Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) BEE válasza Moddingfan (#599) üzenetére


BEE
addikt

Nekem is ilyen van, nem is volt baj amíg nem vettem
egy FZ30-at.
Az már túl nehéz rá, kis szél is belengeti a gépet.
Az állvány könnyű, egyszerű, használható.
Sajnos elég hajlékony a fejrész, bemozdulásmentesen csak
időzítővel, vagy kioldózsinórral tudsz.
A fej legalsóbb tagja vacak üreges dobozka,
kiöntöttem műgyantával és lényegesen jobb lett.
Állítsd le az állványt a földre és ujjal nyomd le kicsit
a felfogócsavarnál.
Látni fogod mennyi a mozgása.
Én is csak otthon vettem észre, hogy a vízszintezőjében
nincs folyadék, használhatatlan.
Boltokban néztem több hasonlót és soknak volt üres a szintezője.
Ezt ellenőrizd.
Könnyű géphez, kisebb zúmmal jó lesz ennyiért.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#602) sakál válasza Moddingfan (#599) üzenetére


sakál
tag

Sajnos nehéz dolgod lesz, ha ennél nincs lehetőséged többet költeni állványra.
Nem feltétlen a Hama-val van baj, egész egyszerűen 5000Ft körűl nem lehet rendes állványt vásárolni. Minden célra alkalmas, megbízható állvány (fejjel!) 30-40 körűl kapható.Mivel egy ilyen állvány szerencsés esetben élethosszig tart, érdemes elgondolkodni a vásárlásán (ha megteheted). Annál is inkább, mivel ha beleszeretsz a fotózásba, úgysem ez lesz az utolsó géped, így előbb-utóbb nem úszod meg egy jobb állvány vásárlását.
Ez az elmúlt tíz év legkelendőbb állványa, amatőrök, profik egyaránt használják. Az ár-érték aránya talán a legjobb a piacon: [link]


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#603) BEE válasza sakál (#602) üzenetére


BEE
addikt

Hát ezzel a képpel sokat lendítettél rajta ! :Y

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#604) sakál válasza BEE (#603) üzenetére


sakál
tag

Most jó?: [link]

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#605) Moddingfan válasza adik (#600) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Köszi, akkor beviszem a gépem, rápróbálom és majd elválik, hogy elbírja-e rendesen.

BEE: köszönöm az infókat, ezek tükrében fogok mérlegelni döntésem során :R

sakál: hát igazából nem 5000 a limit, csak ennyiért láttam, gondoltam egy kezdőnek -mint én- ez is megteszi, de most már elbizonytalanodtam. Amit belinkeltél tényleg nagyon profi darab, de azára sem kevés, mondjuk tény, hogy ezért az árért valóban remek darab, de ennyit nem szeretnék rá szánni, mert mint már mondtam, még nagyon kezdő vagyok. Ha beleszeretek a foózásba -amire igen nagy esély van :D-, akkor minden képpen beruházok majd egy komolyabbra, addig meg sztem ellleszek nélküle, de azért adok egy esélyt szegény Hama-nak is, egy próbát megér, az semmibe sem kerül :D

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#606) adik válasza Moddingfan (#605) üzenetére


adik
őstag

esetleg ha tudsz nézz el a soosba pl. lehet, h van vmi használt cuccuk. csak azt nézd meg, hogy miért adhatta el az illető. pl nemelötyög

Kettő, csipkebokor vessző!

(#607) hali01 válasza Moddingfan (#605) üzenetére


hali01
őstag

Az Edigitalban amit az előbb belinkeltél,vannak Soligor állványok amik sokkal jobbak mint a Hama.Sztem inkább azokból válogass és az áruk se veri a csillagos eget.A te gépedhez bőven elég.Én dslr-hez használom és azt is elbírja.Nem egy Manfrotto de nem is annyiba kerül.

(#608) 24thmoment válasza Moddingfan (#605) üzenetére


24thmoment
aktív tag

Én 4000 forintért vettem vaterán egy álványt. nem nehéz kitalálni - olcso és gagyi, de az én amatőr igényeimet tökéletesen kielégíti: kb. 140cm + 3D fej. de! a hamától ha lehet lebeszétnélek mert nem sok jót hallottam róla.

ezt ajánlom figyelmedbe: [link]

[Szerkesztve]

(#609) vati válasza sakál (#596) üzenetére


vati
senior tag

Ezérta pénzért már sokkal komolyabb gépet kapni, aminek az ISO 1600-on készült képe is összehasonlíthatalanul jobb.

Melyik ez a csuda gép? Az árba számíts bele egy 10x átfogású stabilizált zoom obit (vagy egy 28-125,100-300 párost), egy dslr váz önmagában nem játszik.

Az fotózást most kezdő delikvens, aki az analóg fotózásról (és ezzel együtt magáról a fotózás lényegéről ) semmi tapasztalattal nem rendelkezik, (és lehet, hogy ha nem kapcsolódna az új technika a számítástechnikához, sosem nyúlt volna fényképezőgéphez
Vannak emberek, akiknek nincs fél-egy millájuk fotóscuccra, mégis szeretnének fényképezni, mert úgy gondolják, a fotózni tudás alapvetően nem a pénztárca függvénye.
Én >20 éve fotózom, hálistennek csak amatőr szinten, (és soha nem tudtam és nem is akartam beszállni a ''márkás'' SLR-szettépítés pénztemetőjébe) filmes boxgéppel kezdtem filmes slr-el folytattam, mostanra jutottam el egy bridge kompaktig.
Nem a műszaki csodát látom a gépben, hanem a számomra megfizethető és jó ár/érték arányú szolgáltatást. Nem (csak) azért választottam kompaktot, mert sose láttam előtte fényképezőgépet és (d)SLReket, hanem mert a praktikus szempontjaimnak az felel meg legjobban. (1/ megfizethetőség, 2/ kényelmes hordozhatóság: ne kelljen szett-táskával járni mindenhova - egy dslr-nél minimum 3 obival kapod meg a 28-420mm zoomátfogást, a tele véghez már bika állvány is kellene, én meg röhögve tudok kézből exponálni 420 mm-en a stabilizált ''gagyi'' kompaktommal, és még obit sem kell cserélnem előtte.
Ha vehetnék dSLR-t, akkor is tartanék egy bridge gépet, mert sok célra az a kényelmesebb.)
Kérdéses, hogy valaha életemben lesz-e pénzem egy dslr szettre, jobb helye is van a pénznek - ennek ellenére szeretnék fényképezni, és eddig minden gépváltásnál ugrásszerű minőségbeni és használhatóságbani ugrást könyvelhettem el, és beletelt 1-2 évbe, amíg megtanultam kihasználni az új gépem plusz képességeit.
Persze tudjuk: van aki olyan irdatlan tehetséggel indul a fotózásnak, hogy egy EOS5D képességei is alapból kevesek neki:)


A Mamiyát semmi nem akadályozta meg, hogy nyisson a digit középkategória felé. A Minoltát sem, de ők legalább próbálkoztak. Nem is volt olyan rossz az a próbálkozás.

Manapság akkora a tőkekoncentráció ezeknél a multiknál, hogy bárki bármit gyárthat, bármilyen minőségben - ha nincs saját hagyománya a fejlesztésben, majd vesz magának fejlesztési bázist és gyártási hagyományt pár milliárdért, oszt' jónapot. Csak a termékre ráragasztott matrica változik. Ld. Sony.
Samsung: A PVA paneles SyncMastereket (nameg a CRT elődöket) én nem nevezném gagyi kategóriának.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#610) vati válasza Moddingfan (#599) üzenetére


vati
senior tag

Nekem az eléggé hasonló Hama 44 van.
Volt folyadék a szintezőiben:)
Most egy 78 dekás Pana FZ30-al használom, eddig semmi gond vele. A névleges terhelhetősége 2 kg (máshol 3.5) ebbe minden belefér, leszámítva a sokkilós SLR teleobjektíveket. Kompaktokhoz, első állványnak tökéletes, ha szükségét érzed majd később vehetsz egy drágábbat.
Ahogy mások is írták: kioldózsinór vagy az időzítő alkalmazása erősen ajánlott. (tudtam direkben is fényképezni vele, de valóban hajlamos bemozdulni)
Arra vigyázz, ha nagyon könnyű gép van rajta, fullra széthúzva, kicsit szeles időben a szél is be tudja lengetni ha nincs rendesen lerakva.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#611) Moddingfan válasza 24thmoment (#608) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Köszönöm mindeninek a segítséget, futok még egy kört és körülnézek, a Soligorokat is néztem, csak nem tudtam, hogy azok jók-e, de most, hogy tudom megnézem azokat is. Egyébként a Vaterás cucc jónak tűnik, felveszem a kapcsolatot az eladóval, köszönöm a tippet.

vati: köszi az infókat :R

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#612) vati válasza sakál (#602) üzenetére


vati
senior tag

Ehhez az árhoz még hozzájön a gömbfej ára, és máris 40k fölött járunk.

De pontosan mihez is szükséges 6 kilós terhelhetőségű állvány?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#613) BEE válasza sakál (#604) üzenetére


BEE
addikt

Lényeges javulás,
de hasznosabb lett volna az egész oldal linkje. :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#614) sakál válasza vati (#609) üzenetére


sakál
tag

Nem hiszem, hogy kioktattalak volna, milyen gépet milyen célra, mennyiért vegyél.( a válaszból úgy tünt mintha Neked ez jött volna le )
Azzal maximálisan egyetértek, hogy számtalan célra sokkal praktikusabb egy kompakt gépet használni, mint egy súlyos felszerelést. Nekem is van egy A 75-ös, időnként meglepődöm, milyen jó képeket is lehet vele csinálni a lencsényi ccd-je ellenére.Azzal már nem egészen, hogy a nagy átfogású zoomokkal rendelkező gépek szolgáltatásban többet nyújtanak, mint egy jó gép kisebb zoommal. Próbáltam már többet is, volt olyan amelyikkel tele állásban még erősen rekeszelve sem lehetett éles képet készíteni. Egyéb lencsehibákról ne is beszéljünk. Egy EOS 350-el (nem nagyobb, nem nehezebb, nem drádgább)készült kép még egy alapobjektívvel, + nagyítva is jobb képet produkál azonos részletről, mint ez a Samsung ''remek''. Arról nem is beszélve, hogy gyenge fényviszonyok mellett (pedig ez gyakrabban előfordul, mint a nagy tele szükségessége), már élvezhetetlen felvételeket csinál.
Részemről a véleménynyilvánítás nem szolt másról, mint arról, hogy egy időben a fotótermékek színvonala a mindig éppen elérhető legmagasabb szintet hozta. A digitalizálás ma a számítógépes ipar szépen visszatartot, lebutított, ''mindent cseréljünk jobbra félév múlva'' szinvonalát hozza be azokon a gyártókon keresztűl, akiknek nem a technika szintjének fejlesztése, hanem a másik lemásolásával a piac tarolása a célja.. A Samsung élenjáró ''versenyzője'' ennek a piacnak.
Az igaz, amit írtál, hogy a Minoltának, Mamiyának is meg volt a lehetősége. Csak ahhoz ki kellet volna dobnia mindent amit az elmúlt negyven évben elértek..
Nézd meg, az igénytelen tömegtermelést forszírozó gyártók mit értek el az élet más területein is az agresszív marketingpolitikájukkal. Minden minőségi termék eltűnőben van, mert egy idő után már az a mérce.. Ezért eszünk szar kenyeret, ezért nem lehet a gyufát meggyújtani, és lassan nem tudsz olyan műszaki cikket venni, ( a margarétás cumitól az ébresztőórán át a televizióig, amin nem kandikál ott a made in PRC felirat..

A szépség az eszed rovására megy

(#615) 24thmoment válasza sakál (#614) üzenetére


24thmoment
aktív tag

''Nézd meg, az igénytelen tömegtermelést forszírozó gyártók mit értek el az élet más területein is az agresszív marketingpolitikájukkal. Minden minőségi termék eltűnőben van, mert egy idő után már az a mérce.. Ezért eszünk szar kenyeret, ezért nem lehet a gyufát meggyújtani, és lassan nem tudsz olyan műszaki cikket venni, ( a margarétás cumitól az ébresztőórán át a televizióig, amin nem kandikál ott a made in PRC felirat..
''

ezt úgy hívják - piac gazdaság

(#616) adik válasza vati (#612) üzenetére


adik
őstag

a 60khuf / ~300g géphez. miért, vmi még erősebb kéne? :U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#617) Retro11 válasza sakál (#614) üzenetére


Retro11
senior tag

Sajnos ez a mai világ!Figyelj nincs mit tenni fogyasto társadalom vagyunk és amig lessz vevő ezekre a termékekre addig ez lessz!Márpedig mindig is lessz.
Akkor miért gyártanának minőségit és a legjobbat (Tisztelet a kivételnek)?
A mai világban arrol szol a játék ki hogy tudja a másikat minél jobban zsigerekig eltaposni,kifosztani (Lásd: Multik).
Ja és Vati ilyen sértődős,nem félre érteni Vati:D!


Na de ne offoljunk ez a topic nem erről szól!UGYE:(!

Üdv: Retro11 :R

[Szerkesztve]

(#618) sakál válasza 24thmoment (#615) üzenetére


sakál
tag

Tőlem Holle Anyó álmának is hívhatják, akkor is beteg dolog.

A szépség az eszed rovására megy

(#619) vati válasza sakál (#614) üzenetére


vati
senior tag

''Egy EOS 350-el (nem nagyobb, nem nehezebb, nem drádgább)készült kép még egy alapobjektívvel, + nagyítva is jobb képet produkál azonos részletről, mint ez a Samsung ''remek''. Arról nem is beszélve, hogy gyenge fényviszonyok mellett (pedig ez gyakrabban előfordul, mint a nagy tele szükségessége), már élvezhetetlen felvételeket csinál.''

Ez teljesen igaz. Különösen igaz, ha ISO100 felett vagyunk.
A kitobis EOS-nak mindenképp szűkös a zoomja, és sokaknak egy plusz 28-125 obi a géppel együtt már túl van a pénzügyi tűréshatáron.
Nemrég csináltam egy statisztikát az ExposurePlot progival a zoomhasználatról, pár ezer kép EXIFje alapján. Tanulságok: 1/ jó dolog a 35 alatti nagylátó (már ha van) 2/ a 35-135 intervallum lefedi a képek elsöprő többségét. 3/ ha mégis kell nagytele, csak szélső vége játszik, és marha jó hogy kézmozdulatra van 420mm-em. (420 mm-en újra kiugró csúcs az eloszlásban, közvetlen alatta semmi, egész 200 mm-ig lefelé)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#620) sakál válasza vati (#619) üzenetére


sakál
tag

Egyetértek Egyről beszélünk.

A szépség az eszed rovására megy

(#621) vati válasza sakál (#614) üzenetére


vati
senior tag

''Minden minőségi termék eltűnőben van, mert egy idő után már az a mérce.. ''

Gagyi volt régen is, csak sokkal nyilvánvalóbb volt, hogy melyik az, a technika elmaradottsága miatt. Arányaiban kevesebbet tudott egy akkori gagyi, mint egy mai, pl boxgépek. Ja, hogy azzal is lehetett fényképezni? Igen, lehetett. De kevesebbet, és ahhoz is nagyobb gyakorlat, több odafigyelés, több szerencse kellett, több hibázási lehetőséggel. A komolyabb eredményhez igen húzós árú és nehezen kezelhető cucc kellett.

A minőségi termék azért tűnik el, mert az embereknek nem kell.
Nincs rá piac, mert az emberek egyre nagyobb %-ának igényeit kielégítik a ''gagyi'' kompaktok, a technika fejlődése miatt. (nem az emeberek igényei csökkennek)
Ez nem feltétlenül rossz, én egyfajta demokratizálódást látok benne. Hol van egy Smena8M tudása egy mai filléres digit kompakthoz képest?

Ami nagyon rossz (és pl. az autóiparban sokkal hatványozottabban látszik) hogy az árverseny miatt rövidül a termékek életciklusa, a tartós, időtálló termékek kipusztulnak a piacról. Gyakorlatilag 1-2-3 évre terveznek mindent, árdrágító luxus időtállóbb alkatrészeket beletenni - még réció is van benne, hisz ki tudja hol tart az elektronika 5 év múlva?
Az EOS300D tükrös mechanikája hány expót is bír el átlagosan? 10-15 ezer? Hol vannak már az életre szóló gépek, életre szóló obik? Nem lehet 5 évre sem előre tervezni. Ez egy ilyen világ, szelavi. Alkalmazkodni kell hozzá. Nekünk sem szabad évtizedekre tervezni.

ui: gagyi kenyeret nem kötelező enni: van kenyérsütőgép, bioliszt, bioélesztő.:)

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#622) sakál válasza vati (#621) üzenetére


sakál
tag

''A minőségi termék azért tűnik el, mert az embereknek nem kell. Sajnos ezzel nem tudok egyetérteni. A minőségi termék azért tűnik el a polcokról, mert (az őrületes tőkekoncentráció miatt) egyre több - korábban névtelen, vagy nem is létező - befektető kezd gyártani a minőségihez erősen hasonló külsővel, és szolgáltatással -gyatra minőségben - olyan terméket ami az árával ellehetetleníti a minőségi termékeket. (mivel a tájékozatlan vevő elkezdi az olcsóbb terméket vásárolni, a minőségi terméket gyártó példányszáma visszaesik, ezáltal az előállítása drága, majd lehetetlen lesz.

A szépség az eszed rovására megy

(#623) MasOyama válasza Dare2Live (#590) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen. :D Vastag, és csúnya. :D Nézd meg az Fx01, T30 at. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#624) Dare2Live válasza MasOyama (#623) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jah neked divatcikk kell szép fénykép minősége 2.lagos szempont! értem t30nagyon csilli villi ajánlom!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#625) Moddingfan válasza Dare2Live (#624) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A T30 azért kétségtelenül olyan, mint egy ékszer. Ettől függetlenül nem venném meg, mert ha ékszer kell, akkor azt veszek, ha egy jó gép, akor azt, nem?

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#626) vati válasza Carline (#592) üzenetére


vati
senior tag

''Az A40 váltás A75-re szerinted kifizetődő, vagy inkább Fuji FinePix S5x00, Canon S1 IS az érdemesebb?''

A40->A75: kb fél lépés fejlődés. (egyik elavult gépről másik elavult gépre)

A40->Fuji S5x00: kb. másfél lépés fejlődés (elavult szappanosdobozról jobb és kevésbé elavult kompaktra, jóval több manuális beállítási lehetőséggel, fícsörrel)

A40->CanonS1 IS: kb két lépés fejlődés (csak egész picit avult bridge gépre)

Ha jó áron pöpec állapotú a Canon S1 IS talán ez a legköltséghatékonyabb ugrás.
(De ismétlem, én nem mernék használtan venni gépet. Kábé olyan, mint használt autót, be lehet szívni vele.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#627) Dtomi válasza sakál (#602) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez hülyeség nem kell ennyiért állványt venni [link] én ezt az állványt használom több mint 2 éve egyszer 1órát ültem rajta a délibe 70kg vagyok :U teljesen fém az egész. Volt, hogy 1 métert a víz alatt volt esőbe, hóba, fagyba, fotóztam vele. A mai napig nincs gondom vele még a feszítőcsavarok se rozsdásodnak nagyon jó kis strapabíró állvány!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#628) Senior tag válasza Senior tag (#559) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Esetleg ezzel kapcsolatban valaki? :F

Ugorgyunk!

(#629) MasOyama válasza Dare2Live (#624) üzenetére


MasOyama
őstag

Elsődleges a képminőség, de ha már 100-110 ezret adok egy gépért, akkor az tetszen is. Szerintem. T30-nak szar képe van szerinted?
Képbe került még a Pentax Optio A10 is. Az milyen szerinted?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#630) Carline válasza vati (#626) üzenetére


Carline
őstag

Köszi az érvelést.
Ezek szerint vagy Fuji vagy Canon S1 lenne a nyerő.
Canonnál még pluszban jó, hogy CF kártyára dolgozik.

Használt vs új: itt meg az ár dönt. A jelenlegi gépemet még anno az apronetről vettem.
Most azért elsősorban a fórumokon keresek, majd utánna az apronet.
7.5 éve vettem egy használt Ford Sierra full extrásat aminek az áráért nem kaptam volna még egy fapados Astrát vagy Suzukit sem.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#631) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Csá Skacok!
Gépet vásárolnák köv. hónap elején!
Panasonic Lz5-t néztünk ami már elég jó lenne, csak egy picit sokaljuk az árát!
Nem nagyon értek a gépekhez, de gyorsan tanulok!
AZ érdekelne , hogy ti milyen gépet ajánlanátok hasonló tudással? :)) :)) :))

Az is érdekelne , hogy van-e valakinek tapasztalata a Panával?

[Szerkesztve]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#632) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Családi képekre, kirándulásra, lenne használva!
És ez a 6x zoom se az utolsó szempont amiért ez tetszik!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#633) Dare2Live válasza MasOyama (#629) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a10 ilyen [link]

T30ról egy reviwet olvastam ott tudtam nekem ilyen nemlesz, még a sample picurekat se néztem át.
reviewet találsz teis nézd meg eldöntöd.

szerk szóse róla gyönyörű a kinézete.....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#634) MasOyama válasza Dare2Live (#633) üzenetére


MasOyama
őstag

Hol olvastál t-30 ról review-t? Mit írtak benne?
Tudsz nekem kicsi, lapos, könnyű, jó minőségű képeket készítő, max. 120 ezer forintos gépet ajánlani? Beltéri fotózásra főleg. Rendezvények, előadások, csoportképek.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#635) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Szerintetek az normális,hogy nem tudok olyan képet készíteni Canon A700-al,amin a szereplő haja is élesen látszódik?Olyan mintha a gép ''elmosná'' a hajszálakat.Lehet,hogy tényleg nem kellett volna lecserélni a 1/1.8''-as érzékelőt 1/2.5''-re.1280X1024-ben sem az igazi,de eredetiben 2816X2112-ben egyenesen rémes,bár lehet,hogy azt meg sem tudja a 17'' monitor jeleníteni.Ha valaki tudna olyan kompakt fénygépezőgéppel készűlt képet mutatni,(nem makróban),amin a hajszállak is tűélesek,megköszönném.


[Szerkesztve]

(#636) Dare2Live válasza MasOyama (#634) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az elmúlt 2hétben folyamatosan reviweket olvasok nem emlékszem googlevel találsz eleget.

Mindjárt jön egy hosszabb hozzászólásom ott leirok mindent

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#637) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Leírom a storym minenkinek hátha segítek neki.....

Ultrakompakt azonnal kiesett drága és rossz. Persze nagyon divatcikk az tuti. :)

aztán 2hete még DSLRt akartam. Aztán rájöttem: Nagy/Nehéz/Őrült Drága(min 300K 2türhető obival)/Nincs LCDs komponálás.
(Utólag rájöttem szörnyű, hiba, hogy DSLR fotókat nézegettem 1hétig mert innentől kezdve gyak minden fótón hibák tömkelegét találtam: Zajos, Wide állásban minden ultrazoom őrülten torzít, „szembefény ajtónál”(ennek mi a neve?) kékes/lilás elszineződés, magasabb isonál vízfestmény, fókuszhiba…… jaj…)

Aztán bridgét de hamar konstatáltam szintén nagy és nehéz ráadásul teli van kompromisszummal. Az egy ami használhatónak tűnt az a kodak p880: Bridgék közül legkissebb/legkonnyebb(500gramm) és mert 50%ban beltérben fotózok őrült jó a 24-140.

aztán pana Fz5/fz7 tetszett meg de aztán amikor megláttam a tesztfotókat, hogy már iso100on is zajos, a nagy 36-432fokus miatt meg hiába leica az objektív van baja....

aztán pár óráig belehabarodtam a canon is2/is3 gépébe tesztfotóknál jött a gyors kijózanodás.

Aztán nekiáltam végignézni a kompaktokat nagyján ott is mindent gyorsan belehet lőni manuálban és ahh könnyüek/picik ergo vihetem akármikor magammal…. aztán amikor odaértem a sample fotokhoz elsírtam magam. Ennél a 30éves fix 35ös analog minoltámmal jobbat csinálok. De végül találtam pár használhatónak tűnő kompaktot:

-Canon s80, A620(610) ezeknek van a legnagyobb CCDjük canon kompaktban ami 1/1.7'' a tesztképek alapján iso200ban még ipphogy használhatóak affelett vízfestmény és zajtenger. De iso100on tényleg teljesen oké.
-Nikon p4: Képminőségben kb mint A620 csak nekem sokkal jobban tetszika canon kezelése.
-Sony DSC-P200: képminőségben mint többi csak manuálisan használhatatlan.
- Olympus Stylus 800: Kategórián felüli gép de elmarad a fentiektől. Ami miatt bevettem a felsorolásba az az OK, hogy szerintem szép és MasOyamanak ez nagyon fontos. [L] http://www.dpreview.com/reviews/olympusstylus800/images/colors.jpg[/L]
-Aztán megtaláltam a csodát, először azthittem DPREVIEWen összekeverték zaj tekintetében a tesztfotókat egy DSLRel de nem. Az összes bridgét veri(9500öt is, panát egyszerűen alázza) iso800 on tökéletesen sőt ha muszály iso 1600on is használható ez a gép pedig a 60Ks Fuji F10. Csak nincs manuál mód... Akinek nemkell annak egyértelműen a legjobb.
Egy példa miről is beszélek: F10 ISO1600on [L] http://img2.dpreview.com/gallery/fujifilmf10_samples/originals/dscf0201.jpg[/L] Canon iso400nál zajosabb és mosottabb mint ez.


Nemsokkal késöbb kiderült, hogy van a Fujinak egy F11e amin már van jóadag manuál mod(shutter speed + manual fokusz továbbra sincs argh….) csak Angliából vagy Ausztriából kell behozatnom mert MOon nincs.(Ebben a két országban van ismerős.)

Szóval ezek a lehetőségeim maradtak:
-Fuji F11
pro: képminőségben legjobb
con: Nincs shutter speed/manual fokusz + külföldről kell hozatnom

-Canon A620
pro: Manuálbana minden elérhető, hajszálal talán jobb objektív mint F11en
con: iso200felett használhatatlan

-Kodak p880
pro: Míg A620, F11nek kb egyszinten van obija addig P880 ebben messze a legjobb + van zoom és fokuszgyürű, manualban mindent tud.
con: Legnagyobb / legdrágább zajban eztis agyonveri az f11

Ez az elmúlt 2hét storyja…. Pár napon belűl kiderítem F11/A620/P880 és utána már nyugodtan alszom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#638) Dare2Live válasza pinnacle (#635) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1/1.8as gépet lecserélni 1/1.25re...? jaj....


Ezek Canon A700al készült persze kint (ISO80)
[link]
[link]

iso800
[link]

remélem segítettek.....


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#639) pinnacle válasza Dare2Live (#638) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze fordítva gondoltam. :)) F10 teszt.[link]
Én azért nem vettem F10-et, mert nincs átnézeti keresője,bár a Canon A700-é is rettentően kicsi.Miért nem A610?Ugyanolyan érzékelőn jobb az 5MP mint a 7MP.



[Szerkesztve]

(#640) maross válasza szizo (#311) üzenetére


maross
veterán

kosz a valaszokat. meg egy kerdes. a kepstabilizator mennyire hasznos dolog? tavaly is eleg gyakran csinaltam 1/8 es 1/15 kepeket (szlovák paradicsom, latni kell, oda menjetek :D). probaltam letamasztani mindenhova, de nem mindegyik lett tokeletes. nagymerteku javulas varhato ilyen teren? vagy ne abrandozzak ilyesmirol? ha szamokban kene kifejezni, akkor mennyit javit a dolgon ha pl 1/8al fenykepezek + stab = 1/? stab nelkul? (bocs ha rossz iranybol kozelitek, annyira nem vagom a temat).

szerk:ez a canon a620 nagyon szimpi, csak a kepstabilizatort hianyolom belole.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#641) Dare2Live válasza pinnacle (#639) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A610/620 még nemdöntöttem el, dpreviwen 200hszon keresztül vitatkoznak rajta, ha Canon majd feldobok egy pénzérmét.
btw ha egy A620on 5Mpt állítok be 7mp helyett akkor az képben uaz lesz mint egy A610?



Már minden tesztet elolvastam ami F10ről/A610/620ól létezik de kösz. :DDD

btw A700on szoktad használni az átnézeti keresőt? Én nemigen értem mi a létjogosultsága kompaktban, új kijelők már megfelelő felbontásúak, nagyok és napban is láthatóak..... (jajmilesz ebből a kiejelntésből....:) )


Na fexem....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#642) Dare2Live válasza maross (#640) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen nagymértékű javulás várható tőle. btw szerintem minden objektív ami 200mm felett van használhatatlan nélküle. 1/8nál mondjuk nemtudom emnnyit segít de majd megmondják az okosok....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#643) maross


maross
veterán

egy masik dolog amitol megorulok. nikon 4300am van. nezem a depot...nikon 4200,4300,4500,4600,4800...oks, belelapozok a tulajdonsagokba, 4mpixel 3xoptikai majd mindegyiknel...ilyenkor mi az erdemi kulonbseg?

szerk: es ha mar itt tartunk, megeri lecserelnem egy canon a620ra? vagy hobbifotoskent eleg a nikonommal kattingatnom :)

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#644) Dare2Live válasza maross (#643) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én egy A620ra semmiképp se cserélném le. Ha megjelenik MOon a Fuji F11 az viszont elgondolkodtató lenne.

Egyébként bemozdulás ellen is kitünő az F11 egyszerűen ISO80helyett ISO400ban kattintasz és 1/8 helyett máris 1/40et választasz......
(Zaj az 620 Iso80 = zaj F11 Iso400)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#645) vati válasza maross (#640) üzenetére


vati
senior tag

- képstabi nélkül alap zoom környékén (35-60mm) sem fogsz tudni bemozdulatlan képeket csinálni 1/30 idő alatt, legfeljebb a gyenge felbontástól nem látod a bemozdulást.
- képstabival nyugodtan lemehetek 1/10-1/15 körülire kitámasztás nélkül, 8MP-es géppel. (60% körüli siker) Ennél hosszabb időknél már nem segít számottevően, bár az esélyeket 0% fölé emeli.
- erős telével (200 mm felett) vsz egyátalán nem lehet stabi nélkül kézből fotózni, max. szikrázó napsütésben.

A klasszikus ökölszabály, hogy a (35-ös rendszerben, mm-ben mért) fókusztávolság reciproka a max. idő, amit kézből ki lehet tartani.
Ehhez hozzátenném: felbontástól is függ, 2MP-es képkockán kevésbé feltűnő egy enyhe (3 pixeles) bemozdulás, mint 8MP-en.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#646) pitman válasza Dare2Live (#637) üzenetére


pitman
őstag

Megkérdezhetem, hogy mekkora nagyításokban gondolkozol, hogy a zaj kérdéskörét ennyire kiemelten kezeled? Mindössze azért kérdezem, mert az egy dolog, hogy képernyűn 100%-os nagyításban látható, de előhívatva korántsem biztos.



''''Szépen elmossa a képeket magas iso-n, ettől mondjuk nem rossz, de valamit valamiért.''

Atólól, hogy elmossa nem rossz...
Ez ilyen No Comment aszem''

Az adott fuji gépnek a kategóriatársakán egy kicsivel jobb érzékelője lehet, azonban a képek inkább a jobb feldolgozó algoritmusok miatt lesznek zajtalanabbak. Magyarán jobban kivasalja őket a gép szoftveresen, emiatt nem zajos lesz, hanem kissé elkent.
A korábbi Fuji Pana tesztből is ez jött le, azonos méretű és pixelszámú lapka esetén jelenleg nincsen számottevő különbség a gépek között, amit a kész jpg képeken látunk, az mind szoftveresen dől el.

Ettől függetlenül igenis jó gép az f10, csek nem szabad elfelejteni, hogy ezt hol fizeti meg az ember.


Mellesleg, mint ahogy korábban is mondtam, igazábol rossz fényviszonyok között derül ki, hogy mennyire használható a magas érzékenység, bizonyos szituációkben már egy dslr is olyan zajos tud lenni, hogy képernyőn nézve elborzad az ember, de egy nem túl nagy nagyításban ebből semmi sem fog látszódni.

(#647) pitman válasza Retro11 (#589) üzenetére


pitman
őstag

Első körben megpróbálhatod vízzel (kevés), ha azzal lejön, szerencséd van és kárt nemigen tehetsz az objektívben.

Ha ez nem segít, akkor mondjuk gyógyszertári alkohol, lencse/optikatisztító folyadék jöhet szóba. Itt nem tudok mit javasolni, mivel az objektíveken sokféle bevonat lehet, amit nem lenne szerencsés leoldani, tehát ez csak saját felelősségre.
Ez utóbbi esetben lehet célszerű valamilyen tényleg erre a felhasználásra szánt tisztítóeszközt beszerezni (pl. Lenspen, de számos lehetőség létezik még).

(#648) vati válasza Dare2Live (#637) üzenetére


vati
senior tag

A sztori akár az enyém is lehetne:)) csak nálam kb. 2 évig tartott a folyamat, és más lett a vége.

Ugyanezen szempontok miatt végül egy bridge mellett döntöttem fél éve. (FZ30) Nekem a méret kevesebbet számított, viszont a full manuál módra igényt tartottam, plusz a sebesség is fontos volt, a zoomgyűrű/fókuszgyűrű mellett, a manuál fókuszhoz elengedhetetlen hi-res EVF (vagy OVF) mellet. Fontos volt a képstabi is. Mégegyszer nem akartam szappanosdobozt.
A zajtól én is paráztam, nagyjából ez az egyetlen komoly kompromisszum a gépben. Amiért mégis ezt választottam, mert úgy láttam: ez a gép legalább szőrmentén szűri a zajt: ad nekem választási lehetőséget, hogy utólag, mennyit akarok feláldozni a részletekből a zajszűrés miatt. Van zaj is, de emellett olyan részletgazdagság, amit kompakton sose láttam. Nem eleve egy szétmosott vízfestmény jön ki a gépből, amin már posztprocesszálni se lehet.
A 24 mm tényleg marha jó, néha nekem is jól jönne. Végül is megoldható lenne egy jobbféle előtétlencsével. (a nagy zoomátfogás miatt akár állandóra rajtahagyhatám az obin)
Sokat nézegettem a Fuji9000-et is, pont a magas ISOmódok miatt. Végül nem tűnt annyira meggyőzőnek ISO400-800on és összességében az FZ30 tűnt a kulturáltabb, masszívabb konstrukciónak. (tetszett benne pl. az összefüggő fémváz az obi elejétől a gép hátuljáig, nincs fütyiszerű kibújó objektív, egy tömb az egész, nem mehet bele a por)
Sanszos volt még az A200: a lassúság és a botrányosan gyenge LCD/EVF miatt esett ki. (akkor már inkább A1, csak nem lehetett kapni)

''„szembefény ajtónál”(ennek mi a neve?) kékes/lilás elszineződés''
Kromatikus aberráció, CA. (nem gáz annyira: posztprocesszálható PS-ben, a jobb bridge gépek alapból szűrik JPEG-módban)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#649) MasOyama válasza Dare2Live (#637) üzenetére


MasOyama
őstag

Na, én ezzel 1 éve vagyok így. :B
De most muszály vennem valamit, már nem húzhatom tovább. Nézd meg ezt a topicot, hogy ki nyitotta. (Az első hozzászólást, ennek a topicnak az első részét)

Akkor azt mondod, hogy ez a Olympus Stylus 800 veri a Pana Fx01-et, a Sony T30-at, és a Pentax A10-et?

Mi a helyzet ezekkel:

Sony Cyber-shot DSC-W70
Casio EXILIM Zoom EX-Z850
Casio EXILIM Card EX-S600
Canon Digital IXUS 65
Olympus MJU 810
?

[Szerkesztve]

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#650) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Csá Skacok!
Gépet vásárolnák köv. hónap elején!
Panasonic Lz5-t néztünk ami már elég jó lenne, csak egy picit sokaljuk az árát!
(Nem nagyon értek a gépekhez, de gyorsan tanulok!)
AZ érdekelne , hogy ti milyen gépet ajánlanátok hasonló tudással?
Az is érdekelne , hogy van-e valakinek tapasztalata a Lz5-tel?
Családi, otthoni felhasználásra lenne! :R :R :R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.