Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) quantal válasza werttzui (#4000) üzenetére


quantal
tag

Nem kevertük.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4002) j.bravo válasza orbano (#3995) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát igen, nagyon fincsinek tűnik, de persze látni kéne ''real life'' képeket.

Amiben jobb mint a 350d:
- 100k expozícióra tesztelt zárszerkezet
- vázba épített stabi (a Canonnál az IS-t minden IS-es obiban külön kifizeted, igaz az még jobban működik mint a ccd-stabi)
- időjárásálló váz
- élességvisszajelzés és fénymérés is működik manuális obikkal is (Canonnál fénymérés igen, az élességvisszajelzéshez kell EF emulátor)
- Pentaxok keresője szokik a legnagyobb-legvilágosabb-legszebb lenni
- meg még tud egy csomó tök hasznos dolgot :D

Viszont könnyen lehet hogy ezek túlnyomó többsége neked nem számít, és a Canon előnyei fontosabbak.

Whatever.

(#4003) perempe válasza quantal (#3998) üzenetére


perempe
addikt

A TTL keresővel rendelkező, de nem cserélhető optikájú gép a bridge (Olympus E-10, E-20).

Forrás: SG.hu cikke[link]

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4004) orbano válasza j.bravo (#4002) üzenetére


orbano
félisten

és mik a canon előnyei? :U tesztképeket mikor kapok nagyban, nappal? :U :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#4005) Jinxx válasza perempe (#4003) üzenetére


Jinxx
senior tag

A cikkből az derül ki, hogy nem TTL, hanem tükrös a keresője, csak a zobijektív rá van hegesztve. :U Vagy keverem az EVF-el? :F

[Szerkesztve]

(#4006) j.bravo válasza orbano (#4004) üzenetére


j.bravo
addikt

Túl nagy készletem nincs belőlük, de egyet-kettőt mindjárt küldök. Ne azt néz, jó kép-e, csak hogy mit produkál az ojjektív :)

Whatever.

(#4007) Jeannie válasza quantal (#3998) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Áah, lefokozták a gépem :O

(#4008) orbano válasza Jinxx (#4005) üzenetére


orbano
félisten

ha jól értelmezem az eddigi ismereteimet, akkor a nem cserélhető optikás tükörreflexes gépeket hívják bridge-nek. persze gyakran beleveszik a komlyann ''slr-like'' gépeket, amiket kifejezetten azoknak terveztek, akik nem engedhetnek meg maguknak egy dslr-t, de szeretnének valami hasonló minőséget, funkciónalitást. és végső soron nem a szótár, hanem a szájhagyomány a mérvadó :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4009) werttzui válasza orbano (#4008) üzenetére


werttzui
őstag

A bridge nem tükörrefis . az slr like az a tükörrefis nem cserélhető. a bridge egy bazi nagy kompakt majdnem valós keresővel.

PENTAX

(#4010) Jinxx válasza orbano (#4008) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ez így van, én kérek elnézést, a TTL-röviditést kevertem az EVF-el, azt hittem elírtad, de most utánanéztem ennek a röviditésnek, és most jöttem rá, hogy naggyából pentatükröst jelent. Nem voltam tisztában a TTL jelentésével, és s cikkel elolvasva ellentmondásba ütköztem. ;) De végül is mindegy, hogy SRL-like, vagy bridge, ugyanarra használod. Nem is tudom, miért jött létre ez az elnevezés. Ha már valamiben tükrös a kereső az tökörreflexes és kész. Szerintem.

(#4011) quantal válasza Jeannie (#4007) üzenetére


quantal
tag

Szó sincs róla, jó kis gép az :)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4012) orbano válasza werttzui (#4009) üzenetére


orbano
félisten

tehát a sony R1 egy bazi nagy kompakt, csak mert fld :) ühü

A vér nem válik VAZZE!™

(#4013) werttzui válasza orbano (#4012) üzenetére


werttzui
őstag

Ja az a bridge kategória . Ha tükörrefis akkor slr-like. Az r1 et nem ismerem.

[Szerkesztve]

PENTAX

(#4014) quantal válasza Jinxx (#4010) üzenetére


quantal
tag

Szerintem is. Az slr kifejezésből csak annyi derül ki, hogy tükörreflexes a gép, hogy azon aztán cserélhető-e az obi vagy sem egy más tészta. Ha egybe van, akkor kompakt DSLR és kész. :)
Továbbra is azt gondolom, hogy nincs korrekt definíció a ''bridge'' kategóriára ki így értelmezi, ki úgy, de általánosan az S9600/FZ50/R1 gépekre szokták rámondani.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4015) werttzui válasza quantal (#4014) üzenetére


werttzui
őstag

A bridge kategória nem tükörrefis PL:amit leírtál az slr bennevan a nevébe ,hogy tükörrefis az slr-like az a nem cserélhető obis tükörrefis.

PENTAX

(#4016) orbano válasza werttzui (#4013) üzenetére


orbano
félisten

áá tököm tele hagyjuk

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#4017) Jinxx válasza quantal (#4014) üzenetére


Jinxx
senior tag

Na ja. :DDD Szerintem is felesleges ezen rágódni, igazából elég lenne a kompakt, és az Slr kategória (kifejezés), a többi felesleges, mert az s9500/fz50/r1 stb. sose lesz Dslr, ezért maradhat nekik szerintem a kompakt, vagy kompakt valós keresővel kifejezés. Szerintem ez a téma már nem ''Melyiket válasszam?''. Nem leszünk ezért meg...va? Bár részemről úgyis lezárva, mert go home van. :D Jó hétvégét minden fórumozónak!

(#4018) werttzui válasza orbano (#4016) üzenetére


werttzui
őstag

Kitárgyalva téma lezárva :DDD

PENTAX

(#4019) quantal válasza werttzui (#4015) üzenetére


quantal
tag

Hát én is pont azt írtam, hogy a bridge az nem tükörreflexes. De az ''slr-like'' kifejezést használják a bridge gépekre, szerintem ugyanazt jelenti: slr-szerű (csak így szép magyarosan :) ). PL FZ30 a dpreview-n:

[link]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4020) werttzui válasza quantal (#4019) üzenetére


werttzui
őstag

Lehet de létezik olyan tükörrefis is aminek nem cserélhető az obija az vajon akkor mi lehet ?Dslr light :DDD

PENTAX

(#4021) orbano válasza Jinxx (#4017) üzenetére


orbano
félisten

szerintem pont rájuk illik a bridge kifejezés: ''átmenet'', ''áthidalás''. na mindegy... várom továbbra is a 400d alternatívákat, quality priority módban... :U

(#4020) werttzui: kompakt. kész, leülhet :)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#4022) werttzui válasza werttzui (#4020) üzenetére


werttzui
őstag

Valszeg mi cseréltük föl az slr like és a bridge fogalmát vagy mi tudjuk jól na mindeggy is . :DDD téma zárva

PENTAX

(#4023) werttzui válasza orbano (#4021) üzenetére


werttzui
őstag

:DDD :DD

PENTAX

(#4024) quantal válasza werttzui (#4022) üzenetére


quantal
tag

Túltárgyalva. Kellemes hétvégét mindenkinek. :))

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4025) @ngel


@ngel
tag

Nikon D40-ről mit tudtok? dpreview-en lévő cikket olvastam, de tesztképeket még nem találtam, valószínűleg még nincs is ?! Ha van egy kis eszük, karácsony előtt még piacra dobják (itthon is)....

I don't worry about what I don't know - I worry about being sure about what I do know. - Warren Buffett

(#4026) quantal válasza @ngel (#4025) üzenetére


quantal
tag

A pixinfo-n már tesztelték, vannak képek:

[link]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4027) Hydra SR válasza orbano (#4008) üzenetére


Hydra SR
addikt

''ha jól értelmezem az eddigi ismereteimet, akkor a nem cserélhető optikás tükörreflexes gépeket hívják bridge-nek''
Nem, a bridge-ek kompakt, nem tükörreflexes gépek. Gyakran keverik a kettőt (pl itt a PH-n is az apróhirdetés rovatoknál) és azonosítják a tükörreflexeset a cserélhető objektívessel, a kompaktot meg a nem cserélhetővel. Ez utóbbi legalább egybeesik, még ha nem is ugyanazt jelenti. Az első viszont csak az esetek túlnyomó többségében igaz, de nem mindig.

''és végső soron nem a szótár, hanem a szájhagyomány a mérvadó ''

Ezzel egyetértek. Csak az a bibi, hogy mind a ''szótárak'' (vagy inkább katalógusok), mind a szájhagyományok eltérő dolgokat állítanak. A ''kompakt'' szó pl épp most megy keresztül egy jelentésváltozáson és hamarosan mást fog jelenteni a fényképezésben mint más környezetben. Kavarodás van, ma már nem érdemes kategóriabesorolás alapján gépet választani. Csak a műszaki paraméterek a mérvadók de még azok is csak fenntartásokkal mert játszanak azzal a gyártók, hogy egy-egy fő paraméternek kikiáltott értéket javítanak úgy, hogy közben valami más meg annyira leromlik tőle, hogy rosszabb lesz, de az a másik adat nem tartozik azok közé amit egy rövid leírásban meg szoktak említeni. Innen indult a megapixelháború. Amikor még az 1 megapixel jónak számított akkor még volt ennek jelentősége. Most már csak röhögünk a 12 megapixeles ultrakompaktokon amiket 2007-ben fognak piacra dobni. De nem mindenki röhög rajta, az átlag hülye megveszi.

werttzui: ha tükörrefis akkor nem slr-like, hanem slr, mivel maga az slr jelenti a tükörrefit (=single lens reflex; dslr=digital single lens reflex). Az slr-like inkább a gép alakjára utal.
EOK (End Of Kisregény) :DDD

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4028) orbano válasza Hydra SR (#4027) üzenetére


orbano
félisten

kisfiam, már kicsöngettek az óráról ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4029) orbano válasza quantal (#4026) üzenetére


orbano
félisten

nem is olyan vészes, kíváncsi leszek az árára...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4030) Hydra SR válasza orbano (#4028) üzenetére


Hydra SR
addikt

Elnézést a késésért tanár úr, ennyi időbe telt hazaérni a munkahelyemről :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4031) quantal válasza orbano (#4029) üzenetére


quantal
tag

A cikkben emlegetett ár 160e-es ár is jónak tűnik, de ha ennyi az induló ára, akkor rövidesen akár 150 vagy 140 alá is eshet. Nem tudom, mi lesz a többi nagy gyártó válasza. Épp most tárgyalják ezt a típust a Nagy Nikon DSLR topikban :)

[link]

[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#4032) Dare2Live válasza orbano (#4004) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

olcsobb $100al.
(mostmég nagyobb a difi elvégre k10d még nem élte meg az első hnap hepaj utáni árzuhét.)

az első stabis obidon megvan a difi. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4033) orbano válasza Dare2Live (#4032) üzenetére


orbano
félisten

''az első stabis obidon megvan a difi''

? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#4034) orbano


orbano
félisten

jahogy a k10d-hez nem kell stabis obi... jogos. remélem gyorsan jön a review, nagyon kíváncsi vagyok, hogy viszonyul a 400d-hez és a 30d-hez...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4035) @ngel válasza quantal (#4026) üzenetére


@ngel
tag

Kösz! Már nézem is!

I don't worry about what I don't know - I worry about being sure about what I do know. - Warren Buffett

(#4036) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Szijasztok PH!-sok....
Nagy az én szívfájdalmam,igy hozzátok fordulok!..
Összejött pénz egy fényképezőgépre....a szivem vágya egy Kodak DX 7630-as lenne.....
de a bökkenő ott van,hogy ezt a modellt már nem lehet seholsem kapni:(:(:(:(:(....
Leginkább az érdekelne,h nem-e tudtok olyan helyet,ahol esetleg mégis lehet kapni,használt is jo!!!Lényeg h jo és megbizható legyen még pár évig...!
ha meg egyhanguan senki nem tud ilyet,akkor az érdekelne h ilyen paraméterekkel rendelkező gépet milyet érdemes venni?.,....
Segitségeteket előresi köszönöm......

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4037) adik válasza werttzui (#4020) üzenetére


adik
őstag

Lehet de létezik olyan tükörrefis is aminek nem cserélhető az obija az vajon akkor mi lehet? Dslr light

igazából azt hívták anno bridge gépnek - persze még a filmes érában... (elsősorban az aps-c filmes gépek voltak ilyenek, meg egy-két ultra-zoom, ahol a newton-kereső már nem volt jó, de az optika meg nem volt cserélhető, hát beraktak egy tükör-aknát)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4038) Dare2Live válasza - = Zk = - (#4036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért ragaszkodsz annyira a 7630hoz?

Kodaknak jelenleg is nagyon jó gépei vannak, ráadásul mivel kicsit a hype körülöttük a konkurenciához képest áruk is fölöttébb jó.

bridge p880 24-120 85K
ultrazoom p850 35-432 73K

vagy kompaktot akarsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4039) - = Zk = - válasza Dare2Live (#4038) üzenetére


- = Zk = -
félisten

külsőre megfogott,és ha jonéztem még mais egy jo gépnek számit..holott nem mai darab....
Amiota megláttam,beleszerettem....:)

[Szerkesztve]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4040) Dare2Live válasza - = Zk = - (#4039) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát a szerelem az szerelem.

Ellenben egy pl p880 sokkal sokkal jobbgép minden tekintetben. Gondolj csak a 39mmes kezdőfokusz helyetti 24mmes kezdőfokuszra. (Igaz méretre nagyobb is, meg nem olyan szép, nemlesz belőle szerelem.)

btw azthiszem tevagy a kodak v570 célközönsége. Abba is azonnal szerelmes leszel. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4041) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

aproneten vki 11.500Ftért árul 2gbs Sony memoristicket boltban ugye 17 ha vkit érdekel....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4042) - = Zk = - válasza Dare2Live (#4040) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igaz,valóban jobb gép.de sajna külsőre nagyon unfrankóó...:(:(:(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4043) orbano válasza - = Zk = - (#4042) üzenetére


orbano
félisten

biztos vagy benne, hogy kinézet alapján akarsz fényképezőgépet választani? inkább az elkészült képekben kellene :U
kedvesemet is lebeszéltem erről a lányos szokásról, így egy nőies színű formájú A540-ről átbeszéltem egy FZ4-re, holott én kifejezetten rondának találom. De amikor fogom a kezemben a gépet és a fényképezésre koncentrálok, magasról sz@rom le, hogy hogy néz ki a gép...

egyébként szerintem a p880 haccor szebb :) persze ízlések és pofonok

A vér nem válik VAZZE!™

(#4044) orbano


orbano
félisten

ja és amiért ide is jöttem: A d80-hoz kitben adott DX 18-135-ös obiról mit tudtok. Egy jó darabig elég lenne nekem ez az átfogás, és árban is jól jövök ki a 400d-hez képest, ha hozzászámolok egy hasonló kaliberű, de vagy ratyi, vagy jó, kisebb átfogású obit (sigma 18-125/200, 17-70).
Sajnos pbase-en nem találtam képet, nem tom miért :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#4045) iko


iko
tag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani egy olyan gépet aminek elég jó a látószöge és kb 50 alatt-környékén van? Nem vagyok profi szóval nem kell nagyon sok funkció.

(#4046) - = Zk = - válasza orbano (#4043) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:F :F :F :F ...hát akkor mostmár végképp nemtudom mit tegyek.....
én sem konkrétan a külseje miatt szerettem bele,..megtetszett kivűlröl és belülről egyaránt....!!! :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4047) orbano válasza - = Zk = - (#4046) üzenetére


orbano
félisten

szerintem gondold át mire van szükséged, mi az ami fontos neked egy ilyen gépben. egy jó ideig én is pl eso 400d mániás voltam, de már játszom a gondolattal, hogy jobban járhatok egy d80-nal vagy a k10d-vel, pedig a szívem még mindig a 400d fele húz. De ha belegondolok, hogy milyen hamar megkedveltem kedvesem fz4-ét használat közben (nekem nagyon kézreesett benne minden), akkor nem hinném, hogy ez igazán számítana. akármelyiket megveszed, amit itt ajánlanak, rosszul nem jársz, és meg fogod szeretni, mert a tied. ez az egész csak pszichológia :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4048) - = Zk = - válasza orbano (#4047) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pszichológia?? :D :D ..abban jó vok.
most néztem ki egy másikat:Kodak Easy Share V530.....a lényeg h NE ezüst legyen...
végülis ez az ami a DXben is megfogott...hogy nem ezüst!!!
tud vki használható infot mondani a kodak v530asról?.
köszönöm székem..... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4049) orbano válasza - = Zk = - (#4048) üzenetére


orbano
félisten

kinézetre nekem ez jönne be, bár ez a V530 se csúnya feketében :))

[link]

Izé.. mennyit akarsz költeni a gépre és mit akarsz tőle tudásban/minőségben?

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#4050) Predator...


Predator...
tag

Hali...

Új digitgépet venék a mostani Canon PowerShot G5 helyett...

Kompakt gép lenne a megfelelő szerintem...elsősorban Makró,Vízalatti,Tájkép lenne amit fotóznék...eddig 3 gép járkál a fejemben de nemtudom hogy melyik a legalkalmasabb,
viszont árban max 150e-ig mennék azthiszem... (ha kicsit több nem gondd)
Tehát a 3 gép:
- Fuji Finepix S9600
- Canon PowerShot G7
- Canon PowerShot Pro1

Mit gondoltok?...esetleg egyéb más ötlet?

Jó ha tudja a RAW formátumot,optikai zoom se legyen túl kicsi...úgyértem min 6x,ha valós kereső van akkor jók vagyunk,a G5 5 Mpixel ennél magasabb jó lenne...sorozatmód se hátrány...
Nagyjából azt hiszem ennyi...

Köszi minden segítséget előre is:)

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.