Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Icewind


Icewind
aktív tag

Egyébként ezek az új ultrakompakt Fujik se rosszak (persze a felső kategoriaban), tesóm vett egyet a minap, nemistom melyiket, valamelyik x10 de megdöbbentően szép képet csinál és a vakuja valami verhetetlen egy hatalmas szobát kristálytisztán bevilágitott, a sonym rég elvérzett volna.
Viszont a sony 2x gyorsabb ;]

(#552) vati válasza Carline (#548) üzenetére


vati
senior tag

Nekem is megvan még a Canon A40 :) én is szerettem, nagyon jó kis gép volt a maga idejében..

Sajnos nagyon öregnek számít... A reális használati értéke 25 ezer körül lenne, de szerintem ember nem ad érte annyit (hiába jobb, mint egy noname 3-4MPes gép), ha 15-20 körül elviszik vsz. már nagy mázlid volt. Szóval ne számíts nagyon az árára :(

Ha muszáj eladni, próbáld meg a vaterán feldobni 25 körül, hirdesd meg itt a hw-piacon és a fotós fórumok megfelelő topikjaiban.

Ha mindenáron hű akarsz maradni a Canonhoz és nem akarsz más márkát kipróbálni, nézegesd az utódait, 4-5MP-től fölfelé, pl A530. Annyira azért nem drágák. 50-60 eFt körül már elképesztő választékban vannak belépő szintű gépek.
Ha kicsit hozzáteszel a pénzhez + ismerősnek el tudod passzolni az A40-et akármennyiért, és nem valami nagyon dzsunkagyártmányt veszel, mindenképp minőségi ugrás lesz. De 50 alatt tényleg nem nagyon van semmi értelmes.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#553) Carline válasza vati (#552) üzenetére


Carline
őstag

Én is úgy gondoltam, hogy 15-20 körül eladom hozzáteszek 30-35-öt és veszek valamit.
Hát nem igazán tudom, de én megszoktam a 4xAA NI-HM akksi nyújttta üzemidőt.
A mostani gépekben mint pl. az általad mutatott A530-ban is csak 2 db elemnek van hely.
Mennyit bírnak ezek így?
Nem hinném, hogy az LCD illetve CCD áramigénye kevesebb lenne.

Annyira azért nem drágák. 50-60 eFt körül már elképesztő választékban vannak belépő szintű gépek.

Épp evégett írtam, hogy használt is megteszi.
Az új ára ~50k az említettnek, de használtan lehet jobb, de öregebb gépet is megkapok.
Sajnos a makro nem erőssége az A40-nek. ~10 cm nem igazán macro :(

Dzsunkát meg nem akarok venni, mert nem :)
Az elsők között volt egy HP gépem, de arról inkább nem írok.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#554) Huma válasza Moddingfan (#462) üzenetére


Huma
addikt

Ok. Kösz. Sajnos a garpapir és én jelenleg két külön helyen tartózkodunk. De majd megnézem.
A canon szakszervízéről pedig elég csúnya dolgokat írtak itt a PH-n. Remélem én megúszom valahogy gond nélkül.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#555) Dtomi válasza sakál (#542) üzenetére


Dtomi
őstag

Ilyen nincs hogy a canon csinálja a legjobb gépeket esetleg neked az jön be mert olyan obid van vagy az tetszik azt a rendszert szoktad + stb. ottt a nikon a kodak és a konica minolta (vagy a hasselblad) csak a kategoria számít, és a pénz...

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#556) eReL1 válasza eReL1 (#536) üzenetére


eReL1
tag

'Kodak z640'-ről valaki?

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#557) pinnacle válasza Dare2Live (#544) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt jobb a Canon A700 ,mint a Fuji F10.[link]
Itt is jónak tartják.[link][link][link]
Nekem eladó,fotós mindenhol a Canont ajánlotta,igaz mostanában tesztekben a Panasonic FZ30 győz mindig,de az más kategória.
Akku gondjaim is megoldódtak,''dischargeolni'' kell az akkut, mert a kamera nem tudja teljesen lemeríteni.2 db 2500 mAh GP akkuval 250 képnél tartok.Viszont azt is el kell mondanom,hogy én még idáig tűéles,tökéletesen színhelyes képet meg nem tudtam készíteni.MM-ben hívattam elő képeket,elég gyengék lettek,de miután kiderült,hogy automatikusan javítják a képeket(csak tudnám,hogy minek?),javítás nélkül már jobb,de nem az igazi.Sony szervízben azt mondták,hogy szinte minden fényképezőgépet szoftveresen kalibrálni kell,az megoldja a problémákat.Nem tudom,hogy a Canonnál is van-e ilyen lehetőség?

(#558) optikus válasza sakál (#542) üzenetére


optikus
senior tag

Ma szinte az összes(!) digitális kategóriában a Canon csinálja a legjobb gépeket,
:Y Hehe de azert biztos haborognal ha valaki ugyanezt irna a Nikonrol, Olympusrol stb...

Buy books not gear.

(#559) Senior tag


Senior tag
aktív tag

LX1-es Panasonicot nézegetem, nagyobb méretű nem jöhet szóba. Tapasztalatok? Van jobb ebben a méretben? Optikai képstabilizátor és a 16:9-es videó lehetősége fontos lenne.

Ugorgyunk!

(#560) Dare2Live válasza pinnacle (#557) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

idézek innen:''The F10 is - if you look really closely - managing to to pull a little more fine detail out of the scene, but the A700 has slightly better edge-to-edge sharpness - quite an achievement given the zoom range on offer. The results are typical Canon in many respects; clean and very slightly over-processed

iso80 f10 ebbe jobb canon abba kb egykategoria...

Tény iso80on alig válik el, hogy mennyivel is agyonveri fujif10 a canontA700at nézzük uerről az oldalról mint mondanak iso800nál
''And here's where the F10's Super CCD sensor really starts to show its stuff; the A700 image, is so noisy that it'll make your ears bleed......''
''Sure, it's slightly unfair to compare it to the F10 ....... ''
''

Amint nem napfényben: házon belűl, este, északa, partyn fényképezel a 60Ks Fuji szó szerint agyonveri a 80Ks A700at. Igaz amikor szabadban jó megvilágitásnál fényképezel hozza uazt a szintet. Nálam ezen ideális estek a fényképezés 20%át fedik le nálad?



[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#561) biggamer


biggamer
veterán

Na, így néz ki a '' Sony '' első DSLR-je : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#562) Dare2Live válasza biggamer (#561) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha úgy folytatják ahogy R1el elkezdték......
(azóta se értem, hogytudják 190Kért adni azt a gépet... csak az obi rajta megér 190kt......)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#563) biggamer válasza Dare2Live (#562) üzenetére


biggamer
veterán

Én 2 hete adtam el a Sony DSC F828-amat, nagyon szerettem, csak kevés volt a 7-szeres optikai zoomja.
Az R1-nek sajna meg csak 5-szörös.
Ha elment volna 400-ig, és stabilizátoros lenne, gondolkodás nélkűl megvettem volna.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#564) vati válasza Carline (#553) üzenetére


vati
senior tag

Sokáig én is ragaszkodtam a 4xAA NiMh akkus gépekhez (pl. Fujik mind ilyenek pl.) de a bridge kategóriában és följebb elég ritka.

Vsz nem törvényszerű, hogy az újabb gépek ugyanannyit vagy többet fogyasztanak, e téren is van fejlődés.

Nekem az egy kategóriával följebb levő FZ30 kb. 2 ceruzaelemnyi térfogatú lítiumos ''gyári'' akkuval megy, és nem panaszkodom: szerintem tovább bírja mint az A40 4 ceruzával, gyorsabban lehet tölteni, nincs memóriaeffektus, árban talán 2x drágább az utángyártott akku mint 4 jó ceruza.. Kibírható.

Ha használt gépekben is gondolkodsz, hatványozottan érdemes más márkák felé is tájékozódni. Pl. a Dare2live kollega által ajánlott Fujik, a KonicaMinolta A200 (amiről írtam lejjebb) vagy akár egy Pana FZ20. (sokan eladják mert FZ30-ra váltanak, pedig marha jó kis gép) Olvasgasd a dpreview-t, digicamot... Használtan 60-70K körül már nemcsak szappanosdobozt kapsz. Esetleg Canon S1 v. S2 ha ragaszkodsz a Canonhoz.

Azt vedd figyelembe, hogy a Canon és Nikon enyhén túlértékeltek, mert a mainstream azt hiszi: csak ez a fényképezőgép, mer' ezek a céget 30 éve is fényképezőket csináltak.
Egy digit.kompaktnál vsz. majdnem mindegy, csak az ár/szolgáltatás arány számít, és hogy ne dzsunka legyen. Elrettentő példának persze ott vannak a HP gagyi gépei, de pont ezért érdemes teszteket olvasni... Leginkább annak éri meg zombiként menni a Canon/Nikon vonalon, aki egy rakat pénzt beleölt ''brand'' kiegészítőkbe (obik, vakuk) még az analóg korszakban - , de ha nulláról kell új márkát választani a nem különösebben fejleszthető kompaktok kategóriájában, nem ez a helyzet. Pl. a Panasonic/Fuji/Sony se most kezdte az ismerkedést a képalkotás világával: a Pana pl. igencsak ott van a videó világában, vannak némi hagyományaik.
(Nemrég nézegettem egy 350D JPEG képeit, néhol ugyanaz a mosott foltosság köszön vissza mint az A40-nél:( bár kétségkívül klasszisokkal feljebb van. A Panám tény hogy alapból (utánszűrés nélkül) zajosabb, de ez a mosottság legalább nincs, már kezdtem falnak menni tőle az A40-nél.)

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#565) biggamer válasza zsiga667 (#528) üzenetére


biggamer
veterán

Egy kis étvágygerjesztő : [link] :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#566) zsiga667 válasza biggamer (#565) üzenetére


zsiga667
addikt

Szépek. :)

De az új Sony DSLR még annál is rondább amit eddig megszoktunk a Minoltától... :(
Szép dolog hogy továbbviszik a KM fotó-részlegét, de a designereket igazán kidobhatták volna.
Kíváncsi leszek mit fog tudni. A Sony-t ismerve sok megapixel, nagy LCD, és úgy általában mindenféle vakítás-hegyek; zaj, tetűlassú kezelés, és így ránézésre nulla ergonómia... Épp elég hogy az 5 nagyból (Canon, Nikon, Minolta, Olympus, Pentax) egy (Oly) már elment a consumer gagyi irányába, nem akarom a KM-et is elveszíteni. :O

(#567) Dare2Live válasza vati (#564) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

használt gépet hol?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#568) biggamer válasza zsiga667 (#566) üzenetére


biggamer
veterán

Első ránézésre nekem is snassznak tűnt a kinézete.
Kiváncsi vagyok a felépítésére, meg hogy mit fog nyújtani. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#569) biggamer válasza zsiga667 (#566) üzenetére


biggamer
veterán

Erről halottál már valami elkeserítőt ? [link]

Esetleg ebből annyi jó származhat, hogy lejjebb mennek az árak, ha több kínálat mutatkozik.
Nem ?

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#570) zsiga667 válasza biggamer (#569) üzenetére


zsiga667
addikt

A Samsung DSLR-ek átmatricázott Pentaxok. A Pentax pedig egy jó márka, ha olcsó de jó gépet akarsz, ugyanis óriási az objektívválasztéka, ráadásul jók és olcsók a Pentax cuccok.

Az alsó szegmensben valóban lejjebb mennek az árak, de mivel a Canon és a Nikon mellett más cégnek nincs igazi (fél)profi választéka (a Minoltának lehetett volna, kíváncsi vagyok a Sony be meri-e vállalni, az Oly pro meg vicc, sebesség és felbontás miatt), ezért a számomra érdekes területek továbbra is drágák maradnak. :(

[Szerkesztve]

(#571) BEE válasza biggamer (#569) üzenetére


BEE
addikt

Persze hogy leesnek az árak !
Az R1-essel is hogy lenyomták a bridge árakat ! :))

Amúgy örömmel látom, hogy a jobb gépeken
egyre több a német optika.
Szépen besorolok közéjük a Prakticáimmal ! :D :D :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#572) biggamer válasza BEE (#571) üzenetére


biggamer
veterán

A Samsung Pro 815-ről mi a véleményed ?
Tényleg annyira gázos a CA-ja, meg a képzaja ?
Mondjuk abba is tehettek volna egy stabilizátort, nem ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#573) BEE válasza biggamer (#572) üzenetére


BEE
addikt

Sajnos nem ismerem a gépet,
butasággal meg nem akarlak traktálni. :(

A stabi okos dolog, néha nagyot alakít,
de lehet élni nélküle.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#574) biggamer válasza BEE (#573) üzenetére


biggamer
veterán

Ha van egy kis időd : [link]

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#575) pilóta válasza zsiga667 (#570) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na majd őszre lesz új Oly pro gép, beépített IS-el, nagy felbontással, nagy sebességgel. Jó lesz az... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#576) BEE válasza biggamer (#574) üzenetére


BEE
addikt

Nem rossz, de Te tükrösre vágysz, ha jól tudom.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#577) zsiga667 válasza pilóta (#575) üzenetére


zsiga667
addikt

Nagy felbontással, nagy zajjal... :U

Ha kihoznak egy 8MP-es gépet elfogadható 1600-as zajjal és 5FPS-sel (és még ez is nagy falat lesz, mármint a használható ISO1600), akkor még mindig csak ott vannak mint a 30D... Nagy felbontás = 12-16MP, nagy sebesség = 8fps. Ezektől meg olyan messze van az Oly mint Makó Jeruzsálemtől.

KM-féle CCD-rángatós stabi lesz ebben is?

(#578) psn


psn
tag

halihó,
régi jártam erre, gondoltam benézek, és milyen jól tettem... :))

nővérem fényképező vásárlására szánta rá magát, de most jön a lényeg: 30e HUF (bruttó!!!) alatt!
kiegészítőkkel (akksi+töltő+memória(256)) együtt SE legyen sokkal több 30-nál.
Feladta a leckét, mi?! :C

Én erre gondoltam: Canon Powershot A410.
Mondjatok véleményt / mondjatok jobbat. :R

[Szerkesztve]

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#579) biggamer válasza BEE (#576) üzenetére


biggamer
veterán

Már nem is tudom. :F
Azt hiszem még várok egy picit, de tök sz@r hogy nincs gépem.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#580) deniro2 válasza psn (#578) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem rossz gép, de újat tartozékokkal együtt nem veszel 30k-ból (tekintve, hogy a kisker ára 29-32 k között mozog).

(#581) psn válasza deniro2 (#580) üzenetére


psn
tag

Köszi a választ. Vszínű akkor ez lesz, mert bár az ő pénze, de sz.rt mégse vegyen.
Pécsen van egy bolt, ahol (elvileg) 28200. És ez volt a cél, valamint h tartozékokkal együtt se legyen sokkal 30 felett. Ha ez utóbbi nem is fog összejönni, ezek szerint mégsem nyúlúnk annyira félre vele...
Köszi még1x.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#582) hali01 válasza biggamer (#579) üzenetére


hali01
őstag

Ismerős érzés.
Talán ez a holtpont amit tul kell vészelni valahogy,nehogy butaságot csináljon az ember.

(#583) biggamer válasza hali01 (#582) üzenetére


biggamer
veterán

Nagyon igazad van.
Ilyenkor szokott az ember beleugrani valami olyan dologba, amin aztán hónapokig bánkódik, tipródik.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#584) BEE válasza biggamer (#579) üzenetére


BEE
addikt

Mint amikor szervízben a kocsi ! :O

Csatlakozom az előttem szólóhoz,
nehogy vackot vegyél, csak hogy legyen végre ! :Y
Türelem ! ;)

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#585) vati válasza biggamer (#574) üzenetére


vati
senior tag

Ez még a Pana FZ30-nál is zajosabb ISO400-on:( ld.[link]
Pedig a 28-420 mm nagyon ütős, ahogy az F2.2 induló blende is, és az FZ30-hoz hasonlóan kulturált nagyfelbontású EVF/LCD tartozik hozzá. Viszont nincs unlimited video, gyenge a makrója.
Összességében a Pana FZ30-al áll egy szinten, én most is ez utóbbit választanám a kettő közül.



Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#586) Retro11 válasza vati (#585) üzenetére


Retro11
senior tag

Na ebben egyetértünk mert a samsungok mindig is sz@rok voltak...És ahogy ez is belett harangozva elegek legjének ugy nem is csalodtam.Rendkivűl zajos és nem is tudom hogy fogalmazzak háát kicsit gyengus képeket produkál!
Engem is a zaj zavar a legjobban!
De ha választani kellene ismét Fuji S9500!Pana is zaj bajnok:DDD :DDD!!!
Erről a gépröl szerintem mindenki nyugodtan lemondhat

Üdv: Retro11 :R

(#587) MasOyama válasza Dare2Live (#545) üzenetére


MasOyama
őstag

Néztem már ezt is, de szegényke nagyon csúnya... :( Nem kell. :D

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#588) MasOyama válasza Icewind (#550) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen. T30-ról már vannak képek. Google. Szép képeket csinál. De 30 al hosszabb a memóriakártyával mint a Pana. Nem tudom megér e ennyit? 110+20.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#589) Retro11 válasza pitman (#540) üzenetére


Retro11
senior tag

Pitman!
Köszönöm hogy utána néznél csak azt még megmondanád mit használtál mellé?Milyen folyadékot vagy jo a sima viz?

Előre is köszi!
Csak nem tudom itt nálunk lehet e kapni,mármint a kendőt:DDD :DDD!!!
Üdv: Retro11 :R

(#590) Dare2Live válasza MasOyama (#587) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egyről beszélünk? [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#591) vati válasza Dare2Live (#567) üzenetére


vati
senior tag

Pl. http://www.apronet.hu/lista.php?alrovat=332 [link]

Fuji FinePix S5000,S5600,S5000 50-55 eFt között több is. Kérdéses, mennyire leharcoltak.
1 éves Canon S1 IS egy rakat kiegészítővel 53 eFt
Fuji Finepix S7000 69 eFt körül több is. (bár némelyikbe talán túl sok expó van beletéve)

egy árkategóriával lejjebb:
Canon PS A75 + 256MB kari + akkuszett 25000 Ft.

hozzáteszem: én soha nem idegesíteném magam használt géppel, mégiscsak zsákbamacska, inkább veszek egy számmal kisebbet újban.
de ha valaki másképp nem tud előrelépni, ez is szóba jöhet... tényleg sz@r érzés, ha valaki áll gép nélkül (vagy nagyon régi géppel) a gyerekei meg nőnek fel közben... Aki eredetileg kérdezte, évek alatt tudott 30-35 eFt-ot előteremteni a következő gépére, amihez egy A40 árát tudja hozzátenni.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#592) Carline válasza vati (#591) üzenetére


Carline
őstag

Az A40 váltás A75-re szerinted kifizetődő, vagy inkább Fuji FinePix S5x00, Canon S1 IS az érdemesebb?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#593) adik válasza Carline (#592) üzenetére


adik
őstag

az a 75 az 1, illetve a bridge gépek esetében pedig 2,5 lépés az ugrás...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#594) Dare2Live válasza Carline (#592) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem ha canonnál akarsz maradni akkor A620. most, hogy megjött az A700 leértékelték + A700ban kissebb(rosszabb)CCD.
dpreviewen high rec et kapott jobbat mint a nála drágább A700
igaz kissebb zoomal rendelkezik

most 60,400 Ft+ÁFA (72,480 Ft) extremdigitnél de van aproneten egy gyerek aki canont árul ujonnan/garival sztem netto körül meglehet nála venni, bár énmég sose üzleteltem vele.


s1/s2 akkor jó h ultrazoomot akarsz egyébként pl a 1/2.5 ccd miatt + a nagy zoomátfogás miatt 35ön/432 már láthatóan torzít.

ez az én 5letcsokrom és várom Vati 5letcsokrát is nagyon hasznosakat mond!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#595) Intelligencs

Nagyon beizgultam egy fényképezőre: [link]

De már van egy, kettő meg minek, így gondoltam eladom a régit. Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, mennyit érhet. Szerintetek mennyiért lehet eladni egy kb. másfél éves, kifogástalan állapotú Canon A95-öt [link] 1 GB-os Sandisk memóriákártyával? A fényképezőgépre még van több mint fél év gari.

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#596) sakál válasza vati (#585) üzenetére


sakál
tag

A Samsung itt is hozza a formáját... Persze nem is vártam többet tőlük. Félelmetes, hogy milyen jól működik a marketingjük, pár év alatt elárasztották a szórakoztató elektronikai és a számítógépes piacot is a középszerű (vagy még olyan se) cuccaikkal, és veszik.. Most a fotó piacon a sor.
Senkit se zavar, hogy még semmit sem sikerült csinálniuk,(ez szigorúan az én egyéni véleményem, kéretik nem belekötni :) ) aminél jobbat ugyanannyiért más meg ne csinált volna. Én még egy strandpapucsot se vennék tőlük.. Ez a gép is 7-800 $ (!) Ezérta pénzért már sokkal komolyabb gépet kapni, aminek az ISO 1600-on készült képe is összehasonlíthatalanul jobb.
Persze hülyítik a népet (ezt a Fuji kezdte el - és sajnos A Panasonic is folytatja) a minél nagyobb átfogású zoomokkal. (szegény Schneider és Leica is hova alázza még magát, hogy ilyen szarokba kénytelenek - korábbi önmagukhoz képest harmatgyenge - objektíveket csinálni?) Szóval folyik a vakúlj paraszt..
Nagy zoom, nagy fényerő, csicsás külső, stb. Az fotózást most kezdő delikvens, aki az analóg fotózásról (és ezzel együtt magáról a fotózás lényegéről ) semmi tapasztalattal nem rendelkezik, (és lehet, hogy ha nem kapcsolódna az új technika a számítástechnikához, sosem nyúlt volna fényképezőgéphez ) az esetek nagy részében nem a végtermék oldaláról (a kép), hanem a ''műszaki csoda'' oldaláról közelít a dologhoz.( Nézzük meg a mobiltelefonokat. A felhasználók elsöprően nagyobb része ma is csak arra használja a készülékét, amire kitalálták. Telefonál, és sms-t küld. Ehhez képest sokan az összes pénzüket arra költik, hogy az ő telefonjuk a ''kor szellemének'' megfelelően mindig a legújabb csicsákkal teletömöttebb legyen.) Így van ez sajnos ma a fotózás területén is.
Ezért van, hogy gagyi cégek a gagyi termékeikkel és kiváló marketingjükkel meg tudnak élni, ugyanakkor olyanok véreznek el, akik minőséget teremtettek, és nélkülük nem beszélhetnénk a fotózás fejlődéséről ( Minolta, Mamiya,stb)

A szépség az eszed rovására megy

(#597) adik válasza sakál (#596) üzenetére


adik
őstag

:R

illetve csak annyit tennék hozzá, hog yitt is ketté választanám azokat a felhasználókat, akik nem értenek, és nem is akarnak érteni a fotózáshoz, csak kattogtatni akarnak - pl a gyermek első lépését és azokat a fotósokat, akik művészi igénnyel készült képeket szeretnének. szóval let me tegyem hozzá, hogy az én értelmezésemben a te hozzászólásod az nekik szólt.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#598) adik válasza adik (#597) üzenetére


adik
őstag

s még mielőtt vki azzal vádolna, hogy gazdag, sznob izéke vagyok (sznob az talán igen, de én legalább beismerem): használtam veszem már nem az első filmes gépemet, ami egy gyengébb digit árában van, képminőségben, szabadságban pedig egy méregdrága dslr szintjén.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#599) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

A minap néztem állványt, ezt[link], és érdekelne a véleményetek. Egy Kodak Z 740-es gépem van, most kezdek el igazán hobby szinten foglalkozni a fotózással és gondoltam, veszek egy állványt. A kérdésem, hogy a fenti állvány megfelel-e a céljaimnak, vagy ez nagyon ''gagyi'' (milliomosok, maximalisták kíméljenek :D) és nem éri meg beruházni rá 5000 Ft-ot, mert hogy annyi az ára jelenleg mifelénk. Köszönöm a válaszokat mindenkinek :R Üdv: Modi

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#600) adik válasza Moddingfan (#599) üzenetére


adik
őstag

tedd rá a géped, és nézd meg, hogyha nyomogatod, akkor mennyire nyiklik-nyaklik. illetve, hogy ez téged zavar-e (adott esetben pl csak önkioldóval fogsz tudni fényképezni). sztm elbírja.

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.