Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) sziwacs


sziwacs
csendes tag

Van vkinek a Panasonic fz50-el már mélyebbre ható tapasztalata?
Tényleg a belépőszintű tükrös minőségi szintjét nyaldossa?

THX

(#3002) werttzui válasza sziwacs (#3001) üzenetére


werttzui
őstag

A képminősége jóval szarabb. Túl sok a zaj. Marhára megfesti a képet. Nem a legélesebb. Ha viszont ki akarod nyomtatni akkor tökéletes és nagy tudása révén praktikus.

PENTAX

(#3003) j.bravo válasza ivjoe (#2997) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnos a legtöbb múzeumban az ''no tripods'' mellett ott figyel a ''no flash'' felirat is, vagy az ennek megfelelő piktogram.
Az állványt ugyan mondjuk nem mindig tiltják explicit módon (csak ha a padló is védendő műremek), de gyakran olyankor is egyszerűen nincs hely hova letenni, a vakut pedig ha festmény, vagy szövet, vagy ilyesmi van, tiltják. Ha csak kőszobrok vagy mozaikok vannak akkor nem.
De általában a vaku meg is öli a múzeumi hangulatot... (a képen)

Whatever.

(#3004) sziwacs válasza werttzui (#3002) üzenetére


sziwacs
csendes tag

Nos milyen típust javasoltok 150-250e Ft között Haladó amatőrnek?
Minél többet olvasok annál tanácstalanabb vagyok.
A típusok fórumaiban általában agyondícsérik a masinákat, összehasonlításokat meg elég keveset találtam (magyarul, sajna az angolom gyenge).

(#3005) werttzui válasza sziwacs (#3004) üzenetére


werttzui
őstag

Ha dslr akkor talán Nikon d50 ha ultrazoom akkor nem tom. Várj mág vele most doptak piacra egy rakás gépet karácsony körül olcsóbbak is lesznek meg tesztek lesznek .PL Pana fz 50 fuji 9600 samsung nemtom milyen stb. Ami az egyikbe nincs az van a másikba össze kell hasonlítani ár/teljesítmény arány. A többieket is várd meg mit javasolnak . Amit most nem vennék az az fz 50. Milyen kellene? dslr vagy bridge , használt vagy új?

PENTAX

(#3006) j.bravo válasza werttzui (#3005) üzenetére


j.bravo
addikt

Gondolkodom én is hogy várjak de tartok tőle hogy a belépő dslr árak ennél lejjebb már nem esnek, és karácsonyig hogy bírnám ki hogy nincs mivel fotózni? A kompaktoknál talán nagyobb áresés várható. De tudja a fene.

Whatever.

(#3007) werttzui válasza j.bravo (#3006) üzenetére


werttzui
őstag

Döntöttél már?

PENTAX

(#3008) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Üdv ittis, a Fuji s5500 helyett mit javasoltok, kategóriájában, de jobbat? Anyagi megfontolásból nem feltétlenül az új cuccok között keresgélnék, viszont fogalmam sincs, mit érdemes ezeknél a gépeknél nézni. Azért nem bánnám ha az xd kártya belemenne, meg amúgy semmi bajom az s5500-zal, igaz lassú, de még nem feszegetem a határait :)

(#3009) hali01 válasza Jeannie (#3008) üzenetére


hali01
őstag

A kategóriájában sztem az egyik legjobb gép,így nehéz a kérdésedre választ adni.
Ha van rá módod kérj kölcsön egy DSLR-t,akár a legegyszerűbbet és utánna nem fogsz többet a kompaktok világában keresgélni.

(#3010) Jeannie válasza hali01 (#3009) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Az én tudásommal/tapasztalatommal/anyagi helyzetemmel még nem ugranék bele egy dslr-be, járt már nálam digitális is és nem is, most még bridge-gépet keresek :))

(#3011) sziwacs válasza werttzui (#3005) üzenetére


sziwacs
csendes tag

A DSLR kategória vonzóbb számomra, ami a távlatokat és a minőséget illeti, annál is inkább mert most is leginkább egy E-20-szal fotózgatok, csak beleőszülők amig elkészül egy kép. A pana azért tetszett volna (az előbb minősítetted: ''A képminősége jóval szarabb. Túl sok a zaj. Marhára megfesti a képet. Nem a legélesebb''., mert ultra zoom, meg miegyéb, ahogy Te is írtad, de a minőség fontosabb számomra, minthogy tudjon videjózni! A TTL vakupapucs mindenképpen kellene! (fz30, fuji9600: ezeken emlékeim szerint nincsen)

Használtat nem tudom.... Nem zárkózom el előle. D20?

Ugy veszem észre, hogy az olympust mindenki kerüli, e-500 e-330 e400 (ez most jön ki).
Mi ennek az oka?

Köszi a törődést! :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3012) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Fuji S7000? Egyáltalán honnan válogassak?!

(#3013) pitman válasza ivjoe (#2996) üzenetére


pitman
őstag

A stabilizált objektív alapesetben nem ad életlenebb képet, főleg igaz ez az új generációkra. A használati utasításában foglaltak szerint kell használni. Amikor meg nincs rá szükség, ki kell kapcsolni.

(#3014) quantal válasza Jeannie (#3012) üzenetére


quantal
tag

Jeannie!

Először magadban tisztázni kell, hogy mik azok a tulajdonságok, amiben jobbat akarsz a mostani gépednél. Nagyobb zoom, magasabb használható érzékenység, nagyobb fényerejű objektív, gyorsabb működés, pontosabb autófókusz, használható munál fókusz stb. Ha ezeket összefoglalod, akkor könnyebb segíteni. Szvsz egy S7000 nem volna valami nagy előrelépés. Fuji fronton esetleg megvárhatod a 6500-at, vagy szétnézhetsz egyel feljebb a jelenlegi bridge gépeknél (Fuji S9500, Pana FZ50, Sony R1) ha nincs szükséged dslr-re.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#3015) hali01 válasza Jeannie (#3012) üzenetére


hali01
őstag

Az már egy elég öreg gép.Bár nagyon jó de sztem nem jelentene túl nagy előrelépést.
Inkább használtan egy Fuji S9500 vagy Pana FZ30.Nézzél szét az aproneten,időnként kilehet fogni Jó áron.

(#3016) pitman válasza ivjoe (#2997) üzenetére


pitman
őstag

A stabilizátorok (optikai) általában 2-4 blendényi pluszt tudnak adni. Én azt mondanám, hogy már a kettő is sok.
Ha slr géppel fényképezel, ahogy írtad, akkor az 1/10-1/20-1/30-ad kitartása még nagylátószögnél is kérdéses tud lenni (nyilván erősen függ a gyújtótávolságtól is). És ezt nem amiatt mondom, mert fizikailag képtelen az ember megtartani, hanem a tükör felcsapódása mozdítja be a gépet. Egy rövidebb teleobjektív még egy stabilabbnak nevezhető állványon is be tud mozdulni 1/60-ad környékén is (tükörfelcsapás nélkül). Mindezen záridők stabilizátorral kézből lazán megtarthatóak (még a tele esetén is). Azt hozzá kell tenni, hogy a stabilizátor sem mindenható, nyilván egy állványról élesebb képeket lehet készíteni, ha van rá mód.

Állványt, vakut a legtöbb múzeumban nem lehet használni, melynek több oka is lehet: a műtárgyak védelme (vaku esetén a fény, állvány esetén az esetleges sérülésveszély, magyarán nehogy fizikailag kárt tegyél valamiben és elsősorban nem a padlóra gondolnak), az állvánnyal esetleg akadályozhatod a mozgást is, valamint általában nem céljuk, hogy a túrista értékelhető, eladható képet tudjon készíteni, hiszen akkor senki nem venné a saját prospektusaikat.

(#3017) werttzui válasza sziwacs (#3011) üzenetére


werttzui
őstag

Nem kerülik de ezek dslr-ek. Most írtad,hogy bridge kell. Jó kis gépek de minőségileg nikon vagy canon. Viszont a legjobb induló obikat olympushoz adják. Hát itt is el kell dönteni
'' Kinek a pap kinek a papné '' .Megnézheted még a sonyt is stb. [link] [link] [link] Keresgélj.

PENTAX

(#3018) perempe válasza Jeannie (#3012) üzenetére


perempe
addikt

Pl. az én S20 Pro-mat. De én nem vennék másik kompaktot a helyedben.


[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3019) xcsab válasza sziwacs (#3011) üzenetére


xcsab
aktív tag

ha lenne 150 250 ezer Ft-om akkor valoszinuleg egy R1-est vennek

Just do it!

(#3020) j.bravo válasza Jeannie (#3008) üzenetére


j.bravo
addikt

Egy darabig még én sem cserélném le az s5500-t. Ha nagyjából kiderül, hogy pl. mennyire használod a 200mm feletti tartományt (mondjuk 5-6x-os zúm felett), akkor lesz fogalmunk, mennyire hiányozna ha mondjuk Minolta A sorozat irányába mozdulnál, vagy s7000, ilyesmi.
Az s9500, pana fz30 jó választás lehet használtan, ha kifogod. Újonnan nem érdemes (pláne hogy fz30 helyett csak zajgyár fz50 van), annyi pénzért már használt dslr inkább, ha komolyan beleszerelmesedsz a fotózásba.

Whatever.

(#3021) j.bravo válasza werttzui (#3007) üzenetére


j.bravo
addikt

Ma vettem egy d50-et.

Whatever.

(#3022) werttzui válasza j.bravo (#3021) üzenetére


werttzui
őstag

:C :C :C :DD Gratula Hozod a talira?

PENTAX

(#3023) j.bravo válasza werttzui (#3022) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerinted gép nélkül megyek? ;]

Whatever.

(#3024) perempe válasza j.bravo (#3021) üzenetére


perempe
addikt

Hogy tetszik?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3025) werttzui válasza j.bravo (#3023) üzenetére


werttzui
őstag

Még egy kérdés technikailag és használhatóságilag mi a külömbség a 3D fej és a gömb fej között /állvány/ És az 1 lábu állvány mire jó Nem dől el?

PENTAX

(#3026) j.bravo válasza werttzui (#3025) üzenetére


j.bravo
addikt

A 3D kontra gömböt a talin kipróbálhatod :) Az egylábút letámasztod, és akkor egyrészt az expo gomb lenyomásától nem rázod be a gépet, másrészt ha valami nehéz obi van rajta akkor pihenteted a karod :D (komolyan). Főleg sportfotósok használják, nyilván nem véletlenül.

perempe: pár nap múlva majd beszámolok, megígérem!


[Szerkesztve]

Whatever.

(#3027) werttzui válasza j.bravo (#3026) üzenetére


werttzui
őstag

Csak a külömbség érdekelt volna,hogy ha vennék inkább milyet ? Bár most nem sok pénzem van rá még gyüjtögetek. :)

PENTAX

(#3028) szaki1 válasza j.bravo (#3021) üzenetére


szaki1
tag

Azt olvastam itt a fórumon, hogy a D50 le van butitva, igaz ez és ha igen miben?
Én is Nikonban gondolkodom, de még nem tudtam eldönteni melyik legyen az áldozat!

1.) Talán a fénymérése esett vissza:
1,005 segment RGB-ről 420 segment RGB (2nd gen.) -re

2.) vagy a mélységélesség ellenőrzés hiánya
3.) vagy magas kezdő érzékenysége ISO 200

[Szerkesztve]

(#3029) sziwacs válasza xcsab (#3019) üzenetére


sziwacs
csendes tag

Leírnád a pontos típus .......R1?
Megnézném :U

(#3030) xcsab válasza sziwacs (#3029) üzenetére


xcsab
aktív tag

Sony DSC-R1 [link]

Just do it!

(#3031) sziwacs válasza xcsab (#3030) üzenetére


sziwacs
csendes tag

Hát köszi, de a lencsén és az érzékelőn kívül ebben semmi nagykalandot nem látok.
Ha már nem dslr, akkor ennyiért legyen nagyobb a zoom stb....sorozatkép 3db csak jpegben?.. :O
Szóval az ár tudás arány az nem meggyőző számomra.

THX

(#3032) sziwacs válasza werttzui (#3017) üzenetére


sziwacs
csendes tag

Alapvetően dslr-re vágyom, a panánál csak az ragadott meg ,hogy azt írták több helyen: belépő szintű tükörreflexes minőséget megközelíti. Azóta látom ez egy kicsit optimista megítélés. Megnéztem tesztképeket és iso 100-nál 1/50 f2/8 és bizony nagyításnál látszott egy kis színzaj, mi lehet magasabb iso-nál? Meg mintha egy kicsit retusált kép lett volna, olyan művi, pedig az exif adatok szt nem nyúltak bele! :Y

[Szerkesztve]

(#3033) _Gudella válasza sziwacs (#3031) üzenetére


_Gudella
senior tag

Az R1 ritka jó gép. 24-120mm zoomtartomány elég különlegesség. Tud magas érzékenységeket, nagyonjó az optikája. A DSLR világban egy ilen minőség optika önmagában jóval többe kerülne mint az egész R1 ára.

Persze ettől még lehet hogy nem tetszik a gép, de azért ne becsüld le :)

(#3034) xcsab válasza sziwacs (#3031) üzenetére


xcsab
aktív tag

a minosgnek megvan az ara ... ez penz is meg plul ido is(eleg lassu a gep)... de ha nem eleg az 5x zoom akkor veszel vmi tele elotetlencset es meg van oldva ;)

Just do it!

(#3035) bandus válasza sziwacs (#3031) üzenetére


bandus
veterán

Pont a lencse és az érzékelő a pláne benne ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3036) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Oké, oké, fikarcnyit sem használom még ki az S5500-at, de nagyon úgy tünik meg kell válnom tőle, ezért helyette akarok egy gépet, legalább ilyet, vagy ha van, jobbat ebben a kategóriában, de kb. ugyan ezeket várom el tőle és ugyanúgy tanulógépnek használnám. Mivel nagyjából egy hónapja van velem a gép, ezalatt vajmi keveset használtam, főleg a ti tapasztalataitokra és a hozzáértésetekre lenne szükségem, hogy mit érdemes nézni helyette... :F

j.bravo: :C

(#3037) Dare2Live válasza j.bravo (#3021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

grat! :C

Sok Sikert és Rengeteg Jó Képet!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3038) Dare2Live válasza sziwacs (#3031) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

minőségi, lencsén és minőségi, nagy érzékelő a jó gép alpfeltételei. R1ben mind2 adott.

ár/tudás aránya nem meggyöző? :)
Keress nekem minőségi 24-120 2.8/3.5 objektívet légyszives dslrhez és nézd meg az árát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3039) werttzui válasza Jeannie (#3036) üzenetére


werttzui
őstag

Miért akarod lecserélni? illetve mennyid van egy másikra?

PENTAX

(#3040) Dare2Live válasza Dare2Live (#3037) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

milyen objektívet tevezel hozzá?

egyelőre boldog vagyok a kis kompaktommal, úgyhogy várok még hátha esik R1ára, aztán mégesetleg megőrülök és veszek egy d80at. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3041) Dare2Live válasza Jeannie (#3036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

s5500 kitünő gép tanulásra, mért akarod lecsrélni? le kell?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3042) j.bravo válasza werttzui (#3027) üzenetére


j.bravo
addikt

A 3D mint ahogy a neve is mutatja, 3 tengely mentén külön-külön tudod mozgatni-forgatni. A gömböt viszont ha kioldod, akkor majdhogynem minden irányba mozdíthatod. Ha van idő pepecselni, akkor a 3D fej talán jobb; illetve ott ugye tudsz egy adott tengely mellett fordítani anélkül hogy a másik kettő változna. A gömbnél nem (trükközni persze lehet). Ha viszont állvány nélkül esélytelen kitartani valamit (mondjuk madár, nagytelével, ilyesmi), akkor a gömböt könnyebben utánaállítod és egy mozdulattal fixálod.

Ha hosszú távra tervezel, vegyél olyan állványt amivel nincs egybegyógyítva a fej, hanem cserélhető.

szaki1: kevésbé van lebutítva a d50 a d70-hez képest, mint a 350d a 20d-hez képest. Perszeszerintem.
- a fénymérés/AF a d200-ban is ez a 420 pixeles, nézd csak meg... ugyanaz a multicam nemtomhányas modul. Kevesebb pixel, de fejlettebb mint a d70-ben. Nem hiszem hogy a d200 le lenne butítva :D
- kezdő érzékenyég: zajtalan. Innentől kit zavar? Ha nem elég hosszú a záridő, lehet rekeszelni vagy feldobni egy szürkeszűrőt. Nem téma.
- DOF ellenőrzés, blendebeugrasztás: igen, ez nekem is bevillant. De rájöttem hogy marha ritkán használnám. Filmesen kritikusabb lenne; itt nem gáz. Ha van időm beugrasztani a blendét és megnézni a mélységélességet akkor arra is van időm hogy visszanézzem az lcd-n a képet és korrigáljak a blendén ha kell. Ha sietni kell, akkor a blendebeugrasztós ellenőrzésre sincs idő. Szóval nem téma.
- tükörfelcsapás: nincs. Éjszakai városképnél nem téma, legalábbis a tesztelt 350d MLU-s és nem MLU-s állványos képei között nem láttam különbséget (persze normális állvány kell). Erre nem mondom hogy nem téma (makrónál még majd kiderül), de együtt lehet vele élni.

- ellenben van benne spot mérés, ami a canon 350d-ben nincs.
- kisebb a zaja mint a d70(s)-nek.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#3043) j.bravo válasza Dare2Live (#3040) üzenetére


j.bravo
addikt

Egyelőre a kit van csak. A Bajcsy-n azért bementem a bizományiba és lőttem párat egy olcsó Nikkor nemtomhány-200 és egy Sigma 75-300-as telével, de még nem veszek egyelőre.
Kitapasztalom mit tud a kit, aztán vagy bagóért eladom, vagy a vitrinbe teszem és veszek egy nagylátót és/vagy alapzoomot (Sigma 17-70 tetszene), ha lesz pénzem. De lehet az is hogy előbb inkább egy kis-közepes tele, olyan szintű amilyet a pénztárcám épp megenged. 200-as vég (300mm ekv) szvsz már elég lenne.
Meg az is lehet hogy vaku lesz előbb. Meglátjuk, hogy mit látunk meg :D meg hogy mennyire lesz zseton.

Whatever.

(#3044) sziwacs válasza _Gudella (#3033) üzenetére


sziwacs
csendes tag

-R1-
Na erre többmindenki megszólalt, biztos igazatok is van, úgyhogy megvizsgálom az R1-et mélyrehatóbban. Hol lehet Pesten kipróbálni, ahol konyítanak is hozzá, és nem néznek ki, ha nem a kasszánál kezdem?

THX

(#3045) quantal válasza sziwacs (#3044) üzenetére


quantal
tag

''-R1-
Na erre többmindenki megszólalt, biztos igazatok is van, úgyhogy megvizsgálom az R1-et mélyrehatóbban.''

OFF: Ha ezt az R1-et veszed meg biztos, hogy nagyon jól jársz vele! :) :) Fényévekkel gyorsabb mint a Sony :) :)

[link]

Bocs, de nem tudtam kihagyni.


''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#3046) sziwacs válasza quantal (#3045) üzenetére


sziwacs
csendes tag

Na ok!
De hány megapixeles :DD :DD

(#3047) quantal válasza sziwacs (#3046) üzenetére


quantal
tag

Nem mindegy? Már ezerszer bebizonyosodott, hogy a mpixel őrület sehová se vezet . :P

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#3048) Allien válasza quantal (#3045) üzenetére


Allien
veterán

Sorry, de NEM értek (teljessen) egyet Veled! Ugyanis, minek elaprózni! Vegye meg mindkettőt, hiszen az egyik R1-ről a másikkal jó fotókat tud készíteni. Már, ha meg tudja tartani a mocit mondjuk 200Km/h felett egyensújozva, miközben fotózgat!:DDD
j.bravo, gratt! :C Tegnap hallottam a kedvesedtől!;) Csak sajnos keveset tudtam Vele beszélni, mert éppen óra közben kezdtünk társalogni!:B Ott is kelett hagynom szegénykét. :B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3049) j.bravo válasza Allien (#3048) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem baj, olyankor úgyis táncolni kell :)

Whatever.

(#3050) as_Rock válasza j.bravo (#3049) üzenetére


as_Rock
őstag

Órán táncolni :Y de ugye nem reálszakos :D

Grat az új géphez, ha nem titok mennyiért sikerült hozzájutni?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.