Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125501) Cs1csó válasza ripla (#125499) üzenetére


Cs1csó
félisten

Adott költségkeretből minél kisebb teljesítményben választasz annál jobbat tudsz. Az R9 290X egy elbaxott nagy fogyasztású kártya és már kb. 6 éve megjelent, nem tudom meddig tudod még használni -vagy akarod - de nyakamat rá, hogy a következő VGA-ád kb. ennek a fogyasztásának a fele lesz tehát a 650W-os 10 év garis Seasonic FP, simán vitte volna még ezt az R9 290X-et még vagy 3 évig és ha lecserélted volna egy másik kisebb fogyasztásúra azt is kényelmesen vitte volna még évekig. Amit választottál nem rossz csak fölöslegesen túlméretezett.

Egy 650W-ossal gyakorlatilag bármilyen konfig meghajtható.

Képet is küldtem a fogyasztásáról ami kb. VALÓS viszonyok között - JÁTÉK - 420W körül lenne, ehhez egy 750W-os táp több mint túlzás.

Ha azért jöttél ide, hogy megerősítsünk a már MEGVÁLTOZTATHATATLAN elképzelésedben és alátámasszuk azt akkor tévedtél, fölösleges pénzkidobás egy 2 év garis tápra amikor itt ajánlva lett 10 év garanciás táp is, aminek a márkája SEASONIC sokkal jobban cseng a tápegység piacon mint az EVGA.

Azért írtam ilyen bőven mert mostanában elég sokszor jönnek ide emberek csak MEGERŐSÍTÉSÉRT, hogy "adjuk alá a lovat" bólogassunk a választásához és ha nem tetszik neki akkor addig csűri csavarja míg végül úgyis azt fogja választani amit az elején kinézett, aminél olcsóbb és jobb tápegységet ajánlottak neki itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#125502) syberia válasza ripla (#125499) üzenetére


syberia
veterán

Kiváló tápegység, erre majdnem bármilyen egykártyás rendszer ráköthető. :K

https://howbad.info/

(#125503) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Melyik táp lenne javasolt számomra?
Ryzen 5 3600, 16GB Kingston HyperX Predator, Vega 56, 3 venti, egy hdd, egy ssd. Jelenleg egy Be quiet! Pure 10es 400W-os tápom van... elég lenne vagy inkább legyen nagyobb kicsit? (450-550)
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#125504) Paxker315 válasza b1sti (#125503) üzenetére


Paxker315
addikt

500-550 watt legyen,ha nem feszeled alul a GPU és CPU kombit. Előbbire Wattman, utóbbi meg biosbol.

Corsair TXm550 félmoduláris, 25 ezer forint alatt már van. Gold, hét év gyártói garancia.

Bitfenix Formula Gold 550 most hiányczikk, hála a topiklakóknak.

BeQuiet PurePower 11 500-600watt jó lehet, ha nem finomhangolsz, inkább 600 watt lenne racionális.

550 wattbol olcsón elérhető a kicsit szerényebb FSP Hexa 85+/Hyper 85+.

Szerintem most 25k alatt a Corsair egész jó. Vagy, kicsit túlméretezel, 650 wattos FORMULA Gold Bitfenix nagyon jó lenne.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#125505) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Valaki segítsen lécci dönteni, hogy melyik táp legyen ezek közül mert nem tudok dönteni és ma rendelni akarok valamit. :)

Visszaolvastam, de nem igazán tudok dönteni. :/

15.000 Ft környéke a budget (+-3 ezer.)

Alábbi konfighoz:
B450-F Gaming Asus
Ryzen 5 2600
16GB RAM
RX 570 később RX5700 lesz
2 db SSD

Versenyzők:
[evga-500w]
[CM600W]
[thermaltake-smart-rgb-500w]
[Giga-p650b]
[fortron-hyper-s-600]
[fsp-hexa500w]

Dr. Student

(#125506) b1sti válasza Paxker315 (#125504) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Külföldön fogom megvenni. Talán kapok :K
Köszönöm szépen a gyors választ!! :R

(#125507) _Atesz válasza Dr. Student (#125505) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, ha nem sürgős, akkor inkább ez: [link]

(#125508) ripla válasza Cs1csó (#125501) üzenetére


ripla
őstag

Néztem a Seasonicot is, de mivel 650 wattos, így azt keveslem. Elhiszem hogy szerinted elég a mostani kártyámnak, de én aggódos természetű vagyok és inkább bebiztosítom magam, a kártya a közeljövőben nem biztos hogy cserélve lesz, legalábbis amíg ilyen elszállt árak vannak, addig biztosan nem.
Az EVGA-ról még rosszat nem olvastam sehol, szóval nem értem ezt a - jobban cseng a Seasonic mint ez - részt. Nem megerősítésért jöttem, hanem véleményekért, pro és kontra, ezeket nagyjából ki is hámoztam a különböző válaszokból, erre voltam kíváncsi tulajdonképpen. Biztos vagyok benne, hogy mindegyik jó táp, a lényeg az egyedi felhasználói tapasztalatokon volt.

[ Szerkesztve ]

(#125509) nash2


nash2
tag

Sziasztok,

megfelelő tápot keresnék a következő konfigurációhoz :

- Gigabyte GA-H270-Gaming 3 alaplap
- Core i5-7500 CPU, 8 GB RAM
- Asus Radeon RX570 VGA
- 1 HDD, 1 SSD

Jelenleg egy BeQuiet! System Power 7 350w-os tápról üzemel, de gondolom illene legalább 450W-os tápról járatni. Bolti új és használt (apróról) is érdekel. Előre is köszönöm !

Nash

(#125510) Cs1csó válasza nash2 (#125509) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nem tuningolsz akkor elég. Ez a konfig - játék alatt - kb. maxon 250W-ot kér ez kb. 70%-os terhelés egy 350W-os tápnak a tiéd pedig nem rossz.

(#125511) _Atesz válasza Cs1csó (#125510) üzenetére


_Atesz
addikt

Érdemes hozzátenni, hogy ha a táp jó állapotban van, akkor elviszi. Ugyanis nem mai darab és osztott ágas a 12V.

(#125512) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! Remélem nem rossz helyen teszem fel a kérdést.
SFX---ATX adaptert (amivel az SFX tápot az ATX helyre be tudom illeszteni) lehet itthon kapni valahol?

(#125513) szasanyi válasza Macka (#125512) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha ilyenre gondolsz [link] ezzel én még nem találkoztam hazai üzletben.

(#125514) --ka válasza Macka (#125512) üzenetére


--ka
senior tag

Itt ajánlották, még nem rendeltem, de tervben van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#125515) Paxker315 válasza Macka (#125512) üzenetére


Paxker315
addikt

nem szívesen linkelek aprót, de találsz. HA maradhat, oke..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#125516) Cs1csó válasza _Atesz (#125511) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az osztott ág nem biztos, hogy gond, nem vészes konfig, de tényleg kérdéses lehet a kora. Főleg ha nem 50% hanem jóval afeletti terhelést kapna.

Egy próbát megér szerintem, de érdemes egy perselyt állítani az új tápra gyűjtésre.

(#125517) _Atesz válasza Cs1csó (#125516) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, így már korrektebb.
2X18A a 12V-os ág, ha a VGA-ra eső 18A-ból már csak 13-14 van meg stabilan, akkor necces lehet.
Az RX 570 csúcsban tud 200W körül enni (link), az 16-17A.

(#125518) Cs1csó válasza _Atesz (#125517) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy kicsit alulfeszelni? Az AMD-ket amúgy sem árt.

(#125519) _Atesz válasza Cs1csó (#125518) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha bírja, akkor nem feltétlen kell. Osztott ágnál a PCI-E foglalatból is fel tud venni 75W-tot, kérdés hogyan van elosztva a két ág.

(#125520) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Min. 500W-os SFX tápot keresek, az ajánlott tápok között találtam a Silverstone SX500-LG és ChieftecSFX-500GD-C-t vagy _Atesz ajánlott be quiet! és Corsair tápokat.
Ezekből is jó, megbízható lehet a 500W-os társuk?

Köszi

(#125521) szasanyi válasza OTika (#125520) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem ez az elterjedt teljesítmény kategória, nem lesz nagy választék. be quiet! SFX L Power 500W jó, de jobb és olcsóbb a Corsair SF450. Az mire nem elég?

(#125522) OTika válasza szasanyi (#125521) üzenetére


OTika
aktív tag

Elég az is.
Az lesz köszi

(#125523) syberia válasza nash2 (#125509) üzenetére


syberia
veterán

Érdemes lehet megejteni a cserét, BF 450 Gold tápegységet javasolnék.

Sokkal magasabb hatásfok, szinte néma hűtéssel megspékelve, ez érezhető minőségi ugrást jelentene. Sima 80 Plus/Bronze hatásfokúra nem fejlesztenék, mert alapvetően a mostani tápod is megbirkózik a feladattal.

(#125503) babu87: Legalább 550W lenne az optimális a Vega-hoz, BF Formula 550 pl. Mondjuk ennek a típusnak az esetében az egyel nagyobb az olcsóbb, ezt sem tartom túlzásnak a videokártyád mellé. :N

(#125517) _Atesz: Kevesebbre emlékeztem, nálam az 580 bőven 200W alatt kajál gépigényes játékokban is, hála a "silent" módba kapcsolt BIOS-nak. Igaz, a két gpu között nincs túl nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#125524) salpiens


salpiens
újonc

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz keresek egy megbízható, biztonságos és hatékony tápot a 20e Ft-os árkategóriában, alsó tápos házba:

- ASUS Prime A320M-K
- Ryzen 5 3400G gyári hűtővel
- KINGSTON 240GB UV500
- HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT
- 1-2 db ventilátor van még tervben

Nincs VGA és egy darabig nem is lesz, ha kell majd akkor keresek valami alacsony fogyasztásút.
Jelenleg egy CHIEFTEC GPS-500A8 500W van a gépben, de szerintem sok + nem tudom mennyire megbízható.

Köszönöm előre is a tippeket!

(#125525) syberia válasza salpiens (#125524) üzenetére


syberia
veterán

Be quiet! PURE POWER 11 400W 80+ Gold, nagyon halk, 5 év garancia

https://howbad.info/

(#125526) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Bitfenix Formula Gold 550W-os tápegységem van, ami eddig teljesen megfelelt, de sajnos most váltottam Vega 64-re (később vízhűtés lesz rajta) és sajnos terhelés alatt szimplán kikapcsol a gép, szóval gondolom nem bírja a táp, mivel egy másik gépből szervált 750 G2-vel simán működött minden.

Milyen tápot ajánlanátok? Én eddig ezt néztem. Erről mi a véleményetek? Van esetleg ennél olcsóbban megfelelő minőségű tápegység? :)

(#125527) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Megjött iponból a teljes konfig, de csak a régi táppal tudtam elindítani a gépet. Linkelek egy saját videót, szeretném kikérni erről a hibáról a véleményeteket: [link]
Egy gyári hibás Bitfenix Whisper 550W-al lehet dolgom? Ahogy rákapcsolom a tápra az áramot akkor ezt csinálja. A powergombot is hiába nyomom, csak ez a kattogás és villongás megy.

A valami baja van a tápomnak topicot kérlek ne ajánljátok mert halott :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#125528) syberia válasza Alcsi69 (#125526) üzenetére


syberia
veterán

CM MWE csak középkategóriás tudású, spóroltak a belsején. Ilyen kaliberű kártya mellé a minimum 750W kiváló minőségűből, adott esetben nagyobb is indokolt lehet. A VEGA 64 az nem viccel! :N

Corsair RM750x (2018) teljesen moduláris, félpasszív, 10 év gari

Seasonic Focus Plus 750 Gold teljesen moduláris, félpasszív, 10 év gari

(#125527) galaktikus: Küld vissza a boltba, simán el kéne induljon vele a gép.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#125529) galaktikus válasza syberia (#125528) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Jah, felvettem már velük a kapcsolatot.. Remélem nem fognak 3 hétig ülni rajta.

Esetleg kérjek helyette teljesen más márkát? Rá is fizetek erre akár. Sajnos egy kicsit elment a bizalmam a bitfenix gyári minőségellenőrzése iránt. :))
Ezeket nem szokták letesztelni mielőtt becsomagolják? Elég erős áram folyik azért benne..

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#125530) bivalyolo válasza galaktikus (#125529) üzenetére


bivalyolo
őstag

Én hétvégén cseréltem tápot egy formula gold 650w-ra. Teljesen jól működik eddig. Ez a bitfenix táp nekem is újdonság volt, mert korábban inkább fsp, bq és chieftec tápokat használtam, de gondoltam ha már itt is annyira ajánlott ez a típus + külföldi tesztekben is jól szerepelt teszek vele egy próbát.
Sajnos hibás darabot mindenből ki lehet fogni. :(

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#125531) Energie X válasza galaktikus (#125527) üzenetére


Energie X
őstag

Táphiba. Nekem is ez volt, a venti épp csak megmozdult, se kép se hang se semmi. 350w chieftec táppal meg ment minden.
Nekem fsp hyper 500-al volt ilyen. Visszavittem. Nem akarták cserélni, mert rádugtak egy mérőeszközt és az szerint jó volt. Vittem 1db 1000 éves 350w-os chieftecet is magammal, hogy azzal elindul a konfig. Meg se nézték. Szétszedték a gépet és hibás összeszerelése hivatkoztak, mert nem ők rakkták össze. Aztán miután nem tudtak rájönni mi a baj, összerakták a gépet és nekik sem indult. Jelzem 1.-re be se kapcsolták, hanem egyből szétszedték! Mindezt egy 40 feletti csávó csinálta. Szerinte minden szarul volt összerakva, de a gép oldalát nem tudta elsőre levenni, a vinyó ajtóját se tudta kinyitni. 7 perc szerencsétlenkedés után szóltam neki, h segítek és inkább hozzányúltam.
Nade miután letesztelték a tápot és jónak tűnt ugye összerakták a gépet. És nekik sem indult. Jött a fejvakarás mi a baj... Aztán megpróbálták másik táppal azzal működött. Garanciális csere lett a vége. A hiba az eps csatlakozóban volt ami a cpu-nál dugjuk az alaplapra. Az nem adott áramot, és azt nem is tesztelte a műszerrel! Azt mondták 15 munkanap a csere. Kb másfél órája voltunk ott a gép gazdájával aki a kisfiának vette karácsony előtt 2 héttel. Az lett a vége, h nem nyugodtam bele és mondtam, h adjanak mást ami raktáron van. Az is 15 munkanap. Akkor kezdtem iszonyat ingerült lenni. Azonnali megoldást kértem. Adják vissza a pénzt. 30 nap. Elállok 30 nap. Elmondtam, h kb 2 hete.hoztam vissza 40k ért vett cat6 kábelt bontatlanul, ott megnézte a srách valóban bontatlan-e és 3 percen belül megírta a papírt és mehettem vele a pénztárba. Erre a fickó azt mondta biztos méltányosságból. Itt majdnem áthúztam a pulton a rohadékot. Ekkor lépett közbe egy másik kolléga. Kiállítottak egy csere jegyet amit emailen elküldtek az ismerősömnek és ennek fejében választottam másnap raktáron levő tápot amit még aznap átvettem, beszereltem, működik. Kb 1500 ff ot kellett ráfizetni mert annyival volt drágább a táp. Ez a tápcserés sztorim a lehel tér közelében lévő bolttal. Szerintem készülj fel, nehogy eljátszák ezt veled is!

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#125532) Alcsi69 válasza syberia (#125528) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Szuper, köszi!

Hát nem, tényleg nem. Undervolt nélkül fogyasztott rendesen, 300W+. :B

Esetleg használt Enermax Platimax-ról vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#125533) szasanyi válasza Alcsi69 (#125532) üzenetére


szasanyi
félisten

A használ mindig litri vmilyen szinten. Ha ebből is 750W-os érdekelne, szvsz sokkal jobban jársz az előzőeg linkelt, új és 10 év garis tápokkal!

(#125534) Alcsi69 válasza szasanyi (#125533) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Sokszor vettem már használt tápot. Nem volt még problémám egyikkel se, viszont sokkal olcsóbb volt mint az új.
1000W-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#125535) syberia válasza Alcsi69 (#125532) üzenetére


syberia
veterán

Ez egy pár éve kifutott, bár tagadhatatlanul magas minőségű típus, de én is az újra voksolnék. Tápegységen nem érdemes spórolni, ha váratlanul elromlana, vehetsz újra másikat. Sajnos a leggyorsabban öregedő alkatrésze a számítógépnek, részben mivel ő kapja legelőször a hálózat felől érkező "kokikat", a márkás tápok is el tudnak hullani. Pont egy Enermax volt a havernál, amit kinyírt a hibás hálózati elosztó.

https://howbad.info/

(#125536) szasanyi válasza Alcsi69 (#125534) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Hát ahogy gondolod, viszont van akcióban 40k-ért Corsair RM1000x táp ami nagyon jó vétel (és a GOLD nem rosszabb annyival, mint amennyivel kevesebbe kerül ;) ).

MOD - egyébként 10 év gyártói gari van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#125537) Alcsi69 válasza szasanyi (#125536) üzenetére


Alcsi69
senior tag

És ez akkor tényleg jó minőségű ugye? :D
Most nézem alzán akciós a HX1200-as, de az már lehet eléggé overkill lenne. :B
Hacsak nem csapok be még egy Vegát ;]

(#125538) _Atesz válasza Energie X (#125531) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha parasztok, akkor fenyegetőzni kell. Fogyasztóvédelem, panaszkönyv, ami nálad van kulcs, ki tudja miért, de mindig festékmaradványok vannak rajta, stb. Ezek csak ebből értenek, ha türelmes vagy és kedves, akkor gyengének tűnsz előttük. Oda kell b*szni. :D

(#125540) galaktikus válasza Energie X (#125531) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Kicsit ökölbe szorult a kezem a sztorid végére.. Köszönöm, hogy megosztottad. Mindenesetre az tuti, hogy én is kemény kézzel fogok eljárni, mert nem szeretném ha egyből beindulna náluk a balkáni reflex és meghazudtolnának, miközben ők küldtek fos terméket. :W

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#125541) Energie X válasza galaktikus (#125540) üzenetére


Energie X
őstag

Én úgy álltam a dologhoz,h nap mint nap biztos vannak macerás ügyfelek inkább segíteni akarok, pláne a karácsonyi hajrában időt spórolva mindenkinek. Nem a szervízzel volt a baj, hanem azzal a 40 vagy 50 körüli hapsival. Az konkrétan paraszt volt. Van ott egy fiatal srác, az meg teljesen normális, segítőkész. Ez az idősebb faszi középen volt a szervízben, a fiatal srác bal oldalt ült ahányszor jártam arra. Szerintem ezt is nézd majd ha arra jársz.

Ha a termék gyári hibás arról senki nem tehet, én azt javaslom ne idegből menj oda. Akkor érdemes keményebben odaszólni ha úgy kekeckednek mint nálam.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#125542) galaktikus válasza Energie X (#125541) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Sajnos pécsi vagyok, így futár viszi vissza nekik.. Mindenesetre részletesen leírtam a hibát és még a videót is belinkeltem hozzá amit Nektek is nem sokkal feljebb.. Hát, meglátjuk.. :U

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#125543) Energie X válasza galaktikus (#125542) üzenetére


Energie X
őstag

Láttam a videót onnan volt ismerős a szitu. Ha esetleg van ismerősnek tápteszter arra rádugnám még előtte biztos ami biztos alapon.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#125544) szasanyi válasza Alcsi69 (#125537) üzenetére


szasanyi
félisten

Bizony, hogy az! [link]

(#125545) gábor3998


gábor3998
csendes tag

Sziasztok. Tudnátok nekem segíteni? Eddig egy 500w nem minőségi (approx) táp használtam. I7 3770. 8gb ram. 1 ssd. 2 vinyó egyik 1 terrás, másik 500gb 7200 rmp, gigabyte alaplap. Videokártyát cseréltem gtx 1050re és a táp bemondta az unalmast. Ezzel egy időben az alaplap is bedobta a törölközőt. Alaplapot cseréltem asrock z77re minden más marad. Ahogy számolgattam 370watt a fogyasztás. Most vettem egy fsp 600wattos minőségibb tápot. De ugyan ugy kattog a vinyó lekapcsol. Kép ugrál. Néztem a vinyonak semmi baja mert ha csak külön van bekötve ugy nem kattognak kép se ugrál. És ez csak alapjáraton. Játékkal nem játszok olyannal ami leterhelné nagyon. Valami ötlet? Esetleg még nagyobb tápra kellene cserélnem? Mert eddig az 500wattos elég volt.

Hogy kell letölteni az internetet?

(#125546) szasanyi válasza gábor3998 (#125545) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez hw hiba is lehet de táp probléma is (hibás táp vagy csak elégtelen teljesítmény ellátás, stb.). Az lenne a legjobb ha egy megfelelően működő, jó minőségű táppal le tudnád tesztelni a gépedet (mondjuk egy 450-550W minőségi BRONZE vagy jobb minősítésű táp kölcsönkérésével).
Ti. innen nem lehet eyértelműen megmondani mi a hiba pontos oka, aztán ha itteni javaslatra veszel egy relatíve drága, új tápok és mégsem azt volt a probléma oka... érted ugye.

(#125547) patrik55


patrik55
friss újonc

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Ti szerintetek melyik tápegység legyen?
Először egy (Cooler Master V1200 1200W Platinum)-ot szerettem volna venni, de a munkatársam azt mondta, hogy a Cooler Master tápegységeknek nagyon rosszak az alkatrészeknek a minőségei, és ő egy (FSP 1200W Aurum PT moduláris tápegység)-et ajánlott, mert hogy az FSP-nek nagyon jók az alkatrészeinek a minőségei. Biztonsági kedvéért mondom megkérdezek még egy-két embert, és az IBM-nek a rendszergazdái pedig ezeket mondták: Be quiet! Pure Power 11 CM 700W / Bitfenix Whisper M 650W / 750W / Seasonic Focus Plus 650W / 750W
Na most az lenne a kérdésem, hogy melyik tápegység gyártónak milyen minőségűek az alkatrészei a tápegységeikben, illetve, hogy akkor most melyik legyen? Szívem az FSP 1200W-hoz húz, de most teljesen össze vagyok zavarodva, mert sok különböző véleményt hallok...
(Az ár nem számít, és moduláris legyen.)

(#125548) Ribi válasza patrik55 (#125547) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bányászáshoz kell 1200W táp?
Mert lehet nekik több tapasztalatuk van ilyen tápokkal 0-24 üzemre.

(#125549) gábor3998 válasza szasanyi (#125546) üzenetére


gábor3998
csendes tag

Értem persze. Azért néztem jobban körbe. És egy minőségibb tápot vettem újat szóval azzal nem lehet panasz. Nézegettem számolgattam és ötletem sincs mi lehet a probléma. Vinyókat is néztem másik gépbe ott semmi gond nem volt. De valami biztos nem jó. Csak félmegodásba az 1 terrás van bekötve.

[ Szerkesztve ]

Hogy kell letölteni az internetet?

(#125550) Cs1csó válasza patrik55 (#125547) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "GARANCIA" az a lényeg. A Seasonic Focus Plus-ra 10 év a Prime szériára 12 ennyit úgy tudom egyik gyártó sem ad. Persze nem mindegyik bolt adja pl. az Alza igen, néha az Oázis.

DE ettől függetlenül ha a bolt garija után de még a gyártói gariban romlik el postázod a cég EU központjába és javítják vagy küldenek egy újat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.