Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Elértük ezt is...

Itt az ideje annak, hogy egy új topikot nyissunk, a régi már kezdett nagyon hosszú lenni.
Melyiket válasszam? (digitális fényképezőgép) Archívum I.: [link]
Arra kérnék mindenkit, hogy először keressen; s ha még utána is van kérdése, akkor szerintem mindenki szívesen válaszol. Ne sajnáljuk azt a kis időt, amíg visszakeresgélünk a régebbi hozzászólások között; sok-sok okos gondolat van leírva.

Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy mivel a választék mindig változik, ezért, ami igaz volt egy adott kategóriára pár hónappal ezelőtt, az ma már idejétmúlt. De lehet, hogy éppen valaki 10-20-...-50 hozzászólással ezelőtt már feltette és választ is kapott rá. Ebben az esetben ne lepődjünk meg azon, ha csak olyan kurta-furcsa választ kapunk.

Itt álljon pedig az előző topik elején lévő FAQ kicsit feljavítva. Konkrét géptípusokat direkt nem írok, hiszen olyan gyorsan változik a kínálat, hogy gyorsan aktualitását vesztené.

Válasszunk digitális fényképezőgépet...

Miket kell figyelembe venni?

1. és 5./ Pénz: ez egyértelmű, mennyi van, amit elkölthetünk

2./ Mit kell vennünk?
a/ fényképezőgép
b/ memóriakártya
c/ akkumulátor/töltő
d/ táska
e/ objektív/előtétlencse (ha makrózni akarsz vagy meglesni a marslakókat)
f/ szűrők, egyéb kiegészítők, állvány

3/ Mik az igényeink?
(Ez a legbecsapósabb, mert általában egymással ellentétes igények merülnek fel.)
a/ felbontás
b/ optika
c/ érzékenység
d/ képminőség/formátum
e/ manuális beállítások lehetősége
f/ vakupapucs
g/ videó
h/ memóriakártya típusa
i/ súly/forma/design

4/ A humán oldal
a/ a saját tudásunk
b/ a környezetünk
c/ milyen hosszú időtartamra vesszük a gépet


Akkor vegyük sorra az egyes pontokat:

1./ A joker kérdés, hiszen a vágyaink és a pénztárcánk ritkán találkozik. Azt javasolnám, hogy tűzzünk ki egy keretösszeget és ehhez adjunk hozzá 10-15 %-ot, mert nagyon könnyen ki tudunk csúszni az összegből.

2.a/ Fényképezőgép. Pont. Ezt akarunk venni. Több szó itt felesleges.
2.b/ Ha van valamilyen otthon, akkor ez kisebb keretek esetén sokat számíthat. De ha a 6 MP fölötti réteget célozzuk, oda bizony már a 256 MB is kevés lehet néha. Ilyenkor gondolkozzunk el azon, hogy bár így ha olyan gépet veszünk, amibe másik kártya kell, drágábban jövünk ki belőle, de ha ezáltal olyan gépet vehetünk, ami szebb, jobb, okosabb,... és még bele is fér a keretbe; akkorjobban megér(het)i.
Ha belefér a keretbe, vegyünk gyorstöltőt ceruzaakksi esetén (2-3 óra, de már kapni olyat -nem sokkal drágábban- 15 perceset is), speciális akksi esetén nincs ilyen gond, mert ezek már Li-ion felépítésűek, kedvezőbb töltési tulajdonságokkal).
2.c/ Az energiaforrás kérdése szinte lényegtelen. Szinte. Ugyanis az alapszabály, hogy mindig legyen tartalék is (sőt, én magam még a tartaléknak is rakok be tartalékot mindig!). A ceruzaakksi és a saját akksi közt annyi a különbség, hogy a valamilyen gagyi elemet mindig lehet szerezni, ami életmentő lehet. Ha saját akksis gép mellett döntünk, akkor vegyünk hozzá pótot. Manapság már sok gyártó kínál utángyártott terméket, ami költséghatékony megoldás lehet. Azt ne feledjük, a gépben mindig azonos állapotú és kapacitású akksik legyenek -AA akksik esetén.
2.d/ De nem ártana valamilyen tatyó is. Megéri az árát a minőségi táska. Hiszen ez fogja védeni a gépünket. Ha lehet, olyat vegyünk, amibe minden cucc belefér (gép, akksi, töltő, napellenző, szűrő, obi/lencse), így minden szükséges cucc ott lesz velünk.
2.e/ Itt két esetet különböztethetünk meg. Ha nem tükörreflexes a gép, akkor a különböző előtétlencsék segítségével változtathatunk a gyújtótávolság értékeken. Ez hasonló, mintha egy új optika lenne a gépen. Arra viszont figyeljünk, hogy ez mindig együtt jár valamilyen kompromisszummal, egyes optikai tulajdonságok romlásával. Egy 2x-s lencse pl. a 35-210 mm-es obiból 75-420-asat -ebben az esetben állvány és/vagy képstabilizátor ajánlott!, míg egy 0,7x-es az 25-150 mm-est csinál. A tükörreflexesek esetén teljesen más a helyzet. Ebben az esetben jóval nagyobb a szabadságunk. Igazából csak a pénztárcánkon és a vágyainkon múlik,milyen obit szerzünk be.

3.a/ Felejtsük el ezt az egész MP háborút. Egyáltalán nincs értelme manapság. Szinte már minden kicsit normálisabb gép 4-5 MP-es. Ez bőven elég tud lenni; kivéve, ha állandóan A4-es méretben szeretnénk nyomtatni, akkor kell egy olyan 6MP kb.
3.b/ De szép marketing fogás is ez a szó: optikai zoom. Mert pl 6x-os zoom a 38-230 és a 28-170 mm is, de korántsem egyenértékű. Mindig a ''mm'' értékeket nézzük! Azt, amit klasszikus filmméretre átszámolva adnak meg. A 28 mm-es kezdőértékű gép sokkal jobban megfelel, ha főleg zárt terekben, közelre akarunk fotózni, míg a 230 mm lényegesen előnyösebb, ha távoli témákat szeretnénk fotózni. Ha van a gépben képstabilizátor, akkor az előny. De ha jó a kezünk és nem remeg be, ellehetünk anélkül is. Hiszen egy adott pont után már úgyis állvány kell. Ilyenkor pedig már mindegy, hogy stabilizált-e az optika vagy nem.
A következő fontos tulajdonság az F-érték. Ezzel lehet jellemezni egy optika fényáteresztő-képességét. -Klasszikusan: a rossz fényviszonyok esetén fontos ez, mert minél nagyobb a kezdő F-érték, annál hosszabb záridő kell, így könnyebben be tud mozdulni a kép.
pl: blende:f2,8/f3,1 - f8/f8 (nagylátószög/tele), itt az a jó, minél nagyobb ez a tartomány.
Kiegészítésként: A nagyobb F-érték viszont a kép mélységélességét növeli, azaz nagyobb tartomány lesz éles egy adott kép esetén.
3.c/ Az a fránya ISO. Ne felejtsük el, a digitgépek esetén ez egy olyan szolgáltatás, ami felé túlzott elvárásokat tanúsítunk. Mert míg a filmek esetében külön volt pl.: 100/200/400; itt ezt úgy oldották meg, hogy a képérzékelőből kijövő jelet analóg módon felerősítik. Ez viszont mindenféleképpen azzal jár, hogy a jel torzul, hiba kerül bele. Ezt később mi zajként látjuk viszont. A kisebb kategóriákban ez már több, mint elviselhető mértékű is lehet. A profibb gépeknél még a magasabb ISO-tartományok is jól használhatóak. Általánosan elmondható, hogy ha lehet, akkor sose használjuk a legmagasabb ISO-értéket, de ha lehet, még az eggyel ez alattitól is tartózkodjunk.
3.d/ Még egy sarkalatos pont. Ezt az értéket sajna nem lehet számszerűleg jellemezni. Nézzünk szépen tesztképeket. Ha megvannak az általános elvárások, technikai paraméterek, akkor a kategória versenyzőit szépen vegyük górcső alá. Itt az összhatást nézzük, hagyjuk a pixelvadászatot. Hiszen mi is később úgy szeretnénk a későbbiekben visszaemlékezni az élményre, nem a pixeleket bújva. Ha csak lehet, ne a profi tesztelők képeit nézegessük, hiszen a mi képeinket is majd nekünk kell megcsinálni; nem lesznek ott profik, hogy helyettünk fényképezzenek. Ha az átlagemberek fényképei megütik számunkra a mércét, akkor az már bőven lég lehet. Ha esetleg később az adott képből majd nagy méretben nagyítanánk, akkor a RAW formátumot kell választani, ez adja a lehető legnagyobb minőséget.
3.e/ A manuális lehetőségek fontosak, higgyük el. Még ha azt is mondjuk, hogy nem érdekel, nincs időnk megtanulni, nem értünk hozzá, kaphatunk akár olyan gépet is, ami beállítási lehetőségeiben butább, de mégis szebb képeket tud jó körülmények között. Bármikor jól jöhet egy-egy szabad beállítás. Hiszen azoktól eltekintve, akik értenek hozzá és szeretnek teljesen kézi beállításokkal fotózni, a többség azt várja el egy géptől, hogy szép képeket csináljon. De sajnos bármikor előjöhet olyan körülmény, amikor felül kellene bírálni a gépet. Ez olyan, mint a kocsikban a 220 km/h-ás végsebesség. Sose megyünk annyival, de mégis lehet olyan eset, amikor kell!
Mik azok a beállítások, amikre figyeljünk?
-manuális blende/záridőbeállítás, ezeknek a előválasztása;
-fénymérési/fókuszálási mód,
-fehéregyensúly állítás,
-leghosszabb/legrövidebb/B-záridő,
-kézi élességállítás,
Minél többet tudunk állítani, annál jobb. Természetesen nem rosszabb az a gép, amiben kevesebb a kézi opció, csak esetleg kevesebb a lehetőségünk felülbírálni a gépet, ha úgy érezzük téved, vagy csak mi jobbat tudnánk.
3.f/ A vakupapucs azért fontos, mert sajnos a beépített vakuk a kis teljesítményükről hírhedtek. Azaz olyan 3-4 méter után már nem sokat érnek. Viszont ha van otthon vakunk, vagy veszünk egyet, akkor ezekkel 15-20 m-re is bevilágíthatunk. Ez pedig előny. Arra azért figyeljünk, hogy nem minden vaku használható minden géppel-legrosszabb esetben tönkre is teheti!!! Inkább kérdezzük meg hozzáértő személytől (bolt, szervíz, márkaképviselet).
3.g/ Döntsük el, hogy mit akarunk! Fényképezni, vagy videózni... Természetesen lehet mindkettőt, de ált. valamelyik funkció kárára. Bár mostani gépek már egész jó videózási képességekkel bírnak, már találhatunk olyat is, amivel menet közben tudunk zoomolni is.
3.h/ A memóriakártya típusa szerintem nem olyan fontos, mit sokan gondolják, hiszen csak egyszer kell megvenni, de ha olyan gépet találtunk, ami tudása alapján nekünk a legjobban bejön, akkor ne az vegye el a kedvünket, hogy esetleg drágább a kártya bele (manapság ez praktikusan az xD-kártyás gépeket jelenti). /Ha a pénztárcánk engedi ezt, ha nem, akkor keressünk olyan gépet, ami jó, de olcsóbb kártyával megy./
3.i/ Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy azt a gépet valakinek cipelnie is kell... Mert macerásabb egy fél kilós valamivel szaladgálni, mint egy 130 g-os kicsikével. Ugyanakkor van, aki szereti, ha gépének fényképezőgép formája van, míg más a kompaktabb alakért van oda. Nem mindegy hogy néz ki a gép. Ugyanúgy, mint az autóknál, ott is figyelembe vesszük a külsőt, tegyük itt is! Hiszen magunknak vásárlunk, el is várható, hogy nem csak a készült képek gyönyörködtessék a képet, hanem a gép is. És még valami ide kívánkozik. Sokan nem próbálják ki, hogy milyen lehet a gép fogása, ha egész nap a kezünkben van. Ez főleg a testesebb példányoknál fordulhat elő. Itt a nap végére már egy nagyobb kézfájást is összetudunk szedni,ha kényelmetlen

4.a/ Sose felejtsük el azt, hogy mi magunk mennyire értünk a fotózáshoz. Mekkora hajlandóság bennünk, hogy elmerüljünk benne, ha eddig még nem tettük. Vegyük most azt az esetet alapul, amikor csak ismerkedünk a fotózással és pénztárcánk ezt engedi is. Ilyenkor lehet, hogy kezdésnek megteszi egy egyszerűbb gép is, hiszen ha nincs kedvünk/időnk beletanulni, akkor az ''okosabb'' géppel sem fogunk menni semmire, míg ha kedvet kapunk hozzá, akkor a régi az tökéletes lesz a huginak/bátyusnak/apunak/...akinek tetszik, vagy marad tartaléknak; és ekkor már megvan a tudásunk/tapasztalatunk is ahhoz, hogy eldönthessük, milyen gép kell nekünk. Amennyiben sajnos a pénztárcánk az úr, akkor próbáljuk most kitalálni, hogy mennyire van szükségünk egy komolyabb gépre és úgy kalkuláljunk.
4.b/ Azt is vegyük figyelembe, hogy társas lény az ember , azaz azok, akikkel együtt élünk, hogyan viszonyulnak (majd) az egész kérdéshez. Megeshet ugyanis, hogy egy barát(nő)/feleség/férj/... nem annyira érzi szükségét egy új digitális gépnek, vagy esetleg nem szán rá annyit, mint ön. De ilyenkor ne essünk kétségbe, hanem találjuk meg a kompromisszumot. (Keressünk olyan érveket, amivel meg tudjuk győzni, hogy pontosan arra van szükségük, amit kinéztünk.)
4.c/ Fontos, hogy eldöntsük, milyen időtávra vesszük a gépet. Mert ha hosszabbra, akkor esetleg inkább keressünk egy komolyabb, megbízhatóbb gépet, ami ki tudja majd szolgálni ezt az időt mind tudásilag, mind strapabírás szempontjából.

5./ MOST, miután megvannak az igényeink-kinéztünk mindent, amit meg szereznénk venni, gondoljuk át újra, hogy mennyit szántunk rá eredetileg és mennyire jött ki az árcédula végére, ha ezek közel egyeznek, akkor ügyesek voltunk és szerencsések; ha nem, akkor kezdjünk el gondolkozni...

Ennyi lett volna. Remélem hasznotokra fog válni.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) rlazol válasza domedee (#1) üzenetére


rlazol
addikt

ezt nagyon szépen összeszedted! :R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3) domedee válasza rlazol (#2) üzenetére


domedee
senior tag

Köszike :B

De én még nem érzem teljesnek, csak hát eléggé hosszú lett így is. Sajna nem fogják olyan sokan elolvasni, pedig néha nem ártana. Na mindegy, de majd még lehet, hogy írok hozzá folytatást.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) Nimrod válasza domedee (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Megnyugtatlak, én végigolvastam. ;)

(#5) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Hi!

Megvettem a Nikon L3 gépet!

43 pénz vót, Szép képeket csinál sok mód közül lehet választani, 640x480 videó hanggal jó minőségben(30kép/s igaz MOVba), gyors, kis helyen elfér, kirájjjjjjjjjjjjjjjjjj!

Csak ajánlani tudom!

Majd én tudom...

(#6) Dtomi


Dtomi
őstag

Valaki váltott 20D ről 30D-re??? vagy használta már mindkét gépet? az írjon már 1 pár sort a tapasztalatokról legyen szíves THX!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#7) Dtomi


Dtomi
őstag

sehol senki?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#8) j.bravo válasza Dtomi (#7) üzenetére


j.bravo
addikt

Tartok tőle, hogy 20D tulaj sincs sok, pláne aki már váltott is 30D-re... :) (Sokan örülnénk ha 20D-re válthatnánk ilyen-olyan bridge-ekről).
Talán érdemes megpróbálni a kijezetten fotósfórumokon, vagy az indekszen...

[Szerkesztve]

Whatever.

(#9) j.bravo válasza Dtomi (#7) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezt találtam neked:

[link]

Whatever.

(#10) Dtomi válasza j.bravo (#9) üzenetére


Dtomi
őstag

Királyság! köszönöm :)) egyébként itt olyan PC vannak, hogy 1-2 árából lehet kijönne 2 20D is :C :C kinek mi...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#11) j.bravo válasza Dtomi (#10) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, ha lenne miből hosszas spórolás nélkül, én előbb vennék 20D-t mint olyan gépet :) (nézd meg a konfigom ha gondolod :D) Más kérdés hogy az utómunkához meg kéne rendes gép - de az egyszerűbb téma talán.

Whatever.

(#12) Dtomi válasza j.bravo (#11) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem azt mondtam hogy mindenkinek! De azért nagyon soknak!! ezért is mondom hogy kinek mi :Y én 30D re költeném :DD ha tudtam volna hogy ellopják a fényképezőm én se költöttem volna PC re mert az előző se volt egy rossz darab. 3-4-5 Mpixeles képeket simán lehet a te gépeddel is kezelni PS ben.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#13) Dtomi


Dtomi
őstag

Ja és ameddig az emberek a mobilarénában 160 ezres telefonról csacsognak szerintem 1 eos 20D 250 ért szó szerint ingyen van!!! Kinek mi!!!

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#14) Nimrod válasza Dtomi (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

Jó most a divatmajmokat ne keverjük ide. :(((

(#15) Retro11


Retro11
senior tag

Hali Mindenkinek!
Na miután alaposan utána olvasgattam a tudnivalóknak,megtudtam mi mit jelent szoval ujra elérkeztem a választáshoz!
Mivel elég kevés pénzem van két lehetőség van vagyis kategoria szempontjábol!
-Egy kompakt:Fujifilm Finepix S9500
-És egy kezdő DSLR Canon EOS 350D

Na most ezekről szeretnék kérdezni,hogy melyket ajánljáték esetleg ebben az árkategoriában mit ajánlanátok és ezek a gépek jok e?Utána olvastam és az EOS nagyon tetszik csak kicsit drága:(!És a Fuji?Mit gondoltok?A gép az táj-portré-esetleg akt:DDD,család,sport (Rally) témákhoz kellene!Asszem ennyi,bát tudom az EOS-az drága moka mert a obik,stb...Ne mindegy szeretném elkezdeni és ehez a segitségeteket szeretném kérni!
Előre is köszönöm a segitségeteket!

Üdv: Retro11 :R

(#16) Dtomi válasza Retro11 (#15) üzenetére


Dtomi
őstag

Az attól függ, hogy most te mennyire gondolod komolyan a dolgot, ha már valamit konyítasz a dolgokhoz akor te is tudod, hogy mi kell neked, kell e az a tudás amivel az eos jobb és egy darabig nem akarsz cserélni. vagy teljesen az elején vagy, és tanulni akarod a dolgokat és látni is egyből, ''hogy miből mi lesz'' és +elégszel a fuji képminőségével.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#17) domedee válasza Retro11 (#15) üzenetére


domedee
senior tag

Na szóval; az a kérdés, hogy később mennyit akarsz/tudsz még költeni a gépre.
A Fuji az bőven jó, de vannak korlátai. Én jelenleg a kistestvérét használom (S7000), az egyetemi újságnak fotózom vele. Amihez a kompaktok általánosan nem jók, az a sport (legalábbis a kisebb dolgokhoz, amik gyorsak - már egy kosármeccs is nehezebb ügy lehet néha). A rally szerintem már könnyebb. De ami nekem néha hátrány volt, azt itt a nagyobb zoomal már jórészt ki tudod küszöbölni. Nagyon is pöpec kis gép, én is gondolkoztam rajta, mikor kijött, hogy erre cserléem az S7000-et, de aztán úgy döntöttem, hogy inkább később egy dslr.

Az biztos, hogy egy dslr nagyban ki tudja tágítani a lehetőségeid. De azt jó lenne tudni, hogy a Canonra mennyi pénzt szánsz. Ahogy hirtelen megnézegettem, a 350-et egy 18-55-tel (azaz 28-75) kapod meg 200-ért. Minden más verzió jóval drágább. Ha már itt keresgélsz, nézd meg az Olympus E500-at 14-45 és 40-150 obival, ha még nem nézted. (azaz egy a crop-faktor miatt pont 28-300 tartományt fedi le, mint a Fuji). Azt ne feledd, hogy bármelyik gépet is választod, kellesz mellé egy nagy vaku is. Egy egyszerű full manuál az olyan 10-20e (ez elég a Fujihoz, úgy sem tudja kihasználni a rendszervakukat fullra), de egy rendszervaku (Oly/Canon) olyan 50-60. Hidd el megéri megvenni, fog kelleni.

Summa summárum: ha van rá keret, akkor dslr, ha nincs, akkor a Fuji is bőven jó lesz. Végül is szinte ugyanazt tudják. Csak a dslr-k kicsit jobban. ;)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#18) Rusty


Rusty
csendes tag

Hellosztok!
Nekem két gép közül kéne választanom: Panasonic FX8 és Panasonic Lz3?
Ki melyiket ajánlja, melyik éri meg jobban az árát?
Előre is köszi a segítséget!

(#19) pitman válasza Dtomi (#6) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem 20D-ről 30D-re váltani csak azoknak érdemes, akik a gépet kenyérkeresetre használják. A 30d extra szolgáltatásai főleg nekik jelenthetnek előnyt (spot, 1/3 ISO lépésköz, hosszabb sorozat, kicsit talán halkabb is, nagyobb kijelző, ISO jelzés a keresőben, picture style stb.), természetesen ezek némelyike átlag felhasználónak is jól jönne, de szerintem csak ezért váltani nem éri meg, hacsak nagyon jó áron nem tudja eladni a 20D-t.
Aki viszont komolyan használja a gépét, annak megéri, hiszen a gépet idővel úgyis cserélni kell (mielőtt a mozgó alkatrészek elfáradnak).
Ha új gépet vesz az ember, akkor egyértelműen 30D, nem sokkal drágább ugyanis a 20D-nél.
Mindez természetesen az én szubjektív véleményem.

(#20) Safranek válasza domedee (#3) üzenetére


Safranek
aktív tag

Mivel most szeretnék gépet venni , szépen végigolvastam. Sok homályos pontra fény derült , lassan kialakul a végleges választásom. :R
Köszönet érte ;)

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#21) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Hello mindenkki!

Irok ide is,Domedee kollégával már viszonylag sokat csevegtem e témában,lényeg hogy kezd kikristályosodni a két vetélytárs
canon 350D illetve Oly E330. :D

Makróban mit tud a Oly két ''kit'' obija?
Egy két linket az oly Képeiröl tudnátok lökni? Láttam már párat,de mindig jobb a több.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#22) Dtomi válasza AMD!4ever (#21) üzenetére


Dtomi
őstag

Az oly milyen bajonettet használ??? nikon?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#23) AMD!4ever válasza Dtomi (#22) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Olympus bajonetett ahogy énlátom :B

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#24) Dtomi válasza AMD!4ever (#23) üzenetére


Dtomi
őstag

akkor ez lehetne válasz is a két gép közti döntésre. ha csak nics konkrétan egy olyan optika amivel használni akarja, és esetleg már meg is van, vagy 100% -os beszerzési sikerrel meg tudja vásárolni. ja és ZUIKO DIGITAL bajonettes :)) :Y

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#25) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan digitális fényképezőt vennék! 30-50ezres értékig de inkább 50 alatt!
Szinte semmit nem értek hozzá, hogy melyik a jó és melyik nem!
Mit kell figyelembe venni ha rászánom magam? Gondolom fontos a felbontása és a zoom. Zoomnál melyiket kell nézni az optikait vagy a digitálisat. Egy pár márkát is sorolhatnátok!

(#26) erdey_a


erdey_a
őstag

Gyerekek... nem tudtok ti semmit.
Aki jó gépet akar, az ilyet vesz: [link]

Bővebben:
[link]

:))

Vérboci

(#27) Nimrod válasza erdey_a (#26) üzenetére


Nimrod
addikt

:C

Már a kép alapján gyanús volt.

(#28) mergal


mergal
aktív tag

[link]
[link]
[link]

eddig ez a három ami szimpatikus. Szerintetek melyik a legjobb a 3 közül?

(#29) Jazz


Jazz
veterán

Milyen Secure Digital memórát FZ5-ösömbe?

- Kingston Elite PRO Hi-Speed: 512Mb=7100Ft
Speed**512MB, 1GB, 2GB:50x: 8.2MB/sec read rate — 7.7MB/sec write rate

vagy:

- Sandisk Ultra II Secure Digital Card: 512Mb=11100Ft
Minimum of 10MB/second** sequential read speed for ultra-fast image viewing and data transfer
Minimum 9MB/second** sequential write speed lets you capture large image files faster

Na most ami nem teljesen tiszta:
>Kingstonnál mi az az ''50x''??? [link]
>Sandisc-nél mi az a ''sequential''??? [link]

>>És akkor melyiket válasszam?

free your mind

(#30) ZoZoˇˇ válasza Dtomi (#24) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Optikait, 5megapixel bőven elég otthoni felhasználásra nekem egy Pana FZ4 van és tökéltessen elégedett vagyok vele

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#31) Dtomi válasza ZoZoˇˇ (#30) üzenetére


Dtomi
őstag

Ezt nem igazán értem mire írtad... az FZ4nek mi köze van az eos350D het vagy az olympus-e330-hoz vagy ezt most mireírtad? sorry hogy nem vágom :F

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#32) erdey_a válasza mergal (#28) üzenetére


erdey_a
őstag

Kedvesemnek Nikonja van. A linkelt típus elődje.
Nagyon megvagyunk vele elégedve. A többit nem ismerem, de ez egy nagyon megbízható kis masina.
De úgy tudom, hogy videóhoz nem rögzít hangot. Ha érdekes a videó, akkor ez szempont lehet. Ebben persze nem avgyok biztos. Kerestem, de nem találtam erre utalást.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#33) rlazol válasza mergal (#28) üzenetére


rlazol
addikt

első ránézésre és részletek nélkül:
a Canonnak a kezdő 39 mm-je engem távol tartana.
a neikon egy elődjét nagyon sokat használtam, ez a sorozat egy kis ékszerdoboz, ez se lóg ki belőle, de nagyon zavaró h vagy ISO 50 vagy auto (gyakorlatilag 200) - ámbár miután manuális állítási lehetőség nincs sok, annyira nem gáz, az is csak bosszantó hogy nincs 2sec-os késleltetés
A kodak egy kellemes átlag. Semmi extra, de legalább szidni sincs nagyon miért.
Nálam a szívem miatt Nikon, de lehet h racionálisabb a Kodak

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#34) mergal válasza rlazol (#33) üzenetére


mergal
aktív tag

Köszi a hozzászólásokat!

(#35) pitman válasza Jazz (#29) üzenetére


pitman
őstag

Optimális körülmények között, kártyaolvasóval a feltüntetett sebességet tudod elérni mindkettővel.
A Kingston 50X az kb 7,5mbyte/s tehát semmi meglepő nincs benne.
A Sandisk sequential szerintem anyit jelenthet, hogy folyamatos, nagy állományok írásakor (pl. jelen esetben képek), hiszen a fat bejegyzéseit is frissítgetni kell íráskor és ha kis állományokat írnál rá, gondolom csökkenne itt is a sebesség, mint a HDD-knél.

Egyébként szerintem teljesen mindegy melyiket veszed, ezen kártyák sebességét még az újabb dslr-ek sem tudják maximumig kihasznákni, valószínűleg a te géped pedig lassabb azoknál.

(#36) Laslow


Laslow
senior tag

Nem tudom, hogy monitort vagy fényképezőgépet kell-e inkább vennem mostanság, de amennyiben az utóbbit választanám, mit érdemes, ami:

- olcsó tokkal és (256 v 512mb-os) memkártyával együtt kijön 85e Ft-ból
- 640x480x30fps mozgókép hanggal
- minél kisebb méret
- AA aksik mennek bele (mert már van 2x4db)
- AF segédfény
- nincs külön objektívsapka (kábellel a vázhoz rögzítve, értitek..)
- manuális beállítási lehetőségek

Ami előny:
- hisztogram-kijelzés

Ami a legkevésbé sem szempont:
- megapixel-szám (3-tól nekem mindegy)
- az LCD mellett optikai kereső jelenléte is

A mostani gépemen (Fuji FinePix 2800Zoom) 6x optikai zoom van, azt nagyon sajnálnám, de a kisebb méretet most még fontosabbnak érzem, inkább megelégszem 3-4x zoommal...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#37) Jazz válasza pitman (#35) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi!

1.: Akkor az 50x-es az valami olyasmi mint a CD-knél a 34x-es.:)) Nem tom, ez furcsa nekem így memória kártyán, de hát akkor így van...megint valami marketing találmány.:(
2.: Ami biztos adat:
- indexen tesztelték a végtelenített sorozatfelvételt (értelemszerűen amikor már megtelet a puffer), és ott 1kép/sec-ot értek el egy SIMA Kingstonnal
- dpreview-en: Sandisk Ultra II-vel tesztelték ugyan ezt, és ott 2.3kép/sec-ot értek el végtelenítettben, miután megtelt a puffer.

Ez nagyon jó adat, hiszen alig marad el a pufferes eredménytól.
Na most egy kép kb. 2Mb. Ez 4Mb/sec-ot jelent, tehát elvileg ennyit tud a gépe, ennél gyorsabban írni tudó memóriára nincs is szülségem. Azaz ha 7.2Mb/s-et tud a Kingston Pro (gondolom optimális esetben), akkor a ''kis'' állományok rogzítésekor csak elér 4Mb/sec-ot nem?? Tehát tök feleselges a 9Mb/sec- es írni tudo Sandiscet venni, elvileg.
Vagy nem?
Köszi

free your mind

(#38) Laslow válasza Laslow (#36) üzenetére


Laslow
senior tag

Casio EX-Z120? Ismeri valaki?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#39) adik válasza Laslow (#36) üzenetére


adik
őstag

sztm a canon a610 a te embered. a hisztigrammban nem vok biztos.
tuti optika, frankó, fotós márka. mi kell még?

(lehet, hogy nagynak találod majd... bár nekem SLR van, ahhoz képest ez elég pöttöm :) )

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#40) kiskacz


kiskacz
senior tag

Casio EX-Z110-em van, a 120 asszem ugyailyen, csak 7 mpixeles, nem 6. Ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan! Viszont én is kérdeznék, ha betévedne rajtam kívül még egy tulaj, mert pár dologra nem tudok rájönni!!!!

Hátha más is tudja:
- Ha ''hangjegyzetet'' fűzök a képhez hol találom? A gépen ugyanis tökéletes, vissza nézhető - hallható, de lementéskor már csak a jpg. file-t látom, és ez akkor is úgy van, ha a kártyát kiveszem és olvasóból nézem - rejtettként sincs (sem a gépen - sem a kártyán.)

- A Z sorozatú CASIOkon lehet a dátumbélyegzőt a képre rakni? Még világ óra is van benne, de a képen nem tudom feltüntetni-.... :R :R :R

Huawei Mate 8

(#41) Dtomi válasza Jazz (#37) üzenetére


Dtomi
őstag

Kipróbáltuk ezt a gyorsírást egy sima CFen + 1 40* es kártyán 300D vel semmi nem változott lehet hogy túl régi a gép, ha sikerül szerezni egy simát CF-et akkor +próbálom 20D vel is! én is nagyon szemeztem a sandisk UII vel de kicsit drága egy ''natúr'' CF-ből dupla akkorát lehet venni majdnem.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#42) rlazol válasza Dtomi (#41) üzenetére


rlazol
addikt

Felesleges. A dpreview és steve is megcsinálta már. 300d: 1,2 Mb/sec 20D: 5 Mb/sec, a későbbi felsőkategóriás gépek (350D, 5D már 9Mbs és felette). Ezeke Sandisck Extreme III-val.
De ez nem feltétlenül azonos a sorozat sebességével, hiszen azt a tiszta RAW és memória mérete, utóbbi és a proci sebessége is befolyásolja.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#43) rlazol válasza rlazol (#42) üzenetére


rlazol
addikt

Casiokat annyira nem ismerem, mondhatnám sehogy.
olvasmány neked: [link]
érdekes, h steve 800 ISO-t íar maxra, a Casio honlapja meg 1600-t, de mindegy, mert ez csak korlátozásokkal használható.
Amúgy szimpatikus gép, nagy érzékelő, jó optika (bá 38-nál indul :Y ) és képminőség, sok beállítás, vakuhoz makomód.... Helyes gép.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#44) slamm


slamm
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok és nem tudok dönteni. Elsősorban családi használatra szánnám a gépet, természetfotók, összejövetelek, esetleg makrók, stb..
Nem vagyok profi fényképész csak hobbi szinten érdekelne a dolog és néha jó lenne a netes dolgaimhoz is pár kép, stb...
Szívesen fényképezek...

Nagyon kinéztem magamnak a Panasonic FZ4-et és amikor leesett az ára úgy éreztem ez kell nekem. Aztán vártam és most pedig már úgy néz ki, hogy nem is kapni, csak jóval drágábban az újabb verzióit.

Újra körülnéztem és a Fuji FP S5600-at találtam megfelelőnek.

A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek? Nettó 70eFt-ot szánnék a dologra 512-es kártyával és táskával együtt. Olyan 3 évre szeretném megoldani a fényképezőgép kérdést.
Tehát van értelme felhajtanom valahogy egy FZ4-es vagy maradjak az S5600-asnál?

(#45) erdey_a válasza slamm (#44) üzenetére


erdey_a
őstag

Túl sok tapasztalatom nincs, de az s5600 nagyon megéri az árát. Igaz, makróban nem túl erős, de egy makro lencse csodákat tehet.
Érdemes kitanulni vele a fotózást és az ember hipp-hopp el is felejti, hogy van automata üzemmód, annyira megszereti vele az állítgatás lehetőségét.

70 nettóba meg bele is fér kábé.

Én 256-os kártyával, 4aksival+töltö, táskával fizettem érte 84-et. Az pont 70 nettó.

Vérboci

(#46) pitman válasza Jazz (#37) üzenetére


pitman
őstag

Azt hiszem felesleges túl sokat költeni a kártyára, mint ahogy korábban is íram, a gép nem képes kihasználni.

(#47) pitman válasza rlazol (#42) üzenetére


pitman
őstag

A 20D és 350D egyformán kb 6mb/s-re képes, az 5D is csak 7,5mb/s-re.
Sandisk Extreme és Lexar Pro kártyákkal.

(#48) quantal válasza slamm (#44) üzenetére


quantal
tag

A Pana FZ20-at nézted már? Br. 89e most az ára, és nem az S5600 kategóriája, akármilyen jó kis gép az (12x zoom, stabilizátor, fix F2.8 fényerő(!), csak hogy 1-2 dolgot említsek)! Fél éve még vagy 40 ezerrel drágább volt.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#49) adik válasza quantal (#48) üzenetére


adik
őstag

érdemes megnézni erdey_a aláírásában szereplő linken a képeket. iso800 -on készültek, és egész tűrhetőek lettek zaj szempontjából. sajna a pana ilyet nem tud... persze izlés kérdése. affene tuggya. mondjuk a leica fejlesztésű obi az tényleg nagyszerű...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#50) Laslow válasza adik (#39) üzenetére


Laslow
senior tag

A610 tényleg jónak tűnik. Alaposabban utánaolvasok.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.