Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Moddingfan válasza Moddingfan (#696) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Erre valaki? Fontos lenne :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#702) oettinger01 válasza quantal (#700) üzenetére


oettinger01
őstag

köszi a linket :R ezek a panák ennyire jók? én nem is gondoltam volna. más tipusból mivel lenne érdemes foglalkozni?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#703) vati válasza oettinger01 (#702) üzenetére


vati
senior tag

A digicamen majd minden gépet dicsérni szoktak: soha nem írnák le hogy ezésez a gép egy túlértékelt turha, ugyanannyi pénzért kapsz jobbat is.

Olvasd pl. a dpreview-t [link] is, ők talán függetlenebbek, a tesztjeik is nagyon alaposak.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#704) vati válasza Dare2Live (#698) üzenetére


vati
senior tag

A megadott linken pont a Pana FZ30 alázza rommá a Canon S3 IS-t :D

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#705) Dare2Live válasza vati (#704) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemvéletlen raktam be ott egy laikus is megálapítja, hogy hipeszuper canon s2/s3 ISt nemevsz..... :D

Ellenben én ma veszek egy Canon A610et kicsi, megtanulok digi géppel is manuálba fotózni aztán amikor pana belerak a következő FZbe egy normális érzékelőt (és esetleg 28mmt) akkor veszek egy olyat is. :DDD

A kompakt digigép választásomnak egyébként az Fuji F11/F30 lett volna a nyertese csak beszerehetetlen így marad az A610/A620.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#706) optikus válasza Moddingfan (#701) üzenetére


optikus
senior tag

A 190-es egy jo cucc, altalaban a 141RC2-vel adjak kitben. Ha lehet RC-s fejet vegyel (gyorscseretalpast). A 190ProB makrozahoz is jo keresztben vagy akar fejjel lefele is beteheted a kozeposzlopot. Massziv (sokkal mint a soligor,hama es tarsaik), el fog birni barmilyen kisfilmes avgy kozepformatumu gepet akar televel is. Persze a 055ProB nagyobb tobbet bir de nehezebb is, ez a 190-es nagytesoja. De ha a 190-est megveszed nem fox csalodni sokaig ki fog szolgalni es ha esetleg kesobb nagyobb kell akkor araban el lehet adni. Tartozekok mindig lesznek hozza, a manfrotto egyik legtobbet eladott labazata. A 141-egy atlagos teherbirasu de jol szuperalo fej, sztem azzal sem lesz gond el fog birni sokmindent, teleket is.

Buy books not gear.

(#707) sakál válasza oettinger01 (#702) üzenetére


sakál
tag

Itt vannak tesztfotók: [link]
Döntsd el magad, milyen minőségűnek tűnik. Azért az ISO 400-on készült kép elég beszédes.. Persze abból csak egyet közöltek.

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#708) sakál válasza vati (#703) üzenetére


sakál
tag

Bocsáss meg, hogy kijavítalak, de ezek (dpreview) nem tesztek, csak leírások. Legalábbis én csak ezt találtam.

A szépség az eszed rovására megy

(#709) vati válasza Moddingfan (#696) üzenetére


vati
senior tag

''Kodak Z740-em van, de sokak szerint ez az állvány ezzel a fejjel egy profit is kiszolgálna.''
Teljesen jól mondták a bizonyos sokak.

A Z740 egy 30 dekás könnyű digitkompakt, ha jól látom.

Picit aránytévesztésnek tűnik számomra egy 5 kg-os terhelhetőségű bika állványt venni hozzá, amit alapvetően 1 kilós SLR-ekhez, batár nagy középformátumú gépekhez (amit csak műtermi profik használnak manapság) és fullframe-es gépvázakra tervezett, nagy és nehéz telékhez találták ki. (ez együtt Ft-ban 7-8 számjegyű árkategória) Persze, ha ''komolyan'' el akarsz mélyedni a fotózásban, és egy milliót úgyis rászánsz az elkövetkező években egy ütős SLR szett építésére, valóban jó alap ez az állvány :)
A Manfrotto a legjobb és legismertebb márka, ha nekem ekkora állvány kellene, valami nagyon hasonlót vennék. A Z740-el masszív lesz, abban biztos lehetsz - 10x olyan nehéz mint a gép maga.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#710) vati válasza sakál (#708) üzenetére


vati
senior tag

scripteket, sütiket is engedd a böngésződben:) Baloldalt egy menünek kell megjelennie, abból újabb sok menü nyílik. Na ott pl. ''Cameras...'' és lőn.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#711) sakál válasza vati (#709) üzenetére


sakál
tag

Bocs, de újabb tévedés.. Az állvány súllya nincs teljesen összefüggésben a gép súllyával.
Ha az állvány túl könnyű, sose lehet masszív. Ha gép sincs rajta, akkor se tudsz úgy hozzáérni, hogy be ne mozduljon. Ez beigazolodott akkor is, mikor pár éve a nagy cégek a profi állványaikat elkezdték még könnyebb, szénszálas anyagból is gyártani (többszörös árért)
A masszivitásuk meg sem közelíti az eredeti fémállványét.
Ha az ember az állványt arra akarja használni amire kitalálták, (hosszú záridők, teleobj.stb) nem lehet az állvány súlyán a végletekig spórolni, -még akkor se, ha kétdekás géppel használjuk.

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#712) sakál válasza vati (#710) üzenetére


sakál
tag

Ott kerestem én is, de részletes leírásokon kívűl egy deka tesztet nem találtam. Elhiszem, hogy igazad van, csak én nem találom. Talán, ha belinkelnél egyet..

A szépség az eszed rovására megy

(#713) vati válasza sakál (#707) üzenetére


vati
senior tag

Van ennél rosszabb is:) pl. a dpreview-n az éjszakai kép. [link]
Ezeket még elég jól ki lehet mosni szoftveresen... Igaz, akkor kapjuk az enyhe vízfestmény feelinget - amit egy A4-es méretű nagyításon talál észre is veszünk, ha nagyon közelről nézzük.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#714) vati válasza sakál (#712) üzenetére


vati
senior tag

Ez pl. nem tűnik tesztnek?
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page19.asp [link]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#715) sakál válasza vati (#714) üzenetére


sakál
tag

Dehogynem. Mondtam, hogy csak én nem találtam.

A szépség az eszed rovására megy

(#716) vati válasza sakál (#711) üzenetére


vati
senior tag

Amit írsz, mind igaz. (én is tapasztaltam)

Amit én írtam, az volt a lényege, 30 dekás géphez miért kell 5 kilós névleges teherbírású állvány?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#717) sakál válasza vati (#713) üzenetére


sakál
tag

Igen, a zajnak a hosszú expo sem tesz jót.

A szépség az eszed rovására megy

(#718) sakál válasza vati (#716) üzenetére


sakál
tag

Mert fotózás mellett nem ér rá az ember konditerembe járni. :D

A szépség az eszed rovására megy

(#719) erdey_a válasza sakál (#711) üzenetére


erdey_a
őstag

Bár a súly kétségtelenül összefüggésben van a masszivitással, azért elég fura, ha az állvány többe kerül mint a gép maga.

A kodakot 60 ezerért megkapni, namost ehhez 30 ezerért állványt venni... háát...

Aki kodak z740-el fotóz, az már kötött elég kompromisszumot. Ebbe belefér, az is, hogy egy erősebb hama állványt vesz 6-12e forintért és ha nagyon mocorog a dolog, akkor majd használja az önkioldót.

Komoly géphez komoly állvány, hobbi géphez hobbi állvány. Ezt összemosni nem éri meg, illetve hülyeség.

Vérboci

(#720) oettinger01 válasza vati (#703) üzenetére


oettinger01
őstag

na igen ez a baj ezekkel az oldalakkal, hogy nem felhasználók írják meg a tapasztalataikat hanem olyan újságírók akiknek minél jobban kitömik a zsebüket, hogy az adott alanyt favorizálják :(((
köszi a linket, tanulmányozom ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#721) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Na, megvettem a fent említett állványt és a fejet. Hát valami eszméletlen, olyan stabilitása van, hogy az hihetetlen. Maga az állvány nem pehelysúlyú mondjuk, de ez adja meg a stabilitását. Nagyon egyszerűen kezelhető, szép kis darab. Az eladó is alátámasztotta, hogy ha később veszek egy drágább, komolyabb gépet, ez az állvány még akkor is jó társam lesz. Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

sakál: Mert fotózás mellett nem ér rá az ember konditerembe járni. - én járok :D Mondjuk ehhez az állványhoz nem is árt, nem egy könnyű darab, de ahogy Penge Borisz mondta a Blöffben: '' A súly a megbízhatóság jele'' :DDD Szóval nem bántam meg, remek vétel volt, szép kis képek fognak szüeti a segítségével, majd töltök is fel párat :)

erdey_a: ehhez a géphez tényleg ''sok'' ez az állvány, de annak nem láttam értelmét, hogy most megvegyek valami használhatalan, pillesúlyú, gagyi sz@rt, hogy semmire se tudjam használni és pár év múlva kidobjam és vegyek egy normálisat. OK, drága volt, de hosszú távon sztem megérte beruházni :)

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#722) erdey_a válasza Moddingfan (#721) üzenetére


erdey_a
őstag

Én nem vagyok híve a hosszútávú beruházásoknak...
Nem osztom a ''később is jó lesz'' elvet.

Jelenleg nem tudsz olyat művelni ezzel az álvánnyal és géppel, amit egy olcsóbbal és ugyanilyen géppel ne lehetne, persze több kompromisszummal. Az tény, hogy ez tartósabb.
Ha egyszer vennék párszázezres masinát, biztos vennék 20-30 ezerért állványt is. De amig a fujim van, addig 6-8 ezernél többet nem adok állványra. Ez a 10%-os arány szerintem ideális hobbi szinten.

Persze ez én vagyok.

Remélem sok örömed leled az új szerzeményedben.
Nem bánnám, ha megjönne az én állványom is, már múlt hétfőn megrendeltem (hama star 61).

Jó fényeket!

Vérboci

(#723) Retro11 válasza erdey_a (#722) üzenetére


Retro11
senior tag

Erdey_A_Rulziknak igaza van!
Aki csak hobbibol fotozik és nincsenek százezrei gépre annak valoban nem érdemes vennie 30-40k-ért állványt hisz nem fogja annak minden lehetőségét kihasználni..Én is igy vagyok mint Erdey a gép max 15%-ért vennék állványt amit megis fogok venni amiest lessz rá keret!
A hamák nem ferdék kicsit gyárilag?Én ilyet hallottam a Hamárol!?

Üdv: Retro11 :R

(#724) Retro11 válasza pitman (#647) üzenetére


Retro11
senior tag

Pitman!

Köszönöm szépen a segitséget már beszerezve a törlökendő és sikerült finoman letörölni a zsirt és a porszmeket letörölni róla!
Még1x köszönöm!

Üdv: Retro11 :R

(#725) hali01 válasza Retro11 (#723) üzenetére


hali01
őstag

A Hama állványok úgy szrok ahogy vannak.Nem ferde hanem szr,gyenge,nyaklik nyeklik.
Én odaadtam a fiamnak az FZ20-hoz.Ahoz még elmegy.
Vettem helyette egy Soligort ami már erősebb de ennek meg az a baja,h hiába huzod meg a csavarokat,lötyög.De ez legalább orvosolható minimális barkácstudással (papircsík a megfelelő helyekre).
De a Hama anyagában gyenge,így az olyan amilyen..

(#726) Retro11 válasza hali01 (#725) üzenetére


Retro11
senior tag

Igen én is hallottam hasonlot azért is kérdeztem mert én is állványt szeretnék idővel venni!Soligor hmm...Hát igen barkácsolással én is megoldom azzal nem lenne baj:DDD!!!

Üdv: Retro11 :R

(#727) pinnacle válasza Dare2Live (#705) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Linkelj be pár fotót,ha élesebbek lesznek a képek, mint a Canon A700-é,felhívom a Canont és megkérem,hogy állítsák be a gépet,vagy cseréljék be egy Canon A410-re.Köszi!

(#728) vati válasza hali01 (#725) üzenetére


vati
senior tag

''Én odaadtam a fiamnak az FZ20-hoz.Ahoz még elmegy.''

Pontosan ez a lényeg. Ahhoz teljesen elmegy.
A említett Kodak az FZ20-nál is sokkal kisebb, könnyebb gép. (30 deka. Minek hozzá 5 kg teherbírású profi állvány? Az arányok...)

mod: nekem az FZ30 simán megül egy Hama44-en (akkuval kereken 80 deka a gép, 2kg teherbírású az állvány. van rajta 3 szintező, nem lötyög, nem ferde, és nincs 1 kiló 3 deka.)

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#729) adik


adik
őstag

Vanguardot, vagy Velbont cca Soligor árban veszel, esetleg kicsit drágább. (olyan 10-12)
ellenben érezhetően minőségibb.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#730) hali01 válasza vati (#728) üzenetére


hali01
őstag

Igazad van.Én is kompakthoz vettem,majd jött a 350D.
Kitobival nemvolt gond de amint feltettem vmi súlyosabbat rögtön összecsinálta magát.

(#731) Dtomi


Dtomi
őstag

Végre megjött!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kb 4kg :R [link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#732) adik válasza Dtomi (#731) üzenetére


adik
őstag

gratula!
ezel már állímcsínyt is el lehet követni ;)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#733) Dtomi válasza adik (#732) üzenetére


Dtomi
őstag

THX!!! nagyon nagy nagyon gyors és nincs hangja!!! abszolut semmi!!! Ajánlom mindenkinek aki komolyan gondolja.!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#734) adik válasza Dtomi (#733) üzenetére


adik
őstag

ez micsoda? az aranygyűrűből gondolom sigma, meg talán nem halszem.
mi van a bajonett felüli vég és a markolat között?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#735) Dtomi válasza adik (#734) üzenetére


Dtomi
őstag

sigma 50-500 a gyári állványtalp van rajta hogy középen legyen naggyából a súlypont

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#736) adik válasza Dtomi (#735) üzenetére


adik
őstag

én a vázra gondltam. az van a (portré)markolat és az bajonett között :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#737) Dtomi válasza adik (#736) üzenetére


Dtomi
őstag

sry passz nem tudom mit kérdezel az ujjam :DD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#738) Moddingfan válasza erdey_a (#722) üzenetére


Moddingfan
senior tag

6-8 ezerért nem kapsz álványt, csak valamit, ami olyan, mint egy állvány. Se stabilitásuk, se semmi, magyarul semmire sem lehet őket használni, tehát ha van 6-8 kidobandó ezresed, akkor azt inkább add oda valki rászorulónak, hálás lesz érte és jó helyre megy a pénzed. Én is úgy indultam állványt venni, hogy 5, max 10K. Elém rakták őket, láttam, mit érnek, meghúztam a nadrágszíjat és megvettem a Manfrotto-t. A Soligorok között már van jó olcsón, de pl. amit én láttam 8K-ért az a saját súyát sem bírta megtartani, alig értem hozzá egy ujjal úgy megremegett, minta taifunban fotóztam volna, gondold el, mit művel akkor egy komoljabb géppel felszerelve? Arról nem is beszélve, hogy se gyorscsati rajta, se semmi, ami idővel elég nagy hiány lehet. A legnagyobb gond viszont, hogy ha
a (ez egy 11K-s Hama volt konkrétan) lábai nem egyforma hosszúra vannak kihúzva, akkor még síma talajon sem stabil, alig értem hozzá és cseklett-nyuklott, szabályosan ledöbbentem, hogy ennyire instabil, pedig olyan masszívnak tűnt. Arról nem is beszélve, hogy amihez pl igazán állvány kell (pl.makró, természetfotózás) arra pont nem jó, akkor meg mire? A másik, hogy azért veszel állványt, hogy önkioldóval fotózz? Oké, adóhat úgy, hogy ez nem megkerülhető, de egy ilyen álvánnyal más út kizárt, sajnos, mondom, én is nagyon bizakodó voltam. Ha elmész állványt venni, és eléd raknak egy komolyabbat meglátod, egyből elmegy a kedved az olcsó állványoktól. Nekem mindenki azt mondta: inkább rakjak még hozzá, spóroljak, mert nagyon meg fogom bánni, ha valami olcsót veszek, mert teljességgel használhatatlan. Ha nem akarsz ennyire drágát venni, akkor a Soligor jó vétel lehet olyan 15K körül, azok között már találni nagyon sok jót, de a HAMA sajnos felejtős. Nem kötekedni akartam, csa segíteni, hogy ne pocsékolj el több ezere forontot. Remélem segítettem a döntésben. Üdv: Modi

u.i.: Remélem sok örömed leled az új szerzeményedben. - köszönöm ;)

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#739) Dtomi válasza Moddingfan (#738) üzenetére


Dtomi
őstag

RG-50 et vegyél 14ezerér [kép] mindent kibír ahogy már írtam 1 órán keresztül ücsörögtem rajta a Délibe semmi baja 4kg a 20D markolattal + 50-500 as obival és simán jó és stabil mondjuk természetbe ha ki akarsz menni akkor manfrotto monoprodot vigyél az mindenre jó!! még verekedni is.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#740) Moddingfan válasza Dtomi (#739) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Már vettem állványt, de köszönöm a tippet;) Egyébként ez tényleg egy jó állvány, láttam, megnéztem, írtam is, hogy 15K-ért már jó kis Soligorok vannak, pl. ez ;).
az mindenre jó!! még verekedni is. - :DDD :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#741) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Melyiket válasszam?

Olympus FE-115 [link]
Samsung Digimax A40 [link]
Nikon Coolpix 4600 [link]
Canon PowerShot A420 [link]

Nekem a Nikon tetszik (+ ahhoz van gyárilag, akksi töltővel) :)

Mindegyik 33-35K.

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#742) Dare2Live válasza pinnacle (#727) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

16hfele vettem meg autoban elöttem egy-két képet, most derült ki, hogy jpeg mégcsak fineban volt (nem extra fine), jelenleg csak evvel szolgálhatok.
Bemutatom a barátnőm:- [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#743) zsiga667 válasza Dare2Live (#742) üzenetére


zsiga667
addikt

Atyaisten, van képük ezt fine-nak hívni? (Hajcsat környéke egy nagy összefüggő jpeg artifact... :DDD)

(#744) Dare2Live válasza Dare2Live (#742) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pár napon belűl prezentálok használható képeket... Mit is fényképezzek? hajat? :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#745) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Haználtam korábban egy programot ami megmondta, hogy az adott kép milyen géppel készült(meg mást is) ha vki tudja a nevét megköszönném.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#746) zsiga667 válasza Dare2Live (#745) üzenetére


zsiga667
addikt

Sok ilyen progi van, én a gépen lévő képekhez az irfanview-t [link] (kell neki a plugin-csomag is, illetve az EXIF-plugin egész pontosan), a weben lévőkhöz meg az IExif-et [link] használom.

(#747) pinnacle válasza Dare2Live (#744) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem tényleg a hajon lehet látni legjobban,hogy a gép jpeg tömörítő szoftvere mennyire mossa el a képet.A te fényképeden is lehet látni elmosást a hajon,árnyékos bal szemen zajt,ugyanúgy mint az én képeimen.Még várok a Canon hívásával.Valószínünek tartom,miután még nem láttam éles ''hajas'' képet,hogy a jpeg tömörítés miatt,nem is lehet ilyet készíteni csak RAW módban.Ez az egyik éles kép a lányomról, igaz vizes hajjal.[link]

(#748) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Napfényben készített felvételeken,kicsit árnyékos helyeken mindig zaj van,akármilyen fénymérést választok.Az egyenletes megvilágítás a fontos.Az én éles (túlexponált) képemen is látszik,az zaj + elmosás.Kiváncsi lennék egy RAW portré képre,bár lehet,hogy 20-30MB-os képek csak a profiknak kellenek.

[Szerkesztve]

(#749) Intelligencs

Nem szán meg engem valaki, és mondja meg, hogy mennyit érhet egy kifogástalan állapotú másfél éves Canon A95 még fél év garival? Plusz még egy 1 GB-os Sandisk CF karival? :O

The Amiga, Born a Champion

(#750) sakál válasza Intelligencs (#749) üzenetére


sakál
tag

A gép max.40, a kártya 5.

A szépség az eszed rovására megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.