Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126051) Cs1csó válasza soldi3r (#126050) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, nem válaszoltam érthetően, vedd meg nyugodtan.

(#126052) syberia válasza soldi3r (#126048) üzenetére


syberia
veterán

Mehet a nagyobb táp is, tényleg nincs nagy hátránya hatásfokban. :)

(#126044) MMIX: Xilence Performance X és Cooler Master MWE Gold ugyanez a platform. 3 év gyártói garancia, és csak 40 fokos környezetben kapott tanúsítványt. Nem ígérkezik tartós darabnak, a kondenzátorokra ránézve sem.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126053) soldi3r


soldi3r
veterán

Koszonom mindkettotoknek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#126054) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

A mostani tápom kb 4 éves, [link] Chiftech CTG-550-80P

Tervezek frissíteni a konfigomon, az lenne a kérdés illene e cserélni a tápot is , vagy pár évig talán még nem lesz vele gondom?

Tervezett PC:
- Ryzen 5 36000 / 2600x / 2600 mérsékelt tuningal.
- MSI B450 Tomahawk MAX
- GTX 1060 6GB MSI
- 2db SATA SSD
- 2db SATA HDD 3.5"
- 5db 12cm-s venti

Ha kellene váltanom tápot, fél vagy full moduláris az elképzelésem, 20k Ft körül gondoltam.

Seasonic focus plus gold, ( 650 W) 36k az tetszene, de annyit nem szeretnék annyit pénzt rászánni , ha lehet.

(#126055) Paxker315 válasza gxcman (#126054) üzenetére


Paxker315
addikt

Halihó!
1060 komplett rendszer fogyasztás (tehát teljes gép!) ~240-250watt OC-zett procival.
Minőségi 400-450 wattos egységek lennének jók Neked.
20k körül fix kábelesben gondolkozz, slágercucc, Gold hatásfok, öt év gyártói garancia: formula Gold 450w
25k Körül teljesen moduláris, hét év gyártói garis 450wattos Whisper M
25k Corsair TX550M : marad bőséges hely későbbi upgrade-nek. Félmoduláris, hét év gyártói garrancia
Új típus, szintén félmoduláris, 500wattos Gold, öt év gyártói garanciával: Seasonic Core GM500

Úgy gondolom, 25k-tól kezdődnek a félmoduláris tápok, amik jók lennének Számodra, 20k-ban inkább fix Formula Goldot vennék. (Erről volt szó pár napja, külföldi tesztek szerint tisztes iparosmunka, de, csak három év garancia van rá. Gold, teljesen moduláris, "magyar", 21ezer Ft. Mivel visszajelzés még nincs rá teszteken kívül, így szürkével említem, nem ajánlom)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126056) gxcman válasza Paxker315 (#126055) üzenetére


gxcman
tag

Régen néztem tápegység árlistát....rosszul lőttem be az árakat, csak feleslegesen nem akartam sokat rá költeni, sajnáltam rá.

Úgy láttam 25...30k körül ( kinyílik a világ ) [link] pld ez 29.5k...de lehet benéztem és ez a ( butább változat) kábel csatlakozók számát kevésnek találtam.

Saesonc, FSP, BeQuit, EVGA...amikre gondoltam.
Legyen mindenre IS JÓ :)

[ Szerkesztve ]

(#126057) Paxker315 válasza gxcman (#126056) üzenetére


Paxker315
addikt

SeaSonic, Bitfenix, Corsair, EVGA (SuperFlower).

Az FSP tapok dragak (Hydro G), a BQ tapok tul vannak arazva. En vagy Focus Plus Goldot vennek, vagy Whisper M-t, vagy TXM corsairt. (szigoruan veve az RMX szeria lenne ajanlottabb, de, a TX is korrekt). 550wattnal is marad tartalekod, a 650-est akkor vedd, ha csak ilyen 1-2 ezer ft kulonbseg van.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126058) _Atesz válasza gxcman (#126056) üzenetére


_Atesz
addikt

[link] ez most a nyerő, 10 év gar. 550W bőven elég lesz, mint írta Paxker.

(#126059) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek ajánlásokat kérni. Jelenleg egy FSP Hyper-M 500.-as tápom van, nincs semmi gondom vele, de a minap vettem egy Sapphire RX580.-at bele, és még érkezni fog pár új hardverelem, (még az is lehet, hogy még egy RX580, ha csak próbára is).

I5-7400 CPU
kompakt víz,
16 GB RAM
2 SSD,
1 HDD
Audigy 5 hangkártya,
Intel dualport háló,
USB3.0 kártya,
6 db 120.-as venti...
ventilátor szabályzó
Aurasynces cuccok

Ehhez kellene egy megbízható stabil táp szerintem úgy 750-850W környékén. Mit ajánlanátok?

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126060) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Netezős gépet szeretnék összeállítani, és ahhoz szeretnék tápegységet választani, de tanácstalan vagyok, hogy melyiket is lenne érdemes választani.

ASUS H110M-K Alaplap
Intel G3930 Processzor
Kingmax RAM 4GB DDR4 2133MHz
1 db DVD olvasó
1 db SSD 240 GB (még kiválasztás alatt)
1 db 320 gb HDD
2 db 120 mm ventillátor

Extra igényeim nincsenek, vásárlásra szánt összeg 10 e Ft.

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#126061) Paxker315 válasza atilla100 (#126060) üzenetére


Paxker315
addikt

FSP 350-60APN
kicsit tobb, maradhat?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126062) _Atesz válasza Julot (#126059) üzenetére


_Atesz
addikt

Egy 580-hoz (+ a felsorolt hardverekhez) elég a mostani tápod is akár.
Ha mégis lecserélnéd:
Seasonic FOCUS Plus 550W
Corsair TX550M 550W
2 kártyához (nem javaslom, nem éri meg a 2 kártyás rendszer):
BitFenix Whisper M 850W

[ Szerkesztve ]

(#126063) Cs1csó válasza Julot (#126059) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a kétkártyás rendszer ellen, se a játékgyártók se a driver készítők nemigen foglalkoznak vele. Ha komoly erőt akarsz akkor vegyél egy 2080TI-t.

(#126064) soldi3r


soldi3r
veterán

Seasonic Focus+, normal, vagy felpassziv modban hasznaljam inkabb?

E30 (oo=[][]=oo)

(#126065) Cs1csó válasza soldi3r (#126064) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem használd egy napig normál módban, majd félpasszívban és ha nem hallod a különbséget akkor inkább maradjon az előbbi - szerintem - jobb az ha van a tápban egy folyamatos levegőjárás, biztos ami biztos alapon.

(#126066) Julot válasza Cs1csó (#126063) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat!

A két kártyás rendszer nem hosszútávú terv, csak próba szintjén fordult meg a fejemben, mert lenne lehetőségem rá. Nem játszom én annyit, sőt...

Időközben én is kinéztem egy másik tápot, erről mi a véleményetek:

Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W Gold (RGB Sync Edition) itt: 33110 Ft ?

Az aura sync jól jön, mert nekem tetszik. Mindemellett a táp minősége a legfontosabb.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126067) FoLey-v válasza Julot (#126066) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ennek a tápegységnek az rgb annyi értelme van mint az autón levőn neon fénycsőnek. Alig látni rajta és csak plussz költséget fizetsz az rgb miatt. Ha csak a tápot nem úgy rakod,hogy a ventilátort nem fejjel felfelé mutatja.
A belseje elvileg sirtec belsős nem rossz,de ennyiért már Seasonic Focus Plus 650W-ot is kapsz.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#126068) Julot válasza FoLey-v (#126067) üzenetére


Julot
aktív tag

Az mennyire problémás, ha a ventilátor felfelé - befele a házba - néz? Ilyenkor befele fúj vagy bentről szív?
thermaltake core v51 tempered glass edition házam van, meglehetősen jó szellőzéssel.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126069) Cs1csó válasza Julot (#126068) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha rendes alsótápos ház akkor a a gépházon belülről fogja beszívni a kevésbé hűvös levegőt - ha megfordítva lenne akkor ugye a gépházon kívülről szívná be.

(#126070) Julot válasza Cs1csó (#126069) üzenetére


Julot
aktív tag

Igen, "rendes alsó tápos a ház" Annyira nincs meleg bent, legalábbis az RX580 ventijei nem mennek, és 40 fokos a GPU...

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126071) Cs1csó válasza Julot (#126070) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, én nem fordítanám meg.

(#126072) Julot válasza Cs1csó (#126071) üzenetére


Julot
aktív tag

Van ITT egy videó arról, hogy felfelé vagy lefelé szereljük be a tápot, nem tudom ismeritek-e?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126073) FoLey-v válasza Julot (#126072) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én lefelé szoktam rakni,hogy a friss levegőt szívja be. Felfelé azért nem jó,mert a vga-ból a meleg levegőt szívja be.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#126074) Cs1csó válasza Julot (#126072) üzenetére


Cs1csó
félisten

FoLey-v leírta a lényeget ehhez már nem lehet mit hozzátenni. Ez mind az RGB világítás miatt vagy mi lenne az oka? Egy irodai gépben dedikált VGA nélkül nem is lenne probléma, de dedikált VGA-val főleg 100W vagy afeletti fogyasztásúval én ezt nem csinálnám meg.

Röviden: beszerelhető, működni is fog a táp de az elhalálozása hamarabb várható - rövidebb élettartam - mint ha rendesen a házon kívülről szívná be a levegőt.

(#126075) Julot válasza Cs1csó (#126074) üzenetére


Julot
aktív tag

Most, hogy szembesültem ezzel a problémával, kicsit megtúrtam a netet, és több videót és fórumot megnéztem. Nem tudom, ti mennyire tettétek ezt meg, de nem olyan egyszerűen van kezelve ez a dolog, nincs mereven kijelentve, hogy rossz, és csakis kívülről szívó táp a helyes szerelés. Szerintem tévedsz ha azt hiszed nem lehet ehhez mit hozzátenni. Ott kezdődik, hogy pl. az én házam oldalán is felfelé néz - bentről szív - a táp. Aztán van itt pár videó, ahol arról beszélnek, hogy, miért, mikor jó ha bentről szív? Már linkeltem lentebb egy videót de ITT egy másik is. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, ezért is kérdeztem, de ha körbenézünk, látható, hogy azért a világban nem ilyen ortodox módon kezelik a dolgot. Nyilván a tápgyártók nem véletlenül készítenek mindkét módon felszerelhető tápokat, és ahogy az egyik videóban is mondják, a modern félpasszív hűtéssel (kikapcsolható) szerelt tápok esetén álló ventilátornál nagyobb hőhatás éri a tápot, mintha belülről szívna levegőt. Szóval számomra továbbra is kérdés a dolog, főleg, hogy én nem játszom a nap 24 órájában, sőt alig-alig... és a kérdésedre válaszolva, igen az RGB mod is szerepet játszik a döntésemben.

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126076) Cs1csó válasza Julot (#126075) üzenetére


Cs1csó
félisten

Számomra ez ilyen egyszerű:

Persze ha :
- más típusú a ház
- extra nagy
- folyadékhűtés van a házon belül mind a VGA-ra mind a CPU-ra

akkor el lehet gondolkodni más megoldáson is.

Magadat nyugodtan meggyőzheted de a fizika az fizika, a házon belül melegebb levegő van mint a házon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#126077) Julot válasza Cs1csó (#126076) üzenetére


Julot
aktív tag

Ezt eddig is tudtuk... Hát akkor én elgondolkodom. Ennél sokkal nagyobb a házam, kompakt víz van benne, és ERRŐL nem is beszélve. Lehet, hogy házon belül melegebb van - főleg kis házaknál , de gyakorlatilag pár fokról beszélünk - feleslegesen... nincs jelentősége. Az én konklúzióm az, hogy ha nincs akadálya a levegőáramlásnak, kellően nagy és szellős a ház, akkor a belülről szívó táp még be is segít a házban a levegő áramlására.

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126078) Cs1csó válasza Julot (#126077) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről is beszéltem! Nagy ház, folyadékhűtés, akkor nyugodtan mehet bele. A videón amit legutóbb mutatál kb. 10-15%-al melegebb a táp úgy ha felfelé néz tehát ez minimális élettartam romlást fog eredményezni csak, és ha jobban belegondolok akár "némi" előnyt is jelenthet: ha van mindenütt porszűrő akkor ha a házon belülről szívja a levegőt akkor kevésbé fog porosodni a táp, nálam alul van és hetente kell a szűrőt takarítani és kb. pár havonta kiviszem az udvarra is a gépet és egy kompresszoros átfúvatást is csinálok: CPU hűtő borda, VGA borda, a ventilátorok, és persze a táp is bőven tartalmaz némi port.

Megfordítom a dolgot ha a lehető legrosszabb helyzetet nézzük: szűk rosszul szellőző ház, extrém hőtermelő alkatrészek pl. egy Vega VGA, zsúfolt is a ház, extrém sok játékidő, akkor akár a táp élettartamának a fele is simán rámehet erre. DE ha ezeket a tényezőket mind csökkented: nagy ház, nem zsúfolt, kisebb fogyasztású VGA, kevés játék, jó szellőzés, akkor lehet, hogy hamarabb cseréled a tápod más miatt mint hogy elromolna.

Nem gondolkodtál valami jobb tápon - ami RGB mentes, ahogy nézem amúgy is nagyon kevés RGB-és táp van és azok sem a legjobbak - és RGB szalagokkal vagy valami hasonló módon megoldani a világítást?

[ Szerkesztve ]

(#126079) Julot válasza Cs1csó (#126078) üzenetére


Julot
aktív tag

Én elsősorban azért nem tudom mi lenne jó, mert ha az én elképzelésem oldaláról nézem, akkor az előbbi videó alapján a belülről szívó táp kb = a kívülről szívó, félpasszív, álló ventilátoros tápokkal, ergo az élettartalomban nem hagyhat mély nyomot. De ettől még nem leszek 100% biztos hogy jó fele hajlok. Az én esetemben mondjuk esetleg azt jelentheti, hogy táp ventilátorja nem fog megállni, hanem megy. Ez meg nem zavar, van még 6db 120mm.-es benne, nem oszt nem szoroz. Amúgy igen, én egyértelműen a designra megyek, és fontos az is - a minőségen felül - hogy a táp kompatibilis legyen az asus aura sync-el. Kb így néz ki most:

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126080) Beretvás válasza Julot (#126077) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha ennyire nem hallgatsz senkire akkor minek kérdezed? Nézz videókat és döntsél, mert látszólag akármit írnak neked te csak hajtod a magadét..

(#126081) Cs1csó válasza Beretvás (#126080) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt írtam is már neki: "Magadat nyugodtan meggyőzheted de a fizika az fizika, a házon belül melegebb levegő van mint a házon kívül."

Ha megerősítésért akar idejönni azt nem fog kapni.

(#126082) Julot válasza Beretvás (#126080) üzenetére


Julot
aktív tag

Ha nem tudsz építő jellegűen hozzászólni, akkor minek böfögsz bele? Ha lenne annyi intelligenciád, rájönnél, hogy próbálom - a megfelelő partnerekkel próbáljuk - körüljárni a témát. De te csak trollkodni tudsz. Inkább maradj csendben!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126083) Julot válasza Cs1csó (#126081) üzenetére


Julot
aktív tag

"Ha megerősítésért akar idejönni azt nem fog kapni."

Nem is ezt várom! Érvekkel alátámasztott ellenvéleményeket igen! Mérlegelni majd én fogok, a döntés természetesen az enyém. Sajnos a "kolléga" csak okoskodni tud, ellenben veled, te sokat segítettel eddig....

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126084) Cs1csó válasza Julot (#126082) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kiveséztük ha a táp élettartam a legfontosabb számodra akkor úgy szereled be, hogy a házon kívülről szívja be a levegőt ha nálad mások a szempontok akkor ennek élettartam csökkenés lesz az ára. Az élettartam csökkenésen lehet vitatkozni, de valahol 10 és 50% között lesz.

(#126085) Beretvás válasza Julot (#126082) üzenetére


Beretvás
addikt

Te meg ha nem tudsz a fórum szabályzatának megfelelően írni " személyeskedés" akkor nem írj.

Itt csak vergődsz és idegesíted a segíteni szándékozókat, megmondták többen is már mi a helyzet de te csak jössz tovább ugyanazzal.

(#126086) Julot válasza Cs1csó (#126084) üzenetére


Julot
aktív tag

Hát, egy 10 év gyártói garanciás táp esetén azt hiszem nincs miről beszélni. ;)

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126087) Julot válasza Beretvás (#126085) üzenetére


Julot
aktív tag

Hát cimbora, úgy látom te jöttél ide, vitázni, megmondóemberként kötekedni, és hogy miért már azt is tudjuk. Ki is személyeskedett itt elsőnek? Ha bánt hogy ezt valaki megírja neked, az akkor duplán érvényes: maradtál volna csendben!

Egy fórum nem azt jelenti, hogy feltétel nélkül elfogadom egy-két ember véleményét. Kulturált keretek között meg lehet vitatni azt - ez egy normális fórum célja. Arról nem is beszélve, hogy más fórumokon pont az ellentétét állítják - de legalábbis nem vaskalaposan szajkózzák azt - amit itt olvasok. Akkor? Azok is mind vergődnek, igaz? Várok valami témába vágó hozzászólást tőled! Ha nem megy, akkor ne szemetelj ide tovább!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126088) FoLey-v válasza Julot (#126079) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát erre nemtudok már mit írni...

Akkor vedd meg az RGB-s Thermaltake tápot,de ne is egyet hanem legalább kettőt,tartaléknak jó lesz. És csináld úgy ahogyan elképzelted,nem erőltetjük.
De tény,hogy csicso82 állítása igaz.

Hát, egy 10 év gyártói garanciás táp esetén azt hiszem nincs miről beszélni.
Erre nem írok semmit. :W :W :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#126089) Julot válasza FoLey-v (#126088) üzenetére


Julot
aktív tag

Akkor minek írtál?!

Adott egy kérdés, aminek a válaszához itt páran bigott mód ragaszkodnak. Igaz, hogy a világ más részein legalábbis egy nagy kérdőjel, és komoly kérdés, de itt: NEM itt csak egy megoldás létezik, és mindenki hülye, aki ezt megkérdőjelezi! Én - a látszat ellenére - nem ragaszkodom sem a táphoz, sem a beépítés módjához, de döntő érvet itt sem ellene sem mellette eddig még senki nem tudott felmutatni. közhelyekkel dobálóztok, és elvárjátok, hogy hálásan megköszönjem. Sajnos én kicsit megalapozottabb választ reméltem, de azt látom itt nem fogok kapni. Ellenben elkezdtek engem fúrni, mert nem fogadom el vakon a véleményeiteket. Ez így eléggé szánalmas, de igazatok van velem van a baj, mert arra számítottam, hogy itt objektív képet kapok.

Az állításomra meg verheted a fejedet a falba, de 10 év gar miatt miért aggódjak, ha az élettartam kicsit csökken? 10 év múlva hol lesz ez a táp már? rég lecserélem....

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126090) Cs1csó válasza Julot (#126089) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az általad linkelt videóból van:

Angolul kevésbé tudóknak: az alacsonyabb érték a JOBB, és a felső KÉK színnel jelölt érték esetén a tápegység ventilátora LEFELÉ mutat tehát a házon kívülről szívja be a levegőt. SÁRGA szín mutatja amikor a házon belülről szívja a levegőt a különbség 8 celsius fok ami kb. ami kb. 25%-al magasabb hőmérsékletet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#126091) Julot válasza Cs1csó (#126090) üzenetére


Julot
aktív tag

így van! És itt a költői kérdés, hogy mennyire számít ez a 8 fok? 20%... ;) Kíváncsi lennék egy félpasszív tápegység hőmérsékletére, aminek nem megy a ventilátorja!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#126092) _Atesz válasza Julot (#126091) üzenetére


_Atesz
addikt

Ez tök jó, csak a tesztben nincs benne, amikor a lenti szűrő el van tömődve, és alig kap levegőt a táp. Olyankor már kb. egyenlő lehet.

Más: az indulatokkal kicsit lejjebb, ez nem csak rád vonatkozik, a személyeskedést kerüljük.

[ Szerkesztve ]

(#126093) ANOka válasza Julot (#126089) üzenetére


ANOka
őstag

A végső válasz: 42! :DD

(#126094) soldi3r válasza _Atesz (#126092) üzenetére


soldi3r
veterán

Viszont azt a hazat is ugy terveztek. Nem a kiaramlo levego van szurve.

E30 (oo=[][]=oo)

(#126095) _Atesz válasza soldi3r (#126094) üzenetére


_Atesz
addikt

:F
Persze nem, a bejövő. Pont ezért, ha nem tud elég friss levegőt szívni, akkor túlmelegedhet.

(#126096) syberia válasza Julot (#126089) üzenetére


syberia
veterán

Elfogadjuk hogy nem vagy elégedett a kapott válaszokkal, de a flame keltéssel senkinek sem lesz jobb. Ezért megkérlek, hogy kerüld a topikban a hangulatkeltő hozzászólásokat. :U

(#126087) Julot: A ki maradjon csendben kérdéskört illetően erre fáradj.

(#126078) csicso82: Hiánypótló írás lett. :R +1

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126097) pokers


pokers
senior tag

Sziasztok!

Nézegetem a sokak által ajánlott Seasonic Focus+ tápokat, de nem értem ezt a 10 év garancia dolgot.
A "zöld ufonautás" és a "kijelző képpont" boltok kivételével minden nagy számtech bolt 5-3-2 év garanciával adják.
Az árukereső oldalán is van egy vélemény, miszerint a zöld ufóemberkés bolt is csak 2 év garit vállal, hiába van a honlapon a 10 év.

Nekem mind a két bolt szürke zónának tűnik, ki tudja itt lesznek-e még 10 év múlva is :U

(#126098) Cs1csó válasza pokers (#126097) üzenetére


Cs1csó
félisten

"gyártói garancia" ha elromlik akkor elpostázod a Seasonic-nak van az EU-ban központja, + nem árt vásárlás után a terméket a Seasonic honlapján regisztrálni.

(gondolom az ODA postát állnod kell ami nem lesz kevés de egy 30-40k tápnál szerintem belefér és majd küldik javítva vagy egy újat.)

[ Szerkesztve ]

(#126099) korren válasza pokers (#126097) üzenetére


korren
aktív tag

Pont az a két bolt a szürke zóna, ahol megadják a gyártó által vállalt garanciát?

A többi meg a frankó? Wut?:Y

Az Alza-t 1994-ben alapították, 2014-óta több országában is jelen van az EU-ban.

A Pixel meg tudomásom szerint a Seasonic hivatalos magyarországi forgalmazója. De javítsátok ki ha tévedek.

-I like the misery. -I like this world!

(#126100) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Egy Corsair RM650X-et tudok használni egy Asus Maximus Hero XI és I9 9900K párosítással? Ugyanis a problémám az extra táp ami kellene a processzorhoz, hogy azt meg lehet oldani ezzel a táppal vagy vehetek újat? A képen bejelöltem, hogy hova nem tudok kábelt csatlakoztatni. [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.