Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) slamm válasza quantal (#48) üzenetére


slamm
csendes tag

Köszi a tippet.
Félő, hogy az FZ20-as már átmegy az erre szánt összeg lélektani határán. (Nettó 74eFt + kártya + táska)
Annyival jobb lenne a Fuji-nál? Megérné azt a + 16-20eFt?

(#52) slamm válasza erdey_a (#45) üzenetére


slamm
csendes tag

Igen, az ára fogott meg engem is amellett, hogy nem nagyon olvastam eddig semmi rosszat róla.
A Panánál viszont a lencsékről olvastam sok jót + a képstabilizátorról...
Azt hiszem egyre tanácstalanabb vagyok...:(

Az FZ20-as annyival jobb lenne az S5600-nál, hogy megérje 16-20eFt-tal többet áldozni rá?

(#53) adik válasza slamm (#52) üzenetére


adik
őstag

Az FZ20-as annyival jobb lenne az S5600-nál, hogy megérje 16-20eFt-tal többet áldozni rá?

én nem költeném rá. hangsúlyozom: én. a képstabi az egiyk oldalon, illetve a használható(bb) magas érzékenység a másik oldalon semlegesítike gy kicsit egymást. így már csak a pana jobb obija maradt, amit egy gyengébb érzékelővel ''rombol''. sztm fogd kézbe, nyomogasd, és akkor fogod érezni, hogy melyik kell neked. előtétek, lencsék terén asszem ugyanúgy állnak. árban nem biztos.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#54) cornfake válasza kiskacz (#40) üzenetére


cornfake
aktív tag

kuldesz nekem 1-2 kepet ,amit te csinaltal?mondjuk 1 belterit meg egy kulterit?
koszi
cornfake@gmail.com-ra johet...


tenyleg van benne kezi elessegallitas,es kepstabi is?mennyire hasznalhatoak ezek?tenyleg nem mukodik kulso meghajtokent,csak a sajat progijavl masolhatoak rola kepek?



[Szerkesztve]

I'm what's left, I'm what's right..

(#55) quantal válasza adik (#53) üzenetére


quantal
tag

Na sikerült fellángoltatnom az ősi Pana-Fuji vitát, pedig isten bizony nem akartam. Olvass el minél több tesztet, nézz meg minél több tesztképet, nézd a legtöbbet említett szempontokat:''pana zaj'', ''fuji életlen kép'' stb. Ajánlom olvasásra digicam.index.hu-t, mindkét gépet tesztelték. Ahogy ADIK kolléga is írta, a végső döntést akkor hozd meg, ha már járt mind a két gép volt a kezedben.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#56) Jazz válasza pitman (#46) üzenetére


Jazz
veterán

Dtomi, pitman:
Így van, én sem szeretnék rá túl sokat költeni.
Ha megnézitek #27-emet akkor látható is a dilemma....
Ja, a Kingstone Elit Pro csak 2000-el drágább (7000), mint a sima alap Kogstone (5000), viszont az írási sebssége: 1.5Mb---> vs. 7.7Mb!! szerintem bőven megér +2000Ft-ot.

Továbbá van értelme a gyors memóriának, mivel:
Teszt szerint: (index, ill. dpreview)
Alap Kingston 1.5Mb/s írás: Continoum, végtelenített soroza felévételnél 1Kép/sec
Sansc Ultra II 9Mb/sex írás: ----- '' ----- ugyan ez: 2.3kép/sec!!!
Tehát valószínűleg a gép korlátja a max. 2kép/sec, ami azt jelenti, hogy:
- ha egy képet kb.2Mb-nak veszünk (5Mp), akkor nem érdemes olyan memóriakártyát venni, ami 4Mb/sec-nél többet tud, mert ez a gép határa (Fz5), mint ahogy írták is, tehát:
ez a Kingston Elite Pro bőven jó lesz. Nem?

free your mind

(#57) Jazz válasza slamm (#52) üzenetére


Jazz
veterán

Megéri, bőven, hiszen:
- Fz20-on manuális fókusz (MF) gyűrű van
- 2.8-at tud teljes telében
- Optikai stabi
- Leica objektív:=részletesebb, szebb, éles képek,....
Ezek szummázva:=Amíg te Fz20-al teleben (12x zoom) ki fogod tudni tartani kézzel (élesen) az akár 1/30-ad záridőt is, addig Fujival:
- mivel azon se stabi
- se egy világbajnok objektív
- (se vakupapucs)
- (7m vaku kulcsszám (Pana) vs. 4m-el (Fuji) )-beépített
=--->Örülhetsz ha kitartod teleben az 1/500-ot.

Sokkal jobb az Fz20, ha a mérete nem zavar. De ha ezen topic archívumába visszatekersz pár ezer hsz.-t, akkor olvashatsz nagyon részletes hsz.-okat erről a témáról...

free your mind

(#58) j.bravo válasza Jazz (#57) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerintem az FZ20 nem annyira más méret, mint inkább más forma. Igaz, nekem s5500-am volt, nem s5600 (bár mintha az s5600 mintha még nagyobb is lenne picit)
Fogásra szinte biztos a Fuji nyer, az obi vagy képek rajzáról lehet vitatkozni, de a stabi és a fix 2.8 nagy előny, csakúgy mint a vakupapucs. Más kérdés, hogy mennyire kell az illetőnek...

Én az FZ20-at választanám, de mindig a végfelhasználó kell döntsön, jólessen a kezébe venni is... Érdemes esetleg megnézni a Konica-Minolta Z sorozatot is, vagy a Sony DSC-H1-et (nagyjából az a kategória, bár árakat most lusta voltam megnézni). Mindkettőben van stabi is.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#59) pitman válasza Jazz (#56) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem valószínűleg igen.

(#60) adik válasza Jazz (#57) üzenetére


adik
őstag

Panasonic fz20
ehhez két dolgot had fűzzek hozzá:
ez elektronikus fókuszgyűrű, nem manuális. akkora élőkép mellett egyébkéntis elég nehéz kézzel élességet állítani. bár, ha az af nem akar találni semmi fogást, akkor jól jöhet, de leginkább csak saccnak.
vakupapucs van, de no ttl, csak egy középérintkező. több, mint a semmi, ez igaz.
plusz:
macro-módban van programautómatika és annyi. nem tudom milyen rekeszértékeket szokott megadni a gép, de lehet, hogy szívás lesz belőle.
ezzel együtt megkövetem pár hozzászólással ezelőtti írásomat, é slehet, hogy az fz20 a jobb vétel. a magasabb képzaj, de jobb az objektív, meg stabilizált. vehetsz hozzá vakut.
(a vaku kulcsszámot biztosan úgy adják meg?)
Fuji
btw reciprocitási szabály értelmében 1/350 - 1/250 környékén még nyugodtan próbálkozhatsz, de ha egy 1/125 is kijön belőle még akkor se vagy világszám. persze ehhez tűző nap kell, mert telében már 1-2 értékkel szűkebb rekeszt kapsz.
ha jól látom makrózni jobb a fuji, meg egy állvány nem árt hozzá.

nekem másodgép lenne mindenképpen, így nem tudom, hogy a vakupapucs hiánya engem mennyire viselne meg, állványom meg van. szal kézbe fognám, és valsz a fujit választanám. de mondom, nekem a vaku nem szempont, mert arra van másik gépem, mindenféle ttl cuccokkal és atomvillanás vakuval. az optikai stabit meg állvánnyal ki tudom váltani.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#61) eReL1 válasza Jazz (#57) üzenetére


eReL1
tag

meg a kártya is a Pana felé billent (SD vs. xD)

egyébként én is nagyon figyelem ám ennek a végét, mert ugyanebből a két típusból akarok választani úgy július körül

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#62) Dtomi


Dtomi
őstag

A panaban 8mp a leghosszabb záridő?? Az nagyon kevés!!!! Amúgy jó gépnek tűnik! Nekem régen egy sony-828 am volt kár hogy drágább mint 1 éve de talán nem véletlenül. [link] a 30 másodperc lenne elég kb ennyire. de ha nem szereted a hosszú expós képeket akkor biztos hogy a pana a fujinak is csak 15 mp a leghosszabb de fujiból csak az s3 pro a jó gép ;)

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#63) j.bravo válasza Dtomi (#62) üzenetére


j.bravo
addikt

Nanana, ez azért baromi erős csúsztatás... ez (a tiednél nem erősebb túlzással) kb. ugyanolyan, mintha a Canon DSLR-ben csak az 1Ds MarkII lenne a jó gép...
Kinek mire, ugye.

Hajlamos vagy kizárólag a többszázezres zászlóshajókban gondolkodni, kivéve ha a te zsebed bánja (objektívek topicban mintha sigma vagy tokina után kacsingattál volna) :D

Nem flame-elni akarok, félre ne értsd, csak ne vezessük félre egymást/a többieket a túlzott lelkesedésből vagy általánosításból származó, kevésbé megalapozott kijelentésekkel!

Whatever.

(#64) j.bravo válasza eReL1 (#61) üzenetére


j.bravo
addikt

Arra gondolj még hogy FZ20 már lehet hogy eléggé kifogy addigra, főleg miután így leesett az ára sok helyen, és jó kis gép. Mndjuk használtan biztos begyűjthető, és ha egy gondos tulajtól veszed, semmi gond vele.

Whatever.

(#65) Dtomi válasza j.bravo (#63) üzenetére


Dtomi
őstag

jaja egy sigma 50-500 után kacsingattam :D de az itthon 330 pénz de egyébként igazad van ez így nagyon erős volt!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#66) j.bravo válasza Dtomi (#65) üzenetére


j.bravo
addikt

Ejha, mennyi lenne akkor egy hasonló paraméterekkel bíró L-es Canon? Bele se merek gondolni... bocs részemről is.
Mindenesetre köszi, akkor rendben vagyunk!


adik:
Na ja, te olyan vevő vagy/lennél, aki tudja mit akar :) bár én is tudtam volna annak idején :B
Másodgépnek én is az olcsóbbat választanám (nagy árdifi esetén), az is elég jó, hétköznapi használatra még bőven sok is.
Ha valakinek viszont ez az első számú gépe lenne, érdemes mérlegelni, mire akarja használni majd, kell-e neki valamely fícsör, vagy pedig nem és inkább vegyen nagyobb memóriakártyát a különbségből :)

Whatever.

(#67) adik válasza j.bravo (#66) üzenetére


adik
őstag

mennyi lenne akkor egy hasonló paraméterekkel bíró L-es Canon?

ilyet nem gyártana a canon. azért ő is tudja, hogy ekkora árfogást csúcskategóris obiknál nem nagyon kell erőltetni. hangsúlyozom: csúcsobiknál, profiknak. sima, nem L-es kb ennyibe kerülne.

Na ja, te olyan vevő vagy/lennél, aki tudja mit akar

kikérem magamnak :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#68) Retro11


Retro11
senior tag

Hali Mindenkinek!
Nem is olyan rég kértem a segitségeteket,mert pont választás előtt voltam 1 Canon EOS 350D meg a FujiS9500 közt..Na most mivel csökkent a keretem:D,emiatt csak a fuji-ra lenne pénz és ha már jobban néztem akkor találtm vele majdnem 1kategoriába levő gépest a panaFz30-at.Na most ebben a végső választásban szeretnék segitséget kérni melyik is lenne a jobb választás,szoval melyik a jobb,tudom ez relativ de ha döntenetek kellene nektek hozzáértőknek Ti melyik mellett tennétek le a voksot?
Mert aszem ami most nyer az lessz az én kicsikém:DDD :DDD!!
Segitségeteket előre is köszönöm!
Üdv: Retro11 :R

Ui: Ja és tudom hogy Pana az stabis,meg hogy leica lencsés,ezen kívül szeretném kérdezni melyik is a jobb gép:DDD!
:R :R :R

(#69) koxkids


koxkids
őstag

Hali !

A két gép között nem tudok dönteni
Íme: Fujifilm FinePix S5600 <=> Olympus SP-500

Várom a véleményeket !

Köszönöm

(#70) domedee válasza Retro11 (#68) üzenetére


domedee
senior tag

A régi topikban volt már erről szó, hogy melyiket is a két gép közül. Most csak röviden:
35-420 vs 28-300: ebben a Fuji a jobb; MP: mindegy; képstabi: hát a Panában van, de ha igazán hosszú záridő kell, akkor úgyis állvány; makró: Fuji. Nézegess már pár tesztképet, és dönts. Igazából mindkét gépnek vannak olyan előnyei, ami a másikban nincs. Mindkettő remek választás. Mondjuk nekem a környezetemben akik vettek ilyen gépet, ők a Fujit választották (igaz én is segítettem nekik a döntésben). Az a 28-as kezdő nagyon számít, jobban,mint a 420 vég. A lencse meg nem sokat számít, ha zajosodik a kép pl. Ez is attól függ, hogy te a két gép közül melyiknek a zaj-karakterisztikáját tolerálod jobban.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#71) erdey_a válasza koxkids (#69) üzenetére


erdey_a
őstag

Nekem s5600 van. Az olyn is agyaltam, de a manuális fókuszállítás, és a videokimenet hiánya elvette tőle a kedvemet. Ráadásul videót is csak 320*240-ben rögzít. A fuji tudja 640*480-ban is.
A fujin a fehéregyensúlyt lehet manuálisan is állítani. Szélsőséges beltéri világítás esetén nagyon jól jön.
Az olympus viszont makróban ersősebb.

Vérboci

(#72) Jazz válasza koxkids (#69) üzenetére


Jazz
veterán

(Azt nem értem, hogy a kicsi, zsebszemét, szar gépekre miért raknak RENDRE ~230000pixeles LCD-t, és a használható fényképezőgépekre meg RENDRE ~114000pixelt??? [link] /értem ám, marketing meg ... megfontolásból, de még is!/)

Itt Oly 550Uz (fenti link szintén)
-max. 1/1000,
-114.000pixel
-6Mp 1/2.5'' CCD-n
--->ezek elég negatívan hatnak
Nagyon letudja rontani egy kép minőségét, ha túl sok a Mp egy viszonylag kicsi CCD-n. Lásd FZ7. Ha egy árban lett volna FZ7 FZ5-el, akkor is FZ5-öt választom. Meglehet nézni dpreview-on az összehasonlító képeket. Botrányosan szar a minősége. Ha csak 4Mp-elt feszítettek volna rá, azt vettem volna meg. De így.... és hiába választanék alacsonyabb felbontást, az is szar lenne, mivl 6-ból méretezi át a képet 4-re.

Aztán: Az Fz20 ''vitára''. Egy gépnél az elsődleges szempont a képminőség. Ez mindennél fontosabb. Panában (FZ4-5-20):
Világbajnok Objektív+Kicsi zajszűrés+...=Nagyon részletgazdag, éles képek, szép színek
Jó dolog a nagy záridő, de ezeknél a digit gépeknél exponenciálisan nő a zajosodás a záridő fv.-ében (persze egy 38mm-es CCD-n más az helyzet, de ez nem az a kategória)
Piacon szvsz még mindig (árkategóriában) az Fz20 a legjobb vétel, én csak a mérete miatt vettem FZ5-öt. Főleg most, hogy iszonyatosan leesett az ára, kivonják a fogrgalomból, angyon hamar elfogják kapkodni. (én is pofátlanul olcsón jutottam hozzá FZ5-höz itt a végén...)
Ha már SLR, vagy like, akkor legyen igazi SLR és 350D. Ha már cipelem, jót cipeljek. Amíg compact, legyen Compakt, minél jobb, és tudjam élvezni az előnyét, de maradjon compact. (Profi fotósok is azt mondják, hogy nagyon sok előnye van a comapact-nak a 20 kilós menetfelszereléssel szemben, ők is használják...)
De ez olyan, mintha: jó ha van a PC-d mellett egy Laptop is.:) (csak ott az ár/arány fordítva van)

És végül: válasz #29-re:
Kingston Elite PRO Hi-Speed: 512Mb=7100Ft 8.2MB/sec read — 7.7MB/sec write VS. Sandisk Ultra II: 512Mb=11100Ft 10MB/sec read — 9MB/sec write -harcból győztesen a Kingstone jött ki, ugyan is:
Végtelenített sorozatfelvételben, puffer megtelése után:
Alap kártya: 1kép/sec
Sandic: 2.3kép/sec
Kingstone Pro (most vettem): 2.3kép/sec Tehát ide bőven elég. :)


free your mind

(#73) adik válasza Jazz (#72) üzenetére


adik
őstag

úgy, hogy újat mondjak, csak egy vmibe tudok belekötni: slr-like.
ezt vki magyarázza már meg. ez olyan, mint a ''majdnem szűz''?


btw canon d350 egy röhelyesen kicsi, pöttöm, könnyű gép. hogy rendesen lehessen kapaszkodnilegalább egy markolat kell rá... pedig nem vagyok olyan nagy..

abban meg teljesen igazad van. hogy mi a szöttyért kell minden gépnek csillió megapixelesnek lennie??
illetve tudom: azért, hogy a 2 éves darabodat lecseréld az újabbra. nem tetszik nekem ez a mentalitás, bár a gyártók meg a saját érdekeiket nézik. ez a kettő ugyebár ellentétben áll egymással :| nomindegy, csak gondolkodtam és kihallatszott :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#74) Ser


Ser
tag

Sziasztok!

Digitgép vásárlása előtt állok én is és kinéztem egy édi kis gépet, Sony DSC-W30... Ultra kompkakt, 3x optikai és digit zoom, aksi, 6 Mp és egyéb finomságok benne... De egy talpalatnyi tapasztalatom sincs abban, hogy pl. a sony mennyire jó ezen a téren, mennyire megbízható.. 55e körül nézegettem a többi gépeket is, találtam még olyat, hogy Kodak Z740.
Teljesen más kategória mint az fentebb említett készülék, de már a kinézete, és a 10x optikai zoom sugalja, hogy ez se lenne rossz vétel.. Ez 60k..

Most nekem elsődleges szempont volt az, hogy kis bőrtokba benne és mindig ott tudjon lapulni a zsebembe, hogy bármilyen helyzetbe kéznél legyen... Ez a Sony-nál megvalósítható, a Kodaknál már nem... :U

Elég hülye kérés, de probáljatok pozitívumokat és negatívumokat felállítani a 2 gép között, mert több nap emélkedés után se jutottam semmire!
A sony kissebb előnyben részesül a zsebre tehetőség miatt..

Kodak Z740 [link]
Sony DSC-W30 [link]

Szerk.: Kodaknak is van ultra kompakt kis gépe.. Ez csak azért emeltem ki, hátha a Sonyt semmiféleképp nem érdemes venni, mert esetleg nem csinál szép képeket, v. bármi okból kifolyólag..

[Szerkesztve]

(#75) kboty


kboty
tag

Sziasztok, tudtok ehez a két géphez összehasonlító tesztet vagy szólást mondani?
Canon PowerShot S2 IS
Sony CyberShot H1

köszi....

(#76) Retro11 válasza kboty (#75) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali!
Hát ez a gép is ki lett már vesézve mindenhol de itt egy link itt bővebben olvashatsz róla!
[link]

Szerintem elég részletes:DDD!
Én személy szerint a Canon ajánlanám (Optika) és bár nem nagy dolog de a memkártyái sem az igaziak a Sony-nak..
Szvsz Canon,de mivel gonosz vok és elfogult is kicsit:DDD gyüjts még rá és Tied lehet a kis Fuji S9500!Én nagyon ezzel szemezgetek én is gép vásárlás előtt vagyok,tudom nincs képstabi,nem épp Leica (Pana),Canon, Schneider K. lencse de na azért csak 28mm nagylátószög és ennek inkább hasznát veszed mint a 400feletti zoomnak,igaz az sem rossz dolog:DDD!!!Most utálnak a Panások de én maradi vagyok és a Favoritom a Fuji csak még eddig nem volt rá keret;) de most ugy néz ki hogy mégis összejön:DD :DD!!!
A lényeg tégy ugy mint mindenki aki komolyan gondolja (Én is) :DDD,olvass nagyon sokat mert azért legyen az S2 IS v FZ20-30 vagy H1-R1:DDD itt ugy állítod be a gépest ahogy akarod!
Szoval jön a kérdés?Komolyan gondolod?Mert ha nem akkor hidd el elég neked 1sima kis kompakt max60k-ig....De ha komolyan gondolod és szeretnél művészkedni:DD akkor vágj csak bele ebbe a kategoriába és alkosd képeidet ahogy csak akarod!
Szvsz Canon!!!

Üdv: Retro11 :R

[Szerkesztve]

(#77) kboty válasza Retro11 (#76) üzenetére


kboty
tag

Köszi az infót én is kaptam hirtelennyibe egy összehasonlító tesztet[link]

[Szerkesztve]

(#78) takij válasza kboty (#77) üzenetére


takij
tag

Nincs neked véletlenül már egy S2-ed? :F

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#79) ithomas válasza Retro11 (#76) üzenetére


ithomas
őstag

Azért azt hozzátenném,hogy ''1 sima kis kompaktal'' is lehet komolyan gondolni!
Aki még most kezd belevágni az egész fotózás dologba,annak tökéletesen megfelelő,egy 50k-s full manuális gép akkár több évig is anélkül hogy azt tudná mondani :''kinőttem..''

Persze ha van zsé,akkor jöhet az ultrazoom a képstabi stb...

Real eyes realize real lies!

(#80) Retro11 válasza ithomas (#79) üzenetére


Retro11
senior tag

Igen ebben igazad van:DDD!!!
Na meg ebben is''Persze ha van zsé,akkor jöhet az ultrazoom a képstabi stb...''

Na de én azt kérdeztem hogy komolyan gondolja e!Ugye?Arrol 1szot sem ejtettem hogy a tanulást milyen géppel tegye egyértelmü ha a kis kompakt full M akkor lehet azzal is!

Üdv: Retro11 :R

(#81) Odro


Odro
csendes tag

Hali! :R
A Kodak EasyShare printer dock plus series 3 nyomtatóba csak egy fajta fényképező jár??? :F :Y
Én ugy gondoltam hogy veszek egy Kodak EasyShare printer dock plus series 3 + Kodak EasyShare V 570 dual optikás gépet!!! :C :R :)) :DD
Szerintetek jó párositás??? :R :F
Igy kb. 150 ezer forint !
Előre is köszi!!

(#82) Odro


Odro
csendes tag

Hali! :R
A Kodak EasyShare printer dock plus series 3 nyomtatóba jár külön patron, tehát külön fekete, piros, rózsaszin, sótétkék, világoskék és sárga!!! :F :F
Előre is köszi!!a válaszokat!! :R

(#83) rlazol válasza Odro (#81) üzenetére


rlazol
addikt

de nehezen született ez a válasz.
egy mondatban összefoglalva a lényeget:
Ne a nyomtató miatt vegyél fényképzőgépet!

Nem ismerem a nyomtatót, de azt tudom, h otthon egy-egy fényképsorozat nyomtatása előtt és alatt jópár képet el szokás rontani a megfelleő színbeállítások és egyebek megtalálása miatt. de mégha nem is, akkor is, 75-100 Ft/lap, miközben az intenetes oldalakra feltöltve (fotex stb) feleannyi.
Ami a gépet illeti: a 23 mm nagyon szép, de ezzel majd minden jót elmondtunk róla. Ettől eltekintve kategóriájában semmi extra, sőt a vakuja kifejezetten gyenge. Semmi manuális beállítási lehetőség.
Önmagában a 23 mm miatt az ultrakompakt kategóriában kétségtelenül megfontolandó darab, de 150ezer HUFért már sokkal-sokkal többet tudó, szebb gépet kapsz egy csinos széleslátószögű előtétlencsével. Vagy ha nem akarsz előtételni, és nagyon fontos a széleslátó, akkor ebbe az árkategóriában ott van a Soni DSC R1.
Nyomtatással meg sokkal jársz, ha nem otthon csinálod, számold ki, ha nekem nem hiszed.
Mellesleg azt ugye tudod, h a 150k mellett még kártyákra és egyebekre is költened kell majd?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#84) hali01


hali01
őstag

Szaasztok!

Olvasom a Pana Fuji vitátokat és gondoltam én is beszállnék hátha tudtok segíteni dönteni.
A fiamnak szeretnék egy gépet és sok gép után az FZ20 és az S5600 maradt versenyben de egyszerüen nem tudok dönteni.
Mindkét gépnek vannak előnyei meg hátrányai és,h ne legyen egyszerü ezek mindkét gépnél fordítottan.
Nekem canon d350 egy röhelyesen kicsi, pöttöm, könnyű gépem van (mint ahogy jellemezte itt már vki.
Épp ezért nehéz a döntés mert ezzel a csökkedt canonnal bármit lehet kompromisszumok nélkül de a kompaktok tele vannak kompromisszumokkal (számomra érthetetlen okból).

A lényeg annyi,h én leginkább a mozgást fotózom és azon belül is a madarakat.
A fiam is velem szeretné ezt művelni.
A követelmények:
Gyors reakcioidó
Pontos megbízható AF
Használható MF
A képminőség most nem fontos mert láttam ninkettő tesztképeit.
Nekem már kezd billenni a mérleg az egyik oldalra de kiváncsi vagyok,h ti melyiket használnátok ilyen célra.

Előre is köszi a válaszokat.

(#85) rlazol válasza hali01 (#84) üzenetére


rlazol
addikt

nálam a pana.
szélesebb zoom mindkét irányban, SD kártya, saját aksi, KÉPSTABILIZÁTOR.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#86) hali01 válasza rlazol (#85) üzenetére


hali01
őstag

A zumban van ugyan különbség de sztem elhanyagolható.
SD kártya van itthon,így az már előny lehet.
Saját aksi inkább hátrány nálam,főleg,h van itthon egy rakat ceruzaaksi.
Képstabi jódolog de lehet élni nélküle és 1/1600 körüli időnél nincs jelentősége.

Ami engem nagyon zavar a Panában (a szarEVF-en kívül) a max 400-as iso.
Én gyakran használok 1/1600 f8 beállitást és ehez már 800-as iso kell még tűző napon is.Persze nem az ég felé tartott géppel hanem pl erdőben sötétebb háttérnél.

Azt még hozzá tenném,h az FZ20 használt 75ér,a Fuji új 61ér.

Más érv esetleg?


[Szerkesztve]

(#87) rlazol válasza hali01 (#86) üzenetére


rlazol
addikt

kezdésnek 2 milliméter - nem tűnik soknak, szerintem itt minden mm számít.
viszont a vbégén azt a laza 52 mm-t az nem nevezném elhanyagolhatónak. Ez pontosan ugyanakkora didfi, mint ami 38 és 90 között van. Eszetlenül iszonyúan sok, ha madarat akasrz fotózni, márpedig ezt írtad.
Valóban 1/1600-nál a képstabi mindegy. Nem is oda találták ki, miről beszélünk?Hanem mondjuk amikor télen délután 5kor vagy nyáron a lombok árnyékában kora este totál zoomon a blendéd a 3.5-re szűkült, tehát az ominozós 1/400 alá mész... Akkor mi van? akkor képstabi van. Mert az állvány vagy monopod bármennyire is hasznos, idő és macera, 2 mp-s késleltetés nélkül nem sokat ér. és így madarat fotózni... :F Te tudod.

Más - fókusz a Fuji manuál fókusza idegesítően lassú, nincs semmilyen segítséged, csak az LCD/EVF [link]. Ellenben a Panánál sokkal gyorsabb, és rá tudsz nagyítani a kép egy tetszőleges pontjára. A menüről nem is beszélve, ami a panánál sokkal egyszerűbb és áttekinthetőbb elsőre - nyilvűán megszokás kérdése.

Ami az árat illeti - nos. tény. Jobb-drágább.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#88) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Ugy nez ki hogy pimaszul jo aron hozza tudnek jutni egy Canon A540-hez, aminek a kepminoseget nem dicserik annyira. Ha kisebbre vennem a kepmeretet, akkor is csunya kepeket csinal?
Egyebkent az A610-et neztem ki magamnak, csakhat most jott ez az ajanlat.

(#89) Ser


Ser
tag

hajj, én kérésemre senkinek nincs reagálása? :(

#74

[Szerkesztve]

(#90) erdey_a válasza Ser (#89) üzenetére


erdey_a
őstag

A két gép nem ugyanaz a kategória...
Ha a zsebretehetőség a fontos, akkor a kodak annyira nem játszik, bár kétségkívül az egyik legkisebb ultrazooms gép.
Ha viszont hízelgő a 10x zoom, akkor még 10e forint és a kodak helyett sokkal jobbat, egy fuji s5600-at vehetsz.

Vérboci

(#91) Ser válasza erdey_a (#90) üzenetére


Ser
tag

Öhm, a Kodak az nem annyira kiemelkedő a digitgépek között?

(#92) erdey_a válasza Ser (#91) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát, hogy kiemelkedő-e, azt nem tudom. Rossznak nem rossz.

De ha már 10-12x zoomos gépben gondolkodik az ember, akkor szerintem ne a z740 legyen a cél.

Nem is régen nekem is két gép volt a kalapban. A z740 és a fuji s5600. Lehet hogy viccesen hangzik, de az utolsó lökést a döntésben az adta, hogy a fujit jobb kézbe venni. A kodak z740 olyan kis picike (van akinek ez előny), hogy képtelen voltam kényelmesen megfogni. Az már más kérdés, hogy én a szürke gépeket alapból játékszernek tartom :)
Ez sztereotípia, de akkor is... :)

Vérboci

(#93) Jazz


Jazz
veterán

Amikor a fényképezőgépen látod az elkészült kép adatait, (záridő, blende, vakuval-vagy anélkül, iso....), ezeket eltudod menteni a képpel együtt amikor PC-re másolod át? (FZ5)

free your mind

(#94) erdey_a válasza Jazz (#93) üzenetére


erdey_a
őstag

Igen, a JPG fájlban tárolódnak az EXIF adatok. Megfelelő progival kiolvashatók.

Arra kell ügyelni, hogy ha manipulálgatod a képet, akkor egyes képszerkesztők (beállítástól függően) elvesztik ezeket az adatokat.

Vérboci

(#95) BEE válasza hali01 (#84) üzenetére


BEE
addikt

Ha a fiadnak akarod akkor szerintem a Fuji.
Semmi másért, csak mert azzal sokkal könnyebb
szép, tetszetős képeket csinálni, és talán kisebb is valamivel.
A Panánál jobban oda kell figyelni, de jobban is hasonlít egy
dslr-re maga a fotózási élmény. ( Szerintem ! )
Ha majd rákap a PS-re is akkor rájön mitől szebb az a kép,
és kénytelen leszel venni magadnak valamit a d350 helyett,
mert abból kitúr majd. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#96) Jazz válasza erdey_a (#94) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. És acdsee-ben van ilyen? (mert én nem találtam)

free your mind

(#97) erdey_a válasza Jazz (#96) üzenetére


erdey_a
őstag

passzolok...

Vérboci

(#98) BEE válasza Jazz (#96) üzenetére


BEE
addikt

Ha elmented a képet, választhatsz EXIF-es jpg-t
vagy sima jpg-t.
Ennél nem írja ki, de leszedi az adatokat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#99) hali01 válasza BEE (#95) üzenetére


hali01
őstag

Már eldöntöttem.
FZ20 lessz.Letárgyaltam a tulajjal is,szerdán megveszem.
Megnéztem rengetek nem tesztképet és meggyőztek.
Úgyis együtt fogunk fotózni és majd segítek neki mindenben.
A 350D-t majd akkor kaoja meg ha veszek egy Mark II-t.:))

(#100) BEE válasza hali01 (#99) üzenetére


BEE
addikt

Sok sikert Hali02-nek a Panások táborában !

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.