Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) pitman válasza eReL1 (#499) üzenetére


pitman
őstag

Semmi gond, bár ebben a megközelítésben a vizet is annak vehetjük :))

(#502) Retro11 válasza pitman (#500) üzenetére


Retro11
senior tag

Jo akkor várom és azt megköszönném!:DDD
Igazad van csak na tudod hogy van ez muszály voltam megerősitést kapnom:DDD :DDD!!!
Még1x köszönöm és akkor majd ha ráérsz ird meg lécci!

Üdv: Retro11 :R

(#503) vati válasza Dare2Live (#481) üzenetére


vati
senior tag

ha bridge akkor sztem gyenge fényviszonyok mellett a fuji 9500 messze a legjobb választás.
hasonlítsd össze iso200/400/800as tesztfotóit az itt anyira ajnározott fz30/fz7el és ledöbbensz mekkora a különbség. hja superccd


1. a Pana fz30 / fz7 nem egy kategória. Az fz7 nem kifejezetten bridge, inkább az fz5 utódja.
2. Hasonlítsd össze az s9500 kontra fz30 tesztfotókat pl. a www.videozona.ru-n ([link] ez egy babelfish gépi fordítású oldal) érdemes az egész tesztet elolvasni. Valóban megdöbbentő a különbség - képélességben a Pana javára :) Zajszintben a RAW képek kb. egy szinten vannak, míg JPEGben egyértelműen zajosabb a Pana: vagyis, a Fuji brutálisabb belső zajszűrése eredményezi a kevésbé zajos kimenő képeket. Cserébe mossa a részleteket is, a Pana képe még 1MP hátrányból indulva is sokszor élesebb, részletgazdagabb.
Azz is látszik, hogy a Fuji ISO800, ISO1600-a mennyire zajos (marketing ISO, ilyet az fz7 is tud), valamint hogy az FZ30 optikai képstabija a gyakorlatban jobban használható, mint a Fuji megnövelt érzékenysége.
... feltéve, ha nem a gyenge fényben mozgó célpont a téma - amikor is egyetlen kompakt sem boldogul vaku nélkül, márkafüggetlenül.
gyenge fényben mozgó téma esetén lehet választani: 1/ zajtól elmosódott kép 2/ bemozdulástól elmosódott kép 3/ vakuzás 4/ dSLR

szerk: az eredeti link ha a babelfish nem működne: http://www.videozona.ru/photo_tests/Reviews/PanasonicFZ30/PanasonicFZ30_page00.asp

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#504) pitman válasza vati (#503) üzenetére


pitman
őstag

Jó ez a teszt, bár csak a zaj részt és a stabilizátort néztem.
A RAW képek mutatják meg az igazságot a legjobban. Érdekes lett volna, ha a Pana esetén is megcsinálják, kvázi virtuálisan, a 800 és 1600-as érzékenységű képeket (1, ill. 2 rekesz alexpó ISO 400 mellett, majd azt képszerkesztőben felhozni a Fuji szintjére).
Mindenesetre nagyon jól látszik a jpeg képfeldolgozás közötti különbség, illetve annak hatása a végső eredményre. Szerintem ez alkalmazható a napokban felmerült Casio témára is.
Az is látszik, hogy adott méretű érzékelő esetén közel azonos pixelszámon csodák és egetverő különbségek nincsenek.

(#505) pitman válasza Retro11 (#502) üzenetére


pitman
őstag

Csak holnapra tudom megnézni neked, igyekszem nem elfelejteni.

(#506) sbazsi válasza sbazsi (#496) üzenetére


sbazsi
veterán

tesztképek hozzá
[link]
nikon coolpix p4

(#507) Retro11 válasza vati (#503) üzenetére


Retro11
senior tag

Na ne viccelj már:(....Te komolyan gondoltad hogy belinkelsz egy olyan tesztet amikor egy KÉPSTABILIZÁTORT hasonlitanok össze ISO emeléssel?Mutass tesztet amikor mindkettő álványon van?!És mindjárt ki is derül az igazság is...Zajosodik és nekem sokkal zavarobb mint a stabi hiánya a Fujibol,és akkor jobb a Pana?Ha jobban megnézed ezt a remek tesztet a Pana ISO400-a és a Fuji ISO400-át szerintem teljesen jogtalan a zajosságra élességre tett megjegyzésed!
Használod te egyáltalán valamelyik gépet?Mert aki Panát vesz az a képstabi oltárán feláldozza a minőséget a Fuji pedig a minőség oltárán áldozza fel a képstabit..
Szerintem nem jogos az amit irtál hiszen azért ne hasonlitsunk már össze 1képstabit ISO emeléssel..
Életlen képekről pedig annyit hogy meg kell tanulni jol fotozni és akkor mind2géppel elkerülhető a mosodás..

PS: Kinek ez kinek az...
Üdv: Retro11:R

(#508) Retro11 válasza pitman (#505) üzenetére


Retro11
senior tag

OK Pitman előre is Köszönöm!

Üdv: Retro11 :R

(#509) pitman válasza sbazsi (#506) üzenetére


pitman
őstag

Megnéztem néhány képet (nem mindet). Egy kicsit mintha lágyak lennének és nekem úgy tűnik, ezt is elég erős zajszűrést végez, viszont a képek tényleg zajmentesnek modhatóak, lásd korábbi hozzászólások.
Az éjszakai kép viszont elgondolkoztató szerintem.

A múltkori linken (steve) nézted a tesztképeket, mert ott ugyanazt fotózza és egymás mellé tudnád tenni a különböző gépek képét összehasonlítás végett.

(#510) sbazsi válasza pitman (#509) üzenetére


sbazsi
veterán

Az éjszakai kép viszont elgondolkoztató szerintem.

Melyik az? :F :F :F :F :F :F

(#511) pitman válasza sbazsi (#510) üzenetére


pitman
őstag

A képek alatt a szürke négyzetben kattints az image quality linkre.
Érdemes elolvasni a szöveget is, illetve a többi lapot is megnézni (én csak beleolvasgattam).

(#512) Dare2Live válasza vati (#503) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

már retro11 válaszolt... jobban énsem tudok
Bár nem 9500 hanem kompakt de mivel az én kedvencem sasold meg.....
[link] itt egy d50hez hasonlítják a kompakt f10et zajban....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#513) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Fuji FinePix F10 Review Samples (20 of 30), 108 mm, ISO 400, 1/210 sec, F5.0, +0.0 EV
[link]

Fuji FinePix F10 Review Samples (22 of 30), 36 mm, ISO 800, 1/110 sec, F2.8, +0.0 EV
[link]

Fuji FinePix F10 Review Samples (10 of 30), 36 mm, ISO 1600, 1/4 sec, F2.8, +0.0 EV
[link]


vs FZ7
[link]
(iso400at nemmerek mutatni akkora a zaj)

vs FZ30
Panasonic FZ30 Review Samples (29 of 30), 79 mm, ISO 400, 1/30 sec, F3.2, +0.0 EV
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#514) vati válasza Retro11 (#507) üzenetére


vati
senior tag

Használod te egyáltalán valamelyik gépet?
Használni az FZ30-at használom rendszeresen, igaz, eddig csak 2000 képet lőttem vele:) Előtte 9000 képet tettem egy Canon kompaktba.
Még előtte, nem emlékszem hány 1000-et lőttem az analóg korszakban 20 év alatt.
A Fuji 9500-ast csak kipróbáltam, de nekem nem jött be. Próbálgattam EOS350D-t is, az a kategória nekem drága, és lusta vagyok obikat cserélgetni.

Állvány: szerintem a belinkelt teszt képeinek egy része állványos.
Zajosság-élesség: én elvagyok azzal amit kapok, (nem írtam hogy a Pana zajtalan, sőt én gyakorlatból tudom, hogy még ISO80-on is van benne zaj - amit lehet kezelni) és annyit nézegettem a Canon gyárilag rommá zajszűrt vízfestmény képeit, hogy felüdülés hozzá képest a mostani Pana. Azért, is mert szinte SLR feelinget ad a sebessége.
Ízlések és pofonok különbözőek.
Képstabi: vsz hasznos dolog, és továbbra is témy, hogy a Fujiban nincs, a Lumixokban van. Különösen nagyobb zoomnál, ahol a kézremegés hatása veszélyesebb, mint a téma esetleges bemozdulása. Hiába nyersz 1 rekeszt a magasabb ISO miatt, el is veszted, mert csak rövidebb időket tudsz exponálni a kézremegéses bemozdulás miatt. Most simán tudok 400 mm telével kézből exponálni, ha világos van. Ez nekem tetszik, pont.
Gyenge fényben mozgó témára, persze halottnak a szenteltvíz az OIS, de ezt is írtam.(kézremegés mindenkinek van, fiziológiás okok miatt, csak a halottnak nincs. Nem függ össze a fotózni tudással, különösen 1000 kocka felett.)
A többi flame. Én csak egy alapos tesztre hívtam fel a figyelmat s9500 vs fz30 témában, akit érdekel, olvassa el és alkosson véleményt.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#515) pitman válasza Dare2Live (#513) üzenetére


pitman
őstag

Jó fényviszonyok mellett általában magas érzékenység mellett sem zajosodnak jelentősen a képek.

(#516) vati válasza Dare2Live (#513) üzenetére


vati
senior tag

> Fuji FinePix F10

Az F10 képei tényleg meggyőzőek, írják is róla a használható ISO1600-at, mint pozitívumot. Itt az s9500 került itt szóba.
Ha már dpreview, a közvetlen s9500 - fz30 összehasonlítás: [link]
alatta: ''At ISO 400 the superiority of the S9000's Super CCD sensor is obvious - noise (and therefore the amount of noise reduction needed) is much lower - though the Panasonic lens is still showing its superiority. The S9000 doesn't have quite the ISO 400 performance of it's little brother, the 6MP FinePix F10, but it's still a lot better than any of its non-SLR competitors.''

Ezzel egyet lehet érteni.
Annyit tennék hozzá: posztprocesszinggel a Panás tesztképből is kihozok olyan képminőséget, mint a mellérakott Fuji (ami 1MP előnnyel indult), sőt kicsit jobbat is.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#517) p.isti


p.isti
csendes tag

Köszönöm az eddig véleményeteket és hogy adtatok még egy tippet (Fuji s9500) a választáshoz,igaz így mégnehezzebb lett a választás... :) Viszont ha nem haragszotok én most csak maradnék az általam felsorolt gépeknél: Pana FZ30, Pana FZ7, Canon S3, Sony H2 (a stabilizátor miatt)
Melyik gépet ajánljátok benti ill. éjszakai fotózáshoz?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#518) Dare2Live válasza p.isti (#517) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem FZ7et vedd ki a kalapból a zaj miatt, egyébként se egykategória a többivel.

is2(is3)ról ha vkinek van véleménye pana fuji ellenében írja meg engem is érdekel.....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#519) vati válasza p.isti (#517) üzenetére


vati
senior tag

Melyik gépet ajánljátok benti ill. éjszakai fotózáshoz?

Ha beltéri, lámpafényes partifotózásra gondolsz, igazából egyiket sem. Illetve, ha elfogadod, hogy vakuzni kell. Különben csak dSLR-el oldható meg a feladat.
Ha éjszakai fotó alatt állványról fotózást értesz (vagy kirakott gép, u.a) akkor akármelyik. FZ30-al is lehet korrekt éjszakai képeket csinálni, van rá előregyártott üzemmódja.

- az FZ30 fölfelé lóg ki a sorból (nagyobb, nehezebb is mint a többi, ''SLR-like'') az FZ7 lefelé lóg ki.
- az FZ30 8 megapixeles, a többi 6 MP. A pixelek fizikai mérete kb. ugyanakkora.
- a Fuji / Pana mellé lehet még állítani pl. a Minolta A200-ast, igaz annak csak 200mm-ig tart a zoomja.

további szempontok:
- szempont lehet, hogy az FZ30 LCD-jének felbontása (és a kereső felbontása) dupla annyi, mint a többié. Ez sokat számíthat komfortérzeten, különösen ha manuál fókuszt is akarsz használni. Pl. a Minolta A200-nál (ez is pont az általad keresett kategória, hogy nem került látókörbe?) egész gázos volt a manuál fókuszálás a gyengus kereső/LCD miatt.
- esetleg szempont lehet, hogy a többi kompakthoz hasonlón az S3, H2, FZ7 objektíve ''kibújós'', az FZ30-é teljesen fix, robusztus, se zoomnál se fókuszálásnál nem mozog a frontlencse, csak a belső lencsetagok. Ezért marha gyorsan tud bebootolni (1 sec körül) és általában is gyors gép, nálam ez is szempont volt. (na és a manuális zoomgyűrű) Teljesen SLR-szerű feelingje van.
Remélem, tovább nehezítettem a választást:)

De ezen a szinten (ha már minden cikket, tesztet elolvastál) vsz menj be a legközelebbi MM-be, Electroworldbe, és vedd kézbe őket. Próbáld ki, melyik tetszik ''élőben'' is

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#520) vati válasza vati (#519) üzenetére


vati
senior tag

A200: igaz, hogy már nem gyártják, de jó kis gép, tudtommal lehet még kapni jó áron, pont azért mert kifutott modell.
Van ISO800-a és képstabija is (igaz, ez utóbbi csak a CCDt rángatja, nem optikai) és 36 helyett 28-ról indul a nagylátószöge, ami -tapasztalatból írom-, elég fontos dolog.
Nálam a lassúsága és az eléggé közepes objektíve meg pár bosszantó apróság miatt esett ki annak idején.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#521) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Kinéztem magamnak a Benq C800-as modeljét.
Kinek mi a véleménye róla.
Várom az észrevételeket.
Fontos hogy a záridő gyors legyen,mert mikor a fiamat fényképezem most egy HP digivel,
akkor mire elkészül a tényleges kép,már nincs sehol,mert elrohan. :D

[Szerkesztve]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#522) adik válasza Quentin Ruby (#521) üzenetére


adik
őstag

az nem a záridőn múlik. a a késlekedési idő. a mai gépeken ez már nem jelentős. félig lenyomott expo-gombbal tudsz segíteni a kérdésen.

a benq egész gusztán néz ki. így láttatlanban mégis lebeszélnélek róla. a benq gyártson dvd-írót, egeret, de ez egy kicsit más világ. persze attól még lehet, hogy jó, nem tudom. cask lesz vki, aki tud vmit mondani róla.
mindenesetre érdekelne, hogy miért iso 200 a legnagyobb érzékenysége? önkritika? :) a legtöbb kompakt fgép esetén ugyanis ez már zajos, de biztos-ami-biztos alapon szokott lenni egy iso 400 és esetleg egy iso 800 is - csak tudnám miért...
a 38mm nagylátószög egy kicsit mintha szűk lenne - az én izlésemnek. az optika fényértékére nem találtam semmi adatot.
(de én sok más kollégával ellentétben inkább nagylátószög párti vagyok)
meg ennyi pénzért biztos, hogy jó minőségű az a nyóc megpikszel?

én vmi hasonló árú fényképezőgépgyártó fényképezőgépét ajánlanám. pl nikon coolpix l2, fuji f10, canon a530, pentax optio s60. ha a kézi beállítások is érdekesek, akkor a canon. én személyszerint egyébként is canon.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#523) p.isti


p.isti
csendes tag

Akkor azt mondjátok, hogy szűkítsem a kört és felejtsem el az FZ 7-est? Pedig az alábbi linkeken: http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz30-review/index.shtml
http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz7-review/index.shtml
lényegesen jobb éjszakai képje van a tesztben,mint az FZ30-nak... Vagy ne higgyek ennek a tesztnek?

(#524) Quentin Ruby válasza adik (#522) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Köszi az infót.
Hétfőn meghozzák a boltba ahol meg akarom venni.
Jól megnézem,és döntök.Most egy HP r507-es van de a hibát már részleteztem,képileg tökéletes,de a késleltetési ideje katasztrófális. :F
Ha ez a probléma ennél (c800) nál baba lenne akkor boldog lennék.




[Szerkesztve]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#525) Dare2Live válasza vati (#520) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Gondolom az Canon IS2t is elég jól ismered arról mi a véleményed, mért esett ki nálad?

(Most állok gépvásárlás elött, szeretem mindig magamnáltartani a kamerát és majd dslr méretű gépek mint fz30/9500 már nemférnek be a tatyóba max egy is2(is3) ami még fontos, hogy full manuálban is tudjak fotozni.)(Ha ez nemlenne feltétel egy finepix f10/f11/f30 lenne a nyerő)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#526) biggamer válasza Dtomi (#484) üzenetére


biggamer
veterán

Nem sértődök meg, köszönök minden segítséget. ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#527) Dare2Live válasza p.isti (#523) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

van a PHn fz7 forum [link]
ott bibnek van is ilyen gépe és maximálisan megvan vele elégedve.
(mások meg sírnak a zaj miatt)


btw az fz7 NEM egykategoria az fz30/9500/is2(3) al!

nézd meg csak az adatokat fz7 290gramm fz30 780gramm és pana mind a 2ő... vhova csakbelerakták azt a félkilót......

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#528) zsiga667 válasza pitman (#487) üzenetére


zsiga667
addikt

''Tisztításkor egyébként, a lenti hozzászólások szerint, nem a lapkát tisztítjuk, hanem az előtte levő hotmirror szűrőt, mely általában üvegből van. Ezt viszonylag nehéz megkarcolni, de nem lehetetlen.
A probléma mindössze annyi, hogy ez gyárilag többnyire egybe van építve az érzékelővel (Canonnál biztos). Ez csak annyit jelent, hogy ha megkarcolódik, komplett érzékelőt cserélnek a gépben, nem csak a szűrőt.
''
Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy a Canonnál speciel egészen biztos hogy könnyedén szétválasztható az infrszűrő és a szenzor, akár házilag is. Pl.:[link]

Ha majd egyszer lesz pénzem lecserélni a 300D-met, és nem tudom majd értelmes áron eladni, lehet megcsinálom ezt a mod-ot, úgyis érdekel az infrafotózás. :)

(#529) p.isti


p.isti
csendes tag

Ok-ok kezd tisztulni a kép , Fz 7 törölve. Köszönöm! :R És mi a helyzet a híres Canon márkával? Tudom, hogy még nagyon új az S3-as , de érdemes egyáltalán foglalkozni vele, vagy kihúzhatom ezt is? :D

(#530) Dare2Live válasza p.isti (#529) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

canon s2/s3 egykategoria a többivel.
Ránézésre hátránya a többihez képest, hogy nincs zoom/fokusz gyürű.
Ránézésre előnye, hogy sokkal könnyebb kissebb mint a többi.

Nálam pl valószínűleg pont ezért lesz a befutó, egy fz30/9500öt már cipelhetetlen nekem.


btw az s3 pedig kb ennyivel tud többet az s2nél:
''Uses a 6 Megapixel CCD (instead of 5MP)
New ISO range of 80 - 800 (instead of 50 - 400); lower noise than previous sensor
2'' LCD display (versus 1.8'')
Live histogram in record mode
New widescreen (16:9) still image mode
New Sports scene mode
Black-colored body; slightly larger and heavier than S2
''
tehát elgondolkodtató.... lehet nemér meg 20K+t az s3?


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#531) Quentin Ruby válasza Dare2Live (#530) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Benq C800-ról mi a véleményed?

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#532) Dare2Live válasza Quentin Ruby (#531) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

google egy normális reviewet nemdobott ki róla ezenfelűl semmi neve nincs a fotópiacon....
én nemkockáztatnák amikor ennyi pénzért tesztelt márkát is tudsz venni.

btw szerintem kompakt piacon ha nemfontos, hogy mindent gyorsan betudj állítani 35-110mm körűl nincs jobb választás mint a Fuji f10 egyszerűen mindent üt. (Ha fontos a 28 esetleg még a pana fx01 de az majd 2* annyiba kerül)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#533) Quentin Ruby válasza Dare2Live (#532) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Új cuccnak tűnik talán azért nem?
De értem az érveidet...

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#534) adik válasza Quentin Ruby (#533) üzenetére


adik
őstag

kereskedelmi forgalomban még nem lévő cuccokról az esetek legnagyobb részében már szokott lenni cikk...
te pl így láttatlanban mit mondanál egy kodak alaplapról? nekem első dolgom lenne, hogy egy megbízható szerző cikkét áttanulmányoznám. ha a specifikációban azt látnám, hogy se firewire, se pci-express, se sata, akkor valsz ''nem javasolnám egy power-usernek''.
ha érted a párhuzamot...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#535) adik válasza adik (#534) üzenetére


adik
őstag

megjegyezném, hogy egy Kodak Pro1 pl igen durván marha jó gép... a cég neve pusztán példaként, mint egy, az alaplapokhoz teljesen indiferens márka merült fel. mondhattam volna Whirpoolt is, nagoyn jó mosógépeik vannak.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#536) eReL1


eReL1
tag

sziasztok!

Új jelöltet találtam: Kodak z650. Mit érdemes róla tudni (vs Fujifilm s5600)?

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#537) Quentin Ruby válasza adik (#534) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Hát mondjuk valszeg nem sok bizalmam lenne benne az tény.
Na akkor marad a puding,és próba. :D

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#538) vati válasza p.isti (#523) üzenetére


vati
senior tag

Akkor azt mondjátok, hogy szűkítsem a kört és felejtsem el az FZ 7-est? Pedig az alábbi
linkeken: http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz30-review/index.shtml
http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz7-review/index.shtml
lényegesen jobb éjszakai képje van a tesztben,mint az FZ30-nak...


Mind a két géppel lehet jó meg rossz éjszakai képeket csinálni... Alapszabály, hogy éjszakai fotót csak a létező legalacsonyabb ISOn célszerű csinálni, a zaj miatt. (kivéve dSLR-ek, azoknak ISO800 körül van olyan zajuk mint a Panáknak ISO80-on)
Szerintem nincs mellbevágó különbség köztük, az FZ7 szenzora is kisebb mint az FZ30-é (úgy látom, rosszul is szerepel: helyesen 1/1.8'' lenne 1/2'' helyett)

Ha mindkét gép versenyben van nálad, és nem döntő szempont a méret/súly, egyértelmű hogy az fz30 nyer, minden szempontból. Ahogy írtuk is, egy kategóriával feljebb is van.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#539) pitman válasza zsiga667 (#528) üzenetére


pitman
őstag

Láttam már ezt az oldalt, sőt egy magyar srác át is alakította a gépét, az ő véleménye az volt, hogy nem olyan egyszerű a filtert leszedni úgy, hogy a szenzor ne sérüljön meg és ne legyen poros. Elég erősen oda van ugyanis ragasztva a filter. Ez Nikonnál nem egészen így van megoldva.
Pont erre írtam azt, hogy a szervizben nem cserélnek csak filtert, mert nem igazán megoldott a tökéletesen pormentes hely és a gép eleve koszos részeinek kitisztítása a csere előtt. Arról nem beszélve, hogy külön filtert a fenti okokból kifolyólag úgysem fog kapni az illető.


Egyébként engem is foglalkoztat az infra gondolata, idővel lehet, hogy érdemes lenne beszerezni egy használt 300d-t, jó állapotban nagyon olcsón. Ezt megérné átalakítani infra géppé.




[Szerkesztve]

(#540) pitman válasza Retro11 (#508) üzenetére


pitman
őstag

Szóval a törlőkendő:
Zewa Clean&Soft kozmetikai törlőkendő. Nem egészen jól emlékeztem a paraméterekre, helyesen: 90 db van egy dobozban, egy kendő három rétegből áll, a többi leírt dolog stimmel.
Azt azért hozzáteszem, hogy ez biztosan nem erre a feldatra lett kitalálva, de nekem eddig bevált. Monitort is ezzel tisztítok.

(#541) gar8


gar8
tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni a Panasonic DMC-TZ1-ről, illetve ha valakinek van már akkor a tapasztalatokat is szívesen olvasnám.
Segítsetek!Mennyire érdemes ilyen gépbe fektetnem?

(#542) sakál válasza gar8 (#541) üzenetére


sakál
tag

Ha elfogadsz egy tanácsot: Ne olyan gépet vásárolj, ami a külseje miatt tetszett meg, vagy mert agyon hírdetik. Én pl. biztosan nem vennék olyan cégtől, akik a matricájukon kívűl mindent mástól vesznek.(sajnos ilyen a Pana is)
Amit most mondani fogok, tudom, sokaknak nem fog tetszeni: Ma szinte az összes(!) digitális kategóriában a Canon csinálja a legjobb gépeket, - nem is a legdrágábban!
Ha biztosra akarsz menni, döntsd el, mik azok a szolgáltatások amit a géptől elvársz, egyeztetsd a pénztárcáddal, - és vegyél egy Canont..

A szépség az eszed rovására megy

(#543) MasOyama


MasOyama
őstag

Melyik a jobb választás?
Panasonic FX01 Vs. Sony T30 ?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#544) Dare2Live válasza sakál (#542) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát persze....

pl melyik kompakt Canon közelíti meg a kompakt Fuji F10 képminőségét? A 2*annyiba kerülő S80at is veri....
Mutass nekem kompakt canon gépet ami iso800on (még iso1600ban is!) használható képet csinál! ....vagy őrült zajos vagy agyonmossa.....
iso800:
[link]
iso1600:
[link]
és mint látod az objektíve se rosszabb semmivel mint a canon kompaktoké.
Persze F10nek is megvannak a hibái nehézkesen/hosszadalmasabb beállítani manualban mint egy canon kompaktot de akinek ez ritkán vagy nemkell és kompakt vásárlók túlnyomó többsége azt se tudja mi az iso annak sokkal jobb választás mint egy canon.

Nem nemtetszik amit mondasz hanem nem igaz.....


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#545) Dare2Live válasza MasOyama (#543) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha kell a 28mm amit Pana nyújt akkor az ha nem akkor Fuji F10.
[link]
[link]
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#546) biggamer


biggamer
veterán

Miből lesz a cserematyi ? :Y [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#547) pitman válasza Dare2Live (#544) üzenetére


pitman
őstag

Szépen elmossa a képeket magas iso-n, ettől mondjuk nem rossz, de valamit valamiért.

(#548) Carline


Carline
őstag

Jelenleg egy Canon A40 gépet használok teljes megelégedettséggel. Nem vagyok egy nagy fotós. Mondjuk inkább lelkes amatőr.
Egy kis pénz csipog a zsebemben, hogy költsél el :)
Használt gépben gondolkodok (a mostanit is úgy vettem).
Elvárásaim a jövendő géppel:
3-4MP de valami normális lencserendszer, kényelmes fogás, ne XD-card legyen benne (ha CF az lenne a legjobb), nem ultrakompakt kell (most is inkább félautomata vagy manual módban fotózok), legalább 10-15 másodperces leghosszabb záridő (a jelenlegivel állványról így már lehetett szép képet csinálni este), cerkaaksival menjen és ne sajátfejlesztésű akkuval.

A mostani gépet mennyiért lehet elpasszolni?
Ahhoz még 30-35k tennék hozzá. Az így kalkulált árból milyen gépet tudnátok ajánlani.
Jó lenne a márkahűség, de a Canon nem épp az olcsó kategória.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#549) Dare2Live válasza pitman (#547) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''Szépen elmossa a képeket magas iso-n, ettől mondjuk nem rossz, de valamit valamiért.''

Atólól, hogy elmossa nem rossz...
Ez ilyen No Comment aszem

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#550) Icewind válasza MasOyama (#543) üzenetére


Icewind
aktív tag

Na mivan bekerült a képbe a T30? :D

Én is erősen szemezek vele :U Egy biztos: képstab mindkettőben és magasak az ISO értékek. Mégis a Sony szvsz JÓVAL szebben megoldja a zajcsökkentés problémáját.

Még várom a teszteket a T30ről :Y
Eddig szimpi .

Üdv :R

Ice

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.