Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Dtomi válasza pinnacle (#799) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem tudom hol nézted a haját mondjuk F14 nél kicsit nagyobbnak kellene lennie a mélységélességnek bár ezt a kategóriát abszolut nem ismerem egyébként ha megnézed tűéles a kép pl az orra élén látszanak a kis érzék pihék nem beszélve a kilógó tücsöklábakról :C :DD és tényleg észre lehet veni egy pár helyen a zajosodást hogy ez is hogy lehet??? nem csodálom hogy lehúzzák a rolót :F [link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#802) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Íme egy makró a Kodak Z740-emmel, sztetek ez jó, mert sztem az, nekem nagyon tetszik. Milyen ez ''szakértő'' szemmel? Full automata beállításon, kb a 7. képem, nos, íme:[link]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#803) hali01 válasza Moddingfan (#802) üzenetére


hali01
őstag

Ez még nagyon messze van a makrotol és a minősége is gyengus.
Tipikus agyonszűrt kimosott kép.
Egy makro valahogy így szok kinézni: [link]

(#804) Moddingfan válasza hali01 (#803) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na ne b@ssz, hogy ez kihozod egy 60K-s gépből? :Y

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#805) gyuri10 válasza MasOyama (#782) üzenetére


gyuri10
tag

Szia MasOyama,

Pana. Nekem a Casio gagyinak tunik, bar ez lehet hogy ostoba sznobizmus a reszemrol, es ervnek semmikepp sem mondhato. Mindenesetre 70+ rugot biztos nem adnek egy Casio-ert.

Lehet hogy neked ezek nem lenyeges szempontok, de 100-ert ott van a Pana TZ1 is. Egy kicsivel nagyobb, de 10x-es zoomot kapsz es azt a mozi alatt is hasznalhatod. Tovabba marha gyorsan ter magahoz bekapcsolaskor mert nem kell kitolnia a lencsejet (csak zoomolashoz). Ha el akarsz kapni pillanatokat akkor az a 2-3 megsporolt masodperc nagyon sokat szamit. Nehany eve volt szerencsem az arizonai sivatagban kocsikazni (nem en vezettem) es atrohant elottunk az uton nehany preri farkas. Mire szerencsetlen filmes olympusom kidugta a lencsejet addigra a farkasok mar a bozotosban almodoztak a gyalogkakukkrol... ugyhogy csak az emlekeim maradtak.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#806) Moddingfan válasza hali01 (#803) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez már jobb egy fokkal? [link]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#807) Dare2Live válasza Moddingfan (#804) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pana fz20

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#808) Motion_Blur válasza Moddingfan (#806) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem tetszik. Tele állásban készült képed van? :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#809) Moddingfan válasza Dare2Live (#807) üzenetére


Moddingfan
senior tag

És ez hol 60K? :F

Motion_Blur: köszönöm :R Még nem sok képet csináltam, hétvégén csinálok több félét is és felrakom őket egy galériába és belinkelem ha érdekel valakit.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#810) Ademon


Ademon
csendes tag

Érdeklődni szeretnék, hogy ebben a gépben (PowerShot A610) lehet-e olyan jó kis panorámafotókat csinálni (több kép egymásmellé fotózásával amit a gép összerak)? Szeretnék venni egyet :)

(#811) gyuri10 válasza Moddingfan (#806) üzenetére


gyuri10
tag

A hatter eleg gazos tutter nem akasztanam ki a falra. Na ja, az allatoknak megvan az a tendenciaja hogy nem allnak oda ahova kered es nem csizelnek turelmesen amig lefenykepezed oket. Viszont marha jo az arnyek. A fej arnyeka igazi rajzfilmfigura, a potroh arnyekan meg latszodnak a finom szorok. Ha lenyesned a felesleget a hangya korul lehet, hogy egesz jo kep lenne, bar nemtom hogy maradna-e eleg felbontasod egy 10x15-os kephez.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#812) Moddingfan válasza gyuri10 (#811) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Maradna, mert már 5Mp-ben készült a kép és van mit levágni belőle ;) Most, hogy van állványom végre fotózhatok igazi,korrektül beállított makrókat is, már csak türelem kell hozzá :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#813) gyuri10 válasza Ademon (#810) üzenetére


gyuri10
tag

A kepeket nem a gep fuzi ossze panoramava hanem szoftver miutan letoltotted a szamitogepre. Legalabbis olyat meg nem lattam, hogy ezt a funkciot a firmware-be implementaltak volna :F . A gep csak az osszefuzendo kepek elkeszitesenel szokott segiteni, hogy a kepeid megfeleloen legyenek pozicionalva. Ez jo hir :C , mert akar tamogatja akar nem, szoftverrel mindenkepp csinalhatsz panoramakat, csak esetleg jobban kell figyelni.

Az olympus 770UZ tudom hogy segit a panorama elkesziteseben, de csak a kepek vizszintesen osszefuzeseben. Ha pl egy magas epuletet akarsz tobb fektetett kepbol kirakni, vagy a hianyzo nagylatoszoget szeretned ''mozaikkal'' helyettesiteni, akkor hiaba a beepitett tamogatas, csak az ugyessegedre es a szoftverre tamaszkodhatsz.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#814) Dare2Live válasza Ademon (#810) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

minden géppel lehet. A610nek van egy külön opcioja erre aminek a segítségével pontosan a mellette felette.... lévő dolgot tudod fényképezni.

esteleg érdeklődj rá az A610 topicban

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#815) MasOyama válasza gyuri10 (#805) üzenetére


MasOyama
őstag

Hmm. A két kissebb Casioról már kezdek lemondani, de a z850-est nagyon dicsérik mindenhol. Mégha csúnya is egy kicsit. :D A pana zajos kevés fény mellett, ezért vacilálok. A gyorsaságot összehasonlítva a Casio gyorsabb mindenben. :D Bekapcsolás, fényképezés, mentés, két kép közötti idő, stb...

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#816) pitman válasza Dare2Live (#791) üzenetére


pitman
őstag

Teljesen felesleges újságot fotózni, láttuk a teszteket, mindenhol írják, hogy használható magas érzékenységen, ezt el is ismertük. Ezt eddig sem kérdőjelezte meg senki csak azt mondja mindenki, hogy baromi zajszűrést csinál a gép (amit az általad linkelt egyik szöveg meg is említ). De ettől vízfestméyt gyárt, amit maximum kis méretben érdemes előhívatni.
Erre írjuk, hogy csodák nincsenek. Ha egy más gép 800-as képét megvasalod valamilyen zajszűrő progival, jó eséllyel kapsz olyan minőséget, mint a fujival.
Az tényleg pozitívum, hogy ezzel nyerhetsz záridőt, de ezt elveszted képminőségben (mondjuk ez dslr-nél is így van).
(Mellesleg én láttam már Canon D30 géppel készült képeket, amik hasonlóak a fuji 1600as, teremben készült képéhez. A különbség annyi a kettő között, hogy a Canon 3mp-es képén még a hátsó sorokban is felismerhetők az arcok a nem megvilágított nézőtéren, pedig az nem egy mai gép. Ez az, ami a Fuji képéről nem mondható el - ha már dslr-hez hasonlítgatunk.)
Ha a fentieket nem látod a saját szemeddel a tesztképeken, akkor tényleg nincs miről beszélni.
Akinek pedig ez a minőség elég, illetve a magas érzékenység az adott kompromisszumokkal, természetesen vegye meg a gépet és használja örömmel.
Egyébként hányszor akarod még ezt leíratni? Azt hiszem én többször nem fogom megtenni.

(#817) pitman válasza pinnacle (#799) üzenetére


pitman
őstag

Az a gép elég elfuseráltra sikeredett, szerintem ne ahhoz hasonlítsd. Legalábbis a beépített jpeg motorja. Raw-ból azért másabb a helyzet.

(#818) pitman válasza Dtomi (#801) üzenetére


pitman
őstag

Nem húzzák le, visszavonták a bejelentést, tovább gyártják majd a gépeket.

(#819) pitman válasza Moddingfan (#806) üzenetére


pitman
őstag

A fás kép kicsit mosott, a hangyás is annak tűnik, de a téma jellege miatt ezt nem igazán merném állítani. Valami olyat kellene lefényképezni, amin sok részlet van.

(#820) pitman válasza gyuri10 (#813) üzenetére


pitman
őstag

Van olyan gép, ami (igaz kisebb méretű) képet össze tud rakni, de ha nagy felbontású változat kell, akkor az ott is szoftveresen megy utólag.

(#821) MasOyama válasza pitman (#816) üzenetére


MasOyama
őstag

Nekem tudsz segíteni a választásban? Elöző oldal tetején találod a linket a gépekhez.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#822) Moddingfan válasza pitman (#819) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Amin sok részlet van? Például mit? Adnál tippet? Köszi :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#823) pitman válasza Moddingfan (#822) üzenetére


pitman
őstag

A korábbi fa például tökéletesen megfelelne. Nem tudom az miért lett olyan amilyen, ha csak simán kevés volt a fény és a záridő sem volt ideális, az is okozhat enyhe bemozdulást, ami miatt fátyolosnak hat a kép.
A hangya esetében túl kicsi az egész képhez képest, olyan mintha műanyagból lenne szegény.
Ha állványt használsz vagy simán leteszed a gépet valamire, akkor a mozgásból eredő hibákat rögtön ki tudod zárni, innentől pedig bármit fényképezhetsz (cérnaspulni, madártoll stb., de gyakorlatilag bármi megfelelhet amivel a képmező jelentős részét ki tudod tölteni), amiből rögtön le lehet szűrni, hogy mennyi részletet képes visszaadni a gép.

(#824) Moddingfan válasza pitman (#823) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Sztem a bemozdulás lehetett a ludas, mert nem állványról csináltam, de most már csak azzal fotózok makrókat, remélem így már jobb lesz. Kíváncsiságból sztem lekapom ugyan ezt a fát, ugyan akkor, csak álvánnyal és meglátjuk, lesz-e valami vátozás, sztem biztosan. Van mégmit tanulnom, kb. egy hete van meg a gé és 3 napja az állvány. Kaptam kölcsön számos digitális fotózásról szóló könyvet, majd igyekszem elmélyülni bennük, hogy egy nap jó fotós váljék belőlem is. Hétvégén megindulok és fotózók, mint az őrült, hisz gyakorlat teszi a mestert :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#825) sbazsi


sbazsi
veterán

van értelme gyors memóriakártyát venni ultrakompakt géphez?

Casio z850
sd

A gépet még nem vettem meg, majd ha meglesz írok róla, még a régit kell eladnom.

(#826) pitman válasza MasOyama (#821) üzenetére


pitman
őstag

Ez fogós kérdés, mivel jelentősebb különbségek vannak a gépek között, így egyértelműen az lenne a legfontosabb, hogy mire szeretnéd használni.
Én az átfogása miatt, ha magamnak kellene válasszak a három közül, akkor Panasonic. Azon az egy képen, ahol 400-as érzékenységgel a nagyobbik Casioval összehasonlítható, nincs jelentős különbség közöttük zajban sem. Azt nem értem, miért nem csinálták meg ugyanazon képeket minden érzékenységnél, hogy össze lehessen hasonlítani.

(#827) gyuri10 válasza sbazsi (#825) üzenetére


gyuri10
tag

Ha videot is akarsz felvenni vele akkor valszeg elvaras. Olvasd el a geped honlapjan, hogy van-e mozgokephez also sebessegkorlat. Aztan ha egy 1-2GB-os kartyarol at akarod tenni cuccot a vinyora, akkor is jol johet a sebesseg. Az en fenykepezom USB1.1 sebesseget tamogat csak, igy attolteni kozel 1GB kepet/videot a fenykepezon keresztul kb 40-50 perc. Ugyanez kartyaleolvason keresztul amikor a kartyam sebessege ki van hasznalva akkor csak nehany perc.

[Szerkesztve]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#828) Dare2Live válasza pitman (#816) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dpreview:

''At ISO 400 you start to suspect that Fujifilm's claims for the high sensitivity of the F10 are not entirely hollow - noise is visibly and measureably lower than the SD500, and there's certainly a lot more detail (standard CCDs this small need a lot of noise reduction at ISO 400, and this tends to obliterate fine detail). In fact noise levels aren't that much higher than many 5MP cameras produce at ISO 100.

Fordítom a keménybetűs szöveget hátha angolul nemtudsz azért nemtudod értelmezni amiket belinkeltem, bemásoltam......
''A zaj érzékelhetően sokkal kissebb mint az SD500nál és láthatóan sokkal több a részlet. (standard CCDknél sok zajcsökkentésre van szükség ISO400on ami miatt elvesznek a finom részletek)''

Ebből nekem azjön le, hogy sokkal kissebb a zaj és sokkal több a részlet. Hapedig sokkal több a részlet akkor sokkal kissebb a mosás.
Rosszúl értelmezem?


Mért irom le újra és újra? Mert olyat állítasz ami nemigaz evvel megtéveszted azokat akik ezt a forumot olvassák. Mért jó ez neked ha kérdezhetem? (Mert biztos vagyok benne, hogy tudsz olvasni, nagyjából annyira angolul, hogy elolvasd amiket belinkeltem, bemásoltam és értelmezni is tudod azt, hogy ''noise is visibly and measureably lower than the SD500, and there's certainly a lot more detail (standard CCDs this small need a lot of noise reduction at ISO 400, and this tends to obliterate fine detail). )

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#829) sbazsi válasza gyuri10 (#827) üzenetére


sbazsi
veterán

elvileg usb 2.0-t tud. dokkolon keresztül
megnéztem, sehol nem írja, hogy mi kellene neki...
én tavaly egy 750-essel csináltam videokat, jók lettem.
most láttam tesztfelvételeket, igencsak akadozott a kép.
lehet ezért?!

(#830) csudri válasza Moddingfan (#798) üzenetére


csudri
őstag

A részeg haverok felvétele hanggal az igazi! Rólam négy videó készült a legutóbbi sítúrán, azóta kicsit átértékeltem a dolgokat. :D Most már nem iszok meg 12 Jäger-t, csak 8-9-et. :D

(#831) gyuri10 válasza sbazsi (#829) üzenetére


gyuri10
tag

Nekem Pana FZ30-am van. A termekleirasban egyertelmuen benne van, ha videjozni akarok akkor legalabb 10MB/s sebessegu kartyat vegyek. Vettem -> jo. Rosszabbal nem probaltam, de el tudom kepzelni, hogy el kellene dobalnia nehany frame-et mert nem birja eleg gyorsan kiirni.

Nos, az USB2.0 meg nem minden. Az en pana-m is USB2.0-as :)) de csak full vagy high speedes (fogalmam sincs melyik). Az egyik valoban gyors, a masik az USB1.1 kompatibilis sebesseg USB2.0-n. Na ez a pana az 1.1 sebessegu USB2.0-t tamogatja :C .

A masik dolog, hogy a leggyengebb lancszem szamit. Franko ha gyorsan tud letolteni a fenykepezod (es igy nem kell kartyaolvaso) de ha memoria kartyad gagyi akkor tovabbra is lassu. Na persze itt az a lenyeg, hogy a letoltesi sebesseg neked fontos-e. Ha zavar a lassusag, vegyel gyorsabbat.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#832) MasOyama válasza pitman (#826) üzenetére


MasOyama
őstag

Főleg rendezvények, előadók, csopotképek, zárt sötétebb helyek. :D Sportaréna, ilyesmi.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#833) Moddingfan válasza csudri (#830) üzenetére


Moddingfan
senior tag

:DDD :R Jövő héten haver szülinapja, pincebuli lesz, már alig várom ;]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#834) quantal válasza gyuri10 (#831) üzenetére


quantal
tag

Az FZ30 ''full speed''-ben nyomja. A ''high speed'' az igazi nagy sebességű USB 2.0. Hogy miért hívják a lassabbat ''full speed''-nek azt ne kérdezd. Tényleg megtévesztő. Valószínű, hogy ez a kifejezés még 2.0 előtti őskorból származik. :)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#835) Ademon válasza gyuri10 (#813) üzenetére


Ademon
csendes tag

Valami javaslat, hogy melyik programmal lehet ezt megcsinálni? Összefűzni a panoráma részeit. :)

(#836) Moddingfan válasza Ademon (#835) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A fényképeződ mellé nem adtak ilyen progit? Nekem mindkettő mellé adtak, az egyiknek Panorama Maker a neve, a másik most nem jut eszembe.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#837) Maksifül


Maksifül
senior tag

Digitális gépet szeretnék vásárolni, kb 30-35k van rá. Milyen típust javasoltok?
Hagyományos családi kocafotók készítésére használnám... macska, gyerek, táj... :)
Nem kell bonyolult masina, csak jó legyen az ár/érték arány :)

Köszi a helpet!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#838) csibor válasza Maksifül (#837) üzenetére


csibor
őstag

Cannon A430 1 hónapja 35000Ft-ért vettem,4mp,4Xoptika,2 elem,korlátlan videó hanggal,sd-mmc kártya.

(#839) pitman válasza Dare2Live (#828) üzenetére


pitman
őstag

El tudom olvasni, de te is értelmezhetnéd végre hogy mit magyarázok már néhány napja.
''Fordítom a keménybetűs szöveget hátha angolul nemtudsz azért nemtudod értelmezni amiket belinkeltem, bemásoltam......''
keménybetű???? :)

Lehet, hogy kevesebb a zaja, bár 400-on a többi is szépen teljeseít, felette viszont a többi simán zajos vagy érdekesen blokkos (Pana), ez nem az csak kimossa a részleteket (ez sima blokknélküli paca, a Panánál azért egy fokkal jobb). Ezt nem tudom máshogy leírni. Kis printekhez jó, akinek ez megfelel annak jó, az vegye, ahogy korábban írtam. Kap egy számára használható nagy érzékenységű gépet.

Többen és többször leírtuk, hogy csodák nincsenek, kompakt gépen, adott lapkamérettel csak drasztikus zajszűréssel lehet ekkora érzékenységet elérni. A fuji is ezt teszi, csak a leírások alapján más módszert is bevet a sima szoftveres szűrés mellett (a ccd zaját is kivonja egyszer a képből). Te állítottad, hogy simán lenyom bármilyen gépet, erre mondom én azt, hogy ez mind szoftveres szűréssel megy, nem a ccd jobb annyival. A fuji algoritmusai jelen pillanatban kicsit jobbak, ennyi.
Tudtommal semmi olyat nem állítottam, ami megtévesztő lehet. Csak azt írom, hogy igaz, hogy zajtalan, de részlettelen is.
Tudtommal senkit nem beszéltem le róla, sőt mint korábban és most is írtam, akinek ez megfelel, vegye.


(#840) pitman válasza pitman (#839) üzenetére


pitman
őstag

És még valami és ezzel a téma részemről lezárva:
a tesztoldalakkal azért érdemes óvatos lenni, azok többnyire egyetlen gépet sem szoktak túlzottal lehúzni vagy magasztalani, életszerű tesztképeket, illetve felhasználók által készített képeket kell nézegetni, mert többre megy vele az ember. Akkor majd lehet, hogy rájössz te is, miről beszélek.

(#841) pitman válasza MasOyama (#832) üzenetére


pitman
őstag

Pont ezeket a helyket nem lehet a kompakt gépek elsődleges felhasználási területének nevezni. Azok a gépek is szóba jöhetnek, amikről pár napja itt az egyik kollégával beszélgetünk. Nézz szét közöttük, hátha valamelyik megfelelne az igényeidnek.

(#842) MasOyama


MasOyama
őstag

Vennék lehasznált, régi, kopott akármilyen digitális fényképezőgépet. Max. 5k-ig.
Részletek:
[link]

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#843) MasOyama válasza pitman (#841) üzenetére


MasOyama
őstag

Tudsz nekem 2,5 cm-nél vékonyabb gépet ajánlani? Ami ezekre a legmegfelelöbb? Az ár nem számít 120-ig. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#844) fokukac


fokukac
nagyúr

nem tudja valaki véletlenül, hogy Nikon D100 esetében milyen gyújtótáv-szorzót kell alkalmazni? (mint a canon-nál az 1,6x)
mert most hirtelen nem találok erre info-t...

azt hiszem ez sem full-frame érzékelős, tehát kell hozzá vmilyen szorzó.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#845) adik válasza fokukac (#844) üzenetére


adik
őstag

másfél

Kettő, csipkebokor vessző!

(#846) Dare2Live válasza pitman (#839) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''adott lapkamérettel''
Hiányos tudásod miatt rossz a végkövetkeztetés:
uaz a lapkaméret és óriási különbségek vannak! Más egy Sony és más egy Canon.
De míg Sony és Canon ''elméletben'' uaz ezért csak gyak észrevehetetlen különbségek vannak gyártást miatt addig az F10ben használt SuperCCD drasztikusan eltér elméletben (is) a többitőt. technológiai részletekbe nemmennék bele a SuperCCd kialakítás maitt sokkal több érzékelőt tudak elhelyezni pl 1/1.7''en mint canon ccd sony ccd.
Olvass kérlek utána a neten ha a szemednek meg nekem nemhiszel, mindenhol azt írják amit én és már nagyon unok szajkózni.

F10 nem azért tud sokkal jobb lenni uazon méreten mert jobb algoritmusa van hanem mert sokkal jobb a CCDje.


Btw ha ezt olvasod, hogy ''noise is visibly and measureably lower than the SD500, and there's certainly a lot more detail
Ha ez aztjelenti neked, hogy ''zajtalan, de részlettelen is'' akkor vagy angolul nemtudsz vagy mással vannak súlyos problémák.


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#847) fokukac válasza adik (#845) üzenetére


fokukac
nagyúr

THX ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#848) MasOyama


MasOyama
őstag

Találtam egy jó oldalt, ahol az összes általam vásárolni szándékozni gépről van tesztfotó. (LINK1), kérlek nézzétek át, hogy melyik a jobb véleményetek szerint. Köszönöm.

[link]

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#849) adik válasza MasOyama (#848) üzenetére


adik
őstag

nem akarlak nagyon lelombozni, de ezke a tesztfotók kb semmit nem érnek. egyedül az árkádos.
mindegyik verőfényes napsütésben készült, jó féynviszonyok közepette. (fényképezés := fény leképezése) ilyen körülmények között minden gép jól teljesít, de ezt én huszadszorra írom ide, mások meg már több ezerszer bepötyörészték...
a panáról az iso1600 kép durva nagyon, valóban nem sok mindenre lehet használni.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#850) Dare2Live válasza MasOyama (#848) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz továbbra sem kérdéses: Panasonic a 28mm - 102mm + képstabi + leica miatt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.