Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) adik válasza Gorgo24 (#2000) üzenetére


adik
őstag

egy további kérdés:
a 60 ezerbe beleképzelted az elemeket, és kártyát is?
ultrazoom, vagy kompakt gépre gondoltál? (szép, nagy kijelzővel valsz csak az utóbbi jöhet szóba)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2002) quantal válasza Gorgo24 (#2000) üzenetére


quantal
tag

Legfontosabb kérdés, hogy mire akarod leginkább használni? Tájkép, család, épületek stb. Sokat használod-e beltérben (esetleg rendezvényeken)? Szükség van-e nagy átfogású zoomra? Szükséged van-e manuális beállításokra (gondolva arra, hogy később esetleg nem csak automatán kattingatsz)? Még millió kérdést lehetne feltenni, de összefoglalva az az első, hogy összeszedd az igényeidet.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#2003) bandus válasza amdk7 (#1994) üzenetére


bandus
veterán

Az általad említett gépek alapján, ez a cikk lesz a te pajtásod [link] :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2004) Gorgo24 válasza quantal (#2002) üzenetére


Gorgo24
tag

Megmondom őszintén egy olyan gépre lenne szükségem ami mindenhol megállja a helyét. Szimplán tudjon fényképezni, a vakuja jó legyen, szép képeket készítsen.
Megmondom őszintén, melóhelyen egy Nikon coolpix 2100-as gép van 3 Mpixelel, és azzal is bőven megvagyok elégedve.
Nézegettem a Sony Cyber-shot DSC W30 6 mpix, sok minden okosság van benne, árban jó helyen van (54.900 Huf).
Barátnőm is beleszólással van a dologba, neki a külső is fontos, és mint már említettem tényleg szabadfelfogásra vennénk, ami jó minden helyzetre, és ne a nokia 6233-as kamerájával készítsem a képeket. :R

A lényeg nincsenek összeszedett igényeim, csak egy egyszerű gépet akarok amivel lehet kattingatni.

Üdv.:

Gorgo ;)

[Szerkesztve]

(#2005) quantal válasza Gorgo24 (#2004) üzenetére


quantal
tag

Esestleg egy Panasonic LZ3?

Árban azt hiszem kb. a megjelölt összeg körül van. 5MP, 6x optikai zoom, képstaibilátor, VGA videó, pici méret....
Automatának, mindennapos használatra tökéletes. Ja, és nem kell bele drága memorystick, SD-vel megy

A digitcamnél br. 61e.

[link]
[link]


[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#2006) 0Li


0Li
aktív tag

Ha netalálntán komolyabb makrózásra adnám a fejem (így lesz) akkor melyik fényképezőt vegyem? Folyamatosan látom a képeket, hogy ki milyen minőséget csinál, de nem nagyon döntöttem még el! :F Max: 200k (obit nem számoltam bele) :F
Szeretném hogy másra is tökéletes legyen a gép! Tudom az másik obi! :DDD

Egyelőre 350d-re gondoltam!

[Szerkesztve]

(#2007) domedee válasza 0Li (#2006) üzenetére


domedee
senior tag

Mondjuk makróra remek választás lenne az Oly E330. akár 10x-es nagyítású élőkép az lcd-n és manuál fókusz a pontos makrókért. Ez szól talán az Oly mellett, a többi az obi dolga, az meg egész jól kiegyenlített a Canon/Oly közt ( na jó, nem teljesen, a Canonál nagyobb a választék, de itt is találsz szuper kis obikat) Csak pénzel kell győzni.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2008) 0Li válasza domedee (#2007) üzenetére


0Li
aktív tag

Most fog megjelenni egy pár gép, megvárom mit mutatnak?! Mégis csak ujabb teknológia :DDD

(#2009) Sátán44


Sátán44
addikt

Megjön hamarosan az első nyári fizum és elgondolkodtam egy digit fényképezőn.50 -60 eft kategóriában milyet tudnátok ajánlani? Hozzáteszem nekem csak hobby céljából kell.Azért 4Mp felett legyen.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2010) bandus válasza Sátán44 (#2009) üzenetére


bandus
veterán

Hali!
Abba az 50-60k-ba bele kell, hogy férjen még a táska, akksik, memóriakártya, vagy magára a gépre szánsz ennyit?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2011) Sátán44 válasza bandus (#2010) üzenetére


Sátán44
addikt

Csak a gép! Ha lesz megint egy kis pénzem,majd veszem hozzá a tartozékokat.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2012) Retro11 válasza Sátán44 (#2011) üzenetére


Retro11
senior tag

Kis méretü legyen vagy nagy?:DDD?Mert ha nagy is jó akkor S5600... :D

(#2013) bandus válasza Sátán44 (#2011) üzenetére


bandus
veterán

Méret/kinézet számít-e?
Ha a méretet feláldozod a nagy átfogású zoomért, akkor ilyen árban a legjobb lehet egy Kodak z740 vagy Fuji s5600 (bár ebbe drága a memória).
Ha számít a méret, kisebb gépet szeretnél, akkor valamelyik Sony W-50, W-50, vagy a Canon PowerShot A530 a legjobb választás. De inkább a Canon. Nagyon szép képeket készít, legnagyobb hátránya szerintem az alacsony felbontású lcd kijelző. Nézegess tesztképeket, hasonlítsd össze őket, és azt válaszd amelyiknek jobban bejön a képe, színei. [link]

Retro: :D , pont nézegettem Vladimir keresőjében, hogy mikor postoltál utoljára, régen láttalak erre :U
Milyen dslr-t szeretnél a fuji-d helyett?

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2014) Sátán44 válasza bandus (#2013) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen számít a méret! Kis gépet szeretnék mindenféleképpen.Megnézem ezt az oldalt amit belinkeltél.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2015) Retro11 válasza bandus (#2013) üzenetére


Retro11
senior tag

Háát én szeretnék szép nagy Nikon vagy Canon gépet:DDD!Canon 350D v Nikon D70..De sajna lehet nem is lessz semmi:O :O!Régen voltam mert mostanság ritkában tudok netezni:O!Felkéne vinni a my roomba a netet csak lusta vok:DDD :DD!
Ezek szerint HIÁNYOZTAm:DDD DDD :DDD?


[Szerkesztve]

(#2016) bandus válasza Retro11 (#2015) üzenetére


bandus
veterán

Bizony ám :D Meg úgy látom még erről is lemaradtál: [link] :( :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2017) Retro11 válasza bandus (#2016) üzenetére


Retro11
senior tag

Hát sajna...Erről a PHotós talirol tudtam csak klikk adataimra:(!...

(#2018) domedee válasza 0Li (#2008) üzenetére


domedee
senior tag

Hát igen, vannak rebesgetések sok mindenről, ami szép és jó; most mrá csak az a kérdés, hogy mi az igaz belőle.:)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2019) juve6666


juve6666
csendes tag

Hali !

A gépkeresésem az utolsó fázisába lépett.

Ezek maradtak : Kodak 740
Kodak 650


Szerintetek ???

(#2020) bandus válasza juve6666 (#2019) üzenetére


bandus
veterán

Hali!
Szerintem bőven jó a 740-es, felesleges kifizetni majdnem 10k-t pluszban azért az egy megapixelért. Viszont a kategória királya akkor is a Fuji s5600 :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2021) vepe


vepe
senior tag

sziasztok

érdemes szerintetek nikon coolpix 3100-at venni,/ennyi fér a keretbe,,,/

jó gépek ezek?

(#2022) erdey_a válasza vepe (#2021) üzenetére


erdey_a
őstag

A nikon coolpix 3100 - most időm rövidsége miatt nem részletezve - a kategóriájában egy nagyon kiváló gép. Többekközt nagyszerű makrókat lehet vele készíteni. A beépített panoráma motivum programmal is élmény képeket készíteni. Kezelhetősége gyerekjáték. Természetesen csak családi és bulifotózásra alkalmas (és persze makrózni) mert manuális beállításokban (akárcsak a hozzá hasonlók) szűkölködik. A pároméknak is ezt javasoltam annakidején. Sőt, én is ilyet vettem volna, ha nem kap el a bridge láz és nem akarok jobban belemerülni a fotózásba.

Szóval ha erre van keret, akkor az biztosan nem lesz kidobott pénz.

Vérboci

(#2023) j.bravo válasza erdey_a (#2022) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet ilyet még venni újonnan? A húgomnak pont ilyesmi kellene, de nem szívesen vennék neki használt gépet.
A jelenlegi kínálatból mi felel meg ennek kb?
A keret mondjuk 50k, memókártyával együtt (ceruzaakksi még akad otthon)...

(Az én szívem a Canonok felé húzna hogy végszükség esetére legyen P-A-S-M mód, de ha csak rendesen használható P, vagy A és S van, az is jó lenne... ugyanakkor a húgom kifejezetten jelezte hogy tekergessem a tárcsákat az én KM A1-emen inkább :D, ő csak nyomni akarja a gombot, a kép viszont akkor legyen tényleg jó. Mindig.)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#2024) adik válasza j.bravo (#2023) üzenetére


adik
őstag

áh.
már ''rég'' nem gyártják. viszont olyan coolpix 4600 körül nem jársz rosszul. azt még lehet, hogy tudsz kapni itt-ott. nyista A-S-M, de P-ben jó képeket készít.
(Hozzáteszem a kérdésemet: ezeknél a gépeknél - mármint ekkora érzékelőmérettel - a rekesz-előválasztásnak van gyakorlati értelme?)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2025) quantal válasza adik (#2024) üzenetére


quantal
tag

Ilyen gyújtótávolságok mellett a mélységélességben nagy különbség tényleg nem lesz, az biztos. Az olcsóbb gépekben előfordul, hogy nincs is normális rekesz. 1-2 db. ND szűrövel megoldják a fényerő csökkentését......

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#2026) adik válasza quantal (#2025) üzenetére


adik
őstag

ideig tartott, amíg leesett. :)
komolyan így müxik? nem mondom... :)

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2027) erdey_a válasza j.bravo (#2023) üzenetére


erdey_a
őstag

4600-ast és 5600-ast még láttam árlistákban. De most már inkább a coolpix ''L'' típusokat nyomatja a nikon. Ezek viszont nekem nem nyerték el a tetszésemet, már ami a kinzetet illeti. A belseje gondolom nem rosszabb mint az elődöké, viszont drágábbak.

Vérboci

(#2028) j.bravo válasza adik (#2024) üzenetére


j.bravo
addikt

A Fuji s5500-asomnak éppen ekkora (1/2,5'') ccd-je volt, és azért számított a rekesz. Nyilván a nagylátó végén kevésbé, de még ott is... Sőt a Canon A60-nál is számított, pedig 1/2,7'' (igaz csak 2MP).

De mivel nem nekem lesz, lehet hogy nem is kell a dolog annyira. Ha jó kis motívumprogik vannak, vagy full megbízható auto mód, az lenne a legjobb.

Whatever.

(#2029) pschio


pschio
őstag

hello mindenki

olcso digitalis fenykepezot szeretnek venni hobbi celra de nem tudom melyik lenne nekem a jo. az elvarasaim ezek lennenek:

- kb 3 vagy 4 megapixel
- jol szabalyozhato rekeszido
- video felveteli lehetoseg lehetoleg 640x480ben idolimit nelkul! ez nagyon fontos szoval ne max 3 percet tudjak felvenni egyszerre mint a mostani canon powershot a60asommal.
- szabalyozhato legyen a videofelvetel minosege is. lehetoleg kbps-ban
- lehessen zoomolni videofelvetel kozben is
- lehessen vele sorozatot fenykepezni (folyamatos fenykepezes remelem ertitek mirol van szo :) )
- jo lenne ha tudna nehany efektet is
- gyorsan kezelje a benne levo memoriat
- ne legyen korlatja a belehelyezheto memoria meretenek
- mem kartya tipusa mind1 lehetoleg minel gyorsabb. en sd-re gondoltam
- olcso legyen

hat nagyjabol igy ennyi. varom a tanacsokat :) koszi elore is

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2030) jakewyler válasza pschio (#2029) üzenetére


jakewyler
senior tag

Canon powershot a530 :U ,nem is drága,és sokat tud árához képest :R

(#2031) pschio válasza jakewyler (#2030) üzenetére


pschio
őstag

ebben akkor mar nincs ez a 3 perces limit?

szerk:

ez csak 640 x 480, 10 képkocka/mp ez tul keves 15nek legalabb lennie kene:)

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2032) jakewyler válasza pschio (#2031) üzenetére


jakewyler
senior tag

3 perces limit :F ilyenről még nem is hallotam :(

(#2033) pschio válasza jakewyler (#2032) üzenetére


pschio
őstag

max 3 perc videot tudsz vele felvenni egyszerre ebben csak a legkisebb felbontasban van limit

Videók (L)640 x 480, 10 képkocka/mp
(M)320 x 240, 20 képkocka/mp
(S)160 x 120, 15 képkocka/mp
Videók hossza

Max. 1GB: 640 x 480/320 x 240,
max. 3 perc: 160 x120 (2)

ennel kicsit olcsobbra gondoltam 30k korul :U

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2034) bandus válasza pschio (#2033) üzenetére


bandus
veterán

Hát szerintem olyan gépet, ami az elvárásaidnak megfelel nem nagyon fogsz találni a 30k-s kategóriában :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2035) dpetiba


dpetiba
aktív tag

512-es memórát vettem a gépembe, de a menübe formázás után is csak 477-et írki :F Miért?

(#2036) jakewyler válasza bandus (#2034) üzenetére


jakewyler
senior tag

hát szerintem se :(

(#2037) quantal válasza j.bravo (#2028) üzenetére


quantal
tag

Az S5500-nak 370mm (35mm equ.) a teleállás vége. Olyan 200 mm felett már tényleg van lényeges különbség a mélységélességben a legnagyobb és legszűkebb rekesz között kicsi CCD mellett is. Az eredetileg emlegetett gépek 100mm körüli teleállásánál oltári nagy különségek nincsenek, esetleg kis tárgytávolságoknál lehet látványos (pl. makro).

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#2038) stro-B


stro-B
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Feleségemnek szeretnék venni ultracompact gépet.
A ''humán factor'' eléggé jelentős :), 3 gép maradt, nála a következő a sorrend: kodak v570, canon ixus i (5) zoom és pana lumix fx8.

Én megrögzött canon-os vagyok, de ez a kicsike nem győzött még meg. panát nem ismerem, jókat olvastam róla. kodak kinézetre jó, de semmi több, nem győzött meg.

mindegyiket megtapiztuk, átforgattuk, igazából én sem tudok objektiv véleményt mondani már...(átnéztem vagy 100 tesztet...)

Várom a javaslataitokat.
Előre is köszi!
stro-B

stro-B

(#2039) copperhead


copperhead
aktív tag

Itt a legújabb ''kompakt király''.[link]
Kicsit még drága.[link]

(#2040) perempe válasza stro-B (#2038) üzenetére


perempe
addikt

Vegyél inkább Canon S60-at, ha még 54 körül árulják. Pár hete 40-45K volt még az ára, késtél vele. CF kártyát kezel, RAW, 24(!)-100 mm.

Ha mindenképp ezek közül akarsz választani, akkor FX8, mivel a többiek kezdő apertúra értékei jelentősen nagyobbak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2041) perempe válasza copperhead (#2039) üzenetére


perempe
addikt

Off:
Esetleg egy F10 is jó lehet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2042) adik válasza stro-B (#2038) üzenetére


adik
őstag

A Kodak v570 nem volt még a kezemben, de nem is nagyon vagyok rá kíváncsi. néhány divatmagazin lehet, hogy jókat írt róla, de legfeljebb a divatrovatba, és leginkább a ''jól megy az öltönyhöz'' kiemeléssel. A nagylátónak csak végtelen fókusza van, a zoomoptika pedig botrányosannem tudja kiszolgálni az egyébként-se-egy-csúcs-darab érzékelőt. a vakuja pedig egyenesen botrányos.
A panát nem ismerem, de nagoyn rossz nem lehet. Az Ixusok jó képet készítenek, nekem az az egy bajom velük, hogy nagyon divat-gépek. Persze nekem fontos, hogy a fgépem szép nagy legyen, és garantáltan külön táska kelljen hozzá, és mindenbe bele tudjak szólni, így ez csak az én heppem. Szal részemről Canon, Pana, Kodak a sorrend.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2043) perempe


perempe
addikt

Utánanéztem, és Ixus i helyett a Magyarországon olcsóbb, de sokkal jobb Canon S60-at ajánlanám.

A Fuji és a Pana mellett szól a hosszabb garancia. A Fuji pedig jobb képeket csinál vaku nélkül.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2044) adik válasza perempe (#2043) üzenetére


adik
őstag

ha számít: +1 szavazat a S60-nak. nagyszerű optika, viselhető, nem mosott képzaj, szép színek, ésszel süti el a vakut...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2045) stro-B


stro-B
tag

Köszi a válaszaitokat!
Igazából az is keveri a dolgot, hogy feleségemé lesz, és hát hogyan választ egy nő fgépet (autót, házat, műszaki cuccot...)?Érzelmek, kinézet alapján.
Namost fontos, hogy ''jól nézzen ki'', vékony legyen, szóval pont az ellenkezője, mint amit többen is említetek :) Ár/érték arányban tényleg jó az s60, csak kicsit vastag (most ebből a szempontból).
Én szívem szerint (annak ellenére, hogy Canon hű vagyok) Panát venném, de az Ixus tényleg szép (igaz divatcucc) viszonz nem győzött meg, meg 2.3x zoom...szal nemtom.
Asszem többet nem vágom ilyen dologba a fejszém, az lesz amit én mondok/veszek :D

stro-B

(#2046) quantal válasza stro-B (#2045) üzenetére


quantal
tag

Ha a manuális beállítások nem fontosak akkor a Panával nem járnál rosszul. Leica obi, stabilizátor, 28mm-es nagylátó... Persze magas iso-n zajos képet csinál, de melyik kompakt nem? Általános felhasználásra tökéletesen jó.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#2047) r0k4


r0k4
csendes tag

Üdv!

Fényképező vásárlás előtt állok, kb 100e(++)/(--) FT-ot költenék rá.
Azt szeretném, hogy könnyen kezelhető legyen, szép képeket készítsen, nem árt ha a külső borítása is jó. A közepesen nagy zoom is lényeg. Ne legyen képzajos és színhibás a kép.
Ennyi :).

Segítsetek!

Előre is köszi!

:) :| :D

(#2048) jakewyler válasza r0k4 (#2047) üzenetére


jakewyler
senior tag

sony n1,vagy 80k sony dsc-w100 :R ;)

(#2049) r0k4 válasza jakewyler (#2048) üzenetére


r0k4
csendes tag

Profibb kéne.

:) :| :D

(#2050) jakewyler válasza r0k4 (#2049) üzenetére


jakewyler
senior tag

hmmm,sony h2 :P :D

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.