Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) jodamester


jodamester
tag

Akit esetleg érdelkel, az AV planet-ben: http://www.avplanet.hu/?p_id=22974
a pana LZ2 55 rugó. Kategóriájában az egyik legjobb vétel. Jobb mint a süketnéma videókat készítő LZ3 64 ropiért. Ráadásul pont most vontam vissza a megrendelésemet, úgyhogy 1db bizti lesz.. ;)

(#402) quantal válasza hali01 (#400) üzenetére


quantal
tag

Egy megjegyzést tennék még a zaj témához, aztán részemről lezárva: sok olyan DSLR(!) tulaj van, aki a képfeldolgozást a NeatImage-gel v a NoiseNinja-val kezdi.(Aki nem ismerné ezek talán a legáltalánosabban elterjedt zajszűrő programok.) Pedig a DSLR kategóriában - akármelyik típust is nézzük - nem olyan zajszintekről beszélünk mint a kompaktoknál.

Megértem azokat is akik nem akarnak további utómunkát a képeikkel, egyszerűen albumba akarják tenni azokat, de a panák zaja akkor sem olyan mértékű, hogy ez problémát okozzon.


Megjegyzés SBazsinak: Ha neked a CASIO felé húz a szíved akkor azt vedd meg, nehogy később bántd meg a döntést. Nekem semmi bajom a CASIO gépekkel, csak nem ismerem őket, a panákról meg tudom, hogy jók.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#403) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Lehet, hogy kicsit OFF, de a fényképezőm TFT-je már nagyon piszkos az ujjlenyomatoktól, mivel tudnám ezt biztonságosan letisztítani? Nincs előtt plexi, vagy üveglap.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#404) jodamester


jodamester
tag

Ajánlom figyelmetekbe a következő oldalt: http://www.videozona.ru/photo_tests/Ind/index.asp
a ruszkik igencsak kenik a témát.. :R
Az oly sp500 és fuji s5600 között vacillálók pedig találnak itt összehasonlító tesztet is. Kár, hogy mukkom nincs az orosz nyelvhez, de a tesztfotók magukért beszélnek.. :R
Valahogy így kell teszteket csinálni. Én a fuji s5600 mellé teszem a voksomat. Szabadban színhű és ÉLES képeket csinál. Az oly sp500 képei túl lágyak (homályosak). Hozzáteszem beltérben jobb az oly(nagyobb fényerő). Egyébként a s5600 kitűnő videókat is csinál. 640x480 30fps. Az oly csak 320x240-ben. ( a kodak 740 meg VGA-ban de csak 13fps-ez azért elég lúzer :DDD ) Mondjuk a kodak 740 képeivel még nem találkoztam, úgyh. nem tudok véleményt alkotni róla. Az ára mindenesetre jó. A fuji pedig megéri a pénzét, mert annyival többet tud. Csak az a mocsadék xd kártya ne lenne olyan drága :O
:))

(#405) jodamester válasza Moddingfan (#392) üzenetére


jodamester
tag

Nem mindenki kapja meg kodakot 60 ezerért 512-es kártyával. Kiskerbe a gép ára 60 ezer. 'gigás memóval kijön: kb 70rugóból.
Fuji 1gb memókarival kijön 84ből. Így márcsak :DDD 14 ropi a különbség. :U

(#406) sbazsi válasza jodamester (#405) üzenetére


sbazsi
veterán

dehogynem
[link]

(#407) sbazsi válasza quantal (#402) üzenetére


sbazsi
veterán

én spec nem nagyon szoktam utómunkázni a képeken.
ahhoz rengeteget kellene tanulnom.

Ebben [link] a panasonicban az tetszik nagyon, hogy 16:9-es széles képeket is készít.
na meg a 4x optikai zoom is jobb mint a 3x, és a nagyobb ccd, meg a magasabb ár. :)

cserébe vastagabb, külön lencsevédője van, ami megintcsak macera, :U

akárhogy nézem a képeket, nem tudom eldönteni melyik a jobb. :U

(#408) Moddingfan válasza sbazsi (#406) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Bingo :D 32db-ot adtak el másfél nap alatt :D Egyet én hoztam el ;)
Készítettem képeket a Z740-el, hétvégén felrakom őket, de most meghalni sincs időm, megyek is vissza tanulni.

Mod: nem rossz kis kép, de minek a 8MP, ellenben 4x- zoomot tud. Érdekes párosítás. Ennyiért viszont sztem iszonyatosan rossz vétel, hasonló áron már Isten gépeket lehet kapni, igaz, nem kompaktokat

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#409) sbazsi válasza Moddingfan (#408) üzenetére


sbazsi
veterán

de nekem akkor is olyan fényképezőm lesz, ami kényelmesen belefér a zsebembe. :)
magyarul csak ultrakomopakt/kompakt jöhet szóba.

(#410) Xpod válasza Motion_Blur (#403) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem a TFT-m tisztításához ablaktisztíó folyadékot ajánlottak itt a PH!-n. Egy puha suhára spicelsz egy kicsit belőle és megtisztítod.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#411) eReL1 válasza jodamester (#404) üzenetére


eReL1
tag

más vélemény valakitől?

(Pl.: tulaj, szakértő) :)

[Szerkesztve]

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#412) Moddingfan válasza Xpod (#410) üzenetére


Moddingfan
senior tag

És ha van az LCD-n valami védő réteg, pl. tükröződésgátló, akkor azt egyes vegyszerek faszán kikezdik és megrepedhet a kijelző, de minimum bemattul :(. Szarvasbőrrel, vagy inkább spec. szemüvegtisztító kendővel tisztítsátok, lehet kapni bármilyen optikusnál se pénzért, nem kell semmi vegyszer hozzá, csak natúrban.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#413) jodamester válasza Motion_Blur (#403) üzenetére


jodamester
tag

Szemüvegtisztító folyadék jó lehet-pumpás-spray kivitel. Az ablaktisztítórol annyit, hogy egyszer crt monitorom lett vele tisztítva, jól megszívtam. Mondjuk lehet, hogy fényképező lcd-re jó az is.

(#414) quantal válasza sbazsi (#407) üzenetére


quantal
tag

A külön lencsevédő vszínűleg azért van mert a relatíve nagy frontlencséhez máshogy nem lehetett megoldani. Cserébe kellemesen jó az obi fényereje, és nem utolsó sorban 28mm-ről indul a nagylátószög! Ez nem általános ebben a kategóriában (sem).

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#415) jodamester válasza Moddingfan (#412) üzenetére


jodamester
tag

na erről van itt szó! :R
faxa szemüvegtisztító kendő is, csak ha nagyon zsíros a képernyő akkor jöhet a folyadék.

(#416) jodamester válasza eReL1 (#411) üzenetére


jodamester
tag

a tulaj az mindig a saját gépét isteníti

szakértő :DDD ki van itt aki szakértő és miért az(mert annak hiszi magát)? :DD

(#417) Moddingfan válasza jodamester (#416) üzenetére


Moddingfan
senior tag

a tulaj az mindig a saját gépét isteníti - ebben van valami :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#418) jodamester válasza sbazsi (#406) üzenetére


jodamester
tag

Bazzz! :Y
Ez így jó vétel!! :R

(#419) pitman válasza sbazsi (#398) üzenetére


pitman
őstag

Te tudod, az adott gépek közül én a Panát választanám. Ha több közül lehet, akkor viszont egyiket sem a kettőből.

(#420) pitman válasza quantal (#399) üzenetére


pitman
őstag

Pontosan, szépen megfogalmaztad. Azt azért hozzátenném, hogy nagy érzékenységen, sötétben a dslr-ek is tudnak ám szép zajt generálni...

(#421) pitman válasza quantal (#402) üzenetére


pitman
őstag

Érdekes téma az a zajszűrés, én inkább nem foglalkozom vele, vagy ha nagyon kell valami oknál fogva, akkor is csak minimálisan, mert egyébként műanyag képek születnek.
Azt se felejtsük el, hogy a filmes korszakban is volt ''zaj'', mégsem foglalkoztak vele ennyire, mivel soha nem nézték ekkora felbontásban.

(#422) sbazsi válasza pitman (#419) üzenetére


sbazsi
veterán

és mit választanál? ultrakompaktok között? :U

(#423) optikus válasza sbazsi (#299) üzenetére


optikus
senior tag

Nem tom szuletett e dontes de nekunk van egy casio-z750-esunk. Nagyon sokaig kerestem ultrakompakt kategoriaban gepeket. Vegigneztem a muszaki parametereket, kepminoseget, stb. Nem nagyon volt versenytarsa mert szinte az osszes gep tudott jo dolgokat de azokat kulon-kulon, viszont a casio ezeket otvozte. Ez jo 1 eve volt azota nem tom mennyit valtozott a piac. Nekem volt nehany preferenciam ami alapjan valasztottam:

-legyen gyors a mukodese, a shutter lag minel kisebb legyen (gyerekfotozas miatt fontos, de mar szinte ezen elbukik az osszes versenytars). Egyebkent talan ez az egyik legfobb parameter amit legelsore minden gepnel megneztem. Nehany gepnel ez az ertek elkepesztoen nagy, mar-mar a hasznalhatatlansagig.
-legyen kicsi (mert elsosorban csaladi gyerekfotozasra kell es mindig magunknal akartuk tartani).
-egy toltettel tudjon sok kepet csinalni (tud ugy hogy vakuzok soxor es a kereso)
-legyen nagy az lcd- keresoje/visszanezokeje (ennek jo nagy)
-ismert otthon is meglevo kartyaformatumot hasznaljon cf vagy sd (ez az sd-t tudja)
-ecceru legyen attolteni a kepeket dokkolos megoldasnal nincs gyorsabb (alapban adjak es usb 2-es)
-legyen jo a kepminoseg lehetoseg szerint 5mpix feletti legyen (szerintem jo a kepe, es ez 7.1MPixeles)
-legyenek automata modok de emellett legyen lehetoseg manualisban is allitani mindent (sok gepnel nem nagyon van manualis, de ezen minden allithato igaz a rekeszertekbol csak 2-3 van viszont van melle expo korrekcio +-2EV, igy mar eleg).
-legyen optikai keresoje ami zoomoljon az obival egyutt (ez ilyen)
-ha lehet tudjon jo minosegu korlatlan hosszusagu videot (ha lehet hangal), (tudja)
-tudjon a papirkepeknek megfelelo oldalaranyu kepet csinalni (persze ezt lehet utolag fotosopban nyiszalni de egyresz macera masreszt ha komponalaskor nem veszed figyelembe akkor valamit le kell majd vagnod, mig ez a gep ecceruen a keresoben kitakarja alul-felul igy tokeletesen lehet hasznalni, raadasul a kep is kevesebb helyet foglal)
-iso manualisan legyen allithato (sok gepnel fixen automata)
-legyen allvanycsavar
-ha lehet legyen fem haz, nem az a nyikorgos muanyag (szubjektiv dolog en jobban szeretem a femet).

Ami nem teccet:
-sajat akksija van (ez reszben jo is reszben rossz, AAA-elemet/akut lehet venni barhol mig a sajatot fel kell tolteni, igaz lehet venni potaksit akar utangyartottat is es az nem draga)
-a videoit en csak mediplayer9-el tudom lejaccani a 10-es belassul, de valoszinuleg az otthoni gepem keves hozza mert eleg regi (egy 660-as celeron)
-ha elviszed a gepet otthonrol akkor kell egy kartyaolvaso vagy a dokkolot is vinni kell mert nincs rajta szabvany usb lik (tolteni is csak a dokkoloval lehet, de mivel igen sok kepet lehet csinalni vele igy erre meg nem volt szukseg, ez a dokkolos gepek hatranya)
-videonal nem lehet zoomolni (a gepek 99%-anal nem lehet, azzal magyarazzak, hogy az belehallatszana a felvetelbe ezert letiltjak)
-kicsi a vaku (bar ahhoz kepest egesz jo) de ilyen meretben nem is lehet nagyobbat varni
-nincs kulso vaku szinkron csatlakozo
-nehany gomb nem ugy mukodik mint ahogy az ember varna (pl. a lefele es felfele nyil mas funkciot csinal ezert ha megnyomom a lefelet de megis vissza akarok lepni akkor nem a felfelet kell nyomni hanem ujra a lefelet, kicsit fura de megszokhato)

Amit meg tud:
-hangfelvetel
-kismillio tema mod kepkeszitesnel es videonal
-van olyan video funkcio, hogy nem lehet lemaradnio a temarol mert mar akkor vesz mikor meg meg sem nyomtad a gombot (nehez leirni trukkos)
-naptar (kepeket is megjeleniti) + ora + ebreszto
-tobb fele hang (expo, gombnyomkodas, stb)
-ex-gomb (beallithato hogy mit csinaljon, nagyon hasznos mert a legtobb fontos funkciot
egy-ket gombnyomassal el lehet erni nem kell a menuben turkaszni, pl. iso ertek valtas, felbontas valtas, stb).


Hirtelen ennyi, ha kerdes van tudok konkretumokat (z750-rol).

Buy books not gear.

(#424) sbazsi válasza optikus (#423) üzenetére


sbazsi
veterán

ismerem a casio-kat, nekem is az van most is, csak szeretném lecserélni.
kártyaolvasónak ez a legpraktikusabb, és nem is drága. [link]

egyébként a z850 annyival több, hogy 8,1 Mp, van benne antishake proci.

annak ellenére, hogy nincs rajta vakucsatlakozó, lehet rá vakut tenni.
[link]

video-nál egyáltalán nem lehet zoomolni, vagy tud olyat, hogy zoom-olok, és akkor indítom el a felvételt?

(#425) Huma válasza Moddingfan (#386) üzenetére


Huma
addikt

Van még rá 1,5 év garancia úgyhogy az lesz. A boltba kell visszavinni vagy a szakszervízbe?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#426) pitman válasza sbazsi (#422) üzenetére


pitman
őstag

Nem követem nyomon a választékot és nyilván mások a preferenciáim is.
Ebben nem hiszem, hogy tudok segíteni. Ha linkelsz képeket, arról szívesen mondok véleményt (ez megint szubjektív), neked kell döntened.
Ha neked a Casio sokkal több szempontból felel meg, mint amennyi hátránya van (szintén a te szemszögedből), akkor vedd meg azt. (Illetve több szempontból jobb, mint más gépek)
Azonban azon érdemes lenne elgondolkozni, hogy fényképezőről van szó, ahol az elsődleges szempontnak a képek minőségének kellene lennie, ezt követi minden más. Természetesen nagyon sokrétűen lehet sorrendet felállítani, de ez megint egyéni igények függvénye.

(#427) sbazsi válasza pitman (#426) üzenetére


sbazsi
veterán

Valahol igazad van, és mégsem. :)
az elsődleges szemponttal kapcsolatban.

egy ultrakompakt gép befér a zsebembe. bármikor tudok fotózni vele.
ha egy ''nagy'' gépet veszek (pl s9500) az valszeg nagyon jó képminőséget fog produkálni.
de tapasztalatból mondom, hogy a fél hátizsákomat elfoglaló fényképezőgép''tok''-bol nem vettem elő mindig a gépet, hanem inkább nem fotóztam.
Sokkal több a macera egy nagyobb géppel.
és nem hiszem, hogy annyival jobb képet csinálna.
már ha egyáltalán előveszem a fényképezőt, és ezáltal elkészül a kép.
:)

(#428) optikus válasza sbazsi (#424) üzenetére


optikus
senior tag

>kártyaolvasónak ez a legpraktikusabb, és nem is drága
Akkor mar inkabb usb portos sd kartya ahhoz meg olvasot sem kell hurcolni.

>annak ellenére, hogy nincs rajta vakucsatlakozó, lehet rá vakut tenni
Slave vakut igy barmelyikre ra lehet tenni kerdes mi ertelme mert ez pl. nem sokkal tobb mint a beepitett. Raadasul ha mar van par vakuja a delikvensnek akkor jobb lenne azokat hasznalni (mondjuk speciel ez nem egy egeto problema mert ez nem az a tipikus kulsovakuzos studio gep ;) )

>video-nál egyáltalán nem lehet zoomolni, vagy tud olyat, hogy zoom-olok, és akkor indítom el a felvételt?
Igen elotte kell zoomolni utana mehet a felvetel (csak mar kozben nem lehet zoomolni).

8.1Mp vs 7.1Mp nem igazan lenyeges (sztem), antishake: biztos jo ha van benne (de mivel nem lattam nem probaltam nem tom mennyire hatekony).

Buy books not gear.

(#429) optikus válasza sbazsi (#427) üzenetére


optikus
senior tag

Nekem is tobb gepem van de hasonlo okokbol kellett egy ultrakompakt. Ezert is irtam le mik voltak az elsodleges szempontok. Madar fotozasra meg makrora nem ezt hasznalom, ez dedikalt gyerekfotos gep (nalunk).

Buy books not gear.

(#430) sbazsi válasza optikus (#428) üzenetére


sbazsi
veterán

És mennyire ''tudsz'' fotózni?
Ha már több géped van, és dedikált géped van a kölköknek
:D

usb portos sd kartya
igen, csak az sokkal drágább. és már van kb 1,5 gigányi kártyám.
nem akarom azt is lecserélni :U

Madarakat pedig nem fotózok. :P :D

[Szerkesztve]

(#431) pitman válasza sbazsi (#427) üzenetére


pitman
őstag

Az ultrakompakt kategórián belül nem hinném, hogy óriási méretbeli különbségek lennének. Nyilván a kategóriából kell a legjobbat választani (minőségben). Ha az esetleg egy picit nagyobb, mint egy másik kompakt, az beleférhet

(#432) sbazsi válasza pitman (#431) üzenetére


sbazsi
veterán

És minőségben mekkora különbségek lehetnek?
Egy árkategorián belül?
Ha ez a kategoria max 75000Ft, amibe még beletartozik a Casio Z850 (ami amúgy nem annyi)

a Nikon Coolpix P4 mi a vélemény? [link]

(#433) Dtomi válasza biggamer (#383) üzenetére


Dtomi
őstag

És milyen bajonettel van az e-500 és ha pl nem 30D-t vennél hanem vennél egy 20D-t egy sigma 24-70 fix 2.8 as obival vagy egy 70-200 as L-es canont??? Amúgy meg az obicseréről annyit hogy ha rendesen szobába (fürdő a legideálisabb) selyem kesztyűben cserélsz obit az érzékelőre kerülő por teljesen elhanyagol6ó. Ha nincs olyan obid amihez gépet akarsz venni mindenképen azt vedd amihez bármikor bárhol olcsón kapsz obit.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#434) Dtomi válasza Dtomi (#433) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha meg nem akarsz obik közül ilyen nagyon extrákat venni és nem tervezel kerítést építeni belőlük akkor szerintem még a Konica minolta 7D-t is meggondol6nád bár nem tudom most lehet szerezni. Az egy nagyon nagyon jó gép!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#435) dantes


dantes
tag

Sziasztok!

Szerintetek Nikon 4600, vagy Canon 410?
Egy ismerősömnek kellene, szerintem inkább 4600, de kiváncsi vagyok más véleményére is. Az illető szerintem mindenképp csak full auto módban használná a gépet.
Fontos neki az ár is, és ezeknél drágábbat nem akar.
Esetleg ajánlhattok mást is.

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#436) dantes válasza dantes (#435) üzenetére


dantes
tag

Ja és Canon 420 is szóba jött.

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#437) optikus válasza Dtomi (#434) üzenetére


optikus
senior tag

Plane mostansag hogy becsodoltek oszt se support se szerviz... (no persze a sony eldugott oldalain van valami legutolso driver frissites de nem tunik egy agyontamogatott dolognak, raadasul mo-on egybekent se nagyon volt valodi importoruk es szervizuk). Egyebkent mint gep nekem is teccett de azota mar kicsit haladt folotte az ido (2 ev eleg sok digitcamban).
Nikon D200-egy eleg jo váz de az Olympusok sem rosszak (meg ugye ott eleg jol megoldottak az erzekelo pormentesitest).

Buy books not gear.

(#438) Tapsi


Tapsi
addikt

Üdv!

Most készülök digigépet venni, és az érdekelne, hogy szerintetek jó választás-e a Panasonic DSC-FZ30? [link] Tapasztalatoknak nagyon örülnék!
Előre is Thx!

(#439) frewa válasza Tapsi (#438) üzenetére


frewa
aktív tag

Ez tökéletes választás !! :C

Pü-t írjatok elöbb észre veszem téma megjelöléssel!!

(#440) BEE válasza Tapsi (#438) üzenetére


BEE
addikt

Igen !
Szerintem a legjobb gép annak, aki jobb képeket akar készíteni,
és ezeken utómunkát akar végezni.
Nagyon jó az optikája és a kezelhetősége.
Hibájaként a képzajt hozzák fel mindig,
de ez alapvetően abból ered, hogy nincs olyan erős
zajszűrés benne, mint más gépekben.
Ebből adódik viszont, hogy a képek részletgazdagsága
jobb, utómunkákra alkalmasabb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#441) j.bravo válasza optikus (#437) üzenetére


j.bravo
addikt

Na jó, de mibe is kerül egy D200...? (máshonnan nézve: annyiból, amibe egy d200 kerül csupaszon, obi nélkül, hány és milyen obit tud venni egy 350D avagy 20D, D70, KM D7D mellé...?)
Nem mintha nekem mostanában lenne lehetőségem dslr-re váltani (sajnos), de azért érdekel (komolyan), hogy mi miatt mondod hogy eljárt a D7D felett az idő?
Milyen/melyik fícsör számít elmaradottnak, amiben egy hasonló kategóriás újabb váz jobb, pláne számottevően jobb, illetve ez nem tudja, de az újak igen?

Whatever.

(#442) Tapsi válasza BEE (#440) üzenetére


Tapsi
addikt

Az egyetlen ok, ami miatt ide írtam azon ronda bejegyzések tesztekben, fórumokban, amiken a zajra panaszkodnak! Jómagam szorgalmas grafikuspalánta :U lévén szükségét érzem beszerezni egy jó fótómásínát, és ezt szemeltem ki magamnak!

(#443) r.edit


r.edit
csendes tag

Nahát fiatalok! Hiába kértem egy picurka segítséget a Canon A700-zal kapcsolatban, senkinek nincs tapasztalata erről a gépről? :U

(#444) BEE válasza Tapsi (#442) üzenetére


BEE
addikt

Nem fogsz csalódni !
Ahol meg ebukik az FZ30, ott a többi kompakt is bukik.
Ettől jobbat csak a dslr-ek közt találsz,
az meg ugye más tészta.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#445) frewa válasza Tapsi (#442) üzenetére


frewa
aktív tag

viszont ha tényleg jo gépet akarsz venni akkor olyan gépet válassz amit direkt fényképezögép gyártó gyártott! (fuji.canon,nikon,) nekem egy Fuji finepix S602z van és ez egy félprofi gép nagyon jo!

Pü-t írjatok elöbb észre veszem téma megjelöléssel!!

(#446) Tapsi válasza BEE (#444) üzenetére


Tapsi
addikt

Ááááá, tükörreflexestől én még nagyon-nagyon-nagyon messze vagyok, még ez is komoly lesz nekem, de hát majdcsak beletanulok.
Igazándiból én is nézegettem Canon, Nikon stb.. gépeket, de ebben az árkategóriában ez a legjobb vétel SZVSZ.

(#447) hunbalu válasza Tapsi (#442) üzenetére


hunbalu
csendes tag

Hali!

Jó vétel, a Leica lencse a világ egyik legjobbja, ha nem a legjobb :)

A Fotomarket-ben most olcsóbban hozzá is juthatsz. Rendeld meg gyorsan neten keresztül! Ha mást is kérsz mellé, úgy még további kedvezményeket kapsz (pl. 512Mb SD-kártya, fényképezőgéptáska csak pár ezer Ft), amivel még mindig a Panasonic honlapos ár alatt vagy ;] [link]

[Szerkesztve]

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#448) hunbalu válasza frewa (#445) üzenetére


hunbalu
csendes tag

no meg a Minolta (bár most már az is gyárt mindenféle trutyit: nyomtató meg hasonlók, amik csak a festéket zabálják, drága a karbantartásuk)

Nekem a Minolta kisgépem (E323) nagyon jól kihasználja az aksiját (több száz képet lehet vele nyomatni, méghozzá úgy, hogy mindet a kijelzőn figyeled), és ahhoz képest, hogy ''csak'' 3,2 MegaPixeles, nagyon szép a színvilág, amit a képeken visszaad. Én megfogadtam, hogy ezután csak Minoltát veszek.

Van is egy, ami tetszik, a Dimage Z6-os. 6,4 MP, 12x optikai zoom.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#449) Tapsi válasza hunbalu (#447) üzenetére


Tapsi
addikt

Nagyker 4ever:)

(#450) _seth_


_seth_
veterán

Canon PowerShoot S70-ről tud vki egy-két jó szót szólni? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.