Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126401) syberia válasza Rekro (#126400) üzenetére


syberia
veterán

Elég lenne, bár a Bitfenix-ben több tartalék maradna.

EVGA SuperNova 650 G2 80+ Gold, full moduláris, félpasszív mód

RX 5700 XT NITRO+ fogyasztása közel 300W, nem kispályás kártya.

https://howbad.info/

(#126402) Gomisan


Gomisan
tag

Sziasztok,

Upgradelgettem/-tek, egyelőre még adott egy 600W-os FSP Hyper M táp.
A többi összetevő:
- Ryzen 3600
- 2x8 GB RAM
- 2db SATA SSD
- 1db 5400-as SATA vinyó
- bejátszik még egy külső USB-s hangkártya (hangszerhez)

Egy RX 5700 XT-t adnék ehhez, valószínűleg PowerColor Red Dragont vagy Sapphire Pulse-t. Mennyire lesz határeset a táp? Még vacilálok, hogy esetleg csak a sima 5700-as változatot vegyem, de ha már ilyen kártyát veszek gondoltam annyival nem olcsóbb, hogy ezen spóroljak, csak aztán eszembe jutott a táp kérdése... Vagy ha ez necces, mi lenne kényelmesebb ehhez a konfighoz? Köszönöm!

(#126403) syberia válasza Gomisan (#126402) üzenetére


syberia
veterán

BITFENIX FORMULA 550W különösen ajánlott, ha nem akarsz sokat költeni, komoly előrelépés minőségben és hatásfokban a Hyper M után.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126404) Rekro válasza syberia (#126401) üzenetére


Rekro
aktív tag

Ismét köszi a gyors választ! :)

Ezt az EVGA-t jobban ajánlod mint a 650 bitfenix-et vagy igazából egyéni preferencia kb. egyszint a kettő?

(#126405) syberia válasza Rekro (#126404) üzenetére


syberia
veterán

Én a Super Flower Leadex belső miatt az EVGA G2 (teszt) felé hajlok, ezzel a platformmal nagyon magasra tették a lécet, az egyik leghalkabb tápegység a piacon. :K

https://howbad.info/

(#126406) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Tápegység vásárlása előtt állok, eddig egy seasonic beles xfx 4 évig társ volt, igen csak csendes és megbízható tápegységem volt, most újat szeretnék az új konfioghoz.
1.: Mennyit szánnál rá?
30k
2.: Milyen gépre kötnéd
MSI MPG Z390 GAMING PLUS
INTEL Core i7-9700K
GTX 1080 TI , vagy 2080
HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz(2x8GB)
2db Samsung 500GB 970 Evo Plus
4db 14cm- es ventillátor
SilentiumPC Regnum RG4TF (még nem biztos,ha találok jobbat nem ez lesz)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
mindenképp moduláris, tuningot tervezek max egy kis videokártya tuning, processzort nem tervezem húzni.
jelenleg én Seasonic Focus+ SSR-550FX 550W 80+ Gold néztem ki magamnak, de ha van jobb és megbízhatóbb 30 k ig szívesen fogadom a segítségetek.
köszönöm :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#126407) Cs1csó válasza SRII (#126406) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 650W-os táp kellene inkább, a Seasonic Focus Plus jó választás.

(#126408) syberia válasza SRII (#126406) üzenetére


syberia
veterán

(#126409) Dany007


Dany007
veterán

Sziasztok,
3D látványtervezésre, renderelésre rakok össze magamnak gépet.
Ehhez keresnék tápegységet.
Van megközelítő elgondolásom, de azon belül nagyon jó lenne, ha a tapasztaltabbak szűkítenék lehetséges jelöltek körét.

1. Mennyit szánnál rá?
30.000 - 45.000 Ft (fölfelé súlyozottan, tehát ha a 40k-s táp csak 10%-kal is jobb, megbízhatóbb, mint a 30 ezres, akkor azt választanám)

2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
Render gép lesz, ~105W tdp-s AMD proci (3900x vagy 3950x lesz, majd meglátjuk) és 1050ti, 64GB ram, első körben.
A lényeg, hogy 550-700W között legyen. Kisebbet elvből nem akarok, nagyobb meg még akkor is fölösleges, ha egyszer rászánom magam egy RTX-re.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
De van ám! :)
Nagyon megbízható, strapabíró táp kell. Nem ritka, hogy 1-2 hétig non-stop megy a gép, amiből 10-20 óra render megállás nélkül, tehát proci 100%-on is pöröghet akár 20-30 órán át folyamatosan. Illetve, amikor nem renderelek éppen, akkor is átlagban napi 16-18 órát megy a gép. Szóval ilyen téren terhelhetőnek kell lennie. Szóval a Wattszám nem lesz kihasználva, de szeretném ha lenne tartalék bőven és kicsit túlméretezett legyen. A zaj meg a fogyasztás (tehát a hatásfok)nem érdekelnek, csak a strapabírás. Nem lenne rossz ha moduláris lenne, bár nem elsődleges.
Vannak preferált márkáim, amiktől nem térnék el:
CORSAIR ; ENERMAX ; EVGA ; FSP ; SEASONIC

Amiket én néztem, Seasonic focus plus 650/550, Seasonic prime ultra 550, Evga supernova 650/550, M12 II Evo, stb.
De igazából nem tudom, hogy belül milyen, ki gyártja a belsőt, mennyire megbízható stb... Ezért kérném a többiek segítségét.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#126410) _Atesz válasza Dany007 (#126409) üzenetére


_Atesz
addikt

SS Focus Plus 550\650W alzából.
Prime széria is lehet (szintén az alzából), de benne van a pakliban, hogy zörögni fog a ventije.

[ Szerkesztve ]

(#126411) korren válasza _Atesz (#126410) üzenetére


korren
aktív tag

Azért erről a "zörgős ventiről" néznék egy statisztikát.
Durva lenne hogy ha a legjobb tápegység gyártó prémium szériája efféle gyermek betegséggel küzdene...

-I like the misery. -I like this world!

(#126412) _Atesz válasza korren (#126411) üzenetére


_Atesz
addikt

Statisztikát nem tudok, de pár napja jelezte az egyik fórumtárs, hogy belefutott: [link]
Korábban is jelezték páran. Úgyhogy jobb, ha odaírom, hogy előfordulhat.

(#126413) Paxker315 válasza syberia (#126408) üzenetére


Paxker315
addikt

a G2 minőségét az is jelzi, hogy mai napig kapni, hiába van már több utódja is. Még a LTT közössége szerint is jobban sikerült darab, mint a G3. Ennyiért meg igen baráti ár!

A gyártói garanciával meg az EVGA nem szokott kötekedni, elvileg még könnyebb-kisebb vesződés velük gariztatni, mint bármelyik magyar bolttal. :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126414) _Atesz válasza Paxker315 (#126413) üzenetére


_Atesz
addikt

Van P2 is, az még picit jobb: [link]
Annyi, hogy ezekben golyós venti van, nem FDB, de nincs semmi gond velük. Sajnos a gari a gyenge pont, itthon nem adják meg a gyárit, külföldre meg drága a posta.
Szerk.: bár, itt mondjuk 120 hónapot írnak: [link] (ami elvileg reg. köteles)

[ Szerkesztve ]

(#126415) Dany007 válasza _Atesz (#126410) üzenetére


Dany007
veterán

Korrekt, köszönöm. :R
Igen, a zörgés azért szempont. Az alap szélzaj nem zavar, de azért kifejezetten ne zörögjön. :)

(#126416) _Atesz válasza Dany007 (#126415) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem annyira zörgés, inkább egy halk morgás, nem mindenki hallja.

(#126417) Dany007 válasza _Atesz (#126416) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem.
Nekem most egy olyan - ss vagy enermax, nem is tudom -, tápom van aminek a hátulján egy potméterrel lehet szabályozni a venti fordulatát. És, ha feltekerem, elkezd zörögni. Mintha valamihez hozzáérne a venti, na az rohadt idegesítő, szóval nincs feltekerve. :)

(#126418) kalozhun100


kalozhun100
őstag

SS Focus Plus 750w 40kért sok? Nagyon szar kábelezni? Mert olvastam, hogy elég merevek a kábelei. Esetleg ehelyett valami más táp?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#126419) _Atesz válasza Dany007 (#126417) üzenetére


_Atesz
addikt

Lehet csak belever a grillrácsba, de persze kopott is lehet.


kalozhun100

A kábelkondik miatt kicsit merev a kábel, illetve tőből nem hajlik, hanem rajta marad egy pár centi plusz pl. az ATX kábelen. A legtöbb korszerű tápon vannak kábelkondik, tekintve amúgy nem lenne olyan jó a szűrés, hogy a tesztelők erre recskázzanak. :D
Nem sok a 40k, bár ez relatív, de egy minőségi 750W-os tápért rendben van.
Van olcsóbban is hasonlóan jó minőség, 7év gyári garival, annyi, hogy nincs félpasszív mód: [link]

[ Szerkesztve ]

(#126420) kalozhun100 válasza _Atesz (#126419) üzenetére


kalozhun100
őstag

Kösz az infót a kábelekről, na ez a kábelkondi dolog nekem új. Ha mondjuk én később custom cablemodos kábeleket akarok (néztem kompatibilis ezzel a táppal) akkor azok is ilyen kábelkondisak lesznek már?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#126421) _Atesz válasza kalozhun100 (#126420) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem valószínű, nem tragédia, max. romlanak picit az értékek. Azért ha lehet, akkor a gyári kábelekkel használd.

(#126422) kalozhun100 válasza _Atesz (#126421) üzenetére


kalozhun100
őstag

Egy darabig biztos azzal lesz, ez a jövő zenéje még.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#126423) _Atesz válasza kalozhun100 (#126422) üzenetére


_Atesz
addikt

Sok amper tud folyni egy tikbélen, ha veszel is másik kábelt, akkor csakis minőségit, jobb nem viccelni vele. :K

(#126424) kalozhun100 válasza _Atesz (#126423) üzenetére


kalozhun100
őstag

Cabemodon néztem őket. Viszont van egy magyar oldal is, ahol hasonlóval foglalkoznak, de azt meg nem találom :(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#126425) _Atesz válasza kalozhun100 (#126424) üzenetére


_Atesz
addikt

Kábelhosszabbító szett talán jobb, Bitfenix, Phanteks egész jó minőség: [link]

[ Szerkesztve ]

(#126426) MMIX


MMIX
addikt

EVGA SuperNOVA G5 1000W, tomshardware.com


[ Szerkesztve ]

(#126427) syberia válasza MMIX (#126426) üzenetére


syberia
veterán

Ettől tartottam, de meg fogja bosszulni magát a platformcsere, hiába fogják rá a kínai-amerikai kereskedelmi háborúra. Ennél a be quiet! Straight Power 11 is ütőképesebbre sikerült, pedig az is FSP dizájn.

Addig kell megvásárolni a G2/G3 modelleket, amíg kaphatóak, ez a G5 pedig :(

https://howbad.info/

(#126428) Rekro válasza syberia (#126427) üzenetére


Rekro
aktív tag

Nekem sajnos már pont nem sikerült pedig végre elhatároztam, hogy berendelem a konfigot az általad javasolt alzaban jó áron lévő g2 650-t akartam rendelni erre elfogyott(délelött még volt.) :( Ezért végül rádobtam 6k-t az alap 30e limitre és megrendeltem egy SS focus + 650-t.

(#126429) syberia válasza Rekro (#126428) üzenetére


syberia
veterán

Jót választottál helyette, az a G2-es csak korlátozott számban volt elérhető. :K

https://howbad.info/

(#126430) _Atesz válasza MMIX (#126426) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem olyan vészes, én egyedül a hangtesztet nem vágom, a másik tesztben szinte el sem indult a ventilátor: [link]
A környezeti hőmérsékletben lehet a difi, tomiéknál 37-47C-t ír, gondolom az másik tesztben volt vagy 20C.
Mindenesetre nem az igazi.

(#126431) Vartanus


Vartanus
őstag

A nagy (oem)márkák közül melyik a legjobb, vagy nincs különbség? FSP,Seasonic,SF,Enhance

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#126432) _Atesz válasza Vartanus (#126431) üzenetére


_Atesz
addikt

Talán általánosságba véve a Seasonic, ami a leginkább megbízható, de mindig a konkrét típust kell nézni.

(#126433) Vartanus válasza _Atesz (#126432) üzenetére


Vartanus
őstag

CM V1200 Platinum, Tt Toughpower DPS G 1200W Platinum, Enermax Platimax 1200W, FSP 1200W 1200-AAG. Az előbbiek platinum tápok minimál árkülönbséggel az utolsó gold szerver táp pár ezerrel olcsóbban. Ezek közül melyik a jobb választás?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#126434) _Atesz válasza Vartanus (#126433) üzenetére


_Atesz
addikt

Ezek közül inkább a CM V1200 a Seasonic bél miatt, de nincs nagy különbség köztük.

(#126435) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni tápválasztáshoz. Egy Ryzen 3600 + RTX 2060 + 1 SSD + 1 HDD kombóhoz szeretnék moduláris tápot venni úgy, hogy esetleg kisebb tuning se legyen probléma. A kérdésem, hogy egy Seasonic Prime Ultra Gold 550W elég lenne-e hozzá, vagy esetleg érdemesebb lenne egy nagyobbat (650, 750) venni? A másik, hogyha a Prime helyett a Focus Plus széria mellett döntenk, az járna valamilyen észlelhető minőségi kompromisszummal (mert nyilván okkal kerül kevesebbe)? Nem akarok spórolni amúgy a tápon, de feleslegesen (kihasználatlanul) se költekeznék szívesen.

(#126436) Cs1csó válasza Pala (#126435) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, elegendő az 550W-os. A minőségről: a Focus Plus-ra 10 év a Prime-ra 12 év gari van talán az utóbbiban a ventilátor jobb de biztos lesz aki pontosabbat tud.

Ez a konfig amúgy nem egy nagyfogyasztású játék alatt sem igen fog 300W-nál többet felvenni még egy 450W-os is simán elboldogulna vele tehát bőven elég lesz az 550W-os.

(#126437) Pala válasza Cs1csó (#126436) üzenetére


Pala
veterán

Köszönöm szépen a választ! :) :R Ez esetben akkor Focus Plus Gold 550W lesz belőle. :)

(#126438) _Atesz válasza Cs1csó (#126436) üzenetére


_Atesz
addikt

A Focus Plus-ban 12cm-es venti van, a Prime szériában 13,5cm-es, ugyanúgy Hong Hua.
Közepes, de főleg 70% feletti terhelésnél csendesebb a Prime széria.
Viszont a Prime szériával kapcsolatban érkezett pár panasz, hogy ugyan halkan, de morog a ventilátor. Valszeg nem igaz mindegyik darabra, gyártási hiba lehet.
A belsőt tekintve is picit jobb a Prime, természetesen a hatásfokkal a minőség is emelkedik, a legjobb a Prime Ultra Titanium, ami idén elnyerte a világ legjobb tápegysége díjat. :) (gondolom abban épp nem morgott a ventilátor :D )

(#126439) MrChris


MrChris
nagyúr

Milyen tápegységet vegyek i5 9400f, r9 280x vg, 16GBram, Gigabyte Z370P D3 alaplap, 3vinyó, 2ssd esetén? 10-20e. ft-ot gondoltam erre költeni.

(#126440) _Atesz válasza MrChris (#126439) üzenetére


_Atesz
addikt

Kicsit rakj hozzá: [link]

(#126441) MMIX


MMIX
addikt

BitFenix Formula Gold 550W teszt, www.thefpsreview.com

About the Author
Paul Johnson is a long time PC hobbyist and tech enthusiast having gotten his start when he broke his first C64; quickly followed by breaking his first IBM XT. They say that you learn more from your failures than you do from your successes. If that is true, much knowledge was gained from those years. Fast forward to today and, over the last 20 years, Paul has held a number of IT and electronics jobs. Most notably, for the last 12 years, he served as the Power Supply Editor for one of the truly early, groundbreaking, and INDEPENDENT PC enthusiast sites ([H]ardOCP) until its mothballing in April of 2019.

(#126442) MrChris válasza _Atesz (#126440) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aha, sejtettem :DDD Valszeg kellene egy ház is ezekhez a cuccokhoz... megyek tovább a milyen házat vegyekbe.

(#126443) _Atesz válasza MrChris (#126442) üzenetére


_Atesz
addikt

Hidd el, ez a legjobb választás, ajánlhatok 5k-val olcsóbban tápot, de mindenben rosszabb..
Mindenképp csak alsó tápos házat javaslok a Formulához, azt is lehetőleg olyat, aminek a táp részénél van tisztítható porszűrő.
Természetesen ventivel lefele nézzen beszerelésnél a táp.


MMIX

A tag ott tart, hogy 550W = small capacity. Azért jó lenne, ha szólna neki valaki, hogy a konfigok igen nagy többségéhez simán elég egy ekkora táp. :))

[ Szerkesztve ]

(#126444) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Új gépet szeretnék összerakni, és ahogy lassan felsejlenek a részletek, tanácsot szeretnék kérni. Alaphangon ajánlott nekem palfitom és AlexFindley néhány tápot a "Milyen asztali gépet vegyek?" topikban, viszont szeretném finomhangolni a kérdéskört az azóta felmerült igények alapján.

1.: Mennyit szánnál rá?
20-25k Ft között gondolkozom, de ha nagyon kell, 30k-ig is elmegyek.

2.: Milyen gépre kötnéd?
Ami a végső terv (több lépésben szeretnék ide eljutni, viszont erős alapokról indulva, így első körben alaplap+táp+memória ez lesz)
Gigabyte B450 Aorus M alaplap
AMD Ryzen 5 3600 procc
2x8GB ram
1x256GB SSD
1x256GB M.2e SSD az alaplapra bedugva
RX580 videókártya
vízhűtés, pumpával, 2 radiátorral, összesen 6x12cm-es ventilátorral.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Félmoduláris vagy moduláris tápot szeretnék, hogy minél kevesebb kábellel kelljen szórakozni.
Első körben egy 3200G proccot fogok venni, gyári hűtővel, aztán megyek rá szép lassan a komolyabb fejlesztésekre, ahogy lesz pénzem folyamatosan, előbb a VGA jön, aztán a 3600, aztán valami 8-12 magos procc idővel. Először proccra akarok zárt rendszerű vízhűtést, aztán majd idővel a VGA-ra is, de az még alrébb van jóval. A 3200G-t és a 3600-at is majd tuningolni szeretném, nyilván nem halálba hajszolni, csak ésszel.

A fenti hozzászólásokban ajánlott tápok mellett találtam egy Seasonic M12II Evo 520W-os moduláris tápot, az vajon elég lenne a rendszer alá :F %MCEPASTEBIN%

A ház már megvan, egy Fractal Design Meshify C Mini TG-be lesz minden bedobva, így a szellőzéssel nem lesz gond, viszont alsószerelésű lesz a táp. Ezzel kapcsolatban felmerült bennem, hogy az asztalról minden port simán felszív, ezért "fejjel lefelé", hogy a ventilátor a gép belseje felé nézzen, be lehet vajon szerelni a tápot? Vagy annak nem sok értelme van?

Köszönöm a tanácsot előre is! :R

www.brczart.hu

(#126445) Paxker315 válasza deathtania (#126444) üzenetére


Paxker315
addikt

Borzasztó unalmas leszek

BITFENIX FORMULA GOLD 550W, vagy picit drágábban Corsair TX550M, Bitfenix Whisper M 450 .

Simán szereld be a tápot, a porszuro azért van, hogy megfogja a port, azt takarithatod időnként.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126446) MrChris válasza _Atesz (#126443) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elkönyveltem, hogy nem úszom meg.
Első keresésekre ez tűnik jónak, bár lehetne picivel magasabb

(#126447) _Atesz válasza MrChris (#126446) üzenetére


_Atesz
addikt

Ránézésre jónak tűnik, ugyan nem a kihúzható fajta porszűrő, de ennyi pénzért nem lehet elvárni.

(#126448) MrChris válasza _Atesz (#126447) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyet ajánlanál? Mostaniban nincs túlvariálva a 0 szűrés, 10 év után tisztítás miatt szétszedtem a gépet és udvaron kifújtam kompresszorral. Egy porzsákot biztos megtöltött volna. :DDD

(#126449) Cs1csó válasza MrChris (#126448) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem gagyi szűrőm van nem kihúzhatós tehát ha tisztítani akarom akkor szét kell szedni a gépet az oldalára fordítani. De nekem nem gond, és persze kb. negyedévente a komplett gépet szoktam kompresszorral átfúvatni: CPU és GPU hűtőborda, ventilátorok és persze a tápegység. Ezeket levegő nélkül nem is lehetne máshogy kitakarítani.

[ Szerkesztve ]

(#126450) _Atesz válasza MrChris (#126448) üzenetére


_Atesz
addikt

10 év után tisztítás miatt szétszedtem a gépet és udvaron kifújtam kompresszorral. Egy porzsákot biztos megtöltött volna.

Az a baj, hogy amit ajánlani tudok, az majd a duplája. Azért körülnézek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.