Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) sakál válasza Motion_Blur (#741) üzenetére


sakál
tag

Nikon, vagy Canon. A picivel nagyobb ccd miatt talán a Nikon.

A szépség az eszed rovására megy

(#752) Moddingfan válasza Motion_Blur (#741) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A kettő közül döntenék, de nekem is a Nikon felé húzna a szívem, ha más nem a töltőkészlet miatt, meg amúgy is. Az egyetlen, amit tuti nem vennék meg az a Samsung, ehhez már volt szerencsém. Horror nagy kijelző, nagyon szép az egész gép, de sztem nem szép képeket csinál. A Nikonnal sztem csak jól járhatsz.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#753) pinnacle válasza Dare2Live (#744) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azt hiszem,rájöttem,hogy mi a gond a gépemmel.3-4 méter távolságból személyről, még véletlenül sem tudok éles képet fotózni.Megköszönném,ha egy ilyet készítenél.Mindegy,hogy közpotni vagy AiAF távolságmérést választok.Csak makróban megy.[link]


[Szerkesztve]

(#754) pitman válasza Dare2Live (#663) üzenetére


pitman
őstag

Ugye azért ezt tesem gondolod komolyan?
Hasonlíts össze azonos helyszínen, azonos körülmények között készült képeket. Természetes fénynél szabadban ''bármelyik'' gép jó képeket csinál nagy érzékenység mellett is. Tipikusan a fuji példáid ilyenek, a kékinges fickót is ide értem, mert az valamilyen ablak előtt áll. Egyébként a pana képein, ahol volt elég fény (vaku) ott jó a kép, egyébként mosott mindegyik, a fuji is. Ezen hiába vitázol. Zaj nincs rajta, részlet sem, ez igaz a linkelt pana képekre is.
Célszerű lenne sötét szobában készült képeket nézegetni, azon is a sötét részeket, ott el fog vérezni mind a pana, mind a fuji utóbbi nem annyira, de ettől a képei mindössze zajtalanabbak lesznek, információ nem lesz több bennük.

Mellesleg miért ne lehetne kompaktot dslr-hez hasonlítani? Rá is jöttek hogy nincs sok értelme...

(#755) pitman válasza Dare2Live (#677) üzenetére


pitman
őstag

Indirekt biztos nem, a vakuk leírásávan is annyi szokott lenni, hogy babát lehetőleg 1m-nél távolabbról fotózzanak direkt módon.

Mellesleg kompakt géppel is lehet indirekt vakuzni csak egy kicsit gondolkodni kell előtte.
Én csináltam már kompakttal és dslr-ral is beépített vakuval, simán használható.

(#756) pitman válasza Dare2Live (#697) üzenetére


pitman
őstag

Csak azt tudom rá mondani, mint eddig: részletek?
Zaj az nincs, megvilágítás jónak mondható. Ilyen eredményt valószínáleg egy zajszűrő progival is el lehet érni. Mellesleg egy műanyag pacni az egész, szerintem...
Én nem azt mondom, hogy nem zajtalan, mert az, de ezzel a képminőség nem javul sőt...

Téma részemről is befejezve.

(#757) pitman válasza erdey_a (#719) üzenetére


pitman
őstag

Biztos, hogy önkioldót kell használjon, legalábbis hosszú záridőknél biztosan.

(#758) pitman válasza Retro11 (#723) üzenetére


pitman
őstag

Tökéletes vízszintbe biztosan nem lehet beállítani, legalábbis úgy, hogy körbeforgatva tartsa is azt.

(#759) pitman válasza Retro11 (#724) üzenetére


pitman
őstag

Az amit írtam? Ugye nálad sem szöszöl?

(#760) Motion_Blur válasza Moddingfan (#752) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi a válaszokat, illetve a megerősítést :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#761) pitman válasza Dare2Live (#744) üzenetére


pitman
őstag

A haj sem rossz, ajánlom még a különböző aszparátuszokat (amit a virágcsokrokba kötnek, kis vékony szálú, ''hajszerű'' növény), illetve virágzó gyümölcsfákat. Ez utóbbi elég brutális tud lenni...

(#762) Moddingfan válasza pitman (#757) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na, ennek megelőzésére vettem Manfrotto állványt.

Motion_Blur: nincs mit, cserébe fényképeket kérünk :D (Itt dumálok, erre még én sem toltam a Kodak Z740-emmel készült képet, de ami késik nem múlik ;))

Mod: na, itt egy kép, 800x600-ra kicsinyítve, hogy látni isl ehessen belőle valamit: [link] A kép az első napon készült, mikor megvettem a gépet, full automata beállításokkal, a manuális beálításokhoz még láma vagyok, de már tanulok szorgalmasan :D

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#763) Intelligencs válasza sakál (#750) üzenetére

Köszi!

The Amiga, Born a Champion

(#764) pinnacle válasza Moddingfan (#762) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem is ez kellene.Mindenki linkeljen be pár képet (szerintem a portré a legnehezebb,mert ott lehet legjobban látni,hogy mekkorra az eltérés a valósághoz képest),aztán megszavazzuk,hogy melyik a legélesebb,legtisztább. :C

(#765) Dare2Live válasza pitman (#756) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

csinálj akkor nekem ilyen képet iso1600ban pana fz30al.....

akármilyen zajszürő progit használhatsz.....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#766) Dare2Live válasza pinnacle (#753) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pár nap és meglesz.....

btw a610/a620nak van topicja nézz körbe ott....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#767) pitman válasza Dare2Live (#765) üzenetére


pitman
őstag

Úgy látszik továbbra sem fogtad fel a lényeget, hogy miről beszélek.

Nem zajos a fuji, de a képe piszkosul ki van mosva (számomra mű, de ettől használható, akinek megfelel), ennyi. Ezen nincs mit magyarázni. Ha ráengedsz egy zajszűrő progit bármely gép 800-as érzékenységgel készített képére simán el tudsz érni hasonló hatást.
Ha ezt a tesztképek alapján nem látod akkor nincs mit magyarázni (a saját tesztjére gondolok, nem más gépekkel hasonlítva).
(Mondtam én egyébként, hogy a Pana 1600-ben tud ilyet?)

Részemről a téma befejezve.

[Szerkesztve]

(#768) Dare2Live válasza pitman (#767) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1600on mos de használható
800on meg tökéletesen használható. (illetve pl egy canon is2 iso200on jobban mos.)


Tudsz mégegy kompaktot ami iso1600ban használható képeket csinál iso800on meg tökéletesen használhatót?

Ha igen kérlek mutasd....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#769) Dtomi válasza Dare2Live (#768) üzenetére


Dtomi
őstag

ott a neat image ha nnyira be vagytok sz@rva a zajtól semmit nem kell állítnai és kb fele annyit vesz a részleteiből a kép mintha a fényképező csinálná ugyan azt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#770) eReL1


eReL1
tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ki milyen programmal dolgozza fel az elkészített digitális fényképeit?
(zajszűrés, képmódosítás, szerkesztés, stb.)
Ha lehet, jelöljétek már, hogy kb. mit kóstál Ft-értékben.

Köszönettel: eReL

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#771) pitman válasza Dare2Live (#768) üzenetére


pitman
őstag

Figyelj, kezd elég meddő lenni a vita, mos az a fuji 800-on is (a szabadtéri linkelt képeiden is látszik, vagy a fickó ingén, arcán stb.), akkor már inkább egy Pana zajjal, de az legalább fényképnek néz ki, nem vízfestménynek. (Halkan jegyzem meg, hogy a filmes korszakban is volt ''zaj'', melyet az ügyesebbek akár a képalkotásban is felhasználtak.)
Ezért is kérdeztem korábban, de választ nem kaptam, hogy milyen méretben fogod előhívatni, hogy ennyire fontos számodra ez a kérdés, mivel bizonyos nagyításig nem fogod tudni megmondani hogy mivel készült a kép.
Nem teljesen az adott géphez tartozik, de most láttam jópár képet, amit 9500-assl lőttek szerencsételenbb fényviszonyok mellett (de még azt lehetett mondani, hogy nem rossz fényviszonyok voltak) 400 és 800-as érzékenységen. Hát mit mondjak, engem nem győzött meg, inkább azt vontam le belőle, hogy ennek még jócskán fejlődnie kell ahhoz, hogy nagyobb nagyításokat meg lehessen kockáztatni egy ilyen géppel.

Többször leírtam már, ez az utolsó: nem rossz gép, zajtalan (viszont mosott), használható nagy érzékenységen de nem kell tőle hanyatt esni. Csodák nincsenek. Nem fogok gépet keresni neked.
Hozzáteszem, ez az én szubjektív véleményem.

(#772) pitman válasza Dtomi (#769) üzenetére


pitman
őstag

Erről beszélek én is.

(#773) pitman válasza eReL1 (#770) üzenetére


pitman
őstag

Pl. Gimp, és rögtön ingyen van. Zajszűréshez Neatimage, ha jól tudom van free verziója is.

(#774) csudri válasza Moddingfan (#695) üzenetére


csudri
őstag

Közben bejött még a képbe a Nikon Coolpix 4600 ill. 5600. Főleg az 5600-assal szemezek, ez vajon jobb választás lenne, mint a Canon A430-as gépe?

(#775) Chili7


Chili7
őstag

A Kodak V570-es duál-lencsés gépéről tudvalaki tapasztalatokat megosztani![link]
Vagy általánosságban a duál-lencse előnyeiről/hátrányairól?
Köszi!


[Szerkesztve]

(#776) Moddingfan válasza csudri (#774) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Kell Neked ilyen gép (Coolpix 5600)? Sztem Neked (barátnődnek, ha jól tudom neki kell) bőven elég a 4600-as, az 5600-os nem tud többet annyival, hogy Nektek megérné ennyivel (6K) megtoldani, + ott van még a töltő+aksi+memóriakártya+tok. Motion_Blur kollégának is ezt jevasoltam, mert ehhez még akksikészletet is adnak ennyiért, ami nem elhanyagolható árelőny. Fentebb is a Nikonra szavaztam, most is azt teszem. De mondom, ha van még kb. 15K-d plusszba (a különbözet + a kiegészítők), akkor vedd meg az 5600-ot, de sztem felesleges, nem tud többet annyival, hogy érdemben ki tudnátok használni, de ez az én véleményem, kérd ki másokét is azért ;)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#777) Dtomi válasza Chili7 (#775) üzenetére


Dtomi
őstag

A téli olimpia támogatója ezzel fotózott a két csajszi

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#778) csudri válasza Moddingfan (#776) üzenetére


csudri
őstag

Igen, neki elég lenne a 4600-os, de a Canon és az 5600-os között csak 3ezer pénz a difi. Nekem ennyit megér a dolog, ha ezért jobb gépet kap.

Hol adnak a 4600-oshoz akksikészletet?

(#779) Motion_Blur válasza csudri (#778) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Edigital :)

szerk:

lehet mégse? digicam-en ezt írják: ''A dobozban a fényképezőgép, a használati útmutató és a szoftver mellett a következő tartozékokat találjuk:

* USB kábel
* A/V kábel
* 2 db 2000 mAh NiMH akkumulátor és töltő
* hordszíj''

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#780) Moddingfan válasza csudri (#778) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ennyit valóban megér. Akkor hajrá :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#781) csudri válasza Moddingfan (#780) üzenetére


csudri
őstag

Na közben utána olvastam mégjobban a két Nikon-nak és egyértelműen az 5600-os mellett döntöttem, mert a 4600-os nem vesz fel hangot a videók mellé. És mivel ez a gép tutira lesz használva baráti összejöveteleken, ahol akár illuminált emberek is produkálhatják magukat, ezért ki nem hagyám azt a ziccert, hogy ne legyen hangja egy ilyen felvételnek. :D

Köszi a segítséget mindenkinek, de főleg neked Modi!

(#782) MasOyama


MasOyama
őstag

Kérném a segítségeteket abban, hogy melyik gépet válasszam. Már kb. 1 éve akarok gépet venni, de most két héten belül muszály megvennem, mert kelleni fog.

Nos, itt van egy weboldal, és a jelöltek:

[link]

Melyiket érdemes megvenni, és miért? Ha lehet a többihez képest hasonlítva.

Nagyon köszönöm előre is.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#783) vati válasza Dare2Live (#768) üzenetére


vati
senior tag

ISO1600-on nem szétmosott képet produkáló kompakt nincs. Fizika rulzik ugyebár...
De ezt már napok óta sokféleképpen elmondtuk, belinkeltük, megérveltük.
Csodák nincsenek.
Valamikor tavaly ősszel azt is leírtam: egy bizonyos szint felett már defacto az szokott dönteni a gépválasztásban, hogy ki melyik cég marketingjét kajálja be a véleményalkotás időszakában, utána már csak megy a prekoncepciói után és rulzik az önigazolás. Kellemetlen igazáság de így működik az ember.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#784) adik válasza MasOyama (#782) üzenetére


adik
őstag

nem kérdés, hogy a Panasonic.
a sztm Casio nagyon trágya fényképezőgép-szerűségeket gyárt. az exilim korábbi (de?)generációját volt alkalmam végigpróbálni. azokról: pocsék színek dacára a fehéregyensúly-állításnak, zajos képek, ráadásul a képek egy része nem mindig elég éles a szélek felé - helyesebben csak a középső kilenced, ami valóban éles, elfajzott vaku. az egyetlen, aminek örültem, hogy visszaadhattam őket egy hét és cca 100 kép után.
de ha ezektől elvonatkoztatunk:
a nagy casio mellett a kézi beállítások és a nagyobb érzékelő áll.
a panának - és már csak emiatt is nyerne talán* - 28mm a nagylátója és ez a legnehezebb - ez lehet, hogy előny, nem tudom ilyen gépeknél számít-e a stabilitásban.

* mondom ezt úgy, hogy a manuális fotózáshoz van egy másik gépem, így nekem ez második lenne, ott meg nem igényelném a manuális funkciókat, hanem inkább a multifunkcionalitást. nem tudom neked ez hanyadik gép lenne, meg milyen fontosak a man beéllítások

Kettő, csipkebokor vessző!

(#785) MasOyama válasza adik (#784) üzenetére


MasOyama
őstag

Olvastál a Z850-ről teszteket? Nagyon dícséri mindenki.
Egyébként az elfelejtettem odaírni, hogy főleg beltéri fotózáshoz kellene. Rendezvények, csoportképek. És az Sport Arénában. Azaz ott nem sok fény van.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#786) sakál válasza MasOyama (#782) üzenetére


sakál
tag

Ha a képminőség számít, és nem a sok csicsa, vegyél inkább egy Canon A 610-t - a Panasonic árának kétharmadáért..

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#787) Chili7 válasza Dtomi (#777) üzenetére


Chili7
őstag

Köszi! Ez érdekes! :R
De tud valaki valami hasznosat is? :F
Erről:[link]

(#788) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Moddingfan!

Mikor jönnek a Z740-el készült képek? Én már nagyon várom őket :D
Egyébként itt vannak tesztképek: [link]

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#789) adik válasza MasOyama (#785) üzenetére


adik
őstag

no a két exilim, amit használtam az pont azokon a képeken vérzett el. tök sárga színek, meg több zaj, mint amennyi elképzelhető. családi rendezvény, fél-hangulatvilágítás. a kijelzőn - nagyítás nélkül - jól mutattak a képek, de a monitoron, illetve papíron már nem. de mondom, ezek régebbiek, én csak arról tudok nyilatkozni. meg ezek nem tesztképek, hanem a saját képek.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#790) Dtomi válasza Chili7 (#787) üzenetére


Dtomi
őstag

Te amúgy képes lennél ezért a gépért ennyi pénzt kiadni??? att a dimage Z5 az fz20 a finepix V10 egyáltalán mi a jó benne hogy van 2 ''szeme''

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#791) Dare2Live válasza pitman (#771) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem nem hazudik a dpreview, a megapixel, a dcresource és sorolhatnám meg az összes elfogadott nagy ujságot akik teszteltéjk az F10et szerintetek meg igen mos meg semennyivel se jobb mint más kompakt.

dpreview:
''Overall conclusion

It may not look it, but the FinePix F10 is something of a revolution, and is probably the first time a compact camera has really shown the potential offered by Super CCD for high resolution, high sensitivity and low noise. I cannot emphasize enough the value of usable high ISO settings in a compact camera - from reducing camera shake to more natural low light portraits (without flash) to extended flash range and all the other advantages DSLR users take for granted and most compact users - stuck to ISO 200 (or 400 at a push) can only dream of.


megapixel:
Interestingly, while the Finepix F10 does not appear to make use of a ''standard'' noise reduction system — the type that doubles the exposure time by capturing a dark frame to identify the electronic noise and then prune it from the first image — its images contain very little noise. Even when pushed up to its maximum of 1600 ISO, noise while visible does not ruin the image and it remains useable — comparable to what many cameras yield at 400 ISO.


dcresource:
I took the same shot with the F10, the Sony DSC-H1, and the Nikon D70s. You're probably saying ''why did you compare the $400 F10 against the $900 (body only) D70s? I did so because it shows just how well the F10 performs when up against something like a D-SLR.......While the D70s won this battle, it's amazing just how well the $399 FinePix F10 did against it.....


Milyen méretben fogom előhívnira ez a válaszom: ....I cannot emphasize enough the value of usable high ISO settings in a compact camera - from reducing camera shake to more natural low light portraits (without flash) to extended flash range

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#792) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kaptam pár fotos újságot ott is azt írják, hogy gyaláz az F10 isoban. lefotózom aztis berakom ide.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#793) Chili7 válasza Dtomi (#790) üzenetére


Chili7
őstag

Mivel (korlátozott számban) olcsón tudok a műszaki cikkekhez hozzájutni, én itt élem ki a ''sznobériámat''.
Egyszerűen tetszik, mert egyedi. Érdekel műszakilag is, hogy mit tud, de ahoz sajnos nem értek, ezért kérdezek itt! Én csak szép (táj)képeket szeretnék kényelmesen, kis hozzáértéssel csinálni! Bejön a Pana FX-01 is!

[Szerkesztve]

(#794) MasOyama válasza sakál (#786) üzenetére


MasOyama
őstag

Köszi, ez nekem nagy. A négy közül szeretnék választani. Te melyiket vennéd?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#795) MasOyama válasza adik (#789) üzenetére


MasOyama
őstag

És konkrétan erről a két exlimről tudsz valamit?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#796) BEE válasza Chili7 (#787) üzenetére


BEE
addikt

A két aprócska lencse együtt sem közelíti meg
egy közepes kompakt lencseméretét.
Ebből egyenes következtetést vonhatsz le a képminőségről.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#797) sakál válasza MasOyama (#794) üzenetére


sakál
tag

Pana.

A szépség az eszed rovására megy

(#798) Moddingfan válasza csudri (#781) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Szívesen, leld sok örömed benne :) A részeg haverok felétele hangal egész új dimenziót adott a fotós beállítottságomnak :DDD

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#799) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Még a 3 millió forintos Mamiya ZD ISO100 fényképén,picit zajos,elmosott a haj,nem is szólva ISO200,250-en.[link]Erről az igényemről lemondtam,már csak arra lennék kiváncsi,hogy túlzott elvárás-e,a kompakt kategóriától (Canon A700),hogy 3-4 méterről éles ''portrét'' készítsek?Még egyetlen fotót sem tudtam készíteni,amin a szereplők arcvonásai élesek lennének.

(#800) adik válasza pinnacle (#799) üzenetére


adik
őstag

hmmm. töltsél fel légyszíves egy képet.
addig is: ha más fényképezel, az életlen? (ilyen távolságból persze)

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.