Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126201) Cs1csó válasza Land (#126198) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a kéken kijelölt "válasz" dolgok linkekek lennének? Mert nincs link.

(#126202) syberia válasza _Atesz (#126200) üzenetére


syberia
veterán

Igazad van, most már nem lesz vele gond.

Azt én is néztem, miért ad hozzá olyan sok wattot, amikor az SSD csak a töredékét eszi meg egy sima merevlemeznek. Akkor várunk még, hátha valaki jobb szoftvert dob össze. Seasonic is fölé lő sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126203) Paxker315 válasza syberia (#126199) üzenetére


Paxker315
addikt

No, amennyire en tudom, a BQ kalkulatora a legpontosabb.

Itt is ezt irta a srac "Be Quiet!’s PSU calculator doesn’t brashly overestimate as much as Outervision’s; " (a komment egyes reszeivel nem feltetlen ertek egyet, de ezzel spec igen.)

Es az ottani alairasomban is az szerepel, mint ajanlott kalkulator.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126204) Land válasza Cs1csó (#126201) üzenetére


Land
veterán

Egy jól sikerült másolás volt.


(#126200) _Atesz : Köszönöm!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#126205) _Atesz válasza syberia (#126202) üzenetére


_Atesz
addikt

Szuper. :K
A Seasonic az outervision rendszerét használja, látható alul:

Igazából elég a BQ kalkulátora, jobb egy korrekt, mint 10 kutyaütő.
A többinek is lehetne annyi esze, hogy a jól megtervezett kalkulátor hozza a vásárlókat a végén levő ajánlások végett..

(#126206) #65675776


#65675776
törölt tag

Múltkor még adott 5 év gart a PCX a Seasonic tápokra. Most már csak egyet. Hol érdemes Seasonicot venni?

(#126207) _Atesz válasza Paxker315 (#126203) üzenetére


_Atesz
addikt

Végigfutottam. Sok dologban igaza van, sajnos a BQ PP 11-el kapcsolatban is, korábban írtam, hogy ott kezdődik a jó táp, a klasszikus értelemben, hát bizony a Raider II bél azért nem ér fel pl. a Formula Gold CWT beléhez.

Hogy rossznak nevezi Seasonic S12ii\M12ii sorozatát, az még viccnek is rossz.
Seasonic-tól én még nem láttam gyenge\közepes tápot. Még az ECO-t is ellátják egy jó béllel\ventivel.

A moduláris tápokról egyezik a véleményem, 500-550W-ig nem olyan fontos, talán csak kicsi házban.

Hogy a másodvonalas kondik ugyanolyan jók lennének, mint a japcsi kondik? :D A Teapo pl. valóban jó kis kondi, de nem véletlen alkalmaznak a gyártók japán kondikat, a kiváló szűréshez még mindig azok felelnek csak meg.
Amúgy mint írja valóban nem csak a kondik határozzák meg a táp belsejét.

A kalkulátorokról igazat ír. Valóban a BQ-é számol közel pontosan.

A Vega 64-hez szerinte elég a 450W-os táp is. Hát nem igazán, itt téved.


daa-raa

Az Alza magánszemélynek megadja a gyári garit.

[ Szerkesztve ]

(#126208) syberia válasza _Atesz (#126207) üzenetére


syberia
veterán

A Vega 64-hez szerinte elég a 450W-os táp is.

Lehet kísérletezni, és lehet utána meglepődni.

(#126206) daa-raa: Gordon? Nem ismertem rád. :DDD

(#126205) _Atesz: Bezzeg az old school kalkulátor hozza a kötelezőt.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126209) _Atesz válasza syberia (#126208) üzenetére


_Atesz
addikt

Egy jó 450-es táp lehet elvisz egy Vega 64 konfigot, de méretezést tekintve hiba lenne 450-est ajánlani. Szóval ez kissé érthetetlen tőle.

Nem ismertem a linkelt kalkulátort, amint látom úgy 10 éve nem frissült az adatbázisa. A BQ-ét ne rontsák el, és akkor minden ok.

(#126210) korren válasza _Atesz (#126209) üzenetére


korren
aktív tag

Ha semmi más nincs rákötve, lehet... :DDD

Még 650W - os minőségi minimum ;]

Emlékszünk még a Seasonic "balhéra", amikor konkrétan a védelem lekapcsolta a tápot, amikor a Vega 64 bekérte a peak power-t? :DDD Azok is 650W-osök voltak azt hiszem.
Vagy ez városi legenda? Nem volt még Vega 64-em.

AnandTech

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#126211) _Atesz válasza korren (#126210) üzenetére


_Atesz
addikt

Az Anandtech tesztjében a teljes rendszer fogyasztása látható, egy minőségi táp folyamatosan tudja szolgáltatni a ráírt teljesítményt (continous), peak tudnak 20-30%-kal többet is.
A régebbi Vega szériák igencsak ki tudtak lépni a TDP keretből, azóta javítva lettek. A Seasonic tápok valóban leváltottak, mert szűkre szabták az OCP/OPP limitet. Ha nem szabják szűkre, akkor meg jön Mpitziopoulos a Tom's bagázsból, és lehúzza a tápot.. :D

A lényeg, hogy Vega 64-hez azért illik 650W-os tápot, komolyabb procinál + tuning 750W-ost ajánlani, nem ám 450W.. :N

[ Szerkesztve ]

(#126212) Paxker315 válasza _Atesz (#126211) üzenetére


Paxker315
addikt

Hat.. Készített LTT kozosseg ujabb PSU listat, es annyira sok hiba volt benne, hogy .. Sok ^^

Egyszeruen tovabbra sem ertem, mi alapjan rangsorolnak. A szegeny Focus Plus szeria, S12- es cuccok mellett az EvgaG3 -t is szeretik lehuzni , pedig azokat meg Mpitzipulosz is nagyon jó egysegeknek velemenyezte. Ha lesz kedvem, rakeresek, mit utalnak a g3 cuccokban. Ha van ra magyarazat

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126213) #65675776 válasza syberia (#126208) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fedésben dolgozom. Nem mondhatom el, hogy hova vagyok beépülve.

_Atesz: Az alza valahogy nem kelti bennem a megbízható bolt érzését.

(#126214) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nem bírtam magammal, és berendeltem az NZXT E650 tápot. Ha hazaerek jovoheten, írok róla pár sort ide.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#126215) Cs1csó válasza #65675776 (#126213) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs semmi gond velük, "nagy" bolt és a tetejében külföldi is ennek minden nyűgjével, és ez az idióta extrém magasítót ordító Csőre Gábor hangján vonyító UFÓ sem segít.

(Frodó hangjaként jobban kedveltem)

(#126216) syberia válasza Kolbi_30 (#126214) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic FX (Focus Plus) platformot kapta, tehát minőségi, de ahol jó áron lehet kapni, csak 1 év bolti garancia van feltüntetve. 40-ért én inkább egyel magasabb hatásfokút választottam volna, sok garanciával.

https://howbad.info/

(#126217) Kolbi_30 válasza syberia (#126216) üzenetére


Kolbi_30
őstag

31 ezer volt, 10 év gyári gari van hozzá. Sajnos ipon hulladék bolt garancia szempontból

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#126218) syberia válasza Kolbi_30 (#126217) üzenetére


syberia
veterán

Úgy viszont nagyon jó vételt csináltál. :C

https://howbad.info/

(#126219) _Atesz válasza #65675776 (#126213) üzenetére


_Atesz
addikt

Az Alza megbízható. Személyes tapasztalat, hogy rendeltem tőlük TV-t, de nem tetszett, jeleztem elállási szándékom. Küldtek érte önköltségen futárt, elvitték, átvizsgálták, majd utalták vissza az összteget, a kiszállítás díjával együtt, tehát egy fillérembe sem került a történet, még elnézést is kértek, pedig a termék hibátlan volt, csak az igényeimnek nem felelt meg.
Pont a Seasonic Focus Plus táp garanciája kapcsán leveleztem velük, és írták, hogy valóban 10 év garit adnak, ami hozzájuk szól, de csak magánszemélynek.

Egyébként meg .. amióta levetted az avatarod, te sem kelted bennem a megbízható személy érzését. :D


Kolbi_30

Hol vetted a tápot, és mennyi garanciát vállaltak rá?

[ Szerkesztve ]

(#126220) MM válasza korren (#126210) üzenetére


MM
őstag

Az a "Seasonic balhé" a Focus szériát érintette...

(#126221) _Atesz válasza MM (#126220) üzenetére


_Atesz
addikt

Meg a Prime szériát is.

(#126222) MM válasza _Atesz (#126221) üzenetére


MM
őstag

"Sajnos" arról lemaradtam! :D

[ Szerkesztve ]

(#126223) GSP


GSP
aktív tag

Hello,
Egy Asus Thor 850-es tetszett meg nagyon, ha valakinek lenne tapasztalata ezzel a modellel, szívesen meghallgatnám.
(elméletileg 3-4 nap amíg befutna a beszállítótól, plussz 1-2 nap a kiszállítás).
Köszi.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126224) _Atesz válasza GSP (#126223) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem emlékszem itt bárki is vásárolt volna ilyen tápot.
Tesztek alapján kiváló táp, tekintve Seasonic Prime Platinum belet kapott, ezt aztán módosították többek közt az Aura sync vezérlés miatt.
Itthon nem igazán kapod meg rá a gyári garidőt.
Ha nem kell, hogy világítós legyen, olcsóbban is hozzájuthatsz ehhez a minőséghez, 12 év garival: [link]
Persze kérdés, hogy valóban kell-e neked 850W-os táp.

(#126225) GSP válasza _Atesz (#126224) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszi.
Ja, a Seasonic belső mindenképp megnyugtató.
Igen, talán 5 év a garancia a tápra és 3 év a ''világításra''.
A jó minőség mellett nyilván az is nagyon vonz, hogy valós időben látható lenne a fogyasztás, egy kis különlegesség.
Passzolna az alaplaphoz is és ha a jövőben elmegy az eszem, egy Strix 2060-as kártya is jól jöhetne... :U

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126226) tibi206 válasza _Atesz (#126038) üzenetére


tibi206
tag

Köszönöm az ajánlást, a seasonicra esett a választásom nagyon jó kis táp. A PCX-es leírás ellenére 1x (2x4) cpu helyett 2x (2x4) van.
Köszi mégegyszer,
Tibi

(#126227) Cs1csó válasza GSP (#126225) üzenetére


Cs1csó
félisten

"jövőben elmegy az eszem" Beteszel a gépbe 2 db 2080TI-t?

"valós időben látható lenne a fogyasztás" :DDD akkor inkább vegyél egy ilyet olcsóbban kijössz és ezzel biztos valós értéket fogsz kapni: Fogyasztásmérő

(#126228) GSP válasza Cs1csó (#126227) üzenetére


GSP
aktív tag

A költekezésre értettem. Jó drágák ezek a nyavalyás kártyák manapság.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126229) _Atesz válasza GSP (#126225) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha nem zavar az ár, akkor hajrá. :)


tibi206

Jó választás és akkor a csatik is megvannak. :)

(#126230) Cs1csó válasza GSP (#126228) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért kérdezem mert egy az átlagnál erősebb egykártyás rendszert is simán elvisz egy 650W-os táp egyszerűen túlzás ennél nagyobbat venni, talán egy kivételt tudok amikor valamilyen speciális gépigényes munkára használja az ember a gépet 0-24-ben és az ekkor mért fogyasztás kétszeresére méretezni a tápot, hogy az ideális 50%-os terhelést kapja. Hangsúly: 0-24, de ha napi 2-3 óra játék van csak és azon kívül kb. malmozik a táp akkor egy 60-70%-os csúcsteljesítmény sem rossz.

(#126231) GSP válasza _Atesz (#126229) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszi, rajta leszek.

(#126230) csicso82
Sajnos nincs kisebb modell, csak 850, illetve 1200 Wattos.

[ Szerkesztve ]

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126232) _Atesz válasza MM (#126222) üzenetére


_Atesz
addikt

1200W-os táp persze nem szállt el, akkora tüskét nem tud nyomni 1db Vega 64..

(#126233) Cs1csó válasza _Atesz (#126232) üzenetére


Cs1csó
félisten

A VEGA egy rakás gőzölgő kupac sz.r. Szánalmas amikor egy cég úgy akar eladni egy adott teljesítményt, hogy a konkurencia hasonló teljesítményű kártyája fogyasztásának a kétszeresével árulja. Ez több mint vicc.

A mostani PC-ém teljesítményét tudták már 30 éve is de lehet akkor 3 beépített szekrény méret kellett hozzá, ettől még nem lesz versenyképes az én gépemmel.

Mikor egy cég messze átlagos teljesítménnyel kiad egy kártyát ami 300W-ot vagy többet fogyaszt az vicc.

[ Szerkesztve ]

(#126234) _Atesz válasza Cs1csó (#126233) üzenetére


_Atesz
addikt

No, azért az NVidia-t se kell félteni (olyan 130W-ot kell levonni a rendszerre):

(#126235) Cs1csó válasza _Atesz (#126234) üzenetére


Cs1csó
félisten

GTX 480? Szerintem még nem is éltünk mi fórumozók mikor az megjelent, mostani összehasonlítót tudsz mutatni ami az elmúlt mondjuk 4 évben megjelent kártyákat hasonlítja össze?

(#126236) _Atesz válasza Cs1csó (#126235) üzenetére


_Atesz
addikt

Ááá dehogy:

(#126237) Ribi válasza _Atesz (#126236) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a 3.5 slotos szörny gyárilag szénné húzva, nem az alap verzió. :U

[ Szerkesztve ]

(#126238) _Atesz válasza Ribi (#126237) üzenetére


_Atesz
addikt

Mert az AMD nem húzta szénné alapban is a Vega 64-et mi? :D
Valszeg azért voltak akkora tüskék, mert alapon ment..
Felhívnám a figyelmet a GTX Titan Z-re, ott felül van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#126239) Cs1csó válasza _Atesz (#126238) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kiváló táblázat: a Vega 64 ugyanannyit fogyaszt mint a 2080Ti annyi a difi, hogy a 2080Ti kb. 50%-al erősebb. :))

(#126240) GSP


GSP
aktív tag

Inkább egy erősebb tápunk legyen, mint egy olyan ami elég, mert ki tudja mit hoz a jövő...
Ahogy nagyapám mondta vala: ''A van-tól ne féljetek, csak a nincs-től'' :K

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126241) _Atesz válasza Cs1csó (#126239) üzenetére


_Atesz
addikt

Fogyasztásról volt szó, mind a 2 fél kipréselte, amit tudott. Az AMD jóval kisebb cég, annyira tellett tőle.
Ehhez képest amit most megléptek, az nem semmi. Rávernek az Intel-re és nemsokára az NVidia-ra is. :K

(#126242) Cs1csó válasza GSP (#126240) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 850W akkor is overkill, és az így elköltött pénzből egy kisebb fogyasztásút de jobbat is lehet venni.

_Atesz

Ebben én is bízom a verseny nagyon kell! Bár most ahogy nézem amiket kiadtak kártyát ez a 1070 szintű meg a többi egyszerűen csak beárazták az amúgy is túlárazott Nvidia alá tehát ez még nem igazi verseny.

(#126243) GSP válasza Cs1csó (#126242) üzenetére


GSP
aktív tag

Igen, most passzolom el a kisebb fogyasztású Thermaltake Tough Power DPS-G 750-est :)
Nagyon tetszik a valós időben mutatott fogyasztás a tápon, most mit csináljak, ez van.
Akinek nem jön be az extra kijelző, az kérem nézze el, hogy nekem igen.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126244) Ribi válasza _Atesz (#126238) üzenetére


Ribi
nagyúr

Titan Z már több mint 4 éves :P .
De az amúgy is egy kicsit más kategória.
Inkább a 7 nanós kazánt linkeld :D (nyilván ez megint a más kategória)

(#126245) chopin42 válasza Cs1csó (#126242) üzenetére


chopin42
őstag

Milyen 1070? Az 5700 simàn veri az RTx 2060at, az 5700xt pedig a 2070et, fogyasztásban is abszolút partiban. Az nvidia nem hiába hozta be a hiper-szuper verziókat, drágábban persze. A vegáról pedig annyit, hogy az 56 nálam 1080 teljesítménnyel megy 200w körüli àtlaggal.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#126246) Cs1csó válasza chopin42 (#126245) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R igaz nem 1070 hanem 2070 (csak egyetlen számot írtam rosszul :DDD )

(#126247) _Atesz válasza GSP (#126243) üzenetére


_Atesz
addikt

Az nem a táp fogyasztása, hanem a max. teljesítménye.
Ha az Asus tápjával leszel boldog, akkor hajrá. Ha overkill is, max. annyi, hogy évi max. 1 ezer forinttal több lesz a villanyszámlád, nem egy nagy veszteség.


Ribi

5 éves kártya, nem olyan régi. De teljesen mindegy, a 2080Ti kártyák frissek, azok is 300W felett vannak. Ezt már korábban is leírtam, amíg verseny lesz, addig kb. 350W-ig eresztik a kártyákat a gyártók.
Talán a korábbi 2 GPU-s szörnyek már nem kerülnek elő.

No, de ne offoljuk szét a fő topikot.

(#126248) Paxker315 válasza chopin42 (#126245) üzenetére


Paxker315
addikt

a probléma, hogy a Vegák optimalizálva mutatják meg, hogy nem rosszak. Nem véletlen van tele a YT "undervoltoverclock" útmutatókkal. Pár hete én is láttam Vega56 STRIX-et 255euroért ingyé' postával amazon.de-n, elgondolkoztam rajt', mert biztos vagyok benne, hogy ~200w körülre be lehet lőni, úgy meg egy szelet süti a Whispernek.

Csak az Invidiát meg "beteszed, oszt jó".

Az én referenciám a témához:
Leistungsaufnahme des Gesamtsystems – Durchschnitt von vier Spielen -->lenyitható lista, elég sok kártya rajt' van. A probléma, hogy ez "gaming" közben van, ami nem jelent akkora stresszt, mint ha Prime95&Furmark kombi fut. Illetve: az átlagot nézi, nem vesz figyelembe a kiugrásokat. Amik márpedig vannak-lehetnek. :(

érdemes lentebb is görgetni "400 Watt für Mittelklasse, 650 Watt für High-End-PCs ausreichend". Kissé sarkítva, de nagyjából igaz. Azért 400w-ra nem bíznék egy 2700x&2060S rendszert, de 450-500-ra már igen.

Lentebb:
Gaming-PC-Netzteildimensionierung - táblázat, adott cpu&gpu kombihoz milyen tápot ajánl. Szerintem túlzottan kicentizett értékeket ad meg. Pedig én imádom a kis-wattos tápokat, meg alulméretezést.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126249) GSP válasza _Atesz (#126247) üzenetére


GSP
aktív tag

Igaz, bocs.
Hát remélem...köszi.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126250) chopin42 válasza Paxker315 (#126248) üzenetére


chopin42
őstag

Igaz, mókolni kellett vele, de közel sem voltak ezek akkora sz@rkupacok, mint csicso emlegette, az amd only freesynces, meg driveroptimalizált és legfőképp bányászatenyhült időktől főleg. Merthogy a vegát leginkább a bányászat sújtotta, szerintem. Ráadásul nekem kifejezetten hiányzik az új navikból a hasonló ügyeskedés lehetősége, teszteket elnézve. Azok mennek gyárilag is szépen :D Cegák fogyasztásáról még annyit, hogy legfőképpen a szénné tuningolt vega 64-ek esznek sokat, de ott is lehet fogni szépen.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.