IS3/FZ30?:R

(#907) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Üdv!

A segítségeteket kérném,most állok fényképezőgép vásárlás előtt,a régi digigépemet akarom lecserélni egy kicsit komolyabb gépre,olyan 40-50E Ft körüli kategóriába lőttem be a dolgot,és kinéztem 2 jó gépet,az első a canon PS A520-as a másik pedig a Fuji-S5600-as gépe,ez a 2 gép között vacilálok,akinek vannak ilyen gépek az leírhatná a véleményét róla,és segíthetne dönteni hogy melyiket válasszam.De ha valaki tud jobbat ebben a kategóriában akkor azt is szívesen fogadom.
Előre is köszi a segítségeteket.
Szasza

[Szerkesztve]

(#908) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ide is linkelem Pinanclenak biztos segít de másoknak is lehet

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#909) Dare2Live válasza Lotusomega (#907) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha nemzavar, hogy a Fuji nagyobb akkor szvsz azt.


akik a pana vs casio vas sonyn gondolkodnak: Itt a legujabb teszt a panaról[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#910) pinnacle válasza Dare2Live (#908) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Ha lehetne inkább pár fotót (leginkább 3-4 méterről készült személy fotóra lennék kiváncsi) tehetenél fel,megmutatni,hogy mit tud a géped.Végül is te miért is nem Fuji F10-et vettél?''F10 has the edge here in terms of absolute image quality, producing results that are amongst the best we've seen from any compact camera, never mind a 6 megapixel 'point-and-shoot' model.''''Super CCD artefacts introduced by the upsampling process used on all previous models, resulting in a much more 'photographic' image than we've become used to with Super CCD compact cameras.''

(#911) Retro11 válasza Lotusomega (#907) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali Szasza888!!!
Én is a FUji-t ajánlanám ebben a kategoriában különösen a makro miatt.Igaz tisztába kell legyél azzal hogy ebben nincs képstabi.Ami szerintem még ebben a kategoriában nem is gond:DDD!Szoval a Fuji nagyon jo választás gyors is,kevés zajjal dolgozik.A szineket nagyon ol visszaadja.
Nagyon fontos hogy nézd meg milyen kari kell hozzá,akkuk satöbbi hogy a plussz költségeket is hozzászámold.De nagyon fontos hogy mielőtt bármelyik mellett is döntesz nagyon sokat olvass és nézz tesztképeket!
A legjobban az indey foglalja össze és leir mindent asszem.Ami esetleg még a Fuji javára van az a nagyon jo elrendezés és kényelmes fogás!A Fujik is hiresek arrol hogy minden ott van ahol kell lennie különösen igaz ez az S7000/9000-re.

Na sok sikert és bármi kérdésed felvetődik nyugodtan kérdezz Tőlünk!
Üdv: Retro11 :R

(#912) Dare2Live válasza pinnacle (#910) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Manuálban akarok megtanulni fotózni az F10 pedig full automata gép: nem lehet sokmindent beállítani hameg igen akkormeg menükön keresztül....
Ezzel szemben az A610 teljesen jól használható manualban + iso50ben teljesen iso100ban is bőven használható efelett (200-400) kezdődnek a bajok de még a 200on se sírom el magam(400on igen). (1/1.7''CCD éscsak 5MP)

Az F11/F30 már manualban is jól használható ellenben beszerezhetetlen MOon, sőt még Angliában is úgy kell berendelni.

Képeket jövő hétre prezentálok neked, sajna vizsgaidőszak van lassan megy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#913) sbazsi


sbazsi
veterán

A mai vásárlás elhalasztva.

(#914) Chili7 válasza Chili7 (#894) üzenetére


Chili7
őstag

A #894 hsz-em nagyrészére még nem jött válasz!
Megtennétek? Köszi!
idézem:
Szóval kéne nekem egy olyan 90k körüli ultrakompakt gép amivel, - a kategóriájában,- szép táj,- természetképeket tudok kezdő létemre készíteni! Nem tudom mennyire hozható össze egy gépben, hogy ugyanakkor szép makrókat is szeretnék készíteni.

Mivel fontos, hogy a gép esztétikailag külsőleg is megfogjon, nem konkrét típust kérem, hogy ajánljatok, (bár az is jöhet), hanem, hogy a választásnál, milyen jellemzőket kell elsősorban figyeljek, és milyen min/max értékekkel kell hogy rendelkezzenek.
A zoomtartománnyal már nagyjából felvilágosítottak, de még mindig nem tudom, hogy az én esetembe milyen érték az optimális!
Ilyenek, hogy záridő, meg érzékelő, stb.. -vel kapcsolatban mire figyeljek?


[Szerkesztve]

(#915) Lotusomega válasza Retro11 (#911) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Köszi a gyors választ,nekem ami nem jött be a fujiban az pl az hogy az éjszakai vagy sötétben készült képek borzalmas sötétek,már kisebb szürkületben is minden ''fekete'' vagyis a sötétszürke fekete, a világos meg már fehér,vagyis nem nagyon van átmenet,nekem pedig ez is fontos lenne,elolvastam pár tesztet néztem egy rakás tesztképet,nos mind2 gép biztosít full manuális beállításokat igaz a fuji érzékenysége jóval nagyobb,de szvsz használni 400 felett úgysem lehet a nagy képzaj miatt.Nos az xd kártya hát igen lassú és drága,nem rajongok érte.
Végül pedig amit szintén fontosnak tartok hogy a magas(de használhatatlan) ISO értéken és a 10X-es optikai zoomon kívül nem tudom hoyg igazán mivel kapok töbett a fujiban mint a canonban,leszámítva azt az 1 megapixelt ,és igen meglehet említeni a kinézetet bár ez nekem nem annyira fontos,én a ''minél nagyobb annál jobb'' elvet vallom,tehát ez pozitív a fujinál.
Viszont mind ezen pozitívumok sztem nem érnek fel egy fontos dologgal ez pedig az ár/érték arány,ami ha megnézzük akkor igencsak a canon oldalára dönti a mérleg serpenyőjét,mivel a fuji kb 20E forinttal drágább+még az xd kártya,és nem látom hogy ez megéri-e.
De ,nyugodtan győzzetek meg :D lehet másik gépet is ajánlani:)
Szóval válaszotokat előre is köszi!

U.I:Egyébként először PS IS2-őt akartam,de azt azért még drágálom egy kicsit,bár igazából az lenne a legjobb a kihajtható lcd ezekben sem ártana sztem,gondolkodom még az A610-esen is az legalább kihajtható..

[Szerkesztve]

(#916) adik válasza Chili7 (#914) üzenetére


adik
őstag

nmem tudom mit mondtak, de a 28mm ekvivalens nagylátó kell akkor neked legalább (illetve annál kevesebb mm az pláne jobb)
a kérdés csak az, hogy mennyire akarsz majd benne elmélyedni.
meg azért azt ne felejtsük el, hogy tájképeknél ami fontos: színhűség, végletes mélységélesség, részletesség, rajzolat, fölbontás, alacsony zaj, részletek. - tulképpen a digitkompaktok ezek közül csak a mélységélességet tudják alapból, de azt is csak pozitív irányból. :( - szal ezen tulajdonságokhoz jó minőségű optika és érzékelő kell.
leghosszabb záridő csak ha extrém éjszakai felvételeket akarsz nyomni, de ahhoz állvány kell és a digitkompaktok egyébként se bírják annak a minőségét - általában.
érzékelő az minden nézőpont szempontjából minnél nagyobb annál jobb.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#917) Chili7 válasza adik (#916) üzenetére


Chili7
őstag

(ez lámás lesz! )Azt szürtem le, hogy a 28mm körüli zoom arra jó nekem, hogy a készített képben a ''tájból minél több férjen bele'', a magasabb érték meg, hogy közelebb tudjam hozni az egyes részleteket.
Milyen zoomtartomány optimális makrókészítéshez?

Extrém éjszakai képek, és mozgó tárgyak fényképezése egyenlőre nem célom!
''ne felejtsük el, hogy tájképeknél ami fontos: színhűség, végletes mélységélesség, részletesség, rajzolat, fölbontás, alacsony zaj, részletek.''

Ezeket a tulajdonságokat a gépek mely adatai jellemzik? ..tesztképek?
Köszönöm a segítséget!

(#918) domedee válasza Chili7 (#917) üzenetére


domedee
senior tag

a makrónál azt kell figyelni, hogy mekkora a nagyítási képessége 2:1, 5:1, meg hasonlók + hogy hol van a közelpontja, azaz mekkora az a legkisebb távolság, ahova még tud fókuszálni az obi. A makró az egy teljesen külön műfaj. Itt nem számít igazából a zoom, hiszen nem az a lényege, hanem a fentebbi dolgok.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#919) Chili7 válasza domedee (#918) üzenetére


Chili7
őstag

Köszi, de nem írtad le, hogy mi az optimális érték a nagyításnál, és a közelpontnál! :)

(#920) Retro11 válasza Chili7 (#917) üzenetére


Retro11
senior tag

Chili7!
Nem lámás az:D!
Nos ''Milyen zoomtartomány optimális a makrókészitéshez''? erre csak azt tudom mondani hogy makrozni géptől függően tudsz!
Szupermakrozni azt csak nagylátószögben tudsz azaz a gép zoomtartományának kezdőértékénél lehet.A géptől függ hogy hány cm-ről!Tehát supermakro az csak nagylátóban megy!
A makro amit Te kérdezel az géptől függ de általában telében 90cm-től-----3méterig szoktak lenni.

Ezek az értékek le vannak irva a gépek adatlapjánál PL: Fuji S9500 28-300mm=10,7X
Közelpont makronál 1cm stb stb...
Fontos hogy olvass minél több tesztet és nézz tesztképeket itt[link]!

Ha bármi kérdésed van még irj nyugodtan!:DDD :DDD!!!

Üdv: Retro11 :R

(#921) sakál válasza Chili7 (#917) üzenetére


sakál
tag

''Milyen zoomtartomány optimális makrókészítéshez?''
Az adott típustól függő..( ha a kompaktokról beszélünk)
A kis gépeknél - a nagyok cserélhető, fix gyújtótávolságú makró objektívjeivel ellentétben - gyakran nagylátószögű állásban lehet csak makrózni. Azaz, ilyen állásban jobban közelíthesz a témához, és nagyobb nagyítást érhetsz el. Ezért el kell olvasni a gyári leírást.

A szépség az eszed rovására megy

(#922) Retro11 válasza sakál (#921) üzenetére


Retro11
senior tag

[OFF]Nahát mintha 1ről beszélnénk:DDD!!!

(#923) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Üdv!
Megint én, most néhány fotózással kapcsolatos kérdésem lenne,kerestem a megfelelő topicot de nem találtam ezzel foglalkozót,úgyhogy ha nembaj akkor feltenném őket.
Elég kezdő vagyok még a fotózás terén ezért pár dolgot megkérdeznék,ha ez máshol le van írva akkor sajnálom adjatok linket és tekintsétek semmisnek kérésemet,köszi.Na szóval néhány alapvető kérdés:
-Mit jelent a rekesz és zár prioritás?
-A hisztogramm az pontosan mire jó(valami olyasmit tudok hogy megmutatja mennyire rontottam el a képet),úgy tudom ennek van élő változata is az menetközben teszi ugyanezt?
-Mit jelent pontosan az hogy alulexponált,és túlexponált kép?
-A vaku kulcsszáma az mennyitől számít ''erősnek''?
-Hogyan lehet szinte ''vaksötétben'' csak holdfénynél olyan képet készíteni(vagy legalábbis olyat ami megközelíti)mint amit az emberi szem lát?

Hát egyenlőre ennyi,aki tud kérem válaszoljon vagy segítsen,előre is nagyon köszönöm,és sajnálom ha ezzel összeoffoltam a topicot.

Egy lelkes amatőr.

(#924) sakál válasza Retro11 (#922) üzenetére


sakál
tag

Mikor nyomtam, még nem láttam..

A szépség az eszed rovására megy

(#925) Retro11 válasza Lotusomega (#923) üzenetére


Retro11
senior tag

Üdv Szasza888!
Nos egyáltalán nem off bár ezekután illetvolna utána olvasni (Rekesz,záridő)
Ezek alapkérdések illetve fogolmak!

Nos Záridő az a redőny zárodási idejét határozza meg ezzel viszont befolyásolhatod a beérkező fény mennyiségét!
Szoval minél gyorsabra állitod ezt az értéket (FujiS9500 nekem 1/4000) annál kissebb rekeszt 2.8at kell használni hogy megfelelően világos legyen a kép.Tehát minél gyorsabb lessz a záridő annél kisebb felület lessz éles és annál kevesebb fény érkezik be e miatt előfordulhat hogy sötét lessz a kép!
Ha sok a záridő mindjuk 1/20-5másodpercig itt már nagyon figyelni kell a remegésre ide rendszerint állvány illetve képstabi kell mert igy elmsodik a kép ha beremeg!
Szoval minél lassab a zári.annál több fényt enged be.REMÉLEM EDDIG ÉRTHETŐ?
Na most jön a rekesz!A rekesszel befolyásolhatod azt hogy mekkora legyen a mélységéllesége a képnek illetve ezzel kompenzálhatod illetve segitheted valamennyire a záridőt!

A rekesz az általában 2.8--tol---11ig szokott menni (Fuji ennyit enged).Ha a legkisebbet használod gyorsképet tesz lehetővé ám kicsi lessz az a felület ami éles lessz.
Ha mondjuk f11et használsz akkor hosszu záridő kell ám cserébe gyönyörü mélységélleséget kapsz (Persze nem kell dslr képre számitani:DDD :DDD)

A Hisztogram:-Az megmutatja hol és mennyi fény van a képen.Ha tul sötét a kép akkor bal oldalt van a hisztogram csucsa ha jobb oldalt akkor tul világos.Asszem de lehet forditva van:DDD :DDD!!!

Nos Tulexponált:Az azt jelenti hogy a kép valamilyen oknál fogva tulvilágos lessz/lett.ilyenkor az is előszokott fordulni hogy kiégett pixelek alakulnak ki.
Ilyenkor vagy a rekszen vagy a záridőn kell állitani hogy kompenzáljuk a beérkező fény mennyiségét (Persze az érzékelőhö gondoltam:DDD)
Tehát ilyenkor érdemes a záridőt csökkenteni Pl:1/200 volt akkor érdemes 1/500ra vagy gyorsabbra állitani!Persze az ISO-val is lehet játszogatni de azt most hagyjuk.

Alul Exponált:Az ennek a forditotja itt tul sötét a kép.Ilyenkor csökkenteni kell a zársebb. illetve a rekeszt.Vagy esetleg ISO-val lehet játszogatni...

-Vaku kulcsszám:Meghatározza hogy pontosan milyen tipusu vakut is kell használnod.Értéket nem tudok mert fogalmam sincs milyen géped van..

Vaksötétben:Itt Első 1jo álvány aztán a lehető leghosszab záridő és a hozzávalo ISO 200/400.nagyon fontos hogy a rekesz is a legmélyebb legyen.

Bármit elrontottam volna elnézést kapkodtam kicsit.Ha kérdésed van még bátran tedd azt fel:DDD :DDD!!!
Üdv: Retro11 :R

Ui: Ja és bocsi amiért ilyen hosszan irtam:DDD

[Szerkesztve]

(#926) Retro11 válasza sakál (#924) üzenetére


Retro11
senior tag

Semmi baj a lényeg eggyetértünk:DDD :DDD!

(#927) Lotusomega válasza Retro11 (#925) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Üdv!

Köszönöm, nem baj hogy hosszan írtál,lehet hogy kicsit félreértettél,a záridő a rekesz ezekkel nagyjából tisztában voltam :DDD ,a kérdésem az az volt hoyg a digigépeken van ilyen mód hogy rekesz illetve záridő prioritás(vagy hasonló) én ezeket kérdeztem volna elsősorban(de nincs senki kárára hoyg leírtad a fogalmakat) szóval igazából arra lettem volna kiváncsi,ezek azt hiszem a tárcsán vannak,a hisztogrammot köszi,azt még nem láttam élőben. :)

Ami a gépemet illeti úgy látszik amnéziában szenvedhetsz :DDD vagy nem tudom mert pár hozzászólással feljebb azt hiszem te válaszoltál arra hoyg milyen gépet vegyek a 2 közül :) ,na mind1,egyébként most úgyáll a dolog hogy jövő héten több mint valószínű hogy vásárolok valamilyet.Végülis 2 fajta koncepcióra jutottam:

1.Veszek most egy olcsóbb gépet ami szintén nagyjából kielégíti az igényeimet:Canon PS A520(+kiegészítők) és majd később mondjuk egy év múlva amikor már kiismertem magam rendesen és a gépárak is lejjebb mentek akkor veszek egy Canon PS S2 IS-t,

2.Vagy most veszek egy kicsit drágább ám valamivel komolyabb tudású gépet:Canon PS A610 és akkor egy jóidőre elvan felejtve a fényképezőgépvásárlás.

Hát e 2 megoldás között vívódom most.

Amúgy köszi amit leírtál, és remélem további értékes hozzászólásokkal sikerül segítened a döntésemben.(amiket előre is köszönök mindenkienk:) )

(#928) Retro11 válasza Lotusomega (#927) üzenetére


Retro11
senior tag

Ja...:DDD :DDD!!!Mostmár látom csak amikor irtam lusta voltam visszanézni:DD!

Nos szerintem nem kérdés melyiket válaszd!Szerintem akkor S2 legyen,ha már nem S5600:DDD!
Azzal jol fogsz járni mondjuk kicsit drágább is!

Akkor a kérdésedre a válasz az hogy igen ezeket be lehet állitani szerintem az összes itt felsorolt gépnél.S2-nél biztos meg a Fujinál is.
De talán ez egyértelmü is hiszen ahol ezeket nem lehet állitani az nem igazi fényképező gép:D!
Ha bármi van irj itt mindenki segitőkész:D!

Üdv: Retro11 :R

(#929) sbazsi válasza sbazsi (#898) üzenetére


sbazsi
veterán

:F

(#930) Retro11 válasza sbazsi (#929) üzenetére


Retro11
senior tag

Sbazsi!
Szoktad te olvasni a topikot?Na mindegy...

Tehát a 28mm az sokkal job mint a 35mm mert a 28al sokkal többet látsz,fotozol.
Ha ugyanazt a témát fotozod le a két géppel ugyanabbol az álásbol azt veszed észre hogy a 28mm-rel készült képen sokkal többet lehet látni,tágabb a kép.
Minél kisebb ez az érték annál tágasabb a képed.Több fér,többet lát az obid!
Érted?

Üdv: Retro11:R

(#931) Scream007


Scream007
őstag

Szerintetek mit tegyek ha 2.5 hetes javítás után 2 nappal ugyanaz a baja a fuji gépemnek mint volt???(homályos lcd és kép)
Én szívem szerint a kest kérném vissza, vagy számítsák be és veszek másikat, de ezt nem akarják.A gép alig 1 hónapos.Digitcamba vettem. Szerintetek szervíz írhat olyna papírta forgalmazónka hogy nem lehet megjavítani és adják vissza lémet???

Ez egyáltalán lehetséges valahogy vagy akkor fogyasztóvédelem? :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#932) Retro11 válasza Scream007 (#931) üzenetére


Retro11
senior tag

Igen ez esetben marad elsőként a fenyegetés hogy sajtora viszed a dolgot..:DDD!
Ha nem akkor marad a fogyasztovédelem hisz jogodban áll!!!Vidd vissza közöld mire készülsz hidd el pilanat alatt ugrani fognak:DDD!Szerintem!

De majd ird meg mi történt:D!

ÜDv: Retro11:R

(#933) Scream007 válasza Retro11 (#932) üzenetére


Scream007
őstag

2 hétig jelet se adtak reggel írtam következőre fogyasztóvédelem írja a mailt, délután mehettem érte. :B
De ez nem megoldás :(((
ok megírom majd.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#934) Retro11 válasza Scream007 (#933) üzenetére


Retro11
senior tag

Tudod sajnos bunkokéknál és lehuzokéknál ez a megoldás:c!
Ezt te is tudod szerintem!

Jo várjuk a Storyt:DDD!

Sok sikert!
Üdv: Retro11 :R

(#935) Dare2Live válasza Scream007 (#931) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

it newson volt cikk olvasd el. Ha jólemlékszem akár hónapokig is javíthatják, ill törekedniük kell a javításra elég sansztalan.

Szervíz természetesen írhat olyatm, hogy javíthatalan de akkor nem a pénzed adják vissza hanem kapsz egy új gépet. Ha nemtudnak ugyanolyan gépet adni max akkor adják vissza a pénzed.

Nem részletezem olavsd el a cikket

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#936) Chili7


Chili7
őstag

Az ilyen nagy zoomtartománynak van hátránya is 28-200mm?
És az adott gépnek?[link]
Mintha elég egyedül lenne ezekkel a jallemzőkkel a piacon!
Köszi

(#937) sbazsi válasza Retro11 (#930) üzenetére


sbazsi
veterán

Ezt már értem. :) :R

(#938) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Max 50ért lehet jó Panasonic-ot kapni amiben már van képstabilizátor? Nekem elég a 3MP és a 3x zoom csak nem mosodjanak el a képek. Főleg sport témájú. Kosárlabda, gyorsulási versenyek stb.

(#939) sbazsi válasza Retro11 (#901) üzenetére


sbazsi
veterán

Nézem ezt az e900-at.
[link]
1a [link]
1b [link]
1c [link] Ez casioval készült.

2a [link]
2b [link]
2c [link] Ez is casioval készült.

A b képek valami chrome color mode-ban készülten. A színek nagyon jók, bár lehet túl élénkek?
Attól függetlenül a méretén még csak túltenném magam, de a memóriakártyán nem

szal kinek mi a véleménye a linkelt 3-3 képről.

(#940) PNP válasza SzalaiG (#938) üzenetére


PNP
őstag

A felsoroltakra pont nem jó a stabilizátor...

(#941) SzalaiG válasza PNP (#940) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor milyet?

(#942) PNP válasza SzalaiG (#941) üzenetére


PNP
őstag

A stabilizátor a kézremegést csökkenti, itt pedig a téma mozog. Ehhez a témához nagy fényerejű objektív, és nagy érzékenység kell, ezek meg nem az 50ezres kategória jellemzői. Konkrét típust nem fogok tudni ajánlani, ha tükörreflexest vennél, az megoldás lehetne.

(#943) SzalaiG válasza PNP (#942) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi. Akkor tárgytalan.

(#944) Dare2Live válasza Chili7 (#936) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ricoh gépekről kevés a teszt ahol van ott jókat írnak róla, mindenesetre kicsit olyan mint az első komoly kodak bridge: Kevesen vettek MOon keveset tudunk róla.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#945) Chili7 válasza Dare2Live (#944) üzenetére


Chili7
őstag

A #936 ban linkelt Ricoh Caplio R4 - nél arra gondolok, hogy bekapcsolásnál a 3 tagból álló objektiv nem sok idő míg megtalálja a ''készenléti'' helyzetét, (azaz sok idő míg lehet fényképezni)?

Korábban 28mm -es nagylátós gépet ajánlottatok (természetfotózásra/tájképekre), ez a jellemző viszont baromira leszűkíti az ultrakompaktok választékát.
Ha azt mondom, hogy csak ilyen hobbiszintű, nyaraláskori tájképeket szeretnék készíteni, és ha megtanulok - csak ha nem túl bonyolult,- panorámaképet készíteni, akkor esetleg kompromisszumként jó lehet nekem egy 32mm alsó határú zoomtartományú gép?
Köszönom!

(#946) PNP válasza Chili7 (#945) üzenetére


PNP
őstag

Megoldás lehet a panoráma is, de nem minden helyzetben kivitelezhető, és full automata gép kell hozzá (fókusz, expo, wb).
Keress teszteket, sok helyen írják a feléledési időt is. Amúgy 300D-nél ez egyébként 3 másodperc, pedig nem kell obit tologatni, mégsem ez a legfájóbb tulajdonsága.

(#947) Hunterevil


Hunterevil
tag

Hello emberek laikus vok a témában de szeretnék egy digit gépet 25-30k értékben nem kell vmi különleges (ennyi épnzért amúgy sincs) csak olyan átlagos bulis, kirándulós fényképezéshez. Tudnátok nekem valamit ajánlani?

[link] ezt a cuccot néztem de nincs rajt optikai zoom és nemtom mennyire kellene nekem az.

A válaszokat előre is THX.

the fun is in knowing...

(#948) PNP válasza Hunterevil (#947) üzenetére


PNP
őstag

Akkor már inkább ez:
[link]

[Szerkesztve]

(#949) Csigger válasza PNP (#948) üzenetére


Csigger
őstag

hát persze jó lenne de mivel azt írta h 25-30k között, ezér te se gondolod komolyan h egy 35ks gépet ajánlasz neki!
de ha már itt tartunk 35kért jobb gépet is lehet kapni! :DD

Apple and Android user

(#950) PNP válasza Csigger (#949) üzenetére


PNP
őstag

Én a 30 és a 35 ezer között nem látok nagy különbséget, a fix és zoom optika között annál inkább. Mit vennél 35-ért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.