Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) biggamer válasza Moddingfan (#349) üzenetére


biggamer
veterán

Bocs.
Nem az obiját tisztítja, hanem a gép érzékelőjét.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#352) eReL1 válasza Moddingfan (#349) üzenetére


eReL1
tag

Szia!

Várom a tapasztalatokat, mert én is vacillálok:

1. Kodak z740 =>kb. 60 eFt;
2. Fujifilm s5600 => kb. 70 eFt (+ kártya, tehát olyan 85 eFt);
3. Olympus SP-500 UZ => kb. 70 eFt (+kártya, azaz kb. 85 eFt);
4. Kodak z7590 => kb. 80 eFt, de akkor már inkább a Fuji (ezt szűrtem le eddig legalábbis topikból);
5. Panasonic Fz-20 => kb. 90 eFt (+kártya, azaz olyan 98 eFt).

Ár/értékben vaj'h melyik a legjobb nekem...?

milyen vajon a z740 az átlagos családi, kirándulási, általános felhasználásra <=> megéri-e a Pana azt a pluszpénzt?
vagy a Fuji legyen mint középút?

...de jó lenne egy átfogó elemzés valaki hozzáértőtől...
elég nehéz a döntés egy abszolút kezdőnek/amatőrnek

Köszönettel: eReL

[Szerkesztve]

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#353) zsiga667 válasza Dtomi (#348) üzenetére


zsiga667
addikt

70-200 f4L. Mindent visz. :)

(#354) zsiga667 válasza biggamer (#350) üzenetére


zsiga667
addikt

Nikon D50 esetleg? Telés kitben hasonló árban lehet.

(#355) hali01 válasza eReL1 (#352) üzenetére


hali01
őstag

A két kodakot sztem huzd is ki a listárol.
A Z740 gyenge,buta.A másik egy nagyon jó gép baromi szar képpel.

Én a napokban vettem egy FZ20-at és egész jó kis masina.
A Fuji is jó de én is ezek közt vaciláltam és itt a fórumon lebeszéltek róla.

(#356) _seth_


_seth_
veterán

Szerintetek melyik a jobb gép:

Kodak DX4530 vagy Pentax Optio 30?

Kodakról: [link] [link]

Pentax: [link] [link]

Legfőbb eltérés az az, hogy a Kodak 5MP-es a Pentax pedig csak 3,2MP + a kodak kijelzője is nagyobb.

Amit szeretnék: nagyobb szabadságot a beállításoknál.

(Jelenlegi HP M22-es digitgépem szinte mindenben automata és optikai zoom sincs benne :( )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#357) Motion_Blur válasza _seth_ (#356) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Haveromnak ilyen Kodak van :)

Nyomjak fel pár tesztképet? :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#358) Motion_Blur válasza Moddingfan (#349) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Majd tolok fel tesztfotókat''

Az jó lenne, mert engem is nagyon érdekel :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#359) _seth_ válasza Motion_Blur (#357) üzenetére


_seth_
veterán

Igen! Pár kép jó lenne :) Főleg ha van esetleg makró módban készült :)

Előlre is köszi!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#360) biggamer válasza zsiga667 (#354) üzenetére


biggamer
veterán

Ebben nem gondolkodtam, valami '' jobb '' gépet szeretnék szívem szerint.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#361) Motion_Blur válasza _seth_ (#359) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Makróval csak holnap tudok szolgálni :) Pár napja csináltunk vagy 30-at :R

Addíg ittvan pár autós kép (minden auto-n):

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#362) zsiga667 válasza biggamer (#360) üzenetére


zsiga667
addikt

És az E500 (vagy akármelyik Oly) miben jobb? :F (Persze, tudom, feature-ben...)
De akkor meg 350D és egy kis gyűjtögetés. ;)

(#363) hali01 válasza biggamer (#350) üzenetére


hali01
őstag

Sztem szrd le az érzékelő tisztítást mert annyi az előnye az olynak,nem több.
Inkább nézzél szét az apron,h mihez van több használt cucc.
Nikonhoz van a legtöbb és a legjobb árakon,utánna a Canon de az már drágább.
Olyhoz meg szinte semmi.
Új obit meg sztem nem érdemes venni.
Aztán ott vannak még a régi m42-es obik amiket átalakítóval fel lehet csavarni a canonra,nikonra.A lényeg az,h sokkal több a lehetőséged ezzel a kettővel mint az olyval.

(#364) Moddingfan válasza hali01 (#355) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Azért húzza, ki mert ''csak'', meg mert ''csak, ugye?. Indok kéne :U Mondom, nagyon szép képet csinál és a színei messze a legszebbek a Kodakoknak, ehhez nem fér kétség, ezen kár vitázni. Egyébként az Olymus SP-500 állítólag a legjobb, ezt ma fogtam a kezembe, hatalmas kijelző, könnyű kezelhetőség, sokan dícsérik, de azért lényegesen drágább, mint az én gépem. Kérdés, megéri-e a többletet? Én mérlegeltem, és döntöttem: sztem nem, de ez pusztán az én véleményem :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#365) hali01 válasza zsiga667 (#362) üzenetére


hali01
őstag

nem akartam a 350d-t favorizálni de sztem is a legjobb a kategóriájában.

(#366) Motion_Blur válasza _seth_ (#356) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mennyiért vennéd? Haverom 105K-ért vette 2,5 éve :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#367) hali01 válasza Moddingfan (#364) üzenetére


hali01
őstag

Írtam,h miért de nézd meg magad: [link]

(#368) eReL1 válasza Moddingfan (#364) üzenetére


eReL1
tag

Igazad van.
Indok, az tényleg jó lenne :)
Az SP-500 UZ Olympusról ki tud bővebben jellemzőkkel, tapasztalatokkal szolgálni?

[Szerkesztve]

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#369) hali01 válasza eReL1 (#368) üzenetére


hali01
őstag

Ti csak néztek vagy olvastok is néha?

(#370) _seth_ válasza Motion_Blur (#366) üzenetére


_seth_
veterán

23K :D, a pentax pedig 19K :)


Fuji A345:
[link]

Még ez is elkpézelhető lenne bár ez már 28K viszont mai technika :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#371) Motion_Blur válasza _seth_ (#370) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tyű vazzeg, nagyon olcsó :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#372) Moddingfan válasza hali01 (#367) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hát ezek nagyon ratyi képek , főleg a makró :( Nem azért, de én, mint kezdő fotós ennél jobbakat is csináltam ezzel a géppel, full auto beállítással, kb. 4 órás ismeretséggel :U Rakok majd fel képeket, addig kár is vitázni :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#373) hali01 válasza Moddingfan (#372) üzenetére


hali01
őstag

én már írtam vhol,h nem tesztképeket köll nézegetni hanem olyan fotós oldalakat ahova fotósok töltik fel munkáikat és lehet géptipus szerint is keresni köztük.
pl: [link]

(#374) biggamer válasza zsiga667 (#362) üzenetére


biggamer
veterán

Láttam nagyon sok képet az Olyktól, én nagyon meg vagyok elégedve ezekkel.
Nagyon szép színű, éles képeket lehet velük készíteni.
Persze itt is nagyon sok függ az obik minőségétől.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#375) hali01 válasza biggamer (#374) üzenetére


hali01
őstag

Minden dslr jó képet csinál ha jó obi van rajta.
Vagy adj egy profinak a kezébe egy 300D-t és egy kezdőnek egy Mark II-t aztán nézd meg a végeredményt.

[Szerkesztve]

(#376) biggamer


biggamer
veterán

E-500-al készűlt fotók, nekem elég meggyőzőek : [link] :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#377) Xpod


Xpod
addikt

A tapasztalt fórumtársaktól kérdezném, kb 30K környékén milyen fényképező gépet lenne érdemes venni? Nekem kinézetre panasonic és samsung jön be, érdemes-e ezek közül valamelyikre beuházni, természetesen minden egyéb variáció is érdekel.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#378) hali01 válasza biggamer (#376) üzenetére


hali01
őstag

Látom nagyon beleszerelmesedtél ebbe a gépbe csak nehogy koppanjál amikor a hozzá adott obikkal nem csinál ilyen képet.:)
Csak egy jó tanács: Járt utat a járatlanér fel ne add! Nem muszály megfogadni de ingyen van.:))

(#379) hali01 válasza biggamer (#376) üzenetére


hali01
őstag

Látom nagyon beleszerelmesedtél ebbe a gépbe csak nehogy koppanjál amikor a hozzá adott obikkal nem csinál ilyen képet.:)
Csak egy jó tanács: Járt utat a járatlanér fel ne add! Nem muszály megfogadni de ingyen van.:))

(#380) hali01


hali01
őstag

Remek!
Elküldtem 2szer az idiota szolgáltatom miatt. :F

(#381) Motion_Blur válasza Xpod (#377) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Újat?

Canon PowerShot A410 [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#382) _seth_ válasza _seth_ (#356) üzenetére


_seth_
veterán

Érdemes ilyen régi gépet venni olcsón vagy jobbak a mai olcsó gépek? Többet tudnak ezek mint a 25-40 ezres kategória gépei jelenleg? (a #356-os hszben van a 2 gép)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#383) biggamer válasza hali01 (#379) üzenetére


biggamer
veterán

Hát ja.
Azért tökörészek olyan sokat, az idő meg csak fut, én meg itt állok gép nélkül. :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#384) Motion_Blur válasza _seth_ (#382) üzenetére


Motion_Blur
félisten

35-40ért már egészen jó Nikon-okat, Canon-okat lehet kapni [link]

Bár ezek sem a legfissebb modellek.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#385) Huma válasza Huma (#346) üzenetére


Huma
addikt

Az én kérdésemre nincs senkinek ötlete? Egy fw csere lehet, hogy megoldaná? (már ha lehet, még nem néztem utánna)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#386) Moddingfan válasza Huma (#346) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Elképzelhető. Sztem ne kezd el sufnituningolni, inkább vidd el szakszervíszbe. Ha fw probléma van, azt ők is sepénzért orvosolni fogják.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#387) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Mit lehet kérni egy gyári állapotú Nikon Coolpix 2000-ért? Mindene megvan + 4 akksi + 128 megás SanDisk CF kártya. Valami olyan ár kéne, amiért el is lehet adni és nem kell rá hónapokig várni, de elpotyázni sem akarom :U

u.i.: Kategóriájában nagyon szép képeket csinál.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#388) quantal


quantal
tag

Hátha valakit érdekel: Panasonic FZ20 a Corában mától 79.990 Ft. Igen jó ár. (A félreértések elkerülése végett ez a szegedi hírdetőújságban jelent meg, de gondolom máshol is ennyibe kerül.)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#389) Retro11 válasza Moddingfan (#387) üzenetére


Retro11
senior tag

Moddingfan!
Fontos hogy mennyiidős a gép!?Garancia esetleg:F?
Azt tudod ugye hogy az eredeti ár 60%-a a reális ár!De nagyon fontos mennyi idős és a többi!Ha ezeket leirod akkor tudunk segiteni a reális ár kialakitásában!
Üdv: Retro11:R

(#390) Retro11 válasza Moddingfan (#364) üzenetére


Retro11
senior tag

Na és lécciolvasd el a 340#-t és gondold végig!
Sajnos a Z740-en nem épp a legjobb választás a kategoriájában,szvsz tudom mindenki a sajátját védi de...
Az lehet hogy arra amire Neked kell tökéletesen megfelel vagy csak egyszerüen nem veszed észre a hibáit!
Lécci véleményezd a véleményem amit irtam 340# ben:DDD :DDD :DDD!!!
Amugy pedig grat az uj géphez használd egészséggel:D!!!(Majd eljön az idő mikor átkozod még a napot mikor megvetted:DDD: DDD :DDD!!!

Üdv: Retro11:R

(#391) Retro11 válasza _seth_ (#382) üzenetére


Retro11
senior tag

Seth!
Nos igaz nehéz ilyen keretből jo gépet választani én mint a 40ezre határ utolsó képviselőjét a Canon A430-at ajánlom!
Szerintem egész jo kis gép!
Kezdve az 1/2000-res zársebességtől,az 1cm-es makro,4x optikai zoom (Igazsághoz hozzátartozik a 39mm-es nagylátoszög ami elég gyenge:DDD) és szintén előnyére válhat az SD kártya!
Ezenkivül 1.8'' tft.
Hát 40e ből nehéz jo gépet találni én ezt a Canon-t ajánlanám vagy esetleg ebben a kategoriában érdemes megnézni a Fuji A500-ot!
Vagy esetleg 45ért a Sony DSC-S600 a Cyber Shooter:DDD :DDD (Ugy tetszik ez a Cyber shoot:D) szoval a 31mm kezdő nem rossz mondjuk van 1-2hibája ennek is...

Szvsz e 3gépet érdemes megnézegetni és kérdésedre a válasz igen jobb szerintem!,ha ujabb gépet keresel ebben az árkategoriában!

Üdv: Retro11:R

(#392) Moddingfan válasza Retro11 (#390) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Apró különbség, hogy míg a Kodak 60K volt egy 512-es kártyával, addig a Fuji 70K+14k a kártya=84K. Na, 24K-val nem jobb, mellesleg a fotós boltban is lebeszéltek róla :P

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#393) Xpod válasza Motion_Blur (#381) üzenetére


Xpod
addikt

Természetesen csak új érdekelne. Csak nem vagyok valami tájékozott ilyen téren, mit érdemes megvenni és mit nem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#394) sbazsi válasza sbazsi (#338) üzenetére


sbazsi
veterán

Erre senki?

És erre se, vagy mindenki egyetért Moddingfan kollégával?
[link]

(#395) pitman válasza sbazsi (#394) üzenetére


pitman
őstag

Mivel kell egyetérteni, illetve mit kérdezel?

(#396) sbazsi válasza pitman (#395) üzenetére


sbazsi
veterán

:B
véletlen a saját adatlapom tettem be, sorry. :U
[link]
[link]

(#397) pitman válasza sbazsi (#396) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem a Pana egy kicsit zajosabbnak tűnik, legalábbis a rendes napfényben készült képek esetén (kék ég), a linkelt esti Casio képek nem mondhatók zajosnak, de részlet sincs bennük, azt a zajszűrés szépen kinyírta. Ugyanezt mondanám a Pana képeire is, melyek hosszabb záridőkkel készültek, a homogén háttereken szépen látszik a zajszűrés hatása, bár itt nem olyan agresszív, és emiatt kicsit zajosabbak a képek, de az apró részletekből is több marad meg.

(#398) sbazsi válasza pitman (#397) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor azt hiszem maradok a casio-nál.
ezek a Panaval készült képek nem nagyon győztek meg.
pedig mindenki azt mondta, hogy ne casio, hanem pana, vagy más...
:U

[Szerkesztve]

(#399) quantal válasza sbazsi (#396) üzenetére


quantal
tag

Na ha jól emléxem ezen a héten még nem volt téma a pana zaja. ;)
Szerinted mi marad ebből zajból ha megnézed egy normálisan kinyomtatott képen? Egyszer meg kéne érni, hogy az emberkék nem pixelenként néznek egy képet. Nem akarok megbántani senkit, de ez egy ezerszer túllihegett téma. Aki magasabb ISO vagy hosszú záridő mellett se akar 100%-os nézetben a képernyőn zajt látni, és még azt is szeretné, hogy éles valamint színhű is legyen a kép, az ne ebben a kategóriában keresgéljen, és nyissa ki jól a bukszáját. Bármelyik kompakt kategóriában kompromisszumot kell kötni. Az egyik gép ebben, a másik abban erősebb, van amelyik egyikben sem. Olyan viszont nincs amelyik mindegyikben a topon van. :Y



''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#400) hali01 válasza quantal (#399) üzenetére


hali01
őstag

Egyet értek veled!
-A képeket abban a méretben kell nézegetni amekkora kinyomtatott formában lenne és ez többnyire nem óriásplakát.
-A képek akkor még egyáltalán nincsenek készen amikor a jóember lenyomta az expo gombot.Azokat még kiell dolgozni valamilyen képszerkesztő progival.
-Ha egy gép zajosabb képet csinál az még nem akkora katasztrófa mint az amelyik agyon szűri a képet mert a zajt le lehet szedni de az elveszett részleteket nem lehet visszaállítani egy jól kimosott képből.
-Sztem kétféle kompakt gép létezik.
Az egyik részletes de kicsit zajosabb képet gyárt.
A másik zajtalan tiszta (megszűrt) de részlettelen,döglött képet készít.

Hirtelen ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.