Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) quantal válasza Chili7 (#945) üzenetére


quantal
tag

Még egy 35-össel is viszonylag nagy látószöget lehet elérni, de efölé nem nagyon érdemes menni. Persze az a jó (nagylátószög szempontjából) hogyha minél kisebb ez az érték, de itt meg újabb problémák léphetnek fel (torzulás, az egyenesek egyre jobban görbülnek).

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#952) adik válasza quantal (#951) üzenetére


adik
őstag

az egyenesek egyre jobban görbülnek

mihez képest... sztm releváns különbség nincs 28 és 35 mm között a legtöbb esetben torzítás szempontjából

Kettő, csipkebokor vessző!

(#953) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Sziasztok!
Szeretném az alábbi tipusú digitális fényképezögépnél /Ezonics VistaCam Echo/ a tanácsotokat illetve véleményeteket kérni. Megéri megvenni vagy inkább felejtős???
Légyszi segitsetek S.O.S. Használtan mennyit érhet?
Tulajdonságok:
Max. felbontás: 3.1 MegaPixel
2048 x 1536, 1600 x 1200, 800 x 600
1.5'' Color TFT LCD kijelző
Szenzor: 1/2'' Progressive Scan CMOS
4x Digitális Zoom
Fókusz: F2.8/F8.5mm
Látószög: 53°
Normál: 1m - végtelen
Makró: 20 cm
Zársebesség: 1/30-1/1000 sec
Belső memória: 8MB Flash (24-150 db fotó)
63sec Videó+hangfelvétel
29 perc hangfelvétel
SD/MMC kártya bővítési lehetőség
File formátum: JPEG EXIF, AVI, DPOF
Videó + hang felvétel: 320 x 240/15fps
Beépített hangszóró és mikrofon
PC Kamera mód: 640 x 480, 320 x 240 30fps
Expozíciós idő állítás: +/- 2EV
Fehér egyensúly: automatikus, napfény, árnyék, izzó, fénycsõ
Beépített vaku: auto/be/ki
Önkioldó: 10sec
Tápfeszültség: 4xAAA ceruza elem/Alkáli, Ni-MH, Ni-Cd akku
Méret: 97 x 63 x 28 mm
Súly: 110 g
MSD, Twain, WDM kompatibilis

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#954) sakál válasza a1rl1ne (#953) üzenetére


sakál
tag

Ennyit ér : [link]
Amúgy szerintem felejtős..

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#955) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!

A véleményetekre volnék kíváncsi a következő kérdésben:
Digi gépet akarok venni max 50 ezerért. Két típus között vacillálok: Nikon Coolpix L3, Samsung Digimax S500. Tudásuk nagyjából ugyanaz. A Samsung mellett szól a nagyobb kijelző, a Nikon mellett pedig a kisebb méret. Meg a Nikon az mégis csak Nikon.

Ti melyiket vennétek? Esetleg személyes tapasztalatok?

Előre is köszönöm!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#956) sakál válasza csab2 (#955) üzenetére


sakál
tag

A kettő közül a Nikon.
De én inkább ezt venném: [link]

A szépség az eszed rovására megy

(#957) PNP válasza sakál (#956) üzenetére


PNP
őstag

Én is...

(#958) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt is rengeteg minta fotó van.[link]

(#959) Chili7 válasza quantal (#951) üzenetére


Chili7
őstag

''Még egy 35-össel is viszonylag nagy látószöget lehet elérni''

Szóval nem járok úgy, hogy nyaralás közben - mondjuk nem fér a képre a hajó eleje meg a vége? :)
Vagy úgy mint a lay's reklámban!? :D

Még1: könnyű megszokni a displayról történő fotózást,- kis ablakocska hiányában? :F

(#960) Oliii


Oliii
tag

üdv
szeretném megkérdezni hogy erről a gépről mi a vélemény : Olympus µ [mju:] 700..
igazság szerint nekem nem egy profi gép kell, hanem olyan mint ez ami zsebben elfér.
Per pillanat ezt néztem ki , mert láttam már más olympus képező képét, de persze nem ragaszkodom hozzá ha van jobb is ebben a kategóriában...

köszi
üdv Oliii

Üdv, Oli

(#961) Scream007 válasza Retro11 (#934) üzenetére


Scream007
őstag

elvittem, mondta másnapra kész, már du. jött sms mehetek érte ma elmentem, most alaposabban kipróbálgattam jelenleg jó, azt mondták objektívet cseréltek benne remélem mosmá jó lesz nem lesz vele baj.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#962) Retro11 válasza Scream007 (#961) üzenetére


Retro11
senior tag

Hömmm...
Azért durva amit egyes cégek megengednek maguknak (Ugy általában) nem?Ha valaki nem rámenős nem határozott lehet hogy várnia kell honapokig mert sz*rnak a fejére...
Nem jol van ez igy és ezt csak keménységgel lehet megoldani(Jelen esetben FVF:DDD) vagy egy emelt hangszin na meg kicsi haj:DDD!

Reméljük sokáig birja!
Szép képeket,fényeket!

Üdv: Retro11:R

[Szerkesztve]

(#963) a1rl1ne válasza sakál (#954) üzenetére


a1rl1ne
tag

Használtan 6ezret kérnek érte.
:F :F :F :F :F :F

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#964) Retro11 válasza a1rl1ne (#963) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali a1rl1ne!

Nos mennyid van a gépre megmondanád nekünk,ugy jobban tudnánk segiteni!
Azt tudnod kell hogy ez egy elég hulladék gép!Ne haragudj nem sértésnek csak ilyet nem szabad!Inkább 1olcsobb Canon,Kodak mint ez!Hidd el csak ledöbbennél hogy milyen gépet is vettél!Én azt mondom inkább sporolj picit és végy olyan gépet amit élvezni is fogsz,mert szerintem nem az ászok ásza ez a gép!

De meglehet cáfolni:DDD!!!Nos?

Üdv: Retro11 :R

(#965) Tapsi


Tapsi
addikt

Üdv!

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy kezdő fotósnak érdemes-e DSLR gépet venni? Érdemes-e egy ilyen gépen tanulni a fotózást, vagy ez már csak a profiknak való?
Kérdésem nem csupán öltői, hiszen az általam elsőként kiszemelt gép egy Pana FZ30 volt, de aztán megláttam az A*chan katalogusban egy Nikon DSLR-t, ami 20K-val drágább, és nagyon megkisértett a kisördög. Előre is Thx!

(#966) adik válasza Tapsi (#965) üzenetére


adik
őstag

mit értesz az alatt, hogy kezdő fotós?*
ez lenne az első géped?
mekkora tehetségnek számítasz?
van szemed a két gép képminőségének megkülönböztetésére?
- sztm ezek nem elhanyagolandó kérdések...

*én nem vagyok fotós, így kezdő fotós sem (voltam?). pár tízezer képet azért már elkövettem jópár fajta-féle géppel. nem kötekedni akarok, félre ne érts...

nikon d50 profiknak sztm egy kicsit igen soványka... belépő szintő dslr gépnek jó.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#967) Retro11 válasza Tapsi (#965) üzenetére


Retro11
senior tag

Tapsi!

Nos ez tudod attól függ mennyire van rá keret!
Tudod a DSLR az nem olcso dolog!Gondolj bele: A kompakt az fixnem cserélhet (Kritikusok nem a zoom a fix:DDD :DDD :DDD) szoval ez a kategori rengeteg kompromiszummal jár viszon tanulonak már Fuji S9500/FZ30 is megfelel!Én inkább Fujit ajánlanám bár gondolom a képstabi miatt választod!
Szoval nagyon fontos lessznek e további 20ezreid a gépvásárlása után?
HA NEM: akkor nem vegyél DSLR-t hiszen azokhoz mindenféle OBit kell venni,Legyen az nagylátó,tele,makro, más és más zoom tartományokkal fényértékekkel..Ez nem játék hiszen 1rossz obival leronthadod az egész gépest...
És a DSLR az nagyon komoly szerintem tul sok ideig tartana mig rájönnél a dolgokra és ezeket használni is tudnád.Szerintem neked tökéletes kezdésnek 1Bridge aztán ha lessz lé,meg Experience akkor mehet a DSLR!!!

Ténleg fontos dolog a pénz!A DSLR világ az pénz temető!Egy jo obi ami mondjuk 10x nagyitásra képes akár 100ezrekbe is kerülhetnek,nem beszélve a szeb darabokrol..

Szoval lenne rá keret?Ha igen akkor te döntöd el belevágsz e vagy nem..Ha megteheted én azt mondom tedd,ha kevésbé tanuláshoz jo lessz a Fuji/Pana is!

Üdv: Retro11 :R

Ui:Bocsi amiért ilyen hosszu lett!:DDD :DDD!

(#968) Tapsi válasza adik (#966) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze értelek, én fogalmaztam elhamarkodottan.
Szóval igen, ez lenne az első saját gépem, de sok képet készítettem már, mind digitális, mind analóg géppel. Meg tudom különböztetni, és a zaj nagyon tud zavarni :O , ezért is gondoltam DSLR-re. Nem tudom mekkora tehetsének számítok, ezt nem hiszem, hogy nekem kéne megitélnek( jó esetben legalábbis):)

Retro: részben ezért is tettem fel a kérdést, hiszen érvekre-ellenérvekre voltam kiváncsi.
Leginkább a természetfotózás érdekel, mivel nem kell messzire mennem, hogy szép tájakat fényképezhessek. Egyelőre azonban nem akarok százezreket ölni obikba, hiszen igazán még használni sem tudnám őket.

Azthiszem marad a bridge, viszont ekkor eljutok a következő dilemmámig: Pana vagy Fuji. Mindenki mást mond, a tesztek Panát ajánlják, de nekem kicsit zajosnak tünik:S

[Szerkesztve]

(#969) Retro11 válasza Tapsi (#968) üzenetére


Retro11
senior tag

Azt mondod a zaj zavar?Akkor miért Pana FZ30?Nézegettél képeket?A Pana rendkivül zajos és szerintem ez neked csak elvenné a kedved!

Üdv: Retro11 :R

(#970) adik válasza Tapsi (#968) üzenetére


adik
őstag

először is szeretném tisztázni, hogy nem kritizálom a tehetségedet - mivel foggalmam nincs milyen lehet az. A század első felének fotóművészei alig párszáz képes repertoárral rendelkeznek fejenként (hiszen nagoyn drága volt akkor a fotózás) mégis megváltották a képi világot, és volt köztük olyan, akinek nem volt saját gépe.
oh, és pusztán azt akarom elérni, hogy egy anti-ördög bazisátán is megjelenjen a színen, aki megpróbál eltántorítani. Ha a jó az Ördi oldalán áll, akkor győztél azonnal, go to madaras tecsó! ;)

ez a bevezető a köv mondatomhoz kellett: a hajamat tépem, amikor látom, hogy egyesek többszázezres gépekkel milyen ocsmány, elvi hibákkal szenvedő képeket képesek gyártani! A kezüket törném. (bocsi a kirohanásomért, de engem tényleg bosszant)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#971) adik válasza Tapsi (#968) üzenetére


adik
őstag

a tesztek Panát ajánlják, de nekem kicsit zajosnak tünik

amekkora nyomatokat hívatsz, illetve, hogy a sok MPx képeket mekkora felbontásnál nézed ott is zavar a zaj?

(btw én fujit ajánlanám talán. lehet, hogy holnap már nem, nem tudom :)) )

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#972) adik válasza adik (#971) üzenetére


adik
őstag

igen, úyg tűnik gondjaim vannak a nyelvtannal :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#973) Retro11 válasza adik (#971) üzenetére


Retro11
senior tag

Rendkivül jogos amit irtál szerintem nem lehet sértő!
Jogos az ténleg butaság hogy 100ezreket kidobni DSLR-re aztán ontani a rosszabnál rosszabb képeket...Teljesen igazad van!

TAPSI:Szoval ajánlom kezdésnek a Fujit/Panát dönts TE!!!Rengeteg érv,ellenérv fell lett sorolva a két gép mellé!
Én FujiS9500-öt használok,büszkén boldogan!A Pana nagyon jo gép csak a zaj kicsit sok,amit viszont nem fogsz észrevenni kis nyomatokon,gépen már igen!
A Fuji viszon rendkivül élethű szineket és éles képeket biztosit jo fények mellett (Mert hát ugye ez nem DSLR!:DDD)
Persze lehet belémkötni hogy nem éles,mosott a kép stb..Én használom és AF-t sose használtam MF-al pedig csodás képeket késztettem:D!

Üdv: Retro11:R

Ui: Olvassd a topicot megtalálod a két gép előnyeit,hátrányait!
Sok sikert és jo választást!

(#974) sbazsi


sbazsi
veterán

mi van az edigitallal? du óta elérhetetlen a honlapjuk.

(#975) Retro11 válasza sbazsi (#974) üzenetére


Retro11
senior tag

Valszeg a tökéletes imágéra törkednek:DDD :DDD :DDD!!!

(#976) Scream007 válasza Retro11 (#962) üzenetére


Scream007
őstag

thx.
Ahogy máshol mondják, jó szurkolást, aztán hajoljon, itt meg úgy mondjuk jó fényviszonytn és kattintást :C :DDD :D

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#977) Dare2Live válasza Tapsi (#968) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pana fz30, fuji 9500 hez ha nemélethalál a 6+os sorozatfelvétel add hozzá még a kodak p880at.


és még ebbe a kategóriába tartozik a canon is2/3 de azt nemajánlom, képminőségben egyik fentivel se konkurál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#978) Dare2Live válasza Tapsi (#968) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jah téged is ennyire zavar a zaj? Ahh isten hozott testvér!



btw zajban a legjobb a fuji9500

pana fz30ban van képstabi

kodak p880 kezdőfokusza a legkisebb és ez az a bridge amit még eltud az ember vinni nyakába hátizsákban ''könnyedén'' (pana/fuji sokkal nehezebb/nagyobb)

nehéz a döntés..... olvass teszteket nézegess tesztképeket ez az oldal pl nagyon jó [L]dpreview.com[/L]

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#979) Chili7


Chili7
őstag

Kicsit lentebb említettétek, hogy (ultrakompakt kat.-ban) 35mm zoom-mal is elég jó nagylátószöget lehet elérni!
Érdekelne, hogy akinek 35mm az alja, annak mennyire hiányzik az alatta lévő tartomány nyaralási-, természet-, stb képek készítésénél?
Ja és a 200mm feletti tartomány?
Még erre sem válaszolt senki, hogy kitekintő ablak hiányában mennire könnyű megszokni a displayról történő fotózást?
Köszi

(#980) pitman válasza Chili7 (#979) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem a 35mm alatti rész akkor hiányzik igazán, amikor nem tudsz hátrébb menni valamilyen okból (pl. beltérben).

(#981) PNP válasza Chili7 (#979) üzenetére


PNP
őstag

Én először Minolta Z1-ről (38-380mm) váltottam A1-re (28-200). Kicsit hiányzott a nagy tele, de sokkal jobban értékeltem a nagylátószöget. Többször használja az ember ezt a tartományt. DSLR-re is először nagylátót vettem (12-24 *1,6), mert a 28mm is kevés néha. Ha meg komolyabban akarsz telézni (pl madárfotózás), arra úgyse kompakt való.
Másik kérdésedre válaszolva nem nehéz megszolni, ha csak egyébként átnézeti kereső lenne a gépen, mivel az amúgy sem fedi le a teljes képet. Ha elektronikus keresős, vagy tükörreflexes gép lenne, akkor nyilván nem az LCD-t használnám.

(#982) MasOyama válasza Dare2Live (#978) üzenetére


MasOyama
őstag

btw mit jelent? Már annyi helyen olvastam, és fogalmam sincs.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#983) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Nos én voltam az aki múltkor vaciláltam hoyg most milyen gépet is vegyek,és rengeteg teszt vélemény tesztfotó olvasás/elemzés megtörtént,és végül arra jutottam hogy a Canon PS A610-es gépe az ideális választás számomra.Szóval már meg is rendeltem ma délelőtt,azt mondták pénteken hozzák,hát remélem úgy lessz :D szóval már várom,remélem nem fogom megbánni.

Na csak ennyi,remélem jól választottam..
Szasza

(#984) cornfake válasza MasOyama (#982) üzenetére


cornfake
aktív tag

by the way

I'm what's left, I'm what's right..

(#985) Retro11 válasza Lotusomega (#983) üzenetére


Retro11
senior tag

Szasza888!

Reméljük tudtunk segiteni döntésedben és hogy ezt valoban nem fogod megbánni!Azért amiest kiprobáltad,ellőtted első merülésig a gépet,majd azért irsz tapasztalatot ugye:DDD?Mennyire jön be a kisgépes stb...Na meg várjuk a képeket is (Persze az arra hivatott topicban:DDD)

Sok sikert,Jó fényeket!

Üdv: Retro11 :R

(#986) Lotusomega válasza Retro11 (#985) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Persze.persze:) csak már jönn meg:D igen a610/a620topic meg ez a topic is segített,szóval thx,remélem nem fogok csalódni benne:D

(#987) MasOyama válasza cornfake (#984) üzenetére


MasOyama
őstag

Hmm. És magyarra fordítva? Egyébként?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#988) Lotusomega válasza MasOyama (#987) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Mellesleg..

(#989) BEE válasza Tapsi (#965) üzenetére


BEE
addikt

Gondold végig !
A Pana áráért kaphatsz valami középszerű objektívet dslr-hez.
Ha tehát ráérzel a fotózás ízére és veszel a bridge után egy
tükröst, akkor árban ott vagy mintha egy plusz obit vettél volna.
A kérdés csak az, hogy ha belejössz akkor tartod-e magad
annyira, hogy kell a jobb gép, és hogy bírod-e bukszával.

Én a Panát ajánlom, mert ebben van tapasztalatom.
Emlegették itt a manuál élességállítást, hát ott jól jöhet
a nagyobb felbontású LCD, ami ráadásul forgatható is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#990) adik válasza pitman (#980) üzenetére


adik
őstag

Szerintem a 35mm alatti rész akkor hiányzik igazán, amikor nem tudsz hátrébb menni valamilyen okból (pl. beltérben).

vagy ha valamilyen hatást akarsz elérni. nekem pl városnézéses, szabadtéri kirándulásokon jó lszökött jönni a 35mm alatti tartomány. sőt! bár csigát 12mm nagylátóval makrózni nem nagoyn lehet, ez igaz...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#991) MasOyama válasza Lotusomega (#988) üzenetére


MasOyama
őstag

Most már csak azt nem értem, hogy Magyarországon, egy magyar fórumban, aminek a nyelve magyar, miért kell angol rövíditést használni. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#992) MasOyama


MasOyama
őstag

Casio Z1000-ről mi a véleményetek? Most nagyon úgy fest, hogy azt fogok venni, ahogy megjelenik itthon. A másik két jelöltem az FX01, és a Z850 volt.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#993) BEE válasza MasOyama (#991) üzenetére


BEE
addikt

Mert ez a divat.
A monarchiában az osztrákokat majmolták,
ma meg a jenkiket. :(
Egyszer majd talán rájönnek, hogy a magyar is szép nyelv,
feltéve hogy megtanulják. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#994) Gordiann


Gordiann
őstag

Hello

Kipróbáltam nemrég egy tükörreflexes gépet (Nikon Coolpix 8700) és teljesen beleszerettem abba a tudatba, hogy a kép nem mosódik el, nem lassú az egész képkészítési művelet, meg szóval értitek.... oh....

De hát ahogy elnézem elég durva áruk van a tükörreflexes gépeknek...
Nem hinném hogy kiadnék olyan sokat egy gépre így kezdőként, de nagyon szeretnék 100k alatt egy komoly képességekkel megáldott, megbízható gépet.
Nem kell videóznia. Semmi extrát nem várok el (max hogy ne nézzen ki hülyén).
A lényeg, hogy gyors legyen és minél kevésbé bemozdulásos képeket tudjak készíteni.
Létezik olyan nem tükörreflexes, amire olyan optikát lehet tenni, amit kézzel csavargatok élességet, zoom-ot? Mivel ez az egyik legfőbb, ami megragadott.. :B

(#995) pilóta válasza Gordiann (#994) üzenetére


pilóta
nagyúr

A logikád ott hibádzik, hogy a Nikon 8700-as nem tükörreflexes :D
Az egy bridge kategóriás kompakt gép.

Csak olyan tükörreflexes gépet lehet kapni, (illetve objektívet, de ne bonyolítsuk), amin kézzel tekergetsz mindent.

Ha arra gondolsz, hogy hasonló bridge gépet, mint a Nikon 8700 lehet-e kapni tekergetősben, akkor igen, van jópár gép. Hasonló a Minolta A1/A2, Sony 828, meg még van egy pár.

Ha érdekel, árulok tükörreflexes gépet, bár picit drágább, mint 100k: [link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#996) Lotusomega válasza Gordiann (#994) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Hát ez nem 100k alatt van,ez kompakt,de ''csavargathatsz'' rajta mindent:D és gyönyörű képeket csinál kategóriájában egyedülálló,egy baja van az ára.
Sony DSC R-1
Ha lett volna egy kicsit több pénzem erre akkor biztos ilyet veszek..

(#997) Gordiann válasza pilóta (#995) üzenetére


Gordiann
őstag

Uh....na várjunk....lehet akkor nem a 8700-as volt :B
Na mindegy. Nem is ez a lényeg, hanem hogy arra gondolok, hogy ami nem tükörreflexes és 100.000 alatt van, és valamilyen módon lehet tekergetni :D

A gépedet majd megnézegetem tesztekben. Köszi :R

(#998) Gordiann válasza Lotusomega (#996) üzenetére


Gordiann
őstag

a 8700-ast csak megnéztem (bár nem is az volt...létezik olyan, hogy D30?, mert inkább arra tippelek, amit láttam, elég gáz, hogy nme jegyezem meg... :B )
Tehát nem ilyen gépet szeretnék, ezzel csak beleszerettem a tekergetésbe :D

(#999) kovacstibor79 válasza Gordiann (#997) üzenetére


kovacstibor79
aktív tag

Hali!

Én a minap vettem egy Sony DSC-H1-et és nagyon meg vagyok vele elégedve, bár még nem tudtam mindent kipróbálni rajta. Rengeteg tesztet fórumot olvastam és ezt választottam. Nekem is az volt az egyik szempont hogy legyen rajta programtárcsa és tudjak mindent állítani manual módba. Az ár is az általad említett 100e alatt van :)

(#1000) adik válasza Gordiann (#998) üzenetére


adik
őstag

igen, létezik. a canon pár hónapja dobta piacra :))
nikon: d50 - d70*- d100 - d200 - d1* - d2

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.