Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) gar8


gar8
tag

Sziasztok!

Tud valaki valami információval szolgálni a Panasonic DMC-TZ1 gépről?
Tapasztalatok érdekelnének?Milyen használat közben?Pirosszemet mennyire lehet kiküszöbölni?Az aksi visszajelzése alapján jól tervezhetó-e,hogy mikor merül le a gép?
Köszi szépen!

(#152) Retro11 válasza erdey_a (#149) üzenetére


Retro11
senior tag

Na akkor ebben is egyezünk mert a fuji cuccosok nekem is kicsit sokat kostálnak:DDD!!!
Lécci lécci legyél nagyker tulaj:D!!!


Állvány nekem is jol jönne:(!Szeretem a Fuji-t csak nemigaz hogy nem értik meg kellene a képstabi,dehát végülis felejthető csak akkor legyen állvány...De nekem az sincs:(( :))

(#153) Retro11 válasza _Volkovy_ (#150) üzenetére


Retro11
senior tag

Volkovy!

Na visszavontam most látom hogy ez kompakt:DDD!!!
Akkor nem sokat tehetsz..Esetlegg..Mekkor szürö megy rá?Azon gondolkodom hogy ha erre menne adapter tubus onnan nem e lehetne rá rakni valahogy előtétlencsét vagy makro obit...

[Szerkesztve]

(#154) _Volkovy_ válasza Retro11 (#153) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Retro11!
Fogalmam sincs, hogy mit kéne vennem, ezért kérdeztem.:)
Makró obi=makró objektív?
Az mi a szösz? Az az, amit fel lehet rögzíteni arra a csőalakú izére ott az elején?:D

(#155) adik válasza Retro11 (#153) üzenetére


adik
őstag

a canon a75 az nem kompakt gép? és mint ilyenre legfeljebb makró-előtét megy fel, ami egy plusz lencse a csőszerű izén. az objektív benne (amit optikának hívnák jelen esetben helyesen) csak szervízben cserélhető, és csak ugyanolyanra.
ha az a75 az kompakt gép, és nem kevertem össze semmivel.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#156) Retro11 válasza _Volkovy_ (#154) üzenetére


Retro11
senior tag

Hát PH-Féisten vagy és nem tudod...Ehj nem sokat olvasod a topicokat:DDD :DDD!!!
Na jo csak kötölözködöm csak jo idő van!Na jo bocsi:DD!!!

Az a helyzet mivel ez 1kompakt nem biztos hogy lehet rá rakni..Tehát jön a kérdés lehet e a Tiedre rakni adaptertubust vagy átalakitot amire majd később kerülne az obi!!
Obi=Objektiv igen!

Szova megtudnád ezt nekem mondani?Biztos le van neki irva esetleg adtak hozzá?

Üdv: Retro11 :R

(#157) Retro11 válasza adik (#155) üzenetére


Retro11
senior tag

Igen erre már rájöttem MR. miután megláttam hogy ez kompakt!
Szoval innenstől kezdve csak előtét lencsékről lehet majd szó!
Obit nem hiszem hogy lefogja cserélni:DDD :DDD :DDD,érdekes lenne..


Ja és igazad van elirtam!Makro előtét akart az lenni!


[Szerkesztve]

(#158) _Volkovy_ válasza Retro11 (#156) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A rang nem jelenti azt, hogy mindenhez értened kell, amiről az oldalon szó van. Főleg, hogy ez egy hardveres fórum elvileg, nem fényképezőgépes.:D

Ahogy néztem lehet rá rakni valamit..
lefényképezni értelemszerűen nem tudom.:D

mod: ahogy látom, te se állsz a helyzet magaslatán:DDD;]

[Szerkesztve]

(#159) pitman válasza Retro11 (#153) üzenetére


pitman
őstag

Makro objektívet A75-re? Az többe kerülne mint a gép (lehet, hogy nem is egyszer többe).
A linken az egy sima 50mm-es objektív, manuális előnyben. Az olcsó is.

(#160) pitman válasza pitman (#159) üzenetére


pitman
őstag

Egyébként jelen esetben az alu csű lenne a házilag készített adaptertubus, amibe valószínűleg fordítva van beletekerve az 50-es objektív. Ez kerül a gép objektívje elé és így egészen nagy nagyítást tud elérni vele.

(#161) Retro11 válasza _Volkovy_ (#158) üzenetére


Retro11
senior tag

Jol van na:DDD!!!

Akkor megvan a megoldás!:DD!!!Egy makro előtét!!Na?
Lécci mekkora a Obi mérete?Hány mm?Egyáltalán lehet erre előtétet rakni simán vagy adapter segitségével?Ezt a használatijában tudod megkeresni!
Na de mivel amit linkeltél képet 1barkácsolt obi volt:DDD :DDD :DDD,amit rányomott a gép obijár (Egyben az az alu henger volt az adapter) ezért kétlem hogy Te megtudod ezt oldani...sajna ez van...Uccso lehetőség az adapter,lehet vagy nem?

Üdv: Retro11 :R

(#162) Retro11 válasza pitman (#160) üzenetére


Retro11
senior tag

Én is ugy láttam hogy az alu henger az adapter,okos a srác amugy,na azért kiváncsi lennék a fényerőre:DDD!!!De nem semmi,és a képek se semmik!

(#163) pitman válasza Retro11 (#162) üzenetére


pitman
őstag

Hát a fényerő az csökken, illetve a tárgytávolság sem lesz túl nagy, úgyhogy a világítás is érdekes lesz, ha nincs elég fény, illetve nem arról jön, amerről kellene. De azt is meg lehet trükközni.

(#164) Retro11 válasza pitman (#163) üzenetére


Retro11
senior tag

ne ez biztos!Azért is irtam hogy ügyes srác jo kis képek ezek...Amugy nézd meg a többi oldalát,ez a csávo beteg:DDD :DDD :DDD :DDD!!!
Nagyon keni a fizikát feltéve ha ez az ő fejéből bukkant ki:D :D :D!!!

Üdv: Retro11 :R

(#165) erdey_a válasza Retro11 (#152) üzenetére


erdey_a
őstag

Túlzás lenne azt állítani, hogy régóta fotózok a fujival, de a képstabilizátor nekem még sosem hiányzott.
Biztos jó az, de szélsőséges körülményekhez mindenképp egy jó állvány kell. HA meg már van álvány, akkor minek a képstabi.

A gáz az, hogy amit kinéztem állványt, annak most ment fel az ára. Addig nyüglődtem, míg lecsúsztam az ákcióról :O

Vérboci

(#166) pitman válasza erdey_a (#165) üzenetére


pitman
őstag

Azért ez nem ilyen egyszerű. Sok helyre az ember nem tud állványt vinni, valahova be sem engedik...

(#167) erdey_a válasza pitman (#166) üzenetére


erdey_a
őstag

Igaz...
Én elsősorban természetfotózásban gondolkodtam.

Vérboci

(#168) pitman válasza Retro11 (#164) üzenetére


pitman
őstag

Megnéztem, szerintem semmi különös nincs benne. Nekem is vannak hasonló ötleteim, többet meg is valósítottam. (Pl. panorámafej szférikus panorámához, ETTL_vakukábel, házi ''körvaku'', az IR-t is hasonló megközelítésben, igaz csak próbaként, mert a kisfilmes méretű film nekem kicsi volt, rollfilmbbe nem ruháztam be emiatt).

(#169) pitman válasza erdey_a (#167) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem a korábban mondottak ott is érvényesek. Ha egy kisebb hegyoldalra kell felmászni egy 3 kilós álvánnyal, amin van egy 1 kilós fej, ami ráadásul mindenbe beleakad, akkor mindjárt másképp látod a helyzetet.

(#170) Retro11 válasza pitman (#168) üzenetére


Retro11
senior tag

Jo az obi amit csinált (Bár nekem nem menne:DDD ) annyira nem bonyolult de az oldalon ha jol láttam saját ccd-t csinált?De lehet rosszul láttam..Na mindegy nekem nagy dolgoknak tünnek mert én egyiket se tudnám megcsinálni,igazábol csak azért mert lusta lennék beszerezni az anyagot hozzá..Mert ha meglenne az összes anyag hát csak készitenék valamit:DDD,hogy mi lenne a vége az már más..
Te akkor kened vágod az ilyesmit,grat hozzá neked se kell mindent megvenned elő álitod magadnak:DD!!!

Esetleg nagykeres ismerősőd nincs digitcucchoz?Már bocsi csak nagyon kellene digitcucc ár áfás ár alatt:DD!!

Üdv: Retro11

(#171) pitman válasza Retro11 (#170) üzenetére


pitman
őstag

A CCD-s részt nem tudom elolvasni, de szerintem azt csak felhasználhatta valamire. Ettől eltekintve tényleg nem semmi a gyerek, biztos sok szabadideje van.

Egyébként én sem vágom annyira a témát, csak bizonyos dolgokért sajnálok annyit áldozni, amennyiért el akarják adni a gyártók. Amit viszonylag kis ráfordításaal töredék áron meg lehet oldani azt megpróbálom. Mindössze ennyiről van szó. Sajnos a lényeges dolgokat így nem nagyon lehet megkerülni (obejktívek stb.).


Sajnos nagykeres ismerősöm sincs.


(#172) sbazsi


sbazsi
veterán

Kinek mi a véleménye?

Casio EX-Z850
[link] (hu)
[link] és [link] (en)

(#173) Retro11 válasza sbazsi (#172) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali!

Háát ha vissza olvasol nem nagyon ajánlják a Casiot.Mégis mennyi az ára ennek a gépnek?Hogy tudjunk azért kategóriát amiben lehet keresgélni!

Üdv: Retro11 :R

(#174) sbazsi válasza Retro11 (#173) üzenetére


sbazsi
veterán

~75 körül kapnám. kis boltolás, meg ez az... :U

mindenképpen hasonlóan kisméretűt keresek, és mindenképp sd/mmc-t.

miért nem ajánlják?

[Szerkesztve]

(#175) Retro11 válasza sbazsi (#174) üzenetére


Retro11
senior tag

Az egyik amit negativumként irtrak az optika fényereje.Vissza kell olvasni nem nagyon ajánlják!De aztán mivel ott is a srác külsőre meg méretre döntött ezért megvette a Casiot!Szoval ha neked fontos a kis méret akkor jo választás lehet!
A fénnyel viszont gond lessz..

Üdv: Retro11 :R

(#176) sbazsi válasza Retro11 (#175) üzenetére


sbazsi
veterán

mit jelent az optika fényereje? :U

(#177) Retro11 válasza sbazsi (#176) üzenetére


Retro11
senior tag

Az azt jelenti hogy bizonyos állásokban mennyi fényt enged be az optika..Általába amikor nem zoomolsz akkor engednek be a legtöbbet,és ekkor jo a féyerő igy a kép is megfelelő lessz.Na de mondjuk ha már telében vagy:DDD akkor mondjuk az f.5 től mát gáz van érezni fogod a különbséget.
Tehát teljes zoomnál már kevesebb fényt tud beengedni az optika ig a kép sötétebb lessz,de ha fotozgatsz rájössz ezekre.
Üdv: Retro11:R

Ui:Ja és ha jol tudom ez az egyik baj a Casio-kal..
De majd jönnek a fiuk és kijavitanak ha nem igy van:DDD :DDD!!

(#178) erdey_a válasza pitman (#169) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem profi szinten gondolkodom, nekem elég egy sima hama állvány. Az meg nem több mint max 1,5 kiló. Plusz van hozzá tatyó, tehát bele sem akadok semmibe :P

Engem győzködhetsz, de a képstabilizátor csak a fotózás igen kis szeletében nyújt kielégítő segítséget. (pl. reumás nagymama kezében :DDD) Ellenben nagyon jól el lehet vele adni a gépeket. Marketing rúlz. ;)

A képstabilizátort meg azért ügyesen ki is lehet váltani. Persze ha valaki csak auto módban fotóz az más, de egy kis iso itt, egy kis záridő ott és kész. Már ha a körülmények engedik mint tudjuk...

Vérboci

(#179) Retro11 válasza erdey_a (#178) üzenetére


Retro11
senior tag

Na a reagálásod is Rúlzik mostmár:DDD :DDD :DDD!!!

(#180) sbazsi válasza Retro11 (#177) üzenetére


sbazsi
veterán

konkrétan nekem arra kell, hogyha elmegyek nyaralni, vagy kirándulni akkor legyen mivel fotózni.
szóval a méret az lényeges szempont.
van már egy s7000-es a családban, azzal az a bajom, hogy egy fél hátizsákot elfoglal. (a saját táskájával együtt)

szóval férjen be a zsebembe.

(#181) sbazsi


sbazsi
veterán

Itt egy összzehasonlítás a Nikon Coolpix P3-mal.
[link]


Rekesztartomány
Casio : f2,8 / f5,1 - f4 / f7,3 (nagylátószög/tele)
Nikon : f2,7 / nincs adat - f5,2 / nincs adat (nagylátószög/tele)

nem inkább a kompakt gépek tulajdonsága ez?

:F

(#182) erdey_a válasza sbazsi (#180) üzenetére


erdey_a
őstag

Jó pár évvel ezelőtt nekem is volt egy ilyen ''legyen mivel fotózni igényem''.
Arra tökéletesen elég volt egy Casio QV2100.

Ha ilyen célra kéne vennem most gépet, nem gondolnék tovább mondjuk egy nikon coolpix 4600-nál. Jó is, olcsó is, és még fényképeket is csinál.

Egyáltalán minek a 8 megapixel?

[Szerkesztve]

Vérboci

(#183) Retro11 válasza erdey_a (#182) üzenetére


Retro11
senior tag

Na És egyáltalán most mi Rúlzik?:DDD :DDD :DDD :DDD!!!

Egyébként elhiszem,de ez a''legyen mivel fotozni'' azért 80k-ért kicsit drága mulatság nem?Ezért kell alaposan szétnézni mert nem mindegy mit veszel,a Casio erre meg hidd el gyenge...

Ja és valoban 8megapixel sok elég az 5is..Hidd el,nincs akkora érzékelőja annak hogy 8megapixel lehesen zaj nélkül/na meg részletvesztés nélkül:DDD :DDD!!!


[Szerkesztve]

(#184) erdey_a válasza Retro11 (#183) üzenetére


erdey_a
őstag

Most az rúlzik, hogy állványt kéne vennem, de nincs rá zsé. :O

Vérboci

(#185) Retro11 válasza erdey_a (#184) üzenetére


Retro11
senior tag

Jo akkor mosr Rúlz Rúlzik a pénzteleneknek!:DDD :DDD!!!És nekem sincs pénzem cf-re:O :O :O !!!

[Szerkesztve]

(#186) pilóta válasza erdey_a (#184) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van egy eladó állványom is, ha érdekel :[link]
6. hozzászólás.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#187) erdey_a válasza pilóta (#186) üzenetére


erdey_a
őstag

Igen, már néztem...
Postaköltség túl sokat emelne az áron attól tartok.

Fizetéskor meglátom, aztán talán az edigitaltól rendelek valamit egy polárszűrővel egyetemben.

Vérboci

(#188) pilóta válasza erdey_a (#187) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem sokat. Sőt, akár még bele is férhet a postaköltség az árba...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#189) Laslow válasza sbazsi (#172) üzenetére


Laslow
senior tag

Szintén kis gépeket nézegettem 75eFt-ig kategóriában, és átrágtam magam az ultrakompakt Casiokon. Nem vagyok elájulva a képminőségtől, bár a Z750 és Z850 már többé-kevésbé megfelelő (a kisebbek nem).

75-ért a legszebb képeket a Canon A610 készíti, de az nem valami kicsi. :(
Az ultrakompakt Canon-ok képminősége nem egy csoda, inkább a pici Sonyk tettek rám jó benyomást. A többi márka esélytelen. Sztm, átolvasva jó pár angol tesztet, meg meglesve rengeteg pbase.com képet.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#190) Retro11 válasza Laslow (#189) üzenetére


Retro11
senior tag

Esetleg Pana?
Azokat nézted mármint a képeket?

(#191) Laslow válasza Retro11 (#190) üzenetére


Laslow
senior tag

Néztem, de azt viszonylag felületesen, mert pár dolog elijesztett:
Rekesz-előválasztás nincs
Zársebesség-előválasztás nincs
video: 640x480, de valaki csak szerint hang nélkül
Áramellátás: Li-ion aksi (AA-t preferálnám)

A képek túl sötétnek tűntek nekem, még szabadtéri napsütéses képeken is. (ez az FX8 típus, ha jól emlékszem). De nézd meg te is, és alakíts ki véleményt aszerint. pbase.com, ott elég könnyű megtalálni a gépet.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#192) Retro11 válasza Laslow (#191) üzenetére


Retro11
senior tag

Na és akkor milyen gépet választottál mi lett a győztes?
Melyik Sony lett az?

(#193) sbazsi


sbazsi
veterán

nálam a kis méret, és mint írtam az sd/mmc a szempont.
és jó lenne, ha AA elemmel is menne, de végülis ez nem létszükség.
egy napot minden esetben kibír a casio is, esténként meg lehet tölteni.
(440 képet ír max tudásra, tudom, de ha elmegyek nyaralni, nem hiszem, hogy 200-nál többet csinálnék, a fele meg általában igaz. )

vagy tud valaki jobbat? sd/mmc, ultrakompakt kategóriában?

(#195) cornfake


cornfake
aktív tag

hello
ugylett hogy kcsit tobb penzem lett,ugyhogy letettem a casiokrol,es ket gep kozott vergodom
Pana DMC-LC1 [link]
Pana DMC TZ [link]

sztetek melyiket?

I'm what's left, I'm what's right..

(#196) sbazsi válasza cornfake (#195) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm Panasonic DMC-LX1

-kisebb
-van tömörítetlen formátum
-könnyebb

a másiknak viszont jobb az optikája, 10x zoom.

[Szerkesztve]

(#197) Retro11 válasza cornfake (#195) üzenetére


Retro11
senior tag

Vazze... :Y :Y :Y !!!
120ért nehogy már ultrakompakt-ot vegyél!!Lécci lécci!!
Vagy neked is fontos hogy kicsi legyen a gép és mindenhol elférjen?Mert akkor a legjobb választás a LC1!
hu jo sokat áldozol helyedben meggondolnám magam és FZ-30/FZ-20 v S9500 v P880!

(#198) sbazsi válasza Retro11 (#197) üzenetére


sbazsi
veterán

szerintem ízlések és pofonok.
meg hogy mire van szüksége.
ha kicsi kell, akkor kicsi kell.
20 miláért lehet venni teherautót/sportautót/terepjárót.
kinek mire kell a verda...
:)

(#199) Alyens


Alyens
aktív tag

Kicsit ki lett egészítve a költségvetés a minőség kedvéért :)
Következő versenyzök vannak:
-Sony Cyber-shot DSC-H2
-DMC-FZ7
-Kodak EasyShare P850
-Canon PowerShot S2 IS

És milyen memkártya kell az ilyenekbe egy alap Kingstone elég?

http://shrimpland.hu

(#200) Retro11 válasza Alyens (#199) üzenetére


Retro11
senior tag

Nos a Sony és a Conon IS szinte ugyanaz,csaképpen a Canon sokkal gyorsabb!
A P850 szerintem már kevés!
Szvsz nincs egetrengető különbség szoval azt válaszd amelyik jobban illik hozzád!
Fontos hogy nézd meg őket alaposan és ahoz igazisd amit fotozni szeretnél!

A memkártya mindegyik géphez le van irva hogy milyen kell.Sima Kingston?Attol függ akarsz-e sorozatképeket csinálni vagy RAW-okat és ha igen esetleg egymásután,fontos e a video...Ha igen akkor minimum Kingston ELite pro 512. Asszem4.5/5mb irás/olvasás!
De ha mégjobb akkor ott vannak az Extrém karik:DDD!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.