Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Gordiann válasza kovacstibor79 (#999) üzenetére


Gordiann
őstag

öö....lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de mit jelent az hogy programtárcsa? :F

szerk: programtárcsa ugye nem a kis forgatható gomb, amivel kiválaszthatod a fotózási gyorsprogramot, mert én nem arra értettem a forgatást :B

[Szerkesztve]

(#1002) adik válasza Gordiann (#1001) üzenetére


adik
őstag

programtárcsa:= az a tekerentyű a gépen, amivel kiválasztod a témamódokat, manuális, meg egyéb fél-mauális módokat.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1003) Gordiann válasza adik (#1002) üzenetére


Gordiann
őstag

Oh... jah hát igen, én kézzel szeretném a zoom-ot és/vagy az élességet állítani... :U
Bár egyre inkább látom, hogy nem találok olyan gépet, ami képes rá :O
(bár ahogy a PH!-ban eddig nem csalódtam lesz vki, aki talál nekem ;) :R)

szerk: de ettől függetlenül tényleg nem lehet rosz ez a H1!

[Szerkesztve]

(#1004) Gordiann


Gordiann
őstag

Nah van ez a Pana DMC-FZ30. Ez 130k. És ahogy így elnézem ennek cserélhető az optikája. Egy hasonló kellene árban -30k-es. :)
De szóval akárki akármit is mond, nekem az jelenti a jó fényképező érzést, ha én tekerem. Olyan nagyon műnek érzem ha gombnyomásra zoom-ol egy gép...

(#1005) BEE válasza Gordiann (#1004) üzenetére


BEE
addikt

FZ30 optikája nem cserélhető.
De attól nagyon jó gép.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1006) Gordiann válasza BEE (#1005) üzenetére


Gordiann
őstag

sorry. köszi a javítást. :)

(#1007) erdoke válasza Gordiann (#1004) üzenetére


erdoke
titán

Vedd meg az FZ30-at 100e körül, és akkor máris ott vagy a pénzednél. ;)
Valahol láttam akcióban (MM?), de a shopdigital.hu-n is ''csak'' 104e.

A legjobb aláírás a héten

(#1008) sakál válasza erdoke (#1007) üzenetére


sakál
tag

''arra gondolok, hogy ami nem tükörreflexes és 100.000 alatt van, és valamilyen módon lehet tekergetni ''
A jelenlegi választék: :D
[link]


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#1009) Gordiann válasza sakál (#1008) üzenetére


Gordiann
őstag

:DD :R

(#1010) Gordiann válasza erdoke (#1007) üzenetére


Gordiann
őstag

Én is most ezen gondolkodok. De még a hétvégén is elolvasok jópár tesztet, meg stb...:U

(#1011) Gordiann válasza erdoke (#1007) üzenetére


Gordiann
őstag

Sajnos mindenhol 130k körül van :(
A shopdigital.hu-n is annyi. Az FZ-7 az olcsóbb 104k. De annak nincsenek tekerentyűi :(
Meg képminőségben sem olyan jó talán...

(#1012) p.isti


p.isti
csendes tag

Ha kezdőként leginkább csak auto módban szeretnék fényképezni (amíg meg nem tanulok nem nagyon tudnám használni a manuálist) akkor elég most egy Panasonic TZ1-es vagy már most megéri beruháznom egy FZ-30-ra? Jól működik a ''full'' auto módja az FZ-30-nak? Sokat javult a képzaj csökkentése az új Pana gépnek ( TZ1 ) vagy ne várjak csodát az új Venus Engine III.-tól? (Lehetőség szerint nem akarok utólag a képekkel már foglalkozni a zajcsökkentés érdekében.)

(#1013) pitman válasza adik (#990) üzenetére


pitman
őstag

Természetesen, hiszen városnézés közben is akadnak olyan helyzetek, amikor nem lehet hova hátrálni, de effektnek is kiváló lehet. A nagylátószög hiánya szerintem jobban zavaró, mint a rövidebb tele (természetesen annak függvényében, hogy mi az elsődeleges felhasználási terület), hiszen ez utóbbinál vágni lehet a képből, az előbbinél viszont nem sok lehetőség marad a több képből történő összerakáson, illetve előtétlencsén kívül.

(#1014) pitman válasza adik (#1000) üzenetére


pitman
őstag

A Canon D30 emlékeim szerint 2001-ben jelent meg, a 30D az új gépük.

(#1015) biggamer válasza sakál (#1008) üzenetére


biggamer
veterán

:DDD :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1016) biggamer válasza pitman (#1014) üzenetére


biggamer
veterán

Itt nézelődhetsz. :) [link]

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1017) Oliii


Oliii
tag

üdv
akkor a kérdés ismét:
szeretném megkérdezni hogy erről a gépről mi a vélemény : Olympus µ [mju:] 700..
igazság szerint nekem nem egy profi gép kell, hanem olyan mint ez ami zsebben elfér.
Per pillanat ezt néztem ki , mert láttam már más olympus képező képét, de persze nem ragaszkodom hozzá ha van jobb is ebben a kategóriában...

köszi
üdv Oliii

Üdv, Oli

(#1018) quantal válasza p.isti (#1012) üzenetére


quantal
tag

Ha később komolyabban akarsz foglalkozni a fotózással, akkor már most olyan gépet vegyél amin vannak manuális beállítási lehetőségek. Később csak buknál egy rakás pénzt az eladással. Egyébként auto módban is jól használható az FZ30. A venus III ''nagy újítása'' az iso 800 meg 1600 felejtendő.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1019) p.isti válasza quantal (#1018) üzenetére


p.isti
csendes tag

Igen, később tényleg ''komolyabban'' akarok foglalkozni a fotózással, de mindezt majd csak jövőre tervezem, addig meg úgyis kijön szerintem egy új Panasonic bridge gép. Úgyhogy most csak a zajmentesebb kép érdekelne (lehetőleg kül-és beltérben egyaránt) , ezért kérdeztem a Venus Engine III. vs. II.-t.

(#1020) pitman válasza p.isti (#1019) üzenetére


pitman
őstag

Akkor a legegyszerűbb ha megnézed a tesztoldalak képeit és eldöntöd, hogy neked az a zajszint megfelel-e.

(#1021) Oliii


Oliii
tag

UP!

Üdv, Oli

(#1022) p.isti válasza pitman (#1020) üzenetére


p.isti
csendes tag

Ezzel kezdtem! Végignéztem minden lehetséges tesztoldalt, de sajnos minden teszt más eredményt mutatott.Teljesen kezdőként nem tudtam dönteni. Ezért gondoltam, hogy végül megkérdezem itt a szakértőbbektől, hogy technikailag(!) menniyre sikerült a Panának fejlődni a zajszűrés terén a VE III-al!

(#1023) quantal válasza p.isti (#1019) üzenetére


quantal
tag

Valószínű, hogy addig lesz új bridge a Pana-nál, de teljes a titoktartás. Lehet, hogy csak ráncfelvarrás lesz (szerintem ez a valószínűbb), de akár teljesen új gépet is kihozhatnak (4/3'' CCD, ISO 3600, 24-400 F2.8 obi, mindezt a mostani FZ30 árában és méretében :) :) :)). Csak aztán nehogy az legyen, mint az FZ7 megjelenésekor, hogy inkább az FZ5-öt ajánlják helyette.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1024) pilóta válasza quantal (#1023) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát az eléggé valószínűtlen, hogy 4/3-ban kihozzanak F2.8-as 24-400-at az FZ30 méretében. Az kb. egy méter hosszú obit jelentene 400-nál. :D

A mérettől eltekintve ráadásul nem hiszem, hogy házonbelüli konkurenciát csinálnának az SLR 4/3-os gépüknek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1025) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő, hobby fotózásra szerintetek jó egy használt Olympus 750uz?
Pénzem sajnos nincs túl sok, 40 környékén tudok rászánni.
Vagy szerintetek van ennyiért jobb?
Minden ötletet szivesen fogadok

Üdv!
Maximiliam

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#1026) quantal válasza pilóta (#1024) üzenetére


quantal
tag

Persze, azért volt a szmájli.Szerintem fogják az FZ30-at belenyomják a VE3-at, lesz használhatatlan ISO800 és 1600. Esetleg raknak bele egy fókuszt segítő távolságskálát (ez tényleg hiányzik). Mondjuk én még raknék rá egy csomó gombot fénymérés, fókuszmód meg ISO változtatás közvetlen eléréséhez.Az ergonómiához nem nagyon nyúlnék, viszont a zársebesség állításának tekerentyűjét sebességérzékelésre programoznám Gyorsabb tekerés -> többet ugrik..
Nade ez a fórum nem kívánságműsor....

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1027) Dare2Live válasza pilóta (#1024) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az uj trukkos Leica lencseelrendezéssel ami a TZ1ben van akár megvalósítható is lenne.
és elég egy 28-400is....

Az egy álomgép lenne....
majd taán 4év múlva.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1028) pitman válasza p.isti (#1022) üzenetére


pitman
őstag

Pedig másként ez nem fog menni, neked kell eldönteni, hogy mi az a szint amit még tolerálni tudsz. Olyan tesztoldalakat nézz, ahol minden gépet ugyanazokkal a tesztábrákkal tesztelenek, így lehet látni a közöttük levő különbségeket. Célszerű a számodra szóba jöhető gépek teszképeit letölteni és egymás melett megnézni, illetve kinyomtatni akkora méretben, amiben majd te is látni szeretnéd a saját képeidet. Ott kell nézegetni a zajszinteket, nem monitoron 100%-on.


(Egyébként furcsának tartanám, ha a tesztek nagyon nagy eltéréseket mutatnának)

[Szerkesztve]

(#1029) sbazsi


sbazsi
veterán

Megvettem a Z850-es.
De tesztfotókat legkorábban kb 3 hét múlva tudok feltenni...
Akkorra meglesznek a tapasztalatok is

(#1030) erdoke válasza Gordiann (#1011) üzenetére


erdoke
titán

Bocsi, valóban elnéztem, az FZ30-at az FZ7 árával. :Y :B

A legjobb aláírás a héten

(#1031) Retro11 válasza sbazsi (#1029) üzenetére


Retro11
senior tag

Na végre Sbazsi!
Erre nagyon kiváncsi vagyok és szivből kivánom hogy sok örömöt lelj benne:)!
Én pedig ma vettem 2x512MB CF karit 8800ft-ért zsir ujakat:DDD :DDD!!!Jahj de jo:DD!!!

Ténleg akinek van kedve mesélni a szokásairol,vagy van valami jo kis story-ja akkor ha gondolja ossza meg velünk ebben a topicban:DDD!!![link]

Üdv: Retro11 :R

(#1032) Retro11 válasza pitman (#1028) üzenetére


Retro11
senior tag

Pitman!

NA sikerült valamit kideriteni hogy milyen tipusu is a Fuji S9500 Zárszerkezete?Mech/Elekt.???Mennyit bir?Hány expot?

Piman tesón kivűl valaki esetleg tud valamit?:DDD?

Válaszod Pitman barátom előre is köszönöm:DDD :DDD!!!
Üdv és Köszönöm: Retro11 :R

(#1033) Oliii


Oliii
tag

UP! UP!
UP! UP!
UP! UP!
és UP

Üdv, Oli

(#1034) Dare2Live válasza Oliii (#1033) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

megkérhetnélek gyorsan hagyd abba az uppolást.

Szakmai topicot legritkább esetben uppolunk és ez végképp nem az a topic amit uppolni kéne!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1035) Oliii válasza Dare2Live (#1034) üzenetére


Oliii
tag

OFF: nem tudom az UP ( ismereteimben azt jelenti hogy ''fel'', nem vagyok valami nagy forumos ) pontosan mit jelent ,csak annyit szeretnék h már a másodszorra feltett kérdésemre válaszolna valaki , de mintha süket fülekre találna.
a felszólításod mellett a kérdésemre is válaszolhattál volna !!!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Üdv, Oli

(#1036) Dare2Live válasza Oliii (#1035) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ökölszabály, hogy szakmai forumba szakmai hozzászólásokat írunk és lehetőleg semmi mást.
Még1 forumos ökölszabály: Ha nemtudod mi valami akkor ne csináld.

Kérdésedre azért nem válaszolt senki mert nemhasznál oly700at senki.
Fotós divat ultrakompaktot nemvesz.....

Divat ultra kompakt kategórián belűl szvsz(szerény véleményem szerint) nincsnagy eltérés vmelyiknek objektive jobb másiknak érzékelője dönts izlésed szerint.

Illetve ultrakompakt kategóriában van egy adu ász ami üt mindent ha nemakarsz full-manualban fotozni ez pedig a Fuji F10.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1037) adik válasza Oliii (#1035) üzenetére


adik
őstag

valsz azért nem válaszolt senki - pedig biztos lehetsz benne, hogy sokan látták és valsz nem a személyed miatt ne kaptál választ - mert:
- lehet, hogy sokan nem tudnak róla semmit.

én pl annyit tudok, hogy az ekszcsajomnak olyanja van, de pont akkor lett ex (volt), amikor a gépet kapta, így nem tudom milyen.
Divatgép egyébként, így elvből nem nézem, de ebből azért ne indulj ki,m ert én pl két filmes, tükörreflexes gépem mellett a digitemet szinte nem is használom. Sokat nem várnék tőle, de kattogni, kiránduláson hozzánemértőnek teljesen jó lehet. Egetverő különbség nincs ebben a kategóriában, meg a célközönség java része nem is (biztos, hogy -) úgy értékelné, ahogy egy hozzáértőbb szaki. Lehet, hogy te feláldoznád a leheletnyi színhűség-különbséget a könnyebb kezelhetőségért. Illetve fel se tűnne. (Foggalmam sincs, hogy látnád-e, csak példának hoztam fel.)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1038) adik válasza Dare2Live (#1036) üzenetére


adik
őstag

pedig nem is láttam, hogy mit írtál :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1039) Oliii válasza Dare2Live (#1036) üzenetére


Oliii
tag

ebben az árkategóriában ha nem is divatgépről van szó, van valami olyan ami szóba jöhet?(azon kívül amit említettél)
tudniillik nekem idáig egy 3 megapixeles kb zsebben elférő gépem volt csak az tönkre ment, és ezért szeretnék valami olyat ami nem profi gép, mivel nem is vagyok profi fotós, és lehetőleg zsebben elfér. Én csak ezért néztem ki ezt, azt nem is gondoltam hogy ez divatgép, csak mivel olympus gondoltam rossz nem lehet.
Másfelől meg nekem is van régebbi nem digitális tükörreflekszes gépem ,nyílván a komolyabb képek készítéséhez azt használom , mert azt aztán lehet állítgatni ahogy szeretném.

OFF: adik: persze nem is arra gondoltam hogy a személyem miatt , csak sürgős a dolog és el kéne döntenem mihamarabb hogy mibe ölöm pénzem
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Üdv, Oli

(#1040) Dare2Live válasza Oliii (#1039) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem egy gép van ami ebben az ár kategóriában amiérezhetően jobb mint a többi ez a Fuji Finepix F10. (A zaj/iso miatt.)

vagyha nem elégedsz meg a shutter/app priorityval akkor a canon A610et jvaslom bár sokkal rosszabb a CCDje mint F10é ráadásul már nem ultrakompakt: Nagyobb és sokkal nehezebb mint a fuji.

ha van ennél sokkal több pénzed akkor még megnézheted a Pana FX01 vagy TZ1 gépet, mind2ő stabilizált és egyel jobb objektívvel rendelkezik mint elözőek + egyik 28as fokusztól indul másik ultrazoom gép. Hátrányuk, hogy mint minden pana elég zajosak éshogy nincs manuál mód. (Nomeg az a áruk)

szerintem ezek a legjobbak.
edigitalnal mindegyik kapható.


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1041) Dare2Live válasza adik (#1038) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1042) Oliii válasza Dare2Live (#1040) üzenetére


Oliii
tag

egyébként mi az általános véleményed az olympusokról?

Üdv, Oli

(#1043) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Emlékszem régen volt egy gyakorlat amit fotózás elött kellett csinálni és utána sokkal könnyebben lehetett stabilan tartani a gépet. Csak nem emlékszem rá.... :(

Esetleg jöhetne még pár 5let, hogy hogytartsak meg egy kompaktot, úgy, hogy nerázodjon be. 1/40alatt majd minden képen látszik a bemozdulás már 35mmnél is.

Igazán kitalálhatnának már egy kompaktot amiben Fuji superCCD érzékelő van leica stabilizált objektívvel canon kezelhetőséggel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1044) Oliii


Oliii
tag

azért is meg kell nagyon fontolnom a vételt mert még ráadásul xd kártyát is kell vennem tehát az még plusz rájön , és ezért is kerestem ilyen 70 e Forint környékén...

Üdv, Oli

(#1045) adik válasza Oliii (#1044) üzenetére


adik
őstag

Ha ebbe a kategóriába eső gépet keresnék, és már lenne otthon mondjuk negyed G sd-kártyám, akkor szuper-tuti, hogy ahhoz vennék gépet. Pusztán a jövőbeni kompatibilitás miatt. És pont azért, mert nagyon sok-féle-fajta formájú-méretű-színű-szagú gép van, ami tudásban nem nagyon tér el egymástól - illetve egy laikus szempontjából nincs nagyon különbség..

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1046) pitman válasza Retro11 (#1032) üzenetére


pitman
őstag

Eddig még nem sikerült semmilyen infót találnom, de én arra tippelnék, hogy valamilyen kombinált zárszerkezete lehet (központi zár + ccd). Nagy valószínűséggel néhágy tízezer expozíciót biztosan kibír, mert végülis komoly gépnek nevezhető. 25-30 ezret a gagyibb gépek is bírnak. Valószínűleg sokáig tudod használni.
Egyébként mennyi a gép vakuszinkron ideje? A gépkönyvet nézted, nincs benne semmi infó?

(Nem érdemes ezen a téren dslr gépekhez hasonlítani, mivel ott más a zárszerkezet típusa, valamint az objektívcserélési lehetőség miatt könnyen kerülhet szennyeződés a zárba is, amely nem tesz jót az élettartamának. Ilyen veszély egy kompakt gépen gyakorlatilag nincs. Persze ez is elfárad egy idő után, de ez elmondható a fókuszrendszerre és a belendevezérlésre is.)

(#1047) MasOyama válasza sbazsi (#1029) üzenetére


MasOyama
őstag

Hmm. Én nagyon kíváncsian várom. De ha lehet minnél elöbb! :D Hol vetted, mennyiért? Kb. 1 hét és megjelenik a Z1000, és én azt szeretném venni. Szóval nagyon várom a beszámolódat.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#1048) Sagittauros


Sagittauros
tag

Milyen fényképezőt ajánlotok 60e forint tájékán?

(#1049) Oliii válasza adik (#1045) üzenetére


Oliii
tag

el tudnátok mondani hogy pontosan mit kell figyelembe venni ezeknek a digi gépeknek a tulajdonságainál.
mert pl amit kinéztem olympust az : 6.5 – 19.5 mm (35 mm-es megfelelője 37 – 111 mm) ennyi a gyújtótávolsága .
Még mit kell nézni itt...

Üdv, Oli

(#1050) Oliii


Oliii
tag

az első amit néztem az f3,4 / f5,7
a másik gép amit néztem az f2,8 / f4,7
... ebből gondolom az utóbbi a jobb igaz?

Üdv, Oli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.